10 typów kolorystycznych - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-05, 20:26   #91
kasa_andru
Raczkowanie
 
Avatar kasa_andru
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: 10 typów kolorystycznych

A oto moje zdjęcie.

Edytowane przez kasa_andru
Czas edycji: 2008-10-09 o 20:28
kasa_andru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 14:05   #92
SmallM
Raczkowanie
 
Avatar SmallM
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 103
Dot.: 10 typów kolorystycznych

Elie: mam identyczny kolor oczu jak Twój hihi Też taka szara obwódka a w środku zielonkawo-szarawe z przebłyskami piwnego Takie oczy do jakiego typu urody pasują? generalnie oceniana jestem jako zima, choć niektórzy mówią, że moje oczy do zimy nie pasują...
SmallM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 20:14   #93
kasa_andru
Raczkowanie
 
Avatar kasa_andru
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: 10 typów kolorystycznych

up

Edytowane przez kasa_andru
Czas edycji: 2008-10-09 o 20:19 Powód: pomyłka
kasa_andru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 20:16   #94
kasa_andru
Raczkowanie
 
Avatar kasa_andru
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: 10 typów kolorystycznych

up

Edytowane przez kasa_andru
Czas edycji: 2008-10-09 o 20:19 Powód: pomyłka
kasa_andru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 20:17   #95
Elie
Rozeznanie
 
Avatar Elie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 655
Dot.: 10 typów kolorystycznych

SmallM u mnie podobnie, niby wszystko wskazuje na tą zimę, ale za to oczy kompletnie temu zaprzeczają..
__________________
I wanna be a goddess...
Elie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 09:40   #96
kubuku86
Raczkowanie
 
Avatar kubuku86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: 10 typów kolorystycznych

Cytat:
Napisane przez kubuku86 Pokaż wiadomość
ja też przestałam się w tym łapać...
zawsze myślałam że jestem jesienio-wiosną ale może jest inaczej???
mogę prosić o pomoc?

karnację mam jasną z ciepłymi rudymi piegami(ale niezbyt ich dużo) , opalam się ciężko i na początku na czerwono- potem ładny brązik się robi
wargi raczej koloru intensywnego- napewno nie blade
oczy jak najbardziej niebieskie, policzki z tendencją do różowienia a cera raczej w ciepłej tonacji
ogólnie dobrze się czuję w kolorkach ciepłych: czerwieniach, żółciach, pomarańczach

czy któraś z Was potrafi dokładniej określiś mój typ urody? jeżeli za mało info podałam to bardzo proszę o pytania ale to wszystko co zdołałam wymyśleć
jeszcze raz z góry dziękuję bo to dość ważne dla mnie

czy któraś może mi pomóc starałam się dość skrupulatnie prześledzić wątek ale chyba jakaś roztrzepana jestem bo niewiele rozumiem
wszystko mi się pokićkało
kubuku86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 11:49   #97
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: 10 typów kolorystycznych

Help, czy ktoś może pomóc mi okreslic moj typ? Pisałam już w innym wątku, może tutaj ktoś mi pomoże

Opalam się bardzo powoli, często się spiekam na raczka, kolor uzyskany po długich męczarniach to kolor kawy z mlekiem.
Oczy mam ciemne, raz prawie czarne, raz lekko zielonkawe, z ciemniejszą obwódką, widac jasniejsze i ciemniejsze partie.
Oprawę oczu mam wpadająca w szary, delikatna...
Piegi są złotawe, mam ich sporo...
Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Kolor mam raczej jasny beż, na zdjęciach wyglądam na białą (dosłownie), skórę mam bardzo cienką i rumienię się na intensywną czerwień na całej twarzy.
Naturalny kolor włosow to sredni blond z jasnymi, ciepłymi pasemkami od słonca.
Usta mam naturalnie koralowe.
Kiedyś byłam przekonana, że dobrze wyglądam w czerwieniach, zgniłych zieleniach. Bardzo zle mi w pastelach i zimnych kolorach.

