kwasy, kwaski i kwaseczki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-10-11, 20:36   #61
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

a ja mam całkiem inne pytanie stosuje Lysanel Activ i własnie mi sie konczy... i teraz sama nie wiem.. zostac przy nim ( po poczatkowej porpawie wydaje mi sie ze juz nic wiecej nie działa) czy moze sprobac Glyco A
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-12, 07:15   #62
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Cool Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez muszalena
Proszę o radę co używać na noc, kiedy nie będę aplikować Lysanelu? Jakiś apteczny, delikatny, kojący krem? Czy mogłby też ktoś polecić mi jakiś supernawilżający krem, do stosowania na Lysanel (co by uniknąć łuszczenia)?
Ja trochę spróbuję zebrać te kremy. Na noc, jako krem delikatny i kojący proponujecie:
- Dermedic Acne Expert intensywnie nawilżający (dla cery tłustej i trądzikowej(?))
- krem Physiogel firmy Stiefel
- Nanobase

Czy znacie jeszcze jakiś? Sama jestem na etapie poszukiwania takiego kremu, ale nie mam tłustej cery (pierwszy odpada), a dwa następne to chyba kremy mocno natłuszczające? Mam wrażliwą cerę, i chcę stosować Ysteal+.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-16, 22:33   #63
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

drogie wizażanki pisze w sprawie glyco-a 12%, otoz stosuje ten lkremikjuz dwa tygodnie, przez pierwszy tydzien bylo ok, fajnie naciagnieta skora itp. ale niedawno zaczął sie koszmar, mam pelno malutkich ropnych pryszczykow na czole(wszyskie z bialym czubkiem- kaszka), wyglądam jakbym miala trądzik mlodzienczy, gdzie tradzik mam dawno za soba, na policzkach rowniez pojawily sie krostki, jestem cala czerwona, skore mam bardzo sucha , juz myslslam ze to moze wina dodatkowo uzywanego kremiku erisa, z witaminą e, ktory z tylu w skladzie ma podane BHA, myslslam ze to kwasy, zatem odstawilam i co ????? dalej wygladam strasznie, dzis powinnam uzyc glyco-a ale zrezygnowalam, twarz mnie za mocno piecze, umylam tylko lagodzącym zelem i posmarowalam kremikiem nawilzającym, czy mam przeczekac ten okres czy jutro nalozyc jednak glyc-a ??/ problemy zaczeły sie w piatek, ale ja nie zrazona nalozylam wpiatek wieczor glyco-a ktory strasznie mnie szczypal, rano w sobote obudzilam sie cala czerwona, a pare krostek z piatku przemienilo sie w pole minowe, wygladam strasznie, cala wysypana co teraz zrobic ?? ;(;(;( na kwc przeczytalam zeby sie nie zrazac i stoswac dalej ale jak skoro takpiecze i pogarcza sie stan cery, prosze pomóżcie, wyjscie z domu ograniczylam do minimum ale w sobote mamszkole i chce wygladac normalnie, prosze pomocy !!!!!!!! ;(;;(;( pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-16, 22:53   #64
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

aha na dodatek, czuje jakbymmiala gorączkę, to znaczy odczuwam cieplo na twarzy i mnie piecze jeju nie wiem tka ma byc ???? bojestemzalamana o ile przez pierwszytydz. bylo ok to teraz jest masakra , cala czerwona piekąca swędząca buzia plus pelno pryszcyz, tkaich malutkich ropnych, doradźcie prosze co mam zrobic ??????
herezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 08:00   #65
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Jejku jejku, Herezjo! Mam wrazenie, ze tym kwasem po prostu spalilas sobie buzie!
Zdecydowanie go odstaw! Kto to widzial nakladac na siebie 12% kwasu glikolowego codziennie, toz to zadna skora tego nie zniesie! Smoczyca chyba juz milion razy pisala, ze to jest niebezpieczny srodek, to Glyco A. Kazda skora jest inna, dziewczyny czesto pisza recenzje do KWC zastosowawszy specyfik raz.
A filtr chociaz nakladasz?
Kup w aptece Physiogel albo cos lagodzacego A-Dermy, dodatkowo rob oklady z siemienia lnianego (pogotuj chwile siemie az zrobi sie kleik i taki ostudzony nakladaj na twarz) buzi przemywaj np platkami owsianymi.
Jesli wrocisz do Glyco, to nakladaj raz na tydzien, moze dwa razy ale najpierw calkowicie wylecz sobie skore, chociaz nie wiem, czy nie lepiej isc do dermatologa...
Buzia piecze, to moze wez jakis srodek przeciwbolowy, przeciwzapaly.
Trzymaj sie
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 11:37   #66
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

