Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-15, 19:26   #721
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Slyszalam ze ten Kereastase z cementem(prawdziwym? ) jest ponoc bardzo dobry ale jest termoochronny?: rolleyes:

Tak, ten akurat http://www.estyl.pl/sklep/customer/p...=0&page=1&js=n albo tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186130 jest
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 00:00   #722
Lady_D
Raczkowanie
 
Avatar Lady_D
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 212
GG do Lady_D
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
PS: watek zaczełas juz w maju, wiec czy od tego czasu poprawił sie stan Twoich wlosow? A jak tak to co z nimi robiłas? jakies maseczki, odzywki?
Od tamtego czasu kondyncja moich włosów trochę sie poprawiła.
Przedwszystkim obciełam sporo włosków. To było dosyć mocne cięcie !!! Zarzywam skrzypowite, stosuje waxa, robie masecke z nafty kosmetycznej, żółtka i olejku rycynowego, od czasu do czasu płukam włosy piwem- podobno to pomaga oraz jak jestem u babci to ona mi robi wywar z pokrzywy- na wizazu był chyba taki wątek i dziewczyny bardzo dobrze sie wypowiadały o działaniu pokrzywy. Obowiązkowo jedwab do włosów, szampon Dermena oraz szampon i odżywka L'oreal Absolut Repair. Balsam do włosów- Crema al latte oraz odżywka nawilżająca.. Od miesiąca pije również regularnie Alveo. Wczoraj zamówiłam ampułki Vita-Cement... jestem ciekawa efektu. W następnym tygodniu wybieram sie do fryzjera na "saune dla włosków".
__________________
Grzeczne Dziewczynki Idą Do Nieba, A Niegrzeczne Mają Raj Na Ziemi!!!!!
Lady_D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 00:12   #723
damnmrt
Przyczajenie
 
Avatar damnmrt
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Teraz jest super suszarka za około 150zł z firmy Rowenta (nie wiem czy dobrze pisze), możesz ją znaleźć na allegro. Suszy włosy, a przy okazji prostuje je idealnie nie niszcząc przy tym włosów. A już na pewno nie w takim stopniu jak normalne suszarki, prostownicy. Nie pamiętam dokładnie metody działania. Ale wiem, że dobra rzecz. I odżywki do kręconych włosów, na rozprostowanie loków. Dobre są z AVONU lub firmy NIVEA. Jak już odżywkę to najlepiej z szamponem.
Pozdrawiam : )))
damnmrt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 08:02   #724
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez Lady_D Pokaż wiadomość
Od tamtego czasu kondyncja moich włosów trochę sie poprawiła.
Przedwszystkim obciełam sporo włosków. To było dosyć mocne cięcie !!! Zarzywam skrzypowite, stosuje waxa, robie masecke z nafty kosmetycznej, żółtka i olejku rycynowego, od czasu do czasu płukam włosy piwem- podobno to pomaga oraz jak jestem u babci to ona mi robi wywar z pokrzywy- na wizazu był chyba taki wątek i dziewczyny bardzo dobrze sie wypowiadały o działaniu pokrzywy. Obowiązkowo jedwab do włosów, szampon Dermena oraz szampon i odżywka L'oreal Absolut Repair. Balsam do włosów- Crema al latte oraz odżywka nawilżająca.. Od miesiąca pije również regularnie Alveo. Wczoraj zamówiłam ampułki Vita-Cement... jestem ciekawa efektu. W następnym tygodniu wybieram sie do fryzjera na "saune dla włosków".

uuu dużo tego ale jeśli pomogło, to gratuluję wytrwałości Mam ptanie: co to za specyfik Alveo? jaki jest jego skład? na co ma skutkować? szukałam w wszukiwarce, ale nie ma wiele na ten temat.


Cytat:
Napisane przez damnmrt Pokaż wiadomość
Teraz jest super suszarka za około 150zł z firmy Rowenta (nie wiem czy dobrze pisze), możesz ją znaleźć na allegro. Suszy włosy, a przy okazji prostuje je idealnie nie niszcząc przy tym włosów. A już na pewno nie w takim stopniu jak normalne suszarki, prostownicy. Nie pamiętam dokładnie metody działania. Ale wiem, że dobra rzecz. I odżywki do kręconych włosów, na rozprostowanie loków. Dobre są z AVONU lub firmy NIVEA. Jak już odżywkę to najlepiej z szamponem.
Pozdrawiam : )))
eee cudów nie ma suszy, prostuje, a do tego nie niszczy? NIEMOŻLIWE.

