Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3 - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-11, 09:48   #511
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez morrigan1986 Pokaż wiadomość
My też jeszcze gondolowe, chociaż wczoraj panience spodobało się w nosidełku. A jeśli chodzi o odchudzanie, to przychodzi mi do głowy picie duuuużo wody, jedzenie grejpfrutów i ananasów. Dużo się mówi o odchudzających właściwościach grejpfrutów, koleżanka postanowiła przetestować to na sobie. Nie zmieniła nic w diecie, ani w aktywności fizycznej, ale codziennie jadła grejpfruta. W miesiąc schudła 1kg.
Muszę wplesc go w nasze menu.

Z gondolą to też taka zmyłka, ktoś postronny spojrzy, "O w wózku zapewne noworodek, a ona całkiem nieźle wygląda" .
A tam całkiem spore dziecię upchane. Gondola w Hollandzie dość duża, więc mamy szansę jeszcze pojeździć.

Olga mi dorasta- pierwsza drzemka od kilku dni, jest już krótsza niż jeszcze kilka tygodni temu.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:01   #512
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez AneczkaJ Pokaż wiadomość
A ja uważam, że dobre podejście ma ksiądz. Przecież na chrzcie się przyrzeka wychowanie w wierze. Więc przede wszystkim powinno się stosować jej zasady w życiu, a nie wybierać co wygodne.

Ja nie mam ślubu kościelnego, to i dzieci nie chrzczę.
Nie zgadzam się. Moim zdaniem obowiązkiem księdza jest ochrzcić dziecko, bez względu na to, czy jego rodzice mają ślub kościelny, czy go nie mają wcale. Są różne powody dla których ludzie biorą ślubu, a ochrzcić dziecko chcą i powinni mieć ku temu możliwość. Bez ślubu również można być osobą wierzącą. Czy brak ślubu dyskwalifikuje ich do możliwości ochrzczenia dziecka? Nie tak powinno być.
Ty nie masz ślubu kościelnego i to, że dzieci nie chrzcisz jest Twoją decyzją, ale nie każdy podejmuje taką decyzję i jednak chciałby dziecko ochrzcić mimo wszystko.

Dzisiaj u Szymka pierwszy raz marchewka bio na miseczce w kawałkach Chwytał i ciamkał aż miło.

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2017-04-11 o 10:02
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:04   #513
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się. Moim zdaniem obowiązkiem księdza jest ochrzcić dziecko, bez względu na to, czy jego rodzice mają ślub kościelny, czy go nie mają wcale. Są różne powody dla których ludzie biorą ślubu, a ochrzcić dziecko chcą i powinni mieć ku temu możliwość. Bez ślubu również można być osobą wierzącą. Czy brak ślubu dyskwalifikuje ich do możliwości ochrzczenia dziecka? Nie tak powinno być.
Ty nie masz ślubu kościelnego i to, że dzieci nie chrzcisz jest Twoją decyzją, ale nie każdy podejmuje taką decyzję i jednak chciałby dziecko ochrzcić mimo wszystko.

Dzisiaj u Szymka pierwszy raz marchewka bio na miseczce w kawałkach Chwytał i ciamkał aż miło.
Zgadzam sie z Kasia. Juz nawet papiez chrzci dzieci bez slubu rodzicow

Edytowane przez konwalia39
Czas edycji: 2017-04-11 o 10:06
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:17   #514
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się. Moim zdaniem obowiązkiem księdza jest ochrzcić dziecko, bez względu na to, czy jego rodzice mają ślub kościelny, czy go nie mają wcale. Są różne powody dla których ludzie biorą ślubu, a ochrzcić dziecko chcą i powinni mieć ku temu możliwość. Bez ślubu również można być osobą wierzącą. Czy brak ślubu dyskwalifikuje ich do możliwości ochrzczenia dziecka? Nie tak powinno być.
Ty nie masz ślubu kościelnego i to, że dzieci nie chrzcisz jest Twoją decyzją, ale nie każdy podejmuje taką decyzję i jednak chciałby dziecko ochrzcić mimo wszystko.

