ODŻYWKA A MASKA - pytanie podstawowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-06, 19:05   #1
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356

ODŻYWKA A MASKA - pytanie podstawowe


Powiedzcie, czy kiedy nakładacie maskę po myciu włosów, taką ekspresową typu 1-5 minut, to przedtem w czasie mycia stosujecie zwykłą odżywkę czy nie?
Ja myję włosy co drugi dzień i bez odżywki bym ich normalnie nie rozczesała. Co drugie mycie nakładam maskę (aktualnie Garnier 1-minutowy, ale nakładam na jakieś 3-4 minuty) i nie wiem: czy lepiej jest wcześniej zastosować zwykłą odżywkę, czy nałożyć maskę zaraz po zmyciu szamponu, pomijając w te dni odżywkę??
Próbowałam tak i tak, zasadniczej różnicy nie zauważyłam, ale maski nie nakładam przy nasadzie włosów, bo boję się zbytniego obciążenia. W takim przypadku te włosy w górnej części zostają bez odżywienia, a tam też mi się puszą i sterczą we wszystkie strony (wierzchnia warstwa), tym bardziej, że jestem na etapie zapuszczania po bardzo krótkich fryzurach i mam je bardzo różnej długości (także dlatego, że mi się łamią niestety ).
A właściwie moja wątpliwość stąd, że skoro po wniknięciu odżywki należy przepłukać włosy chłodną wodą, żeby domknąć łuski, to nałożenie maski wymaga ich ponownego otwarcia, żeby substancje z maski mogły wniknąć. To może to nie ma sensu? Dobrze rozumuję?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 19:56   #2
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646
Dot.: ODŻYWKA A MASKA - pytanie podstawowe

Maske powinno sie stosowac rzadziej niz odzywke. A jak juz stosujesz odzywke, to nie nakladaj maski, bo potem wlosy sa obciazone i potem moga sie szybko przetluszczac. Ale nie boj sie uzywac maski u nasady wlosow, tym bardziej jesli Ci sie pusza.
A jesli chodzi o zniszcopne koncowki, to jak myjesz wlosy, to nie nakladaj szamponu na nie, tylko umyj wlosy bez nich, potem normalnie splukaj. Wtedy nie beda tak suche.
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 14:31   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: ODŻYWKA A MASKA - pytanie podstawowe

Up!
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 17:04   #4
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: ODŻYWKA A MASKA - pytanie podstawowe

Odżywka i maska różnią sie przede wszystkim intensywnością działania. Maski przeznaczone są do bardziej intensywnej regeneracji. Ja używam maski raz na tydzień a po pozostałych myciach głowy uzywam odżywki.

Tak jak pisze Roxy, nie nakładaj maski i odżywki po jednym myciu jednocześnie - albo to, albo to.

Co do nakładania masek przy skórze głowy, ja odradzam. Jakiś czas temu byłam w salonie Loreala i kupowałam moją ulubioną maskę. Rozmawiałam tam z trzema stylistkami na temat nakładania masek i przekonałam się potem na własnej główce, że miały rację: maski przeznaczone są do włosów a nie do skóry głowy (chyba że jest na nich napisane, ze powinno się je wcierać także w skórę). Maskę powinno się nakładać w taki sposób, zeby jak najmniejsza jej ilość miała kontakt ze skórą - kontakt ten powoduje wytwarzanie przez skórę większej ilości substancji, które sprawiają potem, że wlosy się szybciej przetluszczają. U mnie to się sprawdza - nakładam maskę w odległości około 5 cm od głowy (czasem wydaje mi się ze może okolo 3cm ale wtedy na pewno "naciapkuję" maskę też na skórę) i od kiedy tak robię, nie mam problemów z przetłuszczaniem się włosów.

Co do zimnej wody, to ja robie tak, że nakładam zarówno maskę, jak i odżywkę na włosy zaraz po zmyciu szamponu - w łazience jest wtedy dośc parno i cieplo. Potem zmywam specyfik chłodną wodą i po kłopocie.

Powodzenia.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.