Otręby-wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-30, 16:34   #1
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M

Otręby


Hello,
Ostatnio zastanawiałam się, jak to jest z tymi otrębami. Niby sam błonnik -> niestrawny -> nie dostarcza organizmowi żadnych subst. odżywczych, tylko pomaga w trawieniu. W tym słodkim przekonaniu żyłam do dnia, kiedy na opakowaniu otrąb (otrębów? [img]icons/icon7.gif[/img] wyczytałam, że mają ok. 300 kcal/100g. Aż tyle? W _niestrawnych_ resztkach? Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić, bo nie wiem, czy jeśli dodam do jogurtu otręby (a dodaję ich sporo), to mojej kolacji przybędzie ponadlimitowych kalorii?
Pozdr.
Ula
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-30, 16:34   #2
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Arrow Otręby-wątek zbiorczy

Hello,
Ostatnio zastanawiałam się, jak to jest z tymi otrębami. Niby sam błonnik -> niestrawny -> nie dostarcza organizmowi żadnych subst. odżywczych, tylko pomaga w trawieniu. W tym słodkim przekonaniu żyłam do dnia, kiedy na opakowaniu otrąb (otrębów? [img]icons/icon7.gif[/img] wyczytałam, że mają ok. 300 kcal/100g. Aż tyle? W _niestrawnych_ resztkach? Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić, bo nie wiem, czy jeśli dodam do jogurtu otręby (a dodaję ich sporo), to mojej kolacji przybędzie ponadlimitowych kalorii?
Pozdr.
Ula
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-30, 18:45   #3
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Otręby

[img]icons/icon7.gif[/img] Nie jest tak wspaniale, że otręby nie dostarczają energii. I w żadnym wypadku nie jest też tak, że nie dostarczają minerałów i witamin. Otreby to bogate źródło nie tylko błonnika, ale także choćby magnezu. Owszem wchłanianie tego wszystkiego jest nieco utrudnione, ale nie niemożliwe. Pozatym zwróc uwage na procentową zawartośc błonnika w otrębach-przecież to nie 100%-reszta jest strawna [img]icons/icon7.gif[/img] Nie musisz sie natomiast martwić tym, że utyjesz od otrębów(no chyba, że będziesz ich jadła naprawdę ogromne ilości ), a to dlatego, że mają niziutkie IG , a pozatym są stosunkowo lekkie w dużej objętości(ehh [img]icons/icon12.gif[/img] mam na myśli to, że np kopiata łyżka otrąb niewiele waży, a więc ma niewiele kalorii ) . Pozatym są zdecydowanie pomocne w trzymaniu apetytu w ryzach, więc tym bardziej nie ma czego się obawiać [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-30, 18:45   #4
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Otręby

[img]icons/icon7.gif[/img] Nie jest tak wspaniale, że otręby nie dostarczają energii. I w żadnym wypadku nie jest też tak, że nie dostarczają minerałów i witamin. Otreby to bogate źródło nie tylko błonnika, ale także choćby magnezu. Owszem wchłanianie tego wszystkiego jest nieco utrudnione, ale nie niemożliwe. Pozatym zwróc uwage na procentową zawartośc błonnika w otrębach-przecież to nie 100%-reszta jest strawna [img]icons/icon7.gif[/img] Nie musisz sie natomiast martwić tym, że utyjesz od otrębów(no chyba, że będziesz ich jadła naprawdę ogromne ilości ), a to dlatego, że mają niziutkie IG , a pozatym są stosunkowo lekkie w dużej objętości(ehh [img]icons/icon12.gif[/img] mam na myśli to, że np kopiata łyżka otrąb niewiele waży, a więc ma niewiele kalorii ) . Pozatym są zdecydowanie pomocne w trzymaniu apetytu w ryzach, więc tym bardziej nie ma czego się obawiać [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-30, 19:44   #5
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Otręby

Dzięki Smoczku [img]icons/icon7.gif[/img]
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-30, 19:44   #6
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Otręby

Dzięki Smoczku [img]icons/icon7.gif[/img]
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-03, 17:14   #7
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Otręby pszenne, czy owsiane?

No właśnie. Czym się różnią (poza pochodzeniem [img]icons/icon7.gif[/img] )?
Jem i te, i te, ale wydaje mi się, że pszenne mają więcej błonnika (akurat na opakowaniu pszennych nie poskąpili informacji: białko 15%, błonnik 40%, tłuszcz 5%, skrobia 11%, sole mineralne 5%, a na owsianych tylko przepisy [img]icons/icon9.gif[/img] ). Te owsiane są bardziej podobne do płatków (no i 2x droższe od pszennych) owsianych, oczywiście [img]icons/icon7.gif[/img].
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-03, 17:14   #8
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Otręby pszenne, czy owsiane?

