Misja w Zambii - proszę pomóż ! - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-10, 08:31   #1531
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez blizni__ Pokaż wiadomość
Witam serdecznie pierwszy raz jestem tutaj i bardzo mnie interesuje i chetnie pomoge
witam, rozgość się u nas

to jest właśnie znajoma z czatu

widzę że nikt nie dostał e-mail od siostry
moze dzisiaj
gdyby mogła napewno by napisała

miłego weekendu
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 08:54   #1532
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
witam, rozgość się u nas

to jest właśnie znajoma z czatu

widzę że nikt nie dostał e-mail od siostry
moze dzisiaj
gdyby mogła napewno by napisała

miłego weekendu
Hellooo blizni_ Fajnie, że nas znalazłaś

Ja właśnie wchodzę z nadzieją, że ktoś może dostał jakiś email od s. Józefy, że jakieś paczuszki doszły czy co tam ogólnie słychać, a tu cisza

Mam przeciek, że poleciała kolejna koperta ze smakołykami dla dzieciaków
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 09:07   #1533
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

a ja właśnie rozmawiałam z s.Sabiną
ma dla mnie paczuszki od s.Józefy, trochę to potrwa zanim do mnie dotrą ale jak pokonały 5 000 km to i te kilkadziesiąt też dadzą w końcu radę.
Siostra nie wyklucza możliwości osobistego spotkania
a jeżeli chodzi o to czy moze cos ze sobą zabrać to jedynie listy, żadnych pakunków - do samolotu jak wiecie niewile można wziąć.
Mamy pocztę jeszcze, nic nie szkodzi
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 10:24   #1534
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Ja musze jakis list napisac do tej malej Belity ,tylko mam problemy bo niewiem co...
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 11:17   #1535
baambii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 43
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
Ja musze jakis list napisac do tej malej Belity ,tylko mam problemy bo niewiem co...
Traci - trzy latka, to jeszcze za malo, zeby moc zrozumiec list doroslego...... Napisz moze kilka slow na jakiejs ciekawej kartce pocztowej, takiej typowej dla dzieci, albo wybierz jakis dziecinny papier listowy. Moze narysuj jakis obrazek. Napisz o sobie, o tym, ze tez masz mala coreczke, i ze daleko mieszkasz......Tak jakbys opowiadala bajke .
Ja moj pierwszy list zrobilam w formie malej ksiazeczki - poprzyklejalam zdjecia , i podpisalam. Na pierwszej stronie wkleilam zdjecie Jakuba i zatytulowalam " For Jakub " .....
Kilka slow napisalam tez do Jego rodziny - nie za dlugo ale serdecznie.
baambii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 11:35   #1536
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez baambii Pokaż wiadomość
Traci - trzy latka, to jeszcze za malo, zeby moc zrozumiec list doroslego...... Napisz moze kilka slow na jakiejs ciekawej kartce pocztowej, takiej typowej dla dzieci, albo wybierz jakis dziecinny papier listowy. Moze narysuj jakis obrazek. Napisz o sobie, o tym, ze tez masz mala coreczke, i ze daleko mieszkasz......Tak jakbys opowiadala bajke .
Ja moj pierwszy list zrobilam w formie malej ksiazeczki - poprzyklejalam zdjecia , i podpisalam. Na pierwszej stronie wkleilam zdjecie Jakuba i zatytulowalam " For Jakub " .....
Kilka slow napisalam tez do Jego rodziny - nie za dlugo ale serdecznie.
mój Victor też chyba nie rozumie do końca listu, ale pisałam też do jego Mamy że jest wspaniała wychowując tyle dzieci i bardzo dzielna i niech już nie płacze bo ja choć jestem bardzo daleko to myślę o niej i modlę się no i oczywiście postaram się w miarę mozliwości pomóc.
Wtedy jeszcze nie wiedziałam czy Victor ma tate bo na zdjęciach nie było.
No właśnie na waszych zdjęciach też nie mam tatusiów ciekawe dlaczego ?

Myślę ze taki list daje całej rodzinie poczucie bezpieczeństwa, a to w życiu kazdego człowieka jest bardzo ważne

Więc traci napisz też coś do jej rodziców

i koniecznie dołącz zdjęcie twojej ślicznotki i jej rodziców
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 23:28   #1537
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Witam

Troche trudno przebrnac przez caly watek Moze wiec sie po prostu spytam: Rozumiem, ze oprocz wysylania paczek, mozliwa jest "adopcja serca" dziecka. Czy nalezy wypelnic wtedy jakis formularz? Ile kosztuje roczne utrzymanie dziecka?
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 08:52   #1538
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
Witam

