Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-07, 17:27   #211
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Myszi Pokaż wiadomość
Pomysł nie jest mój .

Podpatrzyłam go na forum www.longhaircommunity.com (obecnie Hacked by SpyHack Team ), na które z kolei namiary mam od Marzeny z LU .

Podgrzałam łyżkę miodu, zmieszałam z dużą ilością odżywki, dobrze wmasowałam w skórę głowy i całe włosy, a następnie trzymałam to około 20 minut pod foliowym workiem. Problemów ze spłukaniem nie było żadnych , oczywiście obficie spłukiwałam, ale tak robię z każdą odżywką.
Włosy po tej mieszance sprężyste i błyszczące, nieobciążone i ładnie się kręcą.
Wypróbuję ten ciekawy patencik,dziękuję za info
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 12:05   #212
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Było już w tym wątku o krowich wymionach, pora na łabędzi wosk.

Jednym ze składników kremu ochronnego Flos-Leku Sopelek jest tenże składnik. Zrobiło mi się słabo jak to przyuważyłam i te pingwiny na tubie wydały mi się jakieś dwuznaczne

Składnik, jak się okazało, zafrapował nie tylko mnie i wkrótce znalazłam wyjaśnienie:

Cytat:
nie stosujemy do produkcji naszych kosmetyków żadnych preparatów zwierzęcych! Wosk Łabędzi, który stosujemy tak naprawdę jest emolientem, syntetycznym produktem, który ma działanie analogiczne do wosku łabędziego, w związku z czym tak też go określamy. Zatem może Pani spokojnie używav naszych kosmetyków bez obawy o postepowanie wbrew swoim zasadom.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Wilk-Jurkowska
[Flos-Lek]
http://www.forumveg.webd.pl/topics9/225.htm

I wszyscy żyli dlugo i szczęśliwie, a najszczęśliwsze były labędzie
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 13:07   #213
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Było już w tym wątku o krowich wymionach, pora na łabędzi wosk.

Jednym ze składników kremu ochronnego Flos-Leku Sopelek jest tenże składnik. Zrobiło mi się słabo jak to przyuważyłam i te pingwiny na tubie wydały mi się jakieś dwuznaczne

Składnik, jak się okazało, zafrapował nie tylko mnie i wkrótce znalazłam wyjaśnienie:


http://www.forumveg.webd.pl/topics9/225.htm

I wszyscy żyli dlugo i szczęśliwie, a najszczęśliwsze były labędzie
może to trochę nie na temat, ale ostatnio się nieźle uśmiałam, jak weszłam do apteki, a tam kartka "PROMOCJA - KOŃSKI ŻEL" Zapytałam grzecznie, co to takiego, wiec pani stwierdziła, że to jakiś żel przeciwbólowy na reumatyzm czy coś... Nie potrafiła mi wyjaśnić, dlaczego nazywa się "koński"
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 13:20   #214
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
może to trochę nie na temat, ale ostatnio się nieźle uśmiałam, jak weszłam do apteki, a tam kartka "PROMOCJA - KOŃSKI ŻEL" Zapytałam grzecznie, co to takiego, wiec pani stwierdziła, że to jakiś żel przeciwbólowy na reumatyzm czy coś... Nie potrafiła mi wyjaśnić, dlaczego nazywa się "koński"
Używaj końskiego żelu - zyskasz końskie zdrowie?
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 14:17   #215
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

ja jedynie kojarzę jakiś żel dla koni właśnie używany przez ludzi, bo podobno nieźle rozgrzewa... może to to
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 14:28   #216
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
ja jedynie kojarzę jakiś żel dla koni właśnie używany przez ludzi, bo podobno nieźle rozgrzewa... może to to
Zapewne tak Na szczęście w tym przypadku z żelu DLA koni nie zrobiono żelu "Z KONIA", analogicznie jak zamiast kremu DO wymion powstał krem "Z WYMION"
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 14:32   #217
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Spotkałam się z "balsamem końskim",podobno jest hitem,hmm... http://www.herbapis.nazwa.pl/catalog...roducts_id/445
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-11, 23:22   #218
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

