Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-23, 08:37   #3301
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Myslisz ,ze Effaclar k (La Roche Posay)bedzie lepszy od Avene Triacneal i Avene Cleance K ????
"
"" Skóra wrażliwa nie toleruje kosmetyków z retinolem, alkoholem lub kwasem owocowym "


Faktycznie jak uzywalam Avene Triacneal- moja skora stala sie szara...nie wygladzil...zaczcrwienion a bardziej..nie wygladzil..nie zlikwidowal nie zmniejszyl wagrow-czarnych punkcikow..nie zmniejszyl porow...i to samo bylo w przypadku uzywania kremu AVENE Cleance K..tylko ze tan bardziej szczypal..........TYLKO SZARA CERE MI ZROBIL i nie zmniejszyl ani wagrow ANI porow..
TO Teraz juz NIE WIEM NIE MAM POJECIA CO ROBIC...


Co tak naprawde najlepsze jest dla cery bardzo wrazliwej?

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-01-23 o 09:17
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 15:17   #3302
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Myslisz ,ze Effaclar k (La Roche Posay)bedzie lepszy od Avene Triacneal i Avene Cleance K ????
"
"" Skóra wrażliwa nie toleruje kosmetyków z retinolem, alkoholem lub kwasem owocowym "


Faktycznie jak uzywalam Avene Triacneal- moja skora stala sie szara...nie wygladzil...zaczcrwienion a bardziej..nie wygladzil..nie zlikwidowal nie zmniejszyl wagrow-czarnych punkcikow..nie zmniejszyl porow...i to samo bylo w przypadku uzywania kremu AVENE Cleance K..tylko ze tan bardziej szczypal..........TYLKO SZARA CERE MI ZROBIL i nie zmniejszyl ani wagrow ANI porow..
TO Teraz juz NIE WIEM NIE MAM POJECIA CO ROBIC...


Co tak naprawde najlepsze jest dla cery bardzo wrazliwej?
effaclar k ma inny rodzaj kwasów, są dużo łagodniejsze, niż w przypadku triacnealu np. Może peeling kwasem migdałowym? Poczytaj info albo udaj się do kosmetyczki w celu konsultacji. Poczytaj wątki o cerze wrażliwej, jest tam multum info.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:50   #3303
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Ale ja nie mam w ogóle problemu z pajączkami - pękającymi naczynkami tak jak Wy to piszecie przy cerze naczynkowej i nie mam tych żyłek widocznych i nigdy w życiu nie miałem. Ogólnie dermatolog u której byłem to miała gdzieś około 60lat i tam było b.gorąco a ja wszedłem w kurtce i bluzie i od tego gorąca zaczerwieniłem się a ona od razu diagnoza - cera naczynkowa - dodam , że nie oglądała mi twarzy tylko patrzyła z około metra , póltora przy zapalonej jedynie lampce na biurku. I dlatego tak pytam bo ja nie mam tych pająków.


Ps: czerwone plamy + pieczenie , poswędzanie a już w ogóle mnie to podrażnia i swedzi jak np. jestem u fryzjera i wloski tam spadaja to zaraz czerwone albo jak ręką się podrapie
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 08:42   #3304
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
effaclar k ma inny rodzaj kwasów, są dużo łagodniejsze, niż w przypadku triacnealu np. Może peeling kwasem migdałowym? Poczytaj info albo udaj się do kosmetyczki w celu konsultacji. Poczytaj wątki o cerze wrażliwej, jest tam multum info.

czyli Effeclar k z la Roche Posay nie zaszkodzi cerze wrazliwej?
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 10:09   #3305
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
czyli Effeclar k z la Roche Posay nie zaszkodzi cerze wrazliwej?
Wczesniej się do tego odnosiłam bo już o to pytałaś. Mi nie szkodzi, a jak będzie z Tobą to najstarsi Indianie nie wiedzą. Nie spróbujesz to się nie dowiesz.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 12:30   #3306
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Maciekk12 Pokaż wiadomość
Ale ja nie mam w ogóle problemu z pajączkami - pękającymi naczynkami tak jak Wy to piszecie przy cerze naczynkowej i nie mam tych żyłek widocznych i nigdy w życiu nie miałem. Ogólnie dermatolog u której byłem to miała gdzieś około 60lat i tam było b.gorąco a ja wszedłem w kurtce i bluzie i od tego gorąca zaczerwieniłem się a ona od razu diagnoza - cera naczynkowa - dodam , że nie oglądała mi twarzy tylko patrzyła z około metra , póltora przy zapalonej jedynie lampce na biurku. I dlatego tak pytam bo ja nie mam tych pająków.


