Aparaty ortodontyczne cz.XIII - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-04, 19:11   #4411
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ciekawe czy moje zęby też będą się tak dobrze prezentować
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 19:12   #4412
Duniaa
Raczkowanie
 
Avatar Duniaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 47
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez 3bit Pokaż wiadomość
Też 17 czerwca zakładam aparat. Już się nie mogę doczekać i odliczam dni!
Miejmy nadzieje, że ten dzień będzie dla nas szczęśliwy. Haha
__________________
aparatka
góra - 17.06.2013
dół - 14.10.2013
Duniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 19:21   #4413
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ciekawe czy moje zęby też będą się tak dobrze prezentować
Oby, oby, i oby moje tak wyglądały. Są boskie.
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 20:20   #4414
PanterkowaDolly
Raczkowanie
 
Avatar PanterkowaDolly
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 350
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

@na piękne zęby i super efekt

Też jestem bardzo ciekawa jak to będzie już po, a jeszcze nawet nie mam aparatu Ale również odliczam czas do założenia. Ciekawe jak szybko minie mi fascynacja aparatem
__________________
Aparatka
góra: 29.06.2013r.
dół: 29.01.2014r.

06.04.2010
PanterkowaDolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 08:00   #4415
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Moje wyciągi mnie zabijają. Mam bardzo mocne wyciągi na 1,2 i 3 z prawej strony i okrutnie, okrutnie za każdym razem po ich noszeniu boli mnie głowa, do tego stanu, że po miesiącu ich noszenia wciąż nie jestem przyzwyczajona. Do tego między 2 a 3 zrobiła mi się kosmiczna przerwa, ogromna! A orto zaplanowała zdejmowanie aparatu na lipiec. Nie wiem, jak ona to chce zrobić, skoro 3 lata zajęło jej doprowadzane zębów do tego stanu, a tu jeszcze troche krzywo i tu też... Na szczeście zniknęła asymetria!
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 09:47   #4416
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cześć wszystkim
Za kilka miesięcy (sierpień/wrzesień) zamierzam zabrać się za moje zęby Chcę założyć sobie aparat, ale nie znam się... Jedynie co mi wpadło w oko to zwykły aparat i Damon, różnica to jakieś 600zł (wzorując się na jednej ze stron). Jaka jest różnica? Szybszy efekt i rzadsze wizyty? Warto dołożyć? Czy zwykły wystarczy.
Czytam jeszcze o samoligatrującym, ceramicznym itp. Potrzebuję opinii, który warto wybrać, aby być zadowolonym, ale też żeby nie przepłacić. Efekty adekwatne do ceny.

Możecie polecić kogoś dobrego i sprawdzonego z Poznania lub okolic?
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 10:37   #4417
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Za kilka miesięcy (sierpień/wrzesień) zamierzam zabrać się za moje zęby Chcę założyć sobie aparat, ale nie znam się... Jedynie co mi wpadło w oko to zwykły aparat i Damon, różnica to jakieś 600zł (wzorując się na jednej ze stron). Jaka jest różnica? Szybszy efekt i rzadsze wizyty? Warto dołożyć? Czy zwykły wystarczy.
Czytam jeszcze o samoligatrującym, ceramicznym itp. Potrzebuję opinii, który warto wybrać, aby być zadowolonym, ale też żeby nie przepłacić. Efekty adekwatne do ceny.

