Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-07, 20:01   #271
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, próbujcie łyżeczka, najpierw słychać zęba pózniej widać. Nasz juz ma tydzien i jest coraz większy

Dzisiaj łyżeczką plastikową "sprawdzałam" dziąsła i twarde są, stuki były jakby słyszalne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 20:03   #272
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Jak myślicie, czy można dawać dziecku picie podczas jedzenia? Mam wrażenie, że te papki wydają się mojej Małej strasznie suche i bardzo jej się chce pić, więc daję jej podczas posiłku wodę lub sok rozcienczony wodą. Ktoś mi jednak kiedyś mówił, że nie dobrze jest pić przy jedzeniu i w sumie teraz to nie wiem.

Dziewczyny, jeszcze pytanie. Budzicie dzieci z drzemek? Ola ma w sumie stały rytm dnia, ale czasem tak mocno zasypia, że przesypia porę, o której zawsze wstaje i cały dzień nam się psuje. Nie chce potem zasnąć o stałej porze, płacze, marudzi... Dlatego staram się ją budzić jak przychodzi czas, ale mi tak jej szkoda. Czasami płacze jak ją budzę i wtedy czuję się jak wyrodna matka, która nie pozwala dziecku spać
Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
Trudno mi określić na podstawie opinii pacjentów, bo ledwo co wszedł na rynek jak szłam na l4 Ale zerknęłam na skład i uważam, że lepszy jest dentinox, bo zawiera substancję miejscowo znieczulającą, a dentosept mini nie dentosept mini w składzie ma subtancje przeciwzapalne, odkażające, może trochę p/bólowo działać, ale raczej słabo
Dzięki za info o Dentosepcie. Używam przede wszystkim Dentinoxu, ale wydaje mi się, że czasami Ola potrzebowalaby czegoś więcej niż trzy razy dzennie. Zastanawiałam się, czy można używać to zamiennie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 20:14   #273
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Ja daję wodę przy jedzeniu i co jakiś czas w ciągu dnia.

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 20:32   #274
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez intense2103 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie dotyczące tych owoców. W schemacie żywienia niemowląt w pierwszym roku życia jest napisane, że w 5-6 miesiącu gotowane owoce i warzywa. Styska pytała, czy banan nie straci właściwości... gotowałam go na parze, może właśnie niepotrzebnie? Wygodniej byłoby dać surowy, a i smak lepszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja daje surowe, pytałam kiedyś na grupie na fb o to.

Cytat:
Napisane przez styska1551 Pokaż wiadomość
Morrigan- ciekawe czy da sie namówić ledwo na pobranie krwi sie namówiła...

Intense- to jest straszna masakra, dzisiaj robię Stachowi drobiową wątróbkę do jedzenia i ona do mnie pisze żebym lekko posolila a ja mowie, ze nie używam dla niego soli w ogóle, a ona ze małe ilości soli nie szkodzą, nie odpisuje jej juz. Tez many ślad po gruźlicy. Ja mam bliznę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja walczę z mamą i babcia bo one uważają że bez soli Ala nie będzie chciała jeść. A cholercia wsuwa wszystko aż miło. Dziś jadla łososia ze słoika bo nie zdążyłam ugotować obiadu.

Cytat:
Napisane przez InSaniTy_620 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Czy przyjmiecie jeszcze jedną przyczajoną mamusię ? Forum podczytuję jeszcze od czasów ciąży, nawet zdarzyło mi się popełnić jakiś post, ale jakoś z pisaniem nie było mi po drodze.

Jestem mamą 5,5 miesięcznej Aurelki - mała urodziła się 18.10.2016 r. przez nieplanowaną cesarkę. Generalnie trafiło mi się złote dziecko, mała jest pogodna, praktycznie nie płacze, większość czasu umie sama się sobą zająć na macie, ze spaniem też nie mamy większych problemów.