Z tego, co wyczytałam, to mam coś z jesieni (piegi cały rok, itp), jednak typową jesienia raczej nie jestem.

pomocy
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 14:58   #98
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: 10 typów kolorystycznych

a myślałam, że ja zwykła zima jestem, teraz to już nie wiem..
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 18:14   #99
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: 10 typów kolorystycznych

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Help, czy ktoś może pomóc mi okreslic moj typ? Pisałam już w innym wątku, może tutaj ktoś mi pomoże

Opalam się bardzo powoli, często się spiekam na raczka, kolor uzyskany po długich męczarniach to kolor kawy z mlekiem.
Oczy mam ciemne, raz prawie czarne, raz lekko zielonkawe, z ciemniejszą obwódką, widac jasniejsze i ciemniejsze partie.
pomocy

zapraszam na wątek dotyczący analizy kolorystycznej : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197808 a poza tym, to mamy chyba mnóstwo podobnych cech
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 12:44   #100
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: 10 typów kolorystycznych

http://quizfarm.com/quizzes/new/sher...eason-are-you/

Tu jest teścik, niestety po angielsku, ale ze słownikiem każdy sobie poradzi. Pomaga on w pewnym sensie określić typ kolorystyczny. Patrzymy na to ile procent danej pory roku mamy. Największa ilość procentów to typ zasadniczy, drugi wynik z kolei oznacza według mnie tendencje.

Mi się w ten sposób poniekąd udało. Wyszło mi, że jestem wiosną z tendencją do zimy. Przez całe życia myślałam, ze jestem latem, potem okazało się, że mam ciepły typ urody, charakterystyczny dla wiosny właśnie, ale wiąż mówiono mi, że jest mi ładnie w na przykład różowym (sama się sobie też podobałam) i większości odcieni niebieskiego, chyba, że był zmieszany z szarym, znaczy przydymiony.
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI

LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 15:08   #101
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: 10 typów kolorystycznych

4. Do you like directions, details, diplomacy, neatness and accuracy? Do you rarely speak up? Disagree Agree

Uważasz, że charakter i osobowość pomoże w scharakteryzowaniu typu urody?

Edytowane przez Kasza Manna
Czas edycji: 2008-12-01 o 15:09 Powód: takie tam ;)
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-01, 15:13   #102
Princeska90
Raczkowanie
 
Avatar Princeska90
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 108
Dot.: 10 typów kolorystycznych

Pomożecie mi określić mój typ?
1. Jak się opalasz
-średnio, po zbyt długiej kąpieli słonecznej najczęściej opalam się na czerwono, lecz na drugi dzień budzę się z piękną brązową opalenizną


2. Kolor oczu - Piwne, tęczówka ma ciemniejszą obwódkę, kilka malutkich zielonych plamek


3. Piegi - naliczyłam 4 na nosie jasne złotawe (praktycznie niewidoczne)


4. Cera - Cera oliwkowa/złotawa (mam problem z wyborem odcienia cery)


5. Naturalny kolor włosów - naturalny kolor to mysi (jak to określiła fryzjerka: jasny popielaty szatyn)


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) brzoskwiniowe


7. W jakich kolorach Lubie czerń, biel, brąz.
Princeska90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 15:34   #103
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: 10 typów kolorystycznych

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
4. Do you like directions, details, diplomacy, neatness and accuracy? Do you rarely speak up? Disagree Agree

Uważasz, że charakter i osobowość pomoże w scharakteryzowaniu typu urody?
Nie bardzo szczerze powiedziawszy. Tyle tylko, że jest on zrobiony trochę pod taką teorią, że są typy całkowite - absolutne, którym oprócz kolorystyki do danej pory roku pasuje także osobowość. Jest tam nawet link odsyłający do stronki o tym.
Mnie się sprawdziło, więc postanowiłam go tu zaprezentować.
Poza tym napisałam w pewnym sensie.
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI


Edytowane przez LadyMagnolia
Czas edycji: 2008-12-01 o 15:35
LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 16:02   #104
irisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: 10 typów kolorystycznych

Cytat:
Napisane przez Princeska90 Pokaż wiadomość
Pomożecie mi określić mój typ?
1. Jak się opalasz
-średnio, po zbyt długiej kąpieli słonecznej najczęściej opalam się na czerwono, lecz na drugi dzień budzę się z piękną brązową opalenizną


