Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-30, 18:39   #1
7Kocham7Siebie7
Raczkowanie
 
Avatar 7Kocham7Siebie7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 57

Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych


Witam ,

zacznę tak: od dziecka marzyłam, żeby mieszkać w Nowym Jorku i od zawsze interesował mnie wyjazd do Stanów. Angielski znam na poziomie podstawowym.

Chciałabym przez ten rok naprawdę bardzo przyłożyć się do nauki języka angielskiego i w przyszłe wakacje wyjechać na miesiąc do Stanów - a jeśli spodobałoby mi się tam, to wyjechać na rok. Z tym, że na ten miesiąc musiałabym wyjechać z jakiejś "organizacji" - na pewno nie z rodzicami (długo musiałabym tłumaczyć, dlaczego ).

W związku z tym mam pytanie: jak załatwia się takie wyjazdy (na miesiąc bądź na rok), ale w których zawierane są też miejsca w szkołach itp. (pomijając zdobycie wizy).


Pozdrawiam serdecznie


P.S. Teraz idę do 1 klasy LO
__________________
;*
7Kocham7Siebie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 19:42   #2
furby
Raczkowanie
 
Avatar furby
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mikołów/ K-ce
Wiadomości: 282
GG do furby
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Sama nie orientuję się w wyjazdach z 'organizacji'. Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o miesięcznych wyjazdach do Stanów, choćby ze względu na gigantyczne koszty przelotu z Polski tam i na odwrót.
Co do wiz, poczekaj jeszcze trochę a prawdopodobnie zostaną zniesione ^^

Wg mnie miesięczny wyjazd trochę rozmija się z celem, bo ani nie zdążysz nic konkretnie zobaczyć, ani obyć się z miejscem, językiem.
Ja bym trochę poczekała i wybrała się choćby na 3 miesiące wakacji- to już coś, a w liceach nie ma najmniejszego problemu by zwolnić się z czerwca np z powodu wyjazdu 'do rodziny za granicę'.
-wiem, bo sama mam taki wyjazd za sobą.

W każdym razie życzę powodzenia!
Ja również wybieram się za rok lub dwa, ale na dłużej. Biorę dziekankę i chcę tam trochę pożyć, zobaczyć ile ideału jest w 'idealnej' Ameryce.
__________________
remember the daze
furby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:55   #3
aagnesska22
Wtajemniczenie
 
Avatar aagnesska22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 810
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

zgadzam sie z furby,do ny na miesiac?chyba sie nie oplaca.
ja bylam rok temu na 3mce i tak jeszcze duzo rzeczy nie zoaczylam a z tymi drogimi biletami to przesada,ja placilam 1700zl w dwie strony.
aagnesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 15:17   #4
jahgoda
Przyczajenie
 
Avatar jahgoda
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: K-K
Wiadomości: 25
GG do jahgoda
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Tu jest dokładnie opisane jak wygląda wyjazd w celu rocznej nauki w liceum w USA
http://www.perfect.wroc.pl/?module=menu&id=3
http://www.whynotusa.pl/academic.html
http://www.yes.org.pl/usa-highschool.php?section=istota

i blog dziewczyny, która to przeżyła:
http://usadventure.bloog.pl/?ticaid=66868
__________________
biologia&chemia <3
Parlez-vous français?

Młodzi, inteligentni niewierzący
powstanie 2011

Edytowane przez jahgoda
Czas edycji: 2008-09-02 o 20:03 Powód: literówki..
jahgoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 16:02   #5
furby
Raczkowanie
 
Avatar furby
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mikołów/ K-ce
Wiadomości: 282
GG do furby
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Jeżeli chodzi o ceny biletów, to sugerowałam się wyjazdem mojej koleżanki.
Coroczna wyprawa na 3 miesiące z rezerwacją kosztuje ją 4tys, ale widocznie są tańsze linie=D
__________________
remember the daze
furby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 16:00   #6
AnnWroc
Raczkowanie
 
