Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6 - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-28, 08:53   #1081
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

witam się z Wami po weekendzie, a był on pracowity
w mieszkanku mamy pokój 3m2 przeznaczony na jakieś zaprawy, no i ogólnie trzymamy tam różne rzeczy typu wózek, odkurzacz itd słowem wszystko i nic tam jest. Jak się tu wprowadziliśmy kilka miesięcy temu to po prostu zwaliliśmy wszystkie rzeczy na podłodze z postanowieniem w wkrótce kupimy szafki i będzie ok, no ale ciągle koszty były jakieś inne a tu w piatek mój mąż postanowił zrobić mi niespodziankę pojechal do ikei zamontował sprytnie regały, kupił duże pudła plastikowe do przechowywania rzeczy no i tak oto mam piękne gospodarcze pomieszczenie w mieszkaniu Tak się cieszyłam, że mąż sie śmiał że nie wiedział że tylko tyle trzeba zrobić żeby zadowolić żonę;p no a wczoraj pojechaliśmy do Szwecji na zakupy bo tam taniej. I wiecie co ja głupia zrobiłam? Pojechałam bez dokumentów, nie miałam nawet glupiego dowodu osobistego i zorientowałam się jak już granice przekroczyliśmy! tak sie stresowałam przez cały czas że w drodze powrotnej będa kontrole a mąż mnie nastraszył jeszcze że będziemy mieli szczęście jak nam mandat dadzą i pozwolą jechać...Ja nie wiem o czym ja myślałam rano, że nie wzięłam dokumentów... teraz sie z tego śmieję że zostałam przestępcą i przy okazji moje dziecko też, ale do śmiechu mi nie było o nie!
Pytanko mam tak z innej beczki, zdarza się Wam jeszcze wymiotować? Bo ja dziś rano dostalam strasznie silnych skurczy żołądka i zwymiotowałam, zastanawiam się czy to dolegliwość ciążowa czy choróbsko mnie zbiera. A i jeszcze kolejna wiadomość mój mąż pracuje teraz u takiej rodziny i ich córeczka mała ma różyczkę i trochę się denerwuję bo Ani mąż ani ja nie przechodziliśmy różyczki, małej się już wysypało wszystko no i tak sobie myślę jak się już zaraziliśmy to będą nerwy...
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 08:58   #1082
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Dzien dobry,

Ja siedze i czekam na stolarza i juz mi cisnienie lekko podskoczylo, bo mial byc na 8.00 pokazac projekt pokoju Aleksa i po zaliczke, no i jeszcze go nie ma Kurna jakmnie denerwuja tacy niepunktualni ludzie grrrrrr, tym bardziej, ze sa telefony i mozna zadzwonic, ze sie ktos spozni

Witam nowa mamusie

AgatkaL trzymam kciuki
Też nie lubię spóźnialstwa. Rozumiem sytuacje losowe - korek, ktoś zaspał, ale od tego właśnie są telefony. Jeśli ktoś nawet nie zadzwoni to nie jest to poważne

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
No mnie te odwiedziny przerażają i ten czas po porodzie to już w ogóle
No i w szczególności mężowie innych dziewczyn . Ja bardzo chce karmić piersią ale jestem pewna , że nie chce by żaden obcy facet się mi przyglądał (wiem , ze wtedy się zablokuje ) .
Ja wiem , że podczas karmienia dziecka innych dziewczyn mój mąż spokojnie wyjdzie z sali , żeby nie przeszkadzać . Ale boję się innych no naprawdę po opisie tamtej dziewczyny obawiam się , że trafię na kogoś właśnie takiego .
Więc jeśli będzie możliwość to chyba mimo wszystko wybiorę salę pojedynczą,
OMG! Chyba żyłam w błogiej nieświadomości i zostałam sprowadzona na ziemię. To jak to? To nie ma parawaników, zasłonek, żeby można było mieć odrobinę prywatności? To ja nie chcę!
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:05   #1083
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez jaszczurka_2007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny trochę późno ale dołączam TP 18.02.2014 r... na razie tyle informacji, obiecuję, że się rozkręcę
Witaj!



Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

W ogóle jaki rozmiar kombinezonu kupić dla noworodka?

I tu mam pytanie do doświadczonych mam: czy dziecko łatwo może wypaść z takiego łóżeczka? Jakie będzie lepsze - z odkręcanym jednym bokiem, czy z wyjmowanymi szczebelkami?

Mam dwa: jeden na 56,drugi na 62,ale wypada niewiele większy od tego 56.

W łóżeczku Wiki były wyjmowane szczebelki,a teraz Eryk ma łóżeczko z którego się nie wyjmuje wcale. Ale on mało w łóżeczku sypia...
Wolałabym takie z wyjmowanymi szczebelkami niż z odkręcanym bokiem.




Cytat:
Napisane przez AgatkaL Pokaż wiadomość
Witam z rana
Szykuję się właśnie do sądu metropolitalnego na przesłuchanie na 10.30...trzymajcie kciuki





Cytat:
Napisane przez Olcia_1983 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie - takie mocno z innej beczki
Co byście kupiły na urodziny 8-latkowi i 10-latkowi?

Ciężko powiedzieć nie znając dziecka,tyle tego teraz jest,nie wiadomo jakie dziecko ma zainteresowania. No i za jaką kwotę?
U Wiki ostatnio był szał na deskorolki,hulajnogi takie małe do tricków. Tak to wygląda:

http://img01.tablica.pl/images_tabli...ki-zabawki.jpg

Różne rampy,rzeczy do zjeżdżania można kupić,w zestawach są.

A może klocki lego? Ale porządny zestaw to już nie małt wydatek.

Jakaś planszówka? Wiki w wieku 8 lat zaczęła z nami grać w Magię i Miecz. Dla chłopaków to będzie fajne,o ile rodzice będą chcieli też pograć:

http://image.ceneo.pl/data/products/...ia-i-miecz.jpg

A może scrabble? Grając dzieciaki wzbogacą słownictwo:

http://image.ceneo.pl/data/products/...inal-51289.jpg

Fajne są zestawy do różnych doświadczeń,np:

http://cdn2.asteroid.pl/c8/a.swistak...79547_1024.jpg

http://merlin.pl/Dromader-Chemik-zes...,ZD-5361_1.jpg


Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Ja pisałam do Em my . Napisała , ze lepiej się czuje i czeka na ktg więc później coś więcej da znać .
To super,że czuje się lepiej.
Może dziś powiedzą kiedy wyjdzie do domu.



Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Cudny
Ja mam taką fotę świeżutko wyjętego Alka, który wylądował na moim brzuchu. Jeszcze z nieodciętą pepowiną Już wtedy był piękny, chociaż osoby postronne pewnie mogły by mieć odmienne zdanie
Dla matki to zawsze dziecko będzie piękne.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:07   #1084
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
A i jeszcze kolejna wiadomość mój mąż pracuje teraz u takiej rodziny i ich córeczka mała ma różyczkę i trochę się denerwuję bo Ani mąż ani ja nie przechodziliśmy różyczki, małej się już wysypało wszystko no i tak sobie myślę jak się już zaraziliśmy to będą nerwy...
Wymioty nie są typowym objawem różyczki, więc to raczej nie z jej powodu źle się poczułaś. Różyczka jest niebezpieczna dla płodu najbardziej w I trymestrze, niemniej jednak bałabym się zarażenia. Obserwuj siebie i męża, a dla spokojności może zrób badania serologiczne. A może mąż ma taką opcję, by nie chodzić do tej rodziny póki dziewczynka jest chora? Tak byłoby dla Was najbezpieczniej.
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:10   #1085
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Jak leżałam z Wiki (daaawno! ) to nie było odwiedzin na sali. Leżało nas chyba 4. A na odwiedziny wychodziło się na korytarz

