Jak zwiększyć chłonność skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-21, 07:58   #1
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89

Jak zwiększyć chłonność skóry


jak zwykle miałam problem, gdzie mój problem załączyć, a ponieważ dotyczy to w 80% filtrów a tutaj o filtrach jest mowa- niech będzie, biochemia.
Próbowałam już różnych cud i cudeniek (iwostin 50, klorane bebe 50, anthelios XL creme fondante 50, avene dla trądzikowej 40, a ponadto tesco- 40 i rossmannowski kids spray 30 i ).
Iwostin to porazka kompletna, klorane moja skóa jest w stanie wchłonąć zaledwie 0,5 ml, to samo z iwostinem, avene 40- no dobra, jakieś 0,7-1 ml zaleznie do tego czy chce wyglądać jak potwór czy jak pół potwora, najlepiej jest z rossmanowski, jedyny który da sie nałożyć w ilości 1,5 ml chociaz i tak strasznie się świece, a po nałożeniu skrobi mamy ciasto! Zresztą ochrona 30 mnie nei zadowala, a na domiar złego wycofali go z rossmannów.

Mój problem zatem: jak mogę zwiększyć chłonność skóry? Wcześniej wystarczyła mi zaledwie kapka kremu nawilżającego na cały dzień (jeden słoiczek 50 ml starczył mi na rok, obojętnie jakiego kremu), od pół roku bawie się z kwasami- jest lepiej, ale moja skóra jest okropnie tłusta i ppomimo to jest w stanie chłonąc przeciętnie 07 ml jakiegokolwiek filtra- nawet nie wchłonąć. Nawet nie tyle wchłonąć, co w ogóle tyle da się nałożyć- potem to jakbym kąłdła kolejną wartwę masła na bułkę, jakbym kładła krem na drewno albo na blachę. Bo wchłanianie w przypadku filtrów to zaledwie 0,3 ml na cała twarz- ale to za mało

Jak dotąd wystrzegałam się toników i żelów do mycia z alkoholem, ale może to jednak błąd że przy tłustej skórze używam nawilżających specyfików (żel do mycia oliwkowy ziaji, tonik URODA melisa nawilżający+wygładzający) .
Może jednak nie trzeba nakładać 1,5 ml?
Może można po wchłonięciu trochę tłuszczu ściągnąć chusteczką?
Ja wiem że nie, tak, wiem, ale tonący brzytwy się chwyta.
proszę, pomóżcie...
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 09:32   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Jak zwiększyć chłonność skóry

Spróbuj nie dawac nawilżaczy pod filtry - iwostin 50 jest na tyle pielęgnujacy, ze ja np. latem nie uzywam niczego pod niego. Nawilżacze stosuj na noc, widocznie twoja skóra nie potrzebuje az tyle pielęgnacji. Nie stosuj niczego z alkoholem - wysuszenie skóry spowoduje zwiększoną produkcję sebum.
Dawaj sie tez wchlonąć filtrom przed polozeniem skrobii - ja z reguły po wstaniu myję się i kladę filtr, potem ubieram się i jem sniadanie, a dopiero potem daję puder i kladę makijaż. A jesli wystarczy Ci ochrona 30 to kremy 50+ możesz kłaść w nieco mniejszej ilości. Powodzenia
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 10:12   #3
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Jak zwiększyć chłonność skóry

- na noc używam kwasów (obecnie iwostin purritin, odkryłam ze jest dla mnie najlepszy, ładnie się wchłania i moja buzia lubi olejek z drzewa herbacianego
- nie kładę nic POD filtr, chyba że tonik po myciu można uznać za coś "pod"??
- filtrom daję sie wchłonąć- wstaję o szóstej, pierwsza rzecz to mycie twarzy i nakładanie filtra, makijaż kładę po godzinie...
Może jednak alkohol nie zaszkodzi tak bardzo? Skoro mam wyjątkowo tłustą skórę a zaraz po myci będę kładła treściwy filtr?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.