Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-31, 09:31   #3931
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Niuuula Pokaż wiadomość
lowers na pewno bedziesz zadowolona z rezultatow

a najbardziej co mi sie podobalo w braniu akne to to ze wlosy nie przetluszczaly sie! nawet po 3 dniach nie byly tluste. jak dla mnie byla to super sprawa bo mam wlosy przetluszczajace sie
3 dni? ja czasami nawet tydzien nie musiałam myć..
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 10:55   #3932
polcia26
Raczkowanie
 
Avatar polcia26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mój własny kawałek nieba :)
Wiadomości: 236
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Niuuula Pokaż wiadomość
witam, ja juz jestem rok po kuracji i jestem zadowolona stosowalam aknenormin 5 miesiecy. i to byly najgorsze miesiace w moim zyciu, najgorsze jest to ze dermatolog nawet nie uprzedzil mnie ze po zastosowaniu pojawi sie wysyp krostek! a ja mialam wesele... nie musze mowic ze wygladalam straszenie...

na dzien stosowalam Skinoren a na wieczor Differin, chociaz nie wiem czy Differin nie zaczelam dopiero po skonczeniu kuracji, mozliwe. skora strasznie sie luszczyla i pekaly usta. ale z makijauy nie rezygnowalam, bo bez w zyciu bym sie nie pokazala :| tak strasznie wygladalam...
ale teraz jest oki poprawa byla chyba w 3 miesiacu stosowania. teraz zero krostek, w ogole rzadnych ropniakow, a jesli jakas malenka krosteczka sie pojawi to smaruje taka robiona biala pasta cynkowa i znikaja pozostaly mi jedynie przebarwienia na jednym policzku. ale sa coraz mniej widoczne. teraz stosuje nadal skinoren ( i nie wiem kiedy go skoncze wreszcie brac i stosowac normalne kremy ;/) i na przebarwienia na noc retin-A. aha a jak skonczylam wreszcie brac Akne to bralam Betakaroten....i tu moj derm chyba przedobrzyl bo w kwietniu br dziasla mi spulchy, sa przerosniete i lekarz stwierdzil ze to nadmiar wit A! na szczescie dziasla juz wracaja powoli do siebie...pooowoli po paru miesiaach :/...

3mjacie sie i badzcie wytrwale bo sie oplaca *

Świetnie czytać takie opinie!! Gratuluję!!
Jestem drugi dzień bez IZO.... co dzień oglądam się dokładniej w lustrze, ale wszystko ok. Zastanawiam się tylko od kiedy zmienić kosmetyki pielęgnacyjne. Na razie nie zauważyłam aby skóra się zmieniała (tzn na bardziej tłustą). Czy Izotrexin po kuracji stosujecie codziennie np na noc czy raz z tyg?
__________________
polcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 17:06   #3933
Pikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam,

Mam pytanie do osob ktore mialy problemy z duzym przetluszczaniem sie twarzy.
Jak dlugo po terapi retoniodami efekt ograniczenia produkcji sebum sie utrzymuje? Slyszalem ze po odstawieniu przetluszczanie szybko wraca do stanu z przed leczenia.
Warto przyjmowac ten lek tylko na ta dolegliwosc?

Pozdrawiam
Pikus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 17:39   #3934
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Pikus Pokaż wiadomość
Witam,

Mam pytanie do osob ktore mialy problemy z duzym przetluszczaniem sie twarzy.
Jak dlugo po terapi retoniodami efekt ograniczenia produkcji sebum sie utrzymuje? Slyszalem ze po odstawieniu przetluszczanie szybko wraca do stanu z przed leczenia.
Warto przyjmowac ten lek tylko na ta dolegliwosc?

Pozdrawiam
Nie, ja mimo ze nadal biore aknenormin, ale dawke mam zmniejszona do 10 mg co drugi dzien i juz widze ze przetluszczanie wlosow i twarzy wraca. Jesli nie masz tradziku to nie jest to powodem przyjmowania retinoidow doustnych.

