Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-26, 11:07   #2521
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Silikony nie tworzą nieprzepuszczalnej warstwy. Jak posmarujesz kawałek skóry serum silikonowym a potem nałożysz na to np krem do rąk, to on się wchłonie. Nie widzę powodu, żeby na włosach miało być inaczej. Najlepiej byłoby spróbować jakiegoś jedwabiu, albo odżywki z małą ilością silikonu. Dużo zależy od tego, jak Twoje włosy wcześniej reagowały na silikony, bo jeśli np "strączkowały się", to możliwe, że teraz też tak będzie. Spróbować zawsze możesz, jedwabie drogie nie są.
Strąki mi się nigdy nie robiły

No widzisz, ja się po prostu tyle naczytałam,że tworzy się nieprzepuszczalna wartstwa, że oblepia włosy i tak dalej... Może spróbuję jedwabiu w takim razie ale poczekam jeszcze z tydzień lun dwa Miałam biosilka... ale może jakiś inny teraz spróbuję

Edytowane przez M0N1K4
Czas edycji: 2012-09-26 o 11:08
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 12:26   #2522
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez M0N1K4 Pokaż wiadomość
Strąki mi się nigdy nie robiły

No widzisz, ja się po prostu tyle naczytałam,że tworzy się nieprzepuszczalna wartstwa, że oblepia włosy i tak dalej... Może spróbuję jedwabiu w takim razie ale poczekam jeszcze z tydzień lun dwa Miałam biosilka... ale może jakiś inny teraz spróbuję
Biosilk ma alkohol, więc lepiej do niego nie wracaj.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 12:37   #2523
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Biosilk ma alkohol, więc lepiej do niego nie wracaj.
Dobrze I dziękuję
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 20:50   #2524
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Witam

Macie jakieś doświadczenia z Chantal prosalon, na KWC widziałam same pochlebne opinie i jestem ciekawa czy to prawda czy jedynie reklama??


Czy Biosilk i CHI to to samo??
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 21:47   #2525
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Witam

Macie jakieś doświadczenia z Chantal prosalon, na KWC widziałam same pochlebne opinie i jestem ciekawa czy to prawda czy jedynie reklama??


Czy Biosilk i CHI to to samo??
Nie, to nie to samo. Biosilk dostaniesz w Rossmanie, ma alkohol. CHI kupisz w sklepach fryzjerskich, nie ma alkoholu. Producent jest ten sam, Farouk.
Z Chantal nie miałam doswiadczeń, ale chciałam nieśmiało zauważyć, że z wątku o produktach bez silikonów zrobił się wątek o silikonach...
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 02:20   #2526
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Macie jakieś doświadczenia z Chantal prosalon
Szampon oczyszczający jest REWELACYJNY !
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 22:36   #2527
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Powiem Wam,że odstawiłam Babydream ( w związku z tą aferą, która w sumie dotyczyła tylko olejku, no ale). I będąc w drogerii szukałam szamponu z listy, jednak coś mi kiepsko szło szukanie. Trafiłam na Timotei Organic Delight ( w tubce). Wzięłam. Wróciłam do domu i naczytałam się średnich opinii. Ale powiem Wam,że mi odpowiada. Nie plącze mi tak włosów ( co mnie ostatnio martwiło ) i dobrze zmywa olejki a wcale dużo go nie biorę. Jakoś super rewelacyjnie się nie pieni, ale pieni się na tyle by oczyścić włosy Więc chyba jednak mój problem się rozwiązał
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 22:16   #2528
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Nie chodziło o olejek BD, a płyn do kąpieli, chyba, że o czymś nie wiem.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 22:30   #2529
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziewczyny,
proszę o pomoc z doborem szamponu na co dzień.
Mam włosy w słabym stanie i zaczęłam o nie dbać od pewnego czasu.
Zmieniłam więc szampon na co dzień na delikatny. Najpierw Babydream, który starsznie plątał włosy i mimo odżywki miałam starszne "kołtuny" przy roczesywaniu i wyrywalam sobie włosy. kupiłam ten delikatny płyn do mycia z babydream dla mam i to samo. W ogóle mi te szampony nie służą.
Czy możecie polecić mi coś, co moge stosowac codziennie i nie będzie plątać włosów?