Ps: czerwone plamy + pieczenie , poswędzanie a już w ogóle mnie to podrażnia i swedzi jak np. jestem u fryzjera i wloski tam spadaja to zaraz czerwone albo jak ręką się podrapie

Nie trzeba miec popekanych naczynek zeby miec cere naczynkowa. jak z byle powodu dostajesz rumien to masz cere naczynkowa i ciesz sie ze nie masz pajaczkow, chodz to i tak male pocieszenie, bo rumien, ktory piecze itp to tez nic fajnego. Tr. rozowaty i tak sie moze z tego zrobic i trzeba dbac i taka wrazliwa cere jak o cere naczynkowa, obojetnie czy sa pajaczki czy ich nie ma.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 08:34   #3307
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Dziewczyny a jaki dobry podklad polecicie dla cery naczynkowej?taki zeby nie dusil skory??
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 10:12   #3308
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

lumiere podkład sypki mineralny do różnych typów cer [tłustej, normalnej, suchej]
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 02:55   #3309
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Ja, bazując na własnym doświadczeniu, nie polecałabym do suchej skóry podkładów o konsystencji "sypkiej".
Mam suchą, wrażliwą, naczynkową cerę z widocznymi "pajączkami". Potrzebuję więc dobrego krycia . Jedynym podkładem, który mi nijakiej krzywdy nie czyni i dobrze kryje, nie powodując efektu szpachli, jest podkład Mary Kay . Drogie toto, ale dobre i wydajne . Używam od paru lat . Teraz znalazłam podkład tańszy, krzywdy nieczyniący . Jeden mankament - ciut mniejsze krycie . To podkład firmy Paese - Long Cover Fluid .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 17:31   #3310
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

jak już jest info o podkładach

to co polecicie wysuszonej skórze która się łuszczy i niestety podkłady we fluidzie to wszystko podkreślają

a znowu mineralne używałam lumiere i AWGM mam wrażenie że mnie wysuszyły ale one po nałożeniu wyglądają jako tako póki nie zaczynam się świecić i teraz też swędzi lekko
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 22:25   #3311
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
jak już jest info o podkładach

to co polecicie wysuszonej skórze która się łuszczy i niestety podkłady we fluidzie to wszystko podkreślają

a znowu mineralne używałam lumiere i AWGM mam wrażenie że mnie wysuszyły ale one po nałożeniu wyglądają jako tako póki nie zaczynam się świecić i teraz też swędzi lekko
Używam obecnie podkładu Revlon Photoready i mi służy, oceniłabym jako średnio lekki, za ciężki na pewno nie jest. Przed nałożeniem krem nawilżający obowiązkowo, ale to jak przy każdym podkładzie.
Polecam zrobić peeling enzymatyczny, żeby ten łuszczący naskórek usunąć, później dobrze nawilżyć i nałożyć lekki podkład. Nie polecam do cery suchej ciężkich podkładów typu Vichy Dermablend... - ten to dopiero wysusza!
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 02:36   #3312
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
to co polecicie wysuszonej skórze która się łuszczy i niestety podkłady we fluidzie to wszystko podkreślają
Peeling, krem {ja akurat używam "półtłustych", bo "nawilżające" są dla mnie za chude} i indywidualnie dobrany podkład . Próbowałaś stosować na twarz oleje lub preparaty nawilżające ?
Co co peelingów - długo stosowałam enzymatyczne. Ochów i achów raczej nie było. Znalazłam łagodne mechaniczne : z Pulanny z serii z żeń-szeniem i trochę gorszy, ale też niepodrażniający i łatwo dostępny z Perfecty - peeling drobnoziarnisty z minerałami morskimi i krzemionką .