Z Erykiem miałam osobną salę. Ale chyba ciężko byłoby mi przez te 16 godzin co leżałam wpaść w depresję,z czego 10 godz był ze mną mąż.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:16   #1086
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Hej. Widzę że temat szpitali. U nas nie wchodzi się na salę na której się leży,jedynie jest korytarz i pokój odwiedzin,tam są fotele,i kanapy.
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:19   #1087
Olcia_1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 342
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość

Ciężko powiedzieć nie znając dziecka,tyle tego teraz jest,nie wiadomo jakie dziecko ma zainteresowania. No i za jaką kwotę?
U Wiki ostatnio był szał na deskorolki,hulajnogi takie małe do tricków. Tak to wygląda:

http://img01.tablica.pl/images_tabli...ki-zabawki.jpg

Różne rampy,rzeczy do zjeżdżania można kupić,w zestawach są.

A może klocki lego? Ale porządny zestaw to już nie małt wydatek.

Jakaś planszówka? Wiki w wieku 8 lat zaczęła z nami grać w Magię i Miecz. Dla chłopaków to będzie fajne,o ile rodzice będą chcieli też pograć:

http://image.ceneo.pl/data/products/...ia-i-miecz.jpg

A może scrabble? Grając dzieciaki wzbogacą słownictwo:

http://image.ceneo.pl/data/products/...inal-51289.jpg

Fajne są zestawy do różnych doświadczeń,np:

http://cdn2.asteroid.pl/c8/a.swistak...79547_1024.jpg

http://merlin.pl/Dromader-Chemik-zes...,ZD-5361_1.jpg
Dzięki porozgladam się i może coś znajde - fajne te gry edukacyjne. Może coś takiego mu się spodoba

Ostatnio 3 lata z rzędu dostawał lego, jakieś takie pojedyncze rzeczy do składania i chyba nadszedł czas zmienić przyzwyczajenia.
Olcia_1983 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 09:20   #1088
cayenneOna
Zadomowienie
 
Avatar cayenneOna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: München/Gräfelfing
Wiadomości: 1 300
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
Dzień dobry

U mnie odwrotnie. Wczoraj mały był taki aktywny, że nie sądzę żeby spał. Może robił 10 minutowe drzemki. Cały dzień kopał, fikał, skakał mi po pęcherzu, wypinał się i wciskał pod żebra. W nocy był spokój, a dziś może ze 3 razy fiknął. Na razie się trzymam, ale jeszcze trochę i zacznę świrować...

Dobry układ .

Robi się

Najpopularniejszą amebą (pełzakiem czerwonki) zaraża się poprzez spożycie wody lub pokarmu, w których są cysty tego pasożyta, które trafiły tam z odchodami innego, zarażonego człowieka. Drogą kropelkową nie zarazisz się . Wg mnie ubranka są "bezpieczne" i ja bym je wzięła, wyprała w wysokiej temperaturze, podziękowała koleżance i życzyła jej zdrowia. Jednak jeśli się boisz, możesz postąpić inaczej. Decyzja musi być Twoja.

Też bardzo się tego obawiam. Na sali wolę być z kimś, ale nawet dziś rano zapowiedziałam mężowi, że ma mnie strzec przed najazdami znajomych i krewnych. Koleżance/koleżankom z sali powiem, że wstydzę się karmienia piersią przy obcych ludziach i mam nadzieję, że to uszanują i przekażą swoim gościom. Ja zrobię tak samo. No, ale wiadomo, że mogę trafić na jakieś przedziwne osoby i wtedy będę odliczać jeszcze bardziej intensywnie czas do wyjścia .

