hejka jak to wygłlad ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-24, 16:29   #1
aga_foczka
BAN stały
 
Avatar aga_foczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 62
GG do aga_foczka
Question

hejka jak to wygłlad ??


hejka chciałabym wybrac sie do solarium al nie wiem jak sie przygotowac no i jak ten zaabieg wyglada moze są





wsród was osoby które by mi pomogły
aga_foczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 17:06   #2
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: hejka jak to wygłlad ??

Hej Zabierz ze soba krem z filtrami, ktorym sie posmarujesz. N apoczatek koniecznie wez sobie z 5 minut tylko Efekty i tak beda widoczne po kilkakrotnym pojsciu na solarke. Ta pani w srodku wszytsko Ci wytłumaczy Nastawi solarium na okreslona ilosc minut i pokaze Ci gdzie masz sobie wlaczyc Powiedz jej ze jestem 1 raz i niech Ci pomoze Potem zamykasz sie za drzwiami gdzie jest ta kabina, rozbierzesz sie , wejdziesz do kabiny i wlaczysz sobie Samo sie wylaczy
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 18:23   #3
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: hejka jak to wygłlad ??

A mnie coś zastanawia, może ktoraś z was będzie wiedziała.
Jakie promienie emitują te lampy czy co to tam jest na solarium? Domyślam się, że UVA i UVB, ale w jakiej "proporcji"? Bo czytałam, że promienie słoneczne to 95% UVA, a 5% UVB ( o ile dobrze zapamiętałam). Jak jest na solarium?
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 20:30   #4
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: hejka jak to wygłlad ??

Na pewno musisz pamiętać przed i po o nawilżaniu skóry, bo solarium bardzo ją wysusza.Poza tym jak będziesz nawilżać to opalenizna będzie dużo trwalsza. Zastanów się czy chcesz korzystać z lamp opalających twarz, zapytaj gdzie można je wyłączyć.Powiedz temu kto będzie Cię obsługiwał ile potrzebujesz czasu na przygotowanie ( rozebranie, nasmarowanie kremami),bo czasem ustawiają ,żeby samo się włączyło po jakimś czasie.I zacznij od małej liczby minut , lepiej na krótko , póżniej ew. zwiększać czas , niz się popażyć. Czas konkretnie trudno doradzić , bo są lampy o różnej mocy ,zależy też jaki masz fofotyp. Obsłóga powinna Ci dopasować dobrze czas opalania.
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 21:42   #5
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: hejka jak to wygłlad ??

Joey tez jestem ciekawa
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 22:22   #6
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: hejka jak to wygłlad ??

ja na poczatek bralam dwa razy po 3 minuty a potem po 5, 7, i 10 minut moim zdaniem lepiej wazisc mniej niz za duzo, smarowalam sie przyspieszaczem opalania a potem takimi specjalnymi co mozna w solarium kupic ( fajnie pachna)
Jka napisala whitebeth nawilzenie jest bardzo wazne smaruj sie czseto aby skora byla nawilzona, powiedz ze jestes pierwszy raz aona wsyztsko ci powie jesli bedziesz miala jakies pytania to pytaj pani z solarium powinna a nawet musi ci an nie odpowiedziec nei wiem czy jakas dziwczyna o tym pisala wiec ja napisze nie otwieraj oczow w solarium Wiem ze to oczywiste ale niekorzy otwieraja ) achac i trzeba zmyc makijaz ja jescze sciagam bizuterie bo kiedys tam slyszalam ze tez trzeba a ile w tym prawdy to nei wiem
Pozdarwiam
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 22:28   #7
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: hejka jak to wygłlad ??

Hmm ja dostaje specjalne okulary na oczy
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-24, 22:30   #8
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: hejka jak to wygłlad ??

ja 1 raz bralam 6minutm, potem 7 a potem juz 10
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 07:44   #9
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: hejka jak to wygłlad ??

