Zakupy na Strawberrynet - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-17, 21:28   #4171
vilka80
Wtajemniczenie
 
Avatar vilka80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 842
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

robiłam niedawno u nich pierwsze zakupy i kazali mi przysłać jakiś rachunek (np. za telefon) z moim adresem żeby zweryfikować dane, i też pakowanie zajęło im kilka dni
__________________


vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 08:04   #4172
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
robiłam niedawno u nich pierwsze zakupy i kazali mi przysłać jakiś rachunek (np. za telefon) z moim adresem żeby zweryfikować dane, i też pakowanie zajęło im kilka dni
kurcze, ja kupowałam pierwszy raz ponad rok temu (płaciłam paypalem) - i nie musiałam nic takiego robić...Potem całkiem niedawno - i znów żadnego "sprawdzania". Kwoty zakupów nie były duże, max 100pln - może dlatego?
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 08:10   #4173
nekot
Raczkowanie
 
Avatar nekot
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 335
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

U mnie nigdy niczego nie sprawdzali a pierwszy raz kupowalam u nich z 6 lat temu....

Nawet robilam zakupy w zeszla niedziele (na ponad 400 PLN ) - tez niczego nie wymagali.
nekot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 09:56   #4174
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Mnie można traktować, jak początkującego, bo nie zamawiałam nic od 3 lat... A teraz też tylko przyczajówę robię, nawrzucam do koszyka i uciekam
Eeeee... no tak szybko uciekasz, że dogonić Ciebie nie mogą

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
robiłam niedawno u nich pierwsze zakupy i kazali mi przysłać jakiś rachunek (np. za telefon) z moim adresem żeby zweryfikować dane, i też pakowanie zajęło im kilka dni
Ja również zostałam poproszona o przesłanie rachunków za media w celu zweryfikowania adresu, z przeprosinami i informacją, że mają na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa, że to pierwszy zakup, a zamówiłam drogie perfumy i brak dokumentów uniemożliwi realizację zamówienia. Wysłałam
W kolejnym mailu zostałam poproszona o wyciągi z PayPal i wreszcie z konta karty kredytowej
Dodam, że już pierwszy mail został wysłany po zaksięgowaniu płatności na truskawkowym koncie. W tym momencie miałam wielką ochotę podziękować za "przemiłą obsługę" i potraktowanie mnie jak potencjalnego oszusta, ale pomyślałam, że pewnie nie mają perfum i właśnie na to liczą, że się wycofam, więc postanowiłam sprawdzić, co się dalej wydarzy

Tym razem wysłałam osiem dokumentów z obu kont i... wystarczyło Następnego dnia po kolejnym mailu, już z podziękowaniami i informacją o przyjęciu zamówienia do realizacji rozpoczął się proces pakowania, który trwał trzy dni

Paczucha szybko dotarła, perfumy i to w sumie najważniejsze choć po solidnych testach, a zewnętrzna folia byle jak posklejana taśmą przezroczystą

Jednak nie pojmuję tych wszystkich zabiegów z weryfikowaniem konta PayPal/karty kredytowej. Po raz pierwszy spotkałam się ze stosowaniem takich praktyk przez sklep, zwłaszcza, że konto/karta powiązana są zweryfikowane przez PayPal

Cytat:
Napisane przez nekot Pokaż wiadomość
U mnie nigdy niczego nie sprawdzali a pierwszy raz kupowalam u nich z 6 lat temu....

