W O Ś P - (...) i o jeden dzien dłuzej. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-11, 11:23   #1
pepedesign
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 41

WOŚP


Witam wszystkie wizazanki! Jakie jest wasze zdanie na temat Wilkiej orkiestry Świątecznej Pomocy? Ja uwazam ,ze jest jak najbardziej potrzebna w koncu kiedyś będę miał swoje dziecko, "odpukać" które może będzie potrzebowało takiej pomocy. Napiszcie drogie Wizażanki jak wy podchodzicie to dej akcji, jakie macie nastawienie? Czy uważacie ,że dobrze ,że po raz XII gra WOŚP? pozdrawiam pepedesign
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif wosp.gif (37,8 KB, 4 załadowań)
pepedesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-11, 12:26   #2
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Re: WOŚP

Ja jestem jak najbardziej za. Pieniądze idą na najlepszy sprzęt, na którego zakup państwo nie ma. A wrzucając grosika nie ubożejemy za bardzo
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 17:01   #3
kaixia
Raczkowanie
 
Avatar kaixia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 410
GG do kaixia
Re: WOŚP 13 finał

Odświeżam wątek, bo właśnie wróciłam z koncertu WOŚP, który zresztą jeszcze trwa i wiecie co? To jest poprostu wspaniałe !
W tym roku włożyliśmy wraz z mężem dość dużo czasu w przygotowania do 13 finału - włożyliśmy to za dużo powiedziane, bo to właściwie mój mąż włożył dużo pracy. Przez dwa miesiące, codziennie wieczorami wychodził na próby swojego zespołu, bo właśnie dzisiaj zagrali swój pierwszy publiczny koncert (ja byłam tam tylko za fotoreportera)
Było cudownie, to wielka idea.
Jeden z kolegów z zespołu ma małego dzidziusia, któremu właśnie pomogła WOŚP.

SIEMA !
__________________
Zrozumienie jest jak zimna woda na pustyni, ratuje życie ale może też zabić.
kaixia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 17:16   #4
monyaa
Rozeznanie
 
Avatar monyaa
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 581
Re: WOŚP 13 finał

Popieram!!!
Nawet się dołożyłam do zbiórki!!!
monyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 17:17   #5
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: WOŚP 13 finał

Ja tez jestem za... Czy w ogole mozna byc przeciw ? Na koncerty raczej nie chodze, ale dzisiaj wybieram sie na światełko do nieba .
Na te wieksze licytacje niestety nie mam kasy ale dorzucic do puszki kilka monet do dla wiekszosc Polaków nie jest problem... A ziarnko do ziarnka...
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 17:31   #6
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: WOŚP 13 finał

wersja dla leniwych:

sms o treści SERCE na nr 7547 - koszt 5 zł + VAT

__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 17:34   #7
kaixia
Raczkowanie
 
Avatar kaixia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 410
GG do kaixia
Re: WOŚP 13 finał

My też wielkich pieniążków nie dajemy, ale od kilku już lat, przez cały rok zbieramy "żółte" monety do szklanego dzbanka i właśnie na finale całość zebranych miedziaków wędruje do puszek
W tym roku udało się uzbierać połowę dzbanka.
Jak ktoś chce sobie zobaczyć jak WOŚP grała w Stalowej Woli to załączam zdjęcia
Pozdrawiam serdecznie !!!
__________________
Zrozumienie jest jak zimna woda na pustyni, ratuje życie ale może też zabić.
kaixia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-09, 17:55   #8
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: WOŚP 13 finał

TomekG napisał(a):
> wersja dla leniwych:
>
> sms o treści SERCE na nr 7547 - koszt 5 zł + VAT
>
>

A skąd Tomek wiesz o tym SMSie?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 18:09   #9
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: WOŚP

Pewnie, ze jestem za! Nikt nie potrafi zebrac tyle kasy co WOSP! Jakakolwiek tego typu inicjatywa jest mile widziana, choc trudno nie pominac stanowiska kosciola, ktore bardzo zaskakuje. Jak mozna widziec w Owsiaku konkurencje wobec Caritasu? Ojciec Dyrektor rowniez nie proznuje i stara sie ludziom wmowic, ze kasa z WOSP idzie na satanistyczny przystanek Woodstock... Mam nadzieje, ze Jurek nie da sie Ciemnogrodowi i pieniedzy uzbiera jak najwiecej!