No właśnie. Czym się różnią (poza pochodzeniem [img]icons/icon7.gif[/img] )?
Jem i te, i te, ale wydaje mi się, że pszenne mają więcej błonnika (akurat na opakowaniu pszennych nie poskąpili informacji: białko 15%, błonnik 40%, tłuszcz 5%, skrobia 11%, sole mineralne 5%, a na owsianych tylko przepisy [img]icons/icon9.gif[/img] ). Te owsiane są bardziej podobne do płatków (no i 2x droższe od pszennych) owsianych, oczywiście [img]icons/icon7.gif[/img].
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-03, 21:17   #9
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Otręby pszenne, czy owsiane?

Faktycznie pszenne zawierają więcej błonnika-co do innych różnic, to niestety z głowy nie powiem nic pewnego [img]icons/icon7.gif[/img] ale w związku z tym, że otręby do diety wprowadza się głównie ze względu na błonnik, to bardziej polecałabym własnie pszenne [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-03, 21:17   #10
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Otręby pszenne, czy owsiane?

Faktycznie pszenne zawierają więcej błonnika-co do innych różnic, to niestety z głowy nie powiem nic pewnego [img]icons/icon7.gif[/img] ale w związku z tym, że otręby do diety wprowadza się głównie ze względu na błonnik, to bardziej polecałabym własnie pszenne [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-20, 07:05   #11
jl101
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 31
Tabletki z otrębami

czesc dziewczyny i ty Smoczku
wlasnie znalazlam sie na diecie bezmlecznej i moj organizm przyzwyczajony do otrebow ktore jadlam z jogurtem sie zatkal slyszalam, ze sa tabletki z otrebow ale nie wiem jak sie nazywaja. pomozecie?
pzodr
justyna
jl101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-21, 17:23   #12
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Tabletki z otrębami

Są takie - Chudeus Syt, kosztują jakieś 10-12 zł za 60 tabletek (ale trzeba łykać co najmniej 3 x dziennie po tabletce). Jeśli mogę wtrącić trzy grosze to lepszym rozwiązaniem jest chyba łykać łyżeczkę otrębów popitą wodą - tylko trzeba uważać, żeby się nie "zaciągnąć" tymi otrębami i nie zakasłać na śmierć Trochę wprawy i można łykać
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-21, 18:08   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Tabletki z otrębami

Otrębuski- tabletkowane otręby
Magnezytki- tabletkowane otręby + magnez

podobnie działa: Błonnik Walmarku, Chudeus-syt (błonnik z buraka o ile mnie pamięć nie myli), Topinulin
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 07:01   #14
asia17_04
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 30
Otręby - jakie i jak???????

Witajcie dziewczyny, kobiety i co tam jeszcze zajrzy!
Ja mam pytanko:
Słyszałam że w dietach zdrowo jeść otręby. Z tym, że nie wiem jakie i jak je przyrządzać? może któraś z was wie coś na ten temat?
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi!
Dziękuję!
asia17_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 08:03   #15
maly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 265
Wyślij wiadomość przez ICQ do maly GG do maly Wyślij wiadomość przez Yahoo do maly
Re: Otręby - jakie i jak???????

"owsiane Płatki owsiane Porcja = 1 łyżka = 15g
Energia (kcal) Białko (g) Tłuszcz (g) Węglowodany (g)
58,5 kcal 1,7 g 1 g 10,3 g
Pyzatym płatki owsiane zawierają błonnik a Spożywanie błonnika zalecane jest nie z powodu jego nikłej wartości odżywczej, lecz z uwagi na istotną rolę, jaką odgrywa w pobudzaniu perystaltyki jelit oraz w usuwaniu z organizmu wielu substancji o charakterze toksycznym. Obecność włókna pokarmowego w pożywieniu wpływa na zwiększenie objętości pokarmu, wskutek czego następuje wypełnienie żołądka.

Mniej przetworzone, zawierają błonnik i maja niższe IG, czyli dostarczają energii przez dłuższy czas.

