Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-02, 09:28   #1111
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

co do kawy i alkoholu - ja tam piję i nie zauważyłam specjalnie jakiego wpływu oczywiście, gdybym zaobserwowała nasilenie objawów po nich, zapewne bym zrezygnowała

co do USG - być może rzeczywiście, jeśli dokładnie wybadał, to nie trzeba - ja nie jestem lekarzem, tylko opieram się na własnym doświadczeniu, a każdy przypadek jest przecież inny

co do dolegliwości jelitowych - to prawda, mogą być ogniska i zrosty, ale nie muszą, ja mam dolegliwości tylko w czasie @, plus jakąś skłonnośc do wzdęć (chociaż nie wiem czy bez endo też bym jej nie miała), ale ja mam ognisko na jelicie, miałam też jakieś zrosty, które pousuwali w czasie laparoskopii

jeśli chodzi o dzieci, ja tez przez długi czas nie chciałam mieć dzieci, teraz staramy się o dziecko od ok. 2 lat, szczerze mówiąc nie mam już większej nadziej, ale akceptuje to - być może właśnie mój ambiwalentny stosunek do dzieci pomaga mi się z tym uporać, najważniejsze to nie opierać całej przyszłości swojego życia na potencjalnych potomkach
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 10:16   #1112
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
plus jakąś skłonnośc do wzdęć (chociaż nie wiem czy bez endo też bym jej nie miała), ale ja mam ognisko na jelicie, miałam też jakieś zrosty, które pousuwali w czasie laparoskopii

najważniejsze to nie opierać całej przyszłości swojego życia na potencjalnych potomkach

ja miewam ogromne wzdęcia, czasami nie dopinam płaszcza przez tak mocno wydęty brzuch, kiedyś tak nie było
do wczoraj myślałam, że to po prostu zespół wrażliwego jelita, starałam się obserwować po jakich produktach brzuch się wydyma - nie jest to jednak proste, ale prawda jest taka, że po mocno tłustych rzeczach i po białej mące objawy są nasilone - z białej mąki staram się stopniowo rezygnować, bo wiem że przy endo ogólnie powinno się odstawić

powiedz mi proszę, ogniska na jelicie zauważono przy laparoskopii, czy miałaś kolonoskopię?


co do potomstwa, jestem jedną z tych kobiet, które nie potrzebują do pełni szczęścia męża i dzieci - w dużej mierze zależy to od moich poglądów, ale także póki co od 5 lat jestem szczęśliwa ze swoim partnerem, który ma takie samo spojrzenie i nie planuję ślubu

wiadomo - może mi się zmienić, mam 24 lata i nie wiem co będzie za 5 kolejnych, wiem natomiast, że może być wtedy za późno - acz adopcja dziecka, mimo że nie do końca łatwa, dla mnie nie jest niczym gorszym niż urodzenie 'swojego' - to akurat plus w tym wypadku i mojej sytuacji
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 10:40   #1113
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

jaj mam wzdęcia po warzywach, niestety po ulubionym soku pomidorowym niestety wiąże się to nie tylko z dużym brzuchem, ale też ze znacznymi boleściami, które na szczęście szybko przechodzą
co do białej mąki - wiem, że i tak nie jest najlepsza, dlatego staram się ją ograniczać - ale nie wiem, czy ma szczególny wpływ przy endo, czy po prostu ogólnie jest bezwartościowa a i przecież zdarza się nietolerancja glutenu
jeśli chodzi o ognisko endo na jelicie - miałam takie podejrzenie jeszcze przed laparoskopią, ponieważ w czasie @ miałam krwawienia, nie bawiłam się już w kolonoskopię, bo miałam podejrzenie endo, a kolonoskopia nie wykryje czegoś co może być umiejscowione na zewnątrz jelita (także bez sensu się męczyć), w trakcie laparoskopii lekarz to potwierdził
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 11:03   #1114
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

