Mamusie styczniowe cz. 4 - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-24, 12:41   #1891
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Coma- a do becikowego może być PIT? Czy jakieś inne zaświadczenie potrzebne jest? Bo nie moge się oczywiście dodzwonić do urzędu żeby jakaś informacje otrzymać.


Juhu udało sie;D musiałam odłączyć Wifi i przejść na sieć komórkowa bo nasz dostawca zmieniał wciąż IP i dlatego mnie wywalało.

Hmm nie zalaczylam żadnego załącznika prócz zaświadczenia od lekarza, którego wymagali.

Malajaa - możliwe, ze wystarczy tylko PIT, a gdzie indziej chcą tez umowy o prace.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 12:58   #1892
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Coma- ale trzeba jakieś zaświadczenie o dochodach dołączyć? Czy po prostu u Ciebie sami sprawdzają ? Ja nie mam umowy o prace tylko działalność dlatego jestem ciekawa jak to liczą.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 13:28   #1893
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Mamusie styczniowe cz. 4

Mój się taki nerwus zrobił Że jak mu zabawka z ręki wypadnie to w ryk. Podam mu i już spokój. Zaraz wypadnie i znowu ryk na szczęście dziś się juz zaczął sam poruszać to trochę spokoju jest

A linie na brzuchu delikatna ale jeszcze mam

COMA widzę ze już są bilety do kupienia na przyszły rok

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez endzi122
Czas edycji: 2019-07-24 o 14:40
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 15:29   #1894
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Mamusie styczniowe cz. 4

Dziewczyny dostałam wlasnie na konto 500+

Endzi widziałam bilety, kupujesz? szkoda, ze na płytę sa juz chyba wykupione ;/

Malajaa nic nie dołączyłam, czekam aż sami zawołają, ale liczę na to, ze sami sprawdza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 15:55   #1895
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas w nocy to jednak chyba nie zeby tylko brzuch :/ jeszcze lepiej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 16:03   #1896
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Coma- Jak to już? Przecież wypłaty od września miały być? Jak to możliwe? ja nawet jeszcze nie dostałam info że przyznali.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Ja złożyłam właśnie wniosek o to becikowe ale w sumie się zgapilam bo jak podliczyłam dochód z pitow to raczej się nie załapiemy chyba ze jakoś inaczej to policzą ale nie wiem.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 16:13   #1897
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Malaja ja mam działalność i wiem że mężowi dawałam pity bo on składał w urzędzie to becikowe. Tam to już całkiem zamieszanie bo nikt nic nie wiedział, więc e końcu nie wiem czy je dawał, raczej tak.
500+ też już dostałam jakoś w zeszłym tygodniu. Myślę, że oni weryfikuja wnioski po kolei, im później się złoży tym później dadzą wtedy razem z ewentualnym wyrównaniem.
Kurcze moje dziecko odkąd rozszerzamy dietę trochę męczy się z kupa. Nie wiem, czy mogę kisiel z siemienia lnianego mu podać?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-24, 16:56   #1898
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Coma- Jak to już? Przecież wypłaty od września miały być? Jak to możliwe? ja nawet jeszcze nie dostałam info że przyznali.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Ja złożyłam właśnie wniosek o to becikowe ale w sumie się zgapilam bo jak podliczyłam dochód z pitow to raczej się nie załapiemy chyba ze jakoś inaczej to policzą ale nie wiem.


No ja tez puściłam dzis te becikowe i nam tez nie wychodzi aby przyznali, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana gdzieś czytałam, ze warto składać bo te babki jakoś tam inaczej liczą.

Powiem Ci, ze sama w szoku jestem, ze ta kasa juz wpłynęła. Tego dnia dostałam tez kasę z macierzyńskiego i patrzę cos nie tak, ze jest cos za dużo. Weszłam w historie, a tam mops welcome


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Edytowane przez comablack89
Czas edycji: 2019-07-24 o 16:58
comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 19:37   #1899
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja do becikowego zalaczylam dokument z us odnosie opodatkowania (jestem na karcie podatkowej) i pit meza, bo zmienial prace w tym roku,z ktorego brali dochod. No i to zaswiadczenie od lekarza, ale i tak do mnie dzwonili, ze mam to doniesc bo oni chca oryginal.



O Wy macie juz wyplaty a ja jeszcze nie zlozylam wniosku 😂



Moj maly od razu zakumal picie z bboxa.