Troche trudno przebrnac przez caly watek Moze wiec sie po prostu spytam: Rozumiem, ze oprocz wysylania paczek, mozliwa jest "adopcja serca" dziecka. Czy nalezy wypelnic wtedy jakis formularz? Ile kosztuje roczne utrzymanie dziecka?
witaj
wszystkiego na temat adopcji serca mozesz dowiedzieć się na www.adopcjaserca.pl w zakładce "adopcja serca"
nie trzeba wypełniac żadnych formularzy, jezeli się zdecydujesz podam ci na PW e-mail do s.Józefy, piszesz do niej prośbę o przysznanie dziecka do opieki na odległość, parę słów o sobie i czekasz na odpowiedź
Aby dziecko mogło spokojnie chodzic do szkoły (miało co jeść i było ubrane) wystarczy ok 100 $ - 150 $ na rok czyli 300-450 zł
Jeżeli jest to dla kogoś zbyt duża kwota moze przesyłać dowolne datki np. na mundurek czy buty dla jekigoś dziecka.
Zbieramy takze na kozy mleczne dla rodzin wielodzietnych, maszyne do szycia dla zapewnienia utrzymania jakiejś rodzinie, mleko dla niemowląt.
Kazda złotówka jest bezcenna, bo oznacza czyjś posiłek

connie - kilka postów wcześniej Animator wklił zdjęcie dzieci, które czekaja na pomoc, ich rodzice nie żyja a dziadek, któr ysię nimi opiekuje ma 10 własnych dzieci, może im mogłabys pomóc
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1502


Dzisiaj jak zwykle w kazdą niedzielę siostra spotyka się z dziećmi i ich rodzinami, pewnie wybierze już jakieś dzieci, na które czekają ich adopcyjne mamy no i my oczywiście
ale odpowiedź najprędzej jutro po 18,00
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 09:45   #1539
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
Witam

Troche trudno przebrnac przez caly watek Moze wiec sie po prostu spytam: Rozumiem, ze oprocz wysylania paczek, mozliwa jest "adopcja serca" dziecka. Czy nalezy wypelnic wtedy jakis formularz? Ile kosztuje roczne utrzymanie dziecka?
Witaj Connie - Mama Ci już odpisała, ja tylko dodam, że te dzieci, których podjąłem sie pośrednictwa sa na str 51, wiadomość nr1502. To te maluchy:Adrian i Margareth.Dziękuję za zainteresowanie się adopcją.Pozdrowienia.::
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 09:51   #1540
blizni__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Witam Cieplutko jak milo to slyszę czytam na forumie a ja naprawde nie wiem co mam pisac Pozdrawiam i zycze milego dnia wypoczynku
blizni__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 11:25   #1541
baambii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 43
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Mam pomysl ........tzn. w nocy spac nie moglam i przysza mi mysl do glowy, ktora chce sie z Wami podzielic.
Jak kilka dni temu napisalam o tym konwoju Tirowcow w strone Afryki, to oczywiscie byl to zart, niemniej jednak nie moge sie odpedzic od mysli co mozna by bylo jeszcze zrobic....No i dzisiaj w nocy mnie naszlo.....
Posluchajcie :
Na stronie Adopcji Serca mozna by bylo otworzyc sklep ...
Siostra by musiala kilka rzeczy sfotografowac : olowki, zeszyty, mundurek do szkoly, moskito , peleryny przeciwdeszczowe, puszki mleka, moze maszyne do szycia, no i koniecznie jakas koze.....
Pod kazdym artykulem podana by byla cena, dodatkowo kilka slow dlaczego wlasnie koza, albo po co komu w Afryce maszyna do szycia......pozniej juz tylko numer konta, i przesylka gotowa.... Oczywiscie ten kupujacy by tych rzeczy nie dostawal, bo te rzeczy kupowalaby siostra na miejscu, i przekazywala dalej dziecia, lub potrzebujacym rodzina .....

Rozumiecie to tak, jak chce Wam przekazac ?.....
1. Chodzi o to, ze czesto cos przeczytamy i przez moment o tym myslimy, ale w nastepnym momencie problem nam znowu ucieka. Czasami warto " kluc zelazo poki gorace ". Jesli ktos wejdzie na strone, i zobaczy, ze moze kupic kilka zeszytow, to przeleje spontanicznie swoje "trzy grosze ". Mysle, ze zupelnie inaczej wydaje sie 20 zl w proznie, a zupelnie inaczej, jesli np. wiemy, ze za te 20 zl mozna kupic mleko dla dziecka na miesiac czasu.
2. Odpadlaby koszty przesylki za paczki jakie wysylacie, i te zaoszczedzone pieniadze mozna by bylo przeznaczyc na dzieci.
3. Pieniadze wydawano by bezposrednio w Zambii, czyli dodatkowo wspieralibysmy tamten rynek.
4. Dzieci mialyby te same zeszyty i olowki, takie same peleryny, i nikt by sie nie czul gorszy, czy lepszy, bo jego ladniejsze.

Raz w tygodniu, miesiacu ( w zaleznosci od ruchu w sklepie ) robiloby sie renament, i wysylalo do siostry liste sprzedanych artykulow. Tym samym by wiedziala jakie ma mozliwosci finansowe, na ile moga sobie pozwolic.

Ten sklep spelnialby funkcje symboliczna, bo gdyby sie okazalo, ze sprzedalo sie 500 olowkow, a brakuje mleka dla niemowlakow, to nikt by nie mial za zle, ze siostra wlozyla pieniadze nie w olowki, a w puszki mleka.