ja tak trochę nie w temacie. ogólnie teraz nie biorę anty, mam 3 mies przerwy (czyli jeszcze ok mies). potem miałam iść na kontrolę i gin miał wypisać. głównie brałam,żeby nie mieć 14 dniowych okresów,ale ogólnie średnio pomagają,więc zastanawiam się czy napewno chcę. mam dodatkowo skłonności do torbieli bez anty ale to też dałabym radę wytrzymać,a są inne sposoby antykoncepcji (prezerwatywa).
i teraz w sumie się zastanawiam czy jest sens wizyty u gina za ten miesiąc. po laparoskopii byłam i właśnie miałam przyjść za 3 miesiące, ale nie wiem czy tylko po to,żeby anty dostać czy był jakiś inny cel (typu kontrola po laparo). wiem,że cytologia mi się w kwietniu "kończy" ale miałam zawsze 1.szą grupę,więc myślę,że jak zrobie parę mies.później to tragedii nie będzie. a nie chce iść bo nie mam za bardzo kasy na to. a do innego gin nie ma sensu,skoro ten laparo robił i jest moim stałym ginem.
czy wy po laparo miałyście kontrolę po 3 miesiącach?
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 11:06   #1115
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
jaj mam wzdęcia po warzywach, niestety po ulubionym soku pomidorowym niestety wiąże się to nie tylko z dużym brzuchem, ale też ze znacznymi boleściami, które na szczęście szybko przechodzą
co do białej mąki - wiem, że i tak nie jest najlepsza, dlatego staram się ją ograniczać - ale nie wiem, czy ma szczególny wpływ przy endo, czy po prostu ogólnie jest bezwartościowa a i przecież zdarza się nietolerancja glutenu

też uwielbiam sok pomidorowy
no o tym glutenie też czytałam, ale nie bardzo wiem jak wykryć taką nietolerancję bez badań specjalnych

jestem niby kilka dni przed okresem i nie umiem dokończyć treningu, który zazwyczaj robię do końca + 10 minut innego tak mi słabo i już pobolewa konkretnie, a nie chcę rezygnować z ćwiczeń - ale no nic na siłę, wiadomo
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 11:51   #1116
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Munia i Ciebie tu widzę przywiało
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 12:11   #1117
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Munia i Ciebie tu widzę przywiało


no można rzec - niestety
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-02, 14:23   #1118
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

basikagniezno - po laparo, to ja chyba byłam na kontroli o miesiącu, ale z endometriozą to ja i tak zazwyczaj biegam tak średnio co 3 miesiące
ja bym na Twoim miejscu nie świrowała i poszła tak jak lekarz kazał, bo potem jak coś, to płacz i zgrzytanie zębów...

Munkaa - przy @ to ja nie ćwiczę w ogóle, źle się czuję i ogólnie nie mam siły za bardzo
ćwicz wtedy kiedy dajesz radę, przecież to nie jest wymówka, tylko jak się źle czujesz to żadna przyjemność
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 14:35   #1119
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
basikagniezno - po laparo, to ja chyba byłam na kontroli o miesiącu, ale z endometriozą to ja i tak zazwyczaj biegam tak średnio co 3 miesiące
ja bym na Twoim miejscu nie świrowała i poszła tak jak lekarz kazał, bo potem jak coś, to płacz i zgrzytanie zębów...

Munkaa - przy @ to ja nie ćwiczę w ogóle, źle się czuję i ogólnie nie mam siły za bardzo
ćwicz wtedy kiedy dajesz radę, przecież to nie jest wymówka, tylko jak się źle czujesz to żadna przyjemność
tylko ja endo nie mam więc mogę rzadziej
byłam na kontroli po 10 dni po laparo, potem miałam 2 opakowania primolutu między 16-25 dc, potem jeden swój i iść, tylko własnie nie wiem czy tylko w celach antykoncepcji czy po coś konkretniejszego nie chcę anty więc jeśli tylko po to to nie muszę chyba,ale właśnie nie wiem
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 14:58   #1120
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
tylko ja endo nie mam więc mogę rzadziej
byłam na kontroli po 10 dni po laparo, potem miałam 2 opakowania primolutu między 16-25 dc, potem jeden swój i iść, tylko własnie nie wiem czy tylko w celach antykoncepcji czy po coś konkretniejszego nie chcę anty więc jeśli tylko po to to nie muszę chyba,ale właśnie nie wiem
no ja rozumiem, że nie masz endo
ale to przez internet to nikt Ci nie powie czy masz iść do lekarza czy nie - przecież nikt tego nie wie, czy to jest niezbędne czy chodzi tylko o receptę
poza tym nikt w internecie nie weźmie na siebie odpowiedzialności, za to, że doradzi Ci, żeby nie iść - taka decyzje musisz podjąć sama, a trzeba pamiętać, że to jest kwestia zdrowia
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 15:05   #1121
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
no ja rozumiem, że nie masz endo
ale to przez internet to nikt Ci nie powie czy masz iść do lekarza czy nie - przecież nikt tego nie wie, czy to jest niezbędne czy chodzi tylko o receptę
poza tym nikt w internecie nie weźmie na siebie odpowiedzialności, za to, że doradzi Ci, żeby nie iść - taka decyzje musisz podjąć sama, a trzeba pamiętać, że to jest kwestia zdrowia
wiem.że przez neta nic nie doradzicie,ale chciałabym wiedzieć czy któraś z was po laparo oprócz kontroli pierwszej, miała następną w niedługim czasie?
po jakim czasie byłyście na drugiej wizycie?
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-02, 16:08   #1122
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
wiem.że przez neta nic nie doradzicie,ale chciałabym wiedzieć czy któraś z was po laparo oprócz kontroli pierwszej, miała następną w niedługim czasie?
po jakim czasie byłyście na drugiej wizycie?
ale również sama zauważyłaś, że Ty nie masz endometriozy, dlatego być może porównywanie się z naszymi przypadkami jest niemiarodajne?
poza tym jak odpytasz kilka dziewczyn po laparoskopii to na podstawie ich doświadczeń będziesz wiedziała lepiej od swojego lekarza? weź pod uwagę, że tu raczej nie ma jednej i stałej uniwersalnej procedury, a każda jest dopasowana do indywidualnego przypadku
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 16:50   #1123
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość

Munkaa - przy @ to ja nie ćwiczę w ogóle, źle się czuję i ogólnie nie mam siły za bardzo
ćwicz wtedy kiedy dajesz radę, przecież to nie jest wymówka, tylko jak się źle czujesz to żadna przyjemność

też prawda, po prostu regularność ćwiczeń jest dla mnie istotna, ale no nie będę się katować do omdlenia
przez 1wsze trzy dni okresu sporym wysiłkiem jest dla mnie dłuższy spacer, o ćwiczeniach wtedy mogę zapomnieć

Edytowane przez Munkaa
Czas edycji: 2014-04-02 o 17:05
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 17:08   #1124
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
no o tym glutenie też czytałam, ale nie bardzo wiem jak wykryć taką nietolerancję bez badań specjalnych
Munkaa można zrobić badania krwi:
IgA - poziom całkowity
IgA EmA endomysialne
IgA TGA transglutaminaza
Za wszystko płaciłam ok.120zł.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 10:41   #1125
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
Munkaa można zrobić badania krwi:
IgA - poziom całkowity
IgA EmA endomysialne
IgA TGA transglutaminaza
Za wszystko płaciłam ok.120zł.
Bardzo dziękuję Ci za informacje!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 22:57   #1126
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny!
Muszę,muszę się pochwalić !

Trwa właśnie druga @ po laparoskopii (przecięcie nerwu przedkrzyżowego) i prawie nic nie boli !!! tzn.troszę plecy i tyłek,ale na tyle słabo,że nawet ibupromu nie biorę a zawsze na nimesilu i nospie, termofor,biegunka,wymioty itd! chyba ozłocę mojego gina!!!
Co prawda długość bez zmian, no ale zawsze coś
Jak ja się cieszę,że się zdecydowałam na to
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 10:07   #1127
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Muszę,muszę się pochwalić !

Trwa właśnie druga @ po laparoskopii (przecięcie nerwu przedkrzyżowego) i prawie nic nie boli !!! tzn.troszę plecy i tyłek,ale na tyle słabo,że nawet ibupromu nie biorę a zawsze na nimesilu i nospie, termofor,biegunka,wymioty itd! chyba ozłocę mojego gina!!!
Co prawda długość bez zmian, no ale zawsze coś
Jak ja się cieszę,że się zdecydowałam na to
Super
Moj okres teraz trwał 4 dni, 3 z nich wylewałam zimne poty i łzu z bólu ((
Od przyszlego będę brała tabsy - Jeanine - brałyście może?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 10:38   #1128
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
Super
Moj okres teraz trwał 4 dni, 3 z nich wylewałam zimne poty i łzu z bólu ((
Od przyszlego będę brała tabsy - Jeanine - brałyście może?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja brałam Munia...gorszych chyba nie ma

A tak w ogole to kiedy idziesz na USG? Bo ja np miałam torbiela ponad 5 cm, a nie był wyczuwalny podczas badania.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 14:24   #1129
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Ja brałam Munia...gorszych chyba nie ma