ale ja nakladalam co dwa dni, nie bron boze codziennie !!!!!!!!! i bylo ok, do czasu, do piatku, wczoraj zrezygnowalam z aplikacji, dzis tez raczej zrezygnuje, ale czym zaleczyc mase malych pryszczyków na czole ?? ktore mi wyszly po tym kremie , buzia juz mnie tak nie piecze, pomalu zaczyna dochodzic do siebie,niew iem czyteraz glinka bylaby odpowiednia ddo czokla, na ktorym mam mnostwo syfków, boje sie ze jeszce sie wysyszu, a juz mam wysyszaoną skore, teraz bede nakladac kremnawilzajacy na glyco-a, bo wczesniej tak nie robilam, a uzywam kremu z filtrem blokera na codzien, pojmalu zaczyna byc ok, ale na razie rezygnuje z glyco-a dopoki skora nieoidpocznie, tlyko mnie dziwi ze dopiero po 6 aplikacjach tak sie stalo, na poczatku bylo super, cera rozjasniona wygladzona a teraz tokoszmar, pozdr i dziekuje Sylwia za odpowiedz =)
herezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 11:44   #67
La'Tortura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

witam,

a ja mam pytanie, czy mogę uzywać na zmianę effaclar-k i acne derm, tzn. raz na noc jeden preparat a w następna noc drugi?

effaclaru uzywam juz m-c, jest lepiej ale... grudki nadal są, przebarwienia też.
Czy mogę uzywac zamiennie tych preparatów?
La'Tortura jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 11:47   #68
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Ja łagodzę skutki wysuszenia buźki Glyco-A super kremem z olejem pichtowym. Jeste4\m bardzo zadowolona z niego.......
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 12:13   #69
La'Tortura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

ja kiedyś sobie bardzo ładnie wyleczyłam buzię olejkiem pichtowym, cudo,

a teraz? teraz nie wiem co się dzieje, podobno wysyp i przebarwienia po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych (po roku !!!)
La'Tortura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 12:48   #70
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

a jak nazwya sie tenkremik z olejem pichtowym ??? aha no i aj mysle ze moje wysuszenie buzi bylo tez psowodowane uzyciem jednoczesnie kremu erisa z wit. e 5%, z tylu ma podane bha, i ok kiedy uzywalam na zmiane tegokremu i lgyco a, nastapilo straszne pogorszenie stanu twarzy i okropne zaczerwienienie, odlozylam tamten krem i glyco-a narazie rozniwez i pomalu wraca wszystko od normy tylko te straszn ewypryski co znimi zrobic glinka ??? dziekuje za rady =)
herezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 12:49   #71
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

aha a ten kremik pichtowy nie zatyka porow ??? bo juz mam dosyc duzy problem z wypryskami, gdzie dawno juz ich nie mialam ;(;(;(
herezja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 12:55   #72
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Kremik jest super!!!! Zgłosiłam go na KWC, jako krem do cery trądzikowej , niedługo go ocenię..... Naprawdę jesten zadowolona z niego, na pewno nie zatyka porów, bo bym go od razu wyrzuciła :-(. Krem ma same plusy, szkoda, że nie matuje, bo bym go używała pod makijaż ..... Spróbuj, jak Ci nie będzie służył, to nawet nie będzie kasy szkoda, bo kosztuje w aptece ok. 7 zł.
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 13:21   #73
La'Tortura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Odpowiedzcie proszę na moje pytanie czy mogę uzywac acne derm i effaclar k co drugą noc, raz jeden raz drugi kremik? Czy mogę tak zrobić, czy będę one ze sobą kolidować? Myslę ze nie powinny, bo w jedna noc jeden w kolejną drugi.

