Uczulenie na slonce? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-13, 09:33   #1
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440

Uczulenie na slonce?


Czy to mozliwe zeby dostac uczulenia na slonce? Na solarium mam... A to wyglada dokladnie tak samo.... Siedzialam wczoraj troszke na lawce, niestety nie w cieniu i juz wieczorem zaczely mnie swedziec rece (bo tylko rece mialam odkryte). Jak sie tego pozbyc? Wystarczy jakis lek antyhistaminowy czy jeszcze sie czyms smarowac?
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 11:58   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Uczulenie na slonce?

Czesc,

Mozliwe, ja mam takie uczulenie na slonce.Generalnie najbardziej odczuwam to na dekoldzie. Biore wtedy wapno i pomaga.

Pozdrawiam,
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 11:58   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Uczulenie na slonce?

Czesc,

Mozliwe, ja mam takie uczulenie na slonce.Generalnie najbardziej odczuwam to na dekoldzie. Biore wtedy wapno i pomaga.

Pozdrawiam,
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 22:56   #4
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Uczulenie na slonce?

Możliwe, możliwe. Wapno działa, możesz też posmarować się Fenistilem. Działa i łagodzi swędzenie. Tylko (o ile pamiętam) nie można wystawiać posmarowanych części ciała na słońce. Przez parę dni postaraj się nie wystawiać rąk na słońce (będzie piekło, nie w sensie przeciwieństwa nieba, tylko odczujesz pieczenie [img]icons/icon12.gif[/img] ), długie rękawy zalecane.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-17, 11:18   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Uczulenie na slonce?

ja rownież mam uczulenie na słońce i nie wiem skąd to sie bierze.po opalaniu przez kilka dni bardzo swedzi mnie całe ciało i do tego na dekolcie i twarzy pojawia sie mnóstwo krostek.jest to dla mnie wielki problem bo całe wakacje spędzam we Włoszech nad morzem.nie wiem jak mam sobie z tym poradzic,bo nie chciałabym przez dwa miesiące chodzić oszpecona.prosze o rade.pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-17, 12:21   #6
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Uczulenie na slonce?

Niestety najlepszym lekarstwem na uczulenia słoneczne jest unikanie słońca [img]icons/icon9.gif[/img]
Jeśli mogę coś radzić to propopnuję przez jakiś czas unikać słońca. Dokładnie zakrywać dekolt, ramiona. W tym czasie powinnaś brać sporo wapna. Jak pokrzywka przejdzie to delikatnie wystawiaj ciało na słońce, ale używaj przy tym wysokich filtrów. I odradzam jakieś mleczka, czy balsamy zapachowe do ciała. To mają byc kremy ochronne. I dalej bierz wapno. To powinno choc trochę pomóc. Ja miałam to samo kilka lat temu i ta "kuracja" mi pomogła.

Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-19, 08:18   #7
Muszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 13
Re: Uczulenie na slonce?

Ja niestety też mam ten problem, ale tylko z dekoltem. Dlatego na wakacje zabieram ze sobą duże opakowanie wapna i zawsze przed i po opalaniu je zażywam. To chyba najlepszy sposób, kiedy nie chcemy zrezygnować z opalania. Oprócz tego stosuję wyższy filtr na dekolt niż na pozostałe części ciała.
Muszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-06-20, 20:11   #8
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Uczulenie na slonce?

Wapno odpada u mnie.. przynajmniej to musujace... Ale znajde cos innego co odczula A na slonce sie nie wystawiam wogole... Po prostu nosze krotkie rekawy bo cieplo troche... Moze przesadzilam z tym nieopalaniem sie? Chyba jednak nie nalezy przeginac w zadna strone...
[img]icons/icon7.gif[/img]
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.