Filtry UV a makijaż - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-12, 08:40   #5041
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez juma1979 Pokaż wiadomość
Witam!
Mam proźbę do filtromaniaczek. Dopiero zaczęłam przygodę z filtrami gdyż zaczęłam kurację Disorealem. Chciałabym nakładać przepisową ilość filtra. Posiadal emulsje z Avene i przyznam się, że dla mnie nałożenie 2,5 ml na twarz i szyje wiąże się z cudem. Ze strony BU dostałam odpowiedź z informacją, że taka ilość jest zdecydowanie za duża. Natomiast na stronie Pani Basi potwierdza się, że to ma być właśnie 2,5 ml.Napewno juz gdzieś była o tym mowa na wizażu , ale siedzę i siedzę i nie mogę znaleźć takiej informacji. Czy ktoś może rozjaśnic mi te wątpliwość?
Cytat:
Napisane przez xsenia35 Pokaż wiadomość
witam.
Czy ktoś może mi podac linki lub nazwy filtrów bez parsola? Do tej pory byłam przekonana, ze avene go nie ma. Musze szybko cos zakupic bo stosuje atrederm i nie moge sobie pozwolic na żadne eksperymenty
dziewczyny - czytajcie proszę poprzednie strony, te informacje wielokorotnie się już powtarzały
no ale powtórzę jeszcze raz:
1. 2,5ml to ilość filtra na twarz i szyję, na samą twarz spokojnie wystarczy 1,8-1,5 ml
2. filtry bez parsola (te, o których wiem) to m.in klorane, melascreen ducray, minesol RoC
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 08:42   #5042
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez juma1979 Pokaż wiadomość
Witam!
Mam proźbę do filtromaniaczek. Dopiero zaczęłam przygodę z filtrami gdyż zaczęłam kurację Disorealem. Chciałabym nakładać przepisową ilość filtra. Posiadal emulsje z Avene i przyznam się, że dla mnie nałożenie 2,5 ml na twarz i szyje wiąże się z cudem. Ze strony BU dostałam odpowiedź z informacją, że taka ilość jest zdecydowanie za duża. Natomiast na stronie Pani Basi potwierdza się, że to ma być właśnie 2,5 ml.Napewno juz gdzieś była o tym mowa na wizażu , ale siedzę i siedzę i nie mogę znaleźć takiej informacji. Czy ktoś może rozjaśnic mi te wątpliwość?
Wątki Basi są pozamykane, ale na LU dziewczyny cały czas aktualizują W tej chwili przepisowa ilość fotostabilnego filtra to 1,0-1,6ml, górna granica dla facetów

Oooo, Lauri mnie wyprzedziła

Edytowane przez Madzia_M77
Czas edycji: 2010-10-12 o 08:44
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 11:13   #5043
juma1979
Przyczajenie
 
Avatar juma1979
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Jersey, UK
Wiadomości: 8
GG do juma1979
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziękuję za odpowiedź.
Moje wątpliwości na temat przepisowej ilości filtra no twarzi szyję pojawiły się po jednym z postów "Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach " post 6:
nakładasz krem z filtrem (na samą twarz minimum 1-1,25 ml; na twarz i szyję 1,5 - 1,8 ml - ta ilość może być podzielona na dwie następujące po sobie aplikacje)* i dajesz mu się wchłonąć minimum przez 20 minut
* Hurra! Jeszcze niedawno zalecano 1,6-1,8 ml na samą twarz, a na twarz i szyję ok. 2,5 ml, ale okazało się, że generalna zasada: 2mg filtra na 1 cm2 skóry, została obliczona na podstawie danych stosowanych w medycynie w przypadku poparzeń i utraty skóry, które to dane mowią, ile średnio wynosi powierzchnia skóry dla poszczególnych częsci ciała, równiez dla głowy i szyi - ale medycyna bierze pod uwagę całą powierzchnię skóry głowy i szyi, także część owłosioną i całą szyję (również kark), dlatego zalecane ilości filtra się zmniejszyły, bo w wiekszości nie jestesmy łyse.
Tak jak wcześniej wspominałam dostałam meila od BU z informacją:
"Tak przy okazji, polecamy spojrzeć na informacje na stronie naszego
konsultanta p. Barbary Kwiatkowskiej, ilość 2.5ml kremu z filtrami na
twarz i szyję to ilość zdecydowanie za duża i informacja ta została
już sklaryfikowana przez Panią Kwiatkowską kilka lat temu, podobnie
jak informacje o makijażu i kremach z filtrami"
Czytałam i nic nie znalazłam Czy ktoś widział taka informację? Mam już mętlik.