....do tego miejsca widzialam same plusy.
Ale i tak nie zasnelam, i myslac dalej zaczely sie pojawiac watpliwosci, z ktorymi tez chce sie z Wami podzielic :
1. Czy nie jest to dodatkowe obciazenie dla siostry ? Co ona na to ?
2. Czy nie ma w prawie jakiegos paragrafu, ktory by byl kloda u nogi, bo np. zarzucono by nam dzialalnosc gospodarcza ?
3. Jak sie technicznie prowadzi taki internetowy Shop - ktos by musial byc za to odpowiedzialny.
4. Jak chetnie w PL ludzie przelewaja pieniadze za pomoca internetu ? Ja juz od kilku lat nie bylam w banku, ale nie wiem czy w PL jest to tez tak rozbudowane, i czy ludzie chetnie z tej opcji korzystaja. Bo jesli ktos sie zadeklaruje , ze kupuje mundurek do szkoly, a pieniadze przesle za tydzien, dwa, to skad bedziemy o tym wiedzieli, ze faktycznie je przelal ?

Ciekawa jestem Waszych opini ???


No i jeszcze jedno, ale juz z innej beczki , choc nie zupelnie.
Doczytalam, ze szukacie "sloganu ". Cyt : "sprawa jest taka że grafika na stronie bedzie główną wizytówką akcji. Bo na co jeśli nie na bodźce wizualne najszybciej reaguje nasz mózg?
I potrzbujemy Sloganu! - Słów które otworzą serca nie tylko doświadczonych misjonarek ale każdego kto tam wejdzie. "

Znowu nie rozumie, ale u mnie czasami cos dziala dopiero z poslizgiem......
Chcialam tylko powiedziec, ze jesli koniecznie cos chcecie, to nie krzywdzcie jednym zdania czlowieka, ktory do Was na strone wejdzie. Nikt z nas nie jest winny, ze dzieci w afryce chodza glodne, co nas wcale nie usprawiedliwia, zeby przymykac oczy. Ale te zdania jakie do tej pory zaproponowalyscie nadaja sie na transparent przed Bialy Dom. Uwazam, ze ktos, kto wejdzie na strone Adopcji, to trafi tam, bo albo szuka, albo cos go zaciekawilo, albo byl to przypadek. Jesli ktos po dwoch pierwszych zdaniach jakie przeczyta zostanie dluzej, to znaczy, ze temat go interesuje. Nie robcie nikomu wyrzutow sumienia.
Zbyt agresywna reklama moze zrazic klienta .... Wiem, ze to malo trafne porownanie, ale tak to wlasnie dziala.
O Afryce, i jej potrzebach najwymowniej mowia zdjecia ! Przygladlam sie dokladnie znanym mi do tej pory strona o adopcji, i wszedzie trzymaja sie faktow,ktore mowia same za siebie.

Ale sie znowu nagadalam !

Teraz chyba pojde odespac noc....

Milej niedzieli dla Wszystkich !
baambii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 11:33   #1542
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Mama, Animator - dziekuje bardzo za informacje Mama, jesli mozesz, to przeslij mi na PW adres siostry Jozefy. Mysle, ze np. wspolnie z przyjaciolka lub TZ moglabym "zaadoptowac" jakies dziecko. Albo po prostu moglabym wysylac pieniadze na ktores z dzieci wskazanych przez Animatora

Animator: jakbym chciala pomoc wskazanym przez Ciebie dzieciom, to wysylampoprostu pienadze na adres misji z dopiskiem: dla Adriana i Margareth?
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 12:01   #1543
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Baambii Twoj pomysl jest bardzo dobry z tym sklepem ,ja mysle ,ze to naprawde swietne i mozna cos pokombinowac z tym.Moze sie uda???
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 12:26   #1544
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
Mama, Animator - dziekuje bardzo za informacje Mama, jesli mozesz, to przeslij mi na PW adres siostry Jozefy. Mysle, ze np. wspolnie z przyjaciolka lub TZ moglabym "zaadoptowac" jakies dziecko. Albo po prostu moglabym wysylac pieniadze na ktores z dzieci wskazanych przez Animatora

Animator: jakbym chciala pomoc wskazanym przez Ciebie dzieciom, to wysylam poprostu pienadze na adres misji z dopiskiem: dla Adriana i Margareth?
Pieniądze wysyłasz na konto w Polsce- zakonu sióstr, które pracują tam na misji w Zambii Pieniądze są przewożone kilka razy w roku. Nie ma konta zagranicznego, jest tylko to konto w Polsce

Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek,
ul. Okrzei 27,
43-190 Mikołów
Bank PeKaO S.A. I O/Katowice
Nr 39 1240 1330 1787 0000 2315 4683
Z dopiskiem ...


Ale suuuper, czyli kolejna Adopcyjna Mama by do nas przybyła Nasz gang się powiększa
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2007-02-11 o 12:27 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 17:24   #1545
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
Mama, Animator - dziekuje bardzo za informacje Mama, jesli mozesz, to przeslij mi na PW adres siostry Jozefy. Mysle, ze np. wspolnie z przyjaciolka lub TZ moglabym "zaadoptowac" jakies dziecko. Albo po prostu moglabym wysylac pieniadze na ktores z dzieci wskazanych przez Animatora