Jaszczurka, witaj .
Potrzebowałam właśnie jakiejś informacji, dziękuję...o ile dobrze zrozumiałam, nie jest w takim razie niebezpieczne tam ani jechać na parę minut po ubranka, ani nocować?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cayenneOna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:25   #1089
mala098
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 343
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Noo u mnie w domu zbuntowany dwulatek a w brzuchu zbuntowany płodek. Cecha wspólna: gadam do nich jak do ściany, a oni zero reakcji


Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Mam wózek w domu

Teutonia Cosmo, model z zeszłego roku. Brązowa z niebieską kratką. Jest śliczna i naprawdę w świetnym stanie - na stelażu jest parę rysek, ale tapicerka bez zarzutu. Jazdę próbną do samochodu przeszła znakomicie
Fajny
My wyboru nie mamy, kupimy I'coo pii. Jedyny na rynku, który mieści się do naszej windy

Miłego dnia dziewczyny!
Miałam superaśny weekend, mąż wrócił, urodziny taty, spotkanie ze znajomymi, długie spacery, zdjęcia jesienne w parku, ach, kocham weekendy
__________________
Emi z nami
mala098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:26   #1090
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
Potrzebowałam właśnie jakiejś informacji, dziękuję...o ile dobrze zrozumiałam, nie jest w takim razie niebezpieczne tam ani jechać na parę minut po ubranka, ani nocować?
Nie , niebezpiecznie byłoby gdybyś miała kontakt z kałem koleżanki (przez usta ), ale to chyba mało realne . Podstawa to solidne mycie rąk.
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:38   #1091
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Chyba do moich dolegliwości doszła rwa kulszowa.
Boli jak diabli od kiedy wstałam.
Nigdy tego nie miałam. W tej ciąży to chyba doświadczę każdego bólu.
I nie wiem która pisała,że ciąża to kalectwo,ale się zgadzam!

Czy ten ból da się rozchodzić czy coś?
Muszę iść pozałatwiać kilka spraw,do sklepu,przychodni itp. Może to rozchodzę,jak myślicie?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 09:44   #1092
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Chyba do moich dolegliwości doszła rwa kulszowa.
Boli jak diabli od kiedy wstałam.
Nigdy tego nie miałam. W tej ciąży to chyba doświadczę każdego bólu.
I nie wiem która pisała,że ciąża to kalectwo,ale się zgadzam!

Czy ten ból da się rozchodzić czy coś?
Muszę iść pozałatwiać kilka spraw,do sklepu,przychodni itp. Może to rozchodzę,jak myślicie?
Hmmm jesli to faktycznie rwa, to raczej tego nie rozchodzisz, tylko leki. A moze dziec Ci sie jakos tak ulozyl i uciska nerwy i dlatego Cie boli
Bo mnie tak czasem boli wlasnie, ale jak bylam u lekarza to powiedzial, ze to ucisk na nerw.... Trzeba wytrzymac, albo ewentualnie paracetamol...
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:46   #1093
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Dziewczyny co do mężów to oni mają prawo wziąć zwolnienie po porodzie, to tzw opieka nad żona. Do 2 tygodni włącznie. Szkoda urlopu.

Mój kolega z pracy tak brał. Jeszcze z lekarzem fajnie ustalił, ze ten mu dawał to zwolnienie tylko w tygodniu,bez weekendów dzięki czemu wyszło dużo dłużej.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:50   #1094
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Witam się z rana .

Jakaś przymulona dzisiaj jestem. Wczoraj nie pisałam, bo cały dzień poza domem byliśmy, ale jakoś mało naskrobane było to szybko nadrobiłam dzisiaj.
W nocy budziłam się kilka razy wyprawiłam TŻ do pracy, a potem jak zasnęłam to nie mogłam wstać z łóżka, i wreszcie zmusiło mnie to ,że prawie bym się w łóżko zsikała
Ogólnie wczoraj i w sobotę było jakieś 24 stopnie , a dzisiaj chłodniej, wietrznie, szaro i mokro.
A ja się zanudzam, no cóż tak bywa.