Edytowane przez juma1979
Czas edycji: 2010-10-12 o 11:31
juma1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 11:14   #5044
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry UV a makijaż

Czy któraś z Was tez tak ma, że po nałożeniu prepartau z wit. C (próbowałam serum z BU - tłusta warstwa straszna i Flavo C) filtr duzo gorzej sie wchłania ? Niestety u mnie te preparaty nie poprawiaja wchłanialności, o czym czytałam na tym forum, ale wręcz odwrotnie. Warstwa filtra jest duzo bardziej tłusta i cięzej ją ładnie zmatowić. Po nałożeniu preparatu z wit. C odczekiwałam ok. 15 min. Może to za mało, ale po nałożeniu filtra też muszę czekać pół godziny i po prostu nie mam więcej czasu (wstaję o 5.45 rano ! żeby dojechać do pracy).
Co robić ?
alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 12:50   #5045
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez xsenia35 Pokaż wiadomość
witam.
Czy ktoś może mi podac linki lub nazwy filtrów bez parsola? Do tej pory byłam przekonana, ze avene go nie ma. Musze szybko cos zakupic bo stosuje atrederm i nie moge sobie pozwolic na żadne eksperymenty
i jeszcze Soraya, którą wkleiłam gdzieś
ja też nie daje rady czasem całego wątku przeczytać, ale te pare stron dużo rozjaśnia
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 15:49   #5046
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Filtry UV a makijaż

Soraya spf45 jest bardzo dobra,używam od pół roku.Wcześniej używałam spf60,jednak ona mnie bieli i nie mogę na nią położyć pudru bambusowego,bo ten filtr mi się waży...
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 20:05   #5047
PrincessCookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 69
Dot.: Filtry UV a makijaż

Konczy mi sie soraya spf 30 do twarzy i chce kupic cos nowego,przeoczylam moment gdy zlikwidowali balsamy z sorayi w naturze,ale mam sklep gdzie jeszcze sa,mam kilka pytan moze bedziecie wiedziec
czy wszystkie soraye sa stabilne?
czy balsam do ciała z sorayi moge uzywac na twarz?
czy 30 starczy mi nacodzien?
czym sie rozni wersja dla dzieci od dla dorosłych?ktora lepiej wybrac


za wszystkie odp.dziękuje
PrincessCookie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-12, 20:29   #5048
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez PrincessCookie Pokaż wiadomość
Konczy mi sie soraya spf 30 do twarzy i chce kupic cos nowego,przeoczylam moment gdy zlikwidowali balsamy z sorayi w naturze,ale mam sklep gdzie jeszcze sa,mam kilka pytan moze bedziecie wiedziec
czy wszystkie soraye sa stabilne?
czy balsam do ciała z sorayi moge uzywac na twarz?
czy 30 starczy mi nacodzien?
czym sie rozni wersja dla dzieci od dla dorosłych?ktora lepiej wybrac


za wszystkie odp.dziękuje
czasami wystarczy zerknąć na str producenta, żeby mieć odp na niektóre pytania
http://www.s*********/products.php?g...&categoryId=22

na część pytań np2,3 odp brzmi-trzeba testować,zależy od cery

ale ja specjalistą nie jestem

tam gdzie są gwiazdki wpisz soraya . pl (bez spacji)

Edytowane przez dorka1980
Czas edycji: 2010-10-12 o 20:31
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 20:51   #5049
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: Filtry UV a makijaż

#4921 - mój post, prosze o pomoc.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 20:54   #5050
kamakrk
Zadomowienie
 
Avatar kamakrk
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 342
Dot.: Filtry UV a makijaż

To teraz moje pytanie. Pewnie głupie ale zależy mi na uzyskaniu odpowiedzi.

Jak mam nakładać w kolejności kosmetyki? Chodzi mi o krem nawilżający, krem z filtrem i podkład? Bo niestety filtr, który kupiłam nie nawilża mnie dostatecznie i po dosłownie tygodniu widzę, że wysuszyłam skórę...
__________________
Moja wymianka

[perfectaA]349201[/perfectaA]
kamakrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 15:09   #5051
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,

bardzo proszę o pomoc w sprawie poniższego kremu,
chodzi mi czy zapewni on dobrą ochronę przeciw promieniom,czy jest stabilny i czy dobrze nawilża?