Jedyne problemy miałyśmy z karmieniem - najpierw walka o laktację, potem o karmienie piersią - bo od 3 miesiąca młoda średnio raz na tydzień miała okresy histerii przy piersi i za nic nie dało się jej przystawić. Na tą chwilę jest całkiem nieźle - karmimy się mieszanie - jeszcze z przewagą mojego mleka, co i tak uważam za sukces bo zaczynałam od samej mieszanki, ale widzę że ostatnio ciągle muszę zwiększać MM bo mała za wolno przybiera. Na szczęście nie stresuje mnie już to tak bardzo bo jeszcze w ciąży miałam plan karmić do 6 miesiąca i niedługo planuje przechodzić całkiem na butelkę. Dodatkowo od tygodnia wprowadzamy powoli warzywka choć na razie idzie to bez szału, bo mała jest w stanie zjeść na raz połowę 80 g słoiczka, ale mam nadzieje że niedługo się rozkręci

Także witam się raz jeszcze i mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona.
Moja długo jadła połowę słoika, zaczęliśmy rozszerzac dietę jak miała 5mcy i 1 tydzień a zaczęła jeść obiad zamiast cycka dopiero jak skończyła 6mcy. Z dnia na dzień.

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
nasz dzień wygląda następująco. Wstajemy 7-8, bawimy się i generalnie po 2h już idzie spać na pierwszą drzemkę. Zasypia albo sama przy szumie albo na cycku. śpi godzina max 2. Potem z reguły znowu się bawimy i jak tylko ją nakarmie idziemy na spacer, tam śpi max godzinę. Po spacerze znowu się bawimy i koło 16-17 idzie na 3 drzemkę i śpi do 1,5h. Jak wstaje z niej póżno np koło 18 to po 19 już idzie znowu spać. Generalnie od ostatniej drzemki jak minie 2h to już leci na oparach. Nie zasypia na noc na piersi. Z reguły jest kąpiel, potem ją karmie ale nigdy nie zasypia na piersi tylko w łóżeczku sama ze smoczkiem.



u mnie podobnie, waga super ale ciało zwis... chodzę na aqua aerobic, od czerwca chce iść na jogę bo otwierają grupę. Muszę ukoić nerwy bo ostatnio nad sobą nie panuje... kłócę się non stop z mężem, w sumie to się po nim wydzieram .



no u nas jest inaczej jak o 5 się obudzi na jedzenie to śpi do 8. A jak obudzi się o 4 to o 6 pobudka murowana.



http://johnsons.babyonline.pl/zapisy




polecie coś na ząbkowanie...
Matko moja potrzebuje minimum 3h od drzemki żeby zasnąć na noc, dlatego dni nam się sypia ostatnio. Dziś wstała o 6 a poszła spać 19:30 bujana, bo sama by zasnęła później. I tak była już zmęczona dniem. Jutro postaram się zrobić jej dwie drzemki i położyć wcześniej spać choć każdej nocy mam nadzieję że obudzi się później...

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Witam mamę Aurelki



Tiaaa, mamuśki to jedno, ale teściowe to jeszcze jeden niezły kaliber czasami. Koleżanka mówiła mi krótko po świętach Bożego Narodzenia, że jak byli u teściów, to trochę po Wigilii jej Nastka zaczęła wrzeszczeć, prężyć się i w ogóle masakra... I co się okazało? Jej teściowa nosząc ją na rękach uznała, że da jej "skosztować" dań wigilijnych, bo dziecko już ma 4 miesiące, więc można. I dała małej kapusty z grochem, bigosu i trochę uszka....
Zabiłabym gołymi rękami.
Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
jaadowita - co do spania, to u mnie pomogło oddzielenie karmienia od spania i samodzielne zasypianie (bez smoczka, moja Córcia nie toleruje) i nagle Maja zdała sobie sprawę, że potrafi przespać 10 godzin ciągiem, a wcześniej budziła się co 1-2



U nas podobnie, też od wczoraj kiepsko je i też tak dziwnie marudkuje sobie, może w końcu to te zębyAlbo skok, jesteśmy w 25 tygodniu, to ponoć ten najgorszy


Trudno mi określić na podstawie opinii pacjentów, bo ledwo co wszedł na rynek jak szłam na l4 Ale zerknęłam na skład i uważam, że lepszy jest dentinox, bo zawiera substancję miejscowo znieczulającą, a dentosept mini nie dentosept mini w składzie ma subtancje przeciwzapalne, odkażające, może trochę p/bólowo działać, ale raczej słabo
Powiedz mi czy przy kp mogę brać diosminex 500? Mam zalecenie od chirurga brać coś z tym głównym składnikiem diosminexu...
Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
Gratki Mysha!