Ale wolę zapytać.
(mam podskórne grudki i zaskórniki i trochę przebarwień)
La'Tortura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 13:37   #74
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez La'Tortura
Odpowiedzcie proszę na moje pytanie czy mogę uzywac acne derm i effaclar k co drugą noc, raz jeden raz drugi kremik? Czy mogę tak zrobić, czy będę one ze sobą kolidować? Myslę ze nie powinny, bo w jedna noc jeden w kolejną drugi.

Ale wolę zapytać.
(mam podskórne grudki i zaskórniki i trochę przebarwień)


Z tego co się orientuję to mogłabyś używać i nic powinno się stać bo to są kremiki delikatne wg. mnie. Mimo, że są to całkiem inne rodzaje kwasów, to ja postawiłabym na jeden. Np obecnie używam AD i jestem z niego zadowolona i to nawet bardziej niż z effaclaru. Czasami co za dużo to nie zdrowo, ale tak jak wspomniałam nic nie powinno się dziać, oczywiście pamiętaj o filtrach i nawilżaniu cery .
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 14:40   #75
La'Tortura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

dziękuję za odpowiedź

effaclaru k używam ponad m-c, rzeczywiście jest poprawa ale nie az taka (być moze jestem niecierpliwa ) Zostało mi kremiku jesczze przynajmniej na 2 m-ce ale kusi mnie ten acne derm,
dlatego nie wiem czy stosowac raz ten, raz ten, czy teraz np ac a effaclar do lodówki i pozniej znów do niego wrócić

no własnie....nie uzywam filtrów
kupiłam ostatnio IWOSTIN o przedłuzonym działaniu nawilżającym (filtr 20) i tak zapchał mi pory ze juz na drugi dzien miałam wysyp, podkład "spływał" mi z twarzy i ogólnie masakra,
nie wiem jakie filtry kupic, skoro 20-ka tak na mnie podziałała,
kiedys miałam próbkę SVR bloker koloryzujący -był super ale bardzo blady ;(
nie mam pojęcia co kupić, przeraźliwie boję sie zapychania porów a nikt nie jest skory do dawania próbek

pozdrawiam
La'Tortura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 15:13   #76
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

dziękuje za odpowiedzi, ale Gonia jaka jest nazwa tego kremiku, pójdę dzis do apteki i go kupię, tylko nie wiem co powiedziec ?? jesli mozesz udostępnij mi ją, pozdrawiam , p.s. moja cera juz nie jest czerwona, jest bardzo wysuszona, jakskorupa, ana dodatekpelno wypsyrkow na czole, ale siedze dzis i jutro w domu i biore si eza nawilzenie, a glyco-a na razie lezy na polce, ogolnie jest duzo lepiej !!! pa
herezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 15:43   #77
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez La'Tortura

effaclaru k używam ponad m-c, rzeczywiście jest poprawa ale nie az taka (być moze jestem niecierpliwa ) Zostało mi kremiku jesczze przynajmniej na 2 m-ce ale kusi mnie ten acne derm,
dlatego nie wiem czy stosowac raz ten, raz ten, czy teraz np ac a effaclar do lodówki i pozniej znów do niego wrócić
Mozesz stosowac przez tydzien A-D a na drugi tydzien Effaclar K itd. juz gdzies pisalam o takim "plodozmianie". Tak bedzie chyba bezpieczniej niz zaskakiwac skore raz jednym raz drugim.