A odżywka nivea do kręconych ma na celu (wg producenta) podkreślenie loków, a nie ich rozprostowanie. (U mnie wlasnie tak dziala.) Chyba, ze wprowadzili jakąś nową serię Pozdrawiam.
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 12:35   #725
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez Lady_D Pokaż wiadomość
Od tamtego czasu kondyncja moich włosów trochę sie poprawiła.
Przedwszystkim obciełam sporo włosków. To było dosyć mocne cięcie !!! Zarzywam skrzypowite, stosuje waxa, robie masecke z nafty kosmetycznej, żółtka i olejku rycynowego, od czasu do czasu płukam włosy piwem- podobno to pomaga oraz jak jestem u babci to ona mi robi wywar z pokrzywy- na wizazu był chyba taki wątek i dziewczyny bardzo dobrze sie wypowiadały o działaniu pokrzywy. Obowiązkowo jedwab do włosów, szampon Dermena oraz szampon i odżywka L'oreal Absolut Repair. Balsam do włosów- Crema al latte oraz odżywka nawilżająca.. Od miesiąca pije również regularnie Alveo. Wczoraj zamówiłam ampułki Vita-Cement... jestem ciekawa efektu. W następnym tygodniu wybieram sie do fryzjera na "saune dla włosków".
TROCHE? Po tylu specyfikach? A ta pokrzywa odzywia wlosy? Ja wiem ze dobrze dziala na wlosy szybko przetluszczajae sie a o regeneracji nic nie slyszalam. Chyba ze stosujesz ja tak poprostu a nie po to zeby odbudowała wlosy A to piwo rozcienczasz jakos albo dodajesz czegos do niego? I czy na wlosach nie pozostaje jego zapach? I jeszcze jedno: co to Alveo?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 13:25   #726
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość

A ten olejek rycynowy to na skore glowy,koncowki czy na cala dlugosc wlosow? I smarowalas nim wlosy albo wicieralas czy dodawalas do maseczki/odzywki/ szamonu?bo szczerze powiedziawszy nie wiem jak go uzywac a wiem ze jest bardzo dobry Uratowal moje kruchutkie i wypadajace rzesy. Teraz sa sliczne nawet bez malowania (tez jestem skromna) A skoro rzesy to tez wlosy (w pewnym sensie) to mysle ze pomoze A jedwab tez? przeciez on daje raczej tylko wizualny efekt A niczego wiecej nie stosowalas poza innymi kosmetykami o ktorych napisalas? Zadnych specyfikow domowej roboty? Waxa czy czegos w tym stylu?
co do olejku - różnie jak mam czas to wcieram w skórę głowy (przesuszoną specyfikami na wypadanie) i/lub w końcówki, odczekuję godzinę (można dłużej, ja nie mam cierpliwości ) potem myję normalnie głowę i nakładam odżywkę
jak nie mam czasu: dolewam sobie parę kropel do odżywki (wlewam do wnętrza dłoni odżywkę, dodaję olejek, mieszam, kładę na łeb) i spłukuję tak po 15-20min

co do jedwabiu - pisałam chyba nawet wczoraj co o nim myślę to same sylikony, dają efekt wygładzenia, zmiękczają włosy, ale wiadomo że nie regenerują - ale mi się ten efekt podoba i przynajmniej jakiś jest no i jedwab nie zawiera alkoholu jak większość serum/olejków/kropelek wygładzających

co do innych specyfików - używałam mnóstwo wypisałam tylko te, które zadziałały Waxu nie próbowałam z tej prostej przyczyny, że nie lubię takiego bawienia się w folię, ręcznik, podgrzewanie suszarką etc. - a podobno tylko wtedy działa tak jak ma działać (albo i nie ) poza tym nie wiem czy to maska czy odżywka czy co wolę jakieś bardziej sprecyzowane produkty

co do innych sposobów domowych - zrobiłam kiedyś maskę z jajka, miodu, mleka i czegoś tam jeszcze - śmierdziała tak, że mi się odechciało eksperymentów na lata spłukiwałam też włosy pokrzywą (2 torebki herbaty pokrzywowej zalane wrzątkiem w dzbanku, ostudzone - tym polewałam włosy umyte i po odżywce) - w efekcie włoski mi się ładnie błyszczały można spróbować pokrzywa wzmacnia podobno