Witamy nowa Mamę!

Kurcze, nie przekopiowalam tekstu na pierwszą stronę przed zamknięciem poprzedniego wątku. Teraz nie mogę dostać się do edytora, żeby skopiować tekst z formatowaniem. Napisalam do admina. Jak on nie pomoże to będę musiała wszystkie linki, kursywy, kolory, robić od początku.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Mam nadzieję że odpowiedź będzie pozytywna a próbowałaś skopiować tylko?

Cytat:
Napisane przez InSaniTy_620 Pokaż wiadomość
Dziękuje za miłe przyjęcie

Sylwiettta chwilę też się zastanawialiśmy czy Aurelia to nie za trudne imię, ale teraz widzę że nie potrzebnie i nie wyobrażam sobie innego imienia dla córeczki.



Fajnie że planujesz aż rok karmić, może przy wprowadzaniu dodatkowych posiłków uda Ci jeszcze odejść całkiem od dokarmiania MM Ja pewnie też pokarmiłabym dłużej ale u nas praktycznie każde karmienie to "walka" żeby w miarę spokojnie i bezproblemowo zjadła, jedynie karmienie na śpiocha wychodzi nam w 100 % i te karmienia też uwielbiam.


Jak już pisałam od tygodnia wprowadzam powoli warzywka, więc przydałoby się dawać małej dodatkowo coś do picia. Jak to u was wygląda - kiedy najlepiej podać dziecku taką dodatkową ilość wody czy zaraz po posiłku czy lepiej trochę odczekać i ile? Ja póki co daje symbolicznie 20-30 ml, zwykle jakiś czas po posiłku.
Ja daje z doidy po jedzeniu ale nie wiem ile z tego wypija
Cytat:
Napisane przez intense2103 Pokaż wiadomość
Jak myślicie, czy można dawać dziecku picie podczas jedzenia? Mam wrażenie, że te papki wydają się mojej Małej strasznie suche i bardzo jej się chce pić, więc daję jej podczas posiłku wodę lub sok rozcienczony wodą. Ktoś mi jednak kiedyś mówił, że nie dobrze jest pić przy jedzeniu i w sumie teraz to nie wiem.

Dziewczyny, jeszcze pytanie. Budzicie dzieci z drzemek? Ola ma w sumie stały rytm dnia, ale czasem tak mocno zasypia, że przesypia porę, o której zawsze wstaje i cały dzień nam się psuje. Nie chce potem zasnąć o stałej porze, płacze, marudzi... Dlatego staram się ją budzić jak przychodzi czas, ale mi tak jej szkoda. Czasami płacze jak ją budzę i wtedy czuję się jak wyrodna matka, która nie pozwala dziecku spać


Dzięki za info o Dentosepcie. Używam przede wszystkim Dentinoxu, ale wydaje mi się, że czasami Ola potrzebowalaby czegoś więcej niż trzy razy dzennie. Zastanawiałam się, czy można używać to zamiennie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja już nie je takich papek, stopniowo robię gestsze i mniej gładkie i dobrze jej idzie. Nie brudzi się tak jak przy gładkim i rzadkim b(dziś jadła ze sloika papkę i wszystko wokol było wymazane). No i szybko posiłek znika
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 20:36   #275
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

A ja dziś prawie zemdlałam ze zmęczenia. TŻ wziął małego bo a ja się zachwiałam i musiałam się złapać framugi. Idę spać, później napiszę więcej.

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 20:44   #276
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez pannazwanny Pokaż wiadomość
A ja dziś prawie zemdlałam ze zmęczenia. TŻ wziął małego bo a ja się zachwiałam i musiałam się złapać framugi. Idę spać, później napiszę więcej.

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
O jaa oby to nic zlego nie było.
Ja się ostatnio ciągle wkurzam na tzta bo on ma milion innych zajęć ważniejszych niż pomoc w domu i przy małej. Ja rozumiem że podwórko samo się nie ogarnie ale ja też czasem mam ochotę odpocząć psychicznie od pieluch itp itd. Bardzo rzadko wychodzę gdzieś bez małej, z reguły mi to nie przeszkadza ale miewam takie dni ze chciałbym mieć kilka h tylko dla siebie.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 21:14   #277
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez intense2103 Pokaż wiadomość
Jak myślicie, czy można dawać dziecku picie podczas jedzenia? Mam wrażenie, że te papki wydają się mojej Małej strasznie suche i bardzo jej się chce pić, więc daję jej podczas posiłku wodę lub sok rozcienczony wodą. Ktoś mi jednak kiedyś mówił, że nie dobrze jest pić przy jedzeniu i w sumie teraz to nie wiem.