Nie wiem jak z zewnetrznymi retinoidami, ale ze swojej strony moge poleic kwasy. Kiedy bralam acne derm, to przetluszczanie skory twarzy zmniejszalo sie.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 18:14   #3935
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam.dziś dermatolog wypisał mi Izotek.Na początku 20mg raz dziennie.nie mam strasznego trądziku,lecz zdażają się okropne wysypy ropnych guli itd.dermatolog wypisał mi ten lek nie tyle ze względu na bardzo zły stan cery co z powodu brania przeze mnie wszystkiego innego bezskutecznie.wszytskie antybiotyki doustne i zewnetrzne mam za sobą,a trądzik wciąż mi dokucza.Mam 21 lat.Bardzo boję się nasilenia depresji i wysypu Czy tak wiele osób ma wysyp?Zwłaszcza jeśli teraz trądzik nie jest duży?
I jak słońce wpływa na skórę przy braniu izoteku?
Czym różnią się -izotek od acnenorminu i innych retionoidów doustnych?Czy któryś jest najlepszy?
Zapewne na wiele moich pytan znajde odp w wątku jednak nie jestem w stanie przeczytać nagle wszystkiego a terapię chcę zacząć jak najszybciej.
Teraz brałam dalacin c doustnie,czy jesli dzis wezme ostatnią tabletkę jutro mogę zacząć brać juz izotek,bo lekarz mówił mi przede wszystkim o ciąży, a ja o wiele nie zapytałam.
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 18:30   #3936
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cześć LauroS. witam Cie szczególnie dlatego, że mamy tak samo na imie tylko, że jestem o rok młdosza od Ciebie, a kuracje zaczełam już 6 dni temu. Co do wysypu to różnie bywa, to sprawa indywidualna. Ja u siebie delikatny widze, szczególnie na brodzie, która okrooopnie mi sie zanieczysciła jakis czas temu, a teraz wszystko wychodzi<z czego ja się ciesze, dobry znak bo lek działa> Słońca kategorycznie trtzeba unikać, najlepiej stosować wysokie filtry ochronne. A co do pytania o różnice między tymi lekami...odpowiedz brzmi: NIE RÓŻNIĄ SIĘ NICZYM w sensie składu, a wyłącznie firmy i ceny są różne. Co do antybiotyku się nie wypowiem bo nie wiem nic na pewno, ale moje subiektywne odczucie kazałoby chwile odczekać
lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 18:59   #3937
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Czytałam ,ze podczas brania izoteku stosujecie różne mazidła na twarz.Mój dermatolog powiedział,że podczas kuracji nie stosuje się nic oprócz kremu nawilżającego?!
Łykacie coś ochronnego na wątrobę i nawilżającego od wewnątrz np topialyse? rozumiem,że nic nie może zawierać witaminy A ani to co będę brała doustnie jak i preparaty na skórę?
To słońce mnie smuci,bo od wszystkich maści na trądzik itd moja cera jest biało ziemista.Lepiej wyglądałaby opalona.Ale oczywiście najlepiej bez trądziku.Czy opalać nie można tylko twarzy czy całego ciała?bo filtr tylko na twarz?Chodzi o podrażnienie skóry czy przebarwienia?
Lowers dzięki za szybką odp imię mamy takie samo i wspólny problem trądziku ja jutro pierwszą tabletkę wezmę więc w sumie bedziemy na podobnym etapie leczenia A masz mocny trądzik?Jeśli ja teraz nie mam mocno zanieczyszczonej cery może będę mieć mały wysyp? oj..chciałabym marzę o pięknej,gładziutkiej cerze
A czy jesli zaczynam brac izotek od jutra mogę jeszce dziś posmarować twarz taką kapsułką z witaminą A+E?te kapsułki z firmy Gal są świetne.używam od kilku dni(wyciska się je na twarz) i szkoda ,że przy izoteku będę musiała je odstawić.
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 08:22   #3938
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

