Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-21, 18:01   #1
PineApplee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2

Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)


Witajcie.
Ostatnimi czasy zastanawiałam się, gdzie mogłabym dodać zdjęcia do oceny i padło impulsywnie na wizaz Chciałabym Wam pokazać kilka swoich zdjęć, które zrobiłam Nikonem D40. Raczkuję w fotografii, więc chętnie przyjmę wszelaką krytykę i pomocne rady.

http://www.fotosik.pl/u/pineapplee/album/1493488
Wszystko jest w tym albumie.

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam, PineApplee
PineApplee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 18:40   #2
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

Cytat:
Napisane przez PineApplee Pokaż wiadomość
Witajcie.
Ostatnimi czasy zastanawiałam się, gdzie mogłabym dodać zdjęcia do oceny i padło impulsywnie na wizaz Chciałabym Wam pokazać kilka swoich zdjęć, które zrobiłam Nikonem D40. Raczkuję w fotografii, więc chętnie przyjmę wszelaką krytykę i pomocne rady.

http://www.fotosik.pl/u/pineapplee/album/1493488
Wszystko jest w tym albumie.

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam, PineApplee
hej zdjęcia są niestety nudne, głównie przez to, że źle skadrowane i obiekty mało kreatywnie pokazane. Większość rzeczy umieszczasz w centrum kadru bez konkretnej przyczyny - to błąd.
Fajnie, że można szybko podglądnąć po prawej ustawienia, więc tak:
- nie rozumiem, czemu w pierwszym zdjęciu użyłaś tak krótkiej ogniskowej (18) do sfotografowania tak małego obiektu. z prawej włazi Ci rozmymłany oset odwracając uwagę od tematu zdjęcia.
- na zdjęciu z robaczkiem i kurą czasy masz 1/50-1/80 co okazało się niewystarczające, bo obiekty są lekko ruszone, zwłaszcza kura coś niewyraźna. Jak masz w obiektywie żywe stworzenie nie potrafiące pozować, należałoby skrócić czas by wyszły ostre. Tu masz np. bardzo krótki czas, przez co udało się złapać ruchliwego owada http://www.fotosik.pl/u/pineapplee/z.../album/1493488 . przeszkadza mi w nim troszkę, że 'oczy' nie są również ostre no ale tak czy siak jest to moim zdaniem najlepsze zdjęcie z zestawu
- najgorsze zdjęcie to jabłko, zupełnie nieciekawe
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 18:58   #3
PineApplee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

SALIX - bardzo dziękuję za szczerą opinię
Postaram się w kolejnych wyprawach poszukiwać ciekawszych obiektów i lepiej je kadrować, a także ustawiać poprawniej parametry.
Jak to mówią trening czyni mistrza.
W najbliższym czasie dojdzie mi jakaś książka od brata. Mam nadzieję, że będzie tam wyjaśnione wszystko czarno na białym. Postaram się jeszcze poszukać stron w internecie z ciekawymi artykułami na ten temat.

Ważka łapana dosłownie w locie, to i na ustawianie nie było czasu, a obróbki nie umiem robić, choć zamierzam przysiąść i do tego

Jeżeli ma jeszcze ktoś ochotę komentować, to śmiało. Przyda się wszystko
PineApplee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 19:05   #4
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

Cytat:
Napisane przez PineApplee Pokaż wiadomość
SALIX - bardzo dziękuję za szczerą opinię
Postaram się w kolejnych wyprawach poszukiwać ciekawszych obiektów i lepiej je kadrować, a także ustawiać poprawniej parametry.
Jak to mówią trening czyni mistrza.
W najbliższym czasie dojdzie mi jakaś książka od brata. Mam nadzieję, że będzie tam wyjaśnione wszystko czarno na białym. Postaram się jeszcze poszukać stron w internecie z ciekawymi artykułami na ten temat.

