Walka o zdrowe i piękne włosy część X - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-04, 20:43   #1261
88_akwE
Zakorzenienie
 
Avatar 88_akwE
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 741
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez pluskotka Pokaż wiadomość
u mnie jest do 11.2013, ale kupowałam na Kochanowskiego. Widzisz o Ty niedobra, wykupiłaś mi wszystkie pozostałe (2 maści) na Staromiejskiej i kara bożka włosowego Cię dopadła
A tak serio, to bardziej mi po drodze na Kochanowskiego, kupiłam wczoraj i jeszcze chyba 6 maści tam zostało
Ale na tej maści z napisem NEU?
Bo ja na tej bez napisu też mam 10.2013, więc spoko
__________________

Jesteśmy jedno, jedno z betonu
Co trzyma ciężko dach nieboskłonu,
Jesteśmy jedno, jedno z kamienia,
Nic się w tej sprawie u nas nie zmienia.

88_akwE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 20:46   #1262
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Ja eliksir z Green Pharmacy kupilam za 7,90 w drogerii Astor (nie wiem czasem czy nie dziala ona tylko w wojewodztwie opolskim...).
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 20:48   #1263
pluskotka
Zakorzenienie
 
Avatar pluskotka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 508
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez Scarrabeo Pokaż wiadomość
to i tak dobrze! Bo u mnie październik 2011.


Co jak co, ale neu to one nie są ani trochę..
Cytat:
Napisane przez 88_akwE Pokaż wiadomość
Ale na tej maści z napisem NEU?
Bo ja na tej bez napisu też mam 10.2013, więc spoko
Nie, na tej starej wersji
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć."
pluskotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 20:51   #1264
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Pewnie, że się nada Ja tak nakładam na końcówki
No, dobry pomysł; ta odżywka będzie fajną bazą do dodatków!
I nie ma za co!
No to dzisiaj spróbuję z tym karite na końcówki, bo kokos się świetnie sprawdzał
Jeszcze raz dziękuję

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
A wiesz może gdzie można ją dostać? Nigdzie nie rzuciła mi się w oczy, a faktycznie odżywka byłaby fajna dla półproduktów, OMO...
Wiesz co nie mam pojęcia Mogę się zapytać jutro mamy do jakich sklepów wysyłają Dostaję tez od niej często jakieś kosmetyki, których praktycznie nie widuję, a trafiają się niektóre naprawdę fajne
W każdym razie jutro u mnie będzie, to podpytam

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
szampon ma fajny prosty skład, ale odzywka raczej nie wiele warta
No właśnie szkoda, że w tej odżywce ten d-pantenol i jedwab są na końcu składu, ale myślę, że tak jak pisałam wcześniej do tuningowania będzie ok
Szkoda mi jej nie wykorzystać, bo to aż 900 ml, więc coś z nią pokombinuje

Cytat:
Napisane przez pluskotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem czy się "chwaliłam" ale....po roku dałam kolejną szansę szamponowi BD (myłam wtedy miesiąc nim i byłam strasznie niezadowolona z niego) jestem teraz nim niemal zachwycona. Nawet mi ładnie olej zmył, nawet ten nakładany na sucho! (więc zdarza się nierównomiernie)
Teraz zastanawiam się z czego to wynika? Rok temu miałam naprawdę zniszczone włosy, wtedy już pozbywałam się farby ale odrost w trakcie zapuszczania naturalków był zaledwie kilkucentrymetrowy, do tego co drugi dzień suszarka. Na dzień dzisiejszy odrost jest naprawdę duży, już mi niewiele zostało do zejścia z farby wiec BD miał szansę sobie zdziałać na naturalnych włosach.
Myślicie, że dobrze sobie rozumuję, że w moim przypadku BD nie sprawdził się po prostu na farbowanych?
Ja mam naturalne włoski, ale na początku BD spisywał się u mnie kiepsko. To były początki pielęgnacji bezsilikonowej i myślę, że włoski po prostu musiały się przyzwyczaić do nowości
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-04-04 o 20:52
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 21:07   #1265
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Moge sie pochwalic, moge, moge?