Avatar AnnWroc
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 223
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

ja sama mialam wyjechać na rok ale niestety nie wyszlo bo spoznilam sie z papierami moja koleżanka natomiast wyjechala na 2 klasę liceum. Udalo jej się tam skonczyć szkole średnią dzięki czemu teraz o rok wczesniej idzie na uniwersytet i nie musi chodzić do 3 klasy ani zdawać matury juz niestety nie mam tamtych linków, ale zasada byla taka, ze placila jakąs kwotę pieniędzy i jechala normalnie do pewnej rodziny, mieszkala z nimi, chodzila do pobliskiej szkoly, dostawala kieszonkowe. Bardzo sobie chwali pobyt i chce tam wracać po studiach. Przed wyjazdem jednak weryfikują Twoje oceny i ma miejsce test z angielskiego, konsultacja z nauczycielem itp. Anglieski trzeba znać naprawdę dobrze, bo jak patrzylam na jej zadania to glowa bolala :P ale jest warto.. ja bardzo zaluje ze się spoznilam no ale coż... Tobie zyczę szczęścia
__________________
'I'm a supergirl and supergirls don't cry'


Życie to sztuka wyboru.
AnnWroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 18:41   #7
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Nie wiem dlaczego, ale Polacy wszyscy albo do NYC albo do Kalifornii chca Ale mniejsza o to.

Wyjazd na miesiac sie nie oplaca, na 2-3 juz tak. Albo z programu au pair, albo work and travel, dostajesz wize J-1, szczegolow niestety nie znam. Powodzenia!
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 17:53   #8
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

hej

Cytat:
Napisane przez 7Kocham7Siebie7 Pokaż wiadomość
Witam ,

zacznę tak: od dziecka marzyłam, żeby mieszkać w Nowym Jorku i od zawsze interesował mnie wyjazd do Stanów. Angielski znam na poziomie podstawowym.


Chciałabym przez ten rok naprawdę bardzo przyłożyć się do nauki języka angielskiego i w przyszłe wakacje wyjechać na miesiąc do Stanów - a jeśli spodobałoby mi się tam, to wyjechać na rok. Z tym, że na ten miesiąc musiałabym wyjechać z jakiejś "organizacji" - na pewno nie z rodzicami (długo musiałabym tłumaczyć, dlaczego ).

W związku z tym mam pytanie: jak załatwia się takie wyjazdy (na miesiąc bądź na rok), ale w których zawierane są też miejsca w szkołach itp. (pomijając zdobycie wizy).


Pozdrawiam serdecznie


P.S. Teraz idę do 1 klasy LO
cztery lata temu bylam tzw. exchange student w USA (wyjechalam po I klasie liceum na rowne 10miesiecy, w PL bylam jakos w wakacje i od wrzesnia wrocilam do swojego LO do IIklasy - czyli niejako stracilam rok) mimo wszystko wyjazd do USA byl jedna z najlepszych decyzji w moim zyciu (haha mozna powiedziec, ze mam druga rodzine za oceanem - czyli mam tam kogo odwiedzac...np. niedawno wrocilam z takiej miesiecznej wizyty ) co jeszcze...sprawa wizy - to zadne utrudnienie. jesli jedziesz jako exchange student to organiacja zalatwia papiery i wize musisz dostac - z tym, ze jest to typ j-20 bodajze, studencki, przyznany na okres twojej nauki - czyli zazwycaj jest to 10miesiecy. by jechac tak po prostu do USA to ubiega sie o wize turystyczna ja bez zadnych dodatkowych papierow i poswiadczen dostalam na 5 lat i ty pewnie tez dostaniesz. a wiz nie zniosa bo USa ma z nich jednak pieniadze (jedynie polityka wizowa nie jest juz tak restrykcyjna jak kiedys)

warto pojechac do USA by zobaczyc, ze Europejczycy maja jakis taki wypaczony obraz Ameryki, a to normalny kraj, wcale nie lepszy

powodzenia
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 22:16   #9
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez pinksandals Pokaż wiadomość
hej
a wiz nie zniosa bo USa ma z nich jednak pieniadze (jedynie polityka wizowa nie jest juz tak restrykcyjna jak kiedys)
Pieniadze sa z tego zadne dla Amerykanow tak szczerze; wizy sa, bo zbyt wiele osob z Polski lamie warunki przyznania wiz.

Cytat:
Napisane przez pinksandals Pokaż wiadomość
warto pojechac do USA by zobaczyc, ze Europejczycy maja jakis taki wypaczony obraz Ameryki, a to normalny kraj, wcale nie lepszy

powodzenia
Hm, normalny, tylko ze wszystko jest tansze i zycie prostsze.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 10:36   #10
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pieniadze sa z tego zadne dla Amerykanow tak szczerze; wizy sa, bo zbyt wiele osob z Polski lamie warunki przyznania wiz.