Ważka łapana dosłownie w locie, to i na ustawianie nie było czasu, a obróbki nie umiem robić, choć zamierzam przysiąść i do tego

Jeżeli ma jeszcze ktoś ochotę komentować, to śmiało. Przyda się wszystko
pobaw się trochę - nawet banalny przedmiot pokazany z kąta innego niż ogląda się go na co dzień może być ciekawy. Zdjęcie ostów - może z perspektywy żaby w trawie?
A podstawowa obróbka (typu kontrast, temperatura światła, krzywe, umiejętna konwersja do czerni i bieli itp.) to niestety podstawa, ale to też jest do wyczytania.
Powodzenia
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 21:44   #5
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

Też trochę się dołącze Szukaj czegoś ciekawszego od jabłek, ja nawet do pierwszych zdjęć czymkolwiek nie dodałabym jabłka gdybym chciała usłyszeć opinie. W końcu co za problem podejść do jabłoni z 'luszczankom' i cyk - jest jabłko. Piesek słodki ale za bardzo wycięte uszy, kura nieostra (polecam tryb av, który na powietrzu sam dostosuje właściwy cz migawki. z początku bawiłam się w M w swojej nowej 'luszczance', ale szybko pojęłam że nie muszę bać się av i żal marnować klatek na zbyt ciemne/prześwietlone zdjęcia, gdy przechodzę ze słońca do cienia itp. A gdy się spieszę by cyknąć zdjęcie to niepotrzebna strata czasu i ulotnej chwili na zmianę tak szczegółowego parametru.)
Z kompaktu też niestety zostały mi awersje do av i do zmiany iso - z początku - pamiętaj że w końcu po coś płacisz by to iso było funkcjonalne, więc nie bój się go zmienić! Używam góra 800, w domu często 640, na zewnątrz 100 bywa dużo za dużo w słońcu bo mam cholernie jasny obiektyw i czas migawki kończy mi się na 1/4000 a marzeniem byłoby 1/8000.. Ważka fajna, mój obiektyw niestety nie doostrzyłby na tak blisko a kocham makro (>_<) (chyba że wycięłabym ale wolałabym owada w pełnej klatce), chociaż trochę źle wykadrowałaś tego owada - zbyt dużo nieba, zbyt bardzo zniosło go na prawą stronę.. Kwiatki robaczki czy co to tam są baardzo przeciętne - nie chcę się chwalić czy co, bo nie ma czym, ale nie bój się tego rozpłaszczyć na ziemi.. ja tego ślimaka znalazłam dopiero po 50 zdjęciu kwiatków na samej tylko tej łące, na maleńkim drzewku.. Ale to było starym kompaktem, to tym bardziej propsy (ten to przynajmniej makro miał w obiektywie grr)
link 1 link 2 (ten 2 nową 'luszczaną', przypadkiem takie wyszło xD)
Więc chodź i rób dużo zdjęć.. i miej porządną i ostrą kolekcję zanim stworzysz temat, i kadruj dobrze. Powodzenia
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 23:06   #6
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

i ja się podepnę. stawiam pierwsze kroki, potrzebuję ocen fachowców
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0675.jpg (203,8 KB, 102 załadowań)
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'

Edytowane przez uparta Marti
Czas edycji: 2013-09-03 o 23:10
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 15:38   #7
nie_sforna
Przyczajenie
 
Avatar nie_sforna
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

Dodaj więcej Jak dla mnie eksta.
nie_sforna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 18:27   #8
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
i ja się podepnę. stawiam pierwsze kroki, potrzebuję ocen fachowców
Zdjęcie chyli się w lewo, ciemny cień jest za ciemny i detale się w nim zatraciły. przeróbka mogła by być lepsza
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 15:03   #9
asiaaa3
Raczkowanie
 
Avatar asiaaa3
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 175
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
i ja się podepnę. stawiam pierwsze kroki, potrzebuję ocen fachowców
bardzo fajne zdjęcie.
Coś mi tylko nie gra z oknami po prawej stronie, wydają się jakby za jakimś.. dymem? bardzo mało tam w nich czerni w porównaniu do okien po tamtej stronie.
Ładny kontrast lewej i prawej stronie, a koleżance wyżej, która twierdzi, że nie widać szczegółów lewej strony proponuję skalibrować monitor.;P
asiaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 15:11   #10
Giaconda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

