jak usunąc czerwone kropeczki na nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-18, 13:30   #1
Madziula_88
Przyczajenie
 
Avatar Madziula_88
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ostrów Maz
Wiadomości: 9
GG do Madziula_88
Exclamation

jak usunąc czerwone kropeczki na nogach


od dawna mecze sie z tym depiluje nogi depilatorem dosc długo ale to nie wyglada estetycznie choc jest bardzo korzystne bo włoski długo odrastaja po depilacji mam małe czerwone kropeczki a nawet strupki czy mozna sie tego jakos pozbyc a pozatym jak zapobiegac wrastaniu włosków pod skóre to tez nie wyglada za dobrze przypuszczam ze uzywajac depilatora uszkadzam mieszki włosowe dlatego sa zaognione czy sa jakies specyfiki ktore temu zapobiegaja moze mozna kupic cos w aptece bardzo prosze o odpowiedz zbliza sie lato a moje nogi nie wygladaj za dobrze!!!!!prosze o pomoc!!!!!!
Madziula_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 13:41   #2
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

Cytat:
Napisane przez Madziula_88
od dawna mecze sie z tym depiluje nogi depilatorem dosc długo ale to nie wyglada estetycznie choc jest bardzo korzystne bo włoski długo odrastaja po depilacji mam małe czerwone kropeczki a nawet strupki czy mozna sie tego jakos pozbyc a pozatym jak zapobiegac wrastaniu włosków pod skóre to tez nie wyglada za dobrze przypuszczam ze uzywajac depilatora uszkadzam mieszki włosowe dlatego sa zaognione czy sa jakies specyfiki ktore temu zapobiegaja moze mozna kupic cos w aptece bardzo prosze o odpowiedz zbliza sie lato a moje nogi nie wygladaj za dobrze!!!!!prosze o pomoc!!!!!!
Polecalabym zrezygnowac z depilatora...po nich wloski wlasnie maja tendencje do wrastania. Moze zacznij uzywac wosku? Bedzie na pewno lepiej poza tym, aby zapobiegac wrastaniu wloskow mozemy sobie pomoc robiac dosc czeste peelingi nog z szorstka rekawica.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 14:32   #3
Madziula_88
Przyczajenie
 
Avatar Madziula_88
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ostrów Maz
Wiadomości: 9
GG do Madziula_88
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

a co z czerwonymi kropeczkami czy to sie da jakos zlikwidowac?????/
Madziula_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 15:02   #4
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

Cytat:
Napisane przez Madziula_88
a co z czerwonymi kropeczkami czy to sie da jakos zlikwidowac?????/
Przypuszczam, ze te kropecziki, to podraznienie po depilacji, lub zapalenie mieszkow wlosowych. Czy one znikaja po jakims czasie? jesli tak to po jakim? po jakim czasie sie pojawiaja??
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 15:09   #5
Madziula_88
Przyczajenie
 
Avatar Madziula_88
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ostrów Maz
Wiadomości: 9
GG do Madziula_88
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

hmmm kropeczki sa intensywnego koloru zaraz po depilacji potem staja sie blade ale dalej widoczne i nieznikaja wogólemoze jakas masc czy cuś.........
Madziula_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:06   #6
mysiapysia18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 26
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

no wlasnie ja mam takie, po goleniu(gole sie zwykla maszynka i np zelem pod prysznic), zwrocilam uwage na w-f ze moja kolezanka ma takie, ale powiedziala ze nie wie od czego i nie przejmuje sie tym, zreszta dodala ze chyba to od zimna.
na moj post na forum, dziewczyna odpowiedziala zeby uzywac sudocrem(60 g za 13 zl, 125g okolo 28, 250g-35) i zakupilam go, ale czy pomoze??.jest to krem antyseptyczny dla dzieci i doroslych z problemami skornymi, a wiec nie powinnien powodowac szczypania i pieczenia, ma ladny zapach i bardzo wydajny,mozna go kupic w aptece bez recepty(wiecej-wpiszczcie sudocrem w google i poczytajcie o nim.)
mysiapysia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 18:39   #7
Madziula_88
Przyczajenie
 
Avatar Madziula_88
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ostrów Maz
Wiadomości: 9
GG do Madziula_88
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

dzieki juz jutro lece do apteki i sobie zakupie mam nadzieje ze pomoze ale jesli ktos wie jeszcze o czym skutecznym to prosze pisac dzieki z góry
Madziula_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-18, 18:57   #8
Aneta_-
Raczkowanie
 
Avatar Aneta_-
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 297
GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-
Smile Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

Ja na początku jak zaczynałam golic nózki robiłam to na sucho, wiem debil ze mnie ale to było dawno ....powiedzmy i miałam też takie kropki, a teraz gole nogi z użyciem żelu pod prysznic a potem smaruje je balsamem z avony z owsem czy czymś takim i jest ok.
Aneta_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 12:14   #9
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

wiesz?? ja mam podobny broblem uzywal depilatora braun dosc zadko , na poczatku bylo ok ale od 2depilacji mam z tym problem taki jak ty ,teraz nawet jak wezme zwykła maszynke cyz robie peeling to pojawiaja mi sie to okropne!!
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 13:33   #10
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