Dziewczyny, jeszcze pytanie. Budzicie dzieci z drzemek? Ola ma w sumie stały rytm dnia, ale czasem tak mocno zasypia, że przesypia porę, o której zawsze wstaje i cały dzień nam się psuje. Nie chce potem zasnąć o stałej porze, płacze, marudzi... Dlatego staram się ją budzić jak przychodzi czas, ale mi tak jej szkoda. Czasami płacze jak ją budzę i wtedy czuję się jak wyrodna matka, która nie pozwala dziecku spać


Dzięki za info o Dentosepcie. Używam przede wszystkim Dentinoxu, ale wydaje mi się, że czasami Ola potrzebowalaby czegoś więcej niż trzy razy dzennie. Zastanawiałam się, czy można używać to zamiennie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem powinnaś słuchać swojego serca i sumienia. Przecież dziecko to nie automat. Może musi coś odespac.

Ana, to pierwsze go zrobiłam - skopiowalam. Ale kopiuje się sam goły tekst bez kolorów, podkreślen, etc.
Jestem zła jak nie wiem.

Pannazwanny, o rany, mam nadzieję, że to nic powaznego! Może to tylko ta pogoda. Ja zasypialam dziś na stojąco.



Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-07, 21:25   #278
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Cytat:
Napisane przez pannazwanny Pokaż wiadomość
A ja dziś prawie zemdlałam ze zmęczenia. TŻ wziął małego bo a ja się zachwiałam i musiałam się złapać framugi. Idę spać, później napiszę więcej.

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk

Wypoczywaj, mam nadzieje, że szybko poczujesz się lepiej. Może to tylko zmęczenie, niekorzystna pogoda....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 21:28   #279
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Megilla ale lipa, myślałam że łapie wszystko razem z linkami :/
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 21:29   #280
ajike
Raczkowanie
 
Avatar ajike
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 258
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Od wczorajszego wieczoru napisałyście 116 postów 😀.
Witam wszystkie nowe mamusie 😊.

U nas schemat żywienia jest taki:
Śniadanie - Mleko
II śniadanie - Kaszka/owoce
Obiad- Danie/mleko
Podwieczorek - Owoc/danie
Kolacja - Mleko/kaszka
Nocne karmienie - Mleko
Wszystko zależy od planu dnia i humoru.

Konwalia, ja też szczepę na NFZ i Maks nie ma żadnych śladów.

U nas świeży banan nie przeszedł. Maksowi nie smakował. Na razie zostajemy przy słoiczkach. Bliżej wakacji, jak już warzywa i owoce będą bardziej naturalne (w biodrach jakoś nie wierzę), zacznę podawać mu domowe jedzenie.

Wodę do picia daję Maksowi w trakcie jedzenia, przed jedzeniem i po jedzeniu. On sporo pije w ciągu doby. Potrafi wypić razem ok 180 ml. Czasem nawet w nocy podaję mu wodę.

Zęby dają nam się we znaki. Dentinox nie zawsze działa. Dziś Ibufen podałam już przed południem. Strasznie mi szkoda tego mojego synka. Tak go bolą/swędzą dziąsła, że mało ich sobie biedak nie rozszarpie.
Zastanawiam się które zęby powinny się teraz pojawić. Dolne jedynki mamy, to chyba teraz górne jedynki? Ale widzę że raczej dolne dziąsła go bolą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ajike jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 21:31   #281
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Ana, ja też robię coraz gęstsze. Ostatnio zapomniałam zblendować marchewki i Mała się na mnie wkurzala, bo była strasznie głodna. Tak szybko to robiłam, że zostały małe kawałki i tak potem jadła :P. Nie zmienia to faktu, że widzę, że ona chce popić w czasie jedzenia

Pannazwanny, odpoczywaj, widać Twój organizm już odmówił posłuszeństwa. Niech mąż na trochę przejmie Małego, a Ty się wyśpij. Trzymamy kciuki, żeby wszystko było ok

Megilla, staram się tak robić, ale już nie wiem, co dla nas lepsze. Dzisiaj dałam jej pospać dłużej w dzień to potem był płacz i rzucanie się przed snem wieczorem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014

Edytowane przez intense2103
Czas edycji: 2017-04-07 o 21:35
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-07, 22:03   #282
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Mysha, gratki zębula 😁

Megilla, trzymam kciuki za admina zeby pomógł.