Perfuzja- śliczny wózek
Gosia- twój Eryk był cudny, nadal jest ale takie malutkie, różowiutkie zawsze najfajniejsze.
AgatkaL-
Witam nową mamusie

Standart- co dziś na obiad ??
U mnie krupnik, i placki ziemniaczane
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:50   #1095
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Witajcie,
melduje się po weekendzie.

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Dziewczyny co do mężów to oni mają prawo wziąć zwolnienie po porodzie, to tzw opieka nad żona. Do 2 tygodni włącznie. Szkoda urlopu.

Mój kolega z pracy tak brał. Jeszcze z lekarzem fajnie ustalił, ze ten mu dawał to zwolnienie tylko w tygodniu,bez weekendów dzięki czemu wyszło dużo dłużej.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mój znajomy tak właśnie zrobił i był 2 tyg. w domu z żoną a ma w zapasie urlop tacierzyński i jeszcze zwykły urlop w razie czego

Mój mąż pracuje sam na siebie tzn. ma własną firmę i chyba za wiele wolnego nie będzie miał
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:54   #1096
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Jak ma własna firmę to, niestety jak nie pracuje to nie ma dochodów więc zus mu nic nie wpłaci bo skąd skoro pensje ma z tego co sam zarobi to jest minus dg

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:55   #1097
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Chyba do moich dolegliwości doszła rwa kulszowa.
Boli jak diabli od kiedy wstałam.
Nigdy tego nie miałam. W tej ciąży to chyba doświadczę każdego bólu.
I nie wiem która pisała,że ciąża to kalectwo,ale się zgadzam!

Czy ten ból da się rozchodzić czy coś?
Muszę iść pozałatwiać kilka spraw,do sklepu,przychodni itp. Może to rozchodzę,jak myślicie?
Mnie rozchodzenie bardzo pomogło.
Ale nie powiem, przez pierwsze parenascie minut chodzenia boli jak sk....syn.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:55   #1098
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Hmmm jesli to faktycznie rwa, to raczej tego nie rozchodzisz, tylko leki. A moze dziec Ci sie jakos tak ulozyl i uciska nerwy i dlatego Cie boli
Bo mnie tak czasem boli wlasnie, ale jak bylam u lekarza to powiedzial, ze to ucisk na nerw.... Trzeba wytrzymac, albo ewentualnie paracetamol...
Pewności nie mam co to,ale boli mnie tyłek,biodra i promieniuje aż do nóg.

Już bym chciała styczeń,albo nie koniec grudnia,bo jednak Świąt nie chcę ominąć.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 09:56   #1099
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

A w ogole to śniło mi się dzisiaj, ze Gosia tłumaczyła mi, ze nie mogę postawić łóżeczka Małego koło okna, bo go przewieje, bo na 7 piętrze są przeciągi
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 09:58   #1100
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Jak ma własna firmę to, niestety jak nie pracuje to nie ma dochodów więc zus mu nic nie wpłaci bo skąd skoro pensje ma z tego co sam zarobi to jest minus dg

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jak zawsze właścicielom firm czy im się wiedzie dobrze czy źle zawsze wiatr w oczy. Już składki zusowskie są takie duże co miesiąc to jeszcze taki ojciec nie ma prawa do bycia z dzieckiem chociaż te pierwsze dwa tygodnie. Musi zrezygnować z pracy i zarobku aby być przy rodzinie;/ Lipa...
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:03   #1101
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Dziewczyny co do mężów to oni mają prawo wziąć zwolnienie po porodzie, to tzw opieka nad żona. Do 2 tygodni włącznie. Szkoda urlopu.
z tego co wiem to po porodzie SN przysługuje tydzień a po CC dwa tygodnie. do tego też te 2 tyg tacierzyńskiego.

