Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-25, 08:21   #1591
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

dzieieca radosc tez uwielbiam ale nie znosze dzieci zaborczych, egoistycznych i marudzacych. a taka bedzie na roczku. placze co rusz bo ktos nie chce dac jej zabawki ktora sie bawi, zabiera, nie potrafi sie dzielic, potrafi uderzyc bez powodu.
nie lubie jak dzieci sie przekrzykuja, pchaja itp.
Kubus z Ewelinka bawia sie bardzo ladnie ale cora szwagierki to maly szatan i nie potrafi sie bawic. mam nadzieje ze troche jej przeszlo ale nie sadze... zawsze taka byla... miewa przeblyski kochanego dziecka moja chrzesniaczka ktora jest w podobnym wieku tez nie nalezy do aniolkow, ale pogada, podyskutuje i to lubie takie male madrale
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 08:39   #1592
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

karolca a jak z usypianiem Ewelinki?

Jakiej szczoteczki używacie dla dzieci?
Ja mam silikonową ale chyba trzeba zmienić na coś innego bo zębów już więcej.
Mnie przeraża, że jeszcze tyle ząbków czeka do wyjścia. Mamy dopiero 4

Edytowane przez joanaros
Czas edycji: 2013-02-25 o 08:41
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 08:47   #1593
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

jak ma jedna drzemke to usypianie zajmuje 5 mknut ale musze smyrac ja po nozce lub raczce. ale i tak sie budzi w nocy
i pewnie tak bedzie jak dlugo dostanie cyca. ale nie mam sily lilac bez niego a tak 5 minut i spi dalej.

mam juz zwykla szczoteczke z wlosami dla malych dzieci o
do okolo 2 r.z.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 10:29   #1594
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ale fajnie! Taka dziecieca radosc! Ja uwielbiam taki harmider No moze nie jakbym miala na codzien

Ja coraz bardiej zawalona,z nos leci strasznie. Mam nadzieje,ze dzieciaki sie nie zaraza
Gosia zdrówka

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
dzieieca radosc tez uwielbiam ale nie znosze dzieci zaborczych, egoistycznych i marudzacych. a taka bedzie na roczku. placze co rusz bo ktos nie chce dac jej zabawki ktora sie bawi, zabiera, nie potrafi sie dzielic, potrafi uderzyc bez powodu.
nie lubie jak dzieci sie przekrzykuja, pchaja itp.
Kubus z Ewelinka bawia sie bardzo ladnie ale cora szwagierki to maly szatan i nie potrafi sie bawic. mam nadzieje ze troche jej przeszlo ale nie sadze... zawsze taka byla... miewa przeblyski kochanego dziecka moja chrzesniaczka ktora jest w podobnym wieku tez nie nalezy do aniolkow, ale pogada, podyskutuje i to lubie takie male madrale
ja też nie lubię takich dzieci a mam takiego sąsiada mojego chrześniaka jakaś masakra a mamusia zero reakcji na jakiekolwiek zachowanie
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 11:23   #1595
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
rodzilam w msw.

Tak, Ewelincs zabki myje pasta. kupilam elmex dla dzieci. jakos jejufam.
O nie skojarzyłam Ja nie mogłam bo komplikacje możliwe :/
A Ewelinka umie wypluć pastę? Ja jeszcze myje tylko wodą, bo obawiam sie że paste Olaf by pożarł, jak wszystko

Cytat:
Napisane przez joanaros Pokaż wiadomość
karolca a jak z usypianiem Ewelinki?

Jakiej szczoteczki używacie dla dzieci?
Ja mam silikonową ale chyba trzeba zmienić na coś innego bo zębów już więcej.
Mnie przeraża, że jeszcze tyle ząbków czeka do wyjścia. Mamy dopiero 4
My mamy colgate chyba dla dzieci od 2 roku, taką do rączki bo silikonowej Olaf nie traktował jak szczoteczki

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
jak ma jedna drzemke to usypianie zajmuje 5 mknut ale musze smyrac ja po nozce lub raczce. ale i tak sie budzi w nocy
i pewnie tak bedzie jak dlugo dostanie cyca. ale nie mam sily lilac bez niego a tak 5 minut i spi dalej.