Możecie polecić kogoś dobrego i sprawdzonego z Poznania lub okolic?
Dobranie odpowiedniego aparatu to bardzo indywidualna sprawa. Myślę, że najbardziej kompetentną osobą będzie ortodonta u którego rozpoczniesz leczenie i do niego możesz skierować powyższe pytania. Sama możesz poczytać w internecie o poszczególnych typach aparatów, ale raczej nikt nie udzieli Ci odpowiedzi jaki wybrać, musisz podjąć taką decyzje z lekarzem. Od siebie dodam tylko, że Damon to typ aparatu samoligaturującego (a nie trzecia kategoria ) więc do wyboru masz pomiędzy ligaturą, a samoligaturą, a w dalszej kolejności zamki metalowe bądź estetyczne. Wszystkie mają plusy i minusy o których możesz poczytać tutaj na wątku bądź zapytać konkretnych osób o konkretne aparaty. O aparatach samoligaturujących jest też oddzielny wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=438118
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 10:45   #4418
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Dobranie odpowiedniego aparatu to bardzo indywidualna sprawa. Myślę, że najbardziej kompetentną osobą będzie ortodonta u którego rozpoczniesz leczenie i do niego możesz skierować powyższe pytania. Sama możesz poczytać w internecie o poszczególnych typach aparatów, ale raczej nikt nie udzieli Ci odpowiedzi jaki wybrać, musisz podjąć taką decyzje z lekarzem. Od siebie dodam tylko, że Damon to typ aparatu samoligaturującego (a nie trzecia kategoria ) więc do wyboru masz pomiędzy ligaturą, a samoligaturą, a w dalszej kolejności zamki metalowe bądź estetyczne. Wszystkie mają plusy i minusy o których możesz poczytać tutaj na wątku bądź zapytać konkretnych osób o konkretne aparaty. O aparatach samoligaturujących jest też oddzielny wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=438118
dzięki
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 10:52   #4419
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez szafirowa_dama Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.
Madziara, właśnie wczoraj w Media markt kupiłam dokładnie tą, którą masz Ty. Jestem bardzo zadowolona.
Jaki koszt w MM? I ona ma jakieś końcówki zamienne czy sama szczoteczka?
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 18:32   #4420
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
Jaki koszt w MM? I ona ma jakieś końcówki zamienne czy sama szczoteczka?
w sensie glowka? jest jedna w zestawie, teoretycznie ma starczac chyba na kwartal ale przy aparacie nie ma na to szans, mysle ze dwa miesiace to max, zobacze na swojej ale mam ja miesiac i tak po kolorze wlosia widze ze jestem na polowie (jak nie dalej)
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 18:59   #4421
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

dziewczyny mam problem, aparat nosze juz jakis czas, miałam kiedyś założone gomułki-podwyższenia tak zwane po wew stronie zęba. spiłowano mi je 2 miesiące temu bo juz nie były potrzebne, ale kilka dni temu na wizycie oikazały się jednak znów potrzebne... tym razem zalożyli mi je na jedynkach(wew strona) przy podniebieniu. przeżywam koszmar-seplenie. pracuję z ludźmi i nie mogę sobie pozwolic na taka wymowę, wiec dzis zaszłam do gabinetu,wyjaśniam sytuacje a oni mi mowia ze nie mogą tego spiłowac ani zmienic miejsca(wczesniej miałam na trojkach i było ok),jednak trochę popiłowała, myślałam ze bedzie ok, wyszłam z gabinetu, odebrałam telefon i nadal mówie tak samo... w piatek jade tam znów-oni MUSZĄ mi to spiłowac nawet jesli leczenie miałoby się przedłużyc... mogę nosic na noc jakąs wkładke zeby nie zgryzac zamków ale nie mogę tak rozmawiac... czy ktoś miał taką sytuację ?
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 19:36   #4422
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
dziewczyny mam problem, aparat nosze juz jakis czas, miałam kiedyś założone gomułki-podwyższenia tak zwane po wew stronie zęba. spiłowano mi je 2 miesiące temu bo juz nie były potrzebne, ale kilka dni temu na wizycie oikazały się jednak znów potrzebne... tym razem zalożyli mi je na jedynkach(wew strona) przy podniebieniu. przeżywam koszmar-seplenie. pracuję z ludźmi i nie mogę sobie pozwolic na taka wymowę, wiec dzis zaszłam do gabinetu,wyjaśniam sytuacje a oni mi mowia ze nie mogą tego spiłowac ani zmienic miejsca(wczesniej miałam na trojkach i było ok),jednak trochę popiłowała, myślałam ze bedzie ok, wyszłam z gabinetu, odebrałam telefon i nadal mówie tak samo... w piatek jade tam znów-oni MUSZĄ mi to spiłowac nawet jesli leczenie miałoby się przedłużyc... mogę nosic na noc jakąs wkładke zeby nie zgryzac zamków ale nie mogę tak rozmawiac... czy ktoś miał taką sytuację ?
Ja mam takie podwyższania na jedynkach już 3,5 m-ca. Początkowo też sepleniłam strasznie ale po kilku dniach się przyzwyczaiłam i było ok. Nadal je mam mimo, że nie są teraz potrzebne, nie przeszkadzają mi w ogóle. Przyzwyczaisz się i mowa będzie taka jak była, ja z łukiem podniebienny dodatkowo mówię normalnie

Ja mam pytanie z innej beczki... Byłam na wizycie i orto powiedziała, ze trzeba rozszerzyć dół. Czy aparatem da radę to zrobić bo żuchwę przecież gorzej jest poszerzyć niż szczękę ze względu na budowę.... Zapomniałam się zapytać. Nie wiem jak ona to zrobi bo na pierwszej wizycie powiedziała, ze łuk pozostawi taki jaki jest, bo mam zęby na granicy kości, a teraz niby muszę mieć poszerzany...
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 19:43   #4423
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dopiero teraz zaczynam lubieć mój aparat Patrzę i własnym oczom nie wierzę... Zrobiłam dziś pierwsze zdjęcie od założenia aparatu do porównania efektów i jestem w szoku.