1. Ja nie stosuje dodatkowo żadnych mazideł, nawilżające tylko w okolicach ust i nos bo tak skórę mam najbardziej wrażliwą.
2. Na razie nie biorę nic nawilżającego, stosuje tylko balsamy. Próby wątrobowe miałam w normie, dodatkowo jej nie wspieram.
3. Nie można opalać ani twarzy ani ciała, należy stosować wysokie filtry na twarz jak i ciało. Skóra przy izotretinoinie jest dużo wrażliwsza zarówno na czynniki zewnetrzne jak promienie UV(jeżeli się myle to niech ktoś mnie poprawi). Ja używam lirene 50+. Taki akurat mam, ale nie ufam mu do końca... czy któraś z was miała z nim cos wspólnego?
4. Czy mam mocny trądzik...ciężko powiedzieć. Jest raczej średni,z pewnymi anomaliami, ale mam okropną skłonność do przebarwień. Tak naprawde to jest gorsze. Wysypuje mnie raz bardziej, raz mniej. Są ludzie którzy przy takiej cerze nie wyszli by z domu, ale są też tacy którzy wiele by za nią dali.Fakt, że czasami lubie całe winy tego świata zrzucać na trądzik, ale to raczej przy gorszych chwilach. Ja mocnego, "stałego" trądziku dostałam jakiś rok/półtora temu. Sprawa zaczeła być tragiczna po 2miesięcznym pobycie w Anglii, dieta, grzybek na scianah, azbest w pracy...być może problemy osobiste, okropny stres, żyłam w swoim świecie. Wydaje mi się, że wszystko miało jakiś wpływ. 2miesiące na tetracyklinie, 9 miesięcy przeciągnełam na tetralysalu, ale po zmniejszemiu dawki było to samo co wczesniej. Później dwa miesiace diane35 i wysyp, ale traktuje to jako stan przejściowy, bo izotretinoinka działa
5. O kapsułkach nic mi nie wiadomo
Pozdrawiam.
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi


Edytowane przez lowers
Czas edycji: 2009-09-01 o 09:02
lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 08:55   #3939
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja też strasznie długo ciągnęłam na tetralysalu..
Strasznie się boję,ale decyduję się dziś na pierwszy izotek
Lowers dzieki za wyczerpujące odpowiedzi
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 09:04   #3940
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Chyba aż za bardzo będzie dobrze.
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 12:53   #3941
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

LauraS, będzie dobrze. kurcze, naprawdę nie znam osoby, która byłaby niezadowolona z efektu izotretinoiny (co prawda większość z nich bierze akennormin, więc trochę mniejsze skutki uboczne mogą być, ale efekt leczniczy jest i tu i tu). ale tych kapsułek z witaminą A juz raczej bym nie stosowała na Twoim miejscu. ja jeszcze polecam balsam tisane na usta
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 10:18   #3942
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Flybird to aknenormin działa jednak inaczej niż izotek?czym się różni?
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 19:56   #3943
imiro
Raczkowanie
 
Avatar imiro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ciekawy watek- przeczytalam, bo zawsze mialam problemy z cera.obecnie mam 34lata iw sumie nadal walcze,choc nie tak,jak kilkanascie lat temu,gdy chodzilam po dermatologach.troche pomagaly mi antybiotyki(ale tylko w czasie stosowania), ale srodkow, o ktorych piszecie,to sobie nie przypominam. albo moze oceniano moj tradzik jako lekki(nie mialam wiekich krost,to prawda).
co jest dziwne,ze ten lekki tradzik zostawil na mojej twarzy mnostwo malych(lekkich?) blizn,ktorych nie potrafie usunac.
imiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 20:00   #3944
Pattinsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Mam pytanie wiem, że na pewno już gdzieś to było, ale....