Nie pocieszne jest to, że Olaf w nocy już nie je mimo że nadal karmię piersią i nadal budzi się w nocy 2 - 3 razy, wystarczy utulić zazwyczaj ale jednak to wybudza...
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 12:25   #1596
kubusewa
Zakorzenienie
 
Avatar kubusewa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tutaj
Wiadomości: 5 264
Wyślij wiadomość przez MSN do kubusewa
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez joanaros Pokaż wiadomość
karolca a jak z usypianiem Ewelinki?

Jakiej szczoteczki używacie dla dzieci?
Ja mam silikonową ale chyba trzeba zmienić na coś innego bo zębów już więcej.
Mnie przeraża, że jeszcze tyle ząbków czeka do wyjścia. Mamy dopiero 4
u nas 5-go widać dopeiro zarys, także nie jesteś sama

a szczoteczka
__________________

Edytowane przez kubusewa
Czas edycji: 2013-02-25 o 12:26
kubusewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 13:06   #1597
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
dzieieca radosc tez uwielbiam ale nie znosze dzieci zaborczych, egoistycznych i marudzacych. a taka bedzie na roczku. placze co rusz bo ktos nie chce dac jej zabawki ktora sie bawi, zabiera, nie potrafi sie dzielic, potrafi uderzyc bez powodu.
nie lubie jak dzieci sie przekrzykuja, pchaja itp.
Kubus z Ewelinka bawia sie bardzo ladnie ale cora szwagierki to maly szatan i nie potrafi sie bawic. mam nadzieje ze troche jej przeszlo ale nie sadze... zawsze taka byla... miewa przeblyski kochanego dziecka moja chrzesniaczka ktora jest w podobnym wieku tez nie nalezy do aniolkow, ale pogada, podyskutuje i to lubie takie male madrale
No za takimi dziecmi to chyba nikt nie przepada. Ja znam dwoje takich dzieci i ... niestety ich zachowanie jest wina rodzicow. No ale wiadomo,ze dzieci sa rozne i nie na wszystko rodzic tez ma wplyw.



Cytat:
Napisane przez joanaros Pokaż wiadomość

Jakiej szczoteczki używacie dla dzieci?
Ja mam silikonową ale chyba trzeba zmienić na coś innego bo zębów już więcej.
Mnie przeraża, że jeszcze tyle ząbków czeka do wyjścia. Mamy dopiero 4
takiej:

http://www.dlogle.co.uk/products/den...-w260-h260.jpg

My mamy dwa,ale cos juz sie rusza z trzecim



Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Gosia zdrówka

Dziekuje
__________________
We all find time to do what we really want to do...

Edytowane przez gosia261282
Czas edycji: 2013-02-25 o 13:08
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 13:06   #1598
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

tz był z dziciakami u lekarza i pani napisała dziąsła dosyć mocno rozpulchnione szczególnie w miejscu trójek ale zębów nadal brak coś nam nie chcą te zęby wyjść
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 17:52   #1599
Mravka
Zadomowienie
 
Avatar Mravka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 738
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Helou
Cytat:
Napisane przez joanaros Pokaż wiadomość
karolca a jak z usypianiem Ewelinki?

Jakiej szczoteczki używacie dla dzieci?
Ja mam silikonową ale chyba trzeba zmienić na coś innego bo zębów już więcej.
Mnie przeraża, że jeszcze tyle ząbków czeka do wyjścia. Mamy dopiero 4
My jedziemy na silikonowej jeszcze .Rob też ma 4 i póki co nie widać,aby reszta szła. Ja tam się ciesze,ma przynajmniej chwilę oddechu
Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
tz był z dziciakami u lekarza i pani napisała dziąsła dosyć mocno rozpulchnione szczególnie w miejscu trójek ale zębów nadal brak coś nam nie chcą te zęby wyjść
Może Ania to ten typ co potem wyjdą wszystkie naraz bez problemu. Syn od rehabilitantki tak miał...dlugo dlugo nic,a potem jak ruszyly to wszystkie. Jednak naprawde bezproblemowo. Tego też Wam zycze!