No, z tym kadrowaniem (mówię a autorce wątku), to i ja zobaczyłam, że trochę nie tak, a niespecjalnie znam się na fotografii, chociaż lubię popatrzeć. W każdym razie ćwicz, ćwicz.
Giaconda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 15:34   #11
asiaaa3
Raczkowanie
 
Avatar asiaaa3
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 175
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

Ogólnie do ćwiczenia w robieniu zdjęć bardzo pomocne jest oglądanie zdjęć i lekkie wzorowanie się na nich, podpatrywanie. Dużo jest różnych serwisów w internecie gdzie są prezentowane naprawdę świetne fotografie, np:
http://500px.com
asiaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-09, 19:59   #12
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

asiaa3, mój monitor jest b dobrze skalibrowany. Detale może i są ale jak dla mnie za ciemne, nie powiedziałam że ich nie ma
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 20:52   #13
kingaa2407
Wtajemniczenie
 
Avatar kingaa2407
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 322
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

Grunt to się nie poddawać i robić coraz to więcej zdjęć. Po jakims czasie samemu się zauwazy co jest estetyczne, a co mniej
__________________
"Nie oczekuj od dnia tego, co mogą dać jedynie lata.
Ale nie zapominaj, że lata składają się z wielu dni, dlatego nie zmarnuj ani jednego dnia."


Zrzucamy kilogramy...
Dążymy do 60 kg.

Edytowane przez kingaa2407
Czas edycji: 2013-09-09 o 20:57
kingaa2407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 09:56   #14
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

Najbardziej z tych zdjęć podoba mi się ważka Fajnie byłoby,jakbyś na fotki miała jakiś pomysł.Bo teraz są dość nudne...Przedstawiają codzienność pokazaną bez inwencji,takie zdjęcia może zrobić każdy,nawet osoba ,która nie interesuje się fotografią.Ja np uważam że fajne są zdjęcia Takahiro Yamamoto.Jak będzie Ci się chciało-luknij, będziesz wiedziała lepiej,o co mi chodzi
Od strony technicznej się nie wypowiem,bo aż tak bardzo nie siedzę w temacie
A na razie fotografuj,żeby się nauczyć techniki i być w tym biegłą
uparta Marti całkiem fajne zdjęcie
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman

Edytowane przez lalibelle
Czas edycji: 2013-09-12 o 09:58
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 08:27   #15
Olico
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 41
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Najbardziej z tych zdjęć podoba mi się ważka Fajnie byłoby,jakbyś na fotki miała jakiś pomysł.Bo teraz są dość nudne...Przedstawiają codzienność pokazaną bez inwencji,takie zdjęcia może zrobić każdy,nawet osoba ,która nie interesuje się fotografią.Ja np uważam że fajne są zdjęcia Takahiro Yamamoto.Jak będzie Ci się chciało-luknij, będziesz wiedziała lepiej,o co mi chodzi
Od strony technicznej się nie wypowiem,bo aż tak bardzo nie siedzę w temacie
A na razie fotografuj,żeby się nauczyć techniki i być w tym biegłą
uparta Marti całkiem fajne zdjęcie
Jedyne zdjęcie zasługujące na uwagę to to z ważką właśnie.

Zdjęcia są niestety niezwykle przypadkowe - podobnie jak w innych wątkach - PAMIĘTAJ O TECHNICE. To właśnie profesjonalne podejście do tematu techniki (kadrowania, obsługi sprzętu itp) pozwoli Ci robić "dobre" zdjęcia. A przynajmniej takie które zostaną zapamiętane.
Musisz panować nad tym co pojawia się na zdjęciu - żaden element nie może tam się pojawić przez przypadek - musisz wiedzieć dlaczego on tam jest - albo być tych elementów świadoma.

A Bydgoszcz ma dużo ładnych miejsc do robienia zdjęć - chociażby Wyspa Młyńska, czy pod Bydgoszczą - Myślęcinek
Olico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 16:41   #16
laPalma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 43
Dot.: Pierwsze zdjęcia lustrzanką ;)

wydaje mi się, że przydałaby Ci się książka właśnie o podstawowych technikach fotografii, skoro to Twoja pasja powinnaś też pod względem wiedzy się w niej rozwijać
laPalma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:29.