Bioderma, Hydrabio UV, Fluide Hydrant SPF15/UVA 15 (Fluid nawilżający z fitrem UV)

Skład:
WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, GLYCERIN, CYCLOHEXASILOXANE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, XYLITOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOPENTASILOXANE, ALCOHOL DENAT., ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, PTFE, STEARYL DIMETHICONE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, PEG-100 STEARATE, NIACINAMIDE, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT, ANHYDROXYLITOL, MANNITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCERYL STEARATE, BARIUM SULFATE (CI 77120), C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, CETYL ALCOHOL, CREATINE, TOCOPHERYL ACETATE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XYLITYLGLUCOSIDE, CYCLOMETHICONE, POLYISOBUTENE, HEXYLDECANOL, DIMETHICONE, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, ECTOIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM)

Dodam, że używam teraz serum z 15 % kwasem glikolowym i ochronę spf 40, jednak na jesienno-zimową porę wolałbym coś bardziej nawilżającego i jednocześnie lżejszego.
Mało czasu spędzam na dworze, więc myślę że podany wyżej preparat wystarczy mi jako ochrona.
Proszę o odpowiedź, mimo że wiem że nie w tym miejscu zadaje się takie pytania, ale Panie się tak doskonale znają na tego typu preparatach więc zapytałem.

Pozdrawiam!
tinosorb M - bardzo dobry, fotostabilny filtr chroniący przed całym spektrum promieniowania UV
avobenzone - chroni przed uva, ale nie jest stabilny; stabilizuje go tinosorb
octocrylene- stabilny filtr chroniący przed uvb i częściowo uva, stabilizator avobenzonu

czyli powinien skutecznie chronić (innych filtrów w tym składzie nie widzę, jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić)
co do nawilżania - zawiera składniki utrzymujące wodę w naskórku, czyli oligosacharydy oraz ekstrakt z alg i jabłka oraz wit B3 i wit E o działaniu antyoksydacyjnym. niestety zawiera też sporo alkoholu denat., który może wysuszać

Cytat:
Napisane przez kamakrk Pokaż wiadomość
To teraz moje pytanie. Pewnie głupie ale zależy mi na uzyskaniu odpowiedzi.

Jak mam nakładać w kolejności kosmetyki? Chodzi mi o krem nawilżający, krem z filtrem i podkład? Bo niestety filtr, który kupiłam nie nawilża mnie dostatecznie i po dosłownie tygodniu widzę, że wysuszyłam skórę...
w takiej, jak napisałaś - krem, filtr i podkład tylko między kolejnymi aplikacjami trzeba odczekać ok 15min
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2010-10-13 o 15:10
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-15, 14:09   #5052
ZuOla
Raczkowanie
 
Avatar ZuOla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 274
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja po zastosowaniu kremiku z olejkami (zależy na jaki mam ochotę )
smaruję się Avene 50+ i takim super fluidem LIERAC Ooo takim

http://allegro.pl/lierac-wygladzajac...275161050.html

tu są też filtry, także myślę, że wystarczająco!
Jestem bardzo zadowolona, chociaż mam tendencję do piegów - nic mi się nie pojawia.
Zimą myślę też będę stosowała taki zestawik, ale muszę sobie dokupić jakiś krem półtusty...
Co myślicie o emolientach? Np takim półtustym CERALAN ??

http://allegro.pl/ceralan-emolient-p...260971469.html
ZuOla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 11:42   #5053
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam,

mam takie pytanie: czy filtry z próbek działaja tak samo, jak z oryginalnego opakowania?

Wydaje mi sie ze tak, ale jednak wole zapytac.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 15:08   #5054
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Filtry UV a makijaż