Cytat:
Napisane przez san_g Pokaż wiadomość
Jak zawsze właścicielom firm czy im się wiedzie dobrze czy źle zawsze wiatr w oczy. Już składki zusowskie są takie duże co miesiąc to jeszcze taki ojciec nie ma prawa do bycia z dzieckiem chociaż te pierwsze dwa tygodnie. Musi zrezygnować z pracy i zarobku aby być przy rodzinie;/ Lipa...
bo to taki prorodzinny kraj jest.
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:05   #1102
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Pewności nie mam co to,ale boli mnie tyłek,biodra i promieniuje aż do nóg.

Już bym chciała styczeń,albo nie koniec grudnia,bo jednak Świąt nie chcę ominąć.
O kalectwie to moja teoria, właśnie dlatego że też mi dokucza nerw kulszowy. Jak sie rozchodze to jakos idzie, ale jak potem usiąde lub sie połoze to potem wstać i zrobic te kilka pierwszych kroków to wyższa szkoła jazdy Ale dla mnie najgorsze jest ruszyć się żeby chociaż zmienić pozycje jak leże, bo ruszenie nogą to ból straszny.

co do karmienia w szpitalu to nie ma sie co na zapas stresować. Ja tam ekshibicjonistką nie jestem ale jak trzeba było to trzeba i nie myślałam kto na to patrzy. Ja byłam w szpitalu, moje dziecko było głodne i na wszystko inne miałam wywalone. Po porodzie niewiele było mnie w stanie ruszyć
A poza tym myślę że w większości oddziałów są parawany którymi sie mozna zasłonić. Przynajmniej u nas są i nie sądze zeby to była rzadkość
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:05   #1103
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez san_g Pokaż wiadomość
Jak zawsze właścicielom firm czy im się wiedzie dobrze czy źle zawsze wiatr w oczy. Już składki zusowskie są takie duże co miesiąc to jeszcze taki ojciec nie ma prawa do bycia z dzieckiem chociaż te pierwsze dwa tygodnie. Musi zrezygnować z pracy i zarobku aby być przy rodzinie;/ Lipa...
Też uważam, ze składkę powinno się odprowadzać tylko jak na nią masz. Chociaż u nas tyle cwaniakow zaraz by było, ze dochodów nie mają.

Sama mam dg ale zawieszona. Zawsze serce mnie boli jak od faktury muszę odliczać podwójnie odprowadzana składkę zdrowotna.(bo mam umowe o prace więc pracodawca też co miesiąc odprowadza)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:09   #1104
vacuity
Rozeznanie
 
Avatar vacuity
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 712
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Hey Dziewczyny, witam się z Wami po weekendzie

Powiem Wam, że ja też boję się tych pierwszych dni po porodzie - w szpitalu. W ogóle na szpital reaguję strachem - kiedy na początku ciąży wylądowałam tam na 3 dni, to w kolejce na izbie miałam łzy w oczach, było mi tak głupio... Ale może to dlatego, że to był pierwszy raz w szpitalu, wszystko było nowe i nieznane? Tak cię pocieszam

Weekend upłynął mi szybko, w sobotę wieczorem córeczka dała popis swoich możliwości. Oglądaliśmy film, mąż z głową przy moim brzuchu, a ja opowiadałam mu, że już niedługo widać będzie z zewnątrz jak Zuzka kopie - a ona się tak rozszalała, że od razu mogliśmy zobaczyć jak to wygląda. Brzuch podskakiwał, Mąż miał radość, a ja miałam dość po kilkunastu minutach

Co do depresji poporodowej, to mój lekarz wspominał o badaniach, z których wynika, że kobiety, które w okresie ciąży mają różne wątpliwości, obawy itp (ja właśnie do nich należę, dlatego zaczęłam z nim ten temat) psychicznie lepiej przechodzą przez okres poporodowy - bo przerobiły już wiele aspektów i bardziej trzeźwo patrzą na sytuację. Natomiast te, które od początku widzą wszystko w różowych kolorach może czekać rozczarowanie rzeczywistością, a wtedy łatwiej o załamanie. Więc dobrze jest teraz przepracować swoje obawy, a nie zamiatać je pod dywan, bo potem realny obraz sytuacji może być trudny do ogarnięcia.