Nawet robilam zakupy w zeszla niedziele (na ponad 400 PLN ) - tez niczego nie wymagali.
Jakie to niesprawiedliwe


Mam nadzieję, że kolejne zakupy - o ile odbędą się - przebiegną z pominięciem procesu weryfikacyjnego
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 13:35   #4175
nekot
Raczkowanie
 
Avatar nekot
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 335
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
Ja również zostałam poproszona o przesłanie rachunków za media w celu zweryfikowania adresu, z przeprosinami i informacją, że mają na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa, że to pierwszy zakup, a zamówiłam drogie perfumy i brak dokumentów uniemożliwi realizację zamówienia. Wysłałam
W kolejnym mailu zostałam poproszona o wyciągi z PayPal i wreszcie z konta karty kredytowej
Dodam, że już pierwszy mail został wysłany po zaksięgowaniu płatności na truskawkowym koncie. W tym momencie miałam wielką ochotę podziękować za "przemiłą obsługę" i potraktowanie mnie jak potencjalnego oszusta, ale pomyślałam, że pewnie nie mają perfum i właśnie na to liczą, że się wycofam, więc postanowiłam sprawdzić, co się dalej wydarzy

Tym razem wysłałam osiem dokumentów z obu kont i... wystarczyło Następnego dnia po kolejnym mailu, już z podziękowaniami i informacją o przyjęciu zamówienia do realizacji rozpoczął się proces pakowania, który trwał trzy dni

Paczucha szybko dotarła, perfumy i to w sumie najważniejsze choć po solidnych testach, a zewnętrzna folia byle jak posklejana taśmą przezroczystą

Jednak nie pojmuję tych wszystkich zabiegów z weryfikowaniem konta PayPal/karty kredytowej. Po raz pierwszy spotkałam się ze stosowaniem takich praktyk przez sklep, zwłaszcza, że konto/karta powiązana są zweryfikowane przez PayPal


Mam nadzieję, że kolejne zakupy - o ile odbędą się - przebiegną z pominięciem procesu weryfikacyjnego
Uo jezu kolczasty!!! to sie porobilo. Trzymam kciuki zeby sie okazalo ze tylko ten raz tak weryfikuja.

Wlasnie sie zgadalam z kulezanka z UK, ktora tez zrobila 1-sze zamowienie na tru, ale od niej tez nic nie chcieli
nekot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 13:58   #4176
vilka80
Wtajemniczenie
 
Avatar vilka80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 842
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

No faktycznie porządnie Cię zweryfikowali
Ja wysłałam tylko rachunki za 3 m-ce, bo tak se życzyli za telefon i tyle, dalej poszło gładko . Zamawiałam za ponad 400 zł. Pisali że to jednorazowy proces, w tym czasie robiłam jeszcze inne zamówienie i już nic nie chcieli.
Paczki przychodziły do mnie obklejone przezroczysta taśma i obwiązane fioletową wstążeczka - to chyba Izba Celna tak je obwija, bo zdaje się że oni sprawdzają wszystkie paczki ale cło nakładają już nie na wszystkie.
__________________


vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 14:32   #4177
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
No faktycznie porządnie Cię zweryfikowali
Ja wysłałam tylko rachunki za 3 m-ce, bo tak se życzyli za telefon i tyle, dalej poszło gładko . Zamawiałam za ponad 400 zł. Pisali że to jednorazowy proces, w tym czasie robiłam jeszcze inne zamówienie i już nic nie chcieli.
Paczki przychodziły do mnie obklejone przezroczysta taśma i obwiązane fioletową wstążeczka - to chyba Izba Celna tak je obwija, bo zdaje się że oni sprawdzają wszystkie paczki ale cło nakładają już nie na wszystkie.
Nie - zawija i obwiązuje Strawberry.
Celnicy nie zaglądają do środka,
bo na pudełku jest zielona naklejka z ogólnym określeniem zawartości i ceną -
jak cena oscyluje w granicach 50 $ to przysyłają (choć nie zawsze) list z żądaniem okupu
tzn. wzywają do dokonania zgłoszenia celnego
__________________







Edytowane przez BigMama
Czas edycji: 2014-02-18 o 14:36
BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 15:51   #4178
vilka80
Wtajemniczenie
 
Avatar vilka80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 842
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Tak? A ja myślałam że przetrzepują wszystkie paczki i tylko se wybierają, które oclą . Z moich trzech paczek oclili tylko jedną, mimo że wartość każdej była na ponad 50$, oczywiście wybrali tą najdroższą
__________________


vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:27   #4179
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

ale napisałaś do Strawberry o zwrot cła ?