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ale fajnie! Taka dziecieca radosc! Ja uwielbiam taki harmider No moze nie jakbym miala na codzien

Ja coraz bardiej zawalona,z nos leci strasznie. Mam nadzieje,ze dzieciaki sie nie zaraza
zdrowka Gosia! paskudny czas teraz,byle do wiosny


Ja w przyszły pn wracam do pracy. Ale zleciało! Normalnie sama nie moge uwierzyć. Za 2 tyg robimy roczek i muszę jeszcze wymyśleć prezent do Robcia,bo już te które miały być zakupione rozdysponowane po zainteresowanych.
Moje dziecko na widok kefiru,aż się telepie. Dziś wciągnał obiad,a na widok kefiru ,który piłam prawie kwiczał z radości. Nie wierze jak w takim małym brzuchu zmieściło się jeszcze tyle. Nie można Mu było szklanki wyrwać tak się przyssał Aż muszę to nagrać
__________________
"Życie składa się z rzadkich, oddzielonych momentów najwyższego znaczenia i nieskończonej liczby przerw pomiędzy tymi momentami. A ponieważ cienie tych momentów unoszą się w trakcie tych przerw nieustannie wokół nas, więc warto dla nich żyć." J.Wiśniewski
Mravka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 18:36   #1600
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Ewelinka ma już 10 zębów i widać kolejne dwie czwórki (górne). Poza tym widać, że powoli kiełkują w dziąsłach trójki Mam nadzieję, że do roczku sie uporamy z tymi zębami a jak nie, to chociaż w czasie roczku niech będzie miała trochę spokoju
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:06   #1601
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Karolca, moze to dziwnie zabrzmi ale niech szybko wyleza te co maja wyjsc i bedziecie mialy z Ewelinka spokoj, mala nie bedzie sie juz meczyc a u niej juz coraz mniej tych zebow do wyjscia Julcia ma nadal 4 zeby, teraz ida nam naraz 4 gorne zeby (jedynki i dwojki) i dwie dolne czworki i wyjsc nie moga, a dziecko mi sie tak meczy ze obie po scianach chodzimy.... a gdzie nam jeszcze do reszty zabkow.....
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 19:22   #1602
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Karolca, moze to dziwnie zabrzmi ale niech szybko wyleza te co maja wyjsc i bedziecie mialy z Ewelinka spokoj, mala nie bedzie sie juz meczyc a u niej juz coraz mniej tych zebow do wyjscia Julcia ma nadal 4 zeby, teraz ida nam naraz 4 gorne zeby (jedynki i dwojki) i dwie dolne czworki i wyjsc nie moga, a dziecko mi sie tak meczy ze obie po scianach chodzimy.... a gdzie nam jeszcze do reszty zabkow.....
Dokładnie. Tak to przynajmniej męka ale potem spokój. A u nas już pół roku ciągną się te zęby i nie wiadomo czy dzieć marudny bo zęby idą czy marudny bo tak ma
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:36   #1603
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

A te czwórki to takie duże nie?
U nas też już widać mocno... Ostatnio wyszły dwie dolne dwójki naraz i bez problemu o dziwo, może Oliś sie przyzwyczaił a może tak zainteresowany poznawaniem świata że nie zauważył że go boli
Ogólnie Olaf jakiś nieczuły, dziś np Tż zrobił mu wielkiego sinca na czole swoją szczoteczką do zębów jak chciał młodego przytulić ze szczoteczką w zębach a Oli nic
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:49   #1604
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

gosia mamy taka sama szczoteczke do zebow
jestem tak zmeczona weekendem ze nie chce mi nic pisac sorki
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:52   #1605
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
A te czwórki to takie duże nie?
U nas też już widać mocno... Ostatnio wyszły dwie dolne dwójki naraz i bez problemu o dziwo, może Oliś sie przyzwyczaił a może tak zainteresowany poznawaniem świata że nie zauważył że go boli
Ogólnie Olaf jakiś nieczuły, dziś np Tż zrobił mu wielkiego sinca na czole swoją szczoteczką do zębów jak chciał młodego przytulić ze szczoteczką w zębach a Oli nic
to chyba dobrze ze taki nieczuly choc wtedy nie bedzie sie bal niczego i nie bedzie ostrozny ... ech. Juleczka za to jak niespodziewanie dotknie gdzies glowka (nie uderzy sie a dotknie) to juz placze jakby spadla z dwoch metrow... no ale za to ostroznie chodzi przy meblach, ostroznie siada, wstaje itp