Jestem przeszczesliwa, bo od 6 myc (czyli ponad 2 tygodnie) nie prostuje wlosow
Tzn prostuje tylko grzywke (scieta na prosto), a dlugosci juz nie
Pewnie dla Was to zadne osiagniecie, ale ja przyjaznie sie z prostownica od 7 lat i ograniczenie jej to dla mnie naprawde cos dziwnego i trudnego

A co najlepsze - okazalo sie, ze jesli wysusze wlosy na szczotce to one nie potrzebuja juz prostowania - ladnie sie ukladaja i nie wywijaja
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 21:09   #1266
pluskotka
Zakorzenienie
 
Avatar pluskotka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 508
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ja mam naturalne włoski, ale na początku BD spisywał się u mnie kiepsko. To były początki pielęgnacji bezsilikonowej i myślę, że włoski po prostu musiały się przyzwyczaić do nowości
Hmm, tylko wcześniej byłam niezbyt uświadomiona i z tego co kojarzę, to używałam po prostu nieświadomie szamponów bezsilikonowych (patrząc dzisiaj na ich składy), zawsze stricte do przetłuszczających się. Odżywki rzadko się zdarzały, raczej jedwabie do włosów i to na denacie, również przez brak świadomości. Może mnie rok temu przy BD zabił brak różnorodności, bo wtedy dopiero nieśmiało i niekonsekwentnie wprowadzałam zmiany, najczęściej pod postacią masek domowych z żółtkiem itp. Jednak pamiętam, że jakąś odżywkę jednak po BD stosowałam. Już sobie przypomniałam! To był balsam b/s Joanna z Apteczki babuni z mlekiem i miodem, który niezbyt dobrze się sprawdzał. No i jednak włosy były bardzo wysuszone
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć."
pluskotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 21:16   #1267
Frappgold
Rozeznanie
 
Avatar Frappgold
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 812
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Któras z was wcześniej pisała o maskach Mariona Jedwab Silk, w saszetkach widziałam w drogerii Jasmin w Warszawie. Nawet kupiłam, ale nie miałam jeszcze okazji użyć.
Frappgold jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-04, 21:17   #1268
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Moge sie pochwalic, moge, moge?

Jestem przeszczesliwa, bo od 6 myc (czyli ponad 2 tygodnie) nie prostuje wlosow
Tzn prostuje tylko grzywke (scieta na prosto), a dlugosci juz nie
Pewnie dla Was to zadne osiagniecie, ale ja przyjaznie sie z prostownica od 7 lat i ograniczenie jej to dla mnie naprawde cos dziwnego i trudnego

A co najlepsze - okazalo sie, ze jesli wysusze wlosy na szczotce to one nie potrzebuja juz prostowania - ladnie sie ukladaja i nie wywijaja
To gratuluję A prostowanie grzywki się nie liczy
Co do prostowania na szczotce- tylko uważaj, żeby nie rozciągać pasm, bo można tak uszkodzić włosy

A ja dzisiaj widziałam na Pradze dziewczynę, która miała brązowe włosy takiej długości jak ja, ale taaaakie gęste i grube Ja takie chcę
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 21:18   #1269
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Moge sie pochwalic, moge, moge?

Jestem przeszczesliwa, bo od 6 myc (czyli ponad 2 tygodnie) nie prostuje wlosow
Tzn prostuje tylko grzywke (scieta na prosto), a dlugosci juz nie
Pewnie dla Was to zadne osiagniecie, ale ja przyjaznie sie z prostownica od 7 lat i ograniczenie jej to dla mnie naprawde cos dziwnego i trudnego

A co najlepsze - okazalo sie, ze jesli wysusze wlosy na szczotce to one nie potrzebuja juz prostowania - ladnie sie ukladaja i nie wywijaja

gratulacje

ja nie prostuje od nowego roku i efekty już trochę widać, w sumie jestem zdziwiona bo myślałam, że nie da się żyć bez prostownicy


a przy okazji witam w wątku, mam nadzieje, że z Waszym wsparciem uda mi się w końcu ogarnąć moje włosy
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 21:18   #1270
Lethie
Zadomowienie
 
Avatar Lethie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 115
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Moge sie pochwalic, moge, moge?