Cytat:
Napisane przez La'Tortura
no własnie....nie uzywam filtrów
kupiłam ostatnio IWOSTIN o przedłuzonym działaniu nawilżającym (filtr 20) i tak zapchał mi pory ze juz na drugi dzien miałam wysyp, podkład "spływał" mi z twarzy i ogólnie masakra,
nie wiem jakie filtry kupic, skoro 20-ka tak na mnie podziałała,
kiedys miałam próbkę SVR bloker koloryzujący -był super ale bardzo blady ;(
nie mam pojęcia co kupić, przeraźliwie boję sie zapychania porów a nikt nie jest skory do dawania próbek
Skorzy moze nie sa ale ja akurat dzisiaj wlazlam do pierwszej lepszej apteki i zapytalam o probki Avene (mam ochote sprobowac). Pani mgr zniknela na zapleczu i po chwili dostalam probke emulsji spf 50+, na ktora akurat mialam ochote.
Jesli nie dadza Tobie, to poros Mame albo kogos kto "wiarygodnie" wyglada albo napisz list do firmy - powinni odpowiedziec i przeslac probki.
Iwostin nie ma dobrych, stabilnych filtrow, pisalysmy o tym wielokrotnie - skorzystaj z wyszukiwarki.
Od kilku opakowan stosuje Dermo-Pediatrics LRP (spf 60, ppd 28 wiec dobra ochrona UVA), pudruje go tylko skrobia i nic mi nie wyskakuje ani nie zapycha.
Opakowanie ma 100 ml i cene jak za 50 ml innych firm.
Kwasowa mantra to :kwas na noc a filtr na dzien, wiec szybko znajdz cos dla siebie, zeby w pelni wykorzystac kwasowa kuracje i sobie nie zaszkodzic.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 15:46   #78
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez La'Tortura
dziękuję za odpowiedź

effaclaru k używam ponad m-c, rzeczywiście jest poprawa ale nie az taka (być moze jestem niecierpliwa ) Zostało mi kremiku jesczze przynajmniej na 2 m-ce ale kusi mnie ten acne derm,
dlatego nie wiem czy stosowac raz ten, raz ten, czy teraz np ac a effaclar do lodówki i pozniej znów do niego wrócić

no własnie....nie uzywam filtrów
kupiłam ostatnio IWOSTIN o przedłuzonym działaniu nawilżającym (filtr 20) i tak zapchał mi pory ze juz na drugi dzien miałam wysyp, podkład "spływał" mi z twarzy i ogólnie masakra,
nie wiem jakie filtry kupic, skoro 20-ka tak na mnie podziałała,
kiedys miałam próbkę SVR bloker koloryzujący -był super ale bardzo blady ;(
nie mam pojęcia co kupić, przeraźliwie boję sie zapychania porów a nikt nie jest skory do dawania próbek

pozdrawiam





Naprawdę jakbym miała doradzać wybrałabym AD
Odnośnie filtrów to niewiem co ci doradzić, właśnie wiem coś o próbkach, sama chciałam otrzymać w aptekach ale było z tym trudno , wbrew pozorom paniom w aptekach wydaje się, że to jakieś nasze widzi mi sie.Na pewno mnie odpowiada Bioderma 100 tonująca ale to zależy co komu pasuje. Z tego co wiem, to dziewczyny niezbyt chwaliły ten Iwostin. Kurcze niechcę Cię wprowadzić w błąd . pzdr.
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 17:44   #79
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Ja jestem właśnie na etapie poszukiwania odpowiedniego blokera, gdyż także zaczęłam używać effaclar k.
Dziś robiłam zakupy w aptece, więc akurat poprosiłam o próbki, jednak pani mgr powiedziała, że nie mają już próbek bo lato się skończyło i z takim filtrem już nikt nie kupuje. Ręce mi opadły Co ma piernik do wiatraka? W sumie to ciężko zdobyć próbki svr, la rosche (w kilku aptekach w których bybłam nie mają wogóle), mówią że wogóle nie dostają próbek takich kremów.
Testuję na razie svr 50 krem tonujący i muszę powiedzieć, że jest nieźle. Nie muszę używać podkładu.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 17:45   #80
marysia602
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 137
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Czesc dziewczyny