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Z UC nigdy nie wiadomo - czasem puszczają pakę wartą230 zł,
a czasem zatrzymują taką za 100, ale za to dużą
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 19:38   #4180
vilka80
Wtajemniczenie
 
Avatar vilka80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 842
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

tak ,właśnie do nich wysłałam formularz o zwrot cła, tylko nie wiem czy takie dane im wystarczą - dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego i kartka należnościowa, ale w sumie na żadnym z tych dokumentów nie mam potwierdzenia że te cło zapłaciłam, żadnego podpisu (chłop odbierał przesyłkę to mógł coś pominąć), czy może wystarczy że w ogóle takie dokumenty posiadam, no nie wiem
__________________


vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 19:45   #4181
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

wystarczy
- zaraz powinnaś mieć info o zwrocie
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-19, 13:00   #4182
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez nekot Pokaż wiadomość
Uo jezu kolczasty!!! to sie porobilo. Trzymam kciuki zeby sie okazalo ze tylko ten raz tak weryfikuja.

Wlasnie sie zgadalam z kulezanka z UK, ktora tez zrobila 1-sze zamowienie na tru, ale od niej tez nic nie chcieli
Trzymaj kciuki, żeby już mnie więcej nie nękali

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
No faktycznie porządnie Cię zweryfikowali
Ja wysłałam tylko rachunki za 3 m-ce, bo tak se życzyli za telefon i tyle, dalej poszło gładko . Zamawiałam za ponad 400 zł. Pisali że to jednorazowy proces, w tym czasie robiłam jeszcze inne zamówienie i już nic nie chcieli.
Paczki przychodziły do mnie obklejone przezroczysta taśma i obwiązane fioletową wstążeczka - to chyba Izba Celna tak je obwija, bo zdaje się że oni sprawdzają wszystkie paczki ale cło nakładają już nie na wszystkie.
Czuję się globalnie zweryfikowana
Ja wysłałam rachunki od dostarczyciela internetu i niestety chcieli więcej i więcej, a zamówienie miałam na ponad 1000 zł.
Sprawdziłam też maile i nie mam informacji, że to jednorazowy proces weryfikacyjny

Cytat:
Napisane przez BigMama Pokaż wiadomość
Nie - zawija i obwiązuje Strawberry.
Celnicy nie zaglądają do środka,
bo na pudełku jest zielona naklejka z ogólnym określeniem zawartości i ceną -
jak cena oscyluje w granicach 50 $ to przysyłają (choć nie zawsze) list z żądaniem okupu
tzn. wzywają do dokonania zgłoszenia celnego
A jednak zaglądają, może po prostu losowo. Na mojej przesyłce oryginalne taśmy były przecięte i ponownie oklejone przezroczystą taśmą. Dlatego nie wiem, kto przede mną testował perfumy

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
Tak? A ja myślałam że przetrzepują wszystkie paczki i tylko se wybierają, które oclą . Z moich trzech paczek oclili tylko jedną, mimo że wartość każdej była na ponad 50$, oczywiście wybrali tą najdroższą
To jest najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie

Vilko, daj znać, jak sprawy się mają z Twoim zwrotem
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:40   #4183
vilka80
Wtajemniczenie
 
Avatar vilka80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 842
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
T

Vilko, daj znać, jak sprawy się mają z Twoim zwrotem
zwrot już dostałam, także wszystko ok
__________________


vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 16:38   #4184
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Witam,

Planuję zrobić 1 zakup. Nie wiedziałam, że jest taka weryfikacja. A co w przypadku jak nie mam żadnych rachunków na siebie?

I druga sprawa...zamierzam kupić puder - czy daty ważności są bardzo krótkie? I naprawdę są to oryginalne produkty? Pomiędzy ceną w sklepie jest około 50-60 zł różnicy...
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 11:46   #4185
Olilili
Raczkowanie
 
Avatar Olilili
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 463
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
Witam,

Planuję zrobić 1 zakup. Nie wiedziałam, że jest taka weryfikacja. A co w przypadku jak nie mam żadnych rachunków na siebie?