Animator: jakbym chciala pomoc wskazanym przez Ciebie dzieciom, to wysylampoprostu pienadze na adres misji z dopiskiem: dla Adriana i Margareth?
Witaj Connie - Tak, z dopiskiem Adrian i Margareth.Przedstawiłem te dzieciaki z propozycją adopcji katechetom, ale było znikome zainteresowanie, byłem też z tą propozycją w pobliskiej szkole i dyrektorka przyjęła propozycję, ale nie gwarantowała pozytywnych efektów, tak że dopóki nie wpłynie poważniejsza kwota to można dopłacić na nich ile serce podyktuje a kieszeń pozwoli. Dziękuję. Pozdrowienia.
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 17:33   #1546
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Do Bambi Z tym sklepem to dobry pomysł - popieram. Podobną myśl przedstawiłem wcześniej by opierając się na korespondencji wynotować sobie potrzeby tamtejszej ludności a szczególnie dzieci i wpłacając na konto sióstr w Mikołowie dopisać na co. A więc na maszyny do szycia, na kozy, na mleko, na przybory szkolne, na moskitiery, na koce, witaminy czy inne potrzebne rzeczy.
Potem podać na forum ile na co wpłynęło i gdzieś to ktoś może zapisać a raz na kwartał podać siostrom w Mpanshyi ile na co wpłynęło.
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 18:36   #1547
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Ale suuuper, czyli kolejna Adopcyjna Mama by do nas przybyła Nasz gang się

powiększa Ave Seona - Do tego "gangu" jak chcesz możesz dopisać kilkoro dzieci, których wprawdzie rodziny się na forum nie wypowiadają, ale zostały zaadoptowane w czasie kiedy się to forum tworzyło i istnieje. A więc:Browna Ngoma adoptowała rodzina z Kędzierzyna,Mary i Georga adoptowały 2 rodziny z Zabrza oraz Ashwela kamuthashula wzięło pod opiekę przedszkole katolickie z Zabrza Mikulczyc. Czekam jeszcze na zdjęcie i dane o sierocie, któremu chce pomóc samorząd uczniowski z szkoły Katolickiej też z Mikulczyc.Wcześniej jeszcze dwie rodziny z mojej parafii zaadaptowały Teresę Chuwa i Lowemore Banda, oraz pracownicy przychodni w Mikulczycach wspólnie z jedną rodziną Lisula z Chilangi, o jeszcze Kelwina zaadaptowała katechetka ze swoją klasą z Zabrza z szk.podst. nr bodajże 26. Są jeszcze 2 rodziny,które zaadaptowały dzieci, o których wiem, ale bez mojego pośrednictwa i nie z Zambii, dlatego nie mam ich danych. O jeszcze dyrektorka ze szkoły katolickiej od nas.To chyba wszystkie, ktore pamiętam.No nie - przypomniało mi się,jest jeszcze Nyanga Mpansha - wspierany przez rodzinę z Bytomia.I to chyba ostatnie dziecko - Emanuel Kafwa,którego do adopcji dałem na jej prośbę jednej pani, która jakiś czas pracowała w Australii a jest z mojej parafii, nie wiem jednak czy kontynuuje adopcję bo nie mam z tą panią kontaktu. Na razie

wiadomość,nr 2 a właściwie przeciek: jutro a najwyżej pojutrze wysyłam paczuszkę z tym kocykiem. Udało mi się też kupić moskiterię. Dostałem to w "Jysku". Kosztuje 2 dychy. Ale się poprawię i następne fundusze wpłacę na konkrety w sklepiku,który proponowała Baambi.A propos paczek to już troszkę historii, bo pierwsza moja paczka poleciała do Nowej Gwinei w chyba 1970 roku. Trzeba było z nią jechać do Katowic i przy celniku pokazać zawartość i przy nim zapakować i zaszyć w płótno i oczywiście zapłacić cło. Jak ją wysyłalem to musiałem z pracy przeskoczyć przez płot i pojechać z nią do Katowic, bo urząd celny był czynny tylko rano a ja pracowałem też na rano. Ale na szczęście zdążyłem wrócić i oddać na czas znaczek, tak, że się nikt nie zorientował, że mnie nie było parę godzin. Uf, ale się rozpisałem.
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl

Edytowane przez Animator
Czas edycji: 2007-02-11 o 18:57
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 19:26   #1548
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Kochani, przypomniało mi się, że byłem proszony o podanie linków. Na razie jeden zestaw. Z tym, że tam jest tylko parę zdjęć a reszta jak pisze artykuły z prasy misyjnej odpowiadajace na zagadnienia poruszane na forum
Cytat:
Napisane przez Animator Pokaż wiadomość
Zapraszam do przejrzenia kilku zdjęć z Zambii i artykułów z czasopism misyjnych. Przyjemniej lektury!

1 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...816e10aff.html
2 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5309eb6a4.html
3 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3b6c832d9.html
4 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...20b27644a.html
5 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...50cb580d5.html
6 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5b4875446.html
7 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...491216295.html
8 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...328b07418.html
9 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...cf5034124.html
10 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...37f74197e.html
11 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8482e5785.html
12 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...301b2be58.html
13 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3f9fa8666.html
14 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5080eac0b.html
15 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c22d3f329.html
16 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e59f9c729.html
17 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...48325803f.html
18 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f2c9c64c0.html
19 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...bc1f9741b.html
20 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d600d011a.html
21 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7d82974fa.html
22 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...026b14e68.html
23 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...761512537.html
24 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9bd0cd9d8.html
25 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a940a6c05.html
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 19:36   #1549
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
Baambii Twoj pomysl jest bardzo dobry z tym sklepem ,ja mysle ,ze to naprawde swietne i mozna cos pokombinowac z tym.Moze sie uda???
Bambii - to bardzo dobry pomysł
myślę też że nie ma problemów prawnych
po 1 nie nazwiemy tego dokładnie sklep, tylko jakoś inaczej
po 2 przelewy na konto sióstr, ona i tak co miesiac dostaje wyciag z banku (z poślizgiem bo s.ekonomka jej wysyła)ale wie ile ma na koncie i na co moze liczyć, więc odpadaja jakieś sparawozdania
Zrobimy coś w rodzaju galerii produktów tak jak proponowałaś i cennik obok czy pod spodem kazdego zdjecia, obojętne.
Krótka informacja typu: jeżeli chcesz podarować mleko dla niemowlaka wyślij równowartość na konto z dopiskiem "na mleko" 1 puszka wystarcza na tydzień - dziękujemy itd.