Hm, normalny, tylko ze wszystko jest tansze i zycie prostsze.
a zycie nie ma byc proste tylko ciekawe
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 17:05   #11
werr.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 283
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

http://ten-months.blogspot.com/

Edytowane przez werr.
Czas edycji: 2008-12-26 o 15:25
werr. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-13, 18:30   #12
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez pinksandals Pokaż wiadomość
a zycie nie ma byc proste tylko ciekawe
Moze jak sie ma kilkanascie - dwadziescia kilka lat, ale wiekszosc osob po 30, 40 itd. ma na glowie dzieci, splaty domu, samochodu, sprawy medyczne, podatkowe, mnostwo innych formalnosci i uwierz, prostota zycia sie bardzo liczy.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 10:07   #13
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Moze jak sie ma kilkanascie - dwadziescia kilka lat, ale wiekszosc osob po 30, 40 itd. ma na glowie dzieci, splaty domu, samochodu, sprawy medyczne, podatkowe, mnostwo innych formalnosci i uwierz, prostota zycia sie bardzo liczy.
pewnie masz racje, bo ja mam jedynie siebie na glowie...ale zbaczamy z tematu.

licealistke zachecam do wziecia udizalu w exchange year
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 16:04   #14
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez pinksandals Pokaż wiadomość
pewnie masz racje, bo ja mam jedynie siebie na glowie...ale zbaczamy z tematu.

licealistke zachecam do wziecia udizalu w exchange year
a trzeba znać perfect język ? płaci się dużo ? i gdzie szukać ? i w jakiej klasie najlepiej jechać ? no i czy ty przez ten rok szkolny tam się uczyłaś ? a potem miałaś dodatkowy rok do nadrobienia w swojej szkole? i jechałaś sama?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 08:17   #15
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

[quote=laza;8998369]a trzeba znać perfect język ? intermediate wystarcza.

płaci się dużo ? szczerze - to nie pamietam, ja na rok jechalam 4 lata temu

i gdzie szukać ? jesli jesteś z Poznania to YL Amicus (mala cherzesciajanska organizacja), a tak w ogole to jest ich pelno...ASSE, ISE, STS, JDJ bachalski, EF...wystarczy poszukac w google

i w jakiej klasie najlepiej jechać ? ja byłam po I LO, znam osoby co wyjechały po II LO. osobiscie wydaje mi sie, ze lepiej jechac po I i miec wiecej czasu do matury.

no i czy ty przez ten rok szkolny tam się uczyłaś ? a potem miałaś dodatkowy rok do nadrobienia w swojej szkole?
idea jest taka, ze jedziesz tam do high school i mieszkasz w rodzince. oczywiscie, ze sie uczysz (prowadzisz zycie normalnego nastolatka w US) legalnie pracowac i tak nie bedziesz mogla (bo i wiza nie ta i z reguly sprzeczne jest to z regulaminami organizacji). poziom nauczania i roznice programowe sprawiaja jednak, ze wracajac do kraju wracasz do nastepnej klasy (czyli jadac po I LO wracasz do II LO, jadac po II wracasz do III) czyli zdajesz mature z rocznikemi nizszym od Ciebie.

i jechałaś sama? w sensie czy z kolezanka czy bez? z tego co wiem to i tak umieszcza was raczej nie w jednej szkole dobrze by bylo, zeby chociaz w jednym stanie. lepiej jechac bez kolezanek - wtedy latwiej bedzie sie zaklimatyzowac.
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 16:42   #16
Electr00
Raczkowanie
 
Avatar Electr00
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 54
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

tak to jedno z moich największych marzeń - taki wyjazd.
jednak raczej nie mogę sobie na nie pozwolić ze względu na koszty, ponieważ jak dla mnie są ogromne. Za rok w USA 4 tyś $ to potworna suma. Wiem, że taki wyjazd zapamiętuje się do końca życia, jednak w moim przypadku to i tak nierealne. Od dawna interesuję się Ameryką, bo wiem jaka jest piękna. Byłam już wiele razy w USA, ale głównie na wakacje, a nie na jakiś dłuższy okres.
Electr00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 15:19   #17
aniulka30
Przyczajenie
 
Avatar aniulka30
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Ja też o tym marze. jestem w II gimnazjum i kiedy przedstawiłam pomysł wyjazdu do USA do liceum rodzice zaczeli się śmiać. Angielski znam perfekcyjnie i nie mam kłopotów z komunikacją z innymi ludźmi. Jest jednak jeden kłopot który tyczy praktycznie wszystkich...KASA . Nie jestem bardzo biedna ale napewno nie stac mnie na taki wyjazd. Kiedy napisałam do jednej organizacji czy są jakieś stypendia to odpisali że niema. Mam tylko jedno pytanko jeżeli mam rodzine w stanach to to coś zmienie? Mogą mi cos załatwić? Czekam na odp.