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_
nowu mineralne używałam lumiere i AWGM mam wrażenie że mnie wysuszyły
To nie wrażenie, to najprawdziwsza prawda : wysuszają i to jak .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 12:46   #3313
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Ja jak mnie w ostatnia zime przez mrozy wysuszylo na wiorek( kilka lat tak mialam, w tym roku zima lagodniejsza i poki co moje tlusciochy daja rade) uzywalam podkladu YR z czterema rozami. Bardzo odzywczy i na cieple miesiace za ciezki. Dzeiki niemu mialam ochrone na naczynkowe miejsca, a skora sie dodatkowo nie przesuszala jak to bylo gdy uzywalam lekkich podkladow. Krycie tez ma spore, ale nie mialam problemow z nalozeniem cienkiej warstwy. Gdy byla jesien i zrobial sie wiosna a cera wrocila do mieszanej, podklad zaczal splywac, wazyc sie, byl ewidetnie za ciezki, za tlusty. Pdoobno odzywczy i tresciwy jest tez podklad od YR w sloiczku.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 15:25   #3314
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cześć dziewczyny.
Ja też walczę z rumienieniem się (zmiany temperatury, stres, czerwone wino). Mam do Was pytanie, a konkretnie do tych z Was, które kupowały i używały ostatnio Auriga XO Cream. Przeglądałam KWC i tam jest w nazwie gel. Skład na pudełku też nieco inny niż ten w KWC.
Kupowałyście, używacie, działa?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 14:29   #3315
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Używam obecnie podkładu Revlon Photoready i mi służy, oceniłabym jako średnio lekki, za ciężki na pewno nie jest. Przed nałożeniem krem nawilżający obowiązkowo, ale to jak przy każdym podkładzie.
Polecam zrobić peeling enzymatyczny, żeby ten łuszczący naskórek usunąć, później dobrze nawilżyć i nałożyć lekki podkład. Nie polecam do cery suchej ciężkich podkładów typu Vichy Dermablend... - ten to dopiero wysusza!
ja po serii 10 oxybrazji nawet miałam owe skórki peelingi robię - delikatny z avene i też nie nic to nie działa
krem nakładam też



Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Peeling, krem {ja akurat używam "półtłustych", bo "nawilżające" są dla mnie za chude} i indywidualnie dobrany podkład . Próbowałaś stosować na twarz oleje lub preparaty nawilżające ?
Co co peelingów - długo stosowałam enzymatyczne. Ochów i achów raczej nie było. Znalazłam łagodne mechaniczne : z Pulanny z serii z żeń-szeniem i trochę gorszy, ale też niepodrażniający i łatwo dostępny z Perfecty - peeling drobnoziarnisty z minerałami morskimi i krzemionką .


To nie wrażenie, to najprawdziwsza prawda : wysuszają i to jak .
z olejów to tylko skwalen ale szału nie ma nawet jak go połączyłam z odżywczym żelem hiauronowym z BU plus hydreane riche z LRP nic nic nic zupełnie nic

skoro pudry mineralne wysuszają to co mam nałożyć na buzię fluidy - nie ma szans , już wydeptałam ścieżkę do sephory i douglasa
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 03:02   #3316
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
z olejów to tylko skwalen ale szału nie ma nawet jak go połączyłam z odżywczym żelem hiauronowym z BU plus hydreane riche z LRP nic nic nic zupełnie nic
Jak czytam - mamy podobny problem . Mnie oleje, nakładane na twarz, nie służą . Używam jedynie olejku do mycia twarzy z BU { z ZSK zbyt ciężkie } i hydrolatu z zielonej herbaty . Osławiony żel hialuronowy robił mi wręcz masakrę . A próbowałam stosować na wszystkie możliwe sposoby . Jedyne kremy, które toleruję, to kremy z Dermiki . Używam obecnie tłustego z serii Meritum . On jest z ceramidami . Nawilżający i półtłusty z tej serii zawiera lipidy . Co mogę poradzić ? Musisz szukać i próbować . Nie ma innej metody .


Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_
skoro pudry mineralne wysuszają to co mam nałożyć na buzię fluidy - nie ma szans , już wydeptałam ścieżkę do sephory i douglasa
Tak po prawdzie - to nikt Ci nie pomoże. Musisz sama dobrać pielęgnację .
Dlaczego : <"... fluidy - nie ma szans..."> ? Jeśli masz aż taki kłopot z zabrudzoną cerą, idź na peeling do kosmetyczki + zabieg z alg morskich . Mnie to wyjątkowo pomaga .
Spróbuj może też tego peelingu z Perfecty . http://drogeria.ie/Pielegnacja-twarz...rganiczna.html
Na ten z Pulanny aż tak nie namawiam. Chociaż jest lepszy, ale dostępny jedynie w sklepach internetowych .http://naturalna24.pl/peeling-do-twa...ia-p-1253.html
Nie wiem ile możesz zapłacić za podkład. Jeśli wydatek powyżej siedemdziesięciu złotych nie jest dla Ciebie problemem, spróbuj : http://marykay.pl/74 Mnie on wyjątkowo przypadł do gustu . Inne kosmetyki z tej firmy już nie .
Jak już pisałam, polecam również podkład z Pease - Long Cover Fluid . Płaciłam za ten podkład 23,49 zł. http://www.paese-cosmetics.pl/kosmet...dy/long-cover/
O pudrach sypkich nie wypowiem się, bo mi nie służą .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 12:07   #3317
agniesiawwo88
Przyczajenie
 
Avatar agniesiawwo88
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Hej dziewczyny potrzebuje rady...mam cere mieszana, naczynkowa z popekanymi naczyniami, i na dodatek zatakowala mnie alergia sloneczna ktora sie nasila co roku Muslalam o kremach z Pharmaceris N nawilzajaco-wzmacniajacy SPF15, + Pharmaceris S 50+ na wiosne-lato...tylko nie wiem czy warto kupic akurat te kremiki? No i co z makijazem przy tym filtrze? A moze same cos mi polecicie tak z wlasnego doswiadczenia
__________________
SilverMistka
agniesiawwo88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 10:02   #3318
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Ja sie maluje i zasezw malowalam. na poczatku staralam sie zwaracac uwage zeby nie bylo w kolorowce skladnikow ktore kolibuja z filtrami, ale takiej kolorowki nie ma. w kazdym pudrze czys podkladzie sa pigmenty, na koncu skladu, ale sa wiec jak czytam ze ktos pisze iz mozna bo nie ma, to sie zastanawiam czy czytal dokladnie sklad i czy wogole umie czytac sklady.
Przestalam sie przejmowac i wykoncuje makijaz, czuje sie dobrze i moja skora tez.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 16:46   #3319
agaa125
Raczkowanie
 
Avatar agaa125
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 87
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Hej Dziewczyny może wy bedziecie wiedzieć a mianowicie czy ten krem nada się do cery wrażliwej i naczynkowej, czy nie ma jakiś szkodliwych substancji... mnie akurat zastanawia ta C12-15 Alkyl Benzoate i to na 2 miejscu w skladzie.. a na kwc ten krem ma pozytywne opinie więc już sama nie wiem co mysleć? I jeszcze Propylene Glycol jest w składzie ...

Farmona DermaCos Anti Redness, krem ochronny, łagodzący, 50ml

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polysorbate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Glycerin, Soy Lecithin/Troxerutin/Eleutherococcus Root Extract/Crataegus Monogyna Extract/Xanthan Gum, Isopropyl Palmitate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Prunus Amygdalus Oil, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Octocrylene, Glyceryl Stearate, Cyclomethicone, Aesculus Hippocastanum Extract, Phenoxyethanol/Methylparaben/Butylparaben/Ethylparaben/Propylparaben, Cetyl Alcohol, Cera Alba, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Parfum, Disodium EDTA, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, BHA.