Fajna ta opcja z opieką nad żoną, niestety myteż nie będziemy mogli z niej skorzystać... ale dobrze wiedzieć na przyszłość

Aha, u mnie dzisiaj też krupnik, chociaż chodzi za mną pomidorówka... Może jutro zrobię.

I witam nowe mamusie Dziewczyny, jeśli chcecie być dopisane do listy, to napiszcie PW Emmie - ona redaguje pierwszy post. A że Emma jest teraz w szpitalu, to nie wiem czy da radę nadrobić to wszystko co teraz piszemy - czyli zobaczyć też Wasze ogólna wiadomości.... Swoją drogą liczyłam, że dziś ją już może wypuszczą
__________________
18.05.2013 - Żona - zapnij pasy Kochanie, przed nami wyboista droga
vacuity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:12   #1105
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Ahh i pochwalę się wam jakiego tygrysa, i pacynkę tatuś sprawił pierworodnemu .Chociaż wydaje mi się ,że to tatuś będzie mieć większą frajdę z tygrysa niż młody, patrząc na fakt ,że zdążył się już trochę pobujać na zabawce.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01176.jpg (87,5 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01177.jpg (84,1 KB, 25 załadowań)
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:16   #1106
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

A tu jeszcze pochwale sie moja pociechą. Na tym zdjęciu w czapeczce z bandażu miał może ze 3 dni i zaczął naświetlanie na żółtaczke. Teraz to już duży kawaler. Zawsze powtarzam ze dla mnie za szybko ten czas płynie i nie nadążam sie nacieszyć każdym z etapów
http://szafka.pl/c488866-moj-synus-n...anszy.html?i=1
Ojj niestety zdjecia niedostępne jednak dla nie zalogowanych, wiec sie nie pochwale :/

Edytowane przez lidkaa82
Czas edycji: 2013-10-28 o 10:17
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:22   #1107
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6


Witam nową Mamusię!

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Ja pisałam do Em my . Napisała , ze lepiej się czuje i czeka na ktg więc później coś więcej da znać .
Czekamy na dalsze wieści i trzymamy kciuki

Cytat:
Napisane przez krolowa_nilu Pokaż wiadomość
O! Kolejna ciekawa rzecz z SR - położne odradzają pojedyncze sale poporodowe U nas w szpitalu nawet zrezygnowano z takich (wcześniej była możliwość za opłatą). Chodzi o to, że kobiety które pierwsze doby po porodzie spędzają same są o wiele bardziej narażone na wystąpienie depresji poporodowej. Te pierwsze dni są trudne, jest dużo nowości i nieprzewidzianych rzeczy, przebywając wtedy z innymi kobietami, które przechodzą to samo łatwiej jest zaakceptować zmiany. Mówił nam nawet o tym lekarz oprowadzający po porodówce. Na początku ta teoria wydała mi się mocno naciągana, ale im więcej o tym myślę tym bardziej mnie to przekonuje.
Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
To jest bardzo słuszna uwaga. Przynajmniej u mnie to sie zgadza. Mi dziewczyny zupełnie nie przeszkadzały za to fajnie było mieć sie do kogo odezwać, albo jak trzeba było isc do łazienki to przynajmniej spojżały na malucha i zawołały w razie czego. Jak w połowie pierwszej ciaży wylądowałam n 3 dni w szpitalu i pół dnia byłam sama na sali to myslałam że oszaleje.
Wydaje mi się, że pojedyncze sale są dobre, kiedy mąż, albo inna osoba z rodziny będzie cały czas z nami. W Św. Zofii wynajęcie takiej sali to koszt 500 zł za dzień. Z tego co wiem to mąż (lub inna osoba towarzysząca) może być z nami wtedy cały czas, jest kanapa, na której może się przespać.
W sali "zbiorczej" odwiedziny są pewnie tylko do godz. 18 (albo 19 nie pamiętam), więc osoby towarzyszące muszą potem opuścić salę.
Moim zdaniem, jeśli któraś wie, że nie będzie mógł być z nią cały czas mąż, albo inna osoba towarzysząca to lepiej być w sali z innymi kobietami, niż samej. Choćby dlatego, jak napisała Lidka, że jak będziemy chciały wyjść do toalety to któraś z kobiet zwróci uwagę na dziecko. Jak będzie się mieć jakieś wątpliwości to można je omówić z innymi mamami. Jak do jednej z kobiet przyjdzie pielęgniarka to zawsze możemy i my o coś zapytać/poprosić
Tak mi się wydaje.

Ja nie będę wynajmować pojedynczej sali, jeśli już to może zdecyduję się na dodatkową opiekę położnej Ale też nie jestem jeszcze pewna.

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
Pytanko mam tak z innej beczki, zdarza się Wam jeszcze wymiotować? Bo ja dziś rano dostalam strasznie silnych skurczy żołądka i zwymiotowałam, zastanawiam się czy to dolegliwość ciążowa czy choróbsko mnie zbiera. A i jeszcze kolejna wiadomość mój mąż pracuje teraz u takiej rodziny i ich córeczka mała ma różyczkę i trochę się denerwuję bo Ani mąż ani ja nie przechodziliśmy różyczki, małej się już wysypało wszystko no i tak sobie myślę jak się już zaraziliśmy to będą nerwy...
Ja bym zrobiła badanie na przeciwciała różyczki, możliwe, że byłaś szczepiona.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Mam dwa: jeden na 56,drugi na 62,ale wypada niewiele większy od tego 56.

W łóżeczku Wiki były wyjmowane szczebelki,a teraz Eryk ma łóżeczko z którego się nie wyjmuje wcale. Ale on mało w łóżeczku sypia...
Wolałabym takie z wyjmowanymi szczebelkami niż z odkręcanym bokiem.
Dziękuję

Najwyżej poobcinamy szczebelki w łóżku z Ikei Chyba, że uda mi się znaleźć jakieś w miarę ładne (musi być białe i proste), niezbyt toporne i niedrogie z wyjmowanymi szczebelkami
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:28   #1108
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Hmm co do oddania krwi pepowinowej to nam przedstawicielka opowiadała o samych plusach , ale nie zagłębiem się bardziej w temat,wiem jedna, że oddalabym bez zastanowienia.

Agatka mi też się camarel sevilla podoba, ale nie mogę znaleść żadnych opini o nim widziałam na żywo, ale jeszcze w przyszłym tyg pojadę go jeszcze raz zobaczyć. Napisz później swoją opinie
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:38   #1109
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
A w ogole to śniło mi się dzisiaj, ze Gosia tłumaczyła mi, ze nie mogę postawić łóżeczka Małego koło okna, bo go przewieje, bo na 7 piętrze są przeciągi

No ładnie


Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
Ahh i pochwalę się wam jakiego tygrysa, i pacynkę tatuś sprawił pierworodnemu .Chociaż wydaje mi się ,że to tatuś będzie mieć większą frajdę z tygrysa niż młody, patrząc na fakt ,że zdążył się już trochę pobujać na zabawce.
Fajne! Trochę na wyrost tatuś zaszalał,tygrys będzie musiał poczekać
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:45   #1110
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
Witam się z rana .

Standart- co dziś na obiad ??
U mnie krupnik, i placki ziemniaczane
ja mam obiad z wczoraj. Ugotuję tylko ziemniaki i zrobię jakąś surówkę może z selera?

ja z rana zebrałam się do lidla po parkę, w którą się zmieszczę w czasie ciąży o dziwo, załapałam się, choć natarcie babć było niczego sobie ale powiedziałam sobie, że był to pierwszy i ostatni raz kiedy czekam z dużą grupą ludzi na otwarcie sklepu czułam się jak.. jak taki "społeczniak"
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:31.