A tak w ogole to kiedy idziesz na USG? Bo ja np miałam torbiela ponad 5 cm, a nie był wyczuwalny podczas badania.
Monicz , co organizm to opinia - ja brałam Yaz i dopiero po roku zrobiły konkretny hardcore zarówno z moim ciałem jak i z psychiką - przede wszystkim z nią
Na usg pójdę gdzieś pod koniec czerwca, tak przynajmniej planuję, przy następnej wizycie
Chyb że powinnam wcześniej?
To znaczy powinnam pewnie jak najszybciej... A jakie piksy na Ciebie najlepiej działały? i co złego działo się u Ciebie po Jeanine?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-09, 15:45   #1130
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

ból o wiele mniejszy,ale jeśli chodzi o długość to.. masakra.
na primolut nor od 8-12 dni. bez żadnych ok 12-15,najdłużej 21.
z anty też do bani- ok 10-15 dni, raz miałam 23dni (zatrzymywany lekami) i 33 dni (też zatrzymywany). Przez pierwsze 3 miesiące jest okej,potem bum. więc raczej do anty nie wrócę....
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 17:33   #1131
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
Monicz , co organizm to opinia - ja brałam Yaz i dopiero po roku zrobiły konkretny hardcore zarówno z moim ciałem jak i z psychiką - przede wszystkim z nią
Na usg pójdę gdzieś pod koniec czerwca, tak przynajmniej planuję, przy następnej wizycie
Chyb że powinnam wcześniej?
To znaczy powinnam pewnie jak najszybciej... A jakie piksy na Ciebie najlepiej działały? i co złego działo się u Ciebie po Jeanine?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jak uważasz Kochana, ale dla mnie podstawa jest usg....bo to takie jak wróżenie ze szklanej kuli jest czy nie
a miałaś robione CA125 ? to też może nie jest wyrocznia, ale pomaga w diagnozie endo

ostatecznie i tak endo potwierdza laparoskopia i badanie histopatologiczne, wszystko inne to gdybanie ...ale te badania są jak dla mnie podstawowe w takim przypadku.

Co do Jeanine to swoja role spełniały, rzeczywiscie torbiel sie zmniejszyła, mają dienogest wiec na endo są jak najbardziej dobre... ale podczas brania ich cały czas plamiłam, czułam sie fatalnie, psycha siadała, ciało opuchnięte, a piersi czasami musiałam w dwa staniki wsadzić ... przerwałam je kiedy moje piersi na usg wygladały jak jedna wielka bombolada torbielowa
nie byłam niestety w tym zły działaniu odosobniona, moja kumpela z biurka obok tez je brała tzn ona brała atywie - polski odpowiednik i obie wracałysmy z pracy trzymajac sie za piersi tutaj tez kiedys dziewczyny o skutkach wspominały.

Jesli chodzi o te z dienogest to po zadnych nie czyłam sie niestety dobrze...ale juz o wiele lepiej tolerowałam wielofazową Qlaire.

masz tez racje, ze co organizm to inaczej, ja Tobie zycze Kochana, żeby miała tylko te pozytywne ....ja tam samo np nie tolerowałam Cilestu kiedys, a wiele dziewczyn nie miało po nim zadnych dolegliwości.

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2014-04-09 o 17:36
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 18:09   #1132
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Ja brałam przez wiele lat tabsy, bo nie chciałam być młodą mamusią, i szczerze mówiąc po żadnych nie miałam skutków ubocznych, oprócz spadku libido - a i to dopiero po kilku latach (ale kiedy nie biorę antyków też nie mam szalonego libido). Także tu nie ma reguły. Myślę też że chyba przez lata brania tabsów nieco słumiłam moją endo, bo roszalała się w parę lat po odstawieniu.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 11:52   #1133
gosia2727
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Witam 2 miesiace temu zdjagnozowano u mnie endometrioze,mam 28 lat,jestem po dwoch cieciach cesarskich,od 3 miesiecy nie mam okresu,zastosowno u mnie luteine pod jezyk przez miesiac po czym miało wystapic krwawienie miesiaczkowe i miałam zaczac brac OVULAN,jednak do tej pory miesiaczka nie wystapila,w zwiazku z tym mam pytanie czy moge zaczac brac OVULAN nie czekajac na miesiaczke?zalezy mi rowniez na antykoncepcji,prosze o szybka odpowiedz,dodam ze nie jestem w ciazy i mam niedoczynnosc tarczycy
gosia2727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 08:12   #1134
swieczka23
Raczkowanie
 
Avatar swieczka23
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
Super
Moj okres teraz trwał 4 dni, 3 z nich wylewałam zimne poty i łzu z bólu ((
Od przyszlego będę brała tabsy - Jeanine - brałyście może?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja brałam Jeanine i czułam się dobrze, ból był trochę mniejszy. Naprawdę byłam z nich zadowolona (teraz biorę kontracept bo musiałam przejść na coś tańszego)
swieczka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 08:51   #1135
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez swieczka23 Pokaż wiadomość
Ja brałam Jeanine i czułam się dobrze, ból był trochę mniejszy. Naprawdę byłam z nich zadowolona (teraz biorę kontracept bo musiałam przejść na coś tańszego)
Dzięki za odpowiedź a samopoczucie jak? Jak psychicznie - w sensie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 10:13   #1136
swieczka23
Raczkowanie
 
Avatar swieczka23
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Samopoczucie ok naprawdę dobrze się po nich czułam.
Miałam je przepisane gdy czekałam na operacje (koło 3 miesięcy) wycięcia guzków z powłok brzusznych, i na tych tabletkach nawet dałam radę (ciężko mi było nawet chodzić). Chyba po roku/półtora zmieniłam na inne, nie pamiętam dokładnie.

