storczyk (orchidea) cz.III - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-12, 17:43   #2941
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez rodzyneq84 Pokaż wiadomość
Ale ja nie mam LM w pobliżu i nie mam mi kto w LM kupić tego podłoża. Możesz, lub któraś z Was może polecić mi coś innego, dostępnego np. w necie???
Proszę bardzo, tutaj możesz kupić, tylko bierz to drugie podłoże o dużej granulacji.
http://www.orchidsklepik.pl/akcesoria.php
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 17:57   #2942
rodzyneq84
Wtajemniczenie
 
Avatar rodzyneq84
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 198
GG do rodzyneq84
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Maja 77 Pokaż wiadomość
Proszę bardzo, tutaj możesz kupić, tylko bierz to drugie podłoże o dużej granulacji.
http://www.orchidsklepik.pl/akcesoria.php
serdecznie Ci dziękuję. Jak rozumiem mam zakupić Podłoże OS do storczyków epifitycznych - duże. A podpowiecie co mam zrobić z moimi storkami? Szczególnie z tym przekwitniętym z żółtym liściem?
__________________
rodzyneq84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 18:03   #2943
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez rodzyneq84 Pokaż wiadomość
Zdjęcia 1,2,3 to kwitnący storczyk a 4,5 przekwitnięty, który wyjęłam z doniczki sklepowej ale już go przesadziłam z powrotem. Przepraszam, że Wam tak truję ale ciężko znaleźć info w necie na ten temat a ja nie chcę hodować jedynie kaktusów
na zdjęciu 3 wydaje mi się, że ten listek ze starości tak zżółkł... ten listek spokojnie można odciąć
a zdjęcie 1 i 2 nie wykluczone, że to choroba... rozszerza się ta zamiana na liściu? w jakim miejscu stoją kwiatki w mocnym słońcu czy są cieniowane?

a co do podłoża to to nie OS tylko lepiej EXTRA jest go więcej bo 4 litry http://www.orchidsklepik.pl/akcesoria_pokaz.php?id=95

Edytowane przez doriskap
Czas edycji: 2010-09-12 o 18:37
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 19:05   #2944
rodzyneq84
Wtajemniczenie
 
Avatar rodzyneq84
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 198
GG do rodzyneq84
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
na zdjęciu 3 wydaje mi się, że ten listek ze starości tak zżółkł... ten listek spokojnie można odciąć
a zdjęcie 1 i 2 nie wykluczone, że to choroba... rozszerza się ta zamiana na liściu? w jakim miejscu stoją kwiatki w mocnym słońcu czy są cieniowane?

a co do podłoża to to nie OS tylko lepiej EXTRA jest go więcej bo 4 litry http://www.orchidsklepik.pl/akcesoria_pokaz.php?id=95
Na początku też myślałam, że te plamy są od słońca ale słońca u nas jak na lekarstwo - prawie w ogóle. Ten kwitnący stał na komodzie i nic mu nie dolegało, ale przestawiłam go na okno i dzisiaj zauważyłam te żółte plamy. Ten z żółtym liściem stoi w półcieniu. Nie wiem czy zmiana się rozszerza, bo ją dopiero co zauważyłam. Będę te listki obserwować...
__________________
rodzyneq84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 19:34   #2945
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez rodzyneq84 Pokaż wiadomość
serdecznie Ci dziękuję. Jak rozumiem mam zakupić Podłoże OS do storczyków epifitycznych - duże.
Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
a co do podłoża to to nie OS tylko lepiej EXTRA jest go więcej bo 4 litry http://www.orchidsklepik.pl/akcesoria_pokaz.php?id=95
Dokładnie o to podłoże mi chodziło. Dzięki Doriskap.
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 11:36   #2946
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Na stronie internetowej Biedronki jest już potwierdzenie że od 23 września będą storczyki za 18,99 zł. Wiecie może jakie tam są zazwyczaj storczyki, jeśli chodzi o kolory i wzory?
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 12:02   #2947
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

dawno nie miałam sie czym chwalić, a raczej nigdy, bo jak mi ciapek zakwitł to mnie nie było akurat w domu, i szybko przekwitł,
ale teraz chciałam wam zaprezentować że uprawa w szkle może sie powieść,
włożyłam bidulke za 1 zł do szkła, a tak dla zabawy, na dnie karemzyd, i oczywiście grupa kora, miał dwa zmarnowane korzenia, a teraz cieszy oko, pełno nowych korzeni, i nowe liście, mam nadzieje że zakwitnie nie długo,

drugi przypadek to kwiat który jest u mnie od 3 lat, i nie wiem do tej pory jakie ma kwiaty, w ciagu ostatniego pół roku bardzo duzo korzeni i liści puścił, i teraz cos mu wychodzi z pomiedzy liści, a ja mam nadzieje że to pęd, wiem że za małe by cos stwierdzic ale..

