Uniwersytet Łódzki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-07, 16:29   #1
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946

Uniwersytet Łódzki


Co ciekawego Wizażanki moge się o tej uczelni od was dowiedziec? Czy wysokie są progi i czy cięzko jest się tam dostac?
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 16:43   #2
_Angie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 168
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Nie ukrywam, że mnie też bardzo ciekawi ten temat
to pewnie zależy od kierunku... jakie bierzesz pod uwage?
_Angie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 16:47   #3
dominiczkab
Rozeznanie
 
Avatar dominiczkab
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: utopia :)
Wiadomości: 593
Dot.: Uniwersytet Łódzki

temat rzeka, rzeczywiście zależy od kierunku.
Ja jestem na filologii hiszpańskiej obecnie...
__________________
Follow your dreams, they know the way ♥
dominiczkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 16:49   #4
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Uniwersytet Łódzki

dziennikarstwo, stosunki miedzynarodowe...
myslalam o psychologii, ale punktowany jest obowiazkowo angielski a ja zdawalam go tylko na podstawie, tak więc szans zbyt wielkich nie mam a skad jestes?

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

no tak, z Łodzi
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 16:49   #5
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Czy ciężko? W sumie w zeszłym roku nie było aż tak strasznie.Ja zdawałam polski podstawowy (67%) angielski podstawowy ( 75%) i geografię rozszerzoną ( 57%) składałam papiery na geografię ( przyjęli mnie od razu),zarządzanie ( brakło mi 4 punktów,ale przyjęli mnie poźniej z listy rezerwowych) i turystykę ( tu się niestety nie udało) Wszystko to oczywiście zależy od kierunku,chociaż w tym roku przyjmowali znacznie więcej osób niż pisali nastronie internetowej,bo w sumie wiedzieli,że połowa z tych osób pójdzie na inne kierunki.
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 16:49   #6
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Uniwersytet Łódzki

wszystko zależy od kierunku.. inne są progi na prawo a inne na biologię itd...

a co do uczelni - ja uważam, że nieco "zdezorganizowana" (chodzi mi o rzeczy takie jak podejscie do egzekwowanie regulaminu studiów - często gęsto kumpele się skarżyły, że regulamin przepiduje na sem tyle i tyle egzaminów a mają po 3-4 więcej ) ale to takie moje zdanie jako studentki pł ;D każdy swoje chwali więc wiecie
mi się tam jeszcze nie podoba to, że uczelnia jest rozsiana po łodzi

uczyć się trzeba jak wszędzie i kwestia kierunku - nie znajdziesz kierunków z uł na pł i odwrotnie = przynajmniej nie takich samych o takim samym programie
jak jest tam kierunek który cię interesuje - to mimo mojego subiektywnego podejscie do tematu - warto iść
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 17:02   #7
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Eyo a Ty co studiujesz?

Znacie moze jakies przykładowe progi? Ja nic nie wiem o tej uczelni, zainteresowalam sie na niedawno, tak wiec kazda informacja jest dla mnie cenna
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 17:24   #8
_Angie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 168
Dot.: Uniwersytet Łódzki

na dziennikarstwo również liczy się rozszerzony angielski w drugiej kolejności (razy 3), a polski rozszerzony razy 4.
ja wiem, że żeby dostać się na psychologie trzeba mieć ok 75% z pr z polskiego i angielskiego, aczkolwiek ten kierunek na uł jest lichy.
socjologia np. ok 60% z tych samych przedmiotów.
tak mi powiedział przynajmniej doradca zawodowy
_Angie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 17:51   #9
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Uniwersytet Łódzki

akurat na dziennikarstwo liczą obowiazkowy polski, jako drugi przedmiot to do wyboru, m.in angielski, wos, historia itp.. no i trzeci, tez do wyboru

