Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-03, 16:21   #3001
trawka
Raczkowanie
 
Avatar trawka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 304
GG do trawka
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cześć Moje pytanie jest takie: przez ostatnich kilka dni chorowałam, pierwszego dnia miałam silną biegunkę, drugiego raz wymiotowałam, ale zawsze było to ponad 4 godziny po wzięciu tabletki, czyli powinny były się już wchłonąć (biorę YAZ drugie opakowanie). Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że dziś, czyli po wzięciu 18 różowej tabletki, dostałam okresu! Czy biegunka mogła mieć na to wpływ, czy po prostu może tak się zdarzyć? Może miałyście kiedyś podobną sytuację z okresem w trakcie brania różowych tabletek? Przyznaję, że w ostatnich dniach miałam bardzo dużo stresu, więc może to jest przyczyną zbyt wczesnego okresu, no ale podczas biorę tabletki na uregulowanie okresu, więc co z tym zrobić? Nie chcę panikować i lecieć od razu do gina. Powiedzcie proszę, co sądzicie na ten temat?
__________________
"Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią"
trawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 17:37   #3002
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez anka_86 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam problem...w sobotę zwymiotowałam tabletkę z trzeciego tygodnia opakowania, nie wzięłam podwójnej dawki, tylko potraktowałam to jakby się nic nie zdarzyło. kolejne tabletki brałam już normalnie o tej samej porze. Teraz nie wiem czy antykoncepcja będzie zachowana,?kolejne opakowanie mam wziąć bez przerwy 7 dniowej? Muszę dodać jeszcze, że w poniedziałek mimo tego iż biorę tabletki wystąpiło dość silne krwawienie.
nie rob przerwy, antykoncepcja bedzie zachowana.

Cytat:
Napisane przez lirene21 Pokaż wiadomość
Mam maly problem w 7 dniu pierwszego opakowania zapomniałam wziąśc tabletki ...niestety zorientowałam sie o moim zapomnieniu jak zaczełam wyliczac tabletki że w dniach mi sie coś nie zgadza czyli w 14 dniu . wszystkie kolejne tabletki po zapomnianej brałam regularnie ale 14 dnia wzielam 2 naraz niepotrzebnie w sumie bo mogłam ominac i juz nie brac ...mam pytanie czy moge normalnie zaczac po 7 dniowej przerwie drugie opakowanie i bede normalnie zabezpoieczona?
minelo 7 dni od zapomnianej tabletki, wiec jestes juz zabezpieczona. niestety wczesniej nie bylas, wiec jesli byly stosunki-zrob test za jakis czas. tzn 14 dni po ostatnim stosunku. pewnie wypanie to w przerwie-jesli bedzie negatywny to mozesz brac tabletki po przerwie normalnie.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 18:35   #3003
lirene21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

nie stosunku nie bylo bo wolałam dmuchac na zimne ale teraz po 7 dniach od poniedziałku zaczełam brac drugie opakowanie i kontroluje branie tabletek wiec normalnie juz bede mogła sobie odbic stracony miesiac bardzo dziękuje za pomoc ...
lirene21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 19:05   #3004
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam dziewczyny!!! Mam straszny problem.
Właśnie zażyłam tabletke, ale podpisaną WTOREK, a dziś środa!:/ Wczoraj wiem,że napewno brałam i na tym się moja wiedza kończy... Miałam straszne zamieszanie od końca tamtego tygodnia-stresów,zmian i może przeoczyłam, ale w tym problem że nie wiem kiedy:/
Dziś mnie tak strasznie boli głowa,że tabletka nie pomogła ,nie wiem czy to jest z tym związane.

I CO JA TERAZ MAM ZROBIĆ???
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 19:50   #3005
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

jesli to jest trzeci tydzien-bierz kolejne opakowanie bez przerwy i bedzie ok. jesli pierwszy lub drugi-dodatkowe zabezpieczenie przez tydzien.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 20:39   #3006
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Hej Dziewczyny
Jak wygląda sprawa z krwawieniem po odstawieniu pigułek? Tzn wystąpi krwawienie i chodzi mi o to, czy następnego dnia po jego zakończeniu możliwe jest zajście w ciążę? Myślicie, że jakaś komórka jajowa jest w stanie się pojawić w naszym organizmie już kolejnego dnia? Nie wiem jak to jest.. Bo skoro odstawienie pigułek robi taki bałagan, to nie wiem czy jest tak, że wszystko jest możliwe?
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 20:58   #3007
89Madzia89
Raczkowanie
 