Mam tradzik zaskorniki i przebarwienia, postanowilam sie tego pozbyc. Wszystkie specyfiki jakie stosowalam nie pomogly wiec pomyslalam o kwasach, tylko ze to bedzie moja pierwsza przygoda z kwasami i chcialabym sie czegos o nich dowiedziec.
Pomozecie mi i odpowiecie na moje (moze czasem banalne przepraszam za to ale malo wiem o kwasach) pytania?

Mam mieszana skore tradzik mam w stefie T a na policzkach zaskorniki z ktorych z czasem robia sie biale krostki. Mam tez przebarwienia po tradziku.
Powiedzcie mi czy kwasy usuwaja tradzik i zapobiegaja dalszym nawrotom? Jak bede stosowac kwasy i one mi pomoga tzn. tradzik zniknie to czy potem z czasem bede musiala jeszcze raz robic taka kuracje kwasowa chodzi mi o to czy trzeba bedzie odnawiac te zabiegi co jakis czas?

Jezeli zaczynam przygode z kwasami to jakich powinnam zaczac uzywac? I jakie filtry stosowac jak mozecie to podajcie jakies nazwy takie ktore nie zatkaja mi porow.

Przepraszam ze tak pytam ale boje sie tak w ciemno uzywac kwasow a na moje dermatolog nie mam co liczyc

jak mozecie to napiszcie mi co wiecie o kwasach co mam robic po kolei bo nawet za bardzo nie wiem co jeszcze powinnam sprawdzic nim zaczne ich uzywac.

Bede bardzo wdzieczna za kazda informacje

Bardzo bym chciala sie tych problemow pozbyc jak mozecie to mi pomozcie

pozdrawiam
marysia602 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 18:00   #81
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez marysia602
Czesc dziewczyny

Mam tradzik zaskorniki i przebarwienia, postanowilam sie tego pozbyc. Wszystkie specyfiki jakie stosowalam nie pomogly wiec pomyslalam o kwasach, tylko ze to bedzie moja pierwsza przygoda z kwasami i chcialabym sie czegos o nich dowiedziec.
Pomozecie mi i odpowiecie na moje (moze czasem banalne przepraszam za to ale malo wiem o kwasach) pytania?

Mam mieszana skore tradzik mam w stefie T a na policzkach zaskorniki z ktorych z czasem robia sie biale krostki. Mam tez przebarwienia po tradziku.
Powiedzcie mi czy kwasy usuwaja tradzik i zapobiegaja dalszym nawrotom? Jak bede stosowac kwasy i one mi pomoga tzn. tradzik zniknie to czy potem z czasem bede musiala jeszcze raz robic taka kuracje kwasowa chodzi mi o to czy trzeba bedzie odnawiac te zabiegi co jakis czas?

Jezeli zaczynam przygode z kwasami to jakich powinnam zaczac uzywac? I jakie filtry stosowac jak mozecie to podajcie jakies nazwy takie ktore nie zatkaja mi porow.

Przepraszam ze tak pytam ale boje sie tak w ciemno uzywac kwasow a na moje dermatolog nie mam co liczyc

jak mozecie to napiszcie mi co wiecie o kwasach co mam robic po kolei bo nawet za bardzo nie wiem co jeszcze powinnam sprawdzic nim zaczne ich uzywac.