Miałam wczoraj pierwszą wizytę i ortodontka była bardzo zdziwiona kiedy powiedziałam jej, że przez prawie 2 tygodnie bolały mnie zęby. Potem zajrzała w paszczę i była jeszcze bardziej zdziwiona... powiedziała, że nic dziwnego, że tak bolało, bo zęby przebyły daleką drogę i zrobiły ogromne postępy (przypominam, że założyłam aparat dopiero 1,5 miesiąca temu)

Zmieniła tylko gumki, drut zostawiła skoro tak dobrze działa, a co do ciąży powiedziała, że nie będzie najmniejszego problemu, wiele jej pacjentek rodziło w trakcie leczenia Jestem strasznie zadowolona - po raz pierwszy od założenia cieszę się że mam aparat (a psioczyłam na niego okrutnie przez całe 1,5 miesiąca - odwołuję wszystko :P)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1 wizyta.jpg (19,1 KB, 127 załadowań)

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2013-06-05 o 19:44
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 19:48   #4424
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zaczynam lubieć mój aparat Patrzę i własnym oczom nie wierzę... Zrobiłam dziś pierwsze zdjęcie od założenia aparatu do porównania efektów i jestem w szoku.

Miałam wczoraj pierwszą wizytę i ortodontka była bardzo zdziwiona kiedy powiedziałam jej, że przez prawie 2 tygodnie bolały mnie zęby. Potem zajrzała w paszczę i była jeszcze bardziej zdziwiona... powiedziała, że nic dziwnego, że tak bolało, bo zęby przebyły daleką drogę i zrobiły ogromne postępy (przypominam, że założyłam aparat dopiero 1,5 miesiąca temu)

Zmieniła tylko gumki, drut zostawiła skoro tak dobrze działa, a co do ciąży powiedziała, że nie będzie najmniejszego problemu, wiele jej pacjentek rodziło w trakcie leczenia Jestem strasznie zadowolona - po raz pierwszy od założenia cieszę się że mam aparat (a psioczyłam na niego okrutnie przez całe 1,5 miesiąca - odwołuję wszystko :P)
mega efekt! powodzenia w dalszym leczeniu
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 20:01   #4425
3bit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 231
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zaczynam lubieć mój aparat Patrzę i własnym oczom nie wierzę... Zrobiłam dziś pierwsze zdjęcie od założenia aparatu do porównania efektów i jestem w szoku.

Miałam wczoraj pierwszą wizytę i ortodontka była bardzo zdziwiona kiedy powiedziałam jej, że przez prawie 2 tygodnie bolały mnie zęby. Potem zajrzała w paszczę i była jeszcze bardziej zdziwiona... powiedziała, że nic dziwnego, że tak bolało, bo zęby przebyły daleką drogę i zrobiły ogromne postępy (przypominam, że założyłam aparat dopiero 1,5 miesiąca temu)

Zmieniła tylko gumki, drut zostawiła skoro tak dobrze działa, a co do ciąży powiedziała, że nie będzie najmniejszego problemu, wiele jej pacjentek rodziło w trakcie leczenia Jestem strasznie zadowolona - po raz pierwszy od założenia cieszę się że mam aparat (a psioczyłam na niego okrutnie przez całe 1,5 miesiąca - odwołuję wszystko :P)
Ależ postęp!
3bit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 20:04   #4426
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zaczynam lubieć mój aparat Patrzę i własnym oczom nie wierzę... Zrobiłam dziś pierwsze zdjęcie od założenia aparatu do porównania efektów i jestem w szoku.