Co przygotowujecie na impezy roczkowe? Ja na czwartek przyszly zaprosilam trzy kolezanki z dziecmi na kawe i ciasto, ale zastanawiam sie czy nie zrobic czegos jeszcze? Normalna impreza roczkowa bedzie w Wielkanoc bo wtedy bedzie rodzina meza, moja niestety nie przyjedzie

A taka sukieneczke ma Juliska zamowiona na roczek http://www.zara.com/webapp/wcs/store...20H%C3%B6schen
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:55   #1606
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
Helou



Może Ania to ten typ co potem wyjdą wszystkie naraz bez problemu. Syn od rehabilitantki tak miał...dlugo dlugo nic,a potem jak ruszyly to wszystkie. Jednak naprawde bezproblemowo. Tego też Wam zycze!

Ociąga się ta moja Ania jak nic u Antka nawet nie wiedziałam kiedy i jak wychodzą po prostu pewnego dnia otworzył buzię i miał całe uzębienie a potem sobie górne jedynki wybił

Cytat:
Napisane przez Cytrynka_Wawa Pokaż wiadomość
gosia mamy taka sama szczoteczke do zebow
jestem tak zmeczona weekendem ze nie chce mi nic pisac sorki
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 20:01   #1607
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Hej Dziewczyny! Niedługo wszystkim nam posypią się roczki Ja teraz obmyślam naszą roczkową imprezę, w sumie nie planowałam robić nic dużego, tylko najbliższa rodzina która akurat nas tu odwiedza, ale chyba skończy się też na najbliższych znajomych

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
Oj tam, mój ostatnio nawet jabłka nie chce Masakra, Olaf to tylko mięsko, bułki, ciasteczka, chrupki i tyle dobrego o mandarynki i cytryny je A kiwi dzis nawet nie spróbował

Próbowałam wczoraj z żółtkiem do kaszki i też nie przeszło mimo że na miazgę rozdrobnione jedyne co to poskubał trochę z blatu w kuchni, na spryt go wzięłam bo ma podstawkę pod niższym blatem i myślał że dorwał jakieś okruszki i troszkę podsunęlam mu żółtka :brzydal

Dziewczyny czy was też tak strasznie plecy bolą po spacerach w śniegu?? Doszłam że to od pchania wózka
Olaf widzę, że wybredny bardzo co do jedzenia i ma już swoje ulubione smaczki Ale może to faza przejściowa i znów zacznie więcej jeść? U nas co jakiś czas Matylda demonstruje fazy mniejszego apetytu, ale wtedy staram się nie denerwować tylko czekać aż sama zacznie krzyczeć i upominać się. Chyba lepiej tak niż na siłę, choć ja zawsze się stresuję, że za mało zje i Jej czegoś zabraknie...

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Hej!
A mnie znowu chorubsko dopadlo
I do tego dostalam pierwsza @ po porodzie...
Gosia, no to niedługo możesz starać się już o rodzeństwo dla Wiki i Eryka @ nic przyjemnego, ja miałam już czwartą od porodu i na razie mam dość nieregularnie.

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Ewelince wychodzą górne czwórki. Już dziąsła napuchły. Ech, ledwo jedne zeby wyszły i tak ciągle...

A ścisk maluchy mają silny Moja ma frajdę jak mówię "pokaż ząbki" - otwiera buzię abym jej pogrzebała czy wychodzą zęby a ona z usmiechem na twarzy zamyka usta i zęby ściska na moim palcu
No proszę, jak Ewelince szybko ząbki wychodzą! W ogóle podoba mi się reakcja Ewelinki na mycie ząbków, mama nadzieję, że u nas też tak gładko pójdzie. Przyznam, że z racji braku ząbków oraz faktu że i tak karmiłam w nocy, nie podejmowałam się prób czyszczenia dziąsełek przed snem, a może popełniłam błąd. Jedyne, co robiłam to masaż dziąsełek specjalną szczoteczką z nuka.

Karolca, a co robisz z resztką pasty po myciu ząbków, jak się pozbywasz tych resztek? Ewelinka potrafi przepłukać usta?