Jutro idziemy na kolacje z okazji 10 rocznicy slubu dk brata meza. Nie kupilismy prezentu, chcwmy dac kase ale nie mamy pojecia jaka kwote daje sie z takiej okazji?
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 20:19   #1900
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

COMA gdyby to było we wro to kupiłabym w tej chwili boje się ze skończy się tak jak w tym roku, ze będę miała bilet i nie pójdę, bo bilety są oczywiscie imienne. Na razie szukam kompana, myślałam ze brat ze mnie pójdzie, ale jeszcze się zastanawia.

Ja dopiero wczoraj złożyłam wniosek o 500, zobaczymy kiedy dostanę kasę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 20:43   #1901
ga_tita
Raczkowanie
 
Avatar ga_tita
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Ja jeszcze trochę mam ale delikatna jest.
Plamy na twarzy tez Najzdrowiej byłoby jednak przestawić się po roku na kubek i bidon ze słomka. Bo wiem że potem trudniej im starsze dziecko pożegnać smoka z butli

A smoczek z butelki nigdy nie będzie jak sutek. A dzieci dodatkowo często jak są starsze to ta butelka się bawią, może w tym też różnica.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale ten bidon ze słomką to jest chyba jakaś nowość bo nie pamiętam żeby to kiedyś było? To jest ten bbox tak?
ga_tita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-24, 20:55   #1902
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
COMA gdyby to było we wro to kupiłabym w tej chwili boje się ze skończy się tak jak w tym roku, ze będę miała bilet i nie pójdę, bo bilety są oczywiscie imienne. Na razie szukam kompana, myślałam ze brat ze mnie pójdzie, ale jeszcze się zastanawia.

Ja dopiero wczoraj złożyłam wniosek o 500, zobaczymy kiedy dostanę kasę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wlasnie te bilety imienne to jakaś masakra. Skąd wiem co bede robic za rok o tej porze, a te całe wymiany i jeszcze dodatkowe koszta to hit. Z takim małym dzieckiem to z dnia na dzień do choróbska moze dojść;/ Hmm bardzo chce tam pojechać i bede chyba kombinować z miesiące przed wydarzeniem. Poza tym ja wole płytę, a ta wykupiona. Byłam raz na trybunach na LInkin Park i ja podziękuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 21:14   #1903
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Coma- Jak to już? Przecież wypłaty od września miały być? Jak to możliwe? ja nawet jeszcze nie dostałam info że przyznali.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Ja złożyłam właśnie wniosek o to becikowe ale w sumie się zgapilam bo jak podliczyłam dochód z pitow to raczej się nie załapiemy chyba ze jakoś inaczej to policzą ale nie wiem.
To chyba zależy od gminy.
A to się liczy inaczej niż dochod netto na członka rodziny na miesiąc. Kojarzy mi się że składki do ZUS są odliczane, wiem że moja mama jak mi to z pita to inaczej niż bym pomyślała :p
Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Malaja ja mam działalność i wiem że mężowi dawałam pity bo on składał w urzędzie to becikowe. Tam to już całkiem zamieszanie bo nikt nic nie wiedział, więc e końcu nie wiem czy je dawał, raczej tak.
500+ też już dostałam jakoś w zeszłym tygodniu. Myślę, że oni weryfikuja wnioski po kolei, im później się złoży tym później dadzą wtedy razem z ewentualnym wyrównaniem.
Kurcze moje dziecko odkąd rozszerzamy dietę trochę męczy się z kupa. Nie wiem, czy mogę kisiel z siemienia lnianego mu podać?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Myślę że możesz. I kiwi i sloiczki ze śliwka działają. Ja zawsze ta sliwke dawałam. No i spójrz sobie co dawałas ostatnio bo dużo warzyw ma takie działanie woecx jak się zrobi combo ziemniak marchewka itp to tak może być
Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Ja do becikowego zalaczylam dokument z us odnosie opodatkowania (jestem na karcie podatkowej) i pit meza, bo zmienial prace w tym roku,z ktorego brali dochod. No i to zaswiadczenie od lekarza, ale i tak do mnie dzwonili, ze mam to doniesc bo oni chca oryginal.



O Wy macie juz wyplaty a ja jeszcze nie zlozylam wniosku



Moj maly od razu zakumal picie z bboxa.