Avatar 89Madzia89
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 298
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Przepraszam ze pytam jesli odpowiedz na moje pytanie jest kilka stron wczesniej ale zle sie bardzo czuje i nie mam sily czytac calego watku
A zatem prosze powiedzcie mi jak dlugo musze sie dodatkowo zabezpieczac przy przyjmowaniu antybiotyku po zakonczeniu 2 tyg kuracji a zaczelam bac lek w czasie przerwy z odstawienie

Edytowane przez 89Madzia89
Czas edycji: 2010-03-04 o 20:59
89Madzia89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 21:51   #3008
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Jak wygląda sprawa z krwawieniem po odstawieniu pigułek? Tzn wystąpi krwawienie i chodzi mi o to, czy następnego dnia po jego zakończeniu możliwe jest zajście w ciążę? Myślicie, że jakaś komórka jajowa jest w stanie się pojawić w naszym organizmie już kolejnego dnia? Nie wiem jak to jest.. Bo skoro odstawienie pigułek robi taki bałagan, to nie wiem czy jest tak, że wszystko jest możliwe?
nikt ci nie powie na ile to jest mozliwe. jest mozliwe i tyle. jakby nie bylo, to ulotka mowilaby inaczej. pamietaj, ze niektorym kobietom po odstawieniu pigulek plodnosc wzrasta. jesli nie chcesz zajsc w ciaze nie probowalab takich rzeczy ;p

Cytat:
Napisane przez 89Madzia89 Pokaż wiadomość
Przepraszam ze pytam jesli odpowiedz na moje pytanie jest kilka stron wczesniej ale zle sie bardzo czuje i nie mam sily czytac calego watku
A zatem prosze powiedzcie mi jak dlugo musze sie dodatkowo zabezpieczac przy przyjmowaniu antybiotyku po zakonczeniu 2 tyg kuracji a zaczelam bac lek w czasie przerwy z odstawienie
jesli zaczelas kuracje czasie przerwy, to jeszcze bardziej obnizona jest skutecznosc. ale mysle ze po 2 tyg powinno juz byc dobrze.
chociaz ja pewnie bylaby bezpieczna dopiero od nast opakowania.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 07:36   #3009
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Jak wygląda sprawa z krwawieniem po odstawieniu pigułek? Tzn wystąpi krwawienie i chodzi mi o to, czy następnego dnia po jego zakończeniu możliwe jest zajście w ciążę? Myślicie, że jakaś komórka jajowa jest w stanie się pojawić w naszym organizmie już kolejnego dnia? Nie wiem jak to jest.. Bo skoro odstawienie pigułek robi taki bałagan, to nie wiem czy jest tak, że wszystko jest możliwe?
U kazdej kobiety jest inna reakcja po odstawieniu tabletek. Ja 4 dnia po odstawieniu mialam krwawienie i potetem regularne cykle. Nie ktore kobiety nie maja miesiaczki lub maja bardzo rozregulowany cykl.
A co do plodnosci, chyba zalezy to od dlugosci stosowania antykoncepcji i indywidualnej gospodarki hormonalnej. Czasem lekarze przepisuja kobieta starajacym sie o dziecko tabletki antykoncepcyjne na krotki czas z oczekiwaniem ze po odstawieniu nastapi wzmozona plodnosc. Prawdopodomnie jest duze ryztko ciazy mnogiej po dluzszym stosowaniu antykoncepcji.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 21:11   #3010
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Tabletki biorę o 22:00

W środę stosunek i wzięta tabletka.
W czwartek zapomniana tabletka. (6 dzień, czyli 1. tydzień)
W piątek wzięte 2 tabletki jednocześnie (po 24h).

Jak duże prawdopodobieństwo?
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 08:33   #3011
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

duże.
bardzo duże.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 14:43   #3012
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

wczoraj zapomniałam wziąć tabletkę - 3 tydzień brania. Dziś wzięłam dwie (wczorajszą i dzisiejszą) - jutro powinnam zrobić 7 - dniową przerwę. Wg. ulotki pozostaje mi tylko możliwość niezrobienia przerwy i od razu branie kolejnego opakowania... Czy mogę jednak jutro zrobić przerwę stosując dodatkowo prezerwatywę a po 7 dniach zacząć brać? Ktoś wie?
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 15:57   #3013
tulula1227
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 869
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Wydaje mi się, że gdyby była taka możwliośc, to w ulotce jasno by było tak napisane, jednak jest inaczej- mówi o tym, aby pzerwy nie robic..Może jakoś specjalnie się nie znam, ale wydaje mi się, ze nie ma co kombinowac.
__________________
tulula1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 16:11   #3014
*wanilia*
Zadomowienie
 