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
A te czwórki to takie duże nie?
U nas też już widać mocno... Ostatnio wyszły dwie dolne dwójki naraz i bez problemu o dziwo, może Oliś sie przyzwyczaił a może tak zainteresowany poznawaniem świata że nie zauważył że go boli
Ogólnie Olaf jakiś nieczuły, dziś np Tż zrobił mu wielkiego sinca na czole swoją szczoteczką do zębów jak chciał młodego przytulić ze szczoteczką w zębach a Oli nic
Może nie mial czasu na takie drobiazgi Matylda przewróciła się raz pod stolik, co raczej się Jej nie zdarza, i pózniej na główce we włoskach zauważyłam drobną ryskę...A ona sama po wywrotce wstała zaraz i niezrażona poszła dalej, więc nawet nie podejżewałam, że mogła sobie coś zrobić....

A tydż temu byłam z Matyldą na przeglądzie, na ważenie musiałm wracać dwa razy bo ciężko było zwarzyć i zmierzyć, taki był krzyk... Wagowo trochę mi spadła, ważyła tylko 8.20 ale pielęgniarka twierdzi, że ok bo ma humor i energię... Dziś w nocy Matylda zrobiła nam pobudkę. Próby lulania kończyły się płaczem. Podałam więc cyca, ale tam ilość mleczka tylko na parę łyków, Matylda się zdenerwowała co chwila wypluwała smoczka. Sądziliśmy, że ząbki może, a tu naraz Tż poszedł po jogurt mleczny dla dzieci, i okazało się, że Matylda głodna była bo zjadła cały kubeczek i jeszcze trochę deserku!!!!!

Ogólnie jednak, od kiedy nie podaję już piersi w nocy przesypia nam całe nocki, ale i dużo wcześniej się budzi, pobudka o 7 teraz to standard
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 21:29   #1608
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Pasty daję minimalna ilość więc zwyczajnie się rozpuszcza i wylatuje ze śliną podczas mycia. Nie nakładam nawet połowy ziarna grochy na szczoteczkę. A czasem daję bez pasty.

Jeśli chodzi o kreację roczkową to mam już upatrzoną dla Ewelinki, licytuję.
sukienka.jpg


A z ząbków to górne dwójki wyszły bezboleśnie. Tak nagle
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 22:43   #1609
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Pasty daję minimalna ilość więc zwyczajnie się rozpuszcza i wylatuje ze śliną podczas mycia. Nie nakładam nawet połowy ziarna grochy na szczoteczkę. A czasem daję bez pasty.

Jeśli chodzi o kreację roczkową to mam już upatrzoną dla Ewelinki, licytuję.
Załącznik 5132290


A z ząbków to górne dwójki wyszły bezboleśnie. Tak nagle
Karolca, bardzo ładna ta sukienka, muszę też za czymś się rozejrzeć....Dzięki za info na temat pasty, w przypadku Ewelinki to jak najbardziej pasta jest wskazana, bo ma już dużo ząbków, więc jest o co dbać My nadal czekamy, aż coś nam się przebije
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 07:27   #1610
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

My robimy roczkową imprezę bez szaleństw, tylko dla najbliższych
Pocieszacie mnie, że po odstawieniu od cyca przesypiają dzieciaki wam noce. Ja karmię już tylko w nocy właśnie. Niestety moja się budzi jak w zegarku co 3 godziny Nad ranem pobudek więcej. Mam nadzieję że to się zmieni ale czekam jeszcze może z miesiąc i kończę karmienie
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 07:38   #1611
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

u mnie tez bedzie bezbszalenst, tylko najblizsi - rodzenstwo i rodzice oraz chrzestna. ale chce by z roczku byla jakas pamiatka. chce aby na wielkie okazje Ewelinka byla gwiazda poki nie buntuje sie co do ubioru to trzeba korzystac.
mam zatrudnionego fotografa - chce byc na zdjeciach! bo zawsze wszyscy sa a ja nie kupilam juz tzw ksiege gosci i bedzie to jako pamiatka roczku - zyczenia, zdjecia. ja mam tylko kilka fotek a rodzice wspomnienia... chce w przyszlosci podzielic sie tymi wspomnieniami.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 07:51   #1612
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
to chyba dobrze ze taki nieczuly choc wtedy nie bedzie sie bal niczego i nie bedzie ostrozny ... ech. Juleczka za to jak niespodziewanie dotknie gdzies glowka (nie uderzy sie a dotknie) to juz placze jakby spadla z dwoch metrow... no ale za to ostroznie chodzi przy meblach, ostroznie siada, wstaje itp