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 18:14   #10
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: WOŚP 13 finał

Gonia1 napisał(a):
> TomekG napisał(a):
> > wersja dla leniwych:
> >
> > sms o treści SERCE na nr 7547 - koszt 5 zł + VAT
> >
> >
>
> A skąd Tomek wiesz o tym SMSie?

sam wysyłałem

a tak na serio, nr był w podpisie na jednym z wejść orkiestry na TVP2
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 18:31   #11
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Re: WOŚP

popieram całym sercem!! rok temu sama byłam wolontariuszką (a potem tydzień spędziłam w łóżku-chora, ale czego się nie robi dla maluszków). w tym roku niestety nie chodzę z puszką ale zamierzam w przyszłym roku moim zdaniem to wspaniała akcja. a powiem Wam, ze zbierając pieniązki spotkałam się z paroma bardzo negatywnymi opiniami, np. jakaś babcia o mało co mnie nie pobiła bo Owsiak to diabeł wcielony i przez niego młodziez bierze narkotyki, uprawia seks i Bóg wie co jeszcze!! niektórzy ludzie naprawde wrzucali z uśmiechem na twarzy i to papierki widać, ze ta akcja ma bardzo duze popracie i naprawde 98% przechodniów z chęcią w niej uczestniczy pzdr
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-09, 18:34   #12
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: WOŚP 13 finał

Dzięki za namiary. Ja też uważam, że to wspaniałe co WOŚP robi. Niestety nie wychodziłam dzisiaj z domu i bardzo chętnie skorzystałam z wersji dla leniwych. To nie ściema.

Pozdrowionka i trzymam kciuki za kolejny rekord

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 18:43   #13
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: WOŚP 13 finał

Agnieszka Zembrzycka napisał(a):
> Dzięki za namiary. Ja też uważam, że to wspaniałe co WOŚP robi. Niestety nie wychodziłam dzisiaj z domu i bardzo chętnie skorzystałam z wersji dla leniwych. To nie ściema.


Wiem wiem, bo już wysłałam tam SMSa..
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 18:50   #14
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: WOŚP

Kiedyś uczestniczyłam w takiej dyskusji na temat właśnie wizerunku Orkiestry- abstrahując od wspaniałego i doniosłego jej celu marketingowcy doszli jednak do wniosku,że Orkiestrze zdecydowanie potrzebnae jest odnowienie wizerunku- nazwijmy to lepszy PR.
Kilkunastokrotne powtarzanie tego samego schematu nie przyczynia się niestety do pozyskania zwolenników ani dopokonania kontrofensywy ze strony Kościoła
A szkoda- ludzie są już tym nieco zmęczeni
wiem, wiem-przecież to wspaniała idea, wielkie koncerty i szczytny cel. Oczywiście, my to wiemy i widzimy.
Jest jeszcze jednak zbyt wielu ludzi, których Owsiak nie przekonuje
A teraz taki życiowy przykład "za"
Kiedy rodziłam swoją córkę 1,5 roku temu na łóżku leżała obok pani, która była głuchoniema- musiała podjąć bardzo trudną decyzję o macierzyństwie, ale zdecydowała się nie mysląc o tym czy dziecko odziedziczy wadę..
I wiecie co...dzięki zfinansowanym przez Orkiestrę badaniom przesiewowym słuchu ta pani po kilku godzinach od porodu mogła poczuć ulgę i wielkie szczęście- bo badania wykazały że noworodek jest zdrowy-ileż niepokoju jej to oszczędziło...
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 18:51   #15
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: WOŚP 13 finał

dodam jeszcze zrzut ekranu
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 18:53   #16
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: WOŚP 13 finał

Dla posiadaczy kont internetowych polecam wpłatę bezpośrednio na konto Orkiestry - z każdego SMSa Urząd Skarbowy pobiera 22% VAT
Konto WOŚP
PEKAO SA VIII O/WARSZAWA
36 1240 1112 1111 0010 0017 7226
Można też zapłacić kartą kredytową ze strony WOŚP
http://www.wosp.org.pl/index_final.php
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 18:55   #17
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: WOŚP 13 finał

