Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :) - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-09, 17:04   #4261
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Blackbejbe Pokaż wiadomość
Prolaktyna z krwi tak jak progesteron 21 dc , testosteron rowniez przynajmniej tak mi pow. mój ginekolog . Rowniez warto zbadac prolaktyne po obciazeniu ale to juz w obojetny dzien wazne zebys byla na czczo , wyspana i wypoczeta . Bada sie ja w godz. przewaznie od 8 - 12 rano.
Tak , bądź mądry i pisz wiersza, każdy z nich mówi co innego Swoją drogą mi progesteronu nie zlecił:/
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 17:57   #4262
smerfetka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 135
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Dziewczyny słyszałyście o kozieradce? Gdzies przeczytałam że ma podobne działanie do palmy można ją stosować jako wcierkę lub pić
smerfetka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 18:27   #4263
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomości: 655
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez mastiff Pokaż wiadomość
Tak , bądź mądry i pisz wiersza, każdy z nich mówi co innego Swoją drogą mi progesteronu nie zlecił:/
Mozna łysiec tez zbyt wysokiego progesteronu.
Blackbejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 19:47   #4264
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 596
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Smerfetka, no prosze.. Wiec ewidetnie hormony nawalaja, masz typowe objawy PCO, jak to mozliwe, ze zaden lekarz o tym nie wspomnial ? Nawet jesli okres masz regularnie to nic nie znaczy, ja tez mialam cale zycie regularny i obfity, mialam owulacje itp, ale i tak mam to cholerne PCO, mozna miec rozne stadium. Tradzik nie moze byc jakis tam, lekki, bo jak czlowiek jest zdrowy to nie ma zadnego. W polaczeniu z wypadajacymi wlosami i nadmiernym owlosieniem to niemal pewne pco. Owlosienie nie pojawia sie nagle w roznych miejscach u zdrowych kobiet. Marsz do endo!
Gosiakol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 20:08   #4265
nombre
Zadomowienie
 
Avatar nombre
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 074
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez mastiff Pokaż wiadomość
FSH, LH, SHBG, Testosteron, DHEA-s (to od ginekologa z informacją, że 3-5 dzień) i dziewczyny mi jeszcze sugerowały androstendion o prolaktynę. Ale to już nie wiem, jak sprawdzałam, to androstendion tak jak reszta. A prolaktyna?
Wszystkie hormony z wyjatkiem progesteronu o których wspominałas mozna robic 3-5 dnia cyklu. Nie ma rożnicy miedzy tymi dniami-to ta sama faza. Estradiol w kolejnych dniach nam rośnie i tutaj trzeba byc dosyc restrykcyjnym. Prolaktyne i androstendion spokojnie możesz równiez badac w tych dniach. Prolaktyna reaguje na zmiany dobowe i poprzedzajacy badanie stres. Nie wykonuje się badanie ewentualnie w okresie okoloowulacyjnym
nombre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 20:09   #4266
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomości: 655
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Nie tylko PCO stoi za hirsutyzmem , tradzikiem i wypadajacymi wlosami . Wysoka prolaktyna rowniez jest winowajca tych samych objawów co PCO wiec to nie musi byc akurat to. Ale racja najlepiej wybrav sie do dobrego lekarza.
Blackbejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 20:51   #4267
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez nombre Pokaż wiadomość
Wszystkie hormony z wyjatkiem progesteronu o których wspominałas mozna robic 3-5 dnia cyklu. Nie ma rożnicy miedzy tymi dniami-to ta sama faza. Estradiol w kolejnych dniach nam rośnie i tutaj trzeba byc dosyc restrykcyjnym. Prolaktyne i androstendion spokojnie możesz równiez badac w tych dniach. Prolaktyna reaguje na zmiany dobowe i poprzedzajacy badanie stres. Nie wykonuje się badanie ewentualnie w okresie okoloowulacyjnym
Nombre, a jest sens badać progesteron? Chodzi mi o to, powiem wprost, nie mam kasy, wypadły mi inne rzeczy, a w tym miesiącu, i chciałabym ograniczyć badanie do minimum. Podawałyście mi kiedyś, żebym zbadała prolaktynę i androstendion (oprócz tego, co mi zlecił lekarz), dopisałam, ale na moje liście faktycznie nie ma progesteronu.
Prawidłowo, gdybym dostała @ o czasie (spóźnia się), to na badanie powinnam iść jutro. A ja mam dzisiaj takiego mega stresa, kamienie w brzuchu. Pewno dlatego też mi się spóźnia.
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-09, 21:42   #4268
smerfetka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 135
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Gosiakol ja też byłam pewna że to PCO ale ginekolodzy i endokrynolodzy mówią że to nie możliwe prawie co 3 miesiące robie usg jajników niby wszystko jest ok mam tylko 2 malutkie pęcherzyki na lewym jajniku ginekolog mówi że nie ma po co tego leczyć
smerfetka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 19:06   #4269
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 596
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