A taka sukieneczke ma Juliska zamowiona na roczek http://www.zara.com/webapp/wcs/store...20H%C3%B6schen
Słodka sukienka

Oj Olaf jest bardzo nieczuły, aż za bardzo czasem... Kilka miesięcy temu, nie wiem miał chyba z 7m-cy zbił słoik w korytarzu ale tak bezgłośnie że będąc przy nim nie zauważyliśmy i dopiero krew na podłodze zauważyłam bo łapkę rozciął nic nie krzyknął dwa dni temu pudełkiem od jogurtu poaluch rozciął i znów po śladach krwi doszłam a siniaki na głowie ma wciąż aż wstyd spacerować było jak było cieplej

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Ociąga się ta moja Ania jak nic u Antka nawet nie wiedziałam kiedy i jak wychodzą po prostu pewnego dnia otworzył buzię i miał całe uzębienie a potem sobie górne jedynki wybił
A to numer, czyli nie ma tych jedynek nadal?

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Niedługo wszystkim nam posypią się roczki Ja teraz obmyślam naszą roczkową imprezę, w sumie nie planowałam robić nic dużego, tylko najbliższa rodzina która akurat nas tu odwiedza, ale chyba skończy się też na najbliższych znajomych



Olaf widzę, że wybredny bardzo co do jedzenia i ma już swoje ulubione smaczki Ale może to faza przejściowa i znów zacznie więcej jeść? U nas co jakiś czas Matylda demonstruje fazy mniejszego apetytu, ale wtedy staram się nie denerwować tylko czekać aż sama zacznie krzyczeć i upominać się. Chyba lepiej tak niż na siłę, choć ja zawsze się stresuję, że za mało zje i Jej czegoś zabraknie...



Gosia, no to niedługo możesz starać się już o rodzeństwo dla Wiki i Eryka @ nic przyjemnego, ja miałam już czwartą od porodu i na razie mam dość nieregularnie.



No proszę, jak Ewelince szybko ząbki wychodzą! W ogóle podoba mi się reakcja Ewelinki na mycie ząbków, mama nadzieję, że u nas też tak gładko pójdzie. Przyznam, że z racji braku ząbków oraz faktu że i tak karmiłam w nocy, nie podejmowałam się prób czyszczenia dziąsełek przed snem, a może popełniłam błąd. Jedyne, co robiłam to masaż dziąsełek specjalną szczoteczką z nuka.

Karolca, a co robisz z resztką pasty po myciu ząbków, jak się pozbywasz tych resztek? Ewelinka potrafi przepłukać usta?



Ogólnie jednak, od kiedy nie podaję już piersi w nocy przesypia nam całe nocki, ale i dużo wcześniej się budzi, pobudka o 7 teraz to standard
U nas też impreza dla najbliższych

No mam nadzieję że ten brak apetytu na to co zdrowe przzejdzie :p

Olaf w nocy nie je, ale wybudza się na tulanie... No i rzeczywiście śpi krócej do 7 max, ale zazwyczaj przed 7 wstaje

Cytat:
Napisane przez joanaros Pokaż wiadomość
My robimy roczkową imprezę bez szaleństw, tylko dla najbliższych
Pocieszacie mnie, że po odstawieniu od cyca przesypiają dzieciaki wam noce. Ja karmię już tylko w nocy właśnie. Niestety moja się budzi jak w zegarku co 3 godziny Nad ranem pobudek więcej. Mam nadzieję że to się zmieni ale czekam jeszcze może z miesiąc i kończę karmienie
Może nie najada się w dzień? Olaf jak za mało zjadł w dzień a zwłaszcza na wieczór to w nocy głodny, teraz jak późnym popołudniem jest kaszka a po niej cycek to do 5 piersi nie woła...