Dzisiaj u Szymka pierwszy raz marchewka bio na miseczce w kawałkach Chwytał i ciamkał aż miło.
No tak, ale tu nie chodzi o wiarę, a o Kościół. Skoro ktoś nie uznaje nauki kk to dlaczego nie chce brać ślubu kościelnego? To tak samo ważny sakrament jak chrzest. Skoro ktos nie zgadza się z doktryna kk to dlaczego chce, żeby dziecko tam należało?
Moim zdaniem nie powinno się chrzcic dla tradycji, a tak wielu ludzi robi.
Potem te oszołomy chwalą się wysokimi statystykami.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:26   #515
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Witam
Dziewczyny, u Was też dzisiaj takie nagłe załamanie pogody? Wczoraj pięknie, słońce, na termometrze 22 stopnie, a dziś szaro, buro, wieje tak, że psa prawie z tarasu zwiało i tylko 7 stopni. Mam nadzieję, że to krótkotrwałe pogorszenie

Co do chrztu to zgadzam się z dziewczynami, w życiu różne rzeczy mogą się wydarzyć i rodzice mogą nie móc wziąć ślubu kościelnego, a są wierzący. Tak samo jak samotne matki, dlaczego ich dzieci miałyby nie być ochrzczone?
Aneczka, u nas ksiądz na to czy rodzice mają ślub nie patrzy, natomiast rodzice chrzestni już muszą być nieskazitelni, bo ich dla dziecka już można wybrać ( rodziców się nie wybiera )
I dziecko będzie wychowywane w wierze.

Megilla, a jak ktoś miał ślub, ale mu się nie ułożyło np. mąż zostawił, a kobieta wierząca poznała kogoś nowego i ma z nim dziecko? To już nie powinna tego dziecka ochrzcić?

Edytowane przez jaadowita
Czas edycji: 2017-04-11 o 10:31
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:30   #516
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

A i jeszcze dodam, że gdyby kk trzymał się sztywno swoich przykazań to już dawno większość ludzi by odeszła. Ale oni naginaja zasady i jest jak jest, czyli Mamy w kraju 95%katolików, z czego większość to niepraktykujacy

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:33   #517
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Ja zgadzam się z Megillą co so chrztu dla tradycji. Jednak, tak jak mówicie, są w życiu różne sytuacje i dobry ksiądz powinien mieć to na uwadze i najpierw dowiedzieć się dlaczego rodzice nie mają ślubu, a nie w ciemno odmawiać, bo tak.

Ja mam w wózku wyjmowaną gondole, taką jakby torbę z rączkami (nie wiem, czy wiecie o co chodzi). Młoda się już w niej nie miescila mieściła, więc ją wyjęłam i jeździ w spacerowce. Ustawiam jej oparcie na takie pollezace i ogląda sobie świat, a jak widzę, że jest śpiąca, opuszczam i leży. Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie. Dziewczyny, które zastanawiają się, czy przejść na spacerowke - nie możecie właśnie tak oparcia ustawić? Wtedy dziecko jest w pozycji podobnej do leżaczka bujaczka.

Mam krzesełko z ikei, Ola dostała je po starszej kuzynce. Na razie, póki jeszcze nie siedzi, karmimy się po prostu w leżaczku, mamy taki z fisher price, który ma różne opcje ustawienia oparcia

Blue, mimo że jestem tu krótko, już też zdążyłam Was polubić. Może to dlatego, że tyle czasu byłam podgladaczem :P. A Ty tak fajnie piszesz, masz świetny styl jakbyś opowiadała jakieś historie, z odrobiną ironii i humoru. Jako polonistka muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-11, 10:34   #518
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

U nas ksiądz pierwsze dziecko ochrzci jeśli rodzice zadeklaruja, ze wezmą ślub kościelny, bo inaczej drugiemu odmówi.
Jeśli zdecydujemy się ochrzic dzieci,pojedziemy gdzieś indziej, do parafii w której oboje z mężem szliśmy do pierwszej komunii.
Miałam w rodzinie taką sytuację, że chore dziecko zmarło, a ksiądz odmówił pogrzebu, bo rodzice nie mieli ślubu a dziecko bylo ochrzczone w szpitalu...tzn powiedział że pogrzeb zrobi, ale mszy nie odprawi bo ta jest dla zyjacych, a oni nie zasłużyli i w ogóle byli złymi rodzicami. Przysięgam, że na ich miejscu nigdy do żadnego kościoła bym więcej nie weszła także tego..

