Kilka pytan do.. ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-04, 18:59   #31
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Dokładnie, nie da się pomylić krwawienia z miesiączką. Miesiączka to nie wino, zawiera w sobie charakterystyczne kawałki złuszczonej wysciółki macicy.

Więc helllooooł? Niektóre kobiety na prawdę spały na lekcjach biologii....
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 20:04   #32
m@rtynka
Zadomowienie
 
Avatar m@rtynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 507
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Dokładnie, nie da się pomylić krwawienia z miesiączką. Miesiączka to nie wino, zawiera w sobie charakterystyczne kawałki złuszczonej wysciółki macicy.

Więc helllooooł? Niektóre kobiety na prawdę spały na lekcjach biologii....


One nie spały tylko uczyły się pilniej budowe i przeznaczenie penisa

Któraś z Dziewczyn napisała, że prościej było zrobić test.
__________________
the pain that was eating me inside






Razem! KCKM
m@rtynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 20:19   #33
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez DontTouch Pokaż wiadomość
No przeciez, to , ze mialam okres o niczym nie swiadczy..

Nie mam problemow z wyproznianiem sie .
padlam podwojnie.
radze troche doczytac. skoro masz okres to znaczy, ze w ciazy nie jestes.
poza tym od kiedy problemy z wyproznianiem sa wyznacznikiem ciazy.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 20:36   #34
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Nie no ja padłam czytając wypowiedzi autorki...

Dziewczyna (niby dorosła kobieta) w moim wieku, a bladego pojęcia nie ma o seksie, zapłodnianiu i funkcjonowaniu kobiecego organizmu.

W ciąży raczej nie jesteś, chociaż w sumie nigdy nic nie wiadomo, jak Ci tak wkładał i wyjmował bez zabezpieczenia.

Zapewne to, co bierzesz za objawy ciąży, to tylko PMS...
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 20:42   #35
malowanareggae
Raczkowanie
 
Avatar malowanareggae
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: kraków!
Wiadomości: 236
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Nie ogarniam... Nie lepiej zrobić test i mieć pewność niż pisać na forum "uspokójcie mnie"?
malowanareggae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 08:42   #36
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Po pierwsze na początku ciąży można mieć normalny okres... poza tym jak jesteś tydzień przed następnym to poprzedni miałaś trzy tygodnie po ewentualnym zapłodnieniu. Po drugie mogłaś zajść w ciążę ponieważ to był stosunek. Po trzecie najlepiej będzie najpierw kupić test. Jeśli będzie negatywny [oby] to idź do lekarza pierwszego kontaktu. Po czwarte nigdy więcej nie dopuść do takiej sytuacji! Alkohol niczego nie usprawiedliwia. Życzę powodzenia.
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 09:07   #37
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Nigdy tego nie pojmę... Okres jest? Jest. Ale wielkie wątpliwości, bo albo "mam zawroty głowy", albo "boli mnie podbrzusze", zwykle w żadnym wypadku nie powiązane z objawami ciąży. I już kij z tym nawet, ale trudno mi tez zrozumieć jak można zapytać o domniemaną ciążę wizażanki, zamiast zrobić normalny test ciążowy. No nie rozumiem!

Inna sprawa... czy jest teraz jakaś moda, że po pijaku facet dziewczynie wsadza i wyciąga? Trzeci wątek w ciągu tygodnia o tym dziwacznym sposobie na seks
Wakaacje, słońce, plaża, alkohol i te sprawy
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-05, 09:17   #38
bernadka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Brzesko/Tarnów
Wiadomości: 88
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

W ciążę nie tak łatwo zajść więc nie nakręcaj się
bernadka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 09:32   #39
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Wakaacje, słońce, plaża, alkohol i te sprawy
A później "nie mam okresu, nie mam adresu"
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 09:35   #40
mag_99
Rozeznanie
 