trzeci przypadek to kwiat który dwa miesiące temu przyniosła mi sąsiadka, niestety dziewczyna nie ma reki do kwiatów, i albo je przelewa albo zasusza, tego zasuszała, i stał w ciemnym koncie, u mnie w domu dostał kopa po asahi, i odżywkach i wypuścił dwa liście, z tego jeden troche karłowaty, i korzenia, a teraz coś idzie z boku, być może pęd, bo ponoc przesuszenie to sposób indukcji kwitnienia, sie okaże,

Edytowane przez kundzia07
Czas edycji: 2010-09-13 o 12:10 Powód: zapominalstwo
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 12:12   #2948
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez lily_of_the_valley Pokaż wiadomość
Na stronie internetowej Biedronki jest już potwierdzenie że od 23 września będą storczyki za 18,99 zł. Wiecie może jakie tam są zazwyczaj storczyki, jeśli chodzi o kolory i wzory?
to zależy od sklepu i dostawy mi udało się w biedronce dostać panterkowego (biały w różowe ciapki nigdy takiego jeszcze nie spotkałam) w innej dostawie "ciemno borową krówkę", ale w tym samym dniu pojezdziłam po kilku biedronkach i w innych były "zwyklaczki"

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kundzia07 Pokaż wiadomość
dawno nie miałam sie czym chwalić, a raczej nigdy, bo jak mi ciapek zakwitł to mnie nie było akurat w domu, i szybko przekwitł,
ale teraz chciałam wam zaprezentować że uprawa w szkle może sie powieść,
włożyłam biedulke za 1 zł do szkła, a tak dla zabawy, na dnie karemzyd, i oczywiście grupa kora, miał dwa zmarnowane korzenia, a teraz cieszy oko, pełno nowych korzeni, i nowe liście, mam nadzieje że zakwitnie nie długo,
to prawda... uprawa w wazonie może się powieźć ale w naczyniu musi być grubo dobrego drenażu i trzeba uważać żeby woda nie zostawała na wysokości korzonków... możne wstawisz zdjęcie jak wygląda storek
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 12:20   #2949
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

kundzia07 a czy przypadkiem temu w szkle nie żółknie liść sercowy od stożka? To na zdjęciu to wygląda
kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 12:22   #2950
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

na 1, i 4 zdjęciu to On w całej okazałości, a 2 i 3 to jego korzenia , zdjęcia nie oddaja wszystkiego bo na zywo wyglada o wiele lepiej
a i zapomniałam dodac jak go podlewam, do naczynia wlewam wody demineralizowanej tak by wszystkie korzenia sie napiły, zostawiam na jakieś 30 min, a potem wylewam wode, ale nie cała, na dnie zawsze zostaje z centymetr wody, fajny sposób bo nie mam tyle zabawy co z resztą, i żadziej go podlewam,


nie to tylko tak sie wydaje, akurat słońce tak świeciło, a jet to młody liśc to słońko inaczej sie odbija
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 12:24   #2951
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Z moim nowym nabytkiem nie jest dobrze, któraś z Was sugerowała czy nie gnije stożek na razie nie! ale nie wygląda to ładni i nie zdziwię się jak znacznie gnić jedyny ratunek to może wypuści keiki, jest taki śliczny, kosztował niemało i wkurzona jestem, że w ogóle na niego się skusiłam. Ale to te kwiatyTrzeba było poszperać w przecenionych większość biała ale przynajmniej oko na parapecie cieszą.
kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 12:35   #2952
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez kundzia07 Pokaż wiadomość
na 1, i 4 zdjęciu to On w całej okazałości, a 2 i 3 to jego korzenia , zdjęcia nie oddaja wszystkiego bo na zywo wyglada o wiele lepiej
a i zapomniałam dodac jak go podlewam, do naczynia wlewam wody demineralizowanej tak by wszystkie korzenia sie napiły, zostawiam na jakieś 30 min, a potem wylewam wode, ale nie cała, na dnie zawsze zostaje z centymetr wody, fajny sposób bo nie mam tyle zabawy co z resztą, i żadziej go podlewam,


nie to tylko tak sie wydaje, akurat słońce tak świeciło, a jet to młody liśc to słońko inaczej sie odbija
ja się zastanawiałam nad podobnym sposobem reanimacji storczyka którego dostałam od cioci - wszystkie liski pozmarszczane a korzonków po porządkach w zgniłych nie został ani pół...