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:34   #519
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
No tak, ale tu nie chodzi o wiarę, a o Kościół. Skoro ktoś nie uznaje nauki kk to dlaczego nie chce brać ślubu kościelnego? To tak samo ważny sakrament jak chrzest. Skoro ktos nie zgadza się z doktryna kk to dlaczego chce, żeby dziecko tam należało?
Moim zdaniem nie powinno się chrzcic dla tradycji, a tak wielu ludzi robi.
Potem te oszołomy chwalą się wysokimi statystykami.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem można wierzyć w Boga, ale niekoniecznie w Kościół. Pomijając fakt, że głoszone są tam nauki Boga. Kościół to instytucja i pracują w nim ludzie, którzy powinni wykonywać swoje obowiązki zatem jeśli ktoś przychodzi ochrzcić dziecko to nie powinien zostać odesłany z kwitkiem. Przysięgę małżeńską składa się przed Bogiem, nie przyrzeka się samemu Księdzu, czy Kościołowi jako instytucji. Podobnie ze chrztem, chrzcisz, bo wierzysz w Boga i chcesz przekazać wiarę dziecku, a Ksiądz powinien to umożliwić. Tak sobie myślę

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Miałam w rodzinie taką sytuację, że chore dziecko zmarło, a ksiądz odmówił pogrzebu, bo rodzice nie mieli ślubu a dziecko bylo ochrzczone w szpitalu...tzn powiedział że pogrzeb zrobi, ale mszy nie odprawi bo ta jest dla zyjacych, a oni nie zasłużyli i w ogóle byli złymi rodzicami. Przysięgam, że na ich miejscu nigdy do żadnego kościoła bym więcej nie weszła także tego..

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
Ja znam przypadek, w którym nie chciał Ksiądz zrobić pogrzebu dziecku, bo nie zostało ochrzczone, a rodzice mieli ślub kościelny. Uznał, że powinni ochrzcić krótko po urodzeniu, bo jak widać różne są tragedie na świecie. Dziecko miało 3 miesiące...

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2017-04-11 o 10:36
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:34   #520
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Bluegirl- pilnuje trzech drzemek, one musza być bo inaczej jest masakra. Wróciłam do szumisia, do zasypiania i jak w nocy sie przebudzi i nie chce spać. Oduczyłam go tylu karmien, dawałam go na bok, wkładałam smoka i spał. Tym sposobem mamy tylko jedno nocne karmienie. Jeśli chcesz sobie zrobić detoks, zrób sobie detoks sokowy.

Słonik- pryska pryska, ale z tego co sie orientuje niektóre wiejskie tez sie pryska.

Konwalia- a my sweter 74/80 z lidla nosimy juz chyba miesiąc a nosimy sobie 74

Megilla- a pomyślałaś ze może kogoś nie stać ba ślub kościelny? to nie jest jakieś hop siup a nie kazdy chce wziąć cichu skromny ślub, ja chce mieć ślub z przepychem, wielki i huczny i jak znajdę sobie partnera to dopóki nie nazbieram pieniędzy na taki ślub ślubu kościelnego mieć nie będę i będę sobie żyła w grzechu i dalej praktykować chyba ze mnie ksiądz z kościoła wyrzuci

Ja jestem osoba wierząca, ale kompletnie nie wierzy w księdzu nie będzie mnie człowiek który sam żyje w grzechu, popełnia je gorsze niż ja uczył jak żyć bez grzechu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:36   #521
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Moim zdaniem można wierzyć w Boga, ale niekoniecznie w Kościół. Pomijając fakt, że głoszone są tam nauki Boga. Kościół to instytucja i pracują w nim ludzie, którzy powinni wykonywać swoje obowiązki zatem jeśli ktoś przychodzi ochrzcić dziecko to nie powinien zostać odesłany z kwitkiem. Przysięgę małżeńską składa się przed Bogiem, nie przyrzeka się samemu Księdzu, czy Kościołowi jako instytucji. Podobnie ze chrztem, chrzcisz, bo wierzysz w Boga i chcesz przekazać wiarę dziecku, a Ksiądz powinien to umożliwić. Tak sobie myślę
O to to. Dla mnie kościół jako taki, psuje całą opcję wiary.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-11, 10:42   #522
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
O to to. Dla mnie kościół jako taki, psuje całą opcję wiary.
Ot co!

Cytat:
Napisane przez styska1551 Pokaż wiadomość
Ja jestem osoba wierząca, ale kompletnie nie wierzy w księdzu nie będzie mnie człowiek który sam żyje w grzechu, popełnia je gorsze niż ja uczył jak żyć bez grzechu
Dobrze prawisz, polałabym Ci

Ja jestem wierząca, ale totalnie nie praktykująca Wierzę w Boga, ale nie w Kościół i ludzi tam pracujących, bo rolę Księdza uważam za zawód jak każdy inny.
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:00   #523
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Kasia- bardzo chętnie, drinka bym wypiła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:10   #524
sylwiettta
Raczkowanie
 
Avatar sylwiettta
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 53
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Ot co!