A widzisz, u mnie objawow jest jeszcze mniej, pecherzykow nie mam zadnych na usg, a i tak mam diagnoze PCO :/ Prolaktyny nikt mi nigdy nie kazal badac, co jest niesamowite, ale jesli chodzi o niekomptencje lekarzy juz nic mnie nie zdziwi. Z drugiej strony przy wysokiej prolaktynie objawem jest tez chyba ''mlekotok''..
Poki co trzeci dzien wlosy nie wypadaja wcale, ale boje sie, ze wraz z nowym cyklem i powrotem do pigulek wszystko zacznie sie od nowa. Tym razem jednak odstawiam klasyczne anty i do kompletu z androcurem bede lykac same estrogeny. To jest jednak kolejne ryzyko tycia :/ Tak czy inaczej wczoraj czulam sie NORMALNIE, luksus o jakim prawie zapomnialam. Przy myciu wypadl mi jeden wlos
Gosiakol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 20:11   #4270
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomości: 655
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Pokaż wiadomość
A widzisz, u mnie objawow jest jeszcze mniej, pecherzykow nie mam zadnych na usg, a i tak mam diagnoze PCO :/ Prolaktyny nikt mi nigdy nie kazal badac, co jest niesamowite, ale jesli chodzi o niekomptencje lekarzy juz nic mnie nie zdziwi. Z drugiej strony przy wysokiej prolaktynie objawem jest tez chyba ''mlekotok''..
Poki co trzeci dzien wlosy nie wypadaja wcale, ale boje sie, ze wraz z nowym cyklem i powrotem do pigulek wszystko zacznie sie od nowa. Tym razem jednak odstawiam klasyczne anty i do kompletu z androcurem bede lykac same estrogeny. To jest jednak kolejne ryzyko tycia :/ Tak czy inaczej wczoraj czulam sie NORMALNIE, luksus o jakim prawie zapomnialam. Przy myciu wypadl mi jeden wlos

Mlekotok wystepuje przy bardzo wysokiej prolaktynie tak jak u mnie . Ogóolne objawy to : nieregularne cykle, trudnosci z zjasciem w ciaze . , łojotok ,wypadajace i przetluszczajace sie wlosy , drganie rąk , bóle głowy , wycieki z nosa ale to sie podejrzewa przy gruczolaku który chcac nie chcac objawia sie wlasnie podwyzszona prolaktyna jak i niedoczynnoscia i nadczynnoscia tarczycy.

Takze prolaktyny tez nie mozna lekcewazyc.
Blackbejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 23:33   #4271
smerfetka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 135
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Gosiakol jeden lekarz powiedział mi kiedys że jeśli sama nie uwierzę że włosy mi odrosną to nawet najlepsze tabletki i wcierki nic nie dadzą mówił żeby przestać się stresować (łatwo powiedzieć) czasami zaczynam wierzyć że psychika pozytywne myslenie może pomóc bo kiedy zapominam o włosach jest poprawa a kiedy się nakręcam znowu wypadają więc skoro włosków leci Ci mniej mów sama do siebie teraz będzie już tylko lepiej może to głupie ale warto się podbudować ja chyba przejdę się do innych lekarzy chociaż już u prawie wszystkich w najbliższych miastach bylam muszę sprawdzić czy to na pewno nie PCO a i jesli możesz to napisz na jakiej podstawie stwierdzono u Ciebie PCO i ile czasu lekarzom zajęło dojscie do tego