I druga sprawa...zamierzam kupić puder - czy daty ważności są bardzo krótkie? I naprawdę są to oryginalne produkty? Pomiędzy ceną w sklepie jest około 50-60 zł różnicy...
Spróbuj kupić , ja kupowałam ostatnio z innego konta ( pierwszy zakup) i nie chcieli ode mnie nic. ( a wartość zakupów na ok 90 funtów)Są to oryginalne produkty, jak masz wątpliwości zawsze możesz sprawdzić w datecalculatorze kod czy sie zgadza ( i od razu masz informacje o świeżości produktu)Natomiast co do cen ... To truskawka często ma wyższe ceny niz mają kosmetyki np w UK ... Co do polskich cen nie będę się wypowiadac bo to moim zdaniem przesada.
__________________
życie jest tak krótkie,że nie ma sensu marnować je na smutek ...
Olilili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 22:20   #4186
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez Olilili Pokaż wiadomość
Spróbuj kupić , ja kupowałam ostatnio z innego konta ( pierwszy zakup) i nie chcieli ode mnie nic. ( a wartość zakupów na ok 90 funtów)Są to oryginalne produkty, jak masz wątpliwości zawsze możesz sprawdzić w datecalculatorze kod czy sie zgadza ( i od razu masz informacje o świeżości produktu)Natomiast co do cen ... To truskawka często ma wyższe ceny niz mają kosmetyki np w UK ... Co do polskich cen nie będę się wypowiadac bo to moim zdaniem przesada.
Pięknie Ci dziękuję
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 09:51   #4187
Olilili
Raczkowanie
 
Avatar Olilili
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 463
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
Pięknie Ci dziękuję
Nie ma za co, cieszę się ,że mogłam pomóc
__________________
życie jest tak krótkie,że nie ma sensu marnować je na smutek ...
Olilili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 18:24   #4188
marialisa
Raczkowanie
 
Avatar marialisa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 334
Send a message via Skype™ to marialisa
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Jeśli ktos ma problemy ze zwykłą truskawką, oni mają również konto na ebay:
http://members.ebay.pl/ws/eBayISAPI....trawberrynet01
Ponieważ na ebay płaci się tylko paypalem, żadne gwarancje czy weryfikacje nie są wymagane. No i pewności dla Kupującego jakby więcej
marialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 18:01   #4189
Olilili
Raczkowanie
 
Avatar Olilili
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 463
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez marialisa Pokaż wiadomość
Jeśli ktos ma problemy ze zwykłą truskawką, oni mają również konto na ebay:
http://members.ebay.pl/ws/eBayISAPI....trawberrynet01
Ponieważ na ebay płaci się tylko paypalem, żadne gwarancje czy weryfikacje nie są wymagane. No i pewności dla Kupującego jakby więcej
Tak ale jak zrobisz zakupy z konta na ebayu nie gwarantuje Ci ,że dostaniesz zwrot cła.
__________________
życie jest tak krótkie,że nie ma sensu marnować je na smutek ...
Olilili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 21:15   #4190
marialisa
Raczkowanie
 
Avatar marialisa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 334
Send a message via Skype™ to marialisa
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Kupiłam u nich perfumy i wysłali ze swojego magazynu w GB, także nikt nie ścigał mnie z opłatą VAT
marialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 09:26   #4191
Olilili
Raczkowanie
 