2. Kolor oczu - Piwne, tęczówka ma ciemniejszą obwódkę, kilka malutkich zielonych plamek


3. Piegi - naliczyłam 4 na nosie jasne złotawe (praktycznie niewidoczne)


4. Cera - Cera oliwkowa/złotawa (mam problem z wyborem odcienia cery)


5. Naturalny kolor włosów - naturalny kolor to mysi (jak to określiła fryzjerka: jasny popielaty szatyn)


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) brzoskwiniowe


7. W jakich kolorach Lubie czerń, biel, brąz.
Hej,
czy plamki w oczach napewno są zielone?
kolor mysi nie istnieje, podobnie jak szatyn ;-) paleta kolorów włosów zaczyna się od jasnego blondu poprzez średni i ciemny, brąz w różnych natężeniach aż po czarny i kruczoczarny. najczęściej kolorem mysim tudziez szatynem określa się średnie/ciemne blondy - teraz tylko pytanie czy odcień jest ciepły, zimny czy neutralny? bez wzornika nie da rady;-)
usta brzoskwiniowe? hmm...czyli upraszczając blado pomarańczowe?? może koral albo łosoś - i znowu pytanie jaki odcień.
kolory które lubisz....powiedzmy, że biały i czarny nie są przy analizie kolorami a co do brązu to jasny, ciemny? ciepły, zimny, przydymiony czy jaskrawy? czysty czy z domieszką jakiegoś innego koloru?
a tak ogólnie rzecz ujmując to nie da się zrobić analizy z prawdziwego zdarzenia bez analizy ramami i chustami. po analizie "na oko" można się czasem zdziwić ;-)))
pozdrawiam kolorowo ;-)
irisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 11:09   #105
SylfkaXD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 180
Dot.: 10 typów kolorystycznych

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się dosyć wolno - najpierw oliwkowo lub jak przesadzę to na różowo-czerwono. Nigdy nie miałam intensywnej bardzo opalenizny, kolo jej przechodzi mi w taki lekki brąz oliwkowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Cieme oczy: trudno określić ... zielono - niebieskie raczej. Przy samej źrenicy mam takie khaki, potem zieleń, przechodzącą w szaro-niebiesko-granatową część (dominuje na oku). Potem mam ciemną, czarno-granatową obwódkę. Mam ciemne brwi i rzęsy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów nie mam, ale mam liczne pieprzyki ciemno i jasno brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cerę mam jasną. Odcień? Nie mam pojęcia. Szary mi się wydaje taki... Rumienię się na czerwono. (wrr... mam cerę naczynkową...)

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemne włoski, tzw. ciemny blond, ale to zależy od światła. Raz wyglądają na jasny brąz, raz na jasny brąz z różnymi dziwnymi refleksami, innym razem na mysi, szary brąz, albo ciemny blolnd o odcieniu ZIELONYM (serio mam takie wrażenie)... :/ Ciemny blond. :P

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Ciemny... zdecydowanie. Ciemny róż. Tak...

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Wszyscy mówią, że ładnie mi w niebieskim. Ale ja uważam, ze nie w każdym. Jak zakładam coś pastelowego przygaszonego to rzygać mi się chce. Z wyjątkiem przygaszonej pastelowej żółci, wszystkie przygaszone pastele wyglądają na mnie okropnie. Pastele, które mają wyraźny kolor są w porządku. Krzyczące kolory chyba też nie są najlepsze... Lubię się w szarogranatowym niebieskim, przygaszonej pastelowej żółci, delikatnej, ale nie szarej zieleni, czerwieni ale o odcieniu koralowym, a nie typowo czerwonym, bieli, szarościach. Nie wiem w sumie.

Jakie kolory mi pasują?! Pomocy! ^^
__________________
Hej dziewczyno... nie mów nic! Czas na miłość!
SylfkaXD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 20:42   #106
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: 10 typów kolorystycznych

Wykonuje ktoś jeszcze te analizy on line??

A moze jest ktos z 3miasta co potrafi to zrobic ?
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 19:39   #107
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: 10 typów kolorystycznych

może ja też jestem typem ciepło - zimnym ?!
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.