Na tą chwilę nakładam odzywke od ucha, później dopieor ten szam pon, potem odżywkę albo maskę i jeszcze spryskuję włosy odżywką bez spłukiwania i dalej po szamponach tych mam splątane włosy.

Dzięki za pomoc!
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 11:11   #2530
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kaja-sz Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
proszę o pomoc z doborem szamponu na co dzień.
Mam włosy w słabym stanie i zaczęłam o nie dbać od pewnego czasu.
Zmieniłam więc szampon na co dzień na delikatny. Najpierw Babydream, który starsznie plątał włosy i mimo odżywki miałam starszne "kołtuny" przy roczesywaniu i wyrywalam sobie włosy. kupiłam ten delikatny płyn do mycia z babydream dla mam i to samo. W ogóle mi te szampony nie służą.
Czy możecie polecić mi coś, co moge stosowac codziennie i nie będzie plątać włosów?

Na tą chwilę nakładam odzywke od ucha, później dopieor ten szam pon, potem odżywkę albo maskę i jeszcze spryskuję włosy odżywką bez spłukiwania i dalej po szamponach tych mam splątane włosy.

Dzięki za pomoc!
Skoro szampony dla dzieci plączą Ci włosy, to nie ma sensu używać ich na siłę. Bo co z tego, że one są "łagodne", skoro wyrywasz i niszczysz sobie przez nie włosy. Szampony nie dzielą się na silikonowe i dziecięce, wśród tych drogeryjnych też można znaleźć bezsilikonowe dla dorosłych np Alterra, Garnier z serii naturalna pielęgnacja, nawet Syoss ma linię bez silikonów, w aptekach dostaniesz Fitomed. A jeśli chcesz coś z łagodniejszymi detergentami niż standardowe SLES i jemu podobne, to jest np Natura Siberica z ziołami i Cocamidopropyl Betaine oraz Lauryl Glucoside. Jedyny minus to dostępność tylko internetowa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 18:17   #2531
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziekuję.
Stosując któryś z tych szamponów czy konieczne będzie stosowanie szamponu oczyszczającego raz na tydzień? Jeżeli tak to jaki?

I czy równieź Joanna Naturia będzie w porządku do codziennego mycia włosów?
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 21:46   #2532
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kaja-sz Pokaż wiadomość
Dziekuję.
Stosując któryś z tych szamponów czy konieczne będzie stosowanie szamponu oczyszczającego raz na tydzień? Jeżeli tak to jaki?

I czy równieź Joanna Naturia będzie w porządku do codziennego mycia włosów?
To są normalne szampony, niczym się nie różnią od tzw oczyszczających. Joanna Naturia też nie ma silikonów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 22:42   #2533
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Ok zakupie więc szapon bez silikonów, ale mam wrazenie, że niekoneicznie zupełnie bezsilikonowa pielęgnajcja mi służy. Mam szorstkie włosy po tych szmaponach, spróbuję ejszcze innych, ale używam też maski Alterry i kallos i mam wrazenie, że to nie do końca to dla moich włosów.

W takiej sytuacji gdzie powinanm, o ile powinnam, wprowadzić jakieś silikony, co ile i czego uzywac żeby oczyszczac głowę jak się nadbudują?
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 23:13   #2534
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kaja-sz Pokaż wiadomość
Ok zakupie więc szapon bez silikonów, ale mam wrazenie, że niekoneicznie zupełnie bezsilikonowa pielęgnajcja mi służy. Mam szorstkie włosy po tych szmaponach, spróbuję ejszcze innych, ale używam też maski Alterry i kallos i mam wrazenie, że to nie do końca to dla moich włosów.