przyznam szczerze, że ja do domowych sposobów po prostu nie mam cierpliwości i szkoda mi czasu (jedyne co się u mnie przyjęło na dłużej to ten olejek rycynowy) co nie oznacza, że uważam, że są nieskuteczne - po prostu są nie dla mnie i jakoś daję sobie radę bez nich
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 14:38   #727
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez benito_mruffkolini Pokaż wiadomość
co do olejku - różnie jak mam czas to wcieram w skórę głowy (przesuszoną specyfikami na wypadanie) i/lub w końcówki, odczekuję godzinę (można dłużej, ja nie mam cierpliwości ) potem myję normalnie głowę i nakładam odżywkę
jak nie mam czasu: dolewam sobie parę kropel do odżywki (wlewam do wnętrza dłoni odżywkę, dodaję olejek, mieszam, kładę na łeb) i spłukuję tak po 15-20min

co do jedwabiu - pisałam chyba nawet wczoraj co o nim myślę to same sylikony, dają efekt wygładzenia, zmiękczają włosy, ale wiadomo że nie regenerują - ale mi się ten efekt podoba i przynajmniej jakiś jest no i jedwab nie zawiera alkoholu jak większość serum/olejków/kropelek wygładzających

co do innych specyfików - używałam mnóstwo wypisałam tylko te, które zadziałały Waxu nie próbowałam z tej prostej przyczyny, że nie lubię takiego bawienia się w folię, ręcznik, podgrzewanie suszarką etc. - a podobno tylko wtedy działa tak jak ma działać (albo i nie ) poza tym nie wiem czy to maska czy odżywka czy co wolę jakieś bardziej sprecyzowane produkty

co do innych sposobów domowych - zrobiłam kiedyś maskę z jajka, miodu, mleka i czegoś tam jeszcze - śmierdziała tak, że mi się odechciało eksperymentów na lata spłukiwałam też włosy pokrzywą (2 torebki herbaty pokrzywowej zalane wrzątkiem w dzbanku, ostudzone - tym polewałam włosy umyte i po odżywce) - w efekcie włoski mi się ładnie błyszczały można spróbować pokrzywa wzmacnia podobno

przyznam szczerze, że ja do domowych sposobów po prostu nie mam cierpliwości i szkoda mi czasu (jedyne co się u mnie przyjęło na dłużej to ten olejek rycynowy) co nie oznacza, że uważam, że są nieskuteczne - po prostu są nie dla mnie i jakoś daję sobie radę bez nich
Dzieki Troche sie rozpisałas A pokrzywa naprawde wzmacnia? Dotej pory myslalam ze jest tylko dobra na przetluszczanie. Jak znajde herbatke w domu to sprobuje. A co do tych maseczek to wiem o czy mowisz. Ja kiedys zrobilam z majonezu to to samo co zoltko i oliwa wiec postanowilam sprobowac efekt: wlosy smierdzialy przez caly dzien. Od tamtej pory stosuje tylko z miodu i żołtka ale efektów nie widac
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-17, 14:44   #728
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Dzieki Troche sie rozpisałas A pokrzywa naprawde wzmacnia? Dotej pory myslalam ze jest tylko dobra na przetluszczanie. Jak znajde herbatke w domu to sprobuje. A co do tych maseczek to wiem o czy mowisz. Ja kiedys zrobilam z majonezu to to samo co zoltko i oliwa wiec postanowilam sprobowac efekt: wlosy smierdzialy przez caly dzien. Od tamtej pory stosuje tylko z miodu i żołtka ale efektów nie widac

no miałam wenę czy pokrzywa wzmacnia to nie wiem bo za krótko jej używałam a ten efekt wzmocnienia to pewnie tak po dłuższym czasie efekt krótkookresowy to jak już wspomniałam blask we włosach

bardziej cierpliwe i konsekwentne Wizażanki utrzymują jednak, że pokrzywa wzmacnia
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 18:51   #729
Lady_D
Raczkowanie
 
Avatar Lady_D
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 212
GG do Lady_D
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

[quote=rozmarynek;4795200]uuu dużo tego ale jeśli pomogło, to gratuluję wytrwałości Mam ptanie: co to za specyfik Alveo? jaki jest jego skład? na co ma skutkować? szukałam w wszukiwarce, ale nie ma wiele na ten temat.

