Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-25, 10:15   #2851
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja nie mam zaufania do tego pichtowego wynalazku a już nakładanie jednocześnie z kwasami (lysalpha) może być jakąś mieszanką wybuchową. jeśli naprawdę zależy Ci na tej nafcie, bo Ci pomaga to stosuj ją co drugi dzień na zmianę z lysalphą. Nafta pichtowa nie działa tonizująco na skórę, nie przywraca naturalnego pH po oczyszczaniu dlatego wieczorem po umyciu twarzy też powinnaś użyć tego micela.
Jak używasz lysalphy to na dzień powinnaś dobrać sobie jakiś filtr i używać go po kremie nawilżającym lub zamiast.
Ode mnie to tyle, powodzenia !
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 10:28   #2852
inex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Nad Morzem...
Wiadomości: 72
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

może rzeczywiście zrezygnyję z pichtowego na rzecz lysalpha SVR (co za dużo...)
czy filtr 15 w hydraphrase czy Active c xl nie wystarczy??? dzięki za odp
inex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 10:58   #2853
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Większość osób twierdzi, że mimo tego, że jest jesień najlepiej używać filtra co najmniej spf 30.
Z tego co czytałam, to lysalpha ma niefotouczulające kwasy, więc jeśli nie masz skłonności do przebarwień i twój kontakt ze słońcem zazwyczaj ogranicza się dojścia do pracy i powrotu z pracy (chyba, że wracasz późno i jest już ciemno) to myślą, że możesz zaryzykować, ale to jest tylko moje zdanie i sama musisz ocenić ryzyko.
No i zdarzają się dni, że dużo przebywamy na wolnym powietrzu i wtedy też lepiej mieć w zanadrzu coś mocniejszego.
Jeśli miewasz np piegi, albo po jakiś niedoskonałościach zostają długo utrzymujące się ślady to lepiej nie ryzykować i bezapelacyjnie zaopatrzyć się w wysoki i stabilny filtr .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 12:49   #2854
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mnie pichtowy wogóle nie pomógł

Inex tak jak Dronf napisała musisz sama ocenić jeśli chodzi o filtry.Jedne Wizażanki są ortodoksyjne bardzo i od razu powiedzą 50+ cały rok.Ja nie jestem ortodoksyjna ale używam 50+ jednak nie w przepisowej ilości bo mam tonujący i wyglada koszmarnie w większej ilości.Jeśli się zdecydujesz na filtr to pobiegaj za próbkami bo to nie lada yczyn trafić od razu na ten naj czego Ci zyczębo ja mam kilka pełnowymiarowych i nie bardzo wiem co z nimi zrobić
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-11-25 o 12:51
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 13:20   #2855
joanna tw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początie biochemią

mam nadzieję ze to odpowiednie miejsce do napisania tego postu bo dlugo szukałam)
a wiec tak-wczoraj byłam w warszawskiej sephorze,zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze na krem sisley hydra global + clarins ecran emulsja uv spf 40. Zapytałam więc konsultantki o ten krem sisleya, bo jest to dosyć odżywcza emulsja nawilżająca,którą chcialam stosować pod clarinsa, myślę ze to dobry wybór, mam 29 lat i moja skóra nie sprawia większych problemów prócz suchości, no i wracając do konsultantki, ona oburzona tym ze chcę zakupić te dwa kremy i stosowac je jednocześnie tzn najpierw sisley,a na to clarins,odpowiedziała mi ze żaden z tych kremow nalożonych na twarz nie bedzie działal,bo jeden krem zaabsorbuje dzialanie drugiego i odwrotnie,czy to prawda? czy to jest w tym jakaś prawda? juz od lat stosuję taką taktykę,najpierw cos odżywczego,odczekuję 10 minut i nakladam wysoki filtr,przecież to prawidłowo. A tu wczoraj sie dowiedziałam ze krem na ktory wydaję ponad 600 zl nie bedzie działał, bo zostanie zaabsorbowany przez ten z filtrami, proszę powiedzccie czy to jest prawda? dla porównania podaję sklady sisley i clarins. Czy Waszym zdaniem jest to dobry i wartościowy skladnikowo zestaw?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

sisley hydra global
-water glycerin,isodecyl,neopent anoate,helianthus annus,sunflower,seed oil,hydrolyzed viola tricolor extract,sorbitol,malachit e extract,castanea sativa chesnut,seed extract,dimethicone,cetar yl alcohol,arachidyl alcohol,stevia rebaudiana extract,tocopheryl acetate,panthenol,nylon 12,algae extract-parafin,squalane,benehyl alcohol,phenoxyetanol,arg inine,cetaryl glucoside,carbomer,arachi dyl glucoside,allantoin,potas ium cethyl phosphate,,sodium methylparaben,sorbid acid,thymus mastichina herb oil,lavandula angustifiola oil,tetrasodium edta,sodiumacrylates copolymer,yeast extract,hydrogenated polyisobuthene,salvia officinalis sage oil,polygryceryl 10 stearte, phospholipidis,butylene glycol,methylparaben,pota ssium sorbate,ethylparaben,buty lpraben,propylparabenisob utylparaben,tocopherol