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_tomeq Pokaż wiadomość
Z moim nowym nabytkiem nie jest dobrze, któraś z Was sugerowała czy nie gnije stożek na razie nie! ale nie wygląda to ładni i nie zdziwię się jak znacznie gnić jedyny ratunek to może wypuści keiki, jest taki śliczny, kosztował niemało i wkurzona jestem, że w ogóle na niego się skusiłam. Ale to te kwiatyTrzeba było poszperać w przecenionych większość biała ale przynajmniej oko na parapecie cieszą.
jeżeli korzonki są w dobrym stanie... a stożek wzrostu zacznie gnić to masz 99,9% pewności, że do kilku tygodni odbije z boku i po około roku będziesz mogła się cieszyć nową zdrową roślinką

za chwilkę wracam z fotkami moich nowych nabytków
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 12:35   #2953
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Doriskap, warto spróbowac, bo u mnie reanimacja w karemzycie i kamykach sie kompletnie nie sprawdza, a w tym szkle o dziwo pieknie rośnie, drugiego też przeniosłam to naczynia. i zobaczymy za pewien czas,
wydaje mi sie nawet że w naczyniu On szybciej rośnie od pozostałych, albo trafiłam na taki okaz co mu to pasuje, albo mam szczęsie
powodzenia
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 13:10   #2954
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

a wiecie co zaobserwowałam, że reanimowane storczyki, warto wkładac do kory, ale bardzo grubej i np pół doniczki, tak by podlewac storczyka co 4 dni, a wszystko zdazylyło przeschnąc,
2 tyg temu musiałam ciapka ratowac, dostał chorubsko, czarne plamy, wszystko powycinałam, usunełam i oczyściłam, ale i uszkodziłam go troche przy tym, a kożeni to tam nie wiele zostało, przytwierdzilam go drucikiem do doniczki, troche grubej kory, i resztki korzeni bardzo szybko przesychaja wraz z kora, wiec podlewam go dwa razy w tyg przez namaczanie, w dejonizowanej, a mocze go długo, nawet 4 godziny, i własnie zauwazyłam że puszcza korzonek,
po 2 tyg wogóle uważam że warto trzymac kwiaty po pare godzin w wodzie, ale częsciej, mi wypada średnio co tydzień,
nalewam do osłonki i zapominam o kwiecie
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 13:15   #2955
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

A więc tak... przedstawiam moje nowe nabytki ciapuś i zółty pasiak hehe
jak widać jasno żółty jest szalony z jednego oczka wychodzą nawet 2 przedłużenia pędu) a ze jego spodu wychodzi jakby pęd tylko niżej od dorosłego pędu dziwna sprawa... ciekawe czy to pęd czy keiki...

ja już dawno limit wyczerpałam, a jeszcze w biedronce będą storki chyba mnie za chwilkę wyślą na odwyk... ciekawe czy od takich uzależnień już leczą
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 14:02   #2956
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Jak pójdziemy wszystkie na raz to nie będą mieli wyjścia- zrobią nam terapię grupową
__________________
Moje prace:

http://pasja-przeplatane.blogspot.com/

Lubimy Czytać--- jola2243
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 14:13   #2957
rodzyneq84
Wtajemniczenie
 
Avatar rodzyneq84
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 198
GG do rodzyneq84
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
A więc tak... przedstawiam moje nowe nabytki ciapuś i zółty pasiak hehe
jak widać jasno żółty jest szalony z jednego oczka wychodzą nawet 2 przedłużenia pędu) a ze jego spodu wychodzi jakby pęd tylko niżej od dorosłego pędu dziwna sprawa... ciekawe czy to pęd czy keiki...

ja już dawno limit wyczerpałam, a jeszcze w biedronce będą storki chyba mnie za chwilkę wyślą na odwyk... ciekawe czy od takich uzależnień już leczą
Piękne są!!! doriskap podpowiedz co zrobić z tymi moimi biedakami? przestawić w inne miejsce i obserwować te żółknące liście? Dzisiaj wytnę ten całkiem zżółkły liść to zajrzę do korzonków. Mnie się cały czas wydaje, że one miały za mokro. Wczoraj jak je dokładnie oglądałam, to zauważyłam, że bez kwiatów ma glonki na dnie doniczki.
__________________
rodzyneq84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 14:39   #2958
Lady Marmalade
Wtajemniczenie
 