Dobrze prawisz, polałabym Ci

Ja jestem wierząca, ale totalnie nie praktykująca Wierzę w Boga, ale nie w Kościół i ludzi tam pracujących, bo rolę Księdza uważam za zawód jak każdy inny.
Mój mąż jako dziecko chciał zostać księdzem, bo to niezły biznes :P

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez jaadowita Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny, u Was też dzisiaj takie nagłe załamanie pogody? Wczoraj pięknie, słońce, na termometrze 22 stopnie, a dziś szaro, buro, wieje tak, że psa prawie z tarasu zwiało i tylko 7 stopni. Mam nadzieję, że to krótkotrwałe pogorszenie

Co do chrztu to zgadzam się z dziewczynami, w życiu różne rzeczy mogą się wydarzyć i rodzice mogą nie móc wziąć ślubu kościelnego, a są wierzący. Tak samo jak samotne matki, dlaczego ich dzieci miałyby nie być ochrzczone?
Aneczka, u nas ksiądz na to czy rodzice mają ślub nie patrzy, natomiast rodzice chrzestni już muszą być nieskazitelni, bo ich dla dziecka już można wybrać ( rodziców się nie wybiera )
I dziecko będzie wychowywane w wierze.

Megilla, a jak ktoś miał ślub, ale mu się nie ułożyło np. mąż zostawił, a kobieta wierząca poznała kogoś nowego i ma z nim dziecko? To już nie powinna tego dziecka ochrzcić?
U nas też wietrznie, jak to w kieleckim
sylwiettta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:13   #525
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez styska1551 Pokaż wiadomość
Kasia- bardzo chętnie, drinka bym wypiła
Mojito mniam!
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:15   #526
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Sylweitta- ja kiedyś chciałam być Papieżem, bo przecież papież rządzi całym światem a prezydent tylko jednym krajem... :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:15   #527
EveryGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 408
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
EveryGirl, może jakiś pluszowy zajac? Ja (a raczej Mloda) mam takiego z szeleszczącymi uszami
Zawsze możesz dać kawałek kiełbasy
Ostatnio właśnie porwała kiełbasę ze stołu, a ojciec niedobry jej odebrał kiełbasy dziecku żałuje

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj rano pierwsza marchewkowa kupka (mam nadzieję, że żadna z Was nie je śniadania ) - wczoraj wciągnęła pół słoiczka aż jej się uszy trzęsły. Dzisiaj znowu marchewka, jutro podam marchewka+ziemniak lub samego ziemniaka, ale nie mam takiego eko i nie wiem, czy ryzykować z takim zwykłym? Ziemniaki się pryska???
No ja akurat jadłam jak to czytałam ale spoko, już mnie takie rzeczy nie ruszają


Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Moim zdaniem można wierzyć w Boga, ale niekoniecznie w Kościół. Pomijając fakt, że głoszone są tam nauki Boga. Kościół to instytucja i pracują w nim ludzie, którzy powinni wykonywać swoje obowiązki zatem jeśli ktoś przychodzi ochrzcić dziecko to nie powinien zostać odesłany z kwitkiem. Przysięgę małżeńską składa się przed Bogiem, nie przyrzeka się samemu Księdzu, czy Kościołowi jako instytucji. Podobnie ze chrztem, chrzcisz, bo wierzysz w Boga i chcesz przekazać wiarę dziecku, a Ksiądz powinien to umożliwić. Tak sobie myślę
O dokładnie ksiądz powinien być tylko pośrednikiem, a nie sędzią, który decyduje czy ktoś ma być ochrzczony czy nie. Chrzest to nie tylko zobowiązanie dla rodziców do wychowania w wierze, ale też przede wszystkim zmazanie grzechu pierworodnego i nie rozumiem jak ksiądz może tego odmawiać jakiemukolwiek dziecku.
EveryGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:17   #528
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez styska1551 Pokaż wiadomość
Sylweitta- ja kiedyś chciałam być Papieżem, bo przecież papież rządzi całym światem a prezydent tylko jednym krajem... :p
Zabijasz!
Choć lepiej na drina!