W takiej sytuacji gdzie powinanm, o ile powinnam, wprowadzić jakieś silikony, co ile i czego uzywac żeby oczyszczac głowę jak się nadbudują?
Nie każdemu szkodzą szampony silikonowe. Jeśli nie obciążają włosów, nie strąkują, nie przyśpieszają przetłuszczania skóry, nie podrażniają, to nie musisz od razu z nich rezygnować. A nawet jeśli wybierasz szampony bez silikonów, to możesz używać odżywek/masek z silikonami albo serum/jedwabiu. Ważne, żeby silikony nie były podstawowymi składnikami tych kosmetyków.
Możliwe, że Alterra nie służy Twoim włosom, pewnie ma alkohol, który może szkodzić. Kallosy (masz mleczny?) to bardzo lekkie maski, w sumie to nie rozumiem, czemu one nazywają się maskami, skoro składowo wyglądają jak ubogie odżywki. Istnieją maski i odżywki bez silikonów, które też dają efekt wygładzenia. U mnie tak działa np Elseve Total Repair, Anti-Age Organique.
Z nadbudowywaniem silikonów mamy do czynienia, kiedy używa się ich naprawdę dużo a do tego stosuje szampony, które nie dają rady ich zmyć np łagodne albo też z silikonami. Wtedy włosy są za bardzo obciążone. Stosując np odżywkę z jednym silikonem czy jedwab i myjąc włosy choćby wspomnianą Joanną, nie masz szans na doprowadzenie do nadbudowania się silikonu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 21:15   #2535
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
Myślę, że maksi które mam nie są złe, tylko cała rzecz w tym że nałożone na włosy umyte szamponem dla dzieci nie radzą sobie. Bo po tych szamponach mam jeden wielki kołtun na głowie
Kupie njapierw np Joannę i zobaczę jak to się będzie sprawdzać.
Ewentualnie mogłabyś podac mi szampony z delikatnymi silikonami?
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 12:21   #2536
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kaja-sz Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
Myślę, że maksi które mam nie są złe, tylko cała rzecz w tym że nałożone na włosy umyte szamponem dla dzieci nie radzą sobie. Bo po tych szamponach mam jeden wielki kołtun na głowie
Kupie njapierw np Joannę i zobaczę jak to się będzie sprawdzać.
Ewentualnie mogłabyś podac mi szampony z delikatnymi silikonami?
Polecam szampony Joanny Naturii, najlepiej pokrzywowy (turkus), albo wrzosowy (fiolecik)
Sama na początku pielęgnacji miałam duży problem z dobraniem szamponu. Łagodne nigdy mi nie odpowiadały (kołtuny, przyklap, nawet niedomycie). W końcu jak kupiłam pierwszy szampon Joanny Naturii to moje włosy go pokochały i już niczym innym ich nie myję (mam 3 rodzaje, żeby nie było nudno )

Tyle, że u mnie sprawa wygląda tak, że skalp mi się prawie wcale nie przetłuszcza i myję włosy co 2/3 dni czasami nawet co 4. Więc nie wiem jak by się sprawował przy codzinnym myciu...
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 14:49   #2537
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kaja-sz Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
Myślę, że maksi które mam nie są złe, tylko cała rzecz w tym że nałożone na włosy umyte szamponem dla dzieci nie radzą sobie. Bo po tych szamponach mam jeden wielki kołtun na głowie
Kupie njapierw np Joannę i zobaczę jak to się będzie sprawdzać.
Ewentualnie mogłabyś podac mi szampony z delikatnymi silikonami?
Większość znanych mi szamponów silikonowych zazwyczaj ma dimethicone/dimethiconol. Lżejsze silikony to te lotne np cyclomethicone, cyclopentasiloxane, ale one są stosowane raczej w odżywkach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 18:34   #2538
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Polecam szampony Joanny Naturii, najlepiej pokrzywowy (turkus), albo wrzosowy (fiolecik)
Sama na początku pielęgnacji miałam duży problem z dobraniem szamponu. Łagodne nigdy mi nie odpowiadały (kołtuny, przyklap, nawet niedomycie). W końcu jak kupiłam pierwszy szampon Joanny Naturii to moje włosy go pokochały i już niczym innym ich nie myję (mam 3 rodzaje, żeby nie było nudno )