Tylko co na to powie Daniel webmajster naszej stronki a już zaczyna sie cieszyć ze ją kończy bo właśnie robi galerię a skończył "wspomnienia " - polecam i aktualności, ale to juz znacie


Mam nadzieję że będziesz miałą więcej takich nieprzespanych nocek to rzeczywiście afrykę wszyscy razem postawimy na nogi

Animator - niezły z ciebie gagatek

co do nowych adoptowanych dzieci spoza wizaż to będzie miejsce na stronce, specjalna galeria bo tutaj jakos nie wypada mi podawać imion i osób cywilnych, moze ktoś chce pozostać anonimowy.

Już jakiś czas temu myślałam tez o tym ze tak wklejamy sobie tutaj zdjęcia tych dzieci, ogladamy czy nie powinnam zapytać najpierw tych rodzin czy sobie tego życzą? Dorośnie takie dziecko, może zostanie kimś a tu w necie są jego zdjęcia w podartej bluzce itp. jak jakiś eksponat.
Mam pod tym względem wyrzuty sumienia :/
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 20:00   #1550
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Następna porcja linków, tym razem ze zdjęciami
Cytat:
Napisane przez Animator Pokaż wiadomość
A oto kilka, a dokładnie 26 zdjęć.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...251edb7e2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...89cd9bafb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7a6aeb746.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...2495f8509.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6bb08dc85.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...532a03908.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0c8254796.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3119187d8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e02048ae5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...74b6b8ba0.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1b0edbb22.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...774678cb3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...945cff2a3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b59edabcc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e81059038.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c44b80458.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...93b234afa.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...325d1c077.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...cf4050487.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0a9a04a5f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b962ed4a1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...79c9560a6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...eb87c0395.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6447033b4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...187237891.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...400adef5b.html
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 20:59   #1551
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Mama napisała"rzeczywiście afrykę wszyscy razem postawimy na nogi"
I to by była odpowiedż na prośbą Jana Pawła II - "Ratujmy Afrykę".
Jeszcze JPII napisał taki piękny dokument "Redemptoris Missio", w którym są m.inn. takie zdania - cytuję:"Misje dotyczą wszystkich Chrześcijan....."2)"Swięt ość i misja są nierozdzielnymi aspektami powołania każdego ochrzczonego" i 3)"Misje są sprawą wiary, są dokładnym wskażnikiem naszej wiary w Chrystusa i w jego miłość ku nam" itp... Polecam gorąco tę encyklikę. Nie jest duża. Na jedno popołudnie.
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 21:04   #1552
Mikrejsza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 517
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Witam Was wszystkich serdecznie po przerwie dziś wróciłam do Gdańska i...w pierwszej kolejności chcę pogratulować Nowym Mamom prześliczne dzieciaczki a ja dalej czekam i nic... byłam pewna że po powrocie z ferii przedstawię Wam moje nowe szczęście,no ale...ech,pisałam przed chwilą do Pallotynów,trudno-najwyżej będą mieli mnie dosyć Bambi,o ile mnie pamięć nie myli to Ty masz tą koleżankę która ma dziecko z Pallotyńskiej Adopcji Serca? Jeśli to nie będzie problem to spytaj się ile czekała,będę wdzięczna...
ale się tu u Was działo przez tydzień sama nie wiem co mi się bardziej podoba-ten sklepik czy TIR Oba pomysły fantastyczne O ile z TIRem pewnie trochę musimy poczekać,to "sklepik" rzeczywiście bardzo by się przydał,da wyobrażenie o tym ile pieniążków i na co potrzeba
no jesteście po prostu fantastyczni to piękne jak ten wątek żyje i wciąż pochłania nowe osoby oby tak dalej