Cytat:
Napisane przez EveryGirl Pokaż wiadomość
O dokładnie ksiądz powinien być tylko pośrednikiem, a nie sędzią, który decyduje czy ktoś ma być ochrzczony czy nie. Chrzest to nie tylko zobowiązanie dla rodziców do wychowania w wierze, ale też przede wszystkim zmazanie grzechu pierworodnego i nie rozumiem jak ksiądz może tego odmawiać jakiemukolwiek dziecku.
Racja... W końcu wszyscy ponoć jesteśmy dziećmi bożymi...
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:17   #529
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez styska1551 Pokaż wiadomość
Bluegirl- pilnuje trzech drzemek, one musza być bo inaczej jest masakra. Wróciłam do szumisia, do zasypiania i jak w nocy sie przebudzi i nie chce spać. Oduczyłam go tylu karmien, dawałam go na bok, wkładałam smoka i spał. Tym sposobem mamy tylko jedno nocne karmienie. Jeśli chcesz sobie zrobić detoks, zrób sobie detoks sokowy.

Słonik- pryska pryska, ale z tego co sie orientuje niektóre wiejskie tez sie pryska.

Konwalia- a my sweter 74/80 z lidla nosimy juz chyba miesiąc a nosimy sobie 74

Megilla- a pomyślałaś ze może kogoś nie stać ba ślub kościelny? to nie jest jakieś hop siup a nie kazdy chce wziąć cichu skromny ślub, ja chce mieć ślub z przepychem, wielki i huczny i jak znajdę sobie partnera to dopóki nie nazbieram pieniędzy na taki ślub ślubu kościelnego mieć nie będę i będę sobie żyła w grzechu i dalej praktykować chyba ze mnie ksiądz z kościoła wyrzuci

Ja jestem osoba wierząca, ale kompletnie nie wierzy w księdzu nie będzie mnie człowiek który sam żyje w grzechu, popełnia je gorsze niż ja uczył jak żyć bez grzechu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My jako teściowe na bank się dogadamy 😂
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-11, 11:21   #530
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Kasia- juz jadę, za jakieś 8h powinnam być

Ana- Hahaha całe szczęście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:22   #531
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez styska1551 Pokaż wiadomość
Kasia- juz jadę, za jakieś 8h powinnam być
Schłodzę w tym czasie
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:26   #532
misiula_88
Raczkowanie
 
Avatar misiula_88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 495
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Hej
widze, ze ciezkie tematy na tapecie dopisze Wam w ramach ciekawostki, ze nie wszedzie jest tak restrykcyjnie w kosciolach. Jak chrzcilismy Nine, to ksiadz nawet nie zapytal, czy jestesmy malzenstwem, czy mamy slub koscielny, co więcej nic nie zaplacilam za chrzest. Da sie? da sie!

U nas juz druga drzemka, niestety non stop przerywana pobudkami z placzem, noc tez beznadziejna... te zeby nas wykoncza
jaadowita u nas tez jak w kieleckim dzis! brrr!

jutro czeka mnie pierwsza samotna podroz z dziecmi pociagiem... chyba sobie melise dla spokojnosci zaparze od rana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

a ja lubie bodziaki z lidla - moja nosi juz 74, a od nich 62/68 sa jeszcze dobre i to piore non stop i nic sie z nimi nie dzieje. Kupie na bank wiekszy rozmiar, tym bardziej, ze cena swietna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kacpruś

[*] 3.12.13

cieszę się życiem!

Ninka!

misiula_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:29   #533
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez misiula_88 Pokaż wiadomość
a ja lubie bodziaki z lidla - moja nosi juz 74, a od nich 62/68 sa jeszcze dobre i to piore non stop i nic sie z nimi nie dzieje. Kupie na bank wiekszy rozmiar, tym bardziej, ze cena swietna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też miałam 62/68 bodziaki z Lidla i też długo młody nosił. Wczoraj byłam w Lidlu, ale zero odzieżowego asortymentu dla dzieci.

Długa podróż pociągiem? Trzymam kciuki i powodzenia życzę

Pogoda masakryczna... Chciałam iść z młodym do sklepu, a tu wichura i ulewa... No to poszłam.

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2017-04-11 o 11:30
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:43   #534
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Też miałam 62/68 bodziaki z Lidla i też długo młody nosił. Wczoraj byłam w Lidlu, ale zero odzieżowego asortymentu dla dzieci.