Avatar *wanilia*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 841
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

A ja mam takie pytanie moze któraś z Was jest bardziej zorientowana
W poniedziałek wziełam ostatnia tabletke z opakowania. I skrociłam przerwe do 4 dni bo pierwsza tabletke z nowego opakowania wzielam wczoraj.
I teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobilam bo krwawienie jeszcze sie nie pojawiło. Zawsze dostawalam miesiaczke w ostatni dzien przerwy.
Zastanawiam sie czy nie narobiłam sobie problemów bo chciałam tylko zmienic dzien przyjmowania tabletek a teraz juz sam nie wiem.
Krwawienie juz sie pewnienie pojawi prawda?
Czy to nie bedzie mialo wplywu na zabiezpieczenie?
Troche panikuje chociaz tabletki biore juz ponad 2 lata..
__________________

"Może możemy być szczęśliwi gdziekolwiek..
Móc zawsze i wszędzie już polegać na sobie.."


http://s4.suwaczek.com/200608254438.png

*wanilia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 16:24   #3015
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez *wanilia* Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie moze któraś z Was jest bardziej zorientowana
W poniedziałek wziełam ostatnia tabletke z opakowania. I skrociłam przerwe do 4 dni bo pierwsza tabletke z nowego opakowania wzielam wczoraj.
I teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobilam bo krwawienie jeszcze sie nie pojawiło. Zawsze dostawalam miesiaczke w ostatni dzien przerwy.
Zastanawiam sie czy nie narobiłam sobie problemów bo chciałam tylko zmienic dzien przyjmowania tabletek a teraz juz sam nie wiem.
Krwawienie juz sie pewnienie pojawi prawda?
Czy to nie bedzie mialo wplywu na zabiezpieczenie?
Troche panikuje chociaz tabletki biore juz ponad 2 lata..
Wszyskto jest ok)
Zabezpieczenie jest zachowane, więc bez stresu
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 16:24   #3016
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez tulula1227 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że gdyby była taka możwliośc, to w ulotce jasno by było tak napisane, jednak jest inaczej- mówi o tym, aby pzerwy nie robic..Może jakoś specjalnie się nie znam, ale wydaje mi się, ze nie ma co kombinowac.
dzięki za odp. Po prostu nie chcę za bardzo brać tych tabletek bez przerwy, no ale trudno- nie mam wyjścia.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 11:31   #3017
wisienka90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 481
GG do wisienka90 Send a message via Skype™ to wisienka90
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

DZIEWCZYNY BARDZO PROSZĘ O POMOC

Od lipca biorę tabletki antykoncepcyjne Yaz. Ostatnio (w czwartek) zapomniałam wziąć tabletki numer 17, w piątek zapomniałam wziąć tabletki nr 18 (musiałam pilnie wyjechać dosłownie w ciągu kilku godzin, dlatego nawet nie miałam możliwości wrocić do domu po tabletki ). Wrociłam do domu w sobote o godzinie 17 i od razu wzięłam tabletki nr 18 i 19, a o zwykłej porze (22.30) wzięłam tabletke nr 20.
Dobrze zrobiłam? Co teraz?
Z gory dziękuję za odpowiedź
__________________
Ja i On od 22.10.2009
Walka o nową JA:
-zapuszczam włosy
-przygoda z białą perłą i olejkiem rycynowym
-MŻ+WR!
61(19.07)- 60(28.07) - 59 -58 - 57 - 56 - 55!
17.08 przedłużanie i zagęszczanie rzęs
wisienka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 13:50   #3018
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez wisienka90 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY BARDZO PROSZĘ O POMOC

Od lipca biorę tabletki antykoncepcyjne Yaz. Ostatnio (w czwartek) zapomniałam wziąć tabletki numer 17, w piątek zapomniałam wziąć tabletki nr 18 (musiałam pilnie wyjechać dosłownie w ciągu kilku godzin, dlatego nawet nie miałam możliwości wrocić do domu po tabletki ). Wrociłam do domu w sobote o godzinie 17 i od razu wzięłam tabletki nr 18 i 19, a o zwykłej porze (22.30) wzięłam tabletke nr 20.
Dobrze zrobiłam? Co teraz?
Z gory dziękuję za odpowiedź
Mogłaś te zapomniane tabletki potraktować jako placebo - czyli 'przerwę' na krwawienie. Ale teraz, jako, że je przyjęłaś, by zachować antykoncepcję - musisz połączyć blistry, czyli ominąć placebo.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 16:36   #3019
lajla188
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Question Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