Insanity, tak. Będę próbowała odejść od mm jak będziemy rozszerzać dietę. U mnie też ciężko z kp bo teraz mala dostala krostek i prawdopodobnie to jest AZS 😥 więc dieta po mojej stronie i uważanie co jem. We wtorek mam dostać receptę na mleko więc jeszcze kupię to mleko i będziemy obserwować.

Intense, ja nie budzę a też mamy już uregulowany tryb dnia. Obiło mi się że nawet ludzie dorośli nie powinni pić podczas jedzenia że najlepiej wypić po zjedzeniu.


Ana909, podpisuje się pod Twoim postem. To samo bym mogła napisać, b też mi mąż mało co pomaga przy dziecku 🤔 prawie wcale 😐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 03:03   #283
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Pannazwanny dużo sił, choć prwnie jedna noc to zbyt mało by się zregenerować
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 05:40   #284
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Witajcie! My jesteśmy po super nocy! Usnął o 19:00, pierwsza pobudka 1:00 dostał mleko o 5:00 coś sie pokręcił, ale szybko dałam smoczka i finalnie wstał o 6:20. Cyli jena pobudka, jupi!
W środę byliśmy u okulisty, bo Stasiowi ciagle ropieje prawe oczko, dała nam antybiotyk do oka i kazała masować jak za 2 tygodnie nie przejdzie to zabieg. Ale na razie widzę, ze jest lepiej zobaczymy jak odstawimy antybiotyk.

Pannazwanny- zrób sobie wyniki, ja tez mdlałam jakoś na początku stycznia, krew z nosa i te sprawy. Co prawda wyniki mi nic nie pokazały, ale zawsze lepiej zrobić bo to mogą być jakieś niedobory w twoim organizmie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 06:41   #285
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Dziewczyny co myslicie o czarnej spacerowce na lato? Chce kupic spacerowke Baby Jogger City Tour na lato (tylko na lato,na zime mam ta z zestawu 3w1) i wacham sie czy wziac kolor czarny... Bo dziecku w lato moze byc w nim za cieplo,bo czarny grzeje i do tego kolor od slonca moze wyblaknac... I sama nie wiem... Co myslicie,wybralybyscie czarny czy granatowy?
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 06:55   #286
misiula_88
Raczkowanie
 
Avatar misiula_88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 495
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

hej! u nas nocka taka sobie :/ teraz juz sie na pierwsza drzemke usypiamy, a potem wyjezdzamy na weekend do tesciowej.

Styska, Stasiek daje sobie zakrapiac oczka? Ja musialam mojej niedawno kropic, Boze jaka byla histeria....
Konwalia ja mam czarny z czerwonymi wstawkami, kolezanka go uzywala w zeszlym roku w wakacje i nie skarzyla sie na nagrzewanie. Mysle, ze to raczej nie ma duzego znaczenia.
Slonik, dzieki za odp
Pannazwanny uwazaj na siebie!!!!

Moj maz tez niby pomaga, ale bardziej przy starszym. Malej nie uspi na drzemke, bo mu placze, nie nakarmi, bo sie boi, ze sie zakrztusi, na spacer nie pojdzie, bo mala w wozku nie chce jezdzic, w domu z nia nie zostaje sam... Takze jestem z nia 24h/dobe i ostatnio serio czuje juz potrzebe odpoczynku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kacpruś

[*] 3.12.13

cieszę się życiem!

Ninka!

misiula_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 07:09   #287
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Misiula- on od małego ma coś kropienie, wiec jest przyzwyczajony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 07:36   #288
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Styska, jako miło, zd w końcu sobie pospałas. Biedny Staś z tymi oczkami. Mam nadzieje, ze w końcu mu przejęcie.

