Nienawidzę moich włosów... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-28, 21:27   #1
gnishu
Raczkowanie
 
Avatar gnishu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 263

Nienawidzę moich włosów...


Dziewczyny, błagam was o pomoc Za każdym razem po umyciu włosów dostaję szału i chce mi się płakać. Przez ostatni czas prostowałam włosy, więc byłam zadowolona i miałam spokój. Teraz jednak idzie lato i chcę przez okres wakacji trochę dać im spokój i odstawić prostownicę. Tu mam jednak problem. Ja po prostu nienawidzę moich włosów!!! Czasami układają się fajnie- coś w stylu beach hair i nie ma z nimi problemów, a innym razem skręcają się w loko-siano, z którym nic nie mogę zrobić... żadne żele, ugniatanie, pianki, no nic... Najgorsze jest to, że nigdy nie przewidzę z czym obudzę się kolejnego dnia na głowie Nie potrafię siebie zaakceptować z tymi włosami...
gnishu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 21:42   #2
pattkaaa21
Raczkowanie
 
Avatar pattkaaa21
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 204
Dot.: Nienawidzę moich włosów...

Cześć, po pierwsze odstaw prostownicę. Ja odstawiłam ją 10 lat temu. I na początku miałam taki sam problem. Włosy żyły swoim życiem. Po prostu musisz to przeczekać. Jaki masz kolor włosów ??
Stosuj odżykę w sprayu, Schwarzkopf Gliss Kur Ultimate Oil ( czarna zakretka, zlota etykietka ) koszt od 15 zł chyba ale nie pamiętam już. Spryskaj wlosy po każdym umyciu, przed szczotkowaniem ich.
pattkaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 21:48   #3
gnishu
Raczkowanie
 
Avatar gnishu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 263
Dot.: Nienawidzę moich włosów...

Włosy mam blond. Próbowałam już wiele razy zrezygnować z prostowania, ale po prostu nie daję rady psychicznie z tymi włosami.
gnishu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 22:00   #4
pattkaaa21
Raczkowanie
 
Avatar pattkaaa21
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 204
Dot.: Nienawidzę moich włosów...

rozumiem. miałam tak samo, robiło mi się siano itp. Ale nie ma innego wyjścia. Ja stosuję 2 szampony, timotei 0% parabenów i johnsos dla dzieci rumiankowy. Odżywkę w sprayu stosuj również na suche włosy jeśli Ci się puszą. Spryskaj calą głowę i wyszczotkuj. Spray sprawi, że się tak nie będą puszyć i się trochę "uliżą"
pattkaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 22:07   #5
gnishu
Raczkowanie
 
Avatar gnishu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 263
Dot.: Nienawidzę moich włosów...

Cytat:
Napisane przez pattkaaa21 Pokaż wiadomość
rozumiem. miałam tak samo, robiło mi się siano itp. Ale nie ma innego wyjścia. Ja stosuję 2 szampony, timotei 0% parabenów i johnsos dla dzieci rumiankowy. Odżywkę w sprayu stosuj również na suche włosy jeśli Ci się puszą. Spryskaj calą głowę i wyszczotkuj. Spray sprawi, że się tak nie będą puszyć i się trochę "uliżą"
dziękuję Ci bardzo, na pewno wypróbuję
gnishu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 22:12   #6
pattkaaa21
Raczkowanie
 
Avatar pattkaaa21
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 204
Dot.: Nienawidzę moich włosów...

jak odtawisz prostownicę i suszarki Twoje włosy na pewno Ci podziękują. Naturalnie zrobią sie proste, ja zawsze miałam z tym problem a teraz mam naturalnie całe gładkie włosy, bez żadnych kosmyków wykręcających się w różne strony ale jak chodzi o kosmetyki to dużo jest takich, które moim włosom w ogóle nie pasują. Musisz też znaleźć sobie odpowiednie.
Dodam, ze nigdy nie farbowałam włosów.
pattkaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 07:03   #7
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Nienawidzę moich włosów...