Avatar Lady Marmalade
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 929
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

z rozsadzonego keika ktory mial tylko 2 korzonki wyrasta trzeci korzonek nastepnemu wyrasta cos (nie wiem co bo za male) a trzeciemu 4 korzonki wyrastaja na raz
__________________
Wybrałam figlarną Sugar Baby!
Lady Marmalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 14:53   #2959
moniuleczka
Zakorzenienie
 
Avatar moniuleczka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 910
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
A więc tak... przedstawiam moje nowe nabytki ciapuś i zółty pasiak hehe
jak widać jasno żółty jest szalony z jednego oczka wychodzą nawet 2 przedłużenia pędu) a ze jego spodu wychodzi jakby pęd tylko niżej od dorosłego pędu dziwna sprawa... ciekawe czy to pęd czy keiki...

ja już dawno limit wyczerpałam, a jeszcze w biedronce będą storki chyba mnie za chwilkę wyślą na odwyk... ciekawe czy od takich uzależnień już leczą
Śliczne kwiatuszki, zwłaszcza ten pierwszy mi się strasznie podoba

A kiedy dokładnie w Biedronce mają być storczyki? Musze w ten dzień się wybrać do miasta

Edit: już doczytałam, że od 23
__________________


Edytowane przez moniuleczka
Czas edycji: 2010-09-13 o 19:00
moniuleczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 15:26   #2960
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez rodzyneq84 Pokaż wiadomość
podpowiedz co zrobić z tymi moimi biedakami? przestawić w inne miejsce i obserwować te żółknące liście? Dzisiaj wytnę ten całkiem zżółkły liść to zajrzę do korzonków. Mnie się cały czas wydaje, że one miały za mokro. Wczoraj jak je dokładnie oglądałam, to zauważyłam, że bez kwiatów ma glonki na dnie doniczki.
ja bym nie przestawiała... tylko obserwowała czy zmiana się powiększa... a ten całkiem żółty liść wyciąć bo już do niczego się nie nada... co do zmian to nie do końca jestem w stanie powiedzieć czy to poparzenie czy to czy choroba... jeżeli to choroba to listki ze zmianami po czasie powinny zacząć stopniowo żółknąc lub zmiany będą znacząco powiększać


od kiedy storki w biedronce.... kilka postów wyżej już była informacja

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Lady Marmalade Pokaż wiadomość
z rozsadzonego keika ktory mial tylko 2 korzonki wyrasta trzeci korzonek nastepnemu wyrasta cos (nie wiem co bo za male) a trzeciemu 4 korzonki wyrastaja na raz
Lady Marmolade gratulacje nowych korzonków ja oddzieliłam keiki od biedaka którego dostałam (od cioci do uratowania) keiki miało 3 korzonki średniej wielkości i teraz czekam co będzie dalej...
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 12:47   #2961
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Lady Marmalade Pokaż wiadomość
z rozsadzonego keika ktory mial tylko 2 korzonki wyrasta trzeci korzonek nastepnemu wyrasta cos (nie wiem co bo za male) a trzeciemu 4 korzonki wyrastaja na raz
moj keilk ma 4 korzonki i 2 listki narazie go nie oddcinam (a moze juz powinnam??), narazie ladnie sie trzyma aha i mamusia storczyk wypuszcza kolejna lodyzke do kwitniecia rosnie jak szalona
a moj ciapek wypuszcza keika jakegos takiego plaskiego ale narazie daje mu spokoj

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

aha i jeszcze jeden zoltociapkowaty wypuszcza tez dwie lodyzki reszta inwestuje w licie
moj przesadzony-po raz kolejny uchował sie tylko z 1 korzonie-oklapl wiec go opryskałam wodą, ale nie podlałam. poprzedni przesadzny-radzi sobie doskonale
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 13:33   #2962
ArakibA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 103
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez icoteraz Pokaż wiadomość
Udało sie. Oto wspomniany chory nabytek, który bardzo mi sie podoba
Piękny!!! mam nadzieję, że go uratujesz.
Cava slodka ta jak to Ty mowisz "skundlona philadelfia" Ten żółto-bordowy też fajny. Nie widziałam takiego jeszcze.
Breda...miedziak piękny!! W rzeczywistości jest pewnie jeszcze ładniejszy

Widzę, że ogólnie to jakiś reanimacyjny szał panuje. U mnie na parapetach sałata w większości. Nowe listki, korzonki i jeden pęd w trakcie wzrostu

Też czekam na dostawę w Biedronce, chociaż jak znam życie to nic szczególnego nie będzie. Mąz już się palcem w czoło puka jak wspominam o kolejnym nabytku, a i z miejscem na parapetach ciężko.
ArakibA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 19:33   #2963
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez ArakibA Pokaż wiadomość
Cava slodka ta jak to Ty mowisz "skundlona philadelfia" Ten żółto-bordowy też fajny. Nie widziałam takiego jeszcze.