Konwalia i czarny i granat będzie się nagrzewal. My właśnie z tego powodu wybraliśmy szare nosidlo (którego jeszcze nie zamowilam)

U nas noc udana.
Wczoraj skończyliśmy z Tz Oglądać zalegle Odcinki "the walking dead". Zombie jest juz jak na lekarstwo, ale ledwo wytrzymałam na ostatnim odcinku, a TZ odgryzal z nerwów paznokcie. Teraz musimy czekać do października

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 07:48   #289
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Dałam mleġo wcześniej, wcześniej wstała. Próbowałam ululać, nic z tego, w domu była cisza. Nie jest jednak źle, bywało gorzej, niektóry mają gorzej.
Olga na zapuszczenie szumów, oczy jak 5 zł, mina typu: " Matka serio?! Dyskoteka o tej porze?! Ja jestem jeszcze na to za młoda! Ale skoro chcesz" i wygibasy, przewroty.

Styska gratki lepszej nocy.

Ja daję wodę po podaniu sloiczka i teraz między butelkami, bo kluska mocno się poci.

Roosko i jak z tym ulewaniem, wymiotami?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2017-04-08 o 07:55
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-08, 07:52   #290
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Panna Jak sie dzisiaj czujesz? Zrób badania obowiązkowo! Uściski

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość

Olga na zapuszczenie szumów, oczy jak 5 zł, mina typu: " Matka serio?! Dyskoteka o tej porze?! Ja jestem jeszcze na to za młoda! Ale skoro chcesz" i wygibasy, przewroty.

Roześmiałam się z twojego opisu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2017-04-08 o 07:54
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 07:58   #291
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez intense2103 Pokaż wiadomość


Dzięki za info o Dentosepcie. Używam przede wszystkim Dentinoxu, ale wydaje mi się, że czasami Ola potrzebowalaby czegoś więcej niż trzy razy dzennie. Zastanawiałam się, czy można używać to zamiennie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można zamiennie, jak najbardziej!


pannazwanny - jak dzisiejsze samopoczucie?

Wiem,że temat był już 1000 razy wałkowany, ale zapytam jakąś dobrą duszę - jaką wodę dajecie maluchom do picia? Primavera może być? Musi być źródlana tak? Bo chyba zaczniemy przygodę z dopajaniem, chcę zmniejszyć liczbę karmień w ciągu dnia, bo za często się karmimy i może uda się troszkę wodą oszukać. No i dziś wjedzie pierwsza marchewka
Jaki powienien być prawidłowy przyrost wagi na tym etapie? Bo moja koksiła, koksiła, a teraz spadła na 25 centyl, bo przybrała tylko 200 g przez 20 dni... No ale niedługo zacznie jeść coś więcej niż mleko, więc chyba nie ma się co martwić?

A teraz matka polka idzie do kina pierwszy raz od ciąży

Megilla - my też obgryzaliśmy paznokcie z nerwów na tym odcinku, miałam nadzieję, że wyjaśni się trochę więcej
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 07:59   #292
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Roześmiałam się z twojego opisu
Czyli zamierzony cel - osiągnięty. Miłego dnia!
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 07:59   #293
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Dałam mleġo wcześniej, wcześniej wstała. Próbowałam ululać, nic z tego, w domu była cisza. Nie jest jednak źle, bywało gorzej, niektóry mają gorzej.
Olga na zapuszczenie szumów, oczy jak 5 zł, mina typu: " Matka serio?! Dyskoteka o tej porze?! Ja jestem jeszcze na to za młoda! Ale skoro chcesz" i wygibasy, przewroty.

Styska gratki lepszej nocy.

Ja daję wodę po podaniu sloiczka i teraz między butelkami, bo kluska mocno się poci.

Roosko i jak z tym ulewaniem, wymiotami?
Aahhhhahahaha
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 08:23   #294
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
Aahhhhahahaha
Była mocno zdziwiona, zapewne przez to, że od pierwszych dni powtarzałam jej, że wychowam ją na grzeczną i porządną dziewczynę, a tu taka zmiana podejścia.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 08:23   #295
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Hej dziewczyny, u nas w nocy impreza od 2:30 do 4. Najpierw śmiech i zabawa, potem marudzenie i problem z ponownym zaśnięciem. A wczoraj dałam jej pospać więcej w dzień... Gosia, Ty się znasz bardziej, powiedz, czy taka nocna pobudka może mieć związek z za długim calkowitym czasem czuwania w dzień, lub wręcz przeciwnie, za krótkim czasem czuwania przed snem?