ps. A moje paczuszki lecą już 9 dni,hehe,ciekawe gdzie już są
Mikrejsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 21:09   #1553
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Mama napisała:"Już jakiś czas temu myślałam tez o tym ze tak wklejamy sobie tutaj zdjęcia tych dzieci, ogladamy czy nie powinnam zapytać najpierw tych rodzin czy sobie tego życzą? Dorośnie takie dziecko, może zostanie kimś a tu w necie są jego zdjęcia w podartej bluzce itp. jak jakiś eksponat.
Mam pod tym względem wyrzuty sumienia" :/Mama masz delikatne sumienie, ale nawet jak kiedyś jedno z tych dzieci znajdzie w necie swoje zdjęcie to będzie to kawałek z historii Jego życia i myślę, że będzie wdzięczny, że ktoś mu pomógł jak był w trudnej sytuacji.ps. Przed chwilą "przeleciałem" szybko forum aż do 10 strony wstecz. Ile się "przewinęło" osób?Szkoda, że nie miałem wtedy czasu,aby właczyć się w przemyślenia Titiny. Te emocje nie były potrzebne.Brak było w tamtych wypowiedziach wiedzy i było wiele niedomówień. No ale kończę. Miałem dzisiaj pisać do P.D.M. roczny raport z moich starań o animację w moim środowisku.Ale to jeszcze zrobię. Na razie dobranoc, słodkich snów wszystkim wizażankom!
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 10:09   #1554
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez blizni__ Pokaż wiadomość
Witam Cieplutko jak milo to slyszę czytam na forumie a ja naprawde nie wiem co mam pisac Pozdrawiam i zycze milego dnia wypoczynku
nie musisz pisać ważne ze myślisz o tych dzieciach i chcesz im pomóc

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
Mama, Animator - dziekuje bardzo za informacje Mama, jesli mozesz, to przeslij mi na PW adres siostry Jozefy. Mysle, ze np. wspolnie z przyjaciolka lub TZ moglabym "zaadoptowac" jakies dziecko. Albo po prostu moglabym wysylac pieniadze na ktores z dzieci wskazanych przez Animatora

Animator: jakbym chciala pomoc wskazanym przez Ciebie dzieciom, to wysylampoprostu pienadze na adres misji z dopiskiem: dla Adriana i Margareth?
zaraz ci wysyłam to dobry pomysł wspólnej adopcji

Cytat:
Napisane przez Mikrejsza Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkich serdecznie po przerwie dziś wróciłam do Gdańska i...w pierwszej kolejności chcę pogratulować Nowym Mamom prześliczne dzieciaczki a ja dalej czekam i nic... byłam pewna że po powrocie z ferii przedstawię Wam moje nowe szczęście,no ale...ech,pisałam przed chwilą do Pallotynów,trudno-najwyżej będą mieli mnie dosyć Bambi,o ile mnie pamięć nie myli to Ty masz tą koleżankę która ma dziecko z Pallotyńskiej Adopcji Serca? Jeśli to nie będzie problem to spytaj się ile czekała,będę wdzięczna...
ale się tu u Was działo przez tydzień sama nie wiem co mi się bardziej podoba-ten sklepik czy TIR Oba pomysły fantastyczne O ile z TIRem pewnie trochę musimy poczekać,to "sklepik" rzeczywiście bardzo by się przydał,da wyobrażenie o tym ile pieniążków i na co potrzeba
no jesteście po prostu fantastyczni to piękne jak ten wątek żyje i wciąż pochłania nowe osoby oby tak dalej

ps. A moje paczuszki lecą już 9 dni,hehe,ciekawe gdzie już są
więc nadal czekasz
myślę że twoje paczuszki sa juz w Afryce tylko czekaja na dalsza segregacje i oby znowu jakiejs imprezy nie było na poczcie

Dzisiaj poniedziałek więc można oczekiwać na e-mail od siostry, od środy nie pisała, zaczynam się martwić czy aby choroba nie wróciła albo siostra teraz musi pracować na 2 etaty?

A wracając do publikacji zdjęć to jest tez taka mozliwość że takie dziecko pójdzie na jakiś uniwerek i tam jego koledzy znajdą zdjęcia i będą sie naśmiewać? że biedak a oni z bogatych domów itd? nie mogę przestać o tym myśleć
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 10:28   #1555
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Nie mam czasu, ale skrobnac coś muszę.

MAMA, mój mąż cały czas mówi to samo co Ty. Ze nie powinnam zdjęc Maxona publikować. I że on sobie moze nie życzyć itd.
A ja sama nie wiem. Bo w końcu w gazetach tez publikowane są rózne zdjecia i nie zawsze za zgoda fotografowanego. Sama nie wiem. W każdym razie ja, jak sie dowiem, że Maxon idzie na uniwerek (co daj Boże) to te zdjęcia z wizażu usunę .
Ale przyznam, ze przez to gadanie mojego męza ja tez zaczynam o tym myslec bardzo intensywnie. Tylko wydaje mi się, że te nasze dzieci zrozumieją, gdyby zobaczyły te zdjęcia w internecie, ze pokazujemy je dlatego, że jesteśmy dumni, że mamy pod opieką takie fajne dzieciaki. I dlatego, że może te zdjęcia pomogą innym podjąć decyzję.

Pozdrawiam wszystkich i znikam
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 10:29   #1556
**onka**
Raczkowanie
 
Avatar **onka**
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mam ładny widok na Tyniec :-)
Wiadomości: 87
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
witam, rozgość się u nas

to jest właśnie znajoma z czatu

widzę że nikt nie dostał e-mail od siostry
moze dzisiaj
gdyby mogła napewno by napisała

miłego weekendu
Jak to nikt nie dostał !

ja dostałam bedziemy pomagać Tasile Mwanza ur.22.5.99. Mama zmarła a tato ich zostawił ma jeszcze 3 rodzeństwa. Siostra wysłała pocztą zdjęcia - mam nadzieję że wkrótce dojdą.