Avatar mag_99
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 871
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

no cóż .... niestety można mieć normalny okres w ciąży

przykład z autopsji jak najbardziej aktualny - @ 28.05.2011 roku w planowanym terminie (no 1 dzień spóźnienia) - długość trwania 4 dni, takie normalne, obfite i 2 takiego plamienia

test ciążowy dzień po planowanym terminie kolejnej @, czyli 26.06.2011 - nawet nie zdążyłam odłożyć testu i dwie kreski

wizyta u gin - 1.07.2011 - oszacowanie wieku płodu 5 tyg i 2 dni

na moje zdziwienie odnośnie wieku płodu, gin tylko wzruszył ramionami i powiedział, że czasami tak się zdarza, no chyba że zaszłam w ciążę dzień po ostatniej miesiączce i aparat się trochę myli...
mag_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 10:00   #41
mag_99
Rozeznanie
 
Avatar mag_99
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 871
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

naprawdę można mieć @ w ciąży

moja ostatnia była 28.05.2011 roku i była spóźniona tylko o 1 dzień, normalne obfite 3-4 dni i potem 2 dni plamienia

kolejna spodziewana 25.06.2011 nie przyszła - 27.06 test i nawet nie zdążyłam go odłożyć a tam 2 kreski

1.07.2011 - wizyta u ginekologa i co twierdzi, że ciąża ma 5 tyg. i 2 dni, płód jest za duży jak na ten cykl, a ja byłam przekonana, że ciąża jest z tego cyklu - tak z połowy miesiąca

ginekolog tylko stwierdził, że czasami tak się zdarza, no chyba że zaszłam w ciąże dzień po ostatniej @ a aparat trochę się myli
mag_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-05, 13:04   #42
Kiciaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 425
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Z tego co piszesz widać, że ciąża to Twoje największe zmartwienie. Pomyśl raczej o hcv itp . Z tym że Hiv można wykryć po np 4 miesiącach i pożyjesz dłużej niż niejeden zdrowy, hcv namnaża się w utajeniu latami, wyniszcza i po pewny,m czasie okazuje się że nie ma już co leczyć. Pomyślałabym raczej o tym.

Edytowane przez Kiciaaaa
Czas edycji: 2011-07-05 o 13:07
Kiciaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 13:13   #43
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez Kiciaaaa Pokaż wiadomość
Z tego co piszesz widać, że ciąża to Twoje największe zmartwienie. Pomyśl raczej o hcv itp . Z tym że Hiv można wykryć po np 4 miesiącach i pożyjesz dłużej niż niejeden zdrowy, hcv namnaża się w utajeniu latami, wyniszcza i po pewny,m czasie okazuje się że nie ma już co leczyć. Pomyślałabym raczej o tym.
Bez przesady, ludzie latami chorują na hcv i żyją. Mały odsetek ma marskość wątroby itp. Poza tym ryzyko zakażenia się hcv przez seks to 1-2% a tak naprawdę i tak przenosi się tylko przez kontakt krew - krew i trzeba mieć duuuużego pecha żeby jednocześnie kobieta miała jakieś krwawiące ranki wewnątrz, a facet w tym samym czasie jakieś otarcia na penisie. Nie demonizujmy nie mając odpowiedniej wiedzy w temacie
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 13:41   #44
deskaska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 33
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Przed okresem w ciele kobiety zbiera się woda, także nie masz czym się martwić, takie nakręcanie się jest bezsensowne, czlowiek się naje strasznie dużo nerwów i to zupełnie niepotrzebnie.
__________________
Przedłużanie rzęs to mój sposób na zniewalające spojrzenie. A co tam... matka natura też się czasem myli
deskaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 19:22   #45
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez DontTouch Pokaż wiadomość
Troche poczytalam Wasze tematy, i zauwazylam jaki maie zwyczaj odpisywac
Popimo tego, postanowilam opisac moja sytuacje.

Od kilku dni mam twardy brzuch na dole (podburzsze).
No i nakrecam sie ,ze jestem w ciazy , ALE :
od roku nie wspolzylam ,ALE poltora miesiaca temu zdazyl sie taki incydent , bylam troche pijana, ale wszystko pamietam. Skonczylo sie na tym, ze bez zadnego zabezpieczenia facet wlozyl we mnie 2-3 razy penisa.
Przeciez od tego chyba sie w ciaze nie zachodzi ?

Dodam, ze troche poczytalam, co to moze byc ten twardy brzuch i moga to byc problemy z pecherzem itd. i ostatnimi czasy wlasnie tak mam, ze w nocy ide siusiu, zawsze wytrzymywalam do rana .