Co do serialów, to ja jestem od kilku naprawdę uzależniona. Teraz obejrzałam pierwszy sezon netflixowego "The Crown". Opowiada o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Perełka, widział ktoś?

Ja mam granatowy wózek na teraz i również granatową spacerowke. Nie widzę problemu z gorącem na razie, ale zobaczymy w lato.

Słonik, dziękuję za odpowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 08:43   #296
sylwiettta
Raczkowanie
 
Avatar sylwiettta
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 53
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Hej u nas po dniu z wzorowymi drzemkami ciezsza noc. Pierwsza pobudka juz o 22.45 i potem jedna prawie godzinna o północy i później jeszcze 3 razy się budził. Wstał o 7 ale na szczęście mąż się zlitowal
Cytat:
Napisane przez intense2103 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, u nas w nocy impreza od 2:30 do 4. Najpierw śmiech i zabawa, potem marudzenie i problem z ponownym zaśnięciem. A wczoraj dałam jej pospać więcej w dzień... Gosia, Ty się znasz bardziej, powiedz, czy taka nocna pobudka może mieć związek z za długim calkowitym czasem czuwania w dzień, lub wręcz przeciwnie, za krótkim czasem czuwania przed snem?

Co do serialów, to ja jestem od kilku naprawdę uzależniona. Teraz obejrzałam pierwszy sezon netflixowego "The Crown". Opowiada o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Perełka, widział ktoś?

Ja mam granatowy wózek na teraz i również granatową spacerowke. Nie widzę problemu z gorącem na razie, ale zobaczymy w lato.

Słonik, dziękuję za odpowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
The Crown widziałam bylam zachwycona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwiettta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 08:51   #297
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Ja będę zamawiać niedługo szarą spacerówkę easy go, zastanawiałam sie nad czarną, ale stwierdziłam, ze na lato lepiej bedxie prezentować sie szara

Tez się cieszę, ze sie w końcu wyspalam, jeszcze by mógł tej nocy sie zlitować i byłabym w niebie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 09:31   #298
Lunus
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunus
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 2 469
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Hejka witamy sie po dość ciężkiej nocy gdzie o północy była ostra impreza śmialiśmy sie ze moze go na płac zabaw zaniesiemy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Big Day - 7 czerwiec

Lunus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 09:32   #299
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez intense2103 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, u nas w nocy impreza od 2:30 do 4. Najpierw śmiech i zabawa, potem marudzenie i problem z ponownym zaśnięciem. A wczoraj dałam jej pospać więcej w dzień... Gosia, Ty się znasz bardziej, powiedz, czy taka nocna pobudka może mieć związek z za długim calkowitym czasem czuwania w dzień, lub wręcz przeciwnie, za krótkim czasem czuwania przed snem?

Co do serialów, to ja jestem od kilku naprawdę uzależniona. Teraz obejrzałam pierwszy sezon netflixowego "The Crown". Opowiada o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Perełka, widział ktoś?

Ja mam granatowy wózek na teraz i również granatową spacerowke. Nie widzę problemu z gorącem na razie, ale zobaczymy w lato.

Słonik, dziękuję za odpowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może być i za długi i za krótki czas czuwania tak naprawdę..
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 09:38   #300
ajike
Raczkowanie
 
Avatar ajike
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 258
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myslicie o czarnej spacerowce na lato? Chce kupic spacerowke Baby Jogger City Tour na lato (tylko na lato,na zime mam ta z zestawu 3w1) i wacham sie czy wziac kolor czarny... Bo dziecku w lato moze byc w nim za cieplo,bo czarny grzeje i do tego kolor od slonca moze wyblaknac... I sama nie wiem... Co myslicie,wybralybyscie czarny czy granatowy?
Konwalia, ja kupiłam spacerówkę w kolorze granatowym i dokupiłam parasolkę przeciwsłoneczną właśnie czarną. Bardzo dużo jeździ czarnych więc chyba latem nie jest tak źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ajike jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-01 13:28:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.