Jestem przeszczesliwa, bo od 6 myc (czyli ponad 2 tygodnie) nie prostuje wlosow
Tzn prostuje tylko grzywke (scieta na prosto), a dlugosci juz nie
Pewnie dla Was to zadne osiagniecie, ale ja przyjaznie sie z prostownica od 7 lat i ograniczenie jej to dla mnie naprawde cos dziwnego i trudnego

A co najlepsze - okazalo sie, ze jesli wysusze wlosy na szczotce to one nie potrzebuja juz prostowania - ladnie sie ukladaja i nie wywijaja
Ja Ci gratuluję bo sama od gimnazjum prostowałam włosy codziennie bez żadnej ochrony oprócz tych silikonów w odżywkach i szamponach, a teraz leci mi 3 miesiąc bez prostownicy i czasami jest ciężko, szczególnie jak nie widzę poprawy lub mam bad hair day.
Moje włosy jak Wam kiedyś pokazywałam z jednej strony falują się mocniej a z drugiej tak nijako więc tego się ułożyć nie da, niekiedy by wyglądać jak człowiek staram się ugnieść lewą stronę by była bardziej falowana, ale zwykle wyglądam masakrycznie. No ale cóż skoro się już uparłam to muszę być konsekwentna
__________________
20.01.2012 - pierwszy krok do zdrowych, pięknych i długich włosów Typ: 2A
3.12.12 : 44cm CEL: 60 cm


Moje włosy
Lethie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 21:32   #1271
milusiaam
Wtajemniczenie
 
Avatar milusiaam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 658
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Ja sie bawie w malego zielarza.W garnuszku gotuja mi sie ziołka..rumianek ,rozmaryn ,pokrzywa ,skrzyp ,macierzanka pachnie w calym domu
Mama sie ze mnie smieje ,ze jak nie mlody chemik ,to maly zielarz
milusiaam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-04, 21:39   #1272
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
gratulacje

ja nie prostuje od nowego roku i efekty już trochę widać, w sumie jestem zdziwiona bo myślałam, że nie da się żyć bez prostownicy


a przy okazji witam w wątku, mam nadzieje, że z Waszym wsparciem uda mi się w końcu ogarnąć moje włosy
Cytat:
Napisane przez Lethie Pokaż wiadomość
Ja Ci gratuluję bo sama od gimnazjum prostowałam włosy codziennie bez żadnej ochrony oprócz tych silikonów w odżywkach i szamponach, a teraz leci mi 3 miesiąc bez prostownicy i czasami jest ciężko, szczególnie jak nie widzę poprawy lub mam bad hair day.
Moje włosy jak Wam kiedyś pokazywałam z jednej strony falują się mocniej a z drugiej tak nijako więc tego się ułożyć nie da, niekiedy by wyglądać jak człowiek staram się ugnieść lewą stronę by była bardziej falowana, ale zwykle wyglądam masakrycznie. No ale cóż skoro się już uparłam to muszę być konsekwentna
Dziękuję dziewczyny
BlackCherryLBN, witamy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
To gratuluję A prostowanie grzywki się nie liczy
Co do prostowania na szczotce- tylko uważaj, żeby nie rozciągać pasm, bo można tak uszkodzić włosy

A ja dzisiaj widziałam na Pradze dziewczynę, która miała brązowe włosy takiej długości jak ja, ale taaaakie gęste i grube Ja takie chcę
Ok, weegirl, będę pamiętać
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 21:41   #1273
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Moge sie pochwalic, moge, moge?

Jestem przeszczesliwa, bo od 6 myc (czyli ponad 2 tygodnie) nie prostuje wlosow
Tzn prostuje tylko grzywke (scieta na prosto), a dlugosci juz nie
Pewnie dla Was to zadne osiagniecie, ale ja przyjaznie sie z prostownica od 7 lat i ograniczenie jej to dla mnie naprawde cos dziwnego i trudnego

A co najlepsze - okazalo sie, ze jesli wysusze wlosy na szczotce to one nie potrzebuja juz prostowania - ladnie sie ukladaja i nie wywijaja
Gratuluję