Kochani którzy czytacie a jakiś względów (nie mam na myśli finansowych) nie decydujcie się - to naprawdę są małe kwoty, a tak bardzo można im pomóc. Niekoniecznie trzeba przecież wiązać się z dzieckiem - wystarczy przelać chociaż 50 zł na konto i też baaardzo pomożecie.

pozdowienia dla wszystkich
__________________
"Korzystajmy z dachów, bowiem nie ma naprawdę powodów, dla których mielibyśmy chodzić tylko po ziemi..." O. Tokarczuk
**onka** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 10:37   #1557
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie mam czasu, ale skrobnac coś muszę.

MAMA, mój mąż cały czas mówi to samo co Ty. Ze nie powinnam zdjęc Maxona publikować. I że on sobie moze nie życzyć itd.
A ja sama nie wiem. Bo w końcu w gazetach tez publikowane są rózne zdjecia i nie zawsze za zgoda fotografowanego. Sama nie wiem. W każdym razie ja, jak sie dowiem, że Maxon idzie na uniwerek (co daj Boże) to te zdjęcia z wizażu usunę .
Ale przyznam, ze przez to gadanie mojego męza ja tez zaczynam o tym myslec bardzo intensywnie. Tylko wydaje mi się, że te nasze dzieci zrozumieją, gdyby zobaczyły te zdjęcia w internecie, ze pokazujemy je dlatego, że jesteśmy dumni, że mamy pod opieką takie fajne dzieciaki. I dlatego, że może te zdjęcia pomogą innym podjąć decyzję.

Pozdrawiam wszystkich i znikam
Luba - two Maxon to duzy chłopak, poprostu go o to zapytaj czy mozesz pokazywać jego zdjecie innym ludziom zeby znaleźć ludzi, którzy pomogą jego kolego i po kłopocie

Cytat:
Napisane przez **onka** Pokaż wiadomość
Jak to nikt nie dostał !

ja dostałam bedziemy pomagać Tasile Mwanza ur.22.5.99. Mama zmarła a tato ich zostawił ma jeszcze 3 rodzeństwa. Siostra wysłała pocztą zdjęcia - mam nadzieję że wkrótce dojdą.

Kochani którzy czytacie a jakiś względów (nie mam na myśli finansowych) nie decydujcie się - to naprawdę są małe kwoty, a tak bardzo można im pomóc. Niekoniecznie trzeba przecież wiązać się z dzieckiem - wystarczy przelać chociaż 50 zł na konto i też baaardzo pomożecie.

pozdowienia dla wszystkich
cieszę się strasznie, juz się zaczynałam martwić
jaki zbieg okoliczności mój Victor też jast z 1999r a twój/twoja Tasile ma urodziny razem ze mną napewno nie zapomnę
to jednak siostr jeszcze nie przestudiowałą instrukcji obsługi aparatu cyfrowego wolontariusze pomóżcie siostrze
a zdjęcia mogą iść ok 3 - 4 tygodni albo 11 dni
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 11:04   #1558
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez baambii Pokaż wiadomość
4. Jak chetnie w PL ludzie przelewaja pieniadze za pomoca internetu ? Ja juz od kilku lat nie bylam w banku, ale nie wiem czy w PL jest to tez tak rozbudowane, i czy ludzie chetnie z tej opcji korzystaja. Bo jesli ktos sie zadeklaruje , ze kupuje mundurek do szkoly, a pieniadze przesle za tydzien, dwa, to skad bedziemy o tym wiedzieli, ze faktycznie je przelal ?

nie krzywdzcie jednym zdania czlowieka, ktory do Was na strone wejdzie. Nikt z nas nie jest winny, ze dzieci w afryce chodza glodne, co nas wcale nie usprawiedliwia, zeby przymykac oczy. Ale te zdania jakie do tej pory zaproponowalyscie nadaja sie na transparent przed Bialy Dom. Uwazam, ze ktos, kto wejdzie na strone Adopcji, to trafi tam, bo albo szuka, albo cos go zaciekawilo, albo byl to przypadek.
Zbyt agresywna reklama moze zrazic klienta .... Wiem, ze to malo trafne porownanie, ale tak to wlasnie dziala.
O Afryce, i jej potrzebach najwymowniej mowia zdjecia ! Przygladlam sie dokladnie znanym mi do tej pory strona o adopcji, i wszedzie trzymaja sie faktow,ktore mowia same za siebie.
Baambi Mi się pomysł ze sklepikiem podoba- tylko właśnie jak sprawdzić później, że ktoś rzeczywiście te pieniądze przelał Nie żebym nie wierzyła w ludzi, ale tyle oszustów, naciągaczy jest na świecie

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Już jakiś czas temu myślałam tez o tym ze tak wklejamy sobie tutaj zdjęcia tych dzieci, ogladamy czy nie powinnam zapytać najpierw tych rodzin czy sobie tego życzą? Dorośnie takie dziecko, może zostanie kimś a tu w necie są jego zdjęcia w podartej bluzce itp. jak jakiś eksponat.
Mam pod tym względem wyrzuty sumienia :/
MAMA jakie wyrzuty sumienia! Ja myśle podobnie jak Luba, że dzieciaki to zrozumieją, że je kochamy i jesteśmy szczęśliwe, że je mamy i dlatego je pokazujemy