Sama siebie nakrecam, jak w lustrze widze swoj brzuch i go wypycham na maxa to od razu widze ciaze . wiem , ze to strasznie glupie i dziecinne ( mam 21 lat) .

Wiem, ze teraz pewnie poleca same wysmiewiska , itd. , ale moze znajdzie sie ktos, kto mnie uspokoi, badz uswiadomi .
Pozdrawiam
Po pierwsze to ile razy "włożył" nie jest ważne aby seks był.
Po drugie brzuch w ciąży rośnie po kilku miesiącach a nie po kilku dniach a pierwsze objawy pojawiają się dopiero po 2-3 tygodniach.

Po trzecie moim zdaniem szansa na ciążę w tym przypadku jest nikła, ale zależy nie od tego ile razy włożył tylko czy miał wytrysk oraz od tego w jakiej fazie cyklu się znajdowałaś - a to chyba wiesz?

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Alexandra92x Pokaż wiadomość
Po pierwsze na początku ciąży można mieć normalny okres... poza tym jak jesteś tydzień przed następnym to poprzedni miałaś trzy tygodnie po ewentualnym zapłodnieniu. Po drugie mogłaś zajść w ciążę ponieważ to był stosunek. Po trzecie najlepiej będzie najpierw kupić test. Jeśli będzie negatywny [oby] to idź do lekarza pierwszego kontaktu. Po czwarte nigdy więcej nie dopuść do takiej sytuacji! Alkohol niczego nie usprawiedliwia. Życzę powodzenia.
W ciąży nie można mieć okresu. Wiesz co to okres? Ciąża wyklucza jajeczkowanie, hamuje cały cykl. Gdyby w ciąży pojawił się okres (czyli wydalanie złuszczonej błony ze ścian macicy) to doszło by automatycznie do poronienia ponieważ wydalony został by także zarodek, który w tej ścianie jest zagnieżdżony.

W ciąży może występować jedynie plamienie na tle hormonalnym i jest to zjawisko rzadkie (wbrew informacjom z for internetowych).
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 19:23   #46
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

skoro była pijana i słabo kojarzy, to facet mógł nie tylko "włożyć" jej dwa- trzy razy, ale mogło to być kilku facetów i po kilkanaście razy, aż do wytrysku. Po prostu zapamiętać mogła tego ostatniego, co szybko zwiał, jak zobaczył, że jej przytomność wraca.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 20:41   #47
DontTouch
Raczkowanie
 
Avatar DontTouch
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 52
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Elfir nie przesadzaj !
Dokladnei wiem kto to byl, i dokaldnie wiem co sie dzialo, i to nie bylo tak ze ja nie chcialam czy ze ja nei wiem ile razy itd.
nie robcie ze mnie alkoholiczki czy kogos kto sie upija do utraty przytomnosci. akurat to, ze napsialam ze bylam pod wplywem alko niczego w sumie nei zmienilo , oprocz tego ze po porstu bylam i tyle. moze wieksza chec, ochota na seks .
__________________
Niektorzy ludzie sa załośni i totalnie zepsuci.

Byla zawsze soba i nigdy za to nie przepraszala ! ^^.
DontTouch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 22:09   #48
0nasty0
Wtajemniczenie
 
Avatar 0nasty0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wlkp. / NL
Wiadomości: 2 075
GG do 0nasty0
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Ja również miałam twarde podbrzusze, bolą mnie piersi.
Tyle, że ja jestem w ciąży.
__________________
Szczęśliwa od 05.08.2007


lexie
Generalnie termin wzrokowiec tyczy się tego, że dana osoba się najłatwiej uczy,
zapamiętuje materiał wizualny, a nie tego, że musi się patrzeć na gołe panie.
0nasty0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 22:52   #49
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Dokładnie, nie da się pomylić krwawienia z miesiączką. Miesiączka to nie wino, zawiera w sobie charakterystyczne kawałki złuszczonej wysciółki macicy.