Alveo to preparat ziołowy składający się z 26 ziół- http://www.alveo.be/. Moja kuzynka to stosowała i jest z tego bardzo zadowolona. Miała problemy właśnie z wypadajacymi włosami, cerą. A kupiła ten preparat w zupełnie innym celu ponieważ brała silne leki i chciała sie oczyścić, a alveo jej pomogło też z włosami. Moja babcia pije właśnie 15 buteleke i bardzo sobie chwali- zreszta widać po niej. Tylko to troche kosztowna kuracja.
__________________
Grzeczne Dziewczynki Idą Do Nieba, A Niegrzeczne Mają Raj Na Ziemi!!!!!
Lady_D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 19:38   #730
Lady_D
Raczkowanie
 
Avatar Lady_D
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 212
GG do Lady_D
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
TROCHE? Po tylu specyfikach? A ta pokrzywa odzywia wlosy? Ja wiem ze dobrze dziala na wlosy szybko przetluszczajae sie a o regeneracji nic nie slyszalam. Chyba ze stosujesz ja tak poprostu a nie po to zeby odbudowała wlosy A to piwo rozcienczasz jakos albo dodajesz czegos do niego? I czy na wlosach nie pozostaje jego zapach? I jeszcze jedno: co to Alveo?
Troszke sie zregenerwały ale to jeszcze nie to. Zresztą długa droga jeszcze. Może i by wyglądały lepiej ale ja niestety nie mogę zrezygnowac z suszarki i szczotki.... prostownice odłożyłam do szafki i juz nie pamietam kiedy prostowałam.
Płukam włosy piwem, ponieważ to wzmacnia (podobno). Rozcieńczam je troszke z ciepła wodą a pożniej polewam nim włosy, znowu spłukuje. Zapach piwa póżniej sie ulatnia. A ta pokrzywa- to nie płukam taka z saszetki. Moja babcia robi wywar ze świerzej pokrzywy. Czytałam w internecie że pobudza mieszki włosowe do intensywniejszej pracy . Ale i tak najlepszym kosmetykiem okazał sie wax. Aaaa.... i oczywiście nafta+olejek rycynowy+żółtko- uwielbiam ta maseczke.
Alveo to preparat ziołowy.
__________________
Grzeczne Dziewczynki Idą Do Nieba, A Niegrzeczne Mają Raj Na Ziemi!!!!!
Lady_D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 22:51   #731
Aga_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 19
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Witam,
ja oczywiście dałam się namówić na radykalne ścięcie, farbowanie, rozjaśnianie i trwałe prostowanie za jednym zamachem... jakośw połowie kwietnia...
A pomyśleć, że przez lata pozwalałam fryzjerce tylko na podcinanie końcówek a suszarki używałam tylko w stanie wyższej konieczności.
Teraz jest dramat. Suche, postrzępione końcówki (już 3 razy cięte) ((
Oczywiście włosy wyglądają "jakoś" tylko po prostowaniu (mam Babylissa suszarkę z prostownicą), ewentualnie suszeniu na grubą szczotkę (tu polecam Rowentę - w sumie niewiele niszczy chyba...). Klasycznej prostownicy nie używam na szczęście...
Byłam na kuracji regenerującej Goldwella Inner Effect (3x na ciepło u fryzjera), mam odżywkę do stosowania w domu z tej samej serii. Próbowałam WAXa i jestem chyba tym kolejnym przykładem 1% niezadowolonych - włosy są szorstkie i matowe. Próbowałam również kolejno: odżywki Dove do przesuszonych, Elseve (połysk i cośtam), Nivea (też z tej grupy), odżywki Belindy (?) z błota afrykańskiego z glinką, nafty kosmetycznej, oleju lnianego, mazi typu przepis babuni z jajek i temu podobnych., oraz szamponu z dodatkiem oliwy z oliwek (produkt apteczny) wraz z intesywną odżywką (Doliva).

Z tego wszystkiego mogę w sumie polecić: to afrykańskie błotko (niedrogo: ok. 10 zł), Dolivę (w zestawie szampon i odżywka - ok. 25 zł) naprawdę niezły efekt, Goldwell niezły i nawet wydajny ale cena nie zachęca (ok. 70 zł).