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

no i ten clarins uv ecran spf 40

Cyclopentasiloxane - Water - Aluminum Starch Octenylsuccinate - Polyglyceril-3 Polydimethylsiloxyethyl - Alcohol - Aluminium Hydroxide - Stearic Acid - Sodium Chloride - Peg/Ppg-18/18 Dimethicone ?Tocopheryl Acetate - Fragrance - Disodium EDTA - Butylene Glycol - Glycerin - Pentylene Glycol - Biosaccharide Gum-4 - Thermus Thermophillus Ferment - Lapsana Communis Flower/Leaf/Stem Extract - Camellia Sinensis Leaf Extract - Rhodiola Rosea Root Extract - Phenoxyethanol - Potassium Sorbate - Sodium Lauryl Sulfate.
proszę poradźccie
joanna tw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 16:47   #2856
inex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Nad Morzem...
Wiadomości: 72
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dronf, SzatAnka71 fdzięki chyba nie będę ryzykować z 15-ką i zakupię coś większego lepiej nie ryzykować....,co do reszty moich wybrańców co sadzicie czy to jakos będzie współgrać??

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

jak długo stosowałaś pichtowy? ja od 2 tyg. i wydaje mi się, że pory się trochę oczyściły, ale całkiem mozliwe, że mam już zwidy bo cały czas oglądam ten mój nos. teraz chcę spróbować lysalpha SVR czytałam dużo pochlebnych opinii. tylko nie wiem czy po nim będę mogła stosować Diadermę olejek marchewkowy, żeby ocieplic trochę cerę??
inex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 17:43   #2857
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie Mam zamiar zacząć używać Brevoxylu na trądzik, ale mam też trochę przebarwień, które chciałabym usunąć kwasami. Jak długi odstęp powinnam zrobić między tymi dwoma kuracjami?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-29, 19:25   #2858
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Witajcie Mam zamiar zacząć używać Brevoxylu na trądzik, ale mam też trochę przebarwień, które chciałabym usunąć kwasami. Jak długi odstęp powinnam zrobić między tymi dwoma kuracjami?

24 godziny miedzy brevoksylem a kawsami, czyli na przemian na noc raz kwas raz brevoksyl
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 19:29   #2859
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 19:38   #2860
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy mogę stosowac naprzemiennie Tonik 10% Kwas L- mlekowy i Tonik z kwasem glikolowym 5% - pH 4 obydwa z mazideł. Czytałam, że powinno się stosować jeden kwas w danym czasie, ale czy mogłabym co dwa dni mlekowy i co 2 dni glikolowy??
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 20:53   #2861
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a co byscie powiedzialy o mnie?
lat 24, cera kiedys z wiekszymi problemami, teraz od ponad 2 lat oblepiam sie evra, wiec jest lepiej. broda i czolo niestety w czarnych kropkach. mam problem z tzw. burakiem (zmiana temp, wilgotnosci itp) i z dosc mocnymi cieniami pod oczami.
ostatnio, oczywiscie pod wplywem wizazu, zainwestowalam w BU w wierze, ze jesli prostsze o moze i lepsze. i wyszlo mi tak:
tonik zamienilam na hydrolat z kocanki i bardzo dobrze sie z nim czuje, stosuje rano i wieczorem,
krem lagodzacy z lukrecja z BU tez rano i wieczorem,
dwa razy w tyg tonik z PHA tez za ciosem z BU,
i po odczekaniu 20-30 min rano po kremie filtr 50 z biodermy.
mam wrazenie ze ten krem z lukrecja mnie zapycha, ale narazie twardo tkwie w postanowieniu, ze skoro juz go mam to przeczekam, bo moze to przejdzie i bedzie lepiej.
planuje tez zainwestowac w macerat w kasztanowca na naczynka, bo z wizazu wynika, ze dziala.
pytanie za 100 punktow: co robie zle lub co powinnam, a tego nie robie (jeszcze)?
hoian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-30, 10:26   #2862
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