Polećcie mi proszę najlepszego dermatologa w KRAKOWIE, który przeprowadziłby terapię Izotekiem i nie ukrywam, że cena wizyt też najlepiej jakby była najkorzystniejsza.
Dziękuję za pomoc
Pattinsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 23:45   #3945
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez imiro Pokaż wiadomość
ciekawy watek- przeczytalam, bo zawsze mialam problemy z cera.obecnie mam 34lata iw sumie nadal walcze,choc nie tak,jak kilkanascie lat temu,gdy chodzilam po dermatologach.troche pomagaly mi antybiotyki(ale tylko w czasie stosowania), ale srodkow, o ktorych piszecie,to sobie nie przypominam. albo moze oceniano moj tradzik jako lekki(nie mialam wiekich krost,to prawda).
co jest dziwne,ze ten lekki tradzik zostawil na mojej twarzy mnostwo malych(lekkich?) blizn,ktorych nie potrafie usunac.
Jeśli blizny są małe,a nie masz ropnych zmian na twarzy,zgłoś się do dobrego dermatologa,zajmującego się dermatologią estetyczną-kwasy,mikrodermabrazja,la ser.Pomoże Ci również wątek o bliznach potrądzikowych i wszytskich pozostałościach po trądziku na wizażu


A ja jestem niestety niecierpliwa i zapytam jeszcze raz-dlaczego Flybird napisała o innym działaniu izoteku i aknenorminu.dlaczego niektórzy dermatolodzy wypisuja akne. a inni izotek czy isotrexin?od czego to zależy.Lowers tłumaczyłaś mi,że wszystko to retinoidy doustne itd ale teraz juz zgłupiałam.podobno akne.jest nowszą wersją,lepszą?
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 00:15   #3946
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Jeśli blizny są małe,a nie masz ropnych zmian na twarzy,zgłoś się do dobrego dermatologa,zajmującego się dermatologią estetyczną-kwasy,mikrodermabrazja,la ser.Pomoże Ci również wątek o bliznach potrądzikowych i wszytskich pozostałościach po trądziku na wizażu


A ja jestem niestety niecierpliwa i zapytam jeszcze raz-dlaczego Flybird napisała o innym działaniu izoteku i aknenorminu.dlaczego niektórzy dermatolodzy wypisuja akne. a inni izotek czy isotrexin?od czego to zależy.Lowers tłumaczyłaś mi,że wszystko to retinoidy doustne itd ale teraz juz zgłupiałam.podobno akne.jest nowszą wersją,lepszą?
Skład jest taki sam, działanie też. A skutki uboczne to kwestia dawki i reakcji organizmu.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 10:20   #3947
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Pikus Pokaż wiadomość
Witam,

Mam pytanie do osob ktore mialy problemy z duzym przetluszczaniem sie twarzy.
Jak dlugo po terapi retoniodami efekt ograniczenia produkcji sebum sie utrzymuje? Slyszalem ze po odstawieniu przetluszczanie szybko wraca do stanu z przed leczenia.
Warto przyjmowac ten lek tylko na ta dolegliwosc?

Pozdrawiam
Ja skończyłam brać Izo 5 tygodni temu i cera znów zaczyna mi się przetłuszczać włosy tak samo, i do tego jeszcze mi strasznie wypadają.
Myslicie że mogę już zacząc stosować np Effaclar lub Acnederm tak na wszelki wypadek? Bo derma nic mi nie przepisała do stosowania zewnętrznego po zakończeniu kuracji.
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 12:00   #3948
Madamellka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 8
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Moja kuracja pomalu dobiega konca w kazdym badz razie blizej konca niz poczatku, z jednej strony sie ciesze ze kuracja dobiega konca a z drugiej boje ze wszystko moze powrocic staram sie myslec pozytywnie ale sa takie momenty ze - za starch sie bac - zwlaszcza ze czesciej czytam o nawrotach niz o pieknej buzce po jednej tylko kuracji i od tej pory moja buzka powinna byc ladniutka! No coz pozyjemy zobaczymy Co do kuracji - to odpukac znosze ja nawet dobrze, od czasu do czasu boli mnie kregoslup - zwlaszcza gdzies tak w polowie kuracji -teraz jest ok, usta b suche i na kaciakch ust czasami - jak nie posmaruje na czas - takie ranki mi sie robia , co do wynikow krwi to robie co miesiac, i tak jak napoczatku cholesterol byl 1.81 to teraz troche podwyzszony jest 2.80 (norma 0.80 - 1.90 g/l) i troche dziwne to jest bo jeszcze miesiac temu byl 1.80 ( lepszy niz na samym poczatki - troche mnie to dziwi ) reszta tzn. trojglicerydy, asat i alat w normie ( chociaz tez dziwne bo jak miesiac temu byl podwyzszony to w tym spadla, wiec albo cholesterol w normie albo asat i alat, i tak na zmiane ) a u Was jak dziewczyny z wynikami ??raczej w normie czy w miare jak kuracja sie wydluza podwyzszaja sie ??? ! a i buzka jak marzenie ach zeby juz zawsze taka miec