o tym "końskim" tez juz slyszalam zachwalaja ze hej! ale mysle ze porownywalne z vicks vaporubem wprawdzie "konskiej" nie wachalam ale pewnie tez pachnie tak swiezo ziolowo
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 11:14   #219
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
może to trochę nie na temat, ale ostatnio się nieźle uśmiałam, jak weszłam do apteki, a tam kartka "PROMOCJA - KOŃSKI ŻEL" Zapytałam grzecznie, co to takiego, wiec pani stwierdziła, że to jakiś żel przeciwbólowy na reumatyzm czy coś... Nie potrafiła mi wyjaśnić, dlaczego nazywa się "koński"
Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
ja jedynie kojarzę jakiś żel dla koni właśnie używany przez ludzi, bo podobno nieźle rozgrzewa... może to to
Oj dziewczyny - konskie maści i wcierki to jest super sprawa - wszyscy koniarze sie tym smarują

Mówię poważnie - zawierają "konkretne" stężenia a nie jakieś picu, picu - świetna sprawa na wszelkie urazy mięśniowe, nadwyrężenia itp. tylko, że "my" to kupujemy w końskich sklepach tej z apteki nie znam
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 19:33   #220
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

A ja się ostatnio z reklamy Vichy dowiedziałam, że pory skórne się nocą deformują... Chyba sobie kupię ten Normaderm, bo się rano obudzę zdeformowana
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 00:54   #221
bogoss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 32
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Tak, byla taka ksiazeczka w Polityce, ogolnie rzecz biorac zjechali rowno wszystkie wody termalne, kolagen i przede wszystkim kosmetyki apteczne i dermokosmetyki, ktorych opakowania przypominajace leki i sprzedaz w aptece maja sugerowac silniejsze dzialanie... co nie jest prawda. Poki co z tego co pamietam gleboko w naskorek przenika d-panthenol. Koenzym Q10, kolagen itp, maja dobre wlasciwisci nawilzajace, ale to wszystko.

Co do marketingowych chwytow, to rozwalaja mnie wszystkie klientki, ktore leca do Yves Rocher, bo jest tam jakas promocja. Znam sie troche na technikach sprzedazy, reklamie i wizerunku. Bo chez M. Rocher to o wizerunek chodzi. Kreuje on marke na w miare luksusowa, co potwierdza cena i francuskie pochodzenie, szkopul w tym, ze malo ktora klientka kupuje produkt po inicjalnej cenie, zawsze jest jakas okazja, minus iles tam procent, etc. Pozostaje swiadomosc, ze zrobilo sie swietny interes, natomiast panu Rocher o to chodzilo. Firma pomyslana jest w ten sposob, ze zaklada od poczatku sprzedaz za pol ceny i to sa de facto jej oczekiwania i zysk. Wysoka cena inicjalna ma za zadanie podniesc range produktu, a przy okazji wiecznej promocji sprzedac globalnie wiecej produktow, niz gdyby cena inicjalna sie nie zmieniala.
bogoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 04:11   #222
Babygia
Zadomowienie
 
Avatar Babygia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart/Niemcy
Wiadomości: 1 111
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Kiedys w Douglasie spytalam taka pania konsultantke,probujaca wcisnac mi drogi krem-dlaczego wlasnie ze bogate babki,ktore stac na te najdrozsze,"najskutecznie jsze" specyfiki,i tak wszystkie stadnie galopuja pod noz na lifting?Szczeka jej nieco opadla i nic logicznego nie potrafila odpowiedziec...
__________________
"Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience."