Jasne że tak
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 17:02   #5055
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Filtry UV a makijaż

ja wlasnie zamowilam roc minesol
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 18:02   #5056
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
ja wlasnie zamowilam roc minesol
a gdzie go zamówiłaś? na allegro?bo ja tez się nad nim zastanawiam
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 11:48   #5057
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Filtry UV a makijaż

na allegro, cena niska, opinie niezłe.
Tylko nurtuje mnie troche opis daty waznosci, ze niby krem wazny do 12 miesiecy po otwarciu
Jesli to sciema i krem bedzie przeterminowany to trudno, 20 pln to nie majątek jak za filtr!!
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 12:41   #5058
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
na allegro, cena niska, opinie niezłe.
Tylko nurtuje mnie troche opis daty waznosci, ze niby krem wazny do 12 miesiecy po otwarciu
Jesli to sciema i krem bedzie przeterminowany to trudno, 20 pln to nie majątek jak za filtr!!
zwłaszcza za takie bez parsolu i ze świetnymi recenzjami
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 12:28   #5059
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny ,co myślicie o YVES ROCHER Protectyl Vegetal SPF 50 ? Jest stabilny? Rozpoczynam kuracje retinolową
__________________


__________________
Wymiana :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1156001

Szukam : Balenciaga B edp, Sublime Balkiss The Different Company, BALENCIAGA PARIS EDP
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-21, 20:48   #5060
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Filtry UV a makijaż

Przyszedl Roc! Jutro przetestuje!
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 21:13   #5061
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry UV a makijaż

w tym roku Yves Rocher miał wszystkie filtry OK.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-22, 10:05   #5062
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Celine5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ,co myślicie o YVES ROCHER Protectyl Vegetal SPF 50 ? Jest stabilny? Rozpoczynam kuracje retinolową
Jest stabilny, ale trudny w obsłudze (bardzo lepki, zostawia tłustawą, klejącą warstewkę). Mnie uczulił (!). Ale ma ładny, choć intensywny zapach i dobrze wygląda pokryty puderem jedwabnym czy skrobią
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-22, 17:31   #5063
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jest stabilny, ale trudny w obsłudze (bardzo lepki, zostawia tłustawą, klejącą warstewkę). Mnie uczulił (!). Ale ma ładny, choć intensywny zapach i dobrze wygląda pokryty puderem jedwabnym czy skrobią
dziękuję za odp
__________________


__________________
Wymiana :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1156001

Szukam : Balenciaga B edp, Sublime Balkiss The Different Company, BALENCIAGA PARIS EDP
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 13:03   #5064
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny błagam o pomoc, nie mam czasu czytać całego wątku (2 małych dzieci) a problem jest pozważny. Stosuję kurację atredermem, codziennie. Do tej pory nie miałam łuszczenia, ale ok kiedy stosuje atre 2 , a nawet 3 razy dziennie, pomału ruszyło złuszczanie. Tak tak wiem, że pisze straszne rzeczy ale taka mam skórę, którą nic nie rusza. No i boje sie teraz wychodzic na dwór, bo czytam sobie. że avene spf ma w skąłdzie parsol i to destabilizuje filtr.Mam zatem pytania
1. Czy filtr wyprodukowany w marcu 2009 r. ma parsol?
2. czy puder loreal ma w składzie skłądniki destabilizujące filtr?

Skład: aqua, octyl palmitate, cyclopentasiloxane, nylon-12, glycerin, propylene glycol, glyceryl stearate, paraffinum liquidum, stearic acid, glyceryl isostearate, dimethicone, stearyl alcohol, triethanolamine, magnesium aluminium silicate, panthenol, methylsilanol mannuronate, pisum sativum, butyrospermum parkii, octyl methoxycinnamate, sodium lauryol sarcosinate, lanolin alcohol, diazolidinyl urea, methylparaben, butylparaben, cellulose gum, retinyl palmitate, arachis hypogaea, tocopherol [+/- may contain: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499]

Naprawde nie znam sie na tych składnikach, naewt nie potrafiie ich przeczytać a co dopiero wynaleźć jakąś mikę, cynk itp

PLIS o odpowiedź
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 19:07   #5065
bebe78
Raczkowanie
 
Avatar bebe78
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 78
Dot.: Filtry UV a makijaż

hej Dziewczyny
przeszukałam forum i nie ma nic o filtrach Image skincare. Ktoś uzywał?
Rozpoczynam przygode z kwasami (glyco-a) i szukam filtra takiego co sprawdzi sie pod tadycyjna kolorówką
Uwagę moją przykuły kremy z spf 30 firmy image (wyzszych nie maja)
z spf 30 są trzy wersje bez koloru
SOLAR DEFENSE GEL – OIL FREE SPF 30
SOLAR DEFENSE HYDRATING CRÈME SPF 30 (producent podaje ze produkt zawiera 31 % tlenku cynku) cóz muszę przyznac, ze ze składami nie jestem dobrze obeznana
SOLAR DEFENSE – ORGANIC SPF 30

Szukałam składów w necie i znalzłam skład tylko tego organic, choc sama skłaniałabym się ku temu nawilzającemu.
Pytanie: czy te filtry w ogóle są warte uwagi?