Jutro idziemy na kolacje z okazji 10 rocznicy slubu dk brata meza. Nie kupilismy prezentu, chcwmy dac kase ale nie mamy pojecia jaka kwote daje sie z takiej okazji?
Zależy jaka ta kolacja. No i różny poziom zamożności też robi różnicę ja to bym 100 max 200 zł dała
Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
ale ten bidon ze słomką to jest chyba jakaś nowość bo nie pamiętam żeby to kiedyś było? To jest ten bbox tak?
Kiedyś w sensie kiedy? Tzn jak my byłyśmy małe to na pewno nie było ale od dawna kojarzę. Chociaż ostatnio więcej się mówi o szkodliwości butli i smoka u większych dzieci pod kątem rozwoju mowy i zgryzu.
A bbox to konkretna marka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 21:39   #1904
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

No nie wiem jaka kolacja, normalna kolacja w restauracji 😁 Tez myslelismy o takim przedziale.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 22:36   #1905
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

No właśnie były i ziemniaki, marchewki no bo to pierwsze smaki. Duzo wody mu podawałam dziś, zobaczymy czy to też pomoże,bo mąż oczywiście zapomniał kupić a ja już nie zdążyłabym do sklepu ech. Mam kiwi w razie co, to jutro dam
Co do kwoty na kolacje to ja myślę, że trzeba prxekalkulowac ile mniej więcej będzie kosztował talerzyk i dać co najmniej tyle, żeby się zwróciło (choć ja daje z górka zawsze). No bo, dacie 100zl a zamowicie po steku z dodatkami za 100zl od głowy no i tak średnio chyba, że oni nie funduja kolacji, każdy we własnym zakresie to inna sprawa.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 04:45   #1906
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Dzięki za info o kaszkach zamówię tą holle i mam nadzieje, że posmakuje
Dziwiłyście, że bobovita słodka- ja wzięłam jakąś na mm i miała też w składzie cukier :/ ta porcja zbóż ma inny skład
Ja 500+ też już dostałam. To jest tak, że oni mają czas do września żeby wypłacić a nie że wtedy będą dopiero wypłaty. Wszystko zależy jak się miasta/ gminy z tym uporają
Ja bym na rocznice dała tak jak pisze Al dente- zależy ile organizatorów wyniesie kolacja + żeby mieli coś dla siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 05:37   #1907
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
No nie wiem jaka kolacja, normalna kolacja w restauracji Tez myslelismy o takim przedziale.
Haha no chodzilo mi o to jaka resto, czy w domu czy drugie wesele


A jak dostaliście 500+ 9 był mail o tym że przyznano to była informacja kiedy płatne? Bo u nas w potwierdzeniu było że do końca października

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 08:17   #1908
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Kurde u nas po przejściu na mleko 2 (tzn. na razie jeszcze podajemy na zmianę z 1) mała nie może się załatwić Widać taką zbitą kupkę która się cofa (przepraszam za dosadność). Myślicie że mleko innej firmy mogłoby pomóc? Chyba umówimy się do lekarza i zobaczymy co on nam powie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2019-07-25 o 08:19
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 08:35   #1909
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Widzę był temat siadu. U nas mały z pozycji czworaczej przekreca się i siada. Z tym że plecy nie są jeszcze sztywne ale z każdym dniem jest lepiej


U nas też chyba zęby się zaczynają bo druga noc z kolei gdzie mały jest niespokojny

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-25, 08:54   #1910
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Kurde u nas po przejściu na mleko 2 (tzn. na razie jeszcze podajemy na zmianę z 1) mała nie może się załatwić Widać taką zbitą kupkę która się cofa (przepraszam za dosadność). Myślicie że mleko innej firmy mogłoby pomóc? Chyba umówimy się do lekarza i zobaczymy co on nam powie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Myśle ze na pewno mogłoby pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 09:00   #1911
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Myśle ze na pewno mogłoby pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dałam jej pół czopka glicerynowego i kupka w końcu wyszła ale bidulka tak się namęczyła

Ale pójdę do lekarza, niech on doradzi jakie mleko, sama chyba nie będę kombinować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2019-07-25 o 09:24
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 09:15   #1912
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Dałam jej pół czopka glicerynowego i kupka w końcu wyszła ale bidulka tak się namęczyła