Miałam wczoraj pierwszą wizytę i ortodontka była bardzo zdziwiona kiedy powiedziałam jej, że przez prawie 2 tygodnie bolały mnie zęby. Potem zajrzała w paszczę i była jeszcze bardziej zdziwiona... powiedziała, że nic dziwnego, że tak bolało, bo zęby przebyły daleką drogę i zrobiły ogromne postępy (przypominam, że założyłam aparat dopiero 1,5 miesiąca temu)

Zmieniła tylko gumki, drut zostawiła skoro tak dobrze działa, a co do ciąży powiedziała, że nie będzie najmniejszego problemu, wiele jej pacjentek rodziło w trakcie leczenia Jestem strasznie zadowolona - po raz pierwszy od założenia cieszę się że mam aparat (a psioczyłam na niego okrutnie przez całe 1,5 miesiąca - odwołuję wszystko :P)
1.5 miesiąca ?! Jestem w szoku, wspaniałe efekty!
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 20:30   #4427
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
Ja mam takie podwyższania na jedynkach już 3,5 m-ca. Początkowo też sepleniłam strasznie ale po kilku dniach się przyzwyczaiłam i było ok. Nadal je mam mimo, że nie są teraz potrzebne, nie przeszkadzają mi w ogóle. Przyzwyczaisz się i mowa będzie taka jak była, ja z łukiem podniebienny dodatkowo mówię normalnie

Ja mam pytanie z innej beczki... Byłam na wizycie i orto powiedziała, ze trzeba rozszerzyć dół. Czy aparatem da radę to zrobić bo żuchwę przecież gorzej jest poszerzyć niż szczękę ze względu na budowę.... Zapomniałam się zapytać. Nie wiem jak ona to zrobi bo na pierwszej wizycie powiedziała, ze łuk pozostawi taki jaki jest, bo mam zęby na granicy kości, a teraz niby muszę mieć poszerzany...
dzięki, trochę mnie pocieszyłas... przeczekam kilka dni jeszcze-to jest straszne

ja mialam lekko poszerzany dół łukiem, zalozyla poprostu jakis specjalny drut ,gumki jakies(tzw slajdy) itp.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 23:37   #4428
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

To dla mnie niesamowite jak ogromne zmiany zachodzą u Was.

U mnie ciągle nie zajmujemy się siekaczami, tylko cały czas przesuwamy kły i układamy resztę zębów. Już drugi miesiąc chodzę z taką ośmiorniczką (czy jak to się tam nazywa, wklejałam tu zdjęcie), po której siekacze ani nie drgną.
Między dwójką a trójką mam chyba już 3 mm szparę po jednej stronie i jeszcze dalej ta trójka nie jest przesunięta.

Już nawet przestałam tak zaglądać w lusterko, skoro wiem, że moje jedynki i dwójki, na których rzecz jasna najbardziej mi zależy, nie przesuwają się w ogóle.

Edytowane przez szafirowa_dama
Czas edycji: 2013-06-05 o 23:39
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 06:20   #4429
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
dziewczyny mam problem, aparat nosze juz jakis czas, miałam kiedyś założone gomułki-podwyższenia tak zwane po wew stronie zęba. spiłowano mi je 2 miesiące temu bo juz nie były potrzebne, ale kilka dni temu na wizycie oikazały się jednak znów potrzebne... tym razem zalożyli mi je na jedynkach(wew strona) przy podniebieniu. przeżywam koszmar-seplenie. pracuję z ludźmi i nie mogę sobie pozwolic na taka wymowę, wiec dzis zaszłam do gabinetu,wyjaśniam sytuacje a oni mi mowia ze nie mogą tego spiłowac ani zmienic miejsca(wczesniej miałam na trojkach i było ok),jednak trochę popiłowała, myślałam ze bedzie ok, wyszłam z gabinetu, odebrałam telefon i nadal mówie tak samo... w piatek jade tam znów-oni MUSZĄ mi to spiłowac nawet jesli leczenie miałoby się przedłużyc... mogę nosic na noc jakąs wkładke zeby nie zgryzac zamków ale nie mogę tak rozmawiac... czy ktoś miał taką sytuację ?
ja nie zgodziłam się na podwyższenie na jedynkach i dostałam wkładkę, którą wyjmowałam do jedzenia i do rozmów z ludźmi

a poza tym to zbliżam się do końcówki leczenia teraz żałuję, że zdjęć na początku nie zrobiłam

Edytowane przez 201704210903
Czas edycji: 2013-06-06 o 06:23
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-06, 09:09   #4430
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Powiem Wam, że jestem w szoku co do tego podnoszenia na jedynkach. A mianowicie chodzi mi o zmiany w wymowie. Bo gdy rozpoczynałam leczenie to podkreślałam kilkakrotnie, że dorabiam sobie pracując głosem i że moja wymowa nie może się zmienić. Gdy moja orto wspomniała, że w dalszym planie leczenie musimy podnieść zgryz właśnie przez te nakładki na jedynki, to również zapewniała, że w 100% nie wpłynie to na zmianę wymowy i nie wiem co teraz.