Pozdro xD
aniulka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 15:30   #18
Kiss xd
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 811
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Wyjazd na miesiąc się nie 'opłaca' .
W tamtym roku byłam w Stanach 4 miesiące i jednak moim zdaniem to troszkę mało ... Ale i tak w niedługim czasie się tam znów wybieramy
Kiss xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:07   #19
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez aniulka30 Pokaż wiadomość
Ja też o tym marze. jestem w II gimnazjum i kiedy przedstawiłam pomysł wyjazdu do USA do liceum rodzice zaczeli się śmiać. Angielski znam perfekcyjnie i nie mam kłopotów z komunikacją z innymi ludźmi. Jest jednak jeden kłopot który tyczy praktycznie wszystkich...KASA . Nie jestem bardzo biedna ale napewno nie stac mnie na taki wyjazd. Kiedy napisałam do jednej organizacji czy są jakieś stypendia to odpisali że niema. Mam tylko jedno pytanko jeżeli mam rodzine w stanach to to coś zmienie? Mogą mi cos załatwić? Czekam na odp.


Pozdro xD
moze sprobuj w innych organizacjach? watpie, zeby ktorakolwiek dawala calosciowe stypendium, ale czesciowe...kto wie? (nie dowiesz sie jak nie sprobujesz!)
rodzina w USA raczej nie pomoze, no chyba, ze poszukaja innych oraganizacji (ktore niekoniecznie maja przedstawicielstwo w PL) i zorientuja sie w dofinansowaniach
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-20, 17:23   #20
Loleczka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Ja tez się podepnę pod ten temat. Od niedawna marzę, żeby wyjechać na rok do USA. Niestety mój angielski to podstawa. Co prawda zapisałam się na dodatkowy angielski, żeby coś rozumieć ale nie jestem pewna czy to wystarczy. Dodatkowo, nie mamy zbyt dużo pieniędzy więc sprawa jest niby zamknięta. Kiedy tylko wspomnę coś o tym w domu każdy się śmieje, że ja w kraju w którym mówi się po angielsku? To nie możliwe!
Zresztą jestem obecnie w II LO i nie jestem pewna czy taki wyjazd byłby korzystny, czy nie. Jeśli mogę prosić o jakieś rady i dobre słowo...
Byłabym wdzięczna.
Loleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 16:38   #21
Esme1444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Hej, ja też jestem w II gimnazjum i już od roku marzę o wyjeździe do Ameryki. U mnie w rodzinie jest tak, że jak przedstawiłam im swoje marzenie, ( które na początku było takie, że pojadę tam dopiero po studiach ) to oczywiście wszyscy zaczęli się śmiać. Dzięki temu forum, i tym wypowiedziom znowu w to wierzę, a tera będę mogła już wyjechać w liceum, po prostu fantastycznie, jestem przeszczęśliwa, dzięki wam Napisałam w swoim marzeniu na innym forum, to zaczęli m prawić kazania, że jestem za młoda, że za miesiąc mi się odmieni i takie tam, a tutaj jest zupełnie inaczej, dziekuję
Esme1444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 21:15   #22
Esme1444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Mam jedną prośbę, czy ktoś mógłby mi odpowiedziec na kilka podstawowych pytań ??
1. Jak to w ogóle jest z tą rodziną? Co jedziemy sobie do jakiejś rodziny? Tam jest normalnie mamusia, tatuś i oni dają nam pokój, jemy z nimi posiłki, rozmawiamy przy stole, korzystamy z tej samej łazienki?
2. Ile trzeba płacić za taki wyjazd, na pewno koszty przelotu, pobytu u nich i swoje oszczędności?
3. Jeśli np. będę chciała iść na imprezę z przyjaciółmi, to co? Mam ich pytać o zdanie? W tym czasie to oni sa moimi rodzicami?
4. Czy we wszystkich liceach jest taka możliwość wyjazdu, czy raczej tylko w dużych miastach?