Edytowane przez smerfetka10
Czas edycji: 2012-12-11 o 00:51
smerfetka10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 01:17   #4272
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 596
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Tia,pitu-pitu. Wierz mi, ja naprawde cudow od losu nie wymagam i wystarczy, ze leci mi troche mniej wlosow a ja juz udaje ze problemu nie ma i jestem pelna nadziei i optymizmu, ale i tak za kazdym razem dostaje obuchem w leb, wiec jak slysze od lekarza, zebym sie nie przejmowala, nie stresowala itp to mnie krew zalewa i szlag jasny trafia. Tak wiec pozytywne myslenie naprawde tu nie wystraczy. Ba, w zeszlym roku mialam kilka miesiecy przerwy w wypadaniu (nie pierwszy raz zreszta , wlasnie jakos tuz po ciezkim przezyciu, stresie, niedosypianiu i paleniu jak komin ) Przerwa trwala do marca tego roku i od tamtej pory kolejna jest teraz i trwa na razie 3 dni - choc dzis juz bylo troche wiecej, z 15.
Otoz dochodzenie do mojego PCO zabralo cale lata, wlasnie dzieki olewczemu stosunkowi lekarzy. Fakt, ze jak sie zaczelo to jak kazda z nas mialam jeszcze gaszcz, ale ja wiedzialam,ze dzieje sie zle i ze to rownia pochyla, ale najwyrazniej trzeba byc pol lysym, zeby Cie ktos wzial od razu na powaznie. Tak wiec przelom nastapil dopiero jak sama zaczelam czytac, szukac, kojarzyc fakty i prosic o skierowania na konkretne rzeczy. Tzn wtedy badalam hormony, ale diagnoze dostalam dopiero 2 miesiace temu, czyli jak nic po 4 latach chodzenia po lekarzach. Sama tez wykluczalam u siebie PCO , bo przeciez okres jak w zegarku, obraz jajnikow czysty, ale mi badali jeszcze AMH, rezerwe jajnikowa i ta mi wyszla ponad norme, a to podobno objaw pco wlasnie. Tzn gdybym nie miala zadnych objawow to bylabym po prostu bardzo plodna, ale w polaczeniu z innymi objawami to ponoc potwierdza pco.

Ale przy kolejnej wizycie u lekarza pierwszego kontaktu wspomne o tej prolaktynie. JAk to mozliwe ze zaden z 3 endokrynologow nie wpadl na to, zeby mi ja zbadac? Rece i biust opadaja.. Nie raz juz o niej myslalam , ale w sumie czytalam ze wielu lekarzy jej nie uznaje, bo trudno ja wiarygodnie zbadac itp a wsrod 150 innych kwestii ta mi gdzies uciekla.

Edytowane przez Gosiakol
Czas edycji: 2012-12-14 o 11:48
Gosiakol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 06:59   #4273
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

też mam PCO a moje leczenie kuleję ekhem...mam skierowanie teraz do kliniki endo-gin w Wawie na Karowej,ale miałam trochę poczekać.
Boje się,że też w końcu zostanę łysa i nie wiem czy cokolwiek pomoże przy tej chorobie bo ciągle coś jest nieporządku a jeden gin mi powiedział,że objawów "kosmetycznych" w sensie dotyczących wyglądu itd nic nie zmieni :|
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 15:19   #4274
smerfetka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 135
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Widzę że nie tylko ja jestem olewana przez lekarzy czasami jak idę do któregoś to widząc jego/jej minę i zainteresowanie moim problemem mam wrażenie że powie zaraz dawaj tą kasę i spadaj bo ja tu zarabiam a nie leczę
smerfetka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 17:20   #4275
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Pokaż wiadomość
Tia,pitu-pitu. Wierz mi, ja naprawde cudow od losu nie wymagam i wystarczy, ze leci mi troche mniej wlosow a ja juz udaje ze problemu nie ma i jestem pelna nadziei i optymizmu, ale i tak za kazdym razem dostaje obuchem w leb, wiec jak slysze od lekarza, zebym sie nie przejmowala, nie stresowala itp to mnie krew zalewa i szlag jasny trafia. Tak wiec pozytywne myslenie naprawde tu nie wystraczy. Ba, w zeszlym roku mialam kilka miesiecy przerwy w wypadaniu (nie pierwszy raz zreszta , wlasnie jakos tuz po ciezkim przezyciu, stresie, niedosypianiu i paleniu jak komin ) Przerwa trwala do marca tego roku i od tamtej pory kolejna jest teraz i trwa na razie 3 dni - choc dzis juz bylo troche wiecej, z 15.
Otoz dochodzenie do mojego PCO zabralo cale lata, wlasnie dzieki olewczemu stosunkowi lekarzy. Fakt, ze jak sie zaczelo to jak kazda z nas mialam jeszcze gaszcz, ale ja wiedzialam,ze dzieje sie zle i ze to rownia pochyla, ale najwyrazniej trzeba byc pol lysym, zeby Cie ktos wzial od razu na powaznie. Tak wiec przelom nastapil dopiero jak sama zaczelam czytac, szukac, kojarzyc fakty i prosic o skierowania na konkretne rzeczy. Tzn wtedy badalam hormony, ale diagnoze dostalam dopiero 2 miesiace temu, czyli jak nic po 4 latach chodzenia po lekarzach. Sama tez wykluczalam u siebie PCO , bo przeciez okres jak w zegarku, obraz jajnikow czysty, ale mi badali jeszcze AMH, rezerwe jajnikowa i ta mi wyszla ponad norme, a to podobno objaw pco wlasnie. Tzn gdybym nie miala zadnych objawow to bylabym po prostu bardzo plodna, ale w polaczeniu z innymi objawami to ponoc potwierdza pco.