Mam teraz założone cementowe nakładki na szóstki i one rzeczywiście nie zmieniły wymowy, ale skoro mówicie, że założone na jedynkach zmieniają, to kurcze nie wiem co to będzie.
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 09:11   #4431
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez szafirowa_dama Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że jestem w szoku co do tego podnoszenia na jedynkach. A mianowicie chodzi mi o zmiany w wymowie. Bo gdy rozpoczynałam leczenie to podkreślałam kilkakrotnie, że dorabiam sobie pracując głosem i że moja wymowa nie może się zmienić. Gdy moja orto wspomniała, że w dalszym planie leczenie musimy podnieść zgryz właśnie przez te nakładki na jedynki, to również zapewniała, że w 100% nie wpłynie to na zmianę wymowy i nie wiem co teraz.

Mam teraz założone cementowe nakładki na szóstki i one rzeczywiście nie zmieniły wymowy, ale skoro mówicie, że założone na jedynkach zmieniają, to kurcze nie wiem co to będzie.
poproś o nakładkę zamiast podnoszenia na jedynkach - ja tak zrobiłam i jak musiałam w pracy dzwonić to wyjmowałam nakładkę
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 09:44   #4432
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
dziewczyny mam problem, aparat nosze juz jakis czas, miałam kiedyś założone gomułki-podwyższenia tak zwane po wew stronie zęba. spiłowano mi je 2 miesiące temu bo juz nie były potrzebne, ale kilka dni temu na wizycie oikazały się jednak znów potrzebne... tym razem zalożyli mi je na jedynkach(wew strona) przy podniebieniu. przeżywam koszmar-seplenie. pracuję z ludźmi i nie mogę sobie pozwolic na taka wymowę, wiec dzis zaszłam do gabinetu,wyjaśniam sytuacje a oni mi mowia ze nie mogą tego spiłowac ani zmienic miejsca(wczesniej miałam na trojkach i było ok),jednak trochę popiłowała, myślałam ze bedzie ok, wyszłam z gabinetu, odebrałam telefon i nadal mówie tak samo... w piatek jade tam znów-oni MUSZĄ mi to spiłowac nawet jesli leczenie miałoby się przedłużyc... mogę nosic na noc jakąs wkładke zeby nie zgryzac zamków ale nie mogę tak rozmawiac... czy ktoś miał taką sytuację ?
Ja miałam podniesienie zgryzu za górnymi jedynkami. Nie był to doklejony kompozyt tylko akrylowa płytka na stałe. W każdym razie efekt był taki sam. Przez pierwszy tydzień był to koszmar, bo moja wymowa była straszna. Potem niby było trochę lepiej ale dalej strasznie sepleniłam. Po około 2 miesiącach nauczyłam się z tym mówić w miarę zrozumiale, a pod koniec jej noszenia prawie całkowicie normalnie. Nosiłam to pół roku. Ale co przeżyłam sepleniąc to moje Inna sprawa, że efekty w leczeniu przez tą płytkę były rewelacyjne
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 10:23   #4433
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zaczynam lubieć mój aparat Patrzę i własnym oczom nie wierzę... Zrobiłam dziś pierwsze zdjęcie od założenia aparatu do porównania efektów i jestem w szoku.

Miałam wczoraj pierwszą wizytę i ortodontka była bardzo zdziwiona kiedy powiedziałam jej, że przez prawie 2 tygodnie bolały mnie zęby. Potem zajrzała w paszczę i była jeszcze bardziej zdziwiona... powiedziała, że nic dziwnego, że tak bolało, bo zęby przebyły daleką drogę i zrobiły ogromne postępy (przypominam, że założyłam aparat dopiero 1,5 miesiąca temu)

Zmieniła tylko gumki, drut zostawiła skoro tak dobrze działa, a co do ciąży powiedziała, że nie będzie najmniejszego problemu, wiele jej pacjentek rodziło w trakcie leczenia Jestem strasznie zadowolona - po raz pierwszy od założenia cieszę się że mam aparat (a psioczyłam na niego okrutnie przez całe 1,5 miesiąca - odwołuję wszystko :P)
super efekt
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 13:22   #4434
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Widać każdy się przyzwyczaja w swoim tempie. Mi to zajęło prawie 3 tygodnie i mówiłam już normalnie. Do łuku przyzwyczaiłam się szybciej. W każdym bądź razie nie jest to straszne i nie trwa wiecznie