No nie, moje dziecie nauczyło się wstawać w foteliku do karmienia Ja nie wiem toć w nim pasy powinny być

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
u mnie tez bedzie bezbszalenst, tylko najblizsi - rodzenstwo i rodzice oraz chrzestna. ale chce by z roczku byla jakas pamiatka. chce aby na wielkie okazje Ewelinka byla gwiazda poki nie buntuje sie co do ubioru to trzeba korzystac.
mam zatrudnionego fotografa - chce byc na zdjeciach! bo zawsze wszyscy sa a ja nie kupilam juz tzw ksiege gosci i bedzie to jako pamiatka roczku - zyczenia, zdjecia. ja mam tylko kilka fotek a rodzice wspomnienia... chce w przyszlosci podzielic sie tymi wspomnieniami.
Z fotografem bardzo dobry pomysł, u nas to samo w tym, roku jeszcze zdjecia nie miałam Ale ja uwielbiam strzelać foty, Olaf ma jakieś chociażby jedno zdjecie każdego dnia swego życia jak narazie Też mi zalezy na takiej pamiątce, najcenniejsza a niewielkim kosztem... Mamy już 3 albumy a w kolejce do wywołania kolejne foty
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 07:57   #1613
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

madziuuula a jakie masz krzeselko? to drewniane? u mnie pasy sprawdzaja sie na medal bo Ewelinka tez.bardziej zajeta wstawaniem niz jedzeniem. a z przesypianiem nocy jest lipa. kladzie sie spac najedzona a od 23 pobudki co godzine, czasem co dwie...

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

album masz zwykly czy na wklejane zdjecia? na pierwszy rok zycia mam wklejane zdjecia, staram sie umieszczac date i opis do zdjecia a kazda strone jakos udekorowac. potem juz normalne albumy
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 08:13   #1614
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

hej

my dzisiaj mamy całą nockę przespaną aż miło

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość

A to numer, czyli nie ma tych jedynek nadal?
Oboje nie mają jedynek Antek sprawdza stan uzębienia i u siebie i u Ani prawie codziennie

Macie sprawdzony przepis na krem z brokuła bo Antek sobie zażyczył na obiad
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 09:06   #1615
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Hej!

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość

Ja w przyszły pn wracam do pracy. Ale zleciało! Normalnie sama nie moge uwierzyć. Za 2 tyg robimy roczek i muszę jeszcze wymyśleć prezent do Robcia,bo już te które miały być zakupione rozdysponowane po zainteresowanych.
Moje dziecko na widok kefiru,aż się telepie. Dziś wciągnał obiad,a na widok kefiru ,który piłam prawie kwiczał z radości. Nie wierze jak w takim małym brzuchu zmieściło się jeszcze tyle. Nie można Mu było szklanki wyrwać tak się przyssał Aż muszę to nagrać
Milego powrotu do pracy
No,a kefirek jest zdrowy,wiec tylko sie cieszyc,ze lubi



Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość

A taka sukieneczke ma Juliska zamowiona na roczek http://www.zara.com/webapp/wcs/store...20H%C3%B6schen

Sliczna sukienka,taka delikatna jak Juleczka


Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Gosia, no to niedługo możesz starać się już o rodzeństwo dla Wiki i Eryka @ nic przyjemnego, ja miałam już czwartą od porodu i na razie mam dość nieregularnie.
No wlasnie juz chyba nie bede sie starac o kolejne dziecko
Zachowanie mojego meza zmodyfikowalo moje plany....



Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o kreację roczkową to mam już upatrzoną dla Ewelinki, licytuję.
Załącznik 5132290
Sliczna! Bardzo mie sie podoba
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 11:31   #1616
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
u mnie tez bedzie bezbszalenst, tylko najblizsi - rodzenstwo i rodzice oraz chrzestna. ale chce by z roczku byla jakas pamiatka. chce aby na wielkie okazje Ewelinka byla gwiazda poki nie buntuje sie co do ubioru to trzeba korzystac.
mam zatrudnionego fotografa - chce byc na zdjeciach! bo zawsze wszyscy sa a ja nie kupilam juz tzw ksiege gosci i bedzie to jako pamiatka roczku - zyczenia, zdjecia. ja mam tylko kilka fotek a rodzice wspomnienia... chce w przyszlosci podzielic sie tymi wspomnieniami.

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
madziuuula a jakie masz krzeselko? to drewniane? u mnie pasy sprawdzaja sie na medal bo Ewelinka tez.bardziej zajeta wstawaniem niz jedzeniem. a z przesypianiem nocy jest lipa. kladzie sie spac najedzona a od 23 pobudki co godzine, czasem co dwie...