Czekam niecierpliwie na poprawę, pomału idzie... Czy próbowałyście kuracji ozonowej w gabinecie fryzjerskim??? Pomaga???

pozdrawiam ciepło,
Aga
Aga_77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-18, 14:25   #732
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez Lady_D Pokaż wiadomość
Aaaa.... i oczywiście nafta+olejek rycynowy+żółtko- uwielbiam ta maseczke.
A nie trudno zmywa sie ta nafte z wlosow? I w jakiej postaci ja kupujesz?

Cytat:
Napisane przez Aga_77 Pokaż wiadomość
Witam,
ja oczywiście dałam się namówić na radykalne ścięcie, farbowanie, rozjaśnianie i trwałe prostowanie za jednym zamachem...
To fryzjerka do tego namawiała?

Cytat:
Napisane przez Aga_77 Pokaż wiadomość
Próbowałam WAXa i jestem chyba tym kolejnym przykładem 1% niezadowolonych - włosy są szorstkie i matowe.
A jakiego masz waxa polskiego (firmy l'biotica) czy zagranicznego (takiego jak tu www.wax.com.pl)

Cytat:
Napisane przez Aga_77 Pokaż wiadomość
Próbowałam również (...) nafty kosmetycznej, oleju lnianego, (...) oraz szamponu z dodatkiem oliwy z oliwek (produkt apteczny) wraz z intesywną odżywką (Doliva).
Ta nafte łatwo sie zmywa z wlosow? Moze cos wiecej o tym oleju lnianym? A ta odzywka to cos takiego? http://sklep.apteka-cito.pl/product_...roducts_id=549 i naprawde regeneruje i nie przetluszcza wlosow?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-18, 20:35   #733
Aga_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 19
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Fryzjerka miała wenę na mój nowy image więc się chyba rozszalała po prostu... Już teraz wiem, że rozjaśnianie i prostowanie naraz = nieszczęśie

Naftę kosmetyczną kupiłam w aptece (preparat z dodatkiem jakiś witamin i ziół) Na etykiecie jest jendak napisane tylko "nafta kosmetyczna" (ok. 5 zł) - brzydka wąska butelka.

Mazidło (bez skutków ubocznych póki co, typu łupież czy coś) - Żółtka (2-3) miód (duża łycha) nafta (na oko chyba też łyżka) ocet winny (kilka kropel) i/lub olej lniany (łyżeczka, może pół) - (wszystkiego na oko) - taki mix wcieram we włosy, zmywam po chwili (na oko, nie trzymam tego długo, max 5 minut) i po zmyciu używam normalnej odżywki z butelki - elseva lub nivei żeby zapach był później niezły. Jest błysk (pewnie od octu) i końcówki jakby mniej suche. (stosuję 1 raz na tydzień/10 dni). Olej lniany kupiłam w sklepie spożywczym, stoją zwykle w okolicy oliwy z oliwek lub z pestek winogron i innych takich specyficznych ))

Doliwa to ta ze zdjęcia - zastanawiająco wydajna i faktycznie włosy nawet fajnie miękkie i błyszczą, chyba kolor jakby żywszy. Używam razem z szamponem więc nie wiem czy po samej odżywce efekt taki sam. (do stosowania raz na tydzień). U mnie akurat zadziałało ))

WAX to WAX TRATEMENT HENNA ECO do skóry wrażliwej (ten biało zielony)...
Do moich włosów niestety bez efektu. Są szorskie, matowe, twarde, trochę dredowate, a te rozjaśniane masowo zostają na szczotce po jego użyciu. Ale się nie poddaję, może po czasie zacznie lepiej działać (stosuję co 5 dni)

Na razie odstawiłam suszarko-prostownicę, suszarkę używam na najniśzym cieple, a w zasadzie to tylko nią szczotkuję włosy. Poprawka zwykłą ogrągłą drewnianą z włosiem naturalnym (nie wiem z czego, odziedziczyłam po babci jeszcze) bo się trochę po tej elektrycznej elektryzują i ... w miasto


pozdrawiam,
Aga
Aga_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-18, 21:19   #734
Aga_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 19
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Przepraszam jeszcze w odpowiedzi:
Mazidło z naftą daje się zmyć ... Moje włosy nie są tłuste, ale obiektywnie trudno powiedzieć bo mam "sianko" . Jak dodaję oleju lnianego to jakby bardziej ciężkie ale jak wysychają to miłe w dotyku.
Aga_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-19, 10:58   #735
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Dzieki Czyli juz nie kupie tego oleju lnianego skoro obciaza A co do nafty i tej Dolivy mozna sprobowac tylko boje sie ze jak zawiera oliwe to bedzie przetluszczac wlosy
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-19, 13:59   #736
Aga_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 19
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