Wiem, że mam jeszcze minimum 2 lata na zastanowienie się nad tym wszystkim, wtedy juz się pewnie znowu wszystko pozmienia, ale niektóre rzeczy zostaną więc chciałabym po prostu wiedzieć, jak tam jest, jak tam się żyje?
Esme1444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 21:49   #23
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez Esme1444 Pokaż wiadomość
Mam jedną prośbę, czy ktoś mógłby mi odpowiedziec na kilka podstawowych pytań ??
1. Jak to w ogóle jest z tą rodziną? Co jedziemy sobie do jakiejś rodziny? Tam jest normalnie mamusia, tatuś i oni dają nam pokój, jemy z nimi posiłki, rozmawiamy przy stole, korzystamy z tej samej łazienki?
2. Ile trzeba płacić za taki wyjazd, na pewno koszty przelotu, pobytu u nich i swoje oszczędności?
3. Jeśli np. będę chciała iść na imprezę z przyjaciółmi, to co? Mam ich pytać o zdanie? W tym czasie to oni sa moimi rodzicami?
4. Czy we wszystkich liceach jest taka możliwość wyjazdu, czy raczej tylko w dużych miastach?

Wiem, że mam jeszcze minimum 2 lata na zastanowienie się nad tym wszystkim, wtedy juz się pewnie znowu wszystko pozmienia, ale niektóre rzeczy zostaną więc chciałabym po prostu wiedzieć, jak tam jest, jak tam się żyje?
1. tak, jedziesz do tzw host family badz na campus - to juz zalezy od programu. Jesli do rodziny - stajesz sie kims na ksztalt czlonka rodziny - masz pokoj, jadasz posilki z nimi, korzystasz z lazienki, respektujesz zasady panujace w domu.
2. w watku masz wzmianke o kosztach - sa to niemale kwoty dla przecietnego czlowieka [mowie o tych, ktore placisz agencji za wyjazd. sprobuj wstukac w google]
3. Nie tyle rodzicami, a opiekunami. I mieszkajac u nich, jak pisalam wyzej, godzisz sie na pewne zasady - wiec zapewne pytasz o pozwolenie.
4. wydaje mi sie, ze takie wyjazdy sa organizowane nie tyle przez same szkoly [takowe tez zapewne sa], rowniez to czy polska szkola taki rok zagranica uzna za zaliczony przekladajac na polska edukacje zalezy od dobrej woli tejze szkoly - czesto jest to tak, ze masz rok w plecy, jesli idzie o liceum w Pl po powrocie, a przez specjalne agencje - i one glownie dzialaja w wiekszych miastach, ale, zeby skorzystac z takiej uslugi nie musisz z takowego pochodzic.
I to chyba tyle
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 22:58   #24
Loleczka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

1. Tak mieszkasz u Host Family, czyli takiej swojej drugiej rodziny. Oni mają obowiązek karmić cię (oprócz lunchów w dni szkolne), dać ci pokój, miejsce do nauki, łazienkę itp. Jednym słowem masz takie prawa jak prawowity członek rodziny. Jednocześnie masz również obowiązki (wyrzucanie śmieci, sprzątanie po sobie, pomoc w domu, dbanie o porządek w swoim pokoju).
2. No cóż, koszty są wysokie. Nawet bardzo. Jeśli chcesz to wejdź sobie na te stronki:
www.almatur.pl
www.whynotusa.pl
lub po prostu wpisz w google "Rok szkolny w USA." Bądź wejdź tutaj: http://grono.net/chat/#rokwusa/forum/
3. Cóż będziesz musiała się ich pytać o każde wyjście z przyjaciółmi. Jeśli będziesz się dobrze sprawowała to raczej nie będziesz miała z tym problemów. Tak są czymś w stylu rodziców. Podczas trwania takiej "wymiany" jesteś pod opieką host family i lokalnego koordynatora.
4. Cóż ja się przyznam szczerze, że nie słyszałam o takiej szkole w mojej okolicy, która by taki wyjazd proponowała. Wiem natomiast, że w Polsce jest wiele agencji, które się tym zajmują. Najlepiej jest pojechać albo na II albo na III klasę liceum. Przy odrobinie szczęści i dobrej woli amerykańskiej szkoły będziesz mogła dostać diploma. Oczywiście będąc w Stanach Zjednoczonych możesz też napisać GED. To chyba na tyle w razie jakiś pytań pisz.
Loleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 09:40   #25
Esme1444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Hej!

