soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-10, 16:56   #31
lucky_201
Raczkowanie
 
Avatar lucky_201
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 147
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Maszeńka ja również mam soczewki toryczne i tez czasem mam takie problemy, ale okulistka powiedziala, ze tak moze sie dziac poniewaz soczewki toryczne mimo, ze wygladaja jak normalne to sa troszke inaczej zbudowane... powiedziala mi rozniez, ze soczewki toryczne układaja sie na oku same, ale jesli potrzemy oko lub gwałtownie spojrzymy w inna strone to soczewka moze sie przekrecac na oczku powodujac zamazany obraz :/ ale potem znowu sama sie uklada Ale pogmatwałam- co??
lucky_201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 17:23   #32
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Cytat:
Napisane przez TurkusLena Pokaż wiadomość
Witajcie Również cierpię na astygmatyzm i to od niedawna. Jutro wybieram się po soczewki z tatką i troszkę się boję, że automatycznie wybuchnie, jak usłyszy cenę . Ogólnie moja rodzina była przeciwna soczewkom, jednak powiedzmy, że zrozumieli, że nie chcę nosić okularów . Powiedzcie mi proszę, czy jest taka możeliwość, żeby soczewki dla astygmatyka < -1.5 i -1.0 > kosztowały do 500 zł rocznie? A płyn do soczewek mniej więcej kosztuje ok. 30 zł, a na ile starcza? Ratujcie mnie, bo wstępnie nastawiłąm tatusia na kwoty, ale nie chcę, żeby doznał szoku jutro
Mam podobną wadę do ciebie...tzn na obu oczach -1,5 w tym ileś tam sfery i ileś tam cylindra...Pewnego dnia postanowiłam że nie chcę okularów...każdy okluarnik wie dlaczego szczególnie zimą. Poszłam do okulisty i pani dr po zrobieniu badania stwierdziła, że nie mogę nosić soczewek torycznych, gdyż mam zbyt mały astygmatyzm i takich soczewek jeszcze nie produkują (nie wiem czy się nie pomylę bo nie znam się na tym za bardzo ale mam chyba -0,5 cylindra -reszta u mnie to sfera, a soczewki toryczne produkują od -0,75) i lipa z tego. powiedziała mi, żeogę nosić zwykłe soczewki, gdyż mam maleńki astygmatyzm, ale już kiedyś wcześniej zrobiłam taki eksperyment i nie widziałam zbbyt dobrze....słyszałyście dziewczynki o czymś takim? czy ta lekarka miała rację czy nie bardzo??
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 16:11   #33
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Kiedyś miałam soczewkę zwykłą założoną na jedno oko z astygmatyzmem (w drugim wada jest niewielka i wszystko widzę nim dobrze). Jednak ta zwykła soczewka nie sprawdziła się w moim przypadku. Teraz mam dobrane soczewki dla astygmatyków. Gdy jednak zakładam toryczną soczewkę na oko wiodące (to dobre), to momentami obraz mam zamazany. Ponieważ dużo w pracy czytam i piszę, to nie jest to komfortowe. Póki co zakładam soczewkę tylko na słabsze oko. Nie wiem, czy lekarz by to pochwalił. Chyba spytam podczas następnej wizyty.
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 10:55   #34
julka:)
Zakorzenienie
 
Avatar julka:)
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 3 367
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Dziewczyny! czy moglybyscie mi doradzic w wyborze soczewek? Jak na arzie nosze amerykanskie ale juz mi sie koncza wiec przydalob sie kupic nowe.Otorz bylam u optyka i z tego co sie orientowala, to moglabym kupic soczewki an allegro-bo sa tansze.A wiec? Ktore wedlug was sa do wrazliwych oczu? Te ktore mam teraz czasami mam wrazenie ze mam piasek pod powiekami:/Pomozcie please!
__________________
"Just come to see me
everyday
and let me remind you
how much I care"


I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
julka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 13:20   #35
katarzyna999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 21
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

czy któraś z was używala soczewek torycznych jednodniowych? Czy orientujecie sie czy robią jednodniówki na duży cylinder ( mam 3,0 ) dzięki
katarzyna999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 23:30   #36
TurkusLena
Raczkowanie
 
Avatar TurkusLena
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119
Exclamation Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!