...dlatego najpierw będe probowała na uw, a potem uł

_Angie co zdajesz? jakie przedmioty i na co sie wybierasz?
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 18:00   #10
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Czy ciężko? W sumie w zeszłym roku nie było aż tak strasznie.Ja zdawałam polski podstawowy (67%) angielski podstawowy ( 75%) i geografię rozszerzoną ( 57%) składałam papiery na geografię ( przyjęli mnie od razu),zarządzanie ( brakło mi 4 punktów,ale przyjęli mnie poźniej z listy rezerwowych) i turystykę ( tu się niestety nie udało) Wszystko to oczywiście zależy od kierunku,chociaż w tym roku przyjmowali znacznie więcej osób niż pisali nastronie internetowej,bo w sumie wiedzieli,że połowa z tych osób pójdzie na inne kierunki.
Ooo to mnie pocieszyłaś, bo właśnie chcę iść na geografię
A czy pamiętasz może, czy w tamtym roku były takie same przeliczniki? Że pierwszy przedmiot to geografia na rozszerzeniu mnożony razy 4, ten 2gi podstawa razy 1 i 3(mogą być 2) na podstawie mnożone razy 0,5? Aha i pamiętasz jaki był próg, bo szukałam w necie i nie mogę znaleźć :P
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 18:05   #11
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Z tego co pamiętam to geografia rozszerzona była liczona x3 a polski lub angielski rozszerzony x2,a podstawy bez mnożnika ( chyba ) A co do kierunku-powiem Ci że nie jest łatwo,ale ciekawie.Od przyszłego tygodnia zaczynamy terenówki więc dopiero się zacznie

Próg punktowy był chyba koło 160,ja miałam coś koło 250
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 18:12   #12
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam to geografia rozszerzona była liczona x3 a polski lub angielski rozszerzony x2,a podstawy bez mnożnika ( chyba ) A co do kierunku-powiem Ci że nie jest łatwo,ale ciekawie.Od przyszłego tygodnia zaczynamy terenówki więc dopiero się zacznie

Próg punktowy był chyba koło 160,ja miałam coś koło 250
Aha, dzięki za informację Mam nadzieję, że się dostanę Bo bardzo zależy mi na tym kierunku. U mnie jeszcze dojdzie matma, ale wiadomo, że nie tylko mi a całemu rocznikowi, więc automatycznie punkty podskoczą w górę Myślę, że dam radę
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 18:16   #13
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Uniwersytet Łódzki

No pewnie jakby co służę pomocą
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 18:25   #14
_Angie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 168
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Goshia ja zdawałam rozszerzony polski, angielski i wos, ale nic mi jakoś oszałamiająco nie poszło.
Myślę o socjologii i dziennikarstwie właśnie...
a może ktoś coś wie na temat tych kierunków? Jak z pracą po nich?
_Angie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 18:29   #15
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Ja zdawałam R polski, R wos i jeszcze czeka mnie R historia W takim razie mamy podobnie
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 18:35   #16
ladylajla
Zakorzenienie
 
Avatar ladylajla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 907
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
mi się tam jeszcze nie podoba to, że uczelnia jest rozsiana po łodzi
Podpisuję sie obiema rękami
Cytat:
Napisane przez _Angie Pokaż wiadomość
Goshia ja zdawałam rozszerzony polski, angielski i wos, ale nic mi jakoś oszałamiająco nie poszło.
Myślę o socjologii i dziennikarstwie właśnie...
a może ktoś coś wie na temat tych kierunków? Jak z pracą po nich?
Studiuję dziennikarstwo na UŁ
Co do pracy, to tak jak mozna sie spodziewać po pracy dla dziennikarza - trzeba mieć bardzo dużo szczęścia, ogromne chęci i jeszcze większą siłę przebicia, żeby zahaczyć się w mediach, zwłaszcza tych lokalnych. A robota wcale nie jest lekka, łatwa i przyjemna. Piszę z moich obserwacji, bo sama nie praktukuję. Zastanawiam się nad zmianą kierunku bądź zaczęciem drugiego
__________________
- Co pani ma do zaproponowania biednym, chorym, starym?
- Zachęcała ich będę, żeby spróbowali być młodzi, zdrowi i bogaci.
ladylajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 20:04   #17
adorably
Rozeznanie
 
Avatar adorably
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 545
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez dominiczkab Pokaż wiadomość
temat rzeka, rzeczywiście zależy od kierunku.
Ja jestem na filologii hiszpańskiej obecnie...
jakie miałaś wyniki z matury? ciężko się tam dostać na filologię hiszpańską albo angielską?
__________________

adorably jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 20:20   #18
elskede
Rozeznanie
 
Avatar elskede
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 720
Dot.: Uniwersytet Łódzki

ja bym poszla ze wzgledu na biblioteke uniwersytecka - jest kapitalna moglabym w niej zamieszkac
__________________

elskede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 20:26   #19
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez ladylajla Pokaż wiadomość
Podpisuję sie obiema rękami

Studiuję dziennikarstwo na UŁ
Co do pracy, to tak jak mozna sie spodziewać po pracy dla dziennikarza - trzeba mieć bardzo dużo szczęścia, ogromne chęci i jeszcze większą siłę przebicia, żeby zahaczyć się w mediach, zwłaszcza tych lokalnych. A robota wcale nie jest lekka, łatwa i przyjemna. Piszę z moich obserwacji, bo sama nie praktukuję. Zastanawiam się nad zmianą kierunku bądź zaczęciem drugiego
Jakie mialas wyniki matury?