Tyle, że u mnie sprawa wygląda tak, że skalp mi się prawie wcale nie przetłuszcza i myję włosy co 2/3 dni czasami nawet co 4. Więc nie wiem jak by się sprawował przy codzinnym myciu...
Też uwielbiam i polecam szampon z Joanny Naturii pokrzywowy. Wrzosowego nie używałam, ale kupię.
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 20:11   #2539
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Byłam dziś w Rossmanie i widzę że wszytskie te szampony mają SLS. Czy to też nie ejst szkodliwe dla włosów? Pogubiłam się już w tym

Mam szampon green Farmacy Ruminake Lekarski. Czy on jest ok? Wczoraj umyłam nim głowę zamiast Babydream, wyrwałam sobie przynajmniej połowę włosów mniej rpzy rozczesywaniu i dziś generalnie są dużo lepsze
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 23:13   #2540
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kaja-sz Pokaż wiadomość
Byłam dziś w Rossmanie i widzę że wszytskie te szampony mają SLS. Czy to też nie ejst szkodliwe dla włosów? Pogubiłam się już w tym

Mam szampon green Farmacy Ruminake Lekarski. Czy on jest ok? Wczoraj umyłam nim głowę zamiast Babydream, wyrwałam sobie przynajmniej połowę włosów mniej rpzy rozczesywaniu i dziś generalnie są dużo lepsze
Nie SLS tylko SLES. To średnio łagodny detergent, ale na przykład moje włosy potrzebują właśnie takiego. Łagodniejsze nie domywają wszystkiego i efektem są przyklapnięte włosy. Albo, jak sama zaobserwowałaś, teoretycznie łagodniejsze detergenty wcale w praktyce nie dają dobrych efektów. Podstawa to obserwacja włosów i tego, co lubią. Szampony dziecięce nie są dla każdego.
Szampon Green Pharmacy wygląda na przeciętne myjadło z SLES, solą (obecną w większości szamponów) i wyciągiem z rumianku. Podobne działanie mają szampony Barwy. Jeśli Twoje włosy dobrze reagują na tego typu szampony, to nie ma sensu męczyć się z dziecięcymi. A jeśli boisz się wysuszenia, to zawsze możesz stosować metodę OMO czyli zabezpieczenia włosów odżywką przed nałożeniem szamponu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 19:49   #2541
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez kaja-sz Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
Myślę, że maksi które mam nie są złe, tylko cała rzecz w tym że nałożone na włosy umyte szamponem dla dzieci nie radzą sobie. Bo po tych szamponach mam jeden wielki kołtun na głowie
Kupie njapierw np Joannę i zobaczę jak to się będzie sprawdzać.
Ewentualnie mogłabyś podac mi szampony z delikatnymi silikonami?
Fitomed do wlosow jasnych jest fajny, Ziaja figowa w duzej butli tez, Gliss Kur z olejkami przezroczyta zolta butla - nie przetluszcza skalpu.


Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 07:16   #2542
justyss1991
Wtajemniczenie
 
Avatar justyss1991
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 395
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cześć

Na jednym z blogów dziewczyna od dość dawana używa odżywki WAX, bardzo ją zachwala, po zdjęciach też widać duże efekty. Chciałabym wypróbować ją na moich włosach ale, chodzę na prostowanie keratynowe, przez co nie mogę za bardzo obciążać włosów, żeby efekt dłużej sie trzymał

Czy ta odżywka jest "cieżka"?

Skład: Aqua demi., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Bertholletia Excelsa, Amodimethicone (and) C11-15 Pareth-7 (and) Laureth-9 (and) Glycerin (and) Trideceth-12, Chenopodium Quinoa Oil, Glyceryl Stearate;Hydrogenated Castor Oil, Glycerin-Lacticol-Xylitol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth 20, Panthenol, DMDM Hydantoin Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrances (D-Limonene Dipentene).
justyss1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 08:38   #2543
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez justyss1991 Pokaż wiadomość
Cześć

Na jednym z blogów dziewczyna od dość dawana używa odżywki WAX, bardzo ją zachwala, po zdjęciach też widać duże efekty. Chciałabym wypróbować ją na moich włosach ale, chodzę na prostowanie keratynowe, przez co nie mogę za bardzo obciążać włosów, żeby efekt dłużej sie trzymał

Czy ta odżywka jest "cieżka"?