Tak ogólnie to miałam dwie operacje jedną w 2011, jedną w 2010, tylko, że ja mam endo przez cesarkę (w 2006r) a właściwie przez lekarza, który źle zszył :/
Do niedawna wszystko było ok, ale czuję że znowu coś nie tak jest... Byłam na usg i nic nie wyszło, czekam na wizyte u innego lekarza bo jakoś mnie nie zadowoliło to usg i chcę powtórzyć. Wizyta za dwa tyg...
swieczka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 20:08   #1137
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziękuję za infosy
Jeżeli któraś z Was ma jeszcze doświadczenia z Jeanine, to poproszę relacje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 20:25   #1138
Iwona3d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 21
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Hej pisałam tu kiedyś swoją historię i podejrzenia lekarza ogólnego. Dziś wreszcie doczekałam się wizyty u ginekologa. A tu rano niespodzianka okres przyszedł tydzień wcześniej. Więc z racji tego nie byłam dziś badana a jedynie został przeprowadzony ze mną dokładny wywiad. I zostały mi przepisane leki Lesine i Mefacit. Dostałam także skierowanie na usg(na którym także lekarka napisała Endometrioza) lecz termin jest dopiero na połowę maja. A do ginekologa mam się zgłosić ponownie za 2tygodnie wtedy zostanę zbadana. Tak próbuje rozszyfrować jak stosować ten Mefacit i Lesine gdyż nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Mogę prosić Was o pomoc?
Dziś 16.04 zaczynam brać Lesine 21 dni tzn aż do 6.05 i po tym okresie powinna nadejść miesiączka.Natomiast Mefacit zaczynam brać 3dni przed spodziewanym okresem tzn od 4do6 maja. No i potem 7 dni przerwy tzn 7-13 maja. A od 14 maja od nowa cały szereg powtórzyć?

Edytowane przez Iwona3d
Czas edycji: 2014-04-16 o 20:27
Iwona3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 12:27   #1139
9ae544c8ed618748ef1b3bf710ce6405c703bba9_5d8e948b3a8b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 720
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, a czy możecie polecić w Krakowie jakiegoś ginekologa, który specjalizuje się w leczeniu endometriozy? Wiem, że jest osobny wątek, na którym są polecani ginekolodzy, ale mi chodzi o takiego, który szczególnie zajmuje się tym. Słyszałam o dr Kostyku, ale cena wizyty mnie przeraża. Może ktoś inny?
9ae544c8ed618748ef1b3bf710ce6405c703bba9_5d8e948b3a8b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 18:27   #1140
moniaaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 89
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Witam ponownie dziewczyny,
jakiś czas temu spanikowana pisałam że mam podejrzenie endometriozy, prosiłam Was o porady. Doczekałam się kolejnego USG a własciwie poszłam na prywatną wizytę do innego specjalisty i okazało sie, że moja "endometrioza" to potworniaki... Na jednej prywatnej wizycie dowiedziałam się więcej niż przez kilkanaście wizyt u mojego (chyba już eks) lekarza prowadzącego. Wiem co mi jest, co mnie czeka, natomiast lekarz który podejrzewał u mnie endo nawet nie był łaskaw wytłumaczyć mi co to w ogóle jest!!! Żałuje, że od razu nie poszłam prywatnie do gina, szkoda mojego czasu straconego na wizyty u tamtego człowieka, z których i tak nic nie wynikało. Wiem, że mój przypadek nie podciąga się już pod ten wątek, ale chciałam się z Wami podzielić tym czego się dowiedziałam i jak to moja dolegliwość została pomylona z endometriozą. Dzięki za okazane mi wcześniej wsparcie. Pozdrawiam.


Ps. Na pewno poczytam wątek o polecanych specjalistach ale gdyby któraś z Was mogła polecić dobrego lekarza z Lublina lub okolic to bardzo proszę o jakiś namiar - szukam nowego lekarza prowadzącego...
moniaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 07:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.