Więc helllooooł? Niektóre kobiety na prawdę spały na lekcjach biologii....
Też nie wiem jak można się pomylić ale zaraz 20 wizażanek cię przekona że one miały miesiączke podczas ciąży :P i wiedzą to a autopsji a nie podręcznika. Samo życie kurcze! :P

Autorko - była miesiączka = nie ma ciąży
chcesz mieć pewność zrób test.
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 19:16   #50
kaskaderka
Rozeznanie
 
Avatar kaskaderka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 908
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez Arrianna Pokaż wiadomość
Też nie wiem jak można się pomylić ale zaraz 20 wizażanek cię przekona że one miały miesiączke podczas ciąży :P i wiedzą to a autopsji a nie podręcznika. Samo życie kurcze! :P

Autorko - była miesiączka = nie ma ciąży
chcesz mieć pewność zrób test.
Naprawde nie rozumiem dlaczego negujesz fakty o których tutaj piszemy Napisałam, że miałam normalny @ będąc w ciąży i to jest fakt! W dni płodne mieliśmy wpadkę, miałam objawy ciążowe (3 m-ce po poronieniu) które utrzymywały się pomimo @ . Nie wiem dlaczego tak się dzieje widać są rzeczy w naturze których nie umiemy wyjaśnić Moja ciąża była zdrowo donoszona a nawet przenoszona ok.2 tyg. więc nie ma możliwości że się pomyliłam i zaszłam później jak myślałam, że jestem i się przestałam zabezpieczać, zresztą objawy ciąży były aż nadto wyraźne nie występujące kiedy indziej poza ciążą
Autorko wątku i jak, zrobiłaś test?
__________________
Konto nieaktywne-wtajemniczeni wiedzą


Edytowane przez kaskaderka
Czas edycji: 2011-07-08 o 19:17
kaskaderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 19:22   #51
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez Arrianna Pokaż wiadomość
Też nie wiem jak można się pomylić ale zaraz 20 wizażanek cię przekona że one miały miesiączke podczas ciąży :P i wiedzą to a autopsji a nie podręcznika. Samo życie kurcze! :P

Autorko - była miesiączka = nie ma ciąży
chcesz mieć pewność zrób test.
To wyjaśnij mi skąd ja jestem?Skoro moja mama będąc w ciąży miała?Uważasz,że każdy wymyśla.Ciekawe tylko po co Dodam jeszcze,że jestem drugim dzieckiem, idealnie w terminie się urodziłam i jestem zdrowa.
__________________




Edytowane przez platekrozy
Czas edycji: 2011-07-08 o 19:23
platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 18:05   #52
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Autorko - zrobiłaś już test?
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 14:20   #53
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez kaskaderka Pokaż wiadomość
Naprawde nie rozumiem dlaczego negujesz fakty o których tutaj piszemy Napisałam, że miałam normalny @ będąc w ciąży i to jest fakt! W dni płodne mieliśmy wpadkę, miałam objawy ciążowe (3 m-ce po poronieniu) które utrzymywały się pomimo @ . Nie wiem dlaczego tak się dzieje widać są rzeczy w naturze których nie umiemy wyjaśnić Moja ciąża była zdrowo donoszona a nawet przenoszona ok.2 tyg. więc nie ma możliwości że się pomyliłam i zaszłam później jak myślałam, że jestem i się przestałam zabezpieczać, zresztą objawy ciąży były aż nadto wyraźne nie występujące kiedy indziej poza ciążą
Autorko wątku i jak, zrobiłaś test?
Zapytaj się swojego lekarza ginekologa czy można mieć okres w ciąży. I każdy ci odpowie, że nie. To co miałaś to plamienia na tle hormonalnym, a jeśli normalnie krwawiłaś to w takim razie był inny problem medyczny, z reguły ginekolodzy ostrzegają ciężarne, że żywa krew podczas ciąży to pierwszy sygnał nieprawidłowości i możliwego poronienia, należy się wtedy hospitalizować a nie opowiadać pierdoły, że się okres miało.

Widziałaś kiedyś, żeby ktoś w ciąży zaszedł w drugą ciążę i np. w 2 miesiące po porodzie urodził drugie dziecko? Nie? A dlaczego nie widziałaś? Bo to biologicznie niemożliwe.