czesc mam pytanie
Biore tabletki antykoncepcyjne Cilest od pol roku nigdy nie zdarzylo mi sie zapomniec o zadnej az do wczoraj. Mialam wziac 7 tabletke z opakowania i zapomnialam a potem jeszcze kochalam sie z chlopkiem, rano sobie przypomnialam i jak najszybciej wzielam ta tabletke bo przeczytalam na ulotce ze mozna tak zrobic z tym ze wzielam ja na pusty żołądek i bylam zestresowana i zwymiotowałam pewnie ta tabletka nie zdąrzyla sie wchlonąć... nie wiem co mam teraz robic.. Moge byc w ciąży?
lajla188 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 17:30   #3020
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
wczoraj zapomniałam wziąć tabletkę - 3 tydzień brania. Dziś wzięłam dwie (wczorajszą i dzisiejszą) - jutro powinnam zrobić 7 - dniową przerwę. Wg. ulotki pozostaje mi tylko możliwość niezrobienia przerwy i od razu branie kolejnego opakowania... Czy mogę jednak jutro zrobić przerwę stosując dodatkowo prezerwatywę a po 7 dniach zacząć brać? Ktoś wie?
Miałam taką samą sytuacje. Tez myślałąm o tym co Ty. Ale stwierdziłam,że jak tak pisze w ulotce to lepiej tak zrobić.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 12:57   #3021
weridianka00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

czy mozecie mi poradzic?
tabletki biore zawsze o 20.30. jak zawsze 6 dnia pierwszego tygodnia paczki tabl przyjelam ja wieczorem, ale w nocy po ok 4/5 godzinach zwymiotowalam, nastepna wzielam kolejnego dnia o 20.30 jak zwykle ale nie wzielam dodatkowej...i teraz kiedy wzielam wczoraj ostatnia tablz opakowania waham sie czy zrobic przerwena krwawienie czy lepiej wziac nastepna paczke bez przerwy? jak sadzicie? czy jak wezme nastepna paczke od razu to antykoncepcja bedzie pewniejsza? czy moge normalnie zrobic przerwe i tez nic sie nie stanie?
weridianka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 13:16   #3022
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez weridianka00 Pokaż wiadomość
czy mozecie mi poradzic?
tabletki biore zawsze o 20.30. jak zawsze 6 dnia pierwszego tygodnia paczki tabl przyjelam ja wieczorem, ale w nocy po ok 4/5 godzinach zwymiotowalam, nastepna wzielam kolejnego dnia o 20.30 jak zwykle ale nie wzielam dodatkowej...i teraz kiedy wzielam wczoraj ostatnia tablz opakowania waham sie czy zrobic przerwena krwawienie czy lepiej wziac nastepna paczke bez przerwy? jak sadzicie? czy jak wezme nastepna paczke od razu to antykoncepcja bedzie pewniejsza? czy moge normalnie zrobic przerwe i tez nic sie nie stanie?
pominięcie przerwy jest ratunkiem tylko wtedy gdy zapomniana/zwymiotowana tabletka jest z ostatniego tygodnia. więc w Twoim przypadku to czy zrobisz przerwę czy nie - nie ma większego znaczenia. Zresztą wymioty wystąpiły po ok 4-5godzinach - a tabletka wchłania się 3-4 (4 to taki maks) - uważam, że nie masz czym się martwić
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 07:48   #3023
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

ojejka89 i ewelline - dziękuję Wam za odp
Swoją zastanawiam się, czy mogę być w ciąży, ale po krwawieniu to jakieś mi się wydaje mało prawdopodobne, bo to się chyba tam ze środka wszystko "wyczyszcza" i nie ma materiału, żeby go zapłodnić... Hmm no ciekawe.. Ale wiem przynajmniej, że jest taka możliwość.. Dzięki jeszcze raz!
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 08:42   #3024
eveline2012
Raczkowanie
 
Avatar eveline2012
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 456
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

biorę moje pierwsze opakowanie, wczoraj wzielam tabletke o 17 i o 20.30 wymiotowałam, powinnam wziac teraz tabletke dodatkowo czy normalnie o 17?? jest to pierwszy tydzień brania.
proszę o pomoc

Edit: wzięłam z drugiego opakowania dodatkową, mam nadzieję, że dobrze zrobiłam.
__________________
.