Dziękuję, dziękuję! A mój mąż twierdzi ze on brzydki bo bez koloru, bo ładne są tylko "te kolorowe" czytaj: mocno różowe lub ewentualnie koralowe/czerwone


Widzę, że ogólnie to jakiś reanimacyjny szał panuje. U mnie na parapetach sałata w większości. Nowe listki, korzonki i jeden pęd w trakcie wzrostu

U mnie w końcu "głupi jasio" poszedł po rozum do głowy i wypuszcza pęd. Normalnie surmy i fanfary, chyba wyczuł pismo nosem, bo tak mnie wnerwiał, że juz planowałam go po prostu wymeldować (czyli wynieść na klatkę schodową, tam na parapecie postawić i niech ktoś przygarnie) Ale chyba dało mu do myślenia, jak się wnerwiłam i ciachnęłam mu tą byczą łodygę, na której wypuszczał góra 4 kwiatki a na koniec miał... jeden.
Ciekawe ile puści kwiatków na tej nowej- 2? 3? Nie zdziwiłabym się, ale wtedy to wymeldowanie "głupiego jasia" z domu murowane.


Też czekam na dostawę w Biedronce, chociaż jak znam życie to nic szczególnego nie będzie. Mąz już się palcem w czoło puka jak wspominam o kolejnym nabytku, a i z miejscem na parapetach ciężko.
Ja chyba sobie daruję. na parapetach mam dramat, i tak nawet myslę czy czegoś mniej lubianego komuś nie oddać
Tym bardziej, ze w niedzielę pojechałam do OBI "po żarówki" , 15 minut stałam nad ciapkiem w "szachownicę" , takim jak ma na zdjęciu doriskap (och śliczny!), a w końcu wyszłam z cambrią, z kwiatkami białawo-seledynowatymi w bordowe, miejscami prawie czarne ciapki. Jak trochę bardziej rozkwitnie to wkleję zdjęcie. Moja 2ga cambria ślicznotka, a pierwsza zakwitnie niedługo po raz drugi A dziecko jeszcze wyjęczało "muchołówkę" dzbanecznika. Stoi drapieżca miedzy storkami i ma za zadanie wyłapać wszytkie ziemióry

A jaką tam pięknotę zostawiłam, jedna "tygrysica" ciemnożółta we wściekle pomarańczowe ciapki - kwiaty jak ogień aż świeciły od tych kolorów, druga, ciemnoczerwona w bordowe, prawie czarne ciapki. No ale nie da się kupić wszystkiego co się spodoba, żebym jeszcze miała gdzie postawić
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 22:10   #2964
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

to jest choroba, przez wakacje troche zapomniałam o storczykach i przychamowałam, ale teraz znów mysle czy nie przygarnąc bidulki jakiejs z przeceny, dobrze że nie było przecen jak byłam w LM,
mam tylko 9 kwiatów w domu, (własciwie to 10, ale dwa są razem w doniczce, takie były od początku jak dorwałam je za 5 zł, i postanowiłam nie rozdzielać)
i mam problem gdzie je stawiac, bo parapety mam zbyt słoneczne i pali kwiaty odrazu,
wiec jesli cos juz kupie to jakąs miniaturke lub coś w tym stylu, a że kupuje na wyprzedazach tylko, to troche potrwa nim sie dorobie nowego kwiata
życze wytrwałości na zakupach
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 08:56   #2965
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez kundzia07 Pokaż wiadomość
i mam problem gdzie je stawiac, bo parapety mam zbyt słoneczne i pali kwiaty odrazu,
na słoneczne parapety pomocne są rolety... albo można okno okleić samoprzylepnym witrażami... albo osłonic okno w najgorszym nasłonecznieniu, na wysokości całego kwiatka, kolorowymi kartkami lub gazetą
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 10:01   #2966
ArakibA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 103
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja chyba sobie daruję. na parapetach mam dramat, i tak nawet myslę czy czegoś mniej lubianego komuś nie oddać
Tym bardziej, ze w niedzielę pojechałam do OBI "po żarówki" , 15 minut stałam nad ciapkiem w "szachownicę" , takim jak ma na zdjęciu doriskap (och śliczny!), a w końcu wyszłam z cambrią, z kwiatkami białawo-seledynowatymi w bordowe, miejscami prawie czarne ciapki. Jak trochę bardziej rozkwitnie to wkleję zdjęcie. Moja 2ga cambria ślicznotka, a pierwsza zakwitnie niedługo po raz drugi A dziecko jeszcze wyjęczało "muchołówkę" dzbanecznika. Stoi drapieżca miedzy storkami i ma za zadanie wyłapać wszytkie ziemióry