Weźcie się w końcu douczcie, bo wstyd, żeby matki dzieciom opowiadały takie bzdury.
Ciąża wyklucza miesiączkowanie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 08:27   #54
Lianca
Zadomowienie
 
Avatar Lianca
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 118
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Nie..ale widziałam bliźniaki dwujajowe...

A co to znaczy?

Że w macicy były 2 jajeczka i oba zostały zapłodnione..

A co to znaczy?

Że może się zdażyć, że sa 2 jajeczka, a zapłodnione zostanie jedno... a drugie obumiera...i wtedy masz ciążę plus miesiączkę MĄDRALO!

I po co się kłócicie?

Zlot ginekologów się znalazł.


Mogą być rożne przypadki:
1. Jest jedno jajo = zapłodnienie=ciąża
2. Są 2 jaja = zapłodnione oba= ciąża mnoga dwujajowa
3. są 2 jaja=zapłodnione jedno=ciąża pojedyńcza plus miesiączka
4. Jedno jajo= zapłodnienie=patologia ciąży (odklejanie łożyska itp)= plamienie i krwawienie
5. Trzy jaja = trojaczki...

To oczywiście anomalia ale się zdażają.
__________________
Fresh Princess of Wizaz ...  

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=551947 - moja galeria pazurkowa

04.07.2015 PM 2015




Edytowane przez Lianca
Czas edycji: 2011-07-12 o 08:31
Lianca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 09:58   #55
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez Lianca Pokaż wiadomość
Nie..ale widziałam bliźniaki dwujajowe...

A co to znaczy?

Że w macicy były 2 jajeczka i oba zostały zapłodnione..

A co to znaczy?

Że może się zdażyć, że sa 2 jajeczka, a zapłodnione zostanie jedno... a drugie obumiera...i wtedy masz ciążę plus miesiączkę MĄDRALO!

I po co się kłócicie?

Zlot ginekologów się znalazł.


Mogą być rożne przypadki:
1. Jest jedno jajo = zapłodnienie=ciąża
2. Są 2 jaja = zapłodnione oba= ciąża mnoga dwujajowa
3. są 2 jaja=zapłodnione jedno=ciąża pojedyńcza plus miesiączka
4. Jedno jajo= zapłodnienie=patologia ciąży (odklejanie łożyska itp)= plamienie i krwawienie
5. Trzy jaja = trojaczki...

To oczywiście anomalia ale się zdażają.
Ale to byłby pierwszy cykl, czyli taka kobieta w ogóle nie zauważyła by, że jest w ciąży bo dostały by "normalny okres". Jeśli zarodek ciąży bliźniaczej obumiera później to z reguły stanowi to już zagrożenie dla tego, który pozostał i na pewni nikt odpowiedzialny tego nie potraktuje jak "okres".

Poza tym jak poczytać o tym "mitycznym" okresie w ciąży na forach to wychodzi z tego, że kobiety, które go miały w rzeczywistości odnotowały 1 czy 2 dni lekkiego plamienia. Same o tym piszą. Czyli nie był to żaden okres, tylko plamienie na tle hormonalnym. Po prostu niektórzy lubią opowiadać bzdury, dorabiać teorie i tyle.

Wyczytałam przed chwilą, że w przypadku utraty jednego z płodów bliźniaczych drugi też najczęściej idzie w jego ślady... Czyli anomalią to raczej by było poronienie jednego dziecka z ciąży bliźniaczej a zachowanie drugiego, czyli taka sytuacja o jakiej piszesz, że niby ten okres jest możliwy - może możliwe, ale raczej niezmiernie rzadkie.

Nie powiesz mi więc, że wszystkie plamienia w ciąży to utracone ciąże bliźniacze... bo okazało by się, że na 5 kobiet 3 spodziewały się bliźniaków.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2011-07-12 o 10:00
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 10:35   #56
Lianca
Zadomowienie
 
Avatar Lianca
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 118
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ale to byłby pierwszy cykl, czyli taka kobieta w ogóle nie zauważyła by, że jest w ciąży bo dostały by "normalny okres". Jeśli zarodek ciąży bliźniaczej obumiera później to z reguły stanowi to już zagrożenie dla tego, który pozostał i na pewni nikt odpowiedzialny tego nie potraktuje jak "okres".