Długa podróż pociągiem? Trzymam kciuki i powodzenia życzę

Pogoda masakryczna... Chciałam iść z młodym do sklepu, a tu wichura i ulewa... No to poszłam.
18.04 zaraz po Świętach widziałam fajny asortyment dla naszych maluszków, rampersy i bodziaki na krótki rękawek, bluzeczki, spodenki

http://gazetka-oferta.com/gazetka-li...18042017/page1
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:47   #535
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez jaadowita Pokaż wiadomość
18.04 zaraz po Świętach widziałam fajny asortyment dla naszych maluszków, rampersy i bodziaki na krótki rękawek, bluzeczki, spodenki

http://gazetka-oferta.com/gazetka-li...18042017/page1
Dzięki za cynk Na pewno odwiedzę Lidla i obadam co mają.
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:47   #536
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Ale super te ciuchy! Ale ja juz mam tyle ze mi sie nie mieszczą w szafce matka mnie z domu wyrzuci jak wrócę z kolejnymi, kupie chociaż skarpetki...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:58   #537
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Ale śliczne te ciuszki! Jak dobrze, że nie kupiłam rampersów w nexcie, dla mnie idealna oferta, bo akurat muszę parę rzeczy na 74 dokupić

Mojito - mniam, ale smaka robicie :P
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 12:01   #538
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Udało mi się wreszcie sprzedać krzesełko Caretero Magnus. O jeden karton w domu mniej
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 12:09   #539
InSaniTy_620
Raczkowanie
 
Avatar InSaniTy_620
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 60
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Bluegirl moja też kończy dziś 25 tygodni za tydzień będziemy świętować już pół roczku Co do wagi to moja powoli dobija do 7 kg.

Ja też się zastanawiam nad badaniem moczu małej bo głodna nie chodzi (czasem mam wrażenie że jej wciskam jedzenie na siłę), a przybory marne. Megilla, Sylwiettta wam lekarz zlecał zrobienie badania moczu czy same z siebie to kontrolowałyście?

Jak u was wygląda sprawa kup - bo u mnie przez jakiś czas była już tylko jedna dziennie, a teraz od jakiś 2 tygodni, codziennie dwie albo trzy idą. Zastanawiam się czy to jeszcze o.k. w tym wieku.

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj rano pierwsza marchewkowa kupka (mam nadzieję, że żadna z Was nie je śniadania ) - wczoraj wciągnęła pół słoiczka aż jej się uszy trzęsły. Dzisiaj znowu marchewka, jutro podam marchewka+ziemniak lub samego ziemniaka, ale nie mam takiego eko i nie wiem, czy ryzykować z takim zwykłym? Ziemniaki się pryska???
U mnie sam ziemniak nie przeszedł - mała miała odruch wymiotny co przy innych warzywach się nie zdarzało. Wydaje mi się że ziemniak za bardzo ją "zakleił" mimo że konsystencję zrobiłam taką słoiczkową. Także u mnie następnym razem idzie właśnie marchewka z ziemniakiem - może takie połączenie jej bardziej podpasuje.
__________________
Razem: 15.05.2010 r.
Zaręczyny: 11.04.2014 r.

Ślub: 22.08.2015 r.
InSaniTy_620 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 12:16   #540
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez InSaniTy_620 Pokaż wiadomość
Bluegirl moja też kończy dziś 25 tygodni za tydzień będziemy świętować już pół roczku Co do wagi to moja powoli dobija do 7 kg.

Ja też się zastanawiam nad badaniem moczu małej bo głodna nie chodzi (czasem mam wrażenie że jej wciskam jedzenie na siłę), a przybory marne. Megilla, Sylwiettta wam lekarz zlecał zrobienie badania moczu czy same z siebie to kontrolowałyście?

Jak u was wygląda sprawa kup - bo u mnie przez jakiś czas była już tylko jedna dziennie, a teraz od jakiś 2 tygodni, codziennie dwie albo trzy idą. Zastanawiam się czy to jeszcze o.k. w tym wieku.



U mnie sam ziemniak nie przeszedł - mała miała odruch wymiotny co przy innych warzywach się nie zdarzało. Wydaje mi się że ziemniak za bardzo ją "zakleił" mimo że konsystencję zrobiłam taką słoiczkową. Także u mnie następnym razem idzie właśnie marchewka z ziemniakiem - może takie połączenie jej bardziej podpasuje.
U nas zawsze byla 1-2 dziennie,odkad rozszerzamy diete to 3-4. Pediatra mowila ze ok.
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-01 13:28:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.