tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-26, 20:41   #1
Iwona_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Letterkenny (irlandia)
Wiadomości: 7

Tabletki Antykoncepcyjne


Witam,
Od lipca tego roku zcazelam po raz pierwszy brac pigulki antykoncepcyjne, moja pani ginekolog po zbadaniu zapisala mi Logest. W czasie polykania pierwszego opakowania wyjechalam do Irlandii (gdzie przebywam do tej pory). Wiadomo jaki klimat panuje w Irlandii, wiecznie pada i jest nie przyjemnie. W Polsce przy takiej pogodzie zawsze bolala mnie glowa (zawsze zazywalam Etopiryne-bo tylko to ukajalo moj bol). Tutaj na poczatku wszystko bylo dobrze. dziwilam sie ze mnie glowa nie boli i ze czuje sie znacznie lepiej niz w Polsce (bez etopiryny). Niestety od drugiego opakowania zaczely sie problemy. Glowa bolala mnie prawie codziennie, jednak najsilniejszy bol byl w czasie 7-dniowej przerwy. Do bolu glowy dochodzilo jeszcze uczucie mdlosci. Przeczytalam na opakowaniu ze takie moga byc przy tabletkach, ale zastanawia mnie jedno, dlaczego dopiero po takim czasie zaczely sie te objawy. Najpier w Polsce nie czulam zadnej zmiany, po wyjezdzie (jeszcze na pierwszym opakowaniu) czulam sie znakomicie, a dopiero przy drugim opakowaniu zaczelo sie to wszystko? Trzecie opakowanie zaczelam od nie chcenia. W tym momencie skonczylam trzecie i ostatnie opakowanie. Dlaczego pani ginekolog przy badaniu mnie nie zapytala czy pale, czy nie jestem na cos uczulona?? W tym momencie boje sie pojsc do lekarza za granica, skoro ginekolog w Polsce zle dobrala mi leki to co moze zrobic lekarz zza granicy??
Iwona_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 20:50   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tabletki Antykoncepcyjne

ja bralm minulet przez ktory mialam straszne bole głowy wlasnie w tej 7 dniowej przerwie (tez bralam etopiryne) ,lekarz zero wywiadu ,gdy sie dowiedzial o bolach zaproponowal kolejne inne pigulki(juz 3 ) ale podziękowalm i rzucialam piguly.
szukam lekarza ktory przeprowadzi ze mna wywiad i zainteresuje sie mna
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 20:54   #3
Iwona_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Letterkenny (irlandia)
Wiadomości: 7
Dot.: Tabletki Antykoncepcyjne

zastanawialam sie rowniez nad plastrami, ale nie wiem czy to dobre. Slyszalam ze sie odklejaja...
Iwona_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 21:47   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tabletki Antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Iwona_22
zastanawialam sie rowniez nad plastrami, ale nie wiem czy to dobre. Slyszalam ze sie odklejaja...
ja tez sie zastanawiam nad tym ale boje sie odklejenia,brudu i tego ze jednak latem bardziej widoczny a jakos nie mam ochoty na afiszowanie sie z plastrem (w koncu nikomu nic do tego co stosuje)no i cena mnie powala.

no i co niby miałabym powiedziec córce?
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 08:56   #5
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Tabletki Antykoncepcyjne

dziwi mnie postawa twojego ginekologa. mój odpytał mnie ze wszstkiego; czy pale, czy ktoś u mnie w rodzninie chorowałna raka, skierował mnie na badania krwi. dopiero później zapisał mi tabletki. powiedział że nie moge palić, stosując antyilotyki powinnam siedodatkowo sie zabezpieczac, no i powiedział co może sie ze mną na początku dziać (nudności, plamienie, rozdrażnienie) i co nie powinno;
-bóle w klatce piersiowej,
-bóle głowy
-mrowienie nóg
jeśli któraś z tych trzech wymienoinych dolegliwości się pojawi mam odstawiść tablteki i sie do niego zgłosić.

ja na twoim miejscu odstawiłabym tabletki i zgłosiła sie do ginekologa. może nawet do innego bo ten chyba sie nie przykłada do tego co robi. a powinien... bo chyba nie robi tego za kare

a tak z ciekawości; ile kosztują plastry?
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 18:12   #6
Iwona_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Letterkenny (irlandia)
Wiadomości: 7
Dot.: Tabletki Antykoncepcyjne

u swojej pani ginekolog bylam tylko raz i wiec nie mam zamiaru tam pojsc, a teraz dodatkowo jestem zmuszona do szukania DOBREGO ginekologa za granica. Co do plastrow to ceny dokladnej nie znam (cos ok 70-100zl), ale z tego co slyszalam odklejaja sie szybko.
Iwona_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 18:54   #7
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Tabletki Antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez naanahanae
a tak z ciekawości; ile kosztują plastry?
zajrzyja na forum 'dla trzydziestek' , tak jest dluuugi watek dotyczacy wlasnie plastrow

aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-01, 19:32   #8
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Tabletki Antykoncepcyjne

na forum dla trzydziestek jestem troche za mloda

a o cene pytam bo ktoś wpomniał że są drogie i to mnie zaintrygowało
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 11:27   #9
DonkaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Newry
Wiadomości: 21
Dot.: Tabletki Antykoncepcyjne