W końcu udało Ci się przełamać

Cytat:
Napisane przez pluskotka Pokaż wiadomość
Hmm, tylko wcześniej byłam niezbyt uświadomiona i z tego co kojarzę, to używałam po prostu nieświadomie szamponów bezsilikonowych (patrząc dzisiaj na ich składy), zawsze stricte do przetłuszczających się. Odżywki rzadko się zdarzały, raczej jedwabie do włosów i to na denacie, również przez brak świadomości. Może mnie rok temu przy BD zabił brak różnorodności, bo wtedy dopiero nieśmiało i niekonsekwentnie wprowadzałam zmiany, najczęściej pod postacią masek domowych z żółtkiem itp. Jednak pamiętam, że jakąś odżywkę jednak po BD stosowałam. Już sobie przypomniałam! To był balsam b/s Joanna z Apteczki babuni z mlekiem i miodem, który niezbyt dobrze się sprawdzał. No i jednak włosy były bardzo wysuszone

W sumie nie ma co się zastanawiać, najważniejsze, że teraz Ci służy i jesteś zadowolona

Cytat:
Napisane przez Lethie Pokaż wiadomość
Ja Ci gratuluję bo sama od gimnazjum prostowałam włosy codziennie bez żadnej ochrony oprócz tych silikonów w odżywkach i szamponach, a teraz leci mi 3 miesiąc bez prostownicy i czasami jest ciężko, szczególnie jak nie widzę poprawy lub mam bad hair day.
Moje włosy jak Wam kiedyś pokazywałam z jednej strony falują się mocniej a z drugiej tak nijako więc tego się ułożyć nie da, niekiedy by wyglądać jak człowiek staram się ugnieść lewą stronę by była bardziej falowana, ale zwykle wyglądam masakrycznie. No ale cóż skoro się już uparłam to muszę być konsekwentna
Gratuluję



Ja tak ogólnie Wam powiem (napiszę ), że miałam taką koleżankę, której się zawsze jedna stroną włosów wywijała i tylko ją prostowała praktycznie codziennie przez dłuższy okres.
Po jakimś czasie zaczęła się dziwić, dlaczego tą jedną stronę ma znacznie krótszą od drugiej
Chyba nic dziwnego, jak praktycznie dzień w dzień katowała ten bok prostownicą.
To taki dowód dla mnie, który widziałam na własne oczy, co prostownica robi z włosami
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 21:58   #1274
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Dzisiaj mam włosy po prostu do
Zachciało mi się eksperymentowania z nakładaniem na końcówki mini ilości oleju i dopiero na to jedwabiu...
A dzisiaj musiałam obejść i okulistę i dentystę, w sumie w związanych było wygodniej.
Dowiedziałam się o problemach z hormonami, może przez to mi tak włosy lecą
Najciekawsze jest to, że właśnie przez hormony tracę wzrok w zastraszającym tempie. W życiu bym nie pomyślała o takiej przyczynie. Dziewczyny ostrzegam dmuchajcie na zimne bo nigdy nic nie wiadomo, zwracajcie uwagę na reakcje organizmu!
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 22:01   #1275
green elf
Raczkowanie
 
Avatar green elf
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 272
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

wczoraj umyłam włosy balsamem BD i nałożyłam na 10 minut fructisa nutri gładkiego
dzisiaj włosy cudowne gładkie i lśniące, a po koczku zrobiły mi się takie fajne, lekkie falki, które się nawet utrzymały większość dnia

może moje włosy lubią minimalizm
nie no, to na pewno zasługa całej pielęgnacji, że mogę umyć bez nakładania nie wiadomo czego a i tak będą fajne

ale jutro to już walnę jakiś olej na całą noc
__________________
włosowy cel I: wyrównać długość (jeszcze 2cm)
II: 50cm zdrowych włosów *osiągnięty*
III: 75cm
a później się zobaczy

jest: 60cm
green elf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 22:11   #1276
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez Frappgold Pokaż wiadomość
Któras z was wcześniej pisała o maskach Mariona Jedwab Silk, w saszetkach widziałam w drogerii Jasmin w Warszawie. Nawet kupiłam, ale nie miałam jeszcze okazji użyć.
Ja też widziałam w Jaśminie jak będę znów w okolicach, to wezmę i to serum z olejkiem arganowym i saszetki
Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Moge sie pochwalic, moge, moge?