SUN TINTED SOLAR DEFENSE ORGANIC SPF 30 (zinc oxide) cream
Water (Aqua), Butylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Sorbitan Stearate, Imperata Cylindrica Root Extract, Phenoxyethanol, Tocophery Linoleate, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Lecithin, Tocopherol (Vitamin E), Xanthan Gum, Citric Acid, C13-14 Isoparaffin, PEG 8, Ethylhexylglycerin, Sodium Lactate, Micrococcus Lysate, Arabidopsis Extract, Plankton Extract, Teprenone, Phoenix dactylifera (date) Extract, Laureth-7, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrizate, Caprylyl Glycol, Ascorbic Acid (Viamin C), Carbomer, Iron Oxides (CL 72124, Cl 7212 and Cl72123)

Czy mogłybyście zerknąć czy te kemy są ok pod wzgledem stabilnosci filtra i niemoznosci zdestabilizowania go podkładem płynnym i pudem z mika
bebe78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 07:56   #5066
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry UV a makijaż

skład, który podalaś nie zawiera żadnego filtra.
jeśli miał chronić przed slońcem, to pewnie jest to produkt amerykański- tam nie podaje się filtrów wśród pozostałych składników kremu, lecz składniki filrujące są wymieniane osobno, pod hasłem active ingredients.


z nazw wynika, że zainteresowałaś sie produktami na bazie filtrów mineralnych. przy tak intensywnym stosowaniu atrdermu, powinnaś szukać również filtrów chemicznych :
- Tinosorb M (methylene bis- benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)
- Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)
- Mexoryl XL (drometriloze trisiloxane), tylko w kosmetykach koncernu L'Oreal
- Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid), tylko w kosmetykach koncernu L'Oreal
- Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate)
- Neo Heliopan AP (disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate)

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2010-11-02 o 08:04
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 17:12   #5067
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witajcie dziewczyny
Ja używam jak dotąd Iwostin Solecrin i fakt, z bieleniem i świeceniem można sobie poradzić, jest bardzo dobry, lecz szukam filtrów bez Parsolu, abym mogła śmiało się malować (już mi uszami wychodzi skrobia kukurydziana z cynamonem ) i poczytalam sobie o tych filtrach:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-23...nia-SPF-60.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-23...ka-ochrona.htm

również zachwalane są w tym wątku

w aptece internetowej doz są aktualnie niedostępne, czy ktoś wie czy w okresie jesienno zimowym dostanę je gdzieś jescze? (oprócz super pharm) - wiadomo ze w Rossmannach i NAturach jest full filtrów przed sezonem letnim, ale nie wiem jak teraz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 21:07   #5068
bebe78
Raczkowanie
 
Avatar bebe78
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 78
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
skład, który podalaś nie zawiera żadnego filtra.
jeśli miał chronić przed slońcem, to pewnie jest to produkt amerykański- tam nie podaje się filtrów wśród pozostałych składników kremu, lecz składniki filrujące są wymieniane osobno, pod hasłem active ingredients.


z nazw wynika, że zainteresowałaś sie produktami na bazie filtrów mineralnych. przy tak intensywnym stosowaniu atrdermu, powinnaś szukać również filtrów chemicznych :
- Tinosorb M (methylene bis- benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)
- Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)
- Mexoryl XL (drometriloze trisiloxane), tylko w kosmetykach koncernu L'Oreal
- Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid), tylko w kosmetykach koncernu L'Oreal
- Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate)
- Neo Heliopan AP (disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate)
Dzieki Justy, kupiłam dzis ducray melascreen, na KWC ma niezłe opinie. Potestuje, bo nakladałam biodreme z próbek, ale miałam poczucie jakiejs ciezkosci i zaklejenia na twarzy.
Czytam to co piszecie o destabilizacji filtrow makijazem, co z czym na co i dlaczego to ilosc informacji prrzytłoczyła
bebe78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 11:40   #5069
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Filtry UV a makijaż

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 17:51   #5070
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
to stosuj kosmetyki z tej listy http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134 bo chyba bez sensu ciapać się filtrem a potem go "niszczyć" złym pudrem
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.