TomekG napisał(a):
> dodam jeszcze zrzut ekranu

Już sobie daruj, Tomek
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 19:39   #18
katarzyna_czapa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 188
Re: WOŚP

Nie chcę wywołać tutaj wywoływać burzy, ale chciałam tylko przedstawić własne zdanie na temat WOŚP. Nie popieram Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Każdego roku 10% pieniędzy zebranych w ramach akcji Jerzego Owsiaka przeznacza się m.in. na wynagrodzenia, utrzymanie biura, samochody oraz organizowanie Przystanku Woodstock. Z tego wynika, że co dziesiąta złotówka dawana w styczniu Orkiestrze idzie na cele, których ja nie akceptuję...
Sama transmisja telewizyjna kosztuje TVP kilka milionów złotych. Telewizja publiczna lansuje całą imprezę "za darmo", czyli za pieniądze podatników. Do kosztów transmisji trzeba doliczyć organizację imprez w dziesiątkach polskich miast za publiczne pieniądze. Potężne sumy wydaje się w ciągu roku na plakaty, billboardy, reklamę. Kto policzył, ile kosztują organizowane w drugą niedzielę stycznia koncerty i pokazy sztucznych ogni? Niektórzy podejrzewają, że koszty organizacji Wielkiej Orkiestry mogą przewyższać zebrane fundusze. No ja już się tak daleko nie posuwam...




W cieniu WOŚP przez cały rok z mniejszym medialnym wsparciem działają inne organizacje charytatywne, których pomoc nie jest tak efektowna, ale bywa, że większa.



Nie wątpię w to, że Orkiestra pomogła wielu ludziom, bardzo dobrze. Nie odpowiada mi po prostu styl tej akcji, styl pana Owasiaka ("róbta co chceta"). Preferuje po prostu inny charakter pomocy potrzebującym...

pozdrawiam
katarzyna_czapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 19:47   #19
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: WOŚP

Ja osobiście uważam, że lepiej wziąć sobie numer konta i wpłacić te 10zł, czy nawet 5. Przelewy internetowe są teraz takie proste, a ma sie pewność, gdzie trafią pieniądze. Skąd takie podejście? Otóż brałam kiedyś udział w tej zbiórce i uwierzcie, młodzież, a szczególnie chłopaki, podbierają sobie kasę z tych puszek Twierdzą, że skoro zbierali cały weekend to im też się coś należy! Słyszałam też, że wielu chłopaków bierze w tym udział, żeby sobie trochę "dorobić" Wiem, że nie wszyscy tacy są (sama jestem tego przykładem oczywiście), ale nigdy nie wiadomo na kogo się trafi, a ja nie mam ochoty fundować małolatom piwa Od tamtej pory nie wrzucam do puszek WOŚP
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-09, 20:02   #20
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: WOŚP

A mi się idea podoba.
W szkole co roku jest licytacja i impreza, też zbieramy.
W tym roku kreatywne ekospołki polazły do Samoobrony, krawat z podpisem pana Leppera poszedł za 70 zł, a kartka z autografem pani Beger chyba za 50 zł.
Razem zebrali ponad 1000 zł. Za żadne pieniądze, bo fanty zebrane, albo np. ciasta, upieczone z prywatnych funduszy.

No a przy przygotowywaniu imprezy późniejszej to już byłam osobiście, przynajmniej częściowo - też zebraliśmy kilkaset zł za wejściówki. Zabawa była przednia, więc dwa w jednym.

Cokolwiek by nie powiedzieć - ludzie wolą dawać na coś, co jest robione z takim rozmachem, gdzie wręcz nie wypada nie dać, niż na małe, prawie nikomu nie znane fundacje. Choćby i więcej z siebie dawały stosunkowo - uważam, że nie przewyższy to funduszy zebranych przez WOŚP.