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez elskede Pokaż wiadomość
ja bym poszla ze wzgledu na biblioteke uniwersytecka - jest kapitalna moglabym w niej zamieszkac
Ooo a co z ta biblioteka? Uwielbiam biblioteki
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 20:35   #20
elskede
Rozeznanie
 
Avatar elskede
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 720
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Goshia - na Matejki obok wydzialu zarzadzania - po prostu boska, kapitalna, cudowna, za kazdym razem jak tam jade to sie zachwycam i zaluje, ze nie studiuje w Lodzi - ze wzgledu na nia wlasnie
__________________

elskede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 20:47   #21
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez elskede Pokaż wiadomość
Goshia - na Matejki obok wydzialu zarzadzania - po prostu boska, kapitalna, cudowna, za kazdym razem jak tam jade to sie zachwycam i zaluje, ze nie studiuje w Lodzi - ze wzgledu na nia wlasnie
Ooo, a jak jest z taką biblioteką, studenci innych uczelni też mogą korzystać?
Potencjalna studentka PŁ
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 21:00   #22
kurczak31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 183
Dot.: Uniwersytet Łódzki

To jedyna oficjalna informacja o progach z poprzednich lat, jaką udało mi się znaleźć. Nie ma wszystkiego, ale może coś tam wyczytacie

2008/2009:
http://kierunkistudiow.pl/rekrutacja...2008/2009.html

2009/2010:
http://kierunkistudiow.pl/rekrutacja...2009/2010.html

A tak apropo UŁ - piszecie, że jest rozrzucony po mieście. Jak tam jest z połączeniami? Nigdy nie byłam w Łodzi i trochę się stresuję w razie, gdybym miała tam studiować
__________________
"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest."
Jonathan Carroll
kurczak31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 21:10   #23
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Ja pewnie pierwszy miesiąc po całej Polibudzie, choć wszystko jest w jednym miejscu, będę chodziła z mapą, więc...
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 21:38   #24
xtalciax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 8 327
Dot.: Uniwersytet Łódzki

co do rozrzucenia to zalezy jeszcze jaki wydział ja studiuje Gospodarkę przestrzenną na ek-socu i wswzystko jest w jednym miejscu
xtalciax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 23:09   #25
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
wszystko zależy od kierunku.. inne są progi na prawo a inne na biologię itd...

a co do uczelni - ja uważam, że nieco "zdezorganizowana" (chodzi mi o rzeczy takie jak podejscie do egzekwowanie regulaminu studiów - często gęsto kumpele się skarżyły, że regulamin przepiduje na sem tyle i tyle egzaminów a mają po 3-4 więcej ) ale to takie moje zdanie jako studentki pł ;D każdy swoje chwali więc wiecie
mi się tam jeszcze nie podoba to, że uczelnia jest rozsiana po łodzi

uczyć się trzeba jak wszędzie i kwestia kierunku - nie znajdziesz kierunków z uł na pł i odwrotnie = przynajmniej nie takich samych o takim samym programie
jak jest tam kierunek który cię interesuje - to mimo mojego subiektywnego podejscie do tematu - warto iść
Czy ja wiem czy taka rozrzucona po Łodzi? Akurat nie bardzo - bo przecież jak ktoś studiuje na danym wydziale, to ma budynki wydziału w jednym miejscu albo w miarę w okolicy, gdzie ma jeszcze jeździć? Ja studiując na wydziale biologii i ochrony środowiska musiałam się tylko na chemię przemieszczać...aż całe półtora przystanku Medyczny...to ma przekichane - oczekuje się od nich, żeby się przetransportowali z jednego końca miasta na drugi w kwadrans

Bibliotekę polecam - inni studenci też mogą się zapisać, tylko muszą sobie kartę biblioteczną wyrobić, my korzystamy z własnych legitymacji

A ogólnie co do UŁ, to wszystko zależy od wydziału i ogólnie to...różnie bywa Ja uważam, że mój wydział jest niedofinansowany i wieje mi tu niesprawiedliwością jak sobie porównam z wydziałem prawa I bardzo się u mnie na studentach oszczędza - z braku forsy. A co na innych wydziałach, to nie mam pojęcia