O ile pamiętam czytałam na forum, że oleju można dodawać do zwykłego szamponu do mycia, ponoć z niezłym efektem. Niestety za dużo tych wszystkich postów, żeby wskazać Ci dokładnie gdzie...
Mam wrażenie, że po rewelacjach fryzjerskich wszyscy eksperymentują z czym się da, oby tylko poprawić kondycję włosów a na każdego co innego działa i w inny sposób... Sama przez ponad 3 miesiące dorobiłam się "wyposażenia" (typu szczotki, suszarki, wałki, szampony, odżywki, woski, brylantyny, maski na włosy itp.) prawie jakbym miała otworzyć zakład fryzjerski albo sklep . Łapię się wszystkiego, licząc po cichu, że może ten kolejny przyniesie lepszy, widoczny po pierwszym zastosowaniu, efekt.
Po szamponie z doliwy zauważyłam tylko jedną rzecz - włosy nie są od razu po umyciu gładkie i śliskie (tak jak po inerze) tylko dopiero po wyschnięciu, nie mniej jednak w porównaniu z innerem po wyschnięciu tak samo miękkie ale bardziej błyszczące. W sumie to te mniej zniszczone (od spodu) są od razu fajne, te moje mocno zniszczone (na górze, najbardziej z wierzchu) po wyschnięciu. Nie wiem jak wygląda to z użyciem suszarki - teraz nie używam i czekam aż same wyschną. Ale jak mówiłam ja mam potwornie spalone chemią włoski...

Mam nadzieję, że u Ciebie będą lepsze i szybsze rezultaty. Trzymam kciuki
Aga_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 08:28   #737
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Dzieki za pomoc i wsparcie Dzisiaj wlasnie kupuje waxa i zobaczymy jaki bedzie efekt Chetnie skusilabym sie tez na ta nafte.... A duza jest ta butelka i wydajna? A z ta Doliva wole narazie nie eksperymentowac bo moze okazac sie jednak za tłusta bedzie
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 10:32   #738
agniecha77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16
jaka odzywka najlepsza na zniszczone wlosy?

witam chciałabym sie dowiedziec jaka odzywke poradzicie mi na moje zniszczone,wypadajace isuche wlosy ja stosowalam WAX-a ale nie bardzo mi pomogl poradzcie z gory dziekuje
agniecha77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 10:33   #739
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: jaka odzywka najlepsza na zniszczone wlosy?

Na wizażu jest bardzo dużo wątków n.t. odżywek - poszukaj proszę na forum fryzjerskim lub za pomocą wyszukiwarki.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-20, 12:42   #740
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Polecam taką mieszankę:
Kup oliwę z oliwek (tylko nie jakąś podejrzaną najtańszą). Surowe żółtko z jajka przetrzyj przez drobne sitko (białko zostanie na sitku i nie będzie plątać się we włosach). To żółtko wymieszaj z oliwą - kilka łyżek. Możesz dodać olejku rycynowwego, ale to nie jest konieczne - kluczowe znaczenie ma tutaj oliwa. Taką mieszankę wetrzyj we włosy, owiń folią (najlepiej spożywczą, która się lepi). Trzymaj na głowie dowoli. Kurację powtarzaj minimum raz w tygodniu, a najlepiej częściej. Dodatkowo, po każdym myciu głową, można spłukać włosy jakimiś ziołami (tu już dowolnie - pokrzywa, rumianek, szałwia...).
A do tego jakiś łagodny szampon i dobra odżywka.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 12:49   #741
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Bardzo zniszczone włosy- Pomocy!!!!

Ja juz podobna stosuje Z zołtka i miodu tylko. Oliwy nie uzywam bo mam przetluszczajece sie wlosy wiec sądze ze lepiej nie ryzykowac Sprobuje z tym olejkiem ale nie wiesz czy mozna go dawac tylko na koncowki czy zeby zadzialalo trzeba wmasowac w skore?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 15:32   #742
kura25
Wtajemniczenie
 
Avatar kura25
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 2 441
Dot.: jaka odzywka najlepsza na zniszczone wlosy?