Ale przy kolejnej wizycie u lekarza pierwszego kontaktu wspomne o tej prolaktynie. JAk to mozliwe ze zaden z 3 endokrynologow nie wpadl na to, zeby mi ja zbadac? Rece i biust opadaja.. Nie raz juz myslalam o tej prolaktynie, ale w sumie czytalam ze wielu lekarzy jej nie uznaje, bo trudno ja wiarygodnie zbadac itp a wsrod 150 innych kwestii ta mi gdzies uciekla.
Jedna z endokrynologów (endokrynolożek?) u których byłam mówiła, że miała pracę doktorską wlaśnie o prolaktynie, badała studentki i prawie wszystkie po obciążeniu miały ponad normę.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 11:33   #4276
Babilania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 122
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Hej Dziewczyny, ja mam PCO od 16 roku życia. Najbardziej boli mnie właśnie wypadanie włosów. Ja mam androstendion 9, 80 przy normie do 3,30 !!! I już nie mam pomysłu, jak go obniżyć. czy palma albo wierzbownica obniżają androstendion?? Ostatnio wprawdzie włosy mi się poprawiły po 5 miesięcznej kuracji, ale martwi mnie ten androstendion wysoki, Testosteron 0, 89 przy normie 0,80, to już nie tak źle chyba. Pozdrawiam Was, trzymajcie się cieplutko!
Babilania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 12:28   #4277
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 596
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Smerfetka Zapomnialam dodac, ze tescia trzeba badac na poczatku cyklu, bo wtedy jest najwyzszy ( 3 - 5 d) Przetestowalam to na sobie bardzo dokladnie, bo badalam ten hormon ok 10 razy w ciagu dwoch lat i jutro ide po raz kolejny, po 3 miesiacach z androcurem ..
Zawsze jak badalam w innych czesciach cyklu byl duzo nizszy niz na jego poczatku. Zgodnie zreszta z tym co mowil ordynator w szpitalu, jak juz w nim bylam w ZLYM momencie, bo przeciez pani endokrynolog na takie szczegoly uwagi nie zwracala.
Poszlam wczoraj do lekarza pierwszego kontaktu i dokladnie tak jak mowisz, olewka i wywijanie oczami, ale to mnie nie powstrzyma, bo nie mam zamiaru skonczyc jako kaleka przez niedopatrzenie lekarzy. Endokrynolog uwaza androcur za cudowny, niegrozny lek, ktory mozna jesc jak tic tacki, a przeciez nawet w ulotce jest wyraznie napisane, ze w trakcie leczenia trzeba regularnie badac krew,watrobe,piersi etc. Zachowywal sie beznadziejnie, ale przynajlmniej dostalam skierowanie na wszystkie te badania i testosteron.

Mary Q Bez przesady, przy odpowiednim leczeniu mozna te objawy zminimalizowac, przeciez wiekszosci dziewczyn tabsy pomagaja na tradzik, z wlosami roznie, ale szansa jest. Mi poki co androcur pomogl na owlosienie na udach, wszystko zniknelo. Rosna cienizny, ktore widac tylko pod swiatlo i z bliska. Bez lekow to rzeczywiscie pewnie tylko katastrofa nas czeka.