Avatar Olilili
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 463
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez marialisa Pokaż wiadomość
Kupiłam u nich perfumy i wysłali ze swojego magazynu w GB, także nikt nie ścigał mnie z opłatą VAT
duzo osób pisało o tym ,że kupując na ebayu u "truskawki" płacili potem vat.
Dobrze ,że to się zmieniło niemniej dziwne to troszeczkę ,kupując u nich na angielskiej stronie powinny być podobne procedury i zamiast płacic vat jako ,że mieszkam w UK powinni wysyłac z magazynów z UK .( chyba ,że po prostu maja magazyny w róznych częściach świata z róznymi rzeczami i raz wyslą Ci z UK ,raz ze Szwecji a raz z HK)Gdybanie gdybaniem
W każdym razie jest coś co jest niezbitym faktem na ebayu nie masz rabatu lojalnościowego, ale warto tam zaglądac kiedy sie przeoczyło jakąś interesujacą promocje.
__________________
życie jest tak krótkie,że nie ma sensu marnować je na smutek ...

Edytowane przez Olilili
Czas edycji: 2014-05-13 o 09:31
Olilili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 12:50   #4192
vvishyou
Raczkowanie
 
Avatar vvishyou
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 286
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Czy będzie ktoś zamawiał coś z Truskawy?
Bo czaję się na zapach Demeter, ale trochę się boję .
vvishyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 15:12   #4193
marialisa
Raczkowanie
 
Avatar marialisa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 334
Send a message via Skype™ to marialisa
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Kupiłam u nich perfumy na ebay rzekomo z Australii (oni maja kilka takich kont) i znów przyszło z europy, tą razą ze Szwecji.
Mam niejasne podejrzenia, że cło szybciej na kosmetyki narzucą, bo tru ma kilka magazynów i kosmetyczne mogą być nie w EU.
marialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 18:45   #4194
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez vvishyou Pokaż wiadomość
Czy będzie ktoś zamawiał coś z Truskawy?
Bo czaję się na zapach Demeter, ale trochę się boję .
nie bój się

teraz na truskawie jest promocja dla nowych klientów :10% zniżki na I zakupy,
może warto skorzystać, hm?
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 19:14   #4195
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Dziewczyny, w jakiej wysokości mogę zapłacić cło jeżeli wartość paczki to 100zł?
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 19:41   #4196
liliza
El Cumpleaños Secreto
 
Avatar liliza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Into the Darkness
Wiadomości: 4 521
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w jakiej wysokości mogę zapłacić cło jeżeli wartość paczki to 100zł?
Przy tak niskiej kwocie UC może nie naliczyć cła w ogóle, w zależności od humoru W przypadku zakupów perfum cło zawsze wynosi 23% wartości zakupu, jednak tru zwraca tę kwotę
EDIT
Czepianie się potyczek słownych. Oczywiście, że chodzi o opłatę podatkową, w wysokości 23% wartości produktu, której podlegają wszystkie produkty perfumowe. Nie ma tu znaczenia, czy perfumy mają wartość X, a reszta Y. Podatek naliczany jest od wartości całej przesyłki, jeśli jest umieszczona informacja, iż zawiera ona produkty perfumowe.

Edytowane przez liliza
Czas edycji: 2014-06-02 o 11:01 Powód: potyczki słowne
liliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 08:21   #4197
marialisa
Raczkowanie
 
Avatar marialisa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 334
Send a message via Skype™ to marialisa
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

23% to nie cło, tylko VAT. Przy kwotach niższych niż 150 euro cła się nie nalicza. Natomiast VAT się nalicza od kwoty równej lub wyższej 22 euro. Tak że strawberry odlicza nie cło, tylko VAT.
marialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 13:28   #4198
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Chciałam wiedzieć, czy muszę przygotować się na dodatkową opłatę i w jakiej może być wysokości
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 19:34   #4199
Mira Bai
Raczkowanie
 
Avatar Mira Bai
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 64
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Z 10 razy kupowałam na truskawie, na szczęście ani razu nic mi nie naliczyli. Jednak nie kupowałam kosmetyków/perfum droższych niż do 200 zł.
Mira Bai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 09:45   #4200
kami5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 490
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Hej. Jak dlugo czekalyscie na paczke z truskawki? Ja zamawialam 30 maja i nadal nic. Mieszkam w uk.
kami5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-28 12:27:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.