Dziękuje za szybką odpowiedź, szukałam tez już w google, obejrzałam agencję, poczytałam, zobaczyłam zdjęcia jednej z amerykańskich rodzin itd. Wydaje się to byc naprawdę super pomysł. Fakt że to bardzo dużo pieniędzy, ale jeśli już teraz powiem o tym rodzicom, to przez trzy lata coś tam dla mnie uzbieraja Chciałabym jechać właśnie w II LO nie w pierwszej i nie w trzeciej. Poprostu sądzę że tak będzie najlepiej. Mimo to ze zostały mi jeszcze ponad trzy lata, to i tak już mam obawy, nie tyczą się one kolegów, rodziny, domu, czy po prostu Ameryki, tylko samej mnie. Jestem nieśmiała, nie wiem czy sobie tam poradzę, nie wiem czy będę mogła liczyć na jakąś pomoc, no i czy przyszli przyjaciele mnie zaakceptują. Ogólnie ten wyjazd jest naprawdę super pomysłem, ponieważ będzie się miało drugą rodzinę, przyjaciół, czyli będzie kogo potem odwiedzić Nie obchodzi mnie tylko co np. powiedzą moi młodsi koledzy z którymi potem będę w klasie II, a moja przyjaciółka będzie już w III trudno. Jeśli jest taka możliwość, bardzo chciałbym z tego skorzystać. I to tyle. Jeszcze raz bardzo wam dziękuję, będę jeszcze sobie o tym czytać przez najbliższe 3 lata
Esme1444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 18:01   #26
AleksandA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Masz racje, nie przejmuj się, jeżeli będziesz chodzić do klasy z młodszymi i tak wszyscy będą ci zazdrościć, że odważyłaś się i zdecydowałaś pojechać. Wierz mi, że każdy kto decyduje się na wyjazd boi się jak to będzie na początku, że nie dogada się z rodziną goszczącą...
Dlatego najlepiej wybrać taki program który zapewnia nam opiekę koordynatora, on nam pomoże przynajmniej na początku. Ja ze swojej strony mogę polecić ci np. ten program http://whynotusa.pl/programy/program-rok-szkolny-usa/, poczytaj, zadzwoń, napisz i popytaj. Życzę powodzenia i podawaj się, nie pożałujesz
AleksandA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:30   #27
rezmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

A mam pytanie. Powiedzmy wyjeżdżam do USA. Znam język itd. I co jeśli tam się okaże, że możesz zdać maturę? Jest taka możliwość? Chodzi i to, że się okaże, że możesz tam po tym roku dostać dyplom skończenia liceum?
rezmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 21:37   #28
monique888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez AleksandA Pokaż wiadomość
Masz racje, nie przejmuj się, jeżeli będziesz chodzić do klasy z młodszymi i tak wszyscy będą ci zazdrościć, że odważyłaś się i zdecydowałaś pojechać. Wierz mi, że każdy kto decyduje się na wyjazd boi się jak to będzie na początku, że nie dogada się z rodziną goszczącą...
Dlatego najlepiej wybrać taki program który zapewnia nam opiekę koordynatora, on nam pomoże przynajmniej na początku. Ja ze swojej strony mogę polecić ci np. ten program http://whynotusa.pl/programy/program-rok-szkolny-usa/, poczytaj, zadzwoń, napisz i popytaj. Życzę powodzenia i podawaj się, nie pożałujesz
Moja koleżanka pojechała do liceum z biura why not usa i była bardzo zadowolona. Trafiła na bardzo fajną rodzinę z którą nadal utrzymuje kontakt
monique888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 00:30   #29
zuziazla
Raczkowanie
 
Avatar zuziazla
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 362
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Hej, zdałam w maju maturę i prawdopodobnie wyjeżdżam do Stanów. Chciałabym tam pójść do szkoły, ale nie bardzo orientuję się w ich systemie edukacyjnym. Jak to wygląda? Do jakiej szkoły mogę tam iść?
__________________
Blog o życiu na Sycylii: http://zuzka3.blogspot.it/

MY - 20.11.
zuziazla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 01:06   #30
twitty93
Przyczajenie
 
Avatar twitty93
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: NJ
Wiadomości: 2
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Po maturze juz tylko college. :P
twitty93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-27 23:04:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.