Pozdrawiam

Edytowane przez agaa125
Czas edycji: 2012-03-03 o 16:48
agaa125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 17:20   #3320
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Jesli cie te skladniki podrazniaja, to nie polecam. Jesli krzywdy nie robia to polecam wyporbowac. Innej rady nie ma ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 10:22   #3321
agaa125
Raczkowanie
 
Avatar agaa125
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 87
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Chyba wypróbuję tym bardziej że ma raczej pozytywne opinie na kwc. Mam nadzieję że mnie nie podrażni, bo naprawdę bardzo ciężko jest mi znaleźć dobry krem na dzień...
dam znać jak wrażenia
agaa125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 10:50   #3322
Amenouzume
Raczkowanie
 
Avatar Amenouzume
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Praha
Wiadomości: 164
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

To jest właśnie jedyna i dobra metoda: wypróbować na sobie. Jeden kosmetyk może się okazać idealny a drugi zrobić krzywdę. Ja prócz problemów z naczynkami mam jeszcze cerę alergiczną. Ostatnio miałam testy i okazało się, że mam alergię na niektóre metale i część chemii. Także dobrać cokolwiek to istna tragedia. Ostatnio skusiłyśmy się z mamą (ona z kolei ma problem z trądzikiem różowatym) na Cetaphil MD Dermoprotektor. Ma tutaj rewelacyjne oceny, polecało mi go kilku dermatologów, koleżanki z pracy. Po dwukrotnym użyciu musiałam pić wapno i brać Telfast, a mama na drugi dzień jechała do swojego dermatologa.
Także trzeba samemu próbować. Mi np. osobiście pasują niektóre produkty Zaji Med z kuracji lipidowej i niektóre produkty z Iwostinu. A od jakichś dwóch tygodni testuję maść cholesterolową, robioną w aptece. Moja alergolog mi przepisała. 50% wody destylowanej i 50% cholesteroli. I muszę powiedzieć, że jestem na razie zachwycona. Jest trochę lżejszej konsystencji niż Nivea w niebieskim krążku. Ale porządnie natłuszcza i nawet nieźle nawilża. Nawet teraz pomaga na podrażnienia wywołane Dermoprotektorem.
Także na razie moja pielęgnacja cery polega na tym, że rano i wieczorem stosuję kilka kropel maceratu z kasztanowca wymieszanego z tą maścią, a potem w ciągu dnia w razie potrzeby samą maść. I nie wiem czy będę jeszcze coś z tym kombinować, bo wszelkie próby zmian kończą się niewesoło
Amenouzume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:35   #3323
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Czytam Was jestem na 104 stronie
od dłuższego czasu szukałam w aptekach próbek kremów dla naczynkowców/nawilżających i filtrów, nigdzie nie było więc napisałam do LRP, Biodermy i Avene i dziś przyszedł do mnei list z masą próbek dla mojej cery z biodermy (żałuję że zapomniałam wpsomnieć im o filtrach)
Więc jutro zacznę testowanie, chciałam kupić diroseal i SVR Rubialine SPF 50, znalazłam informacje na labolatoriumurody że ten SVR nie gryzie się z podkładami, ale MonikaPogrzeba zastanawiam się teraz nad Twoją wypowiedzią wyżej

Mam bardzo suchą cerę, ale mineralne podkłady MEOW nie wysuszały jej, a z drogeryjnych dobrze mi się współpracowało z Bourjois 10 hours sleep effect.

Amenouzume
macerat z kasztanowca masz z mazideł? Ja go ostatnio tam nie widziałam, albo nie umiałam znaleźć
__________________