Skład: Aqua demi., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Bertholletia Excelsa, Amodimethicone (and) C11-15 Pareth-7 (and) Laureth-9 (and) Glycerin (and) Trideceth-12, Chenopodium Quinoa Oil, Glyceryl Stearate;Hydrogenated Castor Oil, Glycerin-Lacticol-Xylitol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth 20, Panthenol, DMDM Hydantoin Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrances (D-Limonene Dipentene).
Wyglada na lekka same nawilzacze odrobine ziol silikon i zero oleji.
Gliceryna daleko w skladzie.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 22:03   #2544
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kaja-sz Pokaż wiadomość
Byłam dziś w Rossmanie i widzę że wszytskie te szampony mają SLS. Czy to też nie ejst szkodliwe dla włosów? Pogubiłam się już w tym

Mam szampon green Farmacy Ruminake Lekarski. Czy on jest ok? Wczoraj umyłam nim głowę zamiast Babydream, wyrwałam sobie przynajmniej połowę włosów mniej rpzy rozczesywaniu i dziś generalnie są dużo lepsze
Całkiem fajne, przyjemne szampony do codziennego stosowania bez sls (zamiast tego ma ammonium lauryl sulfate...) i bez silikonów to fructisy, ale tylko te serii fruity passion( zółty z kokosem-siła i blask, czerwony z granatem i zielony z czymś tam)

Edytowane przez Hiyori
Czas edycji: 2012-11-05 o 22:07
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 14:05   #2545
dorka_tw
Rozeznanie
 
Avatar dorka_tw
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 851
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Hej, czytam ten wątek i czytam, ale jednak chyba wolę się upewnić.
Bardzo lubię firmę Ziaja, w każdej postaci i z tego co przeczytałam co szampon nie ma silikonów ale ma SLS ( dla mnie to nie problem), a odżywka ma silikony, ale tak do końca nie wiem czy ma jeszcze jakieś składniki odżywcze, czy tylko wygładza i ułatwia rozczesywanie. Pomożecie?

szampon Ziaja redukcja łupieżu
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium C14-17 Alkyl Sec Sulfonate, Disodium Lauret Sulfousuccinate, PEG-7 Clyceryl Cocoate, Cocamide DEA, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadenis Leaf Extract*, Piroctane Olamine, Polyquaternium-10, Parhanus Sativus (Radish) Root Extract*, Sodium Chloride*, Sodium Benzoate*, 2-Bromo,3-Nitropropane-1,3Diol, Parfum(Fragrance), Alpha-Isomethyl Ionone, Butylpenthyl Methylopropaniol, Benzyl Salicylatem Hexyl Cinnamal, Citronellol, Citric Acid

Odżywka Ziaja intensywne nawilżenie
Skład: Water, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Triticum Vulgare, Germ Oil, Retinyl Palmitate, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, BHA, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3Diol, Parfum, Citric Acid
__________________
Jest taka granica cierpienia za którą uśmiech się pojawia...


dorka_tw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 15:44   #2546
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez dorka_tw Pokaż wiadomość
Hej, czytam ten wątek i czytam, ale jednak chyba wolę się upewnić.
Bardzo lubię firmę Ziaja, w każdej postaci i z tego co przeczytałam co szampon nie ma silikonów ale ma SLS ( dla mnie to nie problem), a odżywka ma silikony, ale tak do końca nie wiem czy ma jeszcze jakieś składniki odżywcze, czy tylko wygładza i ułatwia rozczesywanie. Pomożecie?

szampon Ziaja redukcja łupieżu
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium C14-17 Alkyl Sec Sulfonate, Disodium Lauret Sulfousuccinate, PEG-7 Clyceryl Cocoate, Cocamide DEA, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadenis Leaf Extract*, Piroctane Olamine, Polyquaternium-10, Parhanus Sativus (Radish) Root Extract*, Sodium Chloride*, Sodium Benzoate*, 2-Bromo,3-Nitropropane-1,3Diol, Parfum(Fragrance), Alpha-Isomethyl Ionone, Butylpenthyl Methylopropaniol, Benzyl Salicylatem Hexyl Cinnamal, Citronellol, Citric Acid