Poza tym jak poczytać o tym "mitycznym" okresie w ciąży na forach to wychodzi z tego, że kobiety, które go miały w rzeczywistości odnotowały 1 czy 2 dni lekkiego plamienia. Same o tym piszą. Czyli nie był to żaden okres, tylko plamienie na tle hormonalnym. Po prostu niektórzy lubią opowiadać bzdury, dorabiać teorie i tyle.

Wyczytałam przed chwilą, że w przypadku utraty jednego z płodów bliźniaczych drugi też najczęściej idzie w jego ślady... Czyli anomalią to raczej by było poronienie jednego dziecka z ciąży bliźniaczej a zachowanie drugiego, czyli taka sytuacja o jakiej piszesz, że niby ten okres jest możliwy - może możliwe, ale raczej niezmiernie rzadkie.

Nie powiesz mi więc, że wszystkie plamienia w ciąży to utracone ciąże bliźniacze... bo okazało by się, że na 5 kobiet 3 spodziewały się bliźniaków.
Nie powiem bo jak widzisz wymieniłam też punkt 4. napisałam, że powodów może być wiele i wymieniłam kilka. I nie wiemy jak u kogo co jest bo nie badaliśmy nikogo ginekologicznie więc uważam, że możemy wymienić jedynie kilka możliwych teorii i na tym zakończyć polemikę
__________________
Fresh Princess of Wizaz ...  

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=551947 - moja galeria pazurkowa

04.07.2015 PM 2015



Lianca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 15:42   #57
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez Lianca Pokaż wiadomość
Nie..ale widziałam bliźniaki dwujajowe...

A co to znaczy?

Że w macicy były 2 jajeczka i oba zostały zapłodnione..

A co to znaczy?

Że może się zdażyć, że sa 2 jajeczka, a zapłodnione zostanie jedno... a drugie obumiera...i wtedy masz ciążę plus miesiączkę MĄDRALO!

I po co się kłócicie?

Zlot ginekologów się znalazł.


Mogą być rożne przypadki:
1. Jest jedno jajo = zapłodnienie=ciąża
2. Są 2 jaja = zapłodnione oba= ciąża mnoga dwujajowa
3. są 2 jaja=zapłodnione jedno=ciąża pojedyńcza plus miesiączka
4. Jedno jajo= zapłodnienie=patologia ciąży (odklejanie łożyska itp)= plamienie i krwawienie
5. Trzy jaja = trojaczki...

To oczywiście anomalia ale się zdażają.
Matko święta... rozumiem, że wg Ciebie miesiaczka jest z tego, że niezapłodniona komórka jajowa obumiera? no ok, pośrednio tak- ale nie ono powoduje miesiaczkę, tylko złuszczająca sie w skutek zmian hormonalnych wyściółka macicy.... ale jeśli były 2 komórki jajowe z czego zapłodniona została jedna... to to nie powoduje miesiączki!!! Z prostego powodu: wtedy zostałoby wydalone również i zapłodnione oraz zagnieżdżone jajeczko - w tym momencie już zarodek. Czyli byłoby wczesne poronienie.

Ludzie, dziewczyny, dokształcić się trzeba chyba w swojej fizjologii, i to mocno.....
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 20:45   #58
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Jakby na to nie patrzeć mówienie, że "można mieć okres w ciąży" jest nie prawdą. Nie, nie można.

Klempa właśnie o tym pisałam - wyczytałam, że z reguły poronienie jednego z zarodków ciąży bliźniaczej powoduje utratę drugiego. Jest rzadkim zjawiskiem, że drugie przeżyje.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 21:01   #59
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kilka pytan do.. ;)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Jakby na to nie patrzeć mówienie, że "można mieć okres w ciąży" jest nie prawdą. Nie, nie można.

Klempa właśnie o tym pisałam - wyczytałam, że z reguły poronienie jednego z zarodków ciąży bliźniaczej powoduje utratę drugiego. Jest rzadkim zjawiskiem, że drugie przeżyje.
Szczególnie, że Lianca mówi o wydaleniu niezapłodnionej komórki jajowej
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.