Edytowane przez TurkusLena
Czas edycji: 2012-01-15 o 14:03
TurkusLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 15:54   #37
lucky_201
Raczkowanie
 
Avatar lucky_201
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 147
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

TurkusLena strona soczewki jest bardzo ważna soczewka zalożona odwrotną strona daje sie we znaki. Zeby dobrze wybrać własciwą strone wystarczy polozyc soczewke na palcu lekko splaszczyc i zauwazyc co dzieje sie z rabkiem soczewki, jezeli krawedzie "wywijaja sie" na zewnatrz tworzac miseczke czy jak mowia inni kapelusik - tzn ze jest na lewej ( złej ) stronie. Jezeli nic takiego sie nie tworzy to soczewka jest prawildowo na prawej stronie.
lucky_201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 10:28   #38
sa_wa_emilie
Raczkowanie
 
Avatar sa_wa_emilie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: B-stok
Wiadomości: 77
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Dziewczyny odświeżam wątek o soczewkach torycznych. Mam astygmatyzm krótkowzroczny i od roku noszę soczewki j&j 2 tygodniowe.
Jednak nie czuję się w nich komfortowo - cały czas jakby mnie uwierały ,poza tym mam wrażenie ,że oko jest po prostu suche ...
Teraz zastanawiam się nad Ciba toric jednodnowymi. Sprawdzałam, że są bardziej uwodnione niż te od j&j hydraclear.
Jeśli mogłybyście coś poradzić, to będę wdzięczna !
__________________
Le vent l'emportera ...
sa_wa_emilie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 12:41   #39
lucky_201
Raczkowanie
 
Avatar lucky_201
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 147
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Ja od 3 lat używam soczewek miesięcznych Bausch & Lomb Soflens Toric. Jestem bardzo zadowolona odpukać- nigdy nie mialam problemu z suchym okiem, a duzo czasu spędzam przed komputerem więc i to dodatkowo wpływa na komfort noszenia soczewek.
lucky_201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 17:06   #40
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Cytat:
Napisane przez lucky_201 Pokaż wiadomość
Ja od 3 lat używam soczewek miesięcznych Bausch & Lomb Soflens Toric. Jestem bardzo zadowolona odpukać- nigdy nie mialam problemu z suchym okiem, a duzo czasu spędzam przed komputerem więc i to dodatkowo wpływa na komfort noszenia soczewek.
Ja nosze Focusy miesieczne toryczne, ale jak bylam na wakacjach rok temu a soczewki mi sie konczyly i potrzebowalam nowych, poszlam do innej okulistki w innym miescie i ona przepisala mi wlasnie Soflensy B&L i szczerze mowiac to byla najgorsza rzecz jaka sama sobie zgotowalam! Oczy suche, zamglone, ciagle cos uwieralo, przerywaly sie po 5 dniach noszenia... KOSZMAR! Spowrotem potulnie wrocilam do Focusow i juz ich nie zamienie na zadne inne.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 09:24   #41
lucky_201
Raczkowanie
 
Avatar lucky_201
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 147
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Jak widac dobór soczewek to indywidualna sprawa, czasem juz pierwszy wybór jest trafny a czasem trzeba wypróbowac innych soczewek róznych firm.
lucky_201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-01, 12:07   #42
karolcio90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

mam male pytanie czy znajde dla siebie soczewki toryczne????posiadam duza wade wzroku -5.5 i astygmatyzm???poradzcie:c onfused:
karolcio90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 13:44   #43
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Ja noszę Bausch & Lomb Soflens Toric i jestem z nich średnio zadowolona. Po pewnym czasie noszenia, tak, jak napisała atsenka oczy robią mi się suche, mam zamglony często obraz i soczewki uwierają mnie w oczy. Mam zamiar wypróbować nowe soczewki Ciba Vision for Astigmatism: "Oddychające soczewki silikonowo-hydrożelowe nowej generacji. Stworzone specjalnie dla osób z astygmatyzmem. Dzięki rewolucyjnemu systemowi stabilizacji Precision Balance 8/4 charakteryzuje się bardzo dobrą stabilnością na oku, zapewnia również doskonałą ostrość widzenia i komfort użytkowania. " Zobaczymy, co z tego będzie, oby były lepsze od Bausch'a.
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 21:12   #44
endriu36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

mam takie pytanie mam astygmatyzm czy soczewki focus toric jezeli w jednym oku mam 80stopni a w drugim105 bede musial kupic dwa oddzielne opakowania
endriu36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 09:02   #45
angie4
Przyczajenie
 