Edytowane przez Madamellka
Czas edycji: 2009-09-03 o 19:30
Madamellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 12:23   #3949
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Ja skończyłam brać Izo 5 tygodni temu i cera znów zaczyna mi się przetłuszczać włosy tak samo, i do tego jeszcze mi strasznie wypadają.
Myslicie że mogę już zacząc stosować np Effaclar lub Acnederm tak na wszelki wypadek? Bo derma nic mi nie przepisała do stosowania zewnętrznego po zakończeniu kuracji.
Ja wlasnie tez zauwazylam wypadanie wlosow. Bior teraz 10mg co drugi dzien i jeszcze na troche ponad miesiac zostalo mi tabletek, ale juz musze myc wlosy co 2 dzien i o ile podczas brania wiekszej dawki wlosy wypadaly mi nawet mniej niz zwykle to teraz sie to nasila. Zaczelam uzywac olejku rycynowego do szamponu i zastanawiam sie czy nie kupic jakis suplementow. A Ty cos zamierzasz robic z wlosami?
Jakis miesiac po skonczeniu kuracji planuje zaczac uzywac avene diacneal albo acnedermu.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-03, 12:36   #3950
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Ja wlasnie tez zauwazylam wypadanie wlosow. Bior teraz 10mg co drugi dzien i jeszcze na troche ponad miesiac zostalo mi tabletek, ale juz musze myc wlosy co 2 dzien i o ile podczas brania wiekszej dawki wlosy wypadaly mi nawet mniej niz zwykle to teraz sie to nasila. Zaczelam uzywac olejku rycynowego do szamponu i zastanawiam sie czy nie kupic jakis suplementow. A Ty cos zamierzasz robic z wlosami?
Jakis miesiac po skonczeniu kuracji planuje zaczac uzywac avene diacneal albo acnedermu.
Kupię sobie Revalid, w zeszlym roku też miałam problem z włosami i mi pomogł i do twarzy tez by sie cos przydalo, chyba sie zdecyduje na Acnederm, bo mam straszne przebarwienia
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 13:47   #3951
imiro
Raczkowanie
 
Avatar imiro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

[QUOTE=LauraS.;14051140]Jeśli blizny są małe,a nie masz ropnych zmian na twarzy,zgłoś się do dobrego dermatologa,zajmującego się dermatologią estetyczną-kwasy,mikrodermabrazja,la ser.Pomoże Ci również wątek o bliznach potrądzikowych i wszytskich pozostałościach po trądziku na wizażu




Laura, ja juz tego wszytskiego sprobowalam łacznie z watkiem o blznach)
imiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 14:50   #3952
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Pikus Pokaż wiadomość
Witam,

Mam pytanie do osob ktore mialy problemy z duzym przetluszczaniem sie twarzy.
Jak dlugo po terapi retoniodami efekt ograniczenia produkcji sebum sie utrzymuje? Slyszalem ze po odstawieniu przetluszczanie szybko wraca do stanu z przed leczenia.
Warto przyjmowac ten lek tylko na ta dolegliwosc?


Pozdrawiam
Ja kończe kurację, dobiega rok ale od 2óch miesięcy przetłuszczanie wróciło, a od miesiąca włosy też są świeże tylko przez 3 dni, wcześniej nawet do tygodnia! Nie warto przyjmować leku tylko na tą dolegliwość.