Czytalam kiedys ze czerwone kropki powstaja gdy zaniedbuje się regularny rytual peelingu. Od kiedy oswiecilam 3 moje kolezanki, nie maja z tym problemu.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 13:58   #11
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

W moim przypadku obojętnie jakiej metody depilacji użyję to zawsze mam kropki na nogach a peelingi wykonuję regularnie.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 17:53   #12
monka111
Rozeznanie
 
Avatar monka111
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 550
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

ja mam te czerwone kropki cały czas - golę nogi zwykłą maszynką i smaruję ppotem balsamem ale to nie pomaga nogi wyglądają okropnie.
a ja mam coś jeszcze gorszego : na udach mam ostatnio zapalenie mieszków włosowych i nie wiem od czego (aż wstyd ale jak była zima to goliłam nogi tylko do kolan bo wyżej mam niewidoczne tylko taki meszek )
i peeling też nie pomaga
__________________
Requiem for MM
Nic się przecież w Nas nie zmieni przez te dni...
monka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 11:11   #13
monka111
Rozeznanie
 
Avatar monka111
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 550
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

wątek umarł? dziewczyny no nic nie wymyśliłyście na te kropy ? u mnie już ciepło - białe krótkie spodenki chciałam założyć a tu taki kontrast z tym czerwonymi plamkami na nogach że dałam sobie spokój i męczę sie jeszcze w dzinsach - może kropki same znikną (kiedyś)
__________________
Requiem for MM
Nic się przecież w Nas nie zmieni przez te dni...
monka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 11:18   #14
blue_eyed_kitty
Rozeznanie
 
Avatar blue_eyed_kitty
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 997
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

Ja nic nie robie a kropki znikają w ciągu godziny od depilacji... Może mam mniej wrażliwą skórę? Ogólnie to też mało włosków mi wrasta. Ciekawe od czego to zależy...
Pozdrawiam!
__________________
Mrrrrrrrrrrrrrrau!

Licencjat zdany

wakacje

Mrrrrrrrrrrrrrrau!
blue_eyed_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 12:49   #15
Martunia86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 5
Exclamation Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

Cytat:
Napisane przez monka111
wątek umarł? dziewczyny no nic nie wymyśliłyście na te kropy ? u mnie już ciepło - białe krótkie spodenki chciałam założyć a tu taki kontrast z tym czerwonymi plamkami na nogach że dałam sobie spokój i męczę sie jeszcze w dzinsach - może kropki same znikną (kiedyś)

To zapalenie mieszków włosowych, samo w życiu nie zniknie. Mam tak samo jak ty. Do czasu wyleczenia nie można golić tych miejsc bo to jeszcze bardziej sie roznosi. Lekarz polecił mi piling, czeste smarowanie balsamem, oraz Triderm (23zl) taka masc/krem do smarowania. Niestety tego jest bardzo niewiele, zużylam w 3 dni tą masc, no szkoda ze troche droga jest. Mało mi to pomoglo bo za krótko stosowałam. Polecam równiez mycie sie płatkami owsianymi ( zalać z pól szkanki ich gorącą woda, jak ostygnie myc nimi uda własnie, dobrze też działa na twarz, nie używam żadnych żel itp do mycia twarzy tylko własnie te płatki). I po nich widze róznice, chociaz nie zeszły to sa mniej widoczne, mniej wypukle i powoli sie goją, ale wylecznie tego jest badzo powolne:/ a tu juz lato też bym chciała ubrać krótkie spodenki, spodnice eh.
Pozdrawiam moze na cos sie przydam.
__________________
Martunia
Martunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 13:17   #16
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

po pierwsze - zrezygnować z depilatora, kupić dobrą maszynkę (polecam wilkinsona turkusowo-różowe z ruchomą główką, podwójnym ostrzym - są naprawdę dobre), golić nogi gdy są dobrze namoczone - np. po 4,5 minutach w kąpieli, ja golę nogi lekko namydlone żelem do mycia, nie pianką - bo często pianki mają drażniące składniki, po goleniu o ile nie ma się pustyni na nogach - najlepiej ich od razu nie smarować, po godzince najlepiej, a jeśli od razu wychodzimy to czymś bardziej odżywczym posmarować (tu polecam tłuściutki balsam babydream z rossmana), można też po kąpieli przetrzeć nogi słabszym tonikiem aspirynowym po chwili balsam i powinno być oki (tonik działa łagodząco i odkażająco)
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 13:17   #17
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

Mam wrażliwą skórę i po goleniu (zwłaszcza latem) też występuje u mnie ten stan zapalny. Pomaga mi Sudocrem:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=303

Wystarczy, że po depilacji posmaruję nogi balsamem, a później Sudocremem i mam spokój do kolejnego golenia.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 12:11   #18
Monyyysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: mój pokój :)
Wiadomości: 11
GG do Monyyysia
Dot.: jak usunąc czerwone kropeczki na nogach

ej... wiecie co... mam identyczny problem!! a w lodowce 3mam sudocrem, ale nie wpadlam na pomysl, zeby go stosowac wlasnie na te kropeczki :P raczej smaruje nim krostki... na buzi... dzieki, ze o nim wspomnialyscie. lece wyprobowac. 3majcie się
Monyyysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:16.