Avatar angie4
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Witam na forum! Prosze poradzcie! Mam recepte na soczewki toryczne ale w jednym oku mam srefe -1 a cylinder +1,5. chce kupic soczewki na necie ale w kazdym sklepie internetowym sa cylindry tylko na minusie. Co to ma znaczyc? Wczesniej mialam soczewki od okulisy z air opix, a teraz nie moge ich dostac. Nie wiem o co chodzi.
Ps. nie moge isc do tej okulistki bo nie jestem w Polsce. Prosze napiszcie jesli wiecie!
angie4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 22:17   #46
pysior04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Oln
Wiadomości: 3
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie. Wiem, że brzmi to dziwnie ale widzę w nich dobrze (na pewno o wiele lepiej niż bez )

a jaka masz wade wzroku dokladnie no ja mam maly cylinder tylko0,5 i tez sie zastanawiam czy nie zakupic normalnych bo moj cylinder mozna dostac tylko w rocznych soczewkach!!
pysior04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 18:04   #47
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Cześć,
w związku z zimą i cięzkim życiem okularników zamieniam okulary (po ok. 10 latach) na soczewki. Jestem po badaniu u iczekam na moje perwsze próbne B&L. Trwa to juz 3 tyg, ale podobno tak to jest z soczewakmi otrycznymi. Ja mam jakieś skośne osie i podobno tylko z tej firmy jestem w stanie dobrać cłakiem dobrą soczewkę. Mam nadzieje, że jutro już będą w salonie do odbioru.
jomic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 01:04   #48
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

a mnie tak zastanwia do jak duzej wady robia soczewki dla astygmatykow?
nie podam parametrow bo nie znam ale chlopak mowi ze ma duzy astygmatyzm noi zaciekawilo mnie to
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 11:41   #49
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

cześć dziewczyny, od niedawna noszę soczewki ale nie codziennie, najpierw miałam optix i bardzo mnie uwierały, zmieniłam na acuvue hydro cos tam i jest lepiej jednak nie do końca, koleżanka która od paru lat nosi kontakty mówi że powinnam widziec w soczewkach lepiej niż w okularach, a u mnie tak nie ma, czasami widzę super, a czasami obraz mam zamazany, ogólnie gorzej widzę niż w okularach i zastanawiam się dlaczego tak się dzieje, byłam u lekarza, dopasował mi soczewki, w badaniu wykazało że mam astygmatyzm ale niewielki i pani doktor stwoeirdzila ze przy tak maym astygmatyzmie to mogę nosić sferyczne, jednak powiedziałą że jeżeli dalej widziałabym źle to zmienimy na toryczne, myślicie że to jest przyczyną? ja już nie wiem a bardzo chciałabym pozbyć się okularów ktore noszę od prawie 20 lat :/ ale przeraża mnie cena torycznych, to już chyba wolałabym wydać na operację laserem raz i mieć z głowy niż płacić 1000 zł na rok za soczewki.

PS. jestem dalekowidzem
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 11:29   #50
ewelinaswiergon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Ja miałabym takie pytanie: czy wie może ktoś jak zakłada się soflens toric? Byłam w vision express, ale nie pokazali mi, jak założyć, tzn. chodzi mi o te numerki jakieś na soczewce. Wcześniej nosiłam air optixy i j&j i każde inaczej się zakłada... nie wiem, czy te kreseczki mają być w pionie czy poziomie...
ewelinaswiergon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 11:49   #51
mabi84
Zakorzenienie
 
Avatar mabi84
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 262
GG do mabi84
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Cytat:
Napisane przez jennuś Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, od niedawna noszę soczewki ale nie codziennie, najpierw miałam optix i bardzo mnie uwierały, zmieniłam na acuvue hydro cos tam i jest lepiej jednak nie do końca, koleżanka która od paru lat nosi kontakty mówi że powinnam widziec w soczewkach lepiej niż w okularach, a u mnie tak nie ma, czasami widzę super, a czasami obraz mam zamazany, ogólnie gorzej widzę niż w okularach i zastanawiam się dlaczego tak się dzieje, byłam u lekarza, dopasował mi soczewki, w badaniu wykazało że mam astygmatyzm ale niewielki i pani doktor stwoeirdzila ze przy tak maym astygmatyzmie to mogę nosić sferyczne, jednak powiedziałą że jeżeli dalej widziałabym źle to zmienimy na toryczne, myślicie że to jest przyczyną? ja już nie wiem a bardzo chciałabym pozbyć się okularów ktore noszę od prawie 20 lat :/ ale przeraża mnie cena torycznych, to już chyba wolałabym wydać na operację laserem raz i mieć z głowy niż płacić 1000 zł na rok za soczewki.