Odżywka Ziaja intensywne nawilżenie
Skład: Water, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Triticum Vulgare, Germ Oil, Retinyl Palmitate, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, BHA, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3Diol, Parfum, Citric Acid
Wątek od analizy składów:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757&page=153
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 16:03   #2547
dorka_tw
Rozeznanie
 
Avatar dorka_tw
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 851
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

dzięki
__________________
Jest taka granica cierpienia za którą uśmiech się pojawia...


dorka_tw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 21:36   #2548
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Zakupiłam szampon Joanna Miód i cytryna oraz odżywkę garnier Awokado i masło karite - oba bez silikonów
Sprywskałam włosy odzyką b/s Biovax i jest lepiej. Wyrwalam sobie 3 wlosy pdoczas czesania zamiast agrści

Na zimę myślę jednak że warto byłoby pomyśleć o odzywce z lekkimi silikonami.
Możecie coś poradzić?

mam włosy wysokoporowate, myślę że odzyka d/s z lekkimi silikonami dobrze na nie podziała, a dziewcyzn wiele pisze o tym, aby w moim przypadku takiej używać, ale nikt nic nie poleca konkretnego, nie podaje przykładów,. Wiem że w drogerii większość jest z silikonami, ale chodzi o odzywkę o dobrym skąłdzie + lekkie silikony co jest dla mnie już czarną magią
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 21:56   #2549
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kaja-sz Pokaż wiadomość
Zakupiłam szampon Joanna Miód i cytryna oraz odżywkę garnier Awokado i masło karite - oba bez silikonów
Sprywskałam włosy odzyką b/s Biovax i jest lepiej. Wyrwalam sobie 3 wlosy pdoczas czesania zamiast agrści

Na zimę myślę jednak że warto byłoby pomyśleć o odzywce z lekkimi silikonami.
Możecie coś poradzić?

mam włosy wysokoporowate, myślę że odzyka d/s z lekkimi silikonami dobrze na nie podziała, a dziewcyzn wiele pisze o tym, aby w moim przypadku takiej używać, ale nikt nic nie poleca konkretnego, nie podaje przykładów,. Wiem że w drogerii większość jest z silikonami, ale chodzi o odzywkę o dobrym skąłdzie + lekkie silikony co jest dla mnie już czarną magią
Lekkie silikony to silikony zmywalne wodą np dimethicone copolyol albo silikony z PEG z przodu - te są rozpuszczalne wodą i sądzę, że ich zdolności ochrony przed np niską temperaturą czy urazami mechanicznymi są raczej małe. Inne lekkie to wszelkie silikony lotne, które odparowują po aplikacji np cyclopentasiloxane. Skoro odparowują, to też nie do końca spełnią rolę, którą mają zazwyczaj pełnić silikony. Może po prostu kup odżywkę z jednym silikonem niezmywalnym wodą w składzie, najczęściej to jest dimethicone/dimethiconol. Ostatnia seria Timotei Jericho Rose ma ten silikon w odżywkach, Nivea Long Repair, Gliss Kur Oil Nutritive (do tego dużo olejów w składzie). Naprawdę nie wszystkie odżywki drogeryjne to same silikony.
A tak na marginesie to do wygładzenia włosów czasem wystarczą produkty bez silikonów, bo nie tylko one tworzą film na włosach. U mnie tak działa np maska Elseve Total Repair czy maska Anti-Age Organique.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 18:11   #2550
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Bardzo Ci dziękuję, jesteś bardzo pomocna
Kupiłam Timotei i dziś będę testować

Z niewyjasnionych przyczyn dla mnie dziś wyrwałam sobie więcej włosów niż wczoraj, a umyłam głowę tym samym szamponem ;/

Edytowane przez kaja-sz
Czas edycji: 2012-11-07 o 22:02
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.