Babilania Nie, ani palma ani wierzbownica androstendionu Ci nie obniza. Tak wysoki androgen mozna zbic tylko lekami, nie widze innej opcji. Blokujesz chociaz jajniki pigulkami anty ?
Gosiakol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 15:09   #4278
smerfetka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 135
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

No to ładnie mi lekarze mówili żeby testosteron badać między 18-23 dniem cyklu bo jesli zrobi się wczesniej to wyjdą przekłamane wyniki będzie wysoki i tak ma niby być a o androcurze dużo słyszałam i dużo czytałam raczej bym się na to nie zdecydowała no chyba że już nic by mi nie pomogło boję się go bardziej niż tabletek anty czy palmy co do lekarza to i tak masz szczęscie że dał Ci skierowanie ja większość badań robiłam sama jak chciałam na cos skierowanie to gadali że po co przecież przez włosy nie umrę szkoda moich pieniędzy i ich czasu na sprawdzanie wyników bo i tak nic nowego nie wyjdzie skierowanie dostawałam tylko (z wielką łaską ) na morfologię i trzy hormony testosteron estradiol i progesteron
smerfetka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 16:24   #4279
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez smerfetka10 Pokaż wiadomość
No to ładnie mi lekarze mówili żeby testosteron badać między 18-23 dniem cyklu bo jesli zrobi się wczesniej to wyjdą przekłamane wyniki będzie wysoki i tak ma niby być a o androcurze dużo słyszałam i dużo czytałam raczej bym się na to nie zdecydowała no chyba że już nic by mi nie pomogło boję się go bardziej niż tabletek anty czy palmy co do lekarza to i tak masz szczęscie że dał Ci skierowanie ja większość badań robiłam sama jak chciałam na cos skierowanie to gadali że po co przecież przez włosy nie umrę szkoda moich pieniędzy i ich czasu na sprawdzanie wyników bo i tak nic nowego nie wyjdzie skierowanie dostawałam tylko (z wielką łaską ) na morfologię i trzy hormony testosteron estradiol i progesteron
Ja też mam od lekarza zlecone między 3-5 dniem. Kiedyś czytałam, że testosteron całkowity można badać między 19-21 dniem cyklu. A swoją drogą, który badać: wolny czy całkowity. Mi ginekolog powiedział, że testosteron...ale nie zaznaczył jaki, więc pewnie całkowity. A gdzieś doczytałam, że powinno się jednak zbadać wolny. Jak to z tym jest. Ja już przestaję ogarniać, jutro idę na badania a nadal rodzą mi sie pytania.
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 16:46   #4280
smerfetka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 135
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Ja już dawno się w tym pogubiłam nigdy nie robiłam testosteronu i progesteronu w 3-5 dniu bo lekarze mówili że wynik będzie przekłamany teraz biorę tabletki anty więc nic mi chyba nie wyjdzie jesli zrobię o tym cholernym łysieniu więcej dowiedziałam się z Internetu zwłaszcza z tego forum niż od lekarzy którzy na początku mówili że przesadzam z tym łysieniem bo mam gęste włosy (no tak w tedy jeszcze miała) wykluczali androgenowe bo według nich ten typ łysienia występuje tylko u kobiet po 60 masakra
smerfetka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 17:10   #4281
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez smerfetka10 Pokaż wiadomość
Ja już dawno się w tym pogubiłam nigdy nie robiłam testosteronu i progesteronu w 3-5 dniu bo lekarze mówili że wynik będzie przekłamany teraz biorę tabletki anty więc nic mi chyba nie wyjdzie jesli zrobię o tym cholernym łysieniu więcej dowiedziałam się z Internetu zwłaszcza z tego forum niż od lekarzy którzy na początku mówili że przesadzam z tym łysieniem bo mam gęste włosy (no tak w tedy jeszcze miała) wykluczali androgenowe bo według nich ten typ łysienia występuje tylko u kobiet po 60 masakra
Tak, mój ginekolog też stwierdził, że na pewno nic mi nie jest, bo przecież mam miesiączki regularne (jeden z najlepszych lekarzy w Wro!). A to, że mam dodatkowe owłosienie na ciele? Taka moja uroda. Miesiączki przez które nie mogę wychodzić z domu?(tak jak dzisiaj) to nie problem, on by z tym nic nie robił. Szkoda tylko, że ja pracuję! Szkoda gadać, jutro idę się kłuć Wyszło mi 220zł I to nie wszystkie badania
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 18:53   #4282
Babilania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 122
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Nie, ja już nie blokuję tego tabletkami anty.Jak brałam Diane35/Syndi 35 to było ok, ale po 2 latach brania endo, dermatolog kazali odstawić, bo to za silne, żeby tak długo brać. Dali mi Cilest, po którym włosy mi wypadały. I enzymy wątrobowe już mi się trochę ponad normę wyskoczyły. Więc odstawiłam tabsy. W tej chwili jestem w sytuacji, gdzie wypada mi ok. 15 - 20 włosów dziennie- co najlepsze, nie lecą one w ciągu dnia, ale w trakcie mycia wylatują mi ze 2-3 włoski, a podczas rozczesywania po umyciu (oczywiście czeszę, jak wyschną) wylatuje tak z około 15. Jak czeszę następnego dnia, to wylecą może z 2. To trochę dziwne, dlaczego tak się dzieje, że lecą tylko w dzień mycia i czesania po myciu? Na ubraniu w ciągu dnia raczej ich nie znajduję.
Babilania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 19:07   #4283
smerfetka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 135
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Mastiff ja mieszkam w okolicach Wrocławia i byłam tam u kilku dermatologów szczerze to w moim małym miasteczku lekarze czasami udawali że interesuje ich mój problem a we Wrocławiu albo wysmiewali moje łysienie albo mówili że nie da się tego wyleczyć więc muszę szykować się na perukę jedna kobita polecała mi wymrażanie skóry głowy (nie wiem w czym to miało pomóc) ale z tego co słyszałam jest tam chyba jeden pan który specjalizuje się w leczeniu łysienia tylko nie mam pojęcia jak się nazywa trzeba poszukać
smerfetka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 20:14   #4284
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez smerfetka10 Pokaż wiadomość
Mastiff ja mieszkam w okolicach Wrocławia i byłam tam u kilku dermatologów szczerze to w moim małym miasteczku lekarze czasami udawali że interesuje ich mój problem a we Wrocławiu albo wysmiewali moje łysienie albo mówili że nie da się tego wyleczyć więc muszę szykować się na perukę jedna kobita polecała mi wymrażanie skóry głowy (nie wiem w czym to miało pomóc) ale z tego co słyszałam jest tam chyba jeden pan który specjalizuje się w leczeniu łysienia tylko nie mam pojęcia jak się nazywa trzeba poszukać
Wymrażanie skóry głowy? Oj nie! To z samej nazwy brzmi strasznie. Generalnie dermatolodzy mówią wprost: na łysienie nie ma lekarstwa. Tak ja też się z tym spotkałam. Dają Loxon albo Alpicort, i finał.
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 20:27   #4285
monci85
Raczkowanie
 