Cytat:
Napisane przez Madamellka Pokaż wiadomość
hej, witam Was po dluzszej nieobecnosci, a wiec tak - moja kuracja pomalu dobiega konca tzn. jeszcze jakis 1 - max 2 w kazdym badz razie blizej konca niz poczatku, z jednej strony sie ciesze ze kuracja dobiega konca a z drugiej boje ze wszystko moze powrocic staram sie myslec pozytywnie ale sa takie momenty ze - za starch sie bac - zwlaszcza ze czesciej czytam o nawrotach niz o pieknej buzce po jednej tylko kuracji moj lekarz mnie pociesza i upewnia ze nie ma co sie martwiac i ze w 98 % jedna kuracja wystarczy, ze nie mialm az tak mocnego tradziku i ze moj wiek - mam 26 lat sa tylko plusem i od tej pory moja buzka powinna byc ladniutka! No coz pozyjemy zobaczymy Co do kuracji - to odpukac znosze ja nawet dobrze, od czasu do czasu boli mnie kregoslup - zwlaszcza gdzies tak w polowie kuracji -teraz jest ok, usta b suche i na kaciakch ust czasami - jak nie posmaruje na czas - takie ranki mi sie robia, wlosy nie wypadaj - bardziej to chyba przed kuracja mi leciali teraz spokoj, pazokcie tez ok, przez cala kuracje nosze soczewki i jest naprawde super - tolerancja taka jak przed kuracja co do wynikow krwi to robie co miesiac, i tak jak napoczatku cholesterol byl 1.81 to teraz troche podwyzszony jest 2.80 (norma 0.80 - 1.90 g/l) i troche dziwne to jest bo jeszcze miesiac temu byl 1.80 ( lepszy niz na samym poczatki - troche mnie to dziwi ) reszta tzn. trojglicerydy, asat i alat w normie ( chociaz tez dziwne bo jak miesiac temu byl podwyzszony to w tym spadla, wiec albo cholesterol w normie albo asat i alat, i tak na zmiane ) a u Was jak dziewczyny z wynikami ??raczej w normie czy w miare jak kuracja sie wydluza podwyzszaja sie ??? Dodam ze ja przyjmuje 30 mg na dobe, masa ciala 55 kg ! A buzka jak marzenie ach zeby juz zawsze taka miec nawet podklady odlozylam na bok - ulga nieziemska

Moje wyniki od pierwszego badania do ostatniego wszystkie w normie, sama się dziwiłam ale dermatolog zadowolony a hepatil zażywałam tylko raz i z jeden listek.
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 14:26   #3953
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez polcia26 Pokaż wiadomość
Świetnie czytać takie opinie!! Gratuluję!!
Jestem drugi dzień bez IZO.... co dzień oglądam się dokładniej w lustrze, ale wszystko ok. Zastanawiam się tylko od kiedy zmienić kosmetyki pielęgnacyjne. Na razie nie zauważyłam aby skóra się zmieniała (tzn na bardziej tłustą). Czy Izotrexin po kuracji stosujecie codziennie np na noc czy raz z tyg?
izotrexin stosuje raz na kilka dni, albo punktowo na miejsca gdzie chce coś wyleźć. i ok.

Cytat:
Napisane przez Pikus Pokaż wiadomość
Witam,
Mam pytanie do osob ktore mialy problemy z duzym przetluszczaniem sie twarzy.
Jak dlugo po terapi retoniodami efekt ograniczenia produkcji sebum sie utrzymuje? Slyszalem ze po odstawieniu przetluszczanie szybko wraca do stanu z przed leczenia.
Warto przyjmowac ten lek tylko na ta dolegliwosc?
mi przetłuszczanie wróciło po ok 2 mcach ale nie tak jak przed kuracją. Teraz (mineło 7 mcy) troche sie nasiliło, ale jest ciut lepiej niz przed. Zdarzaja sie przypadki masakrycznego przetłuszczania cery i włosów- wtedy można rozważyć ten lek.. ale to decyzja drematologa.

