Heat'n Bond i polski odpowiednik. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-05, 17:32   #1
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360

Heat'n Bond i polski odpowiednik.


Jakoś tak złożyło się, że wszystkie turtoriale dotyczące domowego introligatorstwa oglądam po angielsku. Na polskie nie zdarzyło mi się trafić, ale może to po prostu kwestia przypadku.
Generalnie nie mam problemu z ich rozumieniem, zrobiłam już własny notes, naprawiłam kilka książek, ale nurtuje mnie jedna rzecz. W niektórych z nich, przy okazji opisywania jak tworzyć materiały do oprawy książek, pokazuje się coś TAKIEGO. No i tu zaczynają się schody.
Wydaje mi się, że to jest flizelina krawiecka, klejowa. Jednak gdzieś, szukając potwierdzenia tego w komentarzach doczytałam, że podobno nie jest to to samo, a coś co ewentualnie flizeliną może być zastąpione.

Może któraś z Was spotkała się z czymś takim, korzystała z czegoś takiego i potrafi mi odpowiedzieć czym to się od siebie różni? Bo mnie to intryguje i męczy
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 15:51   #2
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Heat'n Bond i polski odpowiednik.

Bardzo podobna rzecz do flizeliny krawieckiej, ale jest to raczej rodzaj papieru. Służy do tworzenia np. aplikacji.
Sprzedawany jest w paczuszkach/arkuszach.
Jest to papier z klejem po jednej stronie, którą to stroną się go naprasowuje na np. tkaninę. Potem można wycinać dowolne kształty. Papier nie przesuwa się, nie marszczy, aplikacja ładnie się wobec tego układa.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 11:39   #3
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Heat'n Bond i polski odpowiednik.

Właśnie po zgłebieniu tematu doszłam do podobnych wniosków.
Korzystałaś z niego kiedyś?
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-16 12:39:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.