Ale pójdę do lekarza, niech on doradzi jakoe mleko, sama chyba nie będę kombinować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A moze spróbuj tez dawac deserek suszona śliwka to moze ciut sprawniej jej pójdzie czytałam ze niby pomaga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 09:25   #1913
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
A moze spróbuj tez dawac deserek suszona śliwka to moze ciut sprawniej jej pójdzie czytałam ze niby pomaga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie dziś planuję kupić i kiwi też, ale że się od wczoraj bidulka tak męczyła to chciałam jej ulżyć bo płakała już a ta kupka wyjść nie chciała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 09:38   #1914
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Właśnie dziś planuję kupić i kiwi też, ale że się od wczoraj bidulka tak męczyła to chciałam jej ulżyć bo płakała już a ta kupka wyjść nie chciała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak najbardziej rozumiem zrobiłabym tak samo, trzymam kciuki zeby śliwka dawała radę bez większych problemów, kiwi trzeba uważać bo może uczulać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 09:52   #1915
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Justysia ja też bym pewnie skonsultowala z lekarzem. Bo może się okazać, że źle trafisz z kolejnym mlekiem, a tak to lekarz od razu coś doradzi. A coś ze śliwką na teraz jest dobrym pomysłem
Tak się zastanawiam co ja mam w takim razie robić z mlekiem. Mała cały czas kp i myślalam żeby kupić saszetki mm w razie czego, no ale musialabym dawac od razu 2. I nie wiem jak to jest przy kp, bo chyba wtedy sie nie miesza 1 i 2 skoro 1 prawie wcale nie piła, hmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Z 500+ to ja sama nie wiem czy był jakiś termin podany, bo to na maila od męża przyszło. Ale my złożylismy wniosek 1 lipca haha. I szybko przyszły pieniądze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 10:44   #1916
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Justysia- myśle ze warto skonsultować z lekarzem. Piszesz ze od wczoraj był problem to też nie jest długo, maluszki czasem kilka dni nie robią kupki. Chociaż wiadomo ża jak widać że dziecko się meczy to trzeba jakoś pomoc. Może musi się przyzwyczaić no nowości, a może faktycznie inne mleko pomoże. U nas bebilon się super sprawdza od samego początku i nie ma żadnych problemów, a jak są to na pewno już nie od mleka. A jak tam z jedzeniem? Może tutaj coś jej zaszkodzilo? Moja o dziwo po kaszce ryżowej miała problemy.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 11:44   #1917
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Justysia a to może nie od mleka tylko od stałych posiłków? U nas jest właśnie też problem lekki, ale póki co spróbuję dać sliwke i bardziej urozmaicić, plus dużo wody. Jeśli ciągle będzie tak samo to wtedy do lekarza się wybierzemy.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 12:19   #1918
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
Justysia ja też bym pewnie skonsultowala z lekarzem. Bo może się okazać, że źle trafisz z kolejnym mlekiem, a tak to lekarz od razu coś doradzi. A coś ze śliwką na teraz jest dobrym pomysłem
Tak się zastanawiam co ja mam w takim razie robić z mlekiem. Mała cały czas kp i myślalam żeby kupić saszetki mm w razie czego, no ale musialabym dawac od razu 2. I nie wiem jak to jest przy kp, bo chyba wtedy sie nie miesza 1 i 2 skoro 1 prawie wcale nie piła, hmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Z 500+ to ja sama nie wiem czy był jakiś termin podany, bo to na maila od męża przyszło. Ale my złożylismy wniosek 1 lipca haha. I szybko przyszły pieniądze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Chcesz kupić saszetki mm bo rezygnujesz z kp ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 12:30   #1919
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Justysia- myśle ze warto skonsultować z lekarzem. Piszesz ze od wczoraj był problem to też nie jest długo, maluszki czasem kilka dni nie robią kupki. Chociaż wiadomo ża jak widać że dziecko się meczy to trzeba jakoś pomoc. Może musi się przyzwyczaić no nowości, a może faktycznie inne mleko pomoże. U nas bebilon się super sprawdza od samego początku i nie ma żadnych problemów, a jak są to na pewno już nie od mleka. A jak tam z jedzeniem? Może tutaj coś jej zaszkodzilo? Moja o dziwo po kaszce ryżowej miała problemy.
Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Justysia a to może nie od mleka tylko od stałych posiłków? U nas jest właśnie też problem lekki, ale póki co spróbuję dać sliwke i bardziej urozmaicić, plus dużo wody. Jeśli ciągle będzie tak samo to wtedy do lekarza się wybierzemy.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Nie, mała ostatnio prawie nic nic je poza mlekiem I od dwóch dni wprowadzamy po trochu mleko 2 i od tego momentu od razu problem.

My ogólnie po narodzinach podaliśmy mleko Hipp Combiotic ale po nim właśnie miała takie zbite kupki, męczyła się. Pediatra zalecił Hipp Comfort i po tym mleczku super ale ono występuje tylko jako 1, bo teoretycznie te dolegliwości trawienne jak kolka, wzdęcia, zaparcia (na które było to mleko) powinny minąć po 3 miesiącu życia. Więc kupiliśmy Hipp Combiotic 2 no i problem powrócił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 12:37   #1920
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Justysia- to może faktycznie to mleko po prostu Wam nie pasuje. Warto sprawdzić inne.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-19 09:05:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.