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
I jak słońce wpływa na skórę przy braniu izoteku?
Teraz brałam dalacin c doustnie,czy jesli dzis wezme ostatnią tabletkę jutro mogę zacząć brać juz izotek,bo lekarz mówił mi przede wszystkim o ciąży, a ja o wiele nie zapytałam.
Słońce zakazane! Ja antybiotyk wzięłam jeszcze dzień przed izotekiem.

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Czytałam ,ze podczas brania izoteku stosujecie różne mazidła na twarz.Mój dermatolog powiedział,że podczas kuracji nie stosuje się nic oprócz kremu nawilżającego?!
Łykacie coś ochronnego na wątrobę i nawilżającego od wewnątrz np topialyse? rozumiem,że nic nie może zawierać witaminy A ani to co będę brała doustnie jak i preparaty na skórę?
.Czy opalać nie można tylko twarzy czy całego ciała?bo filtr tylko na twarz?Chodzi o podrażnienie skóry czy przebarwienia?
.
ja stosowałam tylko krem nawilżajacy.
łykałam czasami hepatil - ale chyba tylko ze 2 luistki przez całą kuracje. CAŁA skóra jest zjechana przez retinoidy i cała musisz się chronic przed słońcem..
Cytat:
Napisane przez lowers Pokaż wiadomość
, Ja używam lirene 50+. Taki akurat mam, ale nie ufam mu do końca... czy któraś z was miała z nim cos wspólnego?
z tego co wiem Lirene nie jest fotostabilny w połączeniu z makijażem. Jesli jednak nie stosujesz makijazu na twarz, może być..
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 15:28   #3954
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Imiro-
A to może są takie małe ubytki w skórze?np takie większe dziurki albo tak jak ja mam tak jakby wycięty trójkącik? czasami właśnie te małe ale z głębokim ubytkiem są najgorsze..no ale nie wiem jakie masz Ty?

A ja wzięłam 3 po 20 mg tabletki izoteku jak na razie,dzisiaj czwarta.I właśnie-czy zawsze przyjmujecie tabletkę o stałej porze?i czy to aż tak ważne czy z posiłkiem czy bez,czy przed czy po?Mam takie głupie myśli,że jak połykam izotek w trakcie jedzenia,a potem jeszcze dużo zjem to on mniej działa z całym tym jedzeniem..bo ostatnio mam tak,że pochłaniam ogromne ilości jedzienia
Po ilu tabletkach można zauważyć wylsuszenie czy,że coś się dzieje?
A jak podczas kuracji robi się pryszcz to też niczym go nie smarować?Tylko nawilżanie?Ja na razie smaruję jeszcze przyszcze sudocremem,bo oprócz tych które siedzą takie gulki,to reszta wogóle nie goi się..miesiące mijają a one się nie goją..
__________________
zmieniać..

Edytowane przez LauraS.
Czas edycji: 2009-09-04 o 15:32
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 15:49   #3955
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Imiro-
A to może są takie małe ubytki w skórze?np takie większe dziurki albo tak jak ja mam tak jakby wycięty trójkącik? czasami właśnie te małe ale z głębokim ubytkiem są najgorsze..no ale nie wiem jakie masz Ty?

A ja wzięłam 3 po 20 mg tabletki izoteku jak na razie,dzisiaj czwarta.I właśnie-czy zawsze przyjmujecie tabletkę o stałej porze?i czy to aż tak ważne czy z posiłkiem czy bez,czy przed czy po?Mam takie głupie myśli,że jak połykam izotek w trakcie jedzenia,a potem jeszcze dużo zjem to on mniej działa z całym tym jedzeniem..bo ostatnio mam tak,że pochłaniam ogromne ilości jedzienia
Po ilu tabletkach można zauważyć wylsuszenie czy,że coś się dzieje?
A jak podczas kuracji robi się pryszcz to też niczym go nie smarować?Tylko nawilżanie?Ja na razie smaruję jeszcze przyszcze sudocremem,bo oprócz tych które siedzą takie gulki,to reszta wogóle nie goi się..miesiące mijają a one się nie goją..
No to wlasnie zle myslisz! Izo bierze sie po jedzeniu albo w trakcie, bo on rozpuszcza sie w tluszczach i wtedy organizm ma najwieksze korzysci z brania leku(to taki skrotowy opis, poniewaz izo to pochodna wit A to wchlania sie tez podobnie jak ona). Nie musisz brac o stale porze, lepiej nieregularnie, ale wlasnie po posilku.
Niczym sie nie smaruje oprocz emolientow, albo nawilzaczy.
Efekty typu mniej przetluszczone wlosy i skora u mnie wydtapily dopiero po 1,5 miesiaca, po dwoch moglam myc wlosy co 2 dzien, a poprawa skory taka ze wyskakiwaly pojedyncze niespodzianki po 3. Ale to zalezy od dawki, im wiecej mg bierzesz tym szybciej zauwazysz roznice i wysuszenie. Ja bralam caly czas 20mg.