Ponawiam pytanie o poszerzenie dolnego łuku samym aparatem. U mnie zęby mieszczą się wszystkie, ale góra nie pasuje do dołu, po prostu jest za duża względem żuchwy, 4 górne miałam już usunięte a i tak chyba za mało

Zrobiłam dziś zdjęcia po 5 miesiącach noszenia. Niesamowite co te aparaty potrafią Sporo jeszcze do zrobienia, ale i tak już mi się podoba, taki szeroki uśmiech
Dopiero teraz widzę, że mam jedną jedynkę dłuższą i szerszą, będę musiała ją podpiłować i dorównać do drugiej.
Muszę się tylko wybrać na piaskowanie, przed lustrem nie widać takiego osadu co na zdjęciach, masakra

Edytowane przez misz_masz
Czas edycji: 2013-06-12 o 19:19
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 13:43   #4435
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
Widać każdy się przyzwyczaja w swoim tempie. Mi to zajęło prawie 3 tygodnie i mówiłam już normalnie. Do łuku przyzwyczaiłam się szybciej. W każdym bądź razie nie jest to straszne i nie trwa wiecznie

Ponawiam pytanie o poszerzenie dolnego łuku samym aparatem. U mnie zęby mieszczą się wszystkie, ale góra nie pasuje do dołu, po prostu jest za duża względem żuchwy, 4 górne miałam już usunięte a i tak chyba za mało

Zrobiłam dziś zdjęcia po 5 miesiącach noszenia. Niesamowite co te aparaty potrafią Sporo jeszcze do zrobienia, ale i tak już mi się podoba, taki szeroki uśmiech
Dopiero teraz widzę, że mam jedną jedynkę dłuższą i szerszą, będę musiała ją podpiłować i dorównać do drugiej.
Muszę się tylko wybrać na piaskowanie, przed lustrem nie widać takiego osadu co na zdjęciach, masakra

Patrze, patrze... i nie widzę Gdzie ten osad?
Śliczne ząbki
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 18:47   #4436
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja też nie widzę osadu
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 19:36   #4437
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

I ja też nie
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 21:46   #4438
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

ja też nie widzę osadu

ally5 aż serce rośnie świetne efekty

dzisiaj byłam na zmianie druta i znowu zęby mnie bolą ale mojemu orto efekty jakie osiągnęły moje zębole też się podobały, więc się podbudowałam
i pytałam go o wizyty u stomatologa i powiedział, że nie muszę chodzić, bo jak coś się będzie działo to on mi powie

jeszcze mam pytanie do was trochę z innej beczki ma któraś z was szczoteczkę soniczną mam w planach kupić irygator i znalazłam taki ze szczoteczką soniczną w całkiem fajnej cenie
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 22:00   #4439
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
ja nie zgodziłam się na podwyższenie na jedynkach i dostałam wkładkę, którą wyjmowałam do jedzenia i do rozmów z ludźmi

a poza tym to zbliżam się do końcówki leczenia teraz żałuję, że zdjęć na początku nie zrobiłam
jeżeli do nastęonego tygodnia nie zaczne normalnie mówic( a myślę ze nie zacznę) to jade w poniedziałek aby mi je spiłowali i tez dali taka wkładkę. myslalam o tym wczoraj ,szukałam alternatywy jakiejs. orto powiedziala ze tak musi byc bo w nocy zeby sie zaciskaja itp itp, wiec na noc moge taka wkladke bez problemu nosic. no jest mi teraz tak wstyd a ja pracuję 'mówiąc', rozmawiam z ludźmi bez przerwy...

z miejsca daja taka wkładkę czy robi się ja na 'zamówienie' ?
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-07, 06:24   #4440
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
jeżeli do nastęonego tygodnia nie zaczne normalnie mówic( a myślę ze nie zacznę) to jade w poniedziałek aby mi je spiłowali i tez dali taka wkładkę. myslalam o tym wczoraj ,szukałam alternatywy jakiejs. orto powiedziala ze tak musi byc bo w nocy zeby sie zaciskaja itp itp, wiec na noc moge taka wkladke bez problemu nosic. no jest mi teraz tak wstyd a ja pracuję 'mówiąc', rozmawiam z ludźmi bez przerwy...

z miejsca daja taka wkładkę czy robi się ja na 'zamówienie' ?
tam gdzie chodzę miałam wyciski i wkładka była za tydzień do odbioru
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.