Płatki kukurydziane maja wyższy IG... A także sporą ilość sodu
Płatki wybieraj te pełne tj. NIE błyskawiczne są one mniej popularne ale warto sie za takowymi rozglądnąć bo z tymi błyskawicznymi oni robią rożne rzeczy, niekoniecznie dobrze wpływające na wartości odżywcze.
Lecz jak liczysz IG wybierz błyskawiczne maja mniejszy IG.


błonnik (celuloza,włoknik) brak w org. ludzkim enzymów go rozkładających (częściowo w jelicie przez bakterie - ale ilości śladowe) działa korzystnie na trawienie - pobudza perystaltykę jelit,
Chodzi o to ze w jelicie grubym (za cienkim przed odbytnica) znajduje się mała ilość materiału (biomasy
I z tego powodu motoryka jelita grubego jest słaba a jego ruchy nieliczne (związane z receptorami nerwowymi)
Błonnik jako substancja niestawialna (chyba ze u krowy) wypełnia jelito -receptory dostają bodziec ze cos w jelicie grubym się znajduje - i dzięki temu jelito ładnie pracuje

Uważa się ze ludzie cierpiący na przewlekle zaparcia maja większa zdolność do trawienia błonnika
Prowadzi się badania ze!!!!!!!!!!1
Ludzie spożywający w diecie duże ilości włókien pochodzenia roślinnego rzadziej cierpią na:
-zapalenie wyrostka robaczkowego
-raka okrężnicy (cześć jelita grubego (główna))
-cukrzyce
-choroby naczyń wieńcowych serca
Związek pomiędzy tymi chorobami a dieta w błonnik (wlokniki) bogata nie jest jeszcze do końca wyjaśniony i prowadzi się dalsze badania

Linki:
http://www.dieta.info.pl/blonnik.htm
http://republika.pl/dietoprofilaktyka/blonnik.htm
http://www.dermajetics.com.pl/alfabe...ia/blonnik.htm "

najlepiej dla mnie jeść to zalać je mlekiem ciepłym i odczekać aż nasiąknął i wtedy zjeść, niektórzy jedzą płatki na wodzie ( dla mnie ble ), na jogurcie, na bulionie itp.
Jak ci się chce to sama możesz zrobić sobie „mix” z płatków owsianych, pszennych dodać trochę suszonych owoców ( brzoskwinie, morele, słonecznik, dynia, migdały itp. ) zmiksować w dużym naczyniu, podzielić i cieszyć się smakiem ( taki mix jest smaczniutki mniam
maly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 13:03   #16
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: Otręby - jakie i jak???????

Ja otręby dodaję do musli na śniadanie. Cztery łyżki muesli na cztery łyżki otrąb, zalewam mlekiem i nie czuję wtedy ich niedobrego smaku, oprócz tego posypuję nimi różne dania, makaron, pizzę i wiele wiele innych.

Ostatnio pojawiły się otręby granulowane o smaku śliwki i jabłka, jednak mi nie smakują.
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 13:23   #17
asia17_04
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 30
Re: Otręby - jakie i jak???????

Dzięki!
Jak zawsze na ludzi z wizazu można liczyć. Cenne Rady i Porady.
Danke!
asia17_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 16:53   #18
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Otręby, jakie?

Mam pytanie do wizażanek stosujących w swojej diecie otręby - ostatnio zauważyłam, że jest takich sporo
Czy są jakieś różnice w działaniu otrąb owsianych, żytnich i pszennych?
Ja jem przemiennie pszenne i owsiane. Poza tym jakie otręby wybieracie - prażone, granulowane (z jabłkiem, śliwkami) czy zwykłe?
I jeszcze jedno - czy otręby przed spożyciem trzeba namoczyć - w mleku, jogurcie, kefirze, ciepłej wodzie czy równie dobrze można wcinać suche prosto z opakowania?

Z tego co wiem otręby nie są wchłaniane przez organizm, ich działanie polega na dostarczeniu błonnika, który usprawnia pracę jelit, a następnie jest z organizmu całkowicie wydalany. Zatem skąd ta różnorodność produktów? I czy to w gruncie rzeczy ten sam środek, działający identycznie czy np lepiej jeść żytnie niż pszenne?
Z góry dziękuję za jakąkolwiek radę
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 21:17   #19
lonely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 118
Dot.: Otręby, jakie?

Pszenne, najlepsze na diecie redukcyjnej. Z jabłkiem, czy z czymś tam jeszcze to nie ma różnicy, raczej chodzi o walory smakowe.

Możesz jeść, jak ci smakuję. Ja przykładowo jadam płatki kukurydziane bez mleka. Czy też z opakowania ser twarogowy chudy. Kwestia smaku oraz ułożenia diety. Nie wiem na co ci pozwala podział makroskładników.