Bede bardzo wdzieczna za kazda informacje

Bardzo bym chciala sie tych problemow pozbyc jak mozecie to mi pomozcie

pozdrawiam

Marysiu jak wrzucisz w wyszukiwarkę hasło "kwasy" to będziesz miała mnóstwo lektury- wierz mi. W wielu z nich jest opisane jak dziewczyny rozpoczynały swoje przygody z kwasami, od jakich stężeń rozpoczynały i chroniły się przed słońcem. Naprawdę jest tego mnóstwo .
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 18:08   #82
marysia602
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 137
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

dziekuje

ale czy moglybyscie odpowiedziec na moje pytania bardzo potrzebuje pomocyi chcialabym pozbyc sie watpliwosci i wybrac to co bedzie najlepsze a Wy sie znacie juz na tym.
Jak bedziecie mogly to prosze odpiszcie z gory dziekuje
marysia602 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 19:08   #83
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez marysia602
dziekuje

ale czy moglybyscie odpowiedziec na moje pytania bardzo potrzebuje pomocyi chcialabym pozbyc sie watpliwosci i wybrac to co bedzie najlepsze a Wy sie znacie juz na tym.
Jak bedziecie mogly to prosze odpiszcie z gory dziekuje
Ale Marysiu, na Twoje pytania odpowiadano już miliony razy - tego typu pytania przewijały się przez to forum w ciągu ostatnich dwóch lat bardzo obficie. Naprawdę, ja osobiście nie mam siły pisać po raz dwudziesty o tym samym... wpisz w wyszukiwarkę hasło "kwasy" - wyskoczy Ci milion wątków. Oprócz tego polecam Ci ten artykul:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php
Artykul nie jest najnowszy i propozycje kremów nie sa aktualne, ale bardzo dobrze tłumaczy na jakiej zasadzie kwasy działają.

Jeśli po przeczytaniu wszystkiego bedziesz mieć jakieś pytania, z chęcią odpowiemy

Pozdrawiam!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 21:29   #84
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

mam takie pytanie, które chyba jeszcze nie padło czy po kwasach można stosować pantenol? mam teraz dosyć podrażnioną skórę i chciałabym ją czymś złagodzić, jednak nie wiem, czy to łagodzące działanie pantenolu nie będzie sprzeczne z działaniem kwasów.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 08:32   #85
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez herezja
dziękuje za odpowiedzi, ale Gonia jaka jest nazwa tego kremiku, pójdę dzis do apteki i go kupię, tylko nie wiem co powiedziec ?? jesli mozesz udostępnij mi ją, pozdrawiam , p.s. moja cera juz nie jest czerwona, jest bardzo wysuszona, jakskorupa, ana dodatekpelno wypsyrkow na czole, ale siedze dzis i jutro w domu i biore si eza nawilzenie, a glyco-a na razie lezy na polce, ogolnie jest duzo lepiej !!! pa

Krem Proderma, Pichtowy antybakteryjny krem nawilżający - Profarm
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 11:10   #86
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

dziekuje za odpowiwedz, pozdr. =) , a dostane go w aptece tak ?
herezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 11:56   #87
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez herezja
dziekuje za odpowiwedz, pozdr. =) , a dostane go w aptece tak ?
Ja go kupiłam w aptece, ale pewnie w sklepie zielarskim też go powinnaś dostać
Dzisiaj go mam pod makijażem i nie jest źle ..... co prawda nie matuje ale tez nie powoduje jakiegoś specjalnie mocnego błyszczenia ......
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 16:57   #88
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

dziękuję pozdrawiam =)
herezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 19:29   #89
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Kończę tubkę acne dermu i zastanawiam się co dalej... Czy kupić kolejną, czy może coś innego, trochę mocniejszego? Prawdę mówiąc do szału zaczyna mnie powoli doprowadzać konsystencja AD :/
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 21:34   #90
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez justa79
mam takie pytanie, które chyba jeszcze nie padło czy po kwasach można stosować pantenol? mam teraz dosyć podrażnioną skórę i chciałabym ją czymś złagodzić, jednak nie wiem, czy to łagodzące działanie pantenolu nie będzie sprzeczne z działaniem kwasów.
Jeśli odczekasz, aż kwasy się wchłoną, to nie ma przeciwskazań. Przecież działanie kwasów nie polega na "podrażnieniu" skóry, jest to działanie uboczne.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.