PS. jestem dalekowidzem
ja jestem w podobnej sytuacji, nosiłam okulary od 2.roku życia (a mam 26 lat!) i już od ponad roku noszę soczewki bo okularów mam już dośc. Historia choroby moich oczu jest w skrócie taka że jako małe dziecko miałam zeza więc zaczeło się chodzenie w okularach, potem z zezem było coraz lepiej ale pojawiła się wada wzroku i zaczełam nosic "PLUSY", i tak przez długie długie lata, w międzyczasie zeza udało się wyleczyc całkowicie a PLUSY zamieniły się na MINUSY i do tego pojawił się mały astygmatyzm, tylko że z tym astygmatyzmem to jest tak że jeden lekarz mówi że go prawie nie ma i zaleca SFERY a inny zapodał mi szkła cylindryczne
nigdy nie chodziłam w szkłach cylindrycznych ale zakupiłam takie okulary (w sumie dla eksperymentu tylko-bo zawsze to taniej niż soczewki toryczne), po kilku miesiącach męczarni stwierdziłam że się nie przyzwyczaje do cylindrów bo widzę naprawdę dużo gorzej niż w sferach, a okuliści rozkładają ręce i mówią że skoro jest mi źle to żebym wróciła do tego w czym mi dobrze czyli do soczewek sferycznych, tak więc noszę zwykłe soczewki Bauscha
a to o czym piszesz, że czasem widzisz dobrze a czasem zupełnie zamazany obraz to ja też tak mam i myślę że to zależy od pory dnia, długości noszenia soczewki, ilości osadów białkowych i ogólnie czystości soczewki, może zmień płyn czyszczący na bardziej "działający"?
__________________
żonka i mama
mabi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 20:33   #52
lolunia84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Cytat:
Napisane przez mabi84 Pokaż wiadomość
ja jestem w podobnej sytuacji, nosiłam okulary od 2.roku życia (a mam 26 lat!) i już od ponad roku noszę soczewki bo okularów mam już dośc. Historia choroby moich oczu jest w skrócie taka że jako małe dziecko miałam zeza więc zaczeło się chodzenie w okularach, potem z zezem było coraz lepiej ale pojawiła się wada wzroku i zaczełam nosic "PLUSY", i tak przez długie długie lata, w międzyczasie zeza udało się wyleczyc całkowicie a PLUSY zamieniły się na MINUSY i do tego pojawił się mały astygmatyzm, tylko że z tym astygmatyzmem to jest tak że jeden lekarz mówi że go prawie nie ma i zaleca SFERY a inny zapodał mi szkła cylindryczne
nigdy nie chodziłam w szkłach cylindrycznych ale zakupiłam takie okulary (w sumie dla eksperymentu tylko-bo zawsze to taniej niż soczewki toryczne), po kilku miesiącach męczarni stwierdziłam że się nie przyzwyczaje do cylindrów bo widzę naprawdę dużo gorzej niż w sferach, a okuliści rozkładają ręce i mówią że skoro jest mi źle to żebym wróciła do tego w czym mi dobrze czyli do soczewek sferycznych, tak więc noszę zwykłe soczewki Bauscha
a to o czym piszesz, że czasem widzisz dobrze a czasem zupełnie zamazany obraz to ja też tak mam i myślę że to zależy od pory dnia, długości noszenia soczewki, ilości osadów białkowych i ogólnie czystości soczewki, może zmień płyn czyszczący na bardziej "działający"?
hej a jak duży masz ten cylinder gdyby zbadać wszyskich ludzi na ziemi większości wyszedł by astygmatyzm 0.5 dptr.

Edytowane przez lolunia84
Czas edycji: 2010-02-17 o 19:12
lolunia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 23:47   #53
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Witam.
Dziś dostałam swoje nowe "oczy" testowe w Vision Express. Mam astygmatyzm.
Dane:
oko prawe: +1.0 -1.25 180 st (soczewka toryczna)
oko lewe: -1.0

soczewki J&J Acuvue Oasys

lewa leży tak ze jej nic nie czuje, jakby nic tam nie było a wzrok super.
Toryczną czuje, jakby mały paproszek i jest ona wieksza od tej drugiej i lekko widoczna na oku nie wiem czy ona faktycznie ma byc taka duza bo jestem zielona w temacie no i czasami widze za mgła na to oko, drazni mnie to bo czuje ze lewe oko jest suuper a prawe jest w miare dobrze ale nie idealnie suma sumarum czuje sie jakbym dostała nowe oczy bo wkoncu widze kształty, kolory, nie zamazuje mi sie obraz, nie kreci mi sie w glowie poprostu cudo.
Gdyby ta toryczna lezała tak na oku jak ta lewa i bym miala taki sam komfort widzenia w niej to by mi juz nic do szczescia wiecej nie bylo potrzeba Powiedzcie mi prosze jak to ma byc bo ja naprawde nic o soczewkach nie wiem dlaczego ona jest wieksza a nie takie same
Chciałam sie pochwalic ze nauczylam sie zakladac je od pierwszego razu i zajelo mi to minutke
Teraz je sciagnełam i widze róznice, ciemnooosc widze ciemnooosc hehehe juz wiem ze napewno z soczewek nie zrezygnuje okulary sobie tez strzele do noszenia wieczorem po domu, ale to pozniej.
Narazie mnie to nurtuje jak to ma byc z tą toryczną bo mi to spokoju nie daje
Aha i jeszcze widze taka zaleznosc ze widze idealnie wszystko w oddali, normalnie snajper bez zooma, natomiast z bliska noooo hmmm gorzej
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 17:09   #54
madzik_pl
Raczkowanie
 