Ja stosuję BIOSILK (to może nie jest odżywka, tylko taki wosk), wcieram we włosy i są o wiele ładniejsze, niż wcześniej. Polecam
__________________
studentka
czas na zmiany!



Prosiaczek:
-Jak się pisze 'miłość'?
Puchatek:
-Tego się nie pisze.
To się czuje.

♥♥♥




kura25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 17:29   #743
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: jaka odzywka najlepsza na zniszczone wlosy?

olejek kokosowy lub rycynowy. biosilk daje tylko sludzenie optyczne, naprawde nic nie robiac z wlosami. to same silikony, utrzymuje sie do mycia, zero regeneracji ani nawilzenia. jesli zalezy Ci na podkresleniu kosmykow to oczywiscie nadaje sie bardzo dobrze, ale na zniszczone wlosy nie polecam.
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 19:33   #744
kamaa2904
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 7
Dot.: jaka odzywka najlepsza na zniszczone wlosy?

Cytat:
Napisane przez agniecha77 Pokaż wiadomość
witam chciałabym sie dowiedziec jaka odzywke poradzicie mi na moje zniszczone,wypadajace isuche wlosy ja stosowalam WAX-a ale nie bardzo mi pomogl poradzcie z gory dziekuje
wiesz ja tez mialam bardzo zniszczone wlosy oczywiście po stosowaniu prostownicy-to bylo uzaleznienie :/.Ale juz 2 lata odkad nie prostuje Jednak bardzo duzo czasu minelo poki doprowadzilam je do porzadku. Duzo odzywek probowalam, i w koncu zostalam przy jednej Elseve do wlosow suchych i zniszczonych (ze splukiwaniem). ladnie pachnie i wlosy sie bardzo latwo rozczesuja (mimo ze mam lekko krecone). No i najwazniejsze-nie przetłuszcza wlosow!
kamaa2904 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-21, 06:08   #745
blekitneoczy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 232
Dot.: jaka odzywka najlepsza na zniszczone wlosy?

A ja bym ci radzila sprobowac LOREAL PROFFESIONAL ABSOLUTE REPAIR.
blekitneoczy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-21, 09:30   #746
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: jaka odzywka najlepsza na zniszczone wlosy?

olejek rycynowy do szamponu... i Seboradin pomaranczowy
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-21, 11:46   #747
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette
Dot.: jaka odzywka najlepsza na zniszczone wlosy?

ja jestem bardzo zadowolona z odżywki regenerującej pantene pro-v
a miałam włosy niesamowicie sianowate i zniszczone po trwałej
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-21, 12:10   #748
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Thumbs up Dot.: jaka odzywka najlepsza na zniszczone wlosy?

Polecam - bardzo skuteczne i wypróbowane - Wax, oliwę z oliwek, olejek rycynowy.
A odżywka do takich włosów to najlepsza jest firmy Hegron, tutaj wątek o niej. Jest niesamowita normalnie ideał.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-21, 12:55   #749
ver-x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
Dot.: jaka odzywka najlepsza na zniszczone wlosy?

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Polecam - bardzo skuteczne i wypróbowane - Wax, oliwę z oliwek, olejek rycynowy.
A odżywka do takich włosów to najlepsza jest firmy Hegron, tutaj wątek o niej. Jest niesamowita normalnie ideał.
Przyłączam się do opinii
ver-x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-21, 13:03   #750
suwa89
Zadomowienie
 
Avatar suwa89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 244
Dot.: jaka odzywka najlepsza na zniszczone wlosy?

olejek rycynowy, zoltko jajka, wyciskasz cytrynkę, mieszasz miksture, nakladasz na przetluszczone wloski, góra 30 min, powtarzasz, co pare dni przed myciem wlosow i staja sie piekne, wiem co mowie, poniewaz koncowki wlasnie w ten spsoob odratowalam : staly sie piekne praktycznie nie rozdwojone, a byly po piasku morskim i to bardzo...
ie wydawaj pieniazkow w bloto, wolisz sobie za to perfumke kupic, a olejek w aptece kosztuje raptem 2,60 zł (tyle dałam tydzien temu w aptece omega) powodzenia.
__________________
jestem m a m ą
***
zapuszczam włosy
dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...
suwa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.