Dziecko nad wodą - nagie dziecko? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-18, 12:21   #31
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

naga 8-latka - nie, to zdecydowanie nie pasuje
moj syn zawsze - czy to na plazy, czy tez w basenie w przydomowym ogrodku u babci - zawsze w kapielowkach, nie wyobrazam sobie zeby gdzies na powietrzy byl golusienki - a gdyby go cos tam ugryzlo? a inna sprawa ze mi taka estetyka nie odpowiada - intymne czesci ciala nie powinne byc wystawiane na widok publiczny - czy to dziecka czy doroslego

ale ja juz taka jestem, do dzis po ciotkach kraza anegdotkki jak to jako 2dziewczynka nie chcialam chodzic w samych majteczkach, zawsze musialam miec jakas bluzeczke lub sukieneczke, pewnie ta moja wstydliwosc ma wplyw na to ze nie potrafie tez wypuscic nagiego dziecka na podworko
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:47   #32
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Dla mnie też nagość jest naturalna ale nie chodzę nago
Dziecko moje też nie będzie, co z tego że dla mnie w domu jest to słodki widok, obce rozebrane dzieci nie postrzegam jako słodkie tylko rozebrane do rosołu
Dziewczynka majtki i jakaś góra, chłopczyk majtusie.
co z tego że płaska? niejedna płaska mama nosi stanik

A wyżej wspomniany przykład gołej 8latki to totalne przegięcie.
A ja jak mam okazję, to chodzę nago

A dla mnie obcy rozebrany dwulatek, to słodki, niewinny widok. Jak cherubinki Raffaella
Wiadomo,że pisze o małych dzieciach. Takie powyżej 3r.ż. to koniecznie gaciory, choćby dlatego,że takie dziecko już często ma poczucie wstydu.
Ale dla mnie niesmaczny jest stanik u dziewczynki, ktora nawet nie zaczęła dojrzewać, już bym raczej zainwestowała w jednoczęściowy strój-dla osłony przed słońcem. Stanik kojarzy mi się z Lolitką i podkreślaniem cech płciowych i seksualności, której jesdzcze nie ma...
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:24   #33
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
A ja jak mam okazję, to chodzę nago
Ale chyba nie w miejscach publicznych przy innych ludziach?

Tu nie chodzi o to, że dziecko ma nie chodzić nago nigdy i w ogóle. Po domu, po ogrodzonym podwórku przed domem - owszem, niech sobie lata jeśli mu tak wygodnie. Chodzi o puszczanie dzieci nago w miejscach, gdzie są inni, obcy ludzie. Dla mnie to jednak przesada. Sama śpię nago, co nie znaczy, że położyłabym się nago do snu na trawie w parku.

A, no i dla mnie nagie dziecko nie jest słodkie. Wiele razy byłam świadkiem, jak dziecko biegało nagie po plaży, a mocz mu ściekał po nogach. To nie jest urocze.

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2012-06-18 o 13:25
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:43   #34
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale chyba nie w miejscach publicznych przy innych ludziach?
Plaża naturystów, szatnia na basenie, sauna (no w tych dwóch przypadkach może specjalnie się nie rozbieram, ale nie robię paniki, jak mi ręcznik spadnie).

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A, no i dla mnie nagie dziecko nie jest słodkie. Wiele razy byłam świadkiem, jak dziecko biegało nagie po plaży, a mocz mu ściekał po nogach. To nie jest urocze.
W gaciach też by ściekał
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:48   #35
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Plaża naturystów, szatnia na basenie, sauna (no w tych dwóch przypadkach może specjalnie się nie rozbieram, ale nie robię paniki, jak mi ręcznik spadnie)
Ale chodzi mi o miejsca publiczne. Na plaży nagie dziecko (nie tej nudystów) - też byś się rozebrała? Albo w parku przy fontannie? A w takich miejscach puszczają dzieci nago.
W gaciach też by ściekał[/QUOTE]
Ale w pