komunia ? :-/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-26, 08:38   #1
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839

komunia ? :-/


witam
w maju jest komunia mojej chrześnicy (miałam wtedy 17 lat i zostałam poproszona ,moje podejrzenia dlaczego ja kierują sie w strone kieszeni moich rodziców),zgodziłam sie (why ??:/),od tego czasu widziałam chrzesnice 2 razy ,nie utrzymuje z nimi zadnego kontaktu ,mieszkaja we wrocłwiu i jest to rodzina od strony mojego taty ,mieszka tam moja babcia ,bracia taty ,itp.
nigdy nie pojechałam tam z własnej woli ,nie przepadam za nimi i nie mam ochoty tego zmieniać.

nie wiem co mam zrobic z ta komunią (pomijam fakt ze nie chodze do koscioła ok.7 lat),najchętniej nie pojechałabym wcale (pomijam kolejny fakt iz nie stac mnie na żadnen kosztowny prezent i nie mam ochoty zbierac kasy dla chrzesnicy która i tak ma wszytsko)

jestem zła na siebie ,że dałam sie wtedy 9 lat temu ggrrr.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 09:20   #2
pomade
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 11
Re: komunia ? :-/

No niestety...jesteś chrzestną, a komunia to dosyć ważna "impreza", można powiedzieć, że najważniejszymi "gośćmi" są właśnie rodzice chrzestni...Myślę, że powinnaś się chociaż odezwać albo podać bardzo sensowny powód swojej nieobecności, jeśli bardzo nie chcesz jechac;-)Ale - poczekaj jeszcze kilka lat, potężny wydatek czeka cię na ślubie tej dziewczynki..
pomade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 09:25   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: komunia ? :-/

mam cicha nadzieje ze bede wtedy w pracy ,co do slubu to napewno nikt mnie tam nie zobaczy .
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 09:59   #4
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: komunia ? :-/

Paskudna sprawa z taką niechcianą chrześnicą. Okropne, że tak Cię wmanewrowali. Ja na szczęćie moje dwie chrześnice kocham jak własne córeczki i są mi bardzo bliskie. Jak się mnie ktoś pyta ile mam dzieci, to często odpowiadam, że co najmniej troje ( hi hi hi )
A swoją drogą, to rodzice tej dziewczynki zchrzanili sprawę. Chrzestnym rodzicem wg mnie powinien zostać ktoś na prawdę bardzo nam bliski, niekoniecznie rodzina, może być szczery i oddany przyjaciel, który pokocha dzieciaczka, a nie ktoś przypadkowy ,byle z kasą, jak myślisz ? Bo podobno to tak jest, że jak rodzicom coś się złego przydarzy , obowiązki przejmują na siebie chrzestni. Ja tak bym zrobiła.
A na komunię jednak niestety powinnaś pojechać. A może przypadkiem mała okaże się jednak fajną dziewuszką ? Co szkodzi sprawdzić. A jak nie, to zawsze można wcześniej wyjść, tłumacząc się czymkolwiek. A obowiązek spełniony.
Pozdrowionka !
ps. prezent wcale nie musi być strasznie drogi, a poza tym przekonasz się jacy oni na prawdę są. Jeśli dasz skromny prezent, a oni okażą się niefajni - to na wesele już Cię nie zaproszą i kłopot z głowy ( ha ha )
jeszcze raz buziaczki
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 10:14   #5
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: komunia ? :-/

Paulo, chrzestni moich dzieci są raczej niezamożni. Kiedy przyszli na komunię z mało kosztownymi prezentami do głowy mi nie przyszło się dąsać, bo skąd mają wziąć?
Nawet jeśli Twoja rodzina nie ma takiego podejścia - trudno. I tak dasz prezent, na jaki Cię stać i już.
Pojechać jednakże wypadałoby - jak pisała Kasia - najwyżej odmeldujesz się tylko...
Nastaw się trochę pozytywniej - wiem, że to niełatwe - ale za to łatwiej będzie Ci przez to przejść... Powodzenia
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 10:14   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: komunia ? :-/

chrześnice widziałam jakies 2,5 roku temu przez pół godziny ,bardzo ładna dziewczynka (za chrzestną ,całej rodziny mojego ojca nie cirpie i wiem jacy są ,a juz w szególnosci nie cierpie tatusia małej -wredny nowobogacki cwaniak,niekoniecznie uczciwy.

co do tego wyjscia to nie bardzo bo komunia we wrocławiu a ja mieszkam w zielonej górze.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 10:23   #7
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: komunia ? :-/

Niestety tak to jest z tymi "rodzinnymi" imprezami.
Wlasciwie to masz dwa wyjscia - jechac albo nie jechac
Jesli nie jechac - jestes chora na grype, nie chcesz pozarazac wszystkich, masz goraczke itp. Zeby nie wyjsc na ostatecznego raroga, wysylasz telegram z zyczeniami dla dzieciaka.
Jesli jechac - kupujesz skromny prezent - typu medalik - nie orientuje sie ale powinien kosztowac do 100 PLN. Idziesz do kosciola, ogladasz "przedstawienie", dajesz prezent i szybko sie zmywasz z imprezy np. do pracy.
Ale ja na Twoim miejscu nie pojechalabym. Po co sie meczyc, zmuszac do czegos? Jesli nie utrzymujesz z rodzinka kontaktow i nie sa Ci bliscy to i tak nie zauwaza Twojej nieobecnosci.
Pozdrowki i zycze nienerwowania sie z powodow komunijnych
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-26, 10:34   #8
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: komunia ? :-/

Ja chyba też bym nie pojechała. Przecież tą chrzestną to jesteś właściwie tylko "na papierze" skoro i tak nie utrzymujecie żadnych kontaktów. Bez sensu jechac kawał drogi i męczyć się w towarzystwie nielubianych osób. Mała praktycznie Cię nie zna więc pewnie nie odczuje boleśnie Twojej nieobecności. Natomiast kupiłabym i wysłała jakiś prezent, choćby drobny, w ostateczności kartkę czy telegram.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 10:35   #9
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: komunia ? :-/

No to rzeczywiście kawał drogi. Ale jednak namawiałabym Cię do podróży. To nie wina tej dziewczynki, że ma kopniętego tatuśka. Zrobisz dobry uczynek i będziesz miała czyste sumienie. A małej będzie przyjemnie. A dzięki temu, że to daleko będziesz mogła wcześniej opuścić przyjęcie, tłumaczac się daleką podróżą.
Pamiętam komunię mojego synka, który do końca nie wiedział, czy jego chrzestny tata będzie- jest nim mój brat i był wtedy na wycieczce w Indonezji. Specjalnie skrócił pobyt, żeby przyjechać na komunię. Spóźnił się trochę, ale potem powiedział, że jak zobaczył reakcję mojego Kamila na jego widok, to nie zamieniłby już tego na żadą wycieczkę świata ! Radość była taka wielka, że zapomnieli obydwaj o prezencie, który mój brat mu przywiózł, dopiero Kamil przytpomniał sobie jak już poszli wszyscy - a to był telewizor !Bardziej liczyło się dla niego to, że jego chrzestny s p e c j a l n i e d l a n i e g o wrócił wcześniej i poczuł się najważniejszy w świecie. A o to przecież chodzi. Dla takich chwil radości warto czasem zaryzykować.
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 10:36   #10
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: komunia ? :-/

Moja chrześnica miała komunię w zeszłym roku. Dostała ode mnie skromny prezent - meladik z łańcuszkiem i książkę z modlitwami. Niestety nie było mnie stać na więcej.
Na szczęście jest to mądre dziecko i dla niej ważna była sama uroczystość. Oczywiście cieszyła się z prezentów, ale bardziej z samego faktu i z niespodzianek, niż z "wartości".
Nikt nie patrzył na mnie krzywo, po prostu jest jak jest.
Uważam, że powinnaś pojechać. Nie dla rodziny, tylko dla dziecka, bo to ważna uroczystość. Na pewno będzie się cieszyć, że chrzestna przyjechała.
Rodziną się nie przejmuj, jeśli coś im nie będzie pasować, to ich problem, nie Twój
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 10:38   #11
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: komunia ? :-/

Wiesz co? Tak mi przyszło do głowy, ze jak masz tam jechać i siedzieć na tej nasiadówce zmarszczona i czekająca tylko na jej zakończenie to bez sensu.
Nie jedź. Posłuż się Pocztą Polską, wyślij prezent i życzenia i tak będzie lepiej i dla nich i dla Ciebie.
I nie przejmuj się co pomyślą. Idź z małą na lody i zróbcie sobie miły dzień - na przekór rodzinnym zobowiązaniom.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-26, 10:46   #12
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: komunia ? :-/

Jesli dzieciak jest dobrze i skromnie wychowany, jesli rodzina zyje ze soba blisko, jesli dorosli z rozsadkiem podchodza do komunii, to rzeczywiscie radoscia moze byc sam fakt pojawienia sie na uroczystosci, spotkanie z bliskimi. Niestety dzisiaj coraz czesciej ta impreza to "dzien pierwszej komorki" - zgodnie z haslem reklamowym jednego z naszych operatorow. Dzieciak, ktory ma pstro w glowie, (a jak sie ma rodzicow majacych odchyly, to nie mozna sie spodziewac, ze wychowaja corke na ludzi) kolejnych gosci uzna jako dostawcow kolejnych drogich prezentow. Nie chce nikogo urazic ale takie jest moje zdanie.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 10:50   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: komunia ? :-/

wątpie żeby chrześnica czekała i się cieszyła (np .z medalika)czy tez na mój widok.

mam tez pomysł ,żeby wysłac mojego TŻ z córką
ale on nie miał jeszcze przyjemności (?)poznac tej strony mojej rodziny.

pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 10:54   #14
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: komunia ? :-/

paula78 napisał(a):
> wątpie żeby chrześnica czekała i się cieszyła (np .z medalika)czy tez na mój widok.
No właśnie, to po co się męczyć?
> mam tez pomysł ,żeby wysłac mojego TŻ z córką
> ale on nie miał jeszcze przyjemności (?)poznac tej strony mojej rodziny.
Nie, ja bym tak nie zrobiła. Szkoda dziecka i faceta, jeśli jest tak jak piszesz. Przestań się zadręczać -wyślesz prezent i już. A rodzinka nawet nie dostrzeże, że Cię nie ma!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 11:02   #15
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: komunia ? :-/

Nie rób im tego poprostu nie jezcie i już. Ja też jestem przeciwna wszelkim wymuszonym wizytom i na takie nie chodzę. A jeśli chodzi o prezent to hmmmm mam ten sam problem bo w tym roku chrześniak mojego męża ma komunię i obiecali złożyc się na komputer nie powiem po ile ale jak dla mnie to kosmiczna suma i wkurzam się troszkę bo przecież w komuni nie o to chodzi. Jednak to nie mój chrześniak i nie ja podejmę koncową decyzję. A swoją drogą obietnica obietnicą jak ja obiecuję to staram się dotrzymać słowa.
Chyba poprostu wyślij karkę z życzeniami i ....sama nie wiem co z prezentem. Z roku na rok z tymi prezentami jest coraz gorzej za kilka lat gdy mój synek będz\\ie miał komunię to może jakiś samochód dostanie ech...
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 11:14   #16
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: komunia ? :-/

No własnie, a czy to musi być od razu jakiś "religijny" prezent typu medalik czy różaniec? Dzieci wcale się z takich nie cieszą. Ja mojemu chrześniakowi fundnęłam firmowy plecak i zestaw do piłki noznej, a drugi chrzestny aparat fotograficzny (zwykły, bez żadnych cudów). Mały był wniebowzięty
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 11:21   #17
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: komunia ? :-/

Wiesz Paulo,
To powinien byc prezent symboliczny. Taki jak kiedys sie kupowalo na komunie - medalik, lancuszek, pierscionek. Kiedys, gdy komunia byla mniej skomercjalizowana. Prezent - pamiatka. Jesli tak czy siak nie zaspokoisz dzieciaka, to przynajmniej zaoszczedzisz pieniazki - a sama piszesz, ze nie mozesz i nie chcesz przeginac z kasa. Prezent powinien byc od serca, a Twoj taki nie bedzie cokolwiek bys nie kupilam, bo za rodzinka nie przepadasz, a mala jest rozpuszczona. Wiec podchodzac do sprawy z czysto materialnego punktu widzenia - pieniazki zostana w Twojej kieszeni
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 11:22   #18
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Re: komunia ? :-/

Wiesz co, jak by nie było dziecku będzie przykro, jak się nie pokażesz. Sama wiem po sobie, co przeżywałam, jak zabrakło mojego chrzestnego Trzeba spełnić swój obowiązek z uśmiechem na ustach i już! I niestety pewnie czeka Cię wydatek rzędu kilkuste zł, bo takie są stawki. Pomyśl, że robisz to w imię dobra wyższego to może zrobi Ci się lepiej.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 11:23   #19
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: komunia ? :-/

aparat fotograficzny nawet taki zwyczajny to naprawdę dobra rzecz.
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-26, 11:24   #20
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: komunia ? :-/

Wiecie co dziewczyny to nie tak! mam córkę juz dużą 12 lat..komunię przeżyłam i to nie tylko mojej córy..nie zgadam sie z opinią żeby nie jechać.Niestety rodzicę wybrali chrzesną - ta sie zgodziła i jechać powinna! Nie szkodzi że nie lubi rodziców dziewczynki-dziecko nie jest niczemu winne!! Moim zdanie przyzwoitość nakazuje jechać i uczestniczyć w tak ważnej uroczystości-bo jest to dla dziecka (dla Twojej CHRZEśNICY Paula!!!!)bardzo bardzo ważna uroczystość-dziecko to przeżywa jak mlodzi slub!..Paula jedź bo inaczej nie wypada! Prezent kup na jaki Cię stać i nie przejmuj sie reakcjami i ewentualnymi komentarzami..Chrzesny mojej Młodej to kolega utrzymujemy sporadyczny kontakt..a na komunię przybył całą rodziną (3 dzieci ) i bylo to bardzo mile!Gorzej wypadniesz jak nie pojedziesz, czy będziesz kręcić z chorobą itp..Postawi Cie to w złym świetle i źle o Tobie będzie świadczyć..zawsze możesz się zmyć po kościele..lub po obiedzie...
Po prostu trzymając dziecko do chrztu do czegoś sie zobowiązałaś!I nie tylko o prezent tu chodzi! Niestety życie nie jest takie proste......
Pozdrawiam Cię serdecznie! Trzymaj się !!
Nutka-doświadczona matka
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 11:59   #21
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: komunia ? :-/

Kup jej najnowszy ton "Harrego Pottera"
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 12:22   #22
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: komunia ? :-/

jesli chodzi o prezent to zapewne nie kupie niczego religijnego ,myslałam o ksiązkach .
co do aparatu to owszem dobry pomysł, z tego jednak co wiem dziecko ma juz cyfrówkę ,komputer,rolki ,rower i brakuje jej kucyka w stajnii.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 13:07   #23
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: komunia ? :-/

ja mysle ze nie powinnas jechać, jesli obustonnie darzycie sie taką symapatią to po co psuc imprezę, narażać sie na dodatkowe koszta podrózy, a pozniej wkurzonym wyjechać. Kup prezent, wyslij, albo pieniązki. Podaj tylko powód nieobecności zeby nie było tak nieelegancko ,że ich olałaś, powiedz ze dziecko chore, ze ty .. tfu tfu.
Ja tez mam komunie chrzesniaka w czerwcu i jadę 250 km, ale to mój "synuś", więc i 500km bym pojechała, a daję 500zł.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 18:55   #24
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: komunia ? :-/

A ja się wypowiem z punktu widzenia chrześnicy. Paulo, nie jedź. Jeżeli nie utrzymujesz z tą rodziną kontaktów, to nie powinnaś się zmuszać. Ja mojego ojca chrzestnego widziałam raz w życiu - na chrzcie (czego oczywiście nie pamiętam, bo miałam wtedy 7 miesięcy). I wcale mi go nie brakowało na komunii ani innych uroczystościach. A miał bliżej niż Ty, bo z Przemyśla do Rzeszowa.

I jeszcze z innej beczki - niedawno byłam na 18 urodzinach córki mojej przyjaciółki. Zaprosiła mnie, bo zawsze byłam jej najukochańszą ciocią, chociaż nie byłam chrzestną (moja przyjaciółka uważała, że chrzestni powinni być z rodziny). A matki chrzestnej na tych urodzinach nie było...
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 19:12   #25
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: komunia ? :-/

hmmm też mam podobny problem. W przyszłym roku będzie komunia chrześnicy mojego męża a rok później mojej. I nie chodzi tu raczej o brak kontaktu (to są dzieci odpowiednio brata mojego męża i mojej siostry), ale raczej o to że ja nie chodzę z przekonania do kościoła, podobnie zresztą mój mąż. Brat mojego męża tego nie akceptuje i myślę że na tym tle może wyniknąć konflikt Zresztą nie pierwszy między nimi. Planujemy być na tek "komuni" ale nie w kościele, raczej na jakiejś uroczystości u nich w domu, albo cuś... ni bardzo wiem jak to rozwiązać. Z tą dziewczynką trudno jest nawiązać kontakt, więc jej nie trzeba bedzie tego tłumaczyć. Gorzej z rodzicami
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 19:26   #26
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: komunia ? :-/

Też jestem za tym żeby wysłać prezent pocztą
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 19:50   #27
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: komunia ? :-/

dzięki dziewczynki za podpowiedzi,
prezent napewno będzie ,jakaś ksiązka ,ale posłużę sie poczta polską lub prezent zabiora moi rodzice którzy zapewne pojadą na tę komunię .
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 20:52   #28
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: komunia ? :-/

maja101 napisał(a):
> hmmm też mam podobny problem. W przyszłym roku będzie komunia chrześnicy mojego męża a rok później mojej. I nie chodzi tu raczej o brak kontaktu (to są dzieci odpowiednio brata mojego męża i mojej siostry), ale raczej o to że ja nie chodzę z przekonania do kościoła, podobnie zresztą mój mąż. Brat mojego męża tego nie akceptuje i myślę że na tym tle może wyniknąć konflikt Zresztą nie pierwszy między nimi. Planujemy być na tek "komuni" ale nie w kościele, raczej na jakiejś uroczystości u nich w domu, albo cuś... ni bardzo wiem jak to rozwiązać. Z tą dziewczynką trudno jest nawiązać kontakt, więc jej nie trzeba bedzie tego tłumaczyć. Gorzej z rodzicami
a nie mozecie pojsc do tego koscioła naprawde? Ja byłam kiedys w kosciele, a raczej nie wiem w czym bo to chyba nie kościól, ale jak zwał tak zwał, u Babtystów na ślubie, a jestem katolikiem. A co mi tam, gdzie oni biora slub, pojsc moge a Babtystą byc nie muszę. Tak tez i ty .... im będzie miło, wy sie nie pokłocicie ....??
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 22:07   #29
donata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 101
Re: komunia ? :-/

*

Edytowane przez donata
Czas edycji: 2012-12-10 o 17:45
donata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 16:30   #30
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: komunia ? :-/ ,cd, czyli jak to na komuni było

witam
dzieki wam za wszelkie rady ,po długich namysłach pojechalismy tylko dlatego aby nie zrobic przykrosci mojemu tacie ,bo to jest rodzina od jego strony.

kupiłam zlota bransoletkę ,dałam do wygrawerowania imie i date chrześnicy,plus ksiązka Mały Książę w ładnym wydaniu.

jakie wrazenia?
nie mysliłam sie co do rodzinki , a więc tak chrześnicy z pewnoscia nie byłoby przykro gdybym nie przyjechala,mamusia czyli moja kuzynka co chwilke rzucała teksty w stylu:"daliscie kase to do domu" ,tatus (ochrzczony przez mojego TŻ "dżolero")nawet nie podszedł sie przywitac i przedstawic mojemu TŻ ,cała komunie przesiedział po drugiej stronie stołu ze swoimi rodzicami a gdy tylko przechodził rzucał spojrzenia lekceważące jakby chciał powiedziec : "kim wy tu jestescie i po co przyjechaliscie?"
odniosłam wrażenie iż lekceważy mnie tylko dlatego ,że moi rodzice maja jakies tam pieniądze a nie chciali jemu pomóc w jakis tam interesach .a nie chcieli bo dżolero prowadził już 100 interesów i każdy plajtował.
ciesze sie ,że mam to juz za sobą ,teraz bierzmowanie ale tam juz z pewnością mnie nie zobaczą.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.