CERA chyba mieszana...pryszcze od czasu do czasu, zaskórniki to moja zmora


Tonik na noc : Aspirynowy
Na dzień: filtr Babydrem
Do mycia twarzy: żel Babydream czasem peeling z Garniera ( ten nowy)
Rano: pły micelarny Ziaja
podkład: pharmaceris delikatny fluid intensywnie kryjący o przedłużonej trwałości SPF 20
puder:
essence '' mineral''

co robię źle ?
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 17:08   #2863
dianad
Raczkowanie
 
Avatar dianad
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 48
GG do dianad
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cera mieszana, naczynkowa, potwornie zanieczyszczona z milionem zaskórników.
Dzięki wam zmontowałam swoją pielęgnację. Szczególne podziękowania dla
aaaania1989. Proszę, zerknijcie czy jest dobrze, czy może coś poprawić:
- oczyszczanie-
Bioderma Sensibio h2o
- tonizowanie-
Tonik Ziaja phytoaktiv
-
kremowanie na dzień: Effaclar K (na stronie internetowej La Roche Posay było napisane, że jest dobry pod makijaż, czy to znaczy, że mogę używać go na dzień)
- filtr: La Roche Posay Antheliox XL
- kremowanie na noc: Diroseal
Jeżeli to nie pomoże to planuję sięgnąć po Zorac 0,5% na noc i do tego
Rialastil Delskin Intensive na dzień.
i jak?
dianad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 17:22   #2864
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez dianad Pokaż wiadomość
Cera mieszana, naczynkowa, potwornie zanieczyszczona z milionem zaskórników.
Dzięki wam zmontowałam swoją pielęgnację. Szczególne podziękowania dla
aaaania1989. Proszę, zerknijcie czy jest dobrze, czy może coś poprawić:
- oczyszczanie-
Bioderma Sensibio h2o
- tonizowanie-
Tonik Ziaja phytoaktiv
-
kremowanie na dzień: Effaclar K (na stronie internetowej La Roche Posay było napisane, że jest dobry pod makijaż, czy to znaczy, że mogę używać go na dzień)
- filtr: La Roche Posay Antheliox XL
- kremowanie na noc: Diroseal
Jeżeli to nie pomoże to planuję sięgnąć po Zorac 0,5% na noc i do tego
Rialastil Delskin Intensive na dzień.
i jak?
ale Effaklar nie na dzień producent tak pisze,natomiast na Wizażu zdecydowanie odradzają Dziewczyny.Nie ma sensu tego stosować na dzien bo ma kwas.Pod filtr coś innego ,może coś z witaminą C ? Serum z BU albo Active C ?Możesz tez sam filtr.
Effaklar na noc ,w takim razie chyba zamiennie z Dirosealem ale musisz doożyc coś nawilżającego koniecznie bo Cię wysuszy taka kuracja.Diroseal chcesz tylko na policzki?JA robilam tak,że na policzki(tam mam naczynka) używałam Diroseal a resztę Effaklar K Co 2 np noc cos nawilżajacego Koniecznie !
A jaki ten filtr? do cery tłustej?

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

a tu coś o Rilastil https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1007
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2009-12-14 o 17:19
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 19:39   #2865
dianad
Raczkowanie
 
Avatar dianad
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 48
GG do dianad
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Może rzeczywiście trochę przesadziłam z tym Efflaclarem na dzień . To może na dzień Humektan lub Physiogel, a pod oczy na pierwsze zmarszczki Activ C. Co 2 noc po Efflaclar i Diroseal myślę o olejku dr Hauschaki tylko cena mnie trochę odpycha...
Ten filtr jest do cery mieszanej i tłustej.

Edytowane przez dianad
Czas edycji: 2009-12-14 o 19:41
dianad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 20:26   #2866
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez dianad Pokaż wiadomość
Może rzeczywiście trochę przesadziłam z tym Efflaclarem na dzień . To może na dzień Humektan lub Physiogel, a pod oczy na pierwsze zmarszczki Activ C. Co 2 noc po Efflaclar i Diroseal myślę o olejku dr Hauschaki tylko cena mnie trochę odpycha...
Ten filtr jest do cery mieszanej i tłustej.
a co to za olejek...?
używałas już wcześniej filtrów? miałaś próbki czy w ciemno kupujesz?