Avatar madzik_pl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 61
Send a message via Skype™ to madzik_pl
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Mam pytanko - czy soczewkę toryczną zakładacie tak jak zwykłą uważając jedynie na prawą i lewą stronę? Toryczna ma takie znaczniki i zastanawiam się czy sa one ważne w aplikacji? Od wczoraj mam jedną soczewkę toryczną, jednak moja okulistka nic nie wspominała o szczególnym sposobie jej zakładania. Dlatego byłam zdziwiona gdy po rozpakowaniu zauważyłam jakieś kreseczki na soczewce Będę wdzięczna za odpowiedź
__________________

madzik_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 00:15   #55
cuksa
Raczkowanie
 
Avatar cuksa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 65
GG do cuksa
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

kreseczki? czy chodzi Ci o takie kreseczki promieniście wychodzące od środka soczewki? Jeśli tak to tak po prostu wygląda soczewka toryczna. Nie ma "gładkiej" powierzchni jak zwykła sferyczna. Ja noszę B&L softlens toric, wcześniej miałam firmy Zeiss i to była porażka. Od pierwszego włożenia czułam jakby mi ktoś palec w oko włożył. Pani okulistka stwierdziła, ze się przyzwyczaję...Nie stało się tak, a wręcz gorzej widziałam. Dzisiaj założyłam pierwszy raz nowa B&L soczewkę i musiałam sprawdzić czy naprawdę jest na oku, w ogóle jej nie czułam. A co do problemu z tym, ze po jakimś czasie obraz czasami robi się jak za mgła..to chyba już tak jest z tymi soczewkami torycznymi...
cuksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 17:45   #56
madzik_pl
Raczkowanie
 
Avatar madzik_pl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 61
Send a message via Skype™ to madzik_pl
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

tak, chodzi mi o te promieniste kreseczki Również mam B&L, z tym że PureVision Toric - jednak nie noszę non stop, zdejmuję. Czyli rozumiem, że zakładam jak każdą zwykłą soczkę Dzięki 1 dnia po aplikacji czułam dyskomfort, zwłaszcza że na drugim oku noszę sferyczną soczewkę... Teraz jest już lepiej.
__________________

madzik_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 22:40   #57
Madinka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 12
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Witam Was
Chciałabym odświeżyć ten wątek, ponieważ od kilku dni noszę soczewki toryczne - Focusy i niby jest ok, ale mam mały problem.. Te soczewki są na moich oczach BARDZO widoczne, są wypukłe i każdy kto ze mną rozmawia od razu je zauważa i mówi, że dziwnie wyglądają... Patrzyłam na oczy innych koleżanek noszących soczewki (nie toryczne jednak) i u nich są one prawie niewidoczne. Czy wiecie może czy soczewki toryczne są grubsze niż te normalne? Czy możecie polecić jakąś firmę, która produkuje mniej widoczne soczewki toryczne?
Madinka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 12:03   #58
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Może masz zabarwione na niebiesko? Nosiłam kiedyś acuve oasys astigmatis lekko niebieskie i było je przez to bardziej widać na białku oka.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 22:27   #59
Madinka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 12
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Faktycznie jest na nich napisane, że są lekko zabarwione na niebiesko!
Czy możecie w takim razie polecić jakieś soczewki toryczne, które są pozbawione takiego zabarwienia? Bardzo mi przeszkadza, że są tak bardzo widoczne i zastanawiam się nawet nad zrezygnowaniem z nich przez to na rzecz powrotu do okularów, a bardzo bym tego nie chciała
Madinka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 22:11   #60
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Soczewki musi Ci dobrać optometrysta by Ci parametry pasowały. Poczytaj opisy soczewek w jakimś sklepie internetwym, powinno pisać o rerntualnym zabarwieniu (bo to zaleta soczewek;p). Na pewno biofinity są przezroczyste i chyba air optixy (kolega nosił i jakoś specjalnie nie rzucały się w oczy, więc chyba nie miały koloru), reszta nie wiem.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-21 12:50:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.