Jestem przeszczesliwa, bo od 6 myc (czyli ponad 2 tygodnie) nie prostuje wlosow
Tzn prostuje tylko grzywke (scieta na prosto), a dlugosci juz nie
Pewnie dla Was to zadne osiagniecie, ale ja przyjaznie sie z prostownica od 7 lat i ograniczenie jej to dla mnie naprawde cos dziwnego i trudnego

A co najlepsze - okazalo sie, ze jesli wysusze wlosy na szczotce to one nie potrzebuja juz prostowania - ladnie sie ukladaja i nie wywijaja

Cytat:
Napisane przez milusiaam Pokaż wiadomość
Ja sie bawie w malego zielarza.W garnuszku gotuja mi sie ziołka..rumianek ,rozmaryn ,pokrzywa ,skrzyp ,macierzanka pachnie w calym domu
Mama sie ze mnie smieje ,ze jak nie mlody chemik ,to maly zielarz
Lubię taki zapach parzonych ziółek
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 22:19   #1277
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość
Dzisiaj mam włosy po prostu do
Zachciało mi się eksperymentowania z nakładaniem na końcówki mini ilości oleju i dopiero na to jedwabiu...
A dzisiaj musiałam obejść i okulistę i dentystę, w sumie w związanych było wygodniej.
Dowiedziałam się o problemach z hormonami, może przez to mi tak włosy lecą
Najciekawsze jest to, że właśnie przez hormony tracę wzrok w zastraszającym tempie. W życiu bym nie pomyślała o takiej przyczynie. Dziewczyny ostrzegam dmuchajcie na zimne bo nigdy nic nie wiadomo, zwracajcie uwagę na reakcje organizmu!
No to niedobrze A co to za problemy hormonalne, jeśli można wiedzieć? Jesteś pewna, że to przez nie wypadają Ci włosy? W końcu teraz jest taki czas w roku, kiedy można zaobserwować wzmożone wypadanie włosów... może to tylko chwilowe?
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 22:23   #1278
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No to dzisiaj spróbuję z tym karite na końcówki, bo kokos się świetnie sprawdzał
To jst masło shea, tak? Jak z jego konsystencją i tłustością, wchłania się ładnie czy widać? Można użyć nieco jako stylizatora czy od razu przyklap i strąki?

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Moge sie pochwalic, moge, moge?

Jestem przeszczesliwa, bo od 6 myc (czyli ponad 2 tygodnie) nie prostuje wlosow
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
a przy okazji witam w wątku, mam nadzieje, że z Waszym wsparciem uda mi się w końcu ogarnąć moje włosy
Hej
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 22:29   #1279
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
To jst masło shea, tak? Jak z jego konsystencją i tłustością, wchłania się ładnie czy widać? Można użyć nieco jako stylizatora czy od razu przyklap i strąki?

Tak to, to samo co shea
Dopiero pierwszy raz użyłam i zrobiłam tak jak zawsze z kokosem, nabrałam troszkę na paznokieć, roztarłam w palcach i wysmarowałam końcówki.
Jest tłuste i trochę tępe, ale jakby się bardziej rozpuściło (np. w kąpieli wodnej), to będzie mieć olejową konsystencję.
Nałożyłam jakieś 40 min. temu i wszystko już się ładnie wchłonęło
Nie wiem jak się sprawdzi jako stylizator, bo mam proste jak drut włosy, do tego cienkie i z tendencją do przetłuszczania, ale ogólnie jak na pierwszy raz, to wszystko jest dobrze.
Wydaję mi się, że kokos dłużej się wchłaniał, mimo że w dotyku wydawał mi się lżejszy
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-04, 22:33   #1280
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
No to niedobrze A co to za problemy hormonalne, jeśli można wiedzieć? Jesteś pewna, że to przez nie wypadają Ci włosy? W końcu teraz jest taki czas w roku, kiedy można zaobserwować wzmożone wypadanie włosów... może to tylko chwilowe?
[OFFTOP] Właśnie się zastanawiam, bo włosy wypadają mi tak umiarkowanie-mocno, w skali od 1-10 dałabym 6,5. Wcześniej wypadały na 5. Tyle się naczytała o 'hormony = wypadanie włosów', że chyba wpadłam w paranoję
Na razie nie wiem dokładnie co to za problemy, zaczęło się od oczów, albo to jaskra (na jakieś 2%) albo jak mi to lekarz na chłopski rozum wytłumaczył: mam wyrzut hormonów = chwilowy skok ciśnienia = chwilowe problemy z rozmazaniem obrazu = mam gorącą twarz, aż parzy, i lodowate ręce (i własnie ta przyczyna jest o wiele pewniejsza, na jakieś 98%.
W życiu bym nie pomyślała, że ta czerwona parząca twarz może być wynikiem skoków ciśnienia co znowu jest powodem wyrzutu hormonów
Na razie dostałam skierowanie na badania i będziemy przetrzepywać wszystko po kolei.