Edytowane przez eveline2012
Czas edycji: 2010-03-10 o 09:16
eveline2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-11, 14:22   #3025
KariVirgin
Raczkowanie
 
Avatar KariVirgin
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 346
GG do KariVirgin
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez eveline2012 Pokaż wiadomość
biorę moje pierwsze opakowanie, wczoraj wzielam tabletke o 17 i o 20.30 wymiotowałam, powinnam wziac teraz tabletke dodatkowo czy normalnie o 17?? jest to pierwszy tydzień brania.
proszę o pomoc

Edit: wzięłam z drugiego opakowania dodatkową, mam nadzieję, że dobrze zrobiłam.
Nie wiem jak powinnaś zrobić, ale ja bym nie wzięła drugi raz tylko przez następny tydzień dodatkowo się zabezpieczała.
__________________
www.facebook.com/PROFretusz
KariVirgin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-11, 17:06   #3026
eveline2012
Raczkowanie
 
Avatar eveline2012
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 456
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez KariVirgin Pokaż wiadomość
Nie wiem jak powinnaś zrobić, ale ja bym nie wzięła drugi raz tylko przez następny tydzień dodatkowo się zabezpieczała.
Naczytałam się wszędzie, że brać i już mi się w głowie namieszało... Na razie i tak zabezpieczam się dodatkowo, więc nie ma problemu.
__________________
.
eveline2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-11, 21:13   #3027
wildrose
Raczkowanie
 
Avatar wildrose
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 118
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Moze jestem z natury panikarą, ale jednak chciałabym znac Wasze zdanie!

Otóż kochalam sie z chlopakiem od wtorku wiele razy, przy czym w poniedziałek zażyłam moją pierwszą w życiu tabletkę antykoncepcyjną. Od tamtej pory łykam je systematycznie (czwarty dzień). W poniedziałek dostalam okres, mimo to mam obawy że mogę być w ciązy. Niby na ulotce napisane jest ze tabletka działa od pierwszego zażycia jesli wzięło sie ją w pierszy dzień okresu. Niby nie powinnam się martwić, a jednak boję się żebym nie byla w ciązy, ponieważ okres mam nieregularny, i niby byl to pierwszy dzien a jednak.. Zastanawiam się czy nie wykonać testu ciążowego jeszcze dzisiaj.. Dziewczyny, naprawdę nigdy nie myslalam ze bede jedna z tych osob pytajacych czy moge byc w ciazy, no ale pytam sie Was jakie jest Wasze zdanie
__________________
i see you were a lesson to learn .. hope it all was worth it ..
wildrose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 09:36   #3028
snowprincess
Rozeznanie
 
Avatar snowprincess
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Hej dziewczyny
Od ok pół roku przyjmuję tabletki Syndi-35. Regularnie współżyje ze swoim chłopakiem. Kilka dni temu po raz pierwszy zapomniałam przyjąć tabletki, był to 3 tydzień, tabletka nr 18. Niestety zauważyłam to dnia następnego o stałej porze o godz 23.00. Od razu połknęłam 2 tabletki na raz (nr 18 + nr 19). W nocy źle się czułam, ale nie wymiotowałam. Między przyjęciem tabletki nr 17 i tabletek 18 + 19 minęło ok 48h. Tak jak już wspomniałam stosunek był bez prezerwatywy. Kontynuowałam przyjmowanie tabletek 20 oraz 21. Wczoraj w czwartek przyjęłam ostatnią tabletkę z blistra.
Powinnam dziś nie zrobić przerwy tylko zacząć przyjmowanie kolejnego opakowania. Czy powinnam skończyć całe opakowanie czy wystarczy przyjąć tylko 7 tabletek (łącznie 28 dni przyjmowania tabletek) i zrobić przerwę 7 dni a później rozpocząć nowe opakowanie. Wtedy byłoby 28 + 7 + 21
Proszę o pomoc, o opinie. Bardzo poważnie traktuję antykoncepcje i po raz pierwszy zapomniałam tabletki dlatego się denerwuję.

pozdrawiam
snowprincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 11:10   #3029
tralalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 367
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Chcialabym zapytac o jedną niejasną dla mnie kwestię...Czy jeśli np. zwymiotuje się tabletkę/wystąpi biegunka i nie uzupełni się tej tabletki, to trzeba stosować dodatkowe metody przez 7 dni czy do konca opakowania? pozdrawiam
tralalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 08:01   #3030
89Madzia89
Raczkowanie
 
Avatar 89Madzia89
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 298
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Mam pytanie bralam silny antybiotyk w czasie przerwy miedzy opakowaniami (przez 5 dni) i zaczelam normalnie nastepne opakowanie juz bez brania antybiotyku dzis bede brac 6 tab kiedy moge spokojnie zaczac wspolzyc bez obaw ??
89Madzia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.