A no różnorodność taka, że otręby pszenne, są z pszenicy, a owsiane z owsa. I wsio.

Smacznego.
lonely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-16, 11:36   #20
trish24
Przyczajenie
 
Avatar trish24
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 10
Dot.: Otręby, jakie?

najlepsze sa OTRĘBY PSZENNE
ja od kilku tygodni jadam otręby przenne na kanapeczki czyli chlebek ciemny oczywiście potem masło , posypuje otrebami pszennymi i na to kłade wędlinkę czy pomidorka ( teraz trudno o takie z bazarku wiec jadam takie ze sklepu ) , bardzo mi to smakuje
ostręby na 100 g produktu zawierają az 42,2 błonnika - a błonnik to super rzecz na schudnięcie a dlaczego ?
Błonnik pomaga zrzucić zbędne kilogramy, gdyż wchłania wodę, dzięki czemu pęcznieje i wypełnia żołądek, zmniejszając uczucie głodu, a także opóźniając moment, w którym pożywienie opuszcza żołądek.
__________________
trish24
trish24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 13:15   #21
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Otręby, jakie?

ja uwielbiam otreby granulowane ze sliwkami albo jablkami.Jem na zmiane otreby albo owsianke,zeby mi sie nie znudzilo
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 14:26   #22
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Dot.: Otręby, jakie?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Ja jem pszenne i owsiane ale w takim razie zostanę przy pszennych. Chodziło mi o to czy otręby to po prostu otręby i wszystko jedno czy pochodzą z przeróbki pszenicy, żyta czy owsa czy może jest między nimi jakaś zasadnicza różnica. Jak chociażby z ryżem, biały i brązowy, jedno i drugie ryż a różnica znaczna
Dzięki za pomoc
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 12:30   #23
MANOON
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 160
Dot.: Otręby, jakie?

Ja pożeram ogromne ilości otrębów (otrąb, otręb ??) bo bardzo je lubie i właśnie tak sie zastanawiam czy można ich tak dużo jeść bez konsekwencji w postaci tłuszczyku ??
__________________
Thanks God I'm a woman!

Wymianka kosmetykowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=515253
MANOON jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 18:03   #24
ula-po-prostu
Raczkowanie
 
Avatar ula-po-prostu
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 261
Dot.: Otręby, jakie?

konsekwencją jest znacznie mniejsze wchłanianie skł mineralnych i witamin, dlatego takie małe : "uwaga" przy ich częstym i nałogowym jedzonku a poza tym, jeśli są na śniadanko,najlepiej byłoby stosować leki (np antykoncepcję) po południu/ wieczorkiem, bo jest także kiepskie wchłanianie tabletek itd
__________________
'Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą'
I dobrze mi z tym!


'nie narzekaj, że masz pod górę, skoro jest to wspinaczka na szczyt'
ula-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 18:57   #25
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Otręby, jakie?

a co sądzicie po płatkach z otrąb pszennych?
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 21:06   #26
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Otręby, jakie?

z tego co pamietam to w składzie tych granulowanych z jabłkiem i śliwka cukier jest (ekstrakt słodowy bodajze). jak dla mnie niepotrzbna dawka węgli.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 22:09   #27
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Otręby, jakie?

Pszenne, ja nigdy nie kupuje tych z dodatkiem owocow, bo mi nie smakuja. Pozatym po co przeplacac, skoro jabłka mozna sobie samemu wkroic
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 22:25   #28
jagoooodka
Raczkowanie
 
Avatar jagoooodka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
GG do jagoooodka
Dot.: Otręby, jakie?

Ja codziennie w ramach śniadanka zjadam miseczkę otrębów z soczkiem... (otręby granulowane pół na pół ze zwykłymi) Taka papka, może mało apetycznie wygląda ale jest pycha
jagoooodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 12:29   #29
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: Otręby, jakie?

Cytat:
Napisane przez jagoooodka
Ja codziennie w ramach śniadanka zjadam miseczkę otrębów z soczkiem... (otręby granulowane pół na pół ze zwykłymi) Taka papka, może mało apetycznie wygląda ale jest pycha
mnie tez sie papka tworzy. jadam granulowane z mlekiem i kazdy sie dziwi jak ja moge jesc takie obrzydlistwo. a mi smakuje
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 12:35   #30
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Otręby, jakie?

A dlaczego pszenne są lepsze? Bo mi szczerze mówiąc bardziej zasmakowały żytnie z jabłkiem... A dieta redukcyjna to rozumiem że dieta redukująca tłuszcz?
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-20 23:14:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.