Nie wierzę, że jest w naszym kraju tak źle, że Orkiestra więcej wydaje niż zbiera i prawie nikt tego nie wykrył i ludzie nadal im ufają. Ja im też ufam.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 20:23   #21
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Re: WOŚP

Oczywiście zawsze się znajdzie jakaś osoba, która "wie najlepiej" na co idą pieniądze
Do Eleonory:Z tego co wiem na temat działalności organizacji pozarządowych, to zawsze jakaś część pieniędzy jest przeznaczana na prowadzenie takich organizacji (jeśli ktoś wie więcej na ten temat to może niech napisze...).
Ja sama bardzo popieram całą idee WOŚP. Będąc jeszcze w LO 3 razy byłam wolontariuszką. Zbierałam razem z przyjaciółmi i nigdy (podkreślam !!!) nigdy nie zdarzyło nam się przywłaszczyć nawet grosika. Jesli Karola wiesz o tym, że ktoś sobie podbiera pieniądze to czemu tego nie zgłosisz? Tak chyba powinno się zrobić- to byloby uczciwsze niż opowiadanie teraz takich rzeczy na forum.
Co do podejscia KRK-u to czuje jedynie wielki niesmak -pamietam jak nas księża wyganiali sprzed kościoła. Natomiast ludzie byli bardzo mili, zwłaszcza Ci starsi(!!!).
Od paru lat już nie jestem wolontariuszką, ale zawsze staram się coś wrzucić, a dzis oddałam jeszcze krew
Orkiestra to jest coś BARDZO POZYTYWNEGO w naszym kraiku. I uważam, że trzeba ją bronić i wspierać.
__________________
Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Oscar Wilde
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 20:28   #22
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: WOŚP

Karola napisał(a):
> Ja osobiście uważam, że lepiej wziąć sobie numer konta i wpłacić te 10zł, czy nawet 5. Przelewy internetowe są teraz takie proste, a ma sie pewność, gdzie trafią pieniądze. Skąd takie podejście? Otóż brałam kiedyś udział w tej zbiórce i uwierzcie, młodzież, a szczególnie chłopaki, podbierają sobie kasę z tych puszek Twierdzą, że skoro zbierali cały weekend to im też się coś należy! Słyszałam też, że wielu chłopaków bierze w tym udział, żeby sobie trochę "dorobić" Wiem, że nie wszyscy tacy są (sama jestem tego przykładem oczywiście), ale nigdy nie wiadomo na kogo się trafi, a ja nie mam ochoty fundować małolatom piwa Od tamtej pory nie wrzucam do puszek WOŚP


Niestety masz troche racji...
Mam jednak nadzieje ze moja kasa pojdzie na WOŚP, wrzucalam do puszki takiego grzecznego chlopca ...
Nie no, ogolnie strasznie mnie razi taka nieuczciwosc i mam nadzieje ze tego tak duzo nie ma :/.

A ja chcialam wtracic cos z innej beczki... Wlasnie wrocilam z centrum, bylam na swiatelku do nieba. Strasznie mnie razi, ze nawet na koncertach charytatywnych znajda sie takie buraki (inaczej nie moge nazwac tej chołoty) ktorym w glowie tylko chlanie piwska i wszczynanie awantur... Jeden z takich "byczków" stojacych niedaleko mnie rzucil puszka z piwem na ulice, gdzie badz co badz stali ludzie... Jedna kobieta prawie ze dostala tym w glowe. A otoczenie zostalo solidnie ochlapane. No po prostu brak słów. Nikt takiemu uwagi nie zwroci bo widac ze sterydziarz i tylko szuka zaczepki aby sie popisac co to on ma w miesniach...

Na takich ludzi chyba nie ma lekarstwa... Za przeproszeniem gowno ich obchodzi szczytny cel calej akcji i koncertu. Liczy sie tylko to aby sie nachlać i odwalić jakas popisówe...
Az przykro patrzeć .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 20:30   #23
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: WOŚP

eleonora27 napisał(a):
> Niektórzy podejrzewają, że koszty organizacji Wielkiej Orkiestry mogą przewyższać zebrane fundusze. No ja już się tak daleko nie posuwam...
Co do kosztów organizacji - wszystkie szczegółowo wymienione w corocznych sprawozdaniach finansowych dostępnych na stronie internetowej WOŚP, można je dokładnie przejrzeć, tak jak raport z kontroli skarbowej, listę odarowanych szpitali i wartość sprzętu
Podobną przejrzystość wydatków (sprawozdania finansowe dostępne na stronie internetowej) stosuje Polska Akcja Humanitarna (m.in. program Pajacyk) - i dlatego razem z WOŚP stanowią organizacje, którym nie waham sie przekazać swoich pieniędzy
Co do gali TV organizowanej z publicznych pieniedzy - TVP z publicznych pieniędzy finansuje wiele rzeczy, które mi się nie podobają, np. produkcję seriali przez cały rok, gali i benefisów na których spotykają się te same twarze i różnych festiwali nudnych jak nieszczęście, co według mnie jest większą stratą