Avatar monci85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 107
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Babilania Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, ja mam PCO od 16 roku życia. Najbardziej boli mnie właśnie wypadanie włosów. Ja mam androstendion 9, 80 przy normie do 3,30 !!! I już nie mam pomysłu, jak go obniżyć. czy palma albo wierzbownica obniżają androstendion?? Ostatnio wprawdzie włosy mi się poprawiły po 5 miesięcznej kuracji, ale martwi mnie ten androstendion wysoki, Testosteron 0, 89 przy normie 0,80, to już nie tak źle chyba. Pozdrawiam Was, trzymajcie się cieplutko!
Hej Babilania, ja też miałam kilka lat temu androstendion 9,5 przy tej samej normie co Ty, biorę cały czas androcur...schodził powoli...i teraz mam jakoś około 3, ale niestety jak tylko odstawię to skacze do góry
monci85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 00:21   #4286
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 596
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Ja sie coraz bardziej do androcuru przekonuje i moze rzeczywiscie polscy lekarza nieco przesadzaja, bo na forach fr naprawde jest masa kobiet, ktore biora go przez nascie do 20 lat bez przerwy i jakos zyja poki co bez szwanku.Niektorym pomoze na stale, inne beda na niego skazane. Ja jeszcze nie wiem, w ktorej grupie sie znajde. Endokrynolozka mnie zastrzelila ostatnio mowiac, ze to pigulki anty powinnam sie bardziej bac niz niego, ze to estrogeny sa duzo grozniejsze i przepisala mi provames, ''estrogeny naturalne'', cokolwiek ma to znaczyc. Mam to jesc od piatku i boje sie jak cholera, ze sie od tego roztyje, a to by mnie chyba dobilo jeszcze bardziej niz wypadajace wlosy, choc to jak wybor miedzy dzuma a aids. Co wybrac ? hmm.. ok, nie jest powiedziane, ze koniecznie przytyje, ale fakt, ze nigdy nic nie wiadomo i to jak rosyjska ruletka po prostu mnie dobija I tak juz wiele przeszlam i przetestowalam na swoim organizmie, to ma byc ostatnia proba, ale nie wiem jeszcze czy sie na to zdobede. Jak przeliczyc te hormony ? Nie mam pojecia jaka to jest dawka. 2 mg - nie mozna tego porownywac z klasyczna pigulka dwuskladnikowa..
Gosiakol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 19:51   #4287
smerfetka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 135
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Gosiakol ja wolałabym przytyć nawet 20 kg ale mieć włosy dzisiaj mam cholernego doła włosów z dnia na dzień coraz mniej nie daję rady ukryć prześwitów chyba muszę w końcu kupić nanogen i zacząć odkładać na perukę bo nic nie działa ale nie wiem czy to dzięki tabletką anty schodzi mi trądzik i włosy na ciele wolniej rosną biorę je prawie 3 tydzień to krótko więc nie wiem czy to na pewno ich zasługa ale niczego innego nie używam
smerfetka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 22:08   #4288
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 596
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Nie chce za nic w swiecie musiec wybierac,ale chyba jednak takiej tuszy nie znioslabym psychicznie jeszcze bardziej niz braku wlosow. Mam twarz ktora wyglada dobrze tylko jak jestem chuda. Przezylam juz niewytlumaczalne przybranie na wadze i czulam sie tragicznie ( to pewnie byly te jajniki..) Nie bylam gruba, ale tez nie chuda a twarz juz wtedy wygladala jak nie moja, nie rozpoznawalam sie w lustrze, cos potwornego. Jak zaczelam brac tabsy waga mi spadla do takiej jaka mialam ostatni raz w podstawowce. I za nic w swiecie nie chce tego stracic. Jak lecialy wlosy to mnie trzymalo przy zyciu, ze przynajmniej w swoim ciele czuje sie dobrze.