NASZA KLASA http://nasza-klasa.pl/card/11402382/e1546266ad

FACEBOOK http://www.facebook.com/Feline.Gia?ref=profile
Babygia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 10:18   #223
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny - konskie maści i wcierki to jest super sprawa - wszyscy koniarze sie tym smarują

Mówię poważnie - zawierają "konkretne" stężenia a nie jakieś picu, picu - świetna sprawa na wszelkie urazy mięśniowe, nadwyrężenia itp. tylko, że "my" to kupujemy w końskich sklepach tej z apteki nie znam
kariera żelu w mojej aptece ewoluuje - ostatnio na kartce jest "żel koński zielony" !
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 11:41   #224
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
kariera żelu w mojej aptece ewoluuje - ostatnio na kartce jest "żel koński zielony" !
no...bo są jeszcze czerwone i niebieskie

kolor oznacza funkcję i moc
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 11:58   #225
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość

kolor oznacza funkcję i moc
Szczegóły please
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 12:11   #226
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez bogoss Pokaż wiadomość

Co do marketingowych chwytow, to rozwalaja mnie wszystkie klientki, ktore leca do Yves Rocher, bo jest tam jakas promocja. Znam sie troche na technikach sprzedazy, reklamie i wizerunku. Bo chez M. Rocher to o wizerunek chodzi. Kreuje on marke na w miare luksusowa, co potwierdza cena i francuskie pochodzenie, szkopul w tym, ze malo ktora klientka kupuje produkt po inicjalnej cenie, zawsze jest jakas okazja, minus iles tam procent, etc. Pozostaje swiadomosc, ze zrobilo sie swietny interes, natomiast panu Rocher o to chodzilo. Firma pomyslana jest w ten sposob, ze zaklada od poczatku sprzedaz za pol ceny i to sa de facto jej oczekiwania i zysk. Wysoka cena inicjalna ma za zadanie podniesc range produktu, a przy okazji wiecznej promocji sprzedac globalnie wiecej produktow, niz gdyby cena inicjalna sie nie zmieniala.
Tak samo jest w Avonie
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 12:30   #227
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny - konskie maści i wcierki to jest super sprawa - wszyscy koniarze sie tym smarują

Mówię poważnie - zawierają "konkretne" stężenia a nie jakieś picu, picu - świetna sprawa na wszelkie urazy mięśniowe, nadwyrężenia itp. tylko, że "my" to kupujemy w końskich sklepach tej z apteki nie znam

chodzi wam o "maść z konia"?? mój tż taka ma - zieloną - smaruje sobie nią kolanko i mu pomaga
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 13:17   #228
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
no...bo są jeszcze czerwone i niebieskie

kolor oznacza funkcję i moc
a to ja przepraszam, nie jestem w temacie

Cytat:
Napisane przez izuu
chodzi wam o "maść z konia"?? mój tż taka ma - zieloną - smaruje sobie nią kolanko i mu pomaga
hm, chyba raczej "dla" konia Widocznie dobra jest i na kolanko końskie, i ludzkie
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 15:42   #229
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Ja też chcę wiedzieć coś więcej o końskich maściach! Która jest najlepsza?

A z tym YR, to przesada. Tzn zgadzam się ze zdaniem o kreowaniu marki itd. Ale jest kilka ich produktów, które są naprawdę dobre. Co w tym złego, że kupuję je tylko wtedy, kiedy są w promocji 50%? Dopiero wtedy kosztują normalnie
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 16:21   #230
luCkyy
Raczkowanie
 
Avatar luCkyy
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: middle
Wiadomości: 54
GG do luCkyy
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
może to trochę nie na temat, ale ostatnio się nieźle uśmiałam, jak weszłam do apteki, a tam kartka "PROMOCJA - KOŃSKI ŻEL" Zapytałam grzecznie, co to takiego, wiec pani stwierdziła, że to jakiś żel przeciwbólowy na reumatyzm czy coś... Nie potrafiła mi wyjaśnić, dlaczego nazywa się "koński"

Nazywa się koński, bo tym zelem smaruje sie stawy koni, np. po treningu, czy tez w trakcie, aby je rozgrzac ( stawy )
troche jezdzilam wiec wiem
__________________
Bądź jak skrzydła dwa, kiedy braknie sił ..
Niech niebo bliżej będzie...

;Dpp***
luCkyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 16:54   #231
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

co to za boom na te maści końskie... do mnie sdo weterynarii ciągle przychodzą kolejne osoby z pytaniem własnie o te maści..
przecież to zwykła kamfora z kwasem salicylowym.. działa rozgrzewającą i przeciewzapalnie.. jedynym dla niej plusem jest to ze nie ma środków zapachowych,, ale za to mozna popatrzyć sobie skórę bo jest bardzo mocna
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 18:38   #232
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez bogoss Pokaż wiadomość
rozwalaja mnie wszystkie klientki, ktore leca do Yves Rocher, bo jest tam jakas promocja
A to niby dlaczego? Po co mają przepłacać? Czy kupowanie na promocjach to wg Ciebie wstyd? Nie trzeba mieć żadnej szczególnej wiedzy żeby się zorientować o co chodzi w YR
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 18:56   #233
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
A to niby dlaczego? Po co mają przepłacać? Czy kupowanie na promocjach to wg Ciebie wstyd? Nie trzeba mieć żadnej szczególnej wiedzy żeby się zorientować o co chodzi w YR
Chodzi chyba nie o to, że kupowanie na promocjach jest czyms złym, ale o to, że w YR jest ustawiczna promocja na cokolwiek. Jesli ktoś pracował kiedykolwiek w sprzedaży, to wie, o czym mówię.
Towar kosztuje wyjściowo 10 zł, ale jego cena jest sztucznie zawyżana do 20, żeby potem zrobić promocję - w promocji kosztuje 15 zł, a na wyprzedaży 10 zł. To taka manipulacja, bo właśnie, kiedy nabierasz się na tę promocję, to jest przepłacanie - kupujesz często niepotrzebne rzeczy w promocji - a i tak przepłacasz, a sklep i tak zarabia. O tych chwytach marketingowych pisała bogoss.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 19:39   #234
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Chodzi chyba nie o to, że kupowanie na promocjach jest czyms złym, ale o to, że w YR jest ustawiczna promocja na cokolwiek. Jesli ktoś pracował kiedykolwiek w sprzedaży, to wie, o czym mówię.
Towar kosztuje wyjściowo 10 zł, ale jego cena jest sztucznie zawyżana do 20, żeby potem zrobić promocję - w promocji kosztuje 15 zł, a na wyprzedaży 10 zł. To taka manipulacja, bo właśnie, kiedy nabierasz się na tę promocję, to jest przepłacanie - kupujesz często niepotrzebne rzeczy w promocji - a i tak przepłacasz, a sklep i tak zarabia. O tych chwytach marketingowych pisała bogoss.
dla mnie słowo "promocja" czy "wyprzedaz" nie ma większego znaczenia, dlatego kupuje wtedy gdy jest najtaniej i myslę, że spora część osób tak właśnie robi wiedząc, że niektore firmy "wiecznie" mają produkty w promocjach. Wiem o czym napisała bogoss, dlatego wydaje mi się, że chodziło jej szczególnie o klientki podatne na te "chwyty" a nie wszystkie kupujące na promocjach (bo na niektrórych kupują produkty po rzeczywistych cenach właśnie)
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 21:36   #235
ancia19
Zadomowienie
 
Avatar ancia19
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 885
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

dziewczyny przeczytałam cały wątek i niemal się posikałam ze śmiechu. Rewelka
ancia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 16:12   #236
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Ja tylko na chwilke Jakis czas temu prowadziłam tu dyskusję z goldfish na temat folacyny w kremach Ireny Eris (bodajże na 6 stronie wątku ).

Dzisiaj całkiem przypadkowo weszłam na stronę laboratorium badawczego Eris i trafiłam na dość obszerne naukowe opracowanie dotyczące właśnie tego składnika w kosmetykach.

http://www.drirenaeris.pl/badania/p8...ingredient.htm

Wprawdzie jest ono po angielsku i wprawdzie przeczytałam tylko streszczenie gdyż jest to dość obszerne opracowanie, ale nie wydaje mi się żeby użycie kwasu foliowego w kosmetykach było tylko marketingowym kitem, zwłaszcza po tym co przeczytałam.

Cóż czasem miło się pomylić

Wystarczy mi tylko życzyć zeby coraz mniej było tych sławetnych kitów jak ten (dla mnie spektakularny ) preparat do demakijażu z sephory za 19 zł który jest zwykłą wazeliną
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 23:59   #237
Ianua
Przyczajenie
 
Avatar Ianua
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 25
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

zastanowilyście mnie z tą końską maścią... używam od dawna (na stawy), ale myślalam, że "horse chestnut" na opakowaniu to po prostu kasztanowiec, a maść - dla ludzi w każdym razie przy instrukcji stosowania nie ma nic o koniach...
Ianua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 11:50   #238
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Ianua Pokaż wiadomość
zastanowilyście mnie z tą końską maścią... używam od dawna (na stawy), ale myślalam, że "horse chestnut" na opakowaniu to po prostu kasztanowiec, a maść - dla ludzi w każdym razie przy instrukcji stosowania nie ma nic o koniach...
"chorse chesnut" to kasztanowiec - masz rację
ale
można również nabyć w aptece "maść końską" - która tak dokładnie po polsku się nazywa
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 12:31   #239
Ianua
Przyczajenie
 
Avatar Ianua
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 25
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

thx
u mnie ulotka tylko po angielsku i niemiecku.
A swoją drogą to może być niezly chwyt marketingowy: końska maść --> końska kuracja --> końskie dawki --> końskie zdrowie
Ianua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 12:44   #240
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
co to za boom na te maści końskie... do mnie sdo weterynarii ciągle przychodzą kolejne osoby z pytaniem własnie o te maści..
przecież to zwykła kamfora z kwasem salicylowym.. działa rozgrzewającą i przeciewzapalnie.. jedynym dla niej plusem jest to ze nie ma środków zapachowych,, ale za to mozna popatrzyć sobie skórę bo jest bardzo mocna
Nie tylko - zalezy od producenta, od podłaoża itp. - są rozgrzewające i chłodzące, są maści, wcierki i glinki - fakt głównym składnikiem czsęsto jest kamfora, kwas salicylowy już niekoniecznie....ale oprócz tego maści zawierają wyciągi z różnych ziół (np. arnika,oczar, kapsaicyna), te z funkcją "chłodzącą" zawierają jeszcze manthol

pisałam juz o tym, że to są "końskie" dawki w związku z czym trzeba uważać - bo można się poparzyć

wystarczy wejść na stronę jakiegokolwiek sklepu jeździeckiego i zobaczyć ile tego jest i co zawierają (składy sa powtarzalne - tylko producenci różni i ceny takowoż )


Cytat:
Napisane przez Ianua Pokaż wiadomość
thx
u mnie ulotka tylko po angielsku i niemiecku.
A swoją drogą to może być niezly chwyt marketingowy: końska maść --> końska kuracja --> końskie dawki --> końskie zdrowie
myślę, że może to być jakiś tam "chwyt" w odniesieniu do maści sprzedawanej w ludzkiej aptece
ja znam te produkty ze sklepów jeździeckich
i osobiście wolę w użyciu wcierki niż maści....

hmmm tak sobie myslę, że to może być odpowiedź na rosnące zainteresowanie tego typu specyfikami, koniarze już od dawna tym się smarują...to dlaczego nie pozerzyć rynku o następnych klientów - a podłoże maściowe właśnie, żeby "niewtajemniczni" się nie poparzyli
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.