[B]aga_foczka - jestem pewna ze jak wpisalabys do wyszukiwarki solarium to znalazlabys wiele watkow.Na samym wizazu jest artykul o tym.Radzilabym sie dobrze zastanowic przed pojsciem na solarium bo jest ono bardzo szkodliwe.
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 08:40   #10
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: hejka jak to wygłlad ??

Cytat:
Napisane przez Joey
A mnie coś zastanawia, może ktoraś z was będzie wiedziała.
Jakie promienie emitują te lampy czy co to tam jest na solarium? Domyślam się, że UVA i UVB, ale w jakiej "proporcji"? Bo czytałam, że promienie słoneczne to 95% UVA, a 5% UVB ( o ile dobrze zapamiętałam). Jak jest na solarium?
Solarium emituje końską dawkę UVA, czyli tych szkodliwszych promieni. Dlatego z dwojga złego, jak ktoś się chce opalać, to lepiej, żeby korzystał z naturalnego słońca.
Stosowny cytat z artykułu Basi:

Po koniec lat 80 i na początku 90 moc promieniowania UVA w lampach stosowanych w solariach została zwiększona do bardzo dużych wartości, często nawet 10-krotnie przekraczających rzeczywistą moc promieniowania UVA jakiej jesteśmy poddani wystawiając się na działanie naturalnego światła słonecznego. Kiedy jednak zorientowano się jak niebezpieczne potrafi być promieniowanie UVA oraz zrozumiano że jego przedawkowanie prowadzi do nieodwracalnych uszkodzeń skóry i zwiększa możliwość wystąpienia raka skóry wówczas zmniejszono jego moc, mimo to nadal dawka promieniowania UVA w wielu lampach wykorzystywanych w solariach jest 2-krotnie wyższa niż zawartość promieni UVA w świetle słonecznym. To oznacza w praktyce, że w ciągu 15-30 minutowej sesji pod lampą opalającą w solarium(długość sesji opalającej zależy od mocy lampy, w przypadku lamp o większej mocy sesja taka trwa 5 lub 10 minut) skóra otrzymuje dawkę promieniowania UVA równą tej jaką otrzymalibyśmy po całodniowym pobycie na słońcu. Ponadto w odróżnieniu od naturalnego opalania - w solarium lampy emitujące promieniowanie UV znajdując się kilka centymetrów od skóry co także zwiększa ryzyko. W dodatku w solarium nie stosuje się żadnych kremów ochronnych anty-UVA. Tak więc nawet krótkie sesje opalania w solarium mogą wyrządzić wiele szkody skórze, a co najgorsze mogą przyczynić się do większego prawdopodobieństwa wystąpienia raka skóry po latach.


Cały artykuł o solarium jest dostępny tu:
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb_cz2.php
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 13:05   #11
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: hejka jak to wygłlad ??

Dzięki Nan Właśnie tak mi się cos wydawało, że na solarium jest więcej UVA niż na słońcu (nawet chyba przeczytałam to w tym właśnie artykule który cytowałaś ).

W sumie dlaczego nie mogliby otworzyć solarium, gdzie byłyby emitowane tylko promienie UVB? Nie docierają one tak głęboko do skóry i nie są odpowiedzialne za zmarszczki, a za to wywołują opaleniznę. Z tym, że to właśnie po nich są zaczerwienienia, no ale chyba można temu zapobiec dzięki kremom z filtrami ? Teraz zaczęłam się nad tym zastanawiać, ale już od dawna myślę dlaczego nie ma kremów które miałyby niski faktor ochrony przeciw UVB, a wysoki przeciw UVA ?

Tak sobie kombinuję bo mimo wszystko nadal podoba mi się ciemna karnacja
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 16:50   #12
swierzynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
Dot.: hejka jak to wygłlad ??

Hej!!!
Też miałam zamiar wybrać się do solarium, ale obawiam się że wpadne w nałóg, wiem od znajomych że to strasznie uzalaeżnia. No ale chcaiałabym mieć ładną opaleniznę więc uzywam samoopalacza NIVEA.
swierzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:30.