Dobrze, ze przynajmniej zablokowalas jajniki. Organizm dostal estrogenowego kopa i stad pewnie polepszenie cery itd. Moze i na wlosy podziala. Co lykasz?
Gosiakol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 22:51   #4289
smerfetka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 135
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Ja w ciągu 4 lat przytyłam 12 kg i co ciekawe przybierać na wadze zaczęłam kiedy zrobiły mi się pierwsze przerzedzenia dostałam też białych plam na ciele (dermatolodzy mówią że to bielactwo) wyglądam jak biedronka z tymi ciapkami oprócz tego nagle wysypało mnie piegami najbardziej na nogach i rękach z twarzą mam to samo co Ty robie się okrągła jak pączek i nie przypominam siebie a łykam yasmin zapomniałam napisać że przez te 3 tygodnie z tabletkami schudłam 5 kg a wczesniej żadne diety i ćwiczenia nie pomagały mam nadzieję że na włosy też podziałają jedyne co mnie wkurza w tych tabletkach to od razu po miesiączce dostałam plamienia które nie chce ustąpić ginekolog mówi że to normalne
smerfetka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 00:51   #4290
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 596
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Eh, mam wrazenie, ze jestes ewidentnie zaniedbana przez lekarzy. Domyslam sie,ze tycie nie bylo spowodowane obzarstwem tylko chorymi jajnikami. Jak yasmin tak fajnie na Ciebie dziala to i na wlosy powinien, ale to stwierdzisz pewnie dopiero po ok 3 miesiacach. Glowa do gory. On odchudza, bo to diuretyk. Widocznie mialas sporo nagromadzonej wody. Ja jutro zaczynam nowy cykl i cala drze, czy sie znowu nic nie spierniczy.. Mialam 10 dni z bardzo umiarkowanym wypadaniem . Az 3 czynniki sa kluczowe..Wlosy, cera, waga.. Tak bym chciala moc pogadac z ekspertem od hormonow i pigulek, zeby mogl mi odpowiedziec na wszystkie pytania a nie wypisywal w ciemno tabletki i kazal esperymentowac na organizmie ..
Gosiakol jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.