Etui na czytnik e-booków. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-28, 13:33   #1
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360

Etui na czytnik e-booków.


Postanowiłam zrobić sobie etui na czytnik e-booków.
Wyglądać ma tak jak przedstawiają zdjęcia.
Materiał: filc, wymarzyłam sobie 4- lub 5-milimetrowy, dwie warstwy.

Problem mam tak naprawdę z wymiarami. Nie bardzo wiem jak mam wymierzyć potrzebny mi materiał - szczególnie uwzględniając jego grubość, która po złożeniu obu kawałków będzie mieć coś koło 8-10 mimilmetrów.

Wymiary czytnika to: 192mm x 125mm x 9 mm. Myślałam, aby z każdej strony oraz do grubości dodać po jednym centymetrze - czyli wymiary etui po rozłożeniu miałyby: 210mm x 310mm x 20mm.
Teraz pytanie - czy to wystarczy? Czy to jednak za mało? Może, ktoś już robił coś takiego i wie z której strony to ugryźć? Nie wiem też za bardzo jakiej długości gumki do trzymania tego etui zastosować. Dla mnie będzie to pierwsze DYI takiego typu, ale postanowiłam się pobawić, bo chciałabym ozdobić go na własna modłę oraz wykorzystać maszynę do szycia, która mi się w domu kurzy, a która bez problemu z takim materiałem powinna dać sobie radę

A i jeszcze jedno. Czego użyć? Filcu technicznego czy dekoracyjnego? Czy obu: np. jako zewnętrzny dekoracyjny, jako wewnętrzny techniczny?

Próbowałam szukać turtoriali, ale coś mi nie idzie. To co znajduję nie dotyczy takich etui jak to na zdjęciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 69de6b89e176fbd91a8aacf4ec9f3fdb.jpg (61,5 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6563c74ef39ab429806e096a94630806.jpg (24,8 KB, 42 załadowań)

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2013-03-01 o 11:48
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 06:54   #2
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Etui na czytnik e-booków.

hmmm... a ja mam tylko jedno pytanie, takie techniczne: czym chcesz zszywać te 8-10mm filcu?
bo filc techniczny jest nie tylko gruby, ale też ma dużą gęstość....


aaa.. doczytałam. maszyną do szycia. Masz 100% pewność, że da sobie radę ta maszyna z tym filcem? Z moich 4 jakie mam tylko jedna sobie poradziła...

Edytowane przez Wisnia
Czas edycji: 2013-03-05 o 06:56
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 08:15   #3
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Mam pewność.
Maszyna służyła mojej Mamie gdy była krawcową i szyła na niej materiały różnej grubości i gęstości - również i filc.
W najgorszym razie albo zmniejszę wymagania do jednej warstwy 4 mm, albo pójdę śladem koleżanki, która swoją torebkę kleiła.

Tapnięte z mojego HTC ONE V
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 09:37   #4
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Etui na czytnik e-booków.

Nie mogę coś powiększyć tych fotek, nie chcą mi się otworzyć w nowym oknie...Czy tam na rogach do trzymania czytnika to są gumki wszyte ?
Ja bym pierw zrobiła formę z papieru, ewentualnie uszyła próbny z jakiegoś starego psześcieradła ,żeby być pewnym wymiarów.
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 10:44   #5
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Etui na czytnik e-booków.

Tak, są gumki. Generalnie mam już filc pocięty, czeka tylko na jakiś wolny dzień, bo zwyczajnie nie mam kiedy wyciągnąć maszyny -_-

Na pomysł z formą też wpadłam i ją zrobiłam, ale ostatecznie o kant stołu mogłam ją sobie rozbić, bo i tak cięłam po prostu przymierzając czytnik. Papier jest dużo, dużo cieńszy od filcu, więc i tak robiąc formę musiałam kminić ile liczyć na zagięcie.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.