A może daj odżywkę bez spłukiwania, ona trochę obciąża włosy i wtedy nie będzie tego siana. Próbowałaś?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 09:32   #8
pattkaaa21
Raczkowanie
 
Avatar pattkaaa21
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 204
Dot.: Nienawidzę moich włosów...

ja kiedyś dawałam. Ale mam bardzo dużo włosów, do tego długie i miałam uczucie ciężkiej głowy ;-D haha
pattkaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 13:52   #9
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Nienawidzę moich włosów...

Zerknij prosze do tego wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=810697
Znajdziesz tam sporo informacji na temat pielęgnacji włosów i może wtedy je polubisz? ;-)
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 21:42   #10
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Nienawidzę moich włosów...

Włosy kręcone potrafią być przepiękne, ale tylko jeśli są zdrowe i piękno i skręt wychodzi bezpośrednio z nich a nie z kosmetyków jakie na nie nakładasz.

Prostownica i suszarka to najgorsze rzeczy jakie możesz zrobić swoim włosom, zwłaszcza kręconym. Aby coś więcej doradzić odpowiedz proszę na kilka pytań:
Jaki masz typ włosów?
Czy farbujesz?
Czy są zniszczone, czy raczej w dobrej kondycji?
Jaka jest ich długość?
Jak często myjesz głowę?
Ile możesz wytrzymać bez mycia?
Czym myjesz?
Czym czeszesz?
Jak często czeszesz?
Jak suszysz i pielęgnujesz?
Czym stylizujesz?
Czy spinasz włosy?

Typowy problem "szopienia" włosów kręconych są błędy w pielęgnacji, używanie za mocnych kosmetyków czyszczących, obciążanie ich odżywkami i kosmetykami stylizacyjnymi, złe suszenie i czesanie.
Odpowiednia pielęgnacja włosów da ci piękne loki których nie trzeba będzie nawet stylizować czy układać. Wymaga to czasu ale jest kilka metod poprawiających kondycje włosów na szybko.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 11:45   #11
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Nienawidzę moich włosów...

Cytat:
Napisane przez Freya663 Pokaż wiadomość
Włosy kręcone potrafią być przepiękne, ale tylko jeśli są zdrowe i piękno i skręt wychodzi bezpośrednio z nich a nie z kosmetyków jakie na nie nakładasz.

.
Nie do końca się zgodzę, mimo iz to bardzo mądry post!

Suszarka z dyfuzorem to moj najlepszy przyjaciel (z zimnym nawiewem) bo wydobywa mi PRZEPIĘKNE loki których bez niego mogło by nie być.
mam nieregularny skręt i wiem jak to jest kiedy jednego dnia włosy są zachwycające a następnego mimo braku zmian w pielęgnacji jest masakra!
Wazne jest przetestować kosmetyki zeby wiedzieć co podbija skręt, wzmacnia, jakie stylizatory są pomocne.
gdybym swoje zostawiła do wyschnięcia byłby dramat a odpowiednia stylizacja sprawia, że super są w większości przypadków; )

Ale od początku!
Autorko!
Zadne glisskury ze złotą etykietą czy timoteje na bazie sls.
sugestie sa ważne ale nie kazdemu służy to samo i akurat glisskur ma keratyne i moze narobic siana od protein a timotej będzie zDzieral warstwe ochronna włosa i tez moze byc nieciekawie.

Myślę że powinnaś wydobywać swoje fale/loki bo pewnie sama nie wiesz co masz
Zapraszam na wątek dla zakręconych.
Przeczytaj pigułkę- SKARBNICA WIEDZY!
A z resztą problemów pomożemy.
podczytasz co stosują zakręcone, co to emolient co to humekant, i takie będą włosy, ze wszystkich zazdrość zezre!

Ty nie wiesz co masz na głowie! Wlosy latwiej jest wyprostować niż zakręcić, pokochaj tę wyjątkowosc2! ;D
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-16 12:45:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.