Podobnie jak Ty wyjechałam do Irlandii w czasie połykania pierwszego opakowania tabletek przepisanych przez panią ginekolog w Polsce bez wcześniejszych badań ( w moim przypadku to był cerazette ) i również przez pierwszy miesiąc czułam się bardzo dobrze. Problemy zaczęły się póżniej ( silne bóle podbrzusza i jajników, ropne wypryski na twarzy) więc zgłosiłam się do lekarza rodzinnego a on mi na to że do ginekologa to trzeba 12-14 miesięcy czekać... Potrzebuję tylko fachowej konsultacji i nici z tego. Poradzono mi żebym poszła do prywatnej kliniki gdzie na dzień dobry 120 funtów się płaci. I tak to wqygląda w tej Irlandii, receptę na tabletki wypisuję pielęgniarka
(po zmierzeniu ciśnienia krwi) potem dostaję za darmo 6 opakowań ale co z tego jak nie mam kogo się poradzić czy one aby na pewno są dobre dla mnie ... Pozdrawiam i mam nadzieję że u ciebie jest inaczej.
DonkaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:36   #10
Iwona_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Letterkenny (irlandia)
Wiadomości: 7
Smile Dot.: Tabletki Antykoncepcyjne

Dzis bylam u lekarza rodzinnego, powiedzialam mu o tym, ze przy poprzednich pigulkach strasznie bolala mnie glowa i ogolnie bardzo zle sie czulam i poprosilam o przepisanie innych. Bylam zdziwiona ze pobral mi krew (w Polsce z czyms takim sie nie spotkalam). Za 2 tyg mam odbior i zobaczymy co wtedy powie i jak bedzie wygladalo dalsze badanie.
Iwona_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 21:13   #11
Iwona_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Letterkenny (irlandia)
Wiadomości: 7
tabletki antykoncepcyjne

"Witam,
Od lipca tego roku zcazelam po raz pierwszy brac pigulki antykoncepcyjne, moja pani ginekolog po zbadaniu zapisala mi Logest. W czasie polykania pierwszego opakowania wyjechalam do Irlandii (gdzie przebywam do tej pory). Wiadomo jaki klimat panuje w Irlandii, wiecznie pada i jest nie przyjemnie. W Polsce przy takiej pogodzie zawsze bolala mnie glowa (zawsze zazywalam Etopiryne-bo tylko to ukajalo moj bol). Tutaj na poczatku wszystko bylo dobrze. dziwilam sie ze mnie glowa nie boli i ze czuje sie znacznie lepiej niz w Polsce (bez etopiryny). Niestety od drugiego opakowania zaczely sie problemy. Glowa bolala mnie prawie codziennie, jednak najsilniejszy bol byl w czasie 7-dniowej przerwy. Do bolu glowy dochodzilo jeszcze uczucie mdlosci. Przeczytalam na opakowaniu ze takie moga byc przy tabletkach, ale zastanawia mnie jedno, dlaczego dopiero po takim czasie zaczely sie te objawy. Najpier w Polsce nie czulam zadnej zmiany, po wyjezdzie (jeszcze na pierwszym opakowaniu) czulam sie znakomicie, a dopiero przy drugim opakowaniu zaczelo sie to wszystko? Trzecie opakowanie zaczelam od nie chcenia. W tym momencie skonczylam trzecie i ostatnie opakowanie. Dlaczego pani ginekolog przy badaniu mnie nie zapytala czy pale, czy nie jestem na cos uczulona?? W tym momencie boje sie pojsc do lekarza za granica, skoro ginekolog w Polsce zle dobrala mi leki to co moze zrobic lekarz zza granicy??"




Witam ponownie,
Jestem juz po rozmowie z Panem w bialym fartuchu. Otoz Pan w bialym fartuchu, nie wie czemu mnie boli glowa. Z wynikow ktore otrzymal wszystko ze mna w porzadku. Natomiast na pytanie czy moze mi przepisac pigulki (o ktorych wiedzial z poprzedniej wizyty) spuscil wzrok i powiedzial ze niestety nie moze tego zrobic gdyz jest to NIE ETYCZNE!!!! Dla mnie taki czlowiek nie powinien byc lekarzem, myslalam ze dla lekarza przepisywanie takich tabletek jest rzecza normalna i nie bedzie z tym klopotu, ale niestety sie pomylilam... Pan w bialym fartuchu zachecil mnie do uzywania prezerwatyw! Zmienie lekarza, to na pewno ale jaka mam pewnosc ze drugi nie bedzie taki sam?? I jak tu liczyc na pomoc lekarza za granica???
Iwona_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-21, 21:38   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Nie dublujemy wątków - wystarczy dopisać wypowiedź do poprzedniego!
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 23:08   #13
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Proszę zwrócić uwagę - większości napiszą te osoby, ktorym tabletki antykoncepcyjne nie służą.
Moim zdaniem, nie da się rozpoznać wstępnie, ktore będą dobre.
Potrzebne jest "rozpoznanie bojem" - jak mawiali rosjanie.
Czasami trafimy na odpowiedni środek za 2 - 3 razem.
Czasami wcale.
Ja też namawiam osoby nietolerujące doustnej antykoncepcji - do niestosowania jej (często posłuchają )
Powtarzam to, co napisalem kiedyś - ok 90 procent kobiet toleruje je dobrze, problem stanowi te 10 procent.
Nie jest to środek antykoncepcyjny dla każdego (Szczegolnie Diane)
Plastry też wywolują objawy uboczne, zle samopoczucie. Też nie u wszystkich.
Nic na to się nie poradzi.

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 08:46   #14
zuza2118
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 22
GG do zuza2118
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

witam wszystkich.prosze powiedzcie mi czy sa jakies skutki uboczne po odstawieniu tabletek anty? wlasnie skonczylam brac dokladnie 22 opakowanie tabletek i slyszalam ze najlepiej co jakis czas robic przerwy.wiec postanowilam je na jakis czas odstawic.tylko boje sie skutkow. slyszalam ze podobno wlosy wypadaja, ze miesiaczka moze sie dlugi czas nie pojawic...Nie wiem czy dobrze slyszalam ... prosze o odpowiedz

Edytowane przez zuza2118
Czas edycji: 2005-11-24 o 12:04
zuza2118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.