N. ♥

Edytowane przez kuroikaze
Czas edycji: 2012-03-12 o 20:36
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 21:59   #3324
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
Czytam Was jestem na 104 stronie
od dłuższego czasu szukałam w aptekach próbek kremów dla naczynkowców/nawilżających i filtrów, nigdzie nie było więc napisałam do LRP, Biodermy i Avene i dziś przyszedł do mnei list z masą próbek dla mojej cery z biodermy (żałuję że zapomniałam wpsomnieć im o filtrach)
Czy wśród tych próbek, które dostałaś są kremy z linii hydrabio (nawilżającej)? Też mam suchą skórę i dla mnie hydrabio riche jest rewelacyjny.
Serii biodermy dla naczynkowców nie używałam. Moja mama, "zaawansowany" naczynkowiec, używała kremu z filtrem - photoderm AR (on jest właśnie dla cery naczynkowej) i była zadowolona, chociaż mocno bielił. Z tego co wiem bioderma ma stabilne filtry. Mi wystarcza akn z spf 30 (też bieli).
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 22:44   #3325
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Dziewczyny moze ktoras z was ma SKORE TLUSTA TRADZIKOWA WRAZLIWA-NACZYNKOWA ?
jak taka skore trudna pielegnowac wlasciwie? jakie kremy? jakie podklady? Co pomoze takiej cerze? co bedzie dla niej najlepsze PROSZE O PORADY
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 08:23   #3326
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Tak są kremy z tej serii, własnie się posmarowałam (richie).
Photoderm też mnie interesował, ale nie moge na niego nałożyć podkładu, w wakacje to nie problem, ale teraz jednak musze ukryć conieco.
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 11:18   #3327
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
Tak są kremy z tej serii, własnie się posmarowałam (richie).
Photoderm też mnie interesował, ale nie moge na niego nałożyć podkładu, w wakacje to nie problem, ale teraz jednak musze ukryć conieco.
Bioderma ma podkład z wysokim filtrem spf 50, czyli dwa w jednym. Kryje dość mocno (pewnie też zależy ile nałożysz). Jedyny problem jest taki, że ten podkład jest tylko w dwóch kolorach. Nie wiem jaki masz kolor skóry, dla mnie ten jaśniejszy nawet przy małej opaleniznie był za ciemny. No i cena jest powalająca, ale ja swój kupiłam na allegro, sporo taniej niż w SP. Przejrzyj KWC, tam są opinie dziewczyn na temat tego podkładu (seria photoderm).
Nie znam się za bardzo na filtrach ale gdzieś w jakimś wątku czytałam, że niektóre składniki podkładu mogą destabilizować pewne rodzaje filtrów

A jak ten kremik?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 14:41   #3328
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
Czytam Was jestem na 104 stronie
od dłuższego czasu szukałam w aptekach próbek kremów dla naczynkowców/nawilżających i filtrów, nigdzie nie było więc napisałam do LRP, Biodermy i Avene i dziś przyszedł do mnei list z masą próbek dla mojej cery z biodermy (żałuję że zapomniałam wpsomnieć im o filtrach)
Więc jutro zacznę testowanie, chciałam kupić diroseal i SVR Rubialine SPF 50, znalazłam informacje na labolatoriumurody że ten SVR nie gryzie się z podkładami, ale MonikaPogrzeba zastanawiam się teraz nad Twoją wypowiedzią wyżej

Mam bardzo suchą cerę, ale mineralne podkłady MEOW nie wysuszały jej, a z drogeryjnych dobrze mi się współpracowało z Bourjois 10 hours sleep effect.

Amenouzume
macerat z kasztanowca masz z mazideł? Ja go ostatnio tam nie widziałam, albo nie umiałam znaleźć

O jaka moja wypowiedz wyzej chodzi?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 15:46   #3329
Amenouzume
Raczkowanie
 
Avatar Amenouzume
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Praha
Wiadomości: 164
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
Amenouzume macerat z kasztanowca masz z mazideł? Ja go ostatnio tam nie widziałam, albo nie umiałam znaleźć
Tak, z mazideł. Może faktycznie przez jakiś czas go nie było (nie sprawdzałam, bo ciągle jeszcze mam) ale teraz jest . Sprawdź zakładkę "Maceraty". Dokładnie nazywa się "Olej (macerat) z kasztanowca".
Amenouzume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 19:19   #3330
Amenouzume
Raczkowanie
 
Avatar Amenouzume
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Praha
Wiadomości: 164
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

A czy któraś z Was stosowała może glinkę czerwoną, np. w formie maseczek? Podobno zapobiega pękaniu naczynek, wzmacnia naczynia krwionośne, jest łagodna. W niektórych źródłach spotkałam się nawet z opinią, że obkurcza trochę już powstałe naczynka.
Amenouzume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.