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

album masz zwykly czy na wklejane zdjecia? na pierwszy rok zycia mam wklejane zdjecia, staram sie umieszczac date i opis do zdjecia a kazda strone jakos udekorowac. potem juz normalne albumy

No niestety drewniane, ale mam szelki to może mu będę je zakładać na pobyt w krzesełku

Mam dwa zwykłe albumy i jeden klejony taki duuuży, ale opisy wszędzie

Współczuje nocki Co godzinę to często
Ja mojego uczyłam zasypiać w łóżeczku nawet w nocy mimo że troszkę pakał, ale poklepywałam i do upartego powtarzałam lulu, ale ty pracujesz napewno nie masz sił w nocy

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
hej

my dzisiaj mamy całą nockę przespaną aż miło



Oboje nie mają jedynek Antek sprawdza stan uzębienia i u siebie i u Ani prawie codziennie

Macie sprawdzony przepis na krem z brokuła bo Antek sobie zażyczył na obiad
Gratuluje nocki
No to przynajmniej po dzieciaczkach napewno widac że rodzeństwo

Wasze dzieci tez mają radochę gdy przypadkiem zakaszlną albo psikną ?

Olaf zjadł kawałek jabłuszka a potem jak spiderman chciał lecieć z krzesełka za kawałkim który wyrzucił
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 12:03   #1617
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość

Gratuluje nocki
No to przynajmniej po dzieciaczkach napewno widac że rodzeństwo

Wasze dzieci tez mają radochę gdy przypadkiem zakaszlną albo psikną ?

Olaf zjadł kawałek jabłuszka a potem jak spiderman chciał lecieć z krzesełka za kawałkim który wyrzucił
Ania nie ma radochy że kaszle tylko ostatnio jak dawałam Antkowi syrop to udawała że kaszle żeby też dostać i śmiała się
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 12:08   #1618
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Wiecie co jak dowiaduje sie,ze jakas kobitka znajoma zaszla w ciaze,to tak mi na sercu cieplo sie robi,no i tez bym chciala w tej ciazy byc raz jeszcze... miec jeszcze jedno dziecko.
Zawsze marzylam o duzej rodzinie...
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 13:36   #1619
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Karolca, a drogo taka usługa kosztuje? U nas Tż na samo wspomnienei przez mnie, żeby jakąś sesję zdjęciową dla Matyldy robić cały się jezy i złości, bo on ma ambicje fotografa i mówi, że po co fotograf skoro on będzie robił zdjęcia?! Denerwuje mnie takim podejściem, ale nie da sobie przetłumaczyć

Gosia, współczuję sytuacji z mężem...Mnie też wzrusza, jak dowiaduję się o ciązy wśród znajomych albo słyszę o porodzie. Ale też z mężem bywa u nas ostatnio różnie, i to mnie m.in powstrzymuje przed kolejną ciążą, nie chciałabym żałować...

A w kwestii nocnych pobudek, to u nas kolejna noc z pobudką, gdzie zakończyła się konsumpcją deserku z saszetki (porzeczki i jabłko) oraz zmianą przesikanje pieluchy. Nie wiem, czemu Matylda jest głodna w nocy, skoro idzie spać z pełnym brzuchem??? I to nawet jak apetyt Jej wyjatkowo wczoraj dopisywał w ciągu dnia...Ale widzę, że Joanaros i Karolca macie ten sam problem!
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 14:48   #1620
Agnes18
Zakorzenienie
 
Avatar Agnes18
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 969
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
A taka sukieneczke ma Juliska zamowiona na roczek http://www.zara.com/webapp/wcs/store...20H%C3%B6schen
Ładna sukieneczka. Ale dobra będzie? Rozmiar 74 nie będzie za mały na roczek?

Cytat:
Napisane przez joanaros Pokaż wiadomość
My robimy roczkową imprezę bez szaleństw, tylko dla najbliższych
Pocieszacie mnie, że po odstawieniu od cyca przesypiają dzieciaki wam noce. Ja karmię już tylko w nocy właśnie. Niestety moja się budzi jak w zegarku co 3 godziny Nad ranem pobudek więcej. Mam nadzieję że to się zmieni ale czekam jeszcze może z miesiąc i kończę karmienie
Ja moje Dzieciątko karmiłam w nocy na śnie. Teraz już nie chce w nocy jeść. Przesypiamy całą noc i karmię tylko rano i wieczorem.
__________________
„Nie wierzę ludziom, którzy twierdzą,
że ubranie nie jest ważne.” (Miuccia Prada)

Moje Szczęścia dwa G N
Agnes18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.