A jaką tam pięknotę zostawiłam, jedna "tygrysica" ciemnożółta we wściekle pomarańczowe ciapki - kwiaty jak ogień aż świeciły od tych kolorów, druga, ciemnoczerwona w bordowe, prawie czarne ciapki. No ale nie da się kupić wszystkiego co się spodoba, żebym jeszcze miała gdzie postawić
Ja sobie obiecałam, że jesli nie będzie nic co mnie faktycznie powali to poki co koniec zakupow. Zobaczymy ile wytrzymam
To musiał być na prawdę imponujący widok

Ty wiesz, że ta muchołówka to może niegłupi patent? U mnie tez ziemiórki chyba latają.

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
na słoneczne parapety pomocne są rolety... albo można okno okleić samoprzylepnym witrażami... albo osłonic okno w najgorszym nasłonecznieniu, na wysokości całego kwiatka, kolorowymi kartkami lub gazetą
Doris nie kuś Dziewczyna sobie znalazła powód, ktory pomaga jej ćwiczyć silną wolę, a Ty jej tu podpowiadasz co zrobić

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
na słoneczne parapety pomocne są rolety... albo można okno okleić samoprzylepnym witrażami... albo osłonic okno w najgorszym nasłonecznieniu, na wysokości całego kwiatka, kolorowymi kartkami lub gazetą
Doris nie kuś Dziewczyna sobie znalazła powód, ktory pomaga jej ćwiczyć silną wolę, a Ty jej tu podpowiadasz co zrobić
ArakibA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 10:21   #2967
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez ArakibA Pokaż wiadomość
Doris nie kuś Dziewczyna sobie znalazła powód, ktory pomaga jej ćwiczyć silną wolę, a Ty jej tu podpowiadasz co zrobić
u mnie brak miejsca na parapetach jest powodem do ograniczenia zakupów... dokładnie ja tez obiecałam sobie, że kupię pod warunkiem, że urok stroka powali mnie na kolana... ale co zrobić jak zawsze gdzieś wykopię coś ślicznego i powalającego...

czy któraś z Was spotkała się z skutecznymi sposobami dezynfekcji szklanych osłonek? zastanawiam się nad tym czym przemyć osłonkę bo chce do niej włożyć nowego kwiatka, a poprzedni lokator zachorował na jakiegoś grzyba i boję się, że mogłabym przenieść to innego...
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 10:37   #2968
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

nie będe cieniować jedynych okien w pokoju u rodziców i u mnie, wtedy w pokojach bylo by jak w norze , a w kuchni i łazience jest zbyt ciemno
a by nie paliło kwiatów to musiała bym połowe okna zakleic witrażami,
wole kwiaty upychac na szafkach i /lub więcej nie kupowac
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 10:43   #2969
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość

czy któraś z Was spotkała się z skutecznymi sposobami dezynfekcji szklanych osłonek? zastanawiam się nad tym czym przemyć osłonkę bo chce do niej włożyć nowego kwiatka, a poprzedni lokator zachorował na jakiegoś grzyba i boję się, że mogłabym przenieść to innego...

Na pewno umyć wodą z mydłem i myślę, żeby przepłukać wrzątkiem, w wysokich temperaturach bakterie giną.
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 10:50   #2970
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez lily_of_the_valley Pokaż wiadomość

Na pewno umyć wodą z mydłem i myślę, żeby przepłukać wrzątkiem, w wysokich temperaturach bakterie giną.
tylko, że wrzątek odpada bo to jest osłonka szklana, a dokładnie popękane szkoło więc w wysokiej temperaturze będzie bum i po osłonce myślę, że mydło lub płyn będzie oki przepłucze jeszcze topsinem zapobiegawczo...
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.