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kurczak31 Pokaż wiadomość
To jedyna oficjalna informacja o progach z poprzednich lat, jaką udało mi się znaleźć. Nie ma wszystkiego, ale może coś tam wyczytacie

2008/2009:
http://kierunkistudiow.pl/rekrutacja...2008/2009.html

2009/2010:
http://kierunkistudiow.pl/rekrutacja...2009/2010.html

A tak apropo UŁ - piszecie, że jest rozrzucony po mieście. Jak tam jest z połączeniami? Nigdy nie byłam w Łodzi i trochę się stresuję w razie, gdybym miała tam studiować
Nie wiem co chcesz studiować, ale większość wydziałów jest ułożona w jednym miejscu albo właśnie w pobliżu siebie - więc dojazd jest łatwy...zwykle nawet można przejść na pieszo
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 08:02   #26
elskede
Rozeznanie
 
Avatar elskede
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 720
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Ooo, a jak jest z taką biblioteką, studenci innych uczelni też mogą korzystać?
mozna wyrobic karte - ale raczej do czytelni, no chyba, ze jestes zameldowana w Lodzi, jesli nie to przykladowo wypozyczyc mozesz za kaucje 100zl od ksiazki, ale na miejscu mozesz sobie gmerac ile wlezie, wszedzie jest ksero, stoliki, wszystko wlasciwie. No i o tyle latwiej jest studentom UŁ, ze moga wypozyczac 10 ksiazek, dzieki legitce moga sobie zamawiac ksiazki, ktore beda czekaly na odbior etc.

tak widac roznice miedzy wydzialem zarzadzania, czy nowiusienkim prawa i administracji (w ksztalcie paragrafu), a przykladowo biologii - ale mysle, ze to kwestia czasu, a beda dzialac i remontowac, bynajmniej do tej pory nie wiem gdzie jest wydzial nauk spolecznych.

a wydzial geografii jest chyba na Narutowicza - najblizej Fabrycznego
__________________

elskede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 08:31   #27
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez elskede Pokaż wiadomość
ja bym poszla ze wzgledu na biblioteke uniwersytecka - jest kapitalna moglabym w niej zamieszkac
tu ci przyznam racje - biblioteke macie po prostu nieziemską

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Ooo, a jak jest z taką biblioteką, studenci innych uczelni też mogą korzystać?
Potencjalna studentka PŁ
trzeba sobie wyrobić kartę

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Ja pewnie pierwszy miesiąc po całej Polibudzie, choć wszystko jest w jednym miejscu, będę chodziła z mapą, więc...
na polibudzie to i mapa ci nie pomoże w pewnym wypadku
każdy wydział ma zawsze jakieś zajęcia na mechanicznym - bo studia w końcu inżynierskie w jakieś technologie maszyn, matrologie etc zawsze na tym wydziale są prowadzone...
jak Ci podadzą w spisie zajęć salę to sobie chodź i szukaj ;D u nas ludzie na zajęcia tam się po całej godzinie spóźniali bo sali nie mogli znaleźć - co z tego, że budynek z miejsca znaleźli jak sali znaleźć nie mogli ( zwłaszcza, że tam np. numery pokoi na piętrach są zmieszane - nie jest tak, że jak pokój 305 to 3cie pietro ;d)
poza tym - takie tam katakumby z labolatoriami mają, że hej ;D


Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Czy ja wiem czy taka rozrzucona po Łodzi? Akurat nie bardzo - bo przecież jak ktoś studiuje na danym wydziale, to ma budynki wydziału w jednym miejscu albo w miarę w okolicy, gdzie ma jeszcze jeździć? Ja studiując na wydziale biologii i ochrony środowiska musiałam się tylko na chemię przemieszczać...aż całe półtora przystanku Medyczny...to ma przekichane - oczekuje się od nich, żeby się przetransportowali z jednego końca miasta na drugi w kwadrans

Bibliotekę polecam - inni studenci też mogą się zapisać, tylko muszą sobie kartę biblioteczną wyrobić, my korzystamy z własnych legitymacji

A ogólnie co do UŁ, to wszystko zależy od wydziału i ogólnie to...różnie bywa Ja uważam, że mój wydział jest niedofinansowany i wieje mi tu niesprawiedliwością jak sobie porównam z wydziałem prawa I bardzo się u mnie na studentach oszczędza - z braku forsy. A co na innych wydziałach, to nie mam pojęcia

