Jakie buty skracjaą stopę optycznie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-12, 20:23   #1
yes157
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2

Jakie buty skracjaą stopę optycznie?


Pytanie do osób o podobnym problemie.:Mam rozmiar stopy 41 i chciałabym ją optycznie zmniejszyć.Szpilki i koturny odpadają bo jestem dość wysoka (174 cm)a więc chodzę tylko w plaskich :trampkach oczywiście czarnych i adidasach które też wydają się mniejsze.Ale na największe upały klapki,sandały,baleriny,a mam wrażenie że w takich butach moja stopa jest jeszcze 2 rozmiary większa Co polecacie?Wiem tylko tyle że długie zakończenia,noski to odpadają jako pierwsze

Edytowane przez yes157
Czas edycji: 2015-04-12 o 20:25
yes157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 21:29   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jakie buty skracjaą stopę optycznie?

ja mam wrażenie, że w new balance stopy wyglądają na bardzo małe
inna sprawa, że nie bardzo wiem o co Ci chodzi bo przy Twoim wzroście to zupełnie normalny i proporcjonalny rozmiar stopy
ja mam 170 i rozmiar 40 i w new balance wyglądałam prześmiesznie właśnie dlatego, że stopa wygląda na małą
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 22:54   #3
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Jakie buty skracjaą stopę optycznie?

sportowe buty z masą ozdobników w przykuwającym uwagę kolorze raczej "powiększą" nogę.
możesz swobodnie nosić obcasy w szpic czy baleriny (niezbyt wysoki obcas wyszczupla i nadaje smukłości stopom). 41 to nie koniec świata. ale chcesz odwrócić uwagę od długości, wybieraj nude'y, unikaj pasków czy wzorów "wzdłuż" stopy .
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 07:49   #4
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Jakie buty skracjaą stopę optycznie?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
ja mam wrażenie, że w new balance stopy wyglądają na bardzo małe
inna sprawa, że nie bardzo wiem o co Ci chodzi bo przy Twoim wzroście to zupełnie normalny i proporcjonalny rozmiar stopy
ja mam 170 i rozmiar 40 i w new balance wyglądałam prześmiesznie właśnie dlatego, że stopa wygląda na małą

Hmm, ja mam 179 cm i rozmiar stopy 38. Mimo, że problem mnie nie dotyczy, to jest dla mnie zrozumiałe, że przy większym rozmiarze stopy faktycznie lepiej gdy obuwie dodatkowo nie zwiększa optycznie stóp.
Moim zdaniem, najbardziej lekko i subtelnie wyglądają na stopie balerinki oraz szpilki. Zarówno pierwsze jak i drugie, w przypadku dużych stóp, będą najlepsze w wersji jak najmniej szpiczastej, a szpilki można dostać na wygodnym 5-6 cm obcasie, więc to też mogą być buty do latania na co dzień.
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 13:56   #5
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jakie buty skracjaą stopę optycznie?

Cytat:
Napisane przez yes157 Pokaż wiadomość
Pytanie do osób o podobnym problemie.:Mam rozmiar stopy 41 i chciałabym ją optycznie zmniejszyć.Szpilki i koturny odpadają bo jestem dość wysoka (174 cm)a więc chodzę tylko w plaskich :trampkach oczywiście czarnych i adidasach które też wydają się mniejsze.Ale na największe upały klapki,sandały,baleriny,a mam wrażenie że w takich butach moja stopa jest jeszcze 2 rozmiary większa Co polecacie?Wiem tylko tyle że długie zakończenia,noski to odpadają jako pierwsze
Od kiedy taki wzrost wyklucza noszenie szpilek?
Jeżeli nie lubisz butów na wysokim obcasie, to nie noś, ale niech Ci się nie wydaje, że musisz z nich zrezygnować z powodu wzrostu. Znacznie wyższe od Ciebie kobiety noszą zawrotnie wysokie szpilki i wyglądają doskonale.


Co do optycznego zmniejszania stopy, mi przychodzą do głowy takie rzeczy:

-Buty zwężające się ku dołowi. Popatrz na buta z boku. Najbardziej wystającymi miejscami powinny być palce i tył pięty, a poniżej tych miejsc but powinien się zwężać. Np. obcasy wystające do tyłu mogą optycznie powiększyć stopę, ale już obcasy w kształcie stożka, sprawiające wrażenie "chowających się" pod piętę - będą skracać.


-Buty z przynajmniej małym obcasikiem - prawdę mówiąc, mało która stopa wygląda dobrze w całkiem płaskich butach, a płaskie, sztywne buty, które jednocześnie mają sztywną podeszwę to gwarantowany brak komfortu, opuchlizna, otarcia i generalna ortopedyczna zbrodnia. W przypadku długich stóp - dodatkowy efekt kajaka murowany.

-Buty ze sznurowaniem/sprzączką/inną ozdobą na grzbiecie stopy - akcentując środek, odciągniesz uwagę od końców

Myślę, że w ciepłe i gorące dni w sandałkach na niskich koturnach/obcasach albo lekkich jazzówkach/trzewikach/pantoflach (dużo jest butów letnich z cienkiej skóry, perforowanych w jakiś sympatyczny wzorek) większa stopa wygląda świetnie.


Ale przede wszystkim - mierz. Nic nie zastąpi mierzenia, oglądania, mierzenia po raz kolejny.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 14:37   #6
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Jakie buty skracjaą stopę optycznie?

ja tez mam taki problem przy moich 178 cm mam rozmiar 42, przy tym moja stopa jest bardzo szczupła, większośc butów, np balerinek mi wypada i musze mieć modele z gumka na piecie. nie lubie wysokich butów, brdzo duzo chodze i stawiam na wygode.
i niestety przy takim rozmiarze każdy but wygląda żle, chyba że jest to 12 cm szpilka
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 17:26   #7
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Jakie buty skracjaą stopę optycznie?

Moim zdaniem skracają stopę optycznie baleriny z zapięciem, najładniej wyglądają kolory ciemne czarne, brązowe, granatowe, ale i jaśniejsze dobrze prezentują się, lepiej jak podeszwa troszkę grubsza pod piętą np:2-3cm, ja sobie wklejam do balerin podpiętek, wygodniej mi się chodzi i mnie podwyższa - noszę rozmiar 41-42 zależnie od producenta. Wklejam zdjęcie smukłych pięknych balerinek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zoom_ca60238ece1c415ba0c520524e8ae01a.jpg (15,7 KB, 20 załadowań)
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 19:13   #8
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Jakie buty skracjaą stopę optycznie?

moim zdaniem, w takim bucie jak w poprzednim poście żadna stopa - mała i duża - nie będzie wyglądać atrakcyjnie. sam but nasuwa skojarzenie z ortopedkami dla dzieci. może wygodny, ale ani elegancki, ani nawet ładny...
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 19:31   #9
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Jakie buty skracjaą stopę optycznie?

W avku masz szpilke, nie tylko takie dla piękna się nosi, wspominałaś w poprzednich postach o balerinkach, ja z kolei noszę te z zapięciem, jest coś w takim fasonie że stopa wygląda na krótszą.
Niestety baleriny z kokardką są kajakami.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 19:49   #10
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Jakie buty skracjaą stopę optycznie?

to, że w avatarze jest szpilka nie oznacza, że balerin też nie noszę.

tyle, że ja wybieram takie:


są smukłe, zgrabne i pasują także do eleganckiego stroju.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-13 20:49:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.