>Preferuje po prostu inny charakter pomocy potrzebującym...
Oczywiście, ze masz prawo do własnego zdania
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 20:30   #24
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Re: WOŚP

Jestem za. Ja tam od jakiegoś czasu do puszki nie wrzucam, ale wpłacam przelewem pieniążki.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 23:34   #25
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Wośp

Co sądzicie o tej akcji?
Moim zdaniem to wielkie szoł jest swietną akcją charytatywną, dzięki której nie tylko można pomóc dzieciakom, ale i ułatwia się zjednoczyć się Polakom, którzy na co dzień przechodzą obok siebie obojętnie, a tego dnia w powietrzu wręcz unoszą się opary dobroduszności, chęci niesienia pomocy i jakiejś takiej wspólnoty. Nie umiem tego wyrazić słowami, ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.
Denerwują mnie słowa niektórych, którzy twierdzą, że ta akcja pozwala się nieźle obłowić Owsiakowi i nnym organizującym. Sobie myślę, że nawet jeśli tak jest to przecież dzięki właśnie tej akcji wiele się zmieniło w chociażby w polskich szpitalach. Na dodatek wiemy na pewno gdzie trafiają te pieniążki.
A na marginesie, wiecie może kto zagra we Wrocławiu?

Apeluję!!! Pomóżmy!
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 23:40   #26
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Wośp

Wiem, że narażam się na potępienie , ale WOŚP-u nie lubię. Nie ma to nic wspólnego z samym Owsiakiem, koncertami, "robta co chceta" , po prostu nie podoba mi się idea.
Jeżeli kupują inkubatory - ok, ale przy innym sprzęcie fundują aparaturę szpitalom, potem zarabiają na niej lekarze kasujący za to prywatnych pacjentów Nie podoba mi się idea finansowania szpitali w ten sposób, pieniędzy w służbie zdrowia wcalej nie jest tak mało, tylko są źle wydawane.

Pięć razy bardziej wolałabym akcję, w której można by było pomagać konkretnym dzieciom. A wiadomo, że choćby sytuacja była nie wiem jak dramatyczna - WOŚP nie da nic żadnej osobie indywidualnej. Nie podoba mi się to i nie przekonuje, na Orkiestrę nie daję
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 23:50   #27
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Wośp

Rozumiem Twoje zdanie, ale gdyby nie pieniądze z tej akcji w szpitalach nie pojawiłby się pewnie jeszcze długo taki sprzęt, który pozwala na zdiagnozowanie chorób np. u noworodków, albo wręcz ratujący im życie. Można zbierać pieniążki na konkretne dzieci, czy domy dziecka, ale czy pomoc dzieciom, które nie są ani głodne, ani porzucone, tylko potrzebują właśnie tej konkretnej pomocy medycznej jest gorsza? Nie mówię, że nie popieram i nie wspieram innych akcji, jednak właśnie fenomen tej mnie niezmiernie cieszy.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 23:52   #28
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Wośp

A i jeszcze coś, mnie właśnie jedyne co denerwuje 'róbta co chceta', 'siema' itp.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 23:54   #29
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Wośp

Cytat:
Napisane przez ahgatta
Można zbierać pieniążki na konkretne dzieci, czy domy dziecka, ale czy pomoc dzieciom, które nie są ani głodne, ani porzucone, tylko potrzebują właśnie tej konkretnej pomocy medycznej jest gorsza?
Nie mam prawa wartościować i oceniać, więc nie mogę napisać, czy jest "gorsza" . Po prostu mnie nie przekonuje i do mnie nie trafia, a mam strasznie miękkie serce i często wspieram różne akcje Daleka jestem od potępiania Owsiaka, wolę jednak zbiórki innego rodzaju
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 00:00   #30
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Wośp

Masz rację, słowo 'gorsza' nie jest tu odpowiednie. Ja swego czasu też miałam mieszane uczucia w stosunku do WOŚP, właśnie dlatego interesuje mnie zdanie innych, którzy niekoniecznie popierają mój entuzjazm
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.