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------



Nie wiem co chcesz studiować, ale większość wydziałów jest ułożona w jednym miejscu albo właśnie w pobliżu siebie - więc dojazd jest łatwy...zwykle nawet można przejść na pieszo
oj w porównaniu do tego do czego ja jestem przyzywczajona - czyli pł, gdzie przejscie całego kampusu wzdłuż to góra 20 minut wolnego spaceru - to jest porozrzucana a przyjaciółka czasem tramwajem musiała między zajęciami się poruszać kilka przystanków więc dla mnie to spora różnica
a o medycznym to wcale nie mów bo tam to faktycznie mają hardcore z tym rozrzutem

z tą kasę też masz sporo racji - bo jednak wydział prawa to uł sobie wyrobił, że hej ( chociaż ja tam nie mogłam nawet toalety znaleźć w tym dziwnym budynku ;D)

no ale jakby nie było - wszystko i tak zależy od ludzi
jak się ma fajną grupę to się z chęcią chodzi na zajecia
jak sie ma dobrych wykładowców - to jeszcze milej
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 09:05   #28
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
no ale jakby nie było - wszystko i tak zależy od ludzi
jak się ma fajną grupę to się z chęcią chodzi na zajecia
jak sie ma dobrych wykładowców - to jeszcze milej
Dokładnie
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 09:14   #29
ladylajla
Zakorzenienie
 
Avatar ladylajla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 907
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
Jakie mialas wyniki matury?
coś koło tego:
polski R - 80%
obcy P - 94%
wos R - 84%
dostałam się w II rekrutacji

Cytat:
Napisane przez kurczak31 Pokaż wiadomość
To jedyna oficjalna informacja o progach z poprzednich lat, jaką udało mi się znaleźć. Nie ma wszystkiego, ale może coś tam wyczytacie

2008/2009:
http://kierunkistudiow.pl/rekrutacja...2008/2009.html

2009/2010:
http://kierunkistudiow.pl/rekrutacja...2009/2010.html

A tak apropo UŁ - piszecie, że jest rozrzucony po mieście. Jak tam jest z połączeniami? Nigdy nie byłam w Łodzi i trochę się stresuję w razie, gdybym miała tam studiować
Połączenia między wydziałami i instytutami i katedrami są dobre, wszytskie uniwersyteckie budynki leżą w pobliżu linii tramwajowych.
__________________
- Co pani ma do zaproponowania biednym, chorym, starym?
- Zachęcała ich będę, żeby spróbowali być młodzi, zdrowi i bogaci.
ladylajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 12:07   #30
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
na polibudzie to i mapa ci nie pomoże w pewnym wypadku
każdy wydział ma zawsze jakieś zajęcia na mechanicznym - bo studia w końcu inżynierskie w jakieś technologie maszyn, matrologie etc zawsze na tym wydziale są prowadzone...
jak Ci podadzą w spisie zajęć salę to sobie chodź i szukaj ;D u nas ludzie na zajęcia tam się po całej godzinie spóźniali bo sali nie mogli znaleźć - co z tego, że budynek z miejsca znaleźli jak sali znaleźć nie mogli ( zwłaszcza, że tam np. numery pokoi na piętrach są zmieszane - nie jest tak, że jak pokój 305 to 3cie pietro ;d)
poza tym - takie tam katakumby z labolatoriami mają, że hej ;D
Dzięki za pocieszenie....
Mechaniczny już wiem, gdzie jest naprzeciwko mojego wymarzonego IFE
Jak patrzyłam po planie elektroniki i telekomunikacji, to rzeczywiście, po całym kampusie.
Ale ja już jestem przyzwyczajona po gimnazjum (gdzie były 3 sektory po 2 piętra i przykładowo "8" był w drugim na parterze, jak i w pierwszym na pierwszym piętrze, trzy numeracje były ) i liceum (gdzie przecież logiczne, że "17" jest koło "1", a starsze roczniki na pytanie "gdzie jest 16?" odpowiadają "tam gdzie namalowane na drzwiach 23"), więc numeracja sal mi niestraszna

eyo, rozumiem, że Ty studiujesz na PŁ? A można wiedzieć co? Bo chyba w tym wątku jeszcze nie pisałaś. I mam takie pytanie, orientujesz się, czy bardzo "skaczą progi"? Jeśli dwa lata temu było 633, rok temu 658, to chyba nie muszę się obawiać, że nagle do 750 podskoczą?
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2010-05-08 o 12:08
parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.