My jak byłysmy małe też nie miałyśmy wpływu na to, że nasi rodzice chwalili się nami- naszymi zdjęciami przed rodzinami i znajomymi Teraz jesteśmy już dorosłe i nie robimy naszym rodzicom wyrzutów- "mamo jak mogłaś pokazywać pani sąsiadce moje zdjęcie jak siedze półnaga na nocniku" itp

Cytat:
Napisane przez Mikrejsza Pokaż wiadomość
w pierwszej kolejności chcę pogratulować Nowym Mamom prześliczne dzieciaczki a ja dalej czekam i nic... byłam pewna że po powrocie z ferii przedstawię Wam moje nowe szczęście,no ale...ech,pisałam przed chwilą do Pallotynów,trudno-najwyżej będą mieli mnie dosyć
ps. A moje paczuszki lecą już 9 dni,hehe,ciekawe gdzie już są
Mikrejsza ja bym też dzwoniła czy pisała na Twoim miesjcu Ja to już bym chyba oślepła od wypatrywania listu Jejq no nie wiem czemu tak długo czekasz

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Tylko wydaje mi się, że te nasze dzieci zrozumieją, gdyby zobaczyły te zdjęcia w internecie, ze pokazujemy je dlatego, że jesteśmy dumni, że mamy pod opieką takie fajne dzieciaki. I dlatego, że może te zdjęcia pomogą innym podjąć decyzję.
Zgadzam się w całej rozciągłości Jeśli Mercy kiedyś pójdzie na studia lub weźmie udział w wyborach Miss Zambii a później Miss Świata (jest śliczna, więc dlaczego nie) i będzie chciała żeby usunąć zdjęcia to je usunę

Cytat:
Napisane przez **onka** Pokaż wiadomość
Jak to nikt nie dostał !
ja dostałam bedziemy pomagać Tasile Mwanza ur.22.5.99.
**onka** ale suuuper Tasile to imię żeńskie
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 13:37   #1559
baambii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 43
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość

Już jakiś czas temu myślałam tez o tym ze tak wklejamy sobie tutaj zdjęcia tych dzieci, ogladamy czy nie powinnam zapytać najpierw tych rodzin czy sobie tego życzą? Dorośnie takie dziecko, może zostanie kimś a tu w necie są jego zdjęcia w podartej bluzce itp. jak jakiś eksponat.
Mam pod tym względem wyrzuty sumienia :/
Pomimo, ze jestem niepoprawnym optymista, to jednak ciezko mi uwierzyc w Uniwersytety.... Ale pieknie jest przeciez miec marzenia ... ! Zawsze jak dostaje list z WV i widze, ze jest wyslany z centrali w niemczech, to drze ze strachu, ze beda jakies nieprzyjemne wiadomosci. Zycze Wam wszystkim byscie mogly jeszcze przez dlugie lata towarzyszyc Waszym dziecia w drodze do samodzielnosci , ale w afryce samym problemem jest sie utrzymanie przy zyciu, i malo kto wie o Uniwerystetach.....
Nie przypuszczam, ze ktorekolwiek z dzieci by mialo kiedys pretensje, ze pokazywalyscie jego zdjecie. Jesli uda sie mu wyjsc w wielki swiat, to pewnie i tak nigdy nie zapomni skad pochodzi, bedzie raczej dumny i wdzieczny Wam, ze mialyscie tez w tym swoj udzial.
Pytanie dzieci, i ich rodzin o zgode moze wywolac mieszane uczucia. Ja nie wiem czy oni sa w stanie to pojac, jak wytlumaczyc takiemu dziecku pojecie internetu ? Moje oba adopcyjne dzieciaki wiedza o sobie - Jakub dostal zdjecie Jeseni z Peru, a Jesenia zdjecie Jakuba z Czadu....tym samym wiedza, ze i ich zdjecia sa miedzy ludzmi.
Mozecie delikatnie napisac w liscie, ze pokazalyscie zdjecie znajomym , rodzinie, i wszyscy bardzo sie ciesza, ze mogli ja /jego poznac, i zycza mu wszystkiego dobrego.
Problem moze byc jedynie jesli dziecko jest w moslemskiej rodzinie, bo oni generalnie nie chca fotografowac dzieci, i gdzies kiedys nawet czytalam, ze potrzeba miec zgode na wykonanie dziecku zdjecia.

Mikrejsza :
Bambi,o ile mnie pamięć nie myli to Ty masz tą koleżankę która ma dziecko z Pallotyńskiej Adopcji Serca? Jeśli to nie będzie problem to spytaj się ile czekała,będę wdzięczna...

....juz wyslalam do niej emial z zapytaniem
baambii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 14:17   #1560
Mikrejsza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 517
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Baambii dziękuję Ci ślicznie
wiecie co,mi też się wydaje że dzieci nie będą miały nic przeciwko tym zdjęciom. Hmm,nie pamiętam z jakiej organizacji to była strona ale były tam zdjęcia dzieci do adopcji serca-można było wybrać spośród nich dziecko które się chce adoptować. Tamte dzieci musiały wiedzieć po co robiono im te zdjęcia i że będą one pokazane większej ilości osób a uśmiechały się i pozowały do aparatu
zresztą,zawsze jeśli mamy jakieś wątpliwości możemy zapytać o zdanie Siostry Józefy
Mikrejsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.