Zastanawiam się co dzisiaj zaserwować włosom... Chyba pokuszę się na Sese.
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 22:35   #1281
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Tak to, to samo co shea
Dopiero pierwszy raz użyłam i zrobiłam tak jak zawsze z kokosem, nabrałam troszkę na paznokieć, roztarłam w palcach i wysmarowałam końcówki.
Jest tłuste i trochę tępe, ale jakby się bardziej rozpuściło (np. w kąpieli wodnej), to będzie mieć olejową konsystencję.
Nałożyłam jakieś 40 min. temu i wszystko już się ładnie wchłonęło
Nie wiem jak się sprawdzi jako stylizator, bo mam proste jak drut włosy, do tego cienkie i z tendencją do przetłuszczania, ale ogólnie jak na pierwszy raz, to wszystko jest dobrze.
Wydaję mi się, że kokos dłużej się wchłaniał, mimo że w dotyku wydawał mi się lżejszy
Dzięki, brzmi fajnie, zamówię sobie następną razą
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 22:45   #1282
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Gratuluję

W końcu udało Ci się przełamać
Dziękuję, miło, że pamiętasz

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Gratulacje


Wysmarowalam sie miodem pomieszanym z kokosem.
Nakladanie nie nalezalo do najprzyjemniejszych. Oby efekty znow byly rewelacyjne tak, jak wtedy, gdy robilam to za pierwszym razem
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 22:58   #1283
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Dzięki, brzmi fajnie, zamówię sobie następną razą
Jeszcze jutro napiszę jak ze świeżością włosków, czy wytrzymały tyle co zawsze, czy szybko zbiły się w kolonie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 22:58   #1284
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

ja dzisiaj olej słonecznikowy z Lidla(test) + m. sutkowa na końcówki+troche alterry - ciekawe co wyjdzie

jako nowa w wątku pokaże jakie mam teraz włosy - później będę miała porównanie


teraz są: suche, końcówki trochę rozdwojone ( dobrze, że został mi wybity z głowy pomysł dekoloryzacji włosów :P)

jak patrze na Wasze zdjęcia to mam mega motywacje, muszę mieć piękne włosy!


i na koniec krótkie pytanko: polecacie jakąś dobrą odżywkę b/s po olejowaniu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03809.jpg (21,1 KB, 90 załadowań)
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 23:04   #1285
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
ja dzisiaj olej słonecznikowy z Lidla(test) + m. sutkowa na końcówki+troche alterry - ciekawe co wyjdzie

jako nowa w wątku pokaże jakie mam teraz włosy - później będę miała porównanie


teraz są: suche, końcówki trochę rozdwojone ( dobrze, że został mi wybity z głowy pomysł dekoloryzacji włosów :P)

jak patrze na Wasze zdjęcia to mam mega motywacje, muszę mieć piękne włosy!