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość
CERA chyba mieszana...pryszcze od czasu do czasu, zaskórniki to moja zmora


Tonik na noc : Aspirynowy
Na dzień: filtr Babydrem
Do mycia twarzy: żel Babydream czasem peeling z Garniera ( ten nowy)
Rano: pły micelarny Ziaja
podkład: pharmaceris delikatny fluid intensywnie kryjący o przedłużonej trwałości SPF 20
puder:
essence '' mineral''

co robię źle ?
filtr w podkładzie z filtrem Babydream się nie gryzie? nie znam się na tym dobrze ale można mieszać w obrębie jednej firmy filtry chyba

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez hoian Pokaż wiadomość
a co byscie powiedzialy o mnie?
lat 24, cera kiedys z wiekszymi problemami, teraz od ponad 2 lat oblepiam sie evra, wiec jest lepiej. broda i czolo niestety w czarnych kropkach. mam problem z tzw. burakiem (zmiana temp, wilgotnosci itp) i z dosc mocnymi cieniami pod oczami.
ostatnio, oczywiscie pod wplywem wizazu, zainwestowalam w BU w wierze, ze jesli prostsze o moze i lepsze. i wyszlo mi tak:
tonik zamienilam na hydrolat z kocanki i bardzo dobrze sie z nim czuje, stosuje rano i wieczorem,
krem lagodzacy z lukrecja z BU tez rano i wieczorem,
dwa razy w tyg tonik z PHA tez za ciosem z BU,
i po odczekaniu 20-30 min rano po kremie filtr 50 z biodermy.
mam wrazenie ze ten krem z lukrecja mnie zapycha, ale narazie twardo tkwie w postanowieniu, ze skoro juz go mam to przeczekam, bo moze to przejdzie i bedzie lepiej.
planuje tez zainwestowac w macerat w kasztanowca na naczynka, bo z wizazu wynika, ze dziala.
pytanie za 100 punktow: co robie zle lub co powinnam, a tego nie robie (jeszcze)?
wygląda dobrze,możesz dodać jakiś specyfik stricte na naczynka-np ten macerat albo coś z wit C.o tym kremie z lukrecji to chyba kilka dziewczyn na wątku BU pisało że je wysypuje po nim
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 20:47   #2867
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez AniaZ_79 Pokaż wiadomość
Hej mam problem ze swoją skórą, choć mam niewiele ponad 30tkę pojawiają mi się małe drobniutkie zmarszczki, takie kurze łapki próbowałem różnych kremów ale nie pomagają. Czy któraś za was próbowałam już maseczek kolagenowych. Ja znalazłam takie na www.beautyface.pl spróbowała 1 raz jest skuteczny? Wiecie coś wiecej o tych maskach kolagenowych używa ich ktoś dłużej!
No przecież sama ich podobno używasz! Wystarczy wejść na Twój profil https://wizaz.pl/forum/search.php?searchid=20565753 i widać 3 posty i wszystkie 3 o tych maseczkach z tego sklepu - reklama na wizażu jest płatna, a jeśli chcesz oceniać produkt to rób to sumiennie.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 16:12   #2868
02a762bd232df5dffaec6f2e1e731605d63f7be4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie. Siedzę już 3 dzień na biochemii i w końcu proszę Was o fachową pomoc, bo sama nie dam sobie rady.
Mam 31-letnią cerę z odwiecznymi problemami: rozszerzone pory+ ciągle kilka pryszczy, ewentualnie jakaś tam kaszka, do tego wielkie cienie pod oczami i kilka zmarszczek. Prawie zawsze się świecę i mam popękane naczynka w obrębie nosa i troche na brodzie. Poza tym moją odwieczną przypadłością jest rumień - szczególnie podczas stresu. Wychodzą mi wtedy wielkie, nieregularne, czerwone plamy na twarzy, szyi, dekoldzie i udach. Wygląda to dość koszmarnie, np podczas rozmowy kwalifikacyjnej kilkakrotnie pytano czy na pewno nic się ze mną nie dzieje....a dermatolog stwierdziła że do ślubu to muszę iść w golfie ...... Dodam jeszcze, że niedawno rzuciłam palenie, a paliłam lat 13, więc podejrzewam, że moja skóra wygląda na 10 lat starszą.
Jakbyście mogły ocenić moje początki
dzień: redermic + filtr (jeszcze nie wybrałam który, bo strasznie się świecę i mam ściągniętą skórę, czy może być z eucerina fluid matujący spf 50?, czy używanie filtra powoduje, że nie można używać normalnej kolorówki tzn fluidu i pudru?)
noc: eluage lub diacneal (nie mogę się zdecydować) na przemian z nawilżaczem avene HOL
do tego maseczka aspirynowa, do mycia twarzy wieczorem dax z microgranulkami i płyn micelarny na rano z avene.
Na razie stosuję juvit pod oczy na koszmarne cienie i avene HOL - bo czekam do wypłaty.
Proszę Was o ocenę
02a762bd232df5dffaec6f2e1e731605d63f7be4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 19:09   #2869
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość



filtr w podkładzie z filtrem Babydream się nie gryzie? nie znam się na tym dobrze ale można mieszać w obrębie jednej firmy filtry chyba

też się nad tym zastanawiam
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-16, 16:33   #2870
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Używał ktoś kwasu l-mlekowego? (z mazideł). Zamierzam zamówić. Narazie używam od jakiegoś czasu Effaclara Duo. Ale słabo działa. Chcę używać co jakiś czas kwasu mlekowego 10-15%. No i do ciała też. Ale z czym go zmieszać? Wystarczy z samą wodą destylowaną? (mineralną chyba nie?) Czy może z jakiś olejem? ;>
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 19:27   #2871
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja używam l-mlekowego z mazideł w toniku z przepisu mazidłowego, z tymże sugerowane 10% troszkę zwiększyłam tak do 12-14% i ... usunęło mi bliznę na brodzie, której chciałam się pozbyć od dziecka. Rewelacja
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 19:52   #2872
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

podpisuje sie pod mlekowym. zrobilam z przepisu mazidel. w kilka dni zeszly mi gule na brodzie z ktorymi juz wczesniej chcialam isc bo dermatologa do mialam je chyba ze 3 miesiace okropne podskorne bolące fe... raz dwa tonik mleekowy i po sprawie. i nic wiecej sie nie zrobilo
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 19:56   #2873
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Ja używam l-mlekowego z mazideł w toniku z przepisu mazidłowego, z tymże sugerowane 10% troszkę zwiększyłam tak do 12-14% i ... usunęło mi bliznę na brodzie, której chciałam się pozbyć od dziecka. Rewelacja
Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
podpisuje sie pod mlekowym. zrobilam z przepisu mazidel. w kilka dni zeszly mi gule na brodzie z ktorymi juz wczesniej chcialam isc bo dermatologa do mialam je chyba ze 3 miesiace okropne podskorne bolące fe... raz dwa tonik mleekowy i po sprawie. i nic wiecej sie nie zrobilo
Dzięki , tak więc go kupię
A skąd miałyście wodę destylowaną
A jak dodam mocznik zamias kwasu hialuronowego, to nic się nie stanie?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 20:00   #2874
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Oczywiście na efekt musisz trochę poczekać... Mi po miesiącu rozjaśniły się piegi, a po dwóch zeszła blizna.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 20:00   #2875
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hm... chyba nie. kwas takie taka zelowatosc troche, jakby poslizg. jesczce migdalowy podobnie dziala tylko ja musze troche mocniejszy zrobic.

a wode mam z tesco
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 15:23   #2876
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
hm... chyba nie. kwas takie taka zelowatosc troche, jakby poslizg. jesczce migdalowy podobnie dziala tylko ja musze troche mocniejszy zrobic.

a wode mam z tesco
A na jakim dziale ją kupiłaś?

Tak właśnie, mam dylemat... czy kupić migdałowy czy L-mlekowy Chciałabym zrobić też sobie jakiś tonik do ciała.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 00:41   #2877
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

na dziale samochodowym

hm wydaje mi sie ze mlekowy bardziej mi pomogl na pryszcze i byl mocniejszy, migdalowy chyba jest delikatniejszy.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 14:15   #2878
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
na dziale samochodowym

hm wydaje mi sie ze mlekowy bardziej mi pomogl na pryszcze i byl mocniejszy, migdalowy chyba jest delikatniejszy.
aha, dzięki
No to dalej mam dylemat, bo już byłam zdecydowana na migdał
Bo chciałabym w większym stężeniu użyć np. na pięty
Albo może zrobić sobie peeling midałowy...
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 14:30   #2879
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

no to moze na piety tez mocniejszy mlekowy. piiling hm.. dla mnie na piety najlepszya jest gabka syrenka plus maslo shea albo ziajowy krem kakaowy i piety jak policzki a jak masz taki dylemat to popytaj jesczce gdzies albo wez to co sie bardziej oplaca

co moge jeszcze podpowiedziec to ze jak mialam male strupki na buzi to mlekowy je zrzeral i krewka mi leciala, dlatego jakbys miala popękane piety to chyba nie proponuje mlekowwca..
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2009-12-19 o 14:33
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 18:58   #2880
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Skoro mocniejszy, to biorę mlekowy
Podobno można dodać trochę do szamponu, włosy mocno błysczą
A tym mlekowym można sobie zrobić też takie peeling, jakieś łuszczenie jak migdałowym?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.