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-09-04 o 15:51
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 15:50   #3956
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Imiro-
A to może są takie małe ubytki w skórze?np takie większe dziurki albo tak jak ja mam tak jakby wycięty trójkącik? czasami właśnie te małe ale z głębokim ubytkiem są najgorsze..no ale nie wiem jakie masz Ty?

A ja wzięłam 3 po 20 mg tabletki izoteku jak na razie,dzisiaj czwarta.I właśnie-czy zawsze przyjmujecie tabletkę o stałej porze?i czy to aż tak ważne czy z posiłkiem czy bez,czy przed czy po?Mam takie głupie myśli,że jak połykam izotek w trakcie jedzenia,a potem jeszcze dużo zjem to on mniej działa z całym tym jedzeniem..bo ostatnio mam tak,że pochłaniam ogromne ilości jedzienia
Po ilu tabletkach można zauważyć wylsuszenie czy,że coś się dzieje?
A jak podczas kuracji robi się pryszcz to też niczym go nie smarować?Tylko nawilżanie?Ja na razie smaruję jeszcze przyszcze sudocremem,bo oprócz tych które siedzą takie gulki,to reszta wogóle nie goi się..miesiące mijają a one się nie goją..
O stałej porze i koniecznie z posiłkiem musi być, i to zawierającym jakis tłuszcz, inaczej sie nie przyjmie - witamina A rozpuszcza sie tylko w tluszczach.
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 17:04   #3957
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...



Cytat:
Napisane przez polcia26 Pokaż wiadomość
Świetnie czytać takie opinie!! Gratuluję!!
dziękuję
takich samych rezultatow życze i Tobie i wszystkim

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
3 dni? ja czasami nawet tydzien nie musiałam myć..
tez moglabym nie myc i tydzien ale wolalam je jednak umyc po tych 3 czy 4 dniach ot tak zeby byly swiezsze
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 17:10   #3958
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
O stałej porze i koniecznie z posiłkiem musi być, i to zawierającym jakis tłuszcz, inaczej sie nie przyjmie - witamina A rozpuszcza sie tylko w tluszczach.
Powiedzialabym ze mniej wiecej o stalej porze(to nie tabletki anty), np. po obiedzie. Widomo ze nie zawsze obiad je sie o tej samej godzinie, ale zazwyczaj to jest roznica 2-3 godzin. I powinno byc OK. A swoja droga dziwne ze lekarz nie poinformowal o tym jak sie bierze lek...
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 18:07   #3959
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Powiedzialabym ze mniej wiecej o stalej porze(to nie tabletki anty), np. po obiedzie. Widomo ze nie zawsze obiad je sie o tej samej godzinie, ale zazwyczaj to jest roznica 2-3 godzin. I powinno byc OK. A swoja droga dziwne ze lekarz nie poinformowal o tym jak sie bierze lek...
Lekarz ciągle mówił mi tylko o ciąży,antykoncepcji.Od Was dowiedziałam się o wieeeele więcej niż od lekarza.Dzięki
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 18:36   #3960
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny czy któraś z was ma może porównanie podkładu Vichy Normateint i La Roche Posay Unifiance Creme Satin? Wiem, że obydwa mają różne właściwości, ale pytam który sprawił lepsze wrażenie jeśli któreś z was używały.
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.