i na koniec krótkie pytanko: polecacie jakąś dobrą odżywkę b/s po olejowaniu?
No włoski wyglądają na przesuszone Może podetniesz rozdwojone końcówki. Co do odżywki b/s to ja mam joanne naturię jedną z lnem a drugą z miodem.
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 23:07   #1286
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość
[OFFTOP] Właśnie się zastanawiam, bo włosy wypadają mi tak umiarkowanie-mocno, w skali od 1-10 dałabym 6,5. Wcześniej wypadały na 5. Tyle się naczytała o 'hormony = wypadanie włosów', że chyba wpadłam w paranoję
Na razie nie wiem dokładnie co to za problemy, zaczęło się od oczów, albo to jaskra (na jakieś 2%) albo jak mi to lekarz na chłopski rozum wytłumaczył: mam wyrzut hormonów = chwilowy skok ciśnienia = chwilowe problemy z rozmazaniem obrazu = mam gorącą twarz, aż parzy, i lodowate ręce (i własnie ta przyczyna jest o wiele pewniejsza, na jakieś 98%.
W życiu bym nie pomyślała, że ta czerwona parząca twarz może być wynikiem skoków ciśnienia co znowu jest powodem wyrzutu hormonów
Na razie dostałam skierowanie na badania i będziemy przetrzepywać wszystko po kolei.


Zastanawiam się co dzisiaj zaserwować włosom... Chyba pokuszę się na Sese.
Ja mam często gorącą twarz Zazwyczaj żartuję, że to już klimakterium W zasadzie to te moje humorki by pasowały... aczkolwiek obawiam się, że ja po prostu mam taki paskudny charakter. A jeśli chodzi o tę paranoję związaną z hormonami- to ja też w nią popadłam Ostatnio ograniczyłam nakładanie czegokolwiek na skórę głowy, bo mnie to stresuje, jak mam w dłoni kolejny kłębek włosów. Daj znać co i jak po badaniach

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość

Wysmarowalam sie miodem pomieszanym z kokosem.
Nakladanie nie nalezalo do najprzyjemniejszych. Oby efekty znow byly rewelacyjne tak, jak wtedy, gdy robilam to za pierwszym razem
Ooo, a tak na całą noc ten mix?

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
ja dzisiaj olej słonecznikowy z Lidla(test) + m. sutkowa na końcówki+troche alterry - ciekawe co wyjdzie
Masz bardzo ładne włosy Jak dla mnie z tego miksu najfajniej brzmi olej słonecznikowy Nierafinowany?
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 23:21   #1287
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Jeszcze jutro napiszę jak ze świeżością włosków, czy wytrzymały tyle co zawsze, czy szybko zbiły się w kolonie
Dzięki

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
jako nowa w wątku pokaże jakie mam teraz włosy - później będę miała porównanie

i na koniec krótkie pytanko: polecacie jakąś dobrą odżywkę b/s po olejowaniu?
I tak są fajne
Ja mam dwie Joanny Naturie - z lnem i rumiankiem a druga z miodem i cytryną.

Kurcze, chciałam zapuszczać dłuuugie równe włosy ale teraz kusi mnie pocieniować (ale bez takiej grzywki) i robić sobie artystyczny pier... bałagan tak jak ma ta dziewczyna z zał... Ale chyba mam do tego za mało włosów
Ładnie, nieładnie, sprawdzi się na moich?
EDIT: dorzucam dla porównania fotę swoich od frontu (niewyraźnie wyszłam ) - no tyle ich jest czyli niedużo więc sama nie wiem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (65,5 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (44,8 KB, 74 załadowań)
__________________


Edytowane przez Redhaired Witch
Czas edycji: 2012-04-04 o 23:24
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 23:26   #1288
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Ooo, a tak na całą noc ten mix?
Tak. Bardzo rzadko to robie, wiec chyba nic zlego mi nie grozi
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 00:00   #1289
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Dziewczyny a co myślicie o Isanie różowej (szampon), chyba z jedwabiem? Pamiętam, ze kiedyś mi służył, teraz widzę, że stoi u Mamy, jak składowo?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 06:25   #1290
justusia16
Wtajemniczenie
 
Avatar justusia16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 501
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Może całą serię zmienią i każdy produkt BD dla mam będzie z ceną na do widzenia

:
Było by bossssssssssssssssssssko bo ja się czaje na ten balsam do mycia i na olejek z różowej serii...



Red
super masz te włosy takie ujarzmione, a ja mam pełno takich odstających włosów od loków.. :/
__________________
Oh, foolish..
Harmless..
Foolish, harmless child..
justusia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.