Jak zadbać o piersi po porodzie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-01, 17:20   #1
anetamilosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 125
GG do anetamilosz

Jak zadbać o piersi po porodzie?


Panie Piotrze proszę mi pomóc!!!
Chciałabym zacząć wykonywać masaż piersi, są widoczne na nich niewielki rozstępy( pozostałość po ciąży ), jak wykonywać taki masaż, dodam tylko, że nadal karmię piersią, jakich ewentualnie preparaty mogę używać do ich pielęgnacji?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Młoda mama.
anetamilosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 22:17   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Jak zadbać o piersi po porodzie?

Witam Pani Aneto. Jakiś czas byłem poza Poznaniem więc przepraszam za zwłokę w czasie.
Młoda Mamo ważne pytanie, a więc postaram się trochę przybliżyć taki masaż.
Małe rozstępy po ciąży wymagają delikatnej, dokładnej i bardzo precyzyjnej "obróbki" bo i materia delikatna! Jeżeli jeszcze Pani karmi należy uważać na dolną / gruczoł piersiowy/ część piersi.
Masujemy tak jakby dłonie stanowiły małą łódkę i część głaskań, a potem spokojnych rozcierań wykonujemy w etapach:
Najpierw od mostka w górę w kierunku obojczyków i dalej do ramion. W zasadzie masujemy piersi z boku a nie bezposrednio.
Następnie od dołu od gruczołu w kierunku do pachy. Ale najważniejszy ruch to:
masaż kolisty od dołu piersi (gruczoł piersiowy)do srodka kl. piersiowej - wzdłuż mostka i w kierunku barku, wzmacniając mięśnie piersiowe, które są teraz osłabione.
Jeżeli ma Pani średni lub duży biust należy lekko podnieść jedną dłonią pierś a drugą, lekko rozciągniętą skórę masować. Może się wydawać że tak pogłębiamy rozstępy, ale nic podobnego. Poprostu lekko napinamy skórę i masujemy miejsca "załamań" rozstępów.
Na początek tyle.
Inaczej masaż wykonuje się u kobiety po porodzie ale która już nie karmi. Dochodzą bowiem chwyty spiralnych rozcierań i ugniatania - kszytałtujące biust.

Narazie proszę ograniczyć sie przede wszystkim do masażu ruchami kolistymi wokół piersi i delikatnymi rozcieraniami. Mam nadzieję że piersi są zdrowie i niebolesne. W przeciwnym razie prosze to skonsultować z połozną lub lekarzem. Czasem podczas obrzmień masaż jest niemozliwy.
Jeżeli chodzi o preparaty, to uważam że nie wystarczą preparaty które są jedynie przebadane pod katem faktu że -nie szkodzą. Nalezy znaleźć taki, który jest właśnie przystosowany na okres karmienia. Pani zdrowie i dziecka.
Z tego co wiem to takie maści ma w ofercie Mustela.

Po zakończeniu karmienia polecam artykuł na wizażu o profilaktyczno-kosmetycznym masażu biustu, znajdzie go Pani w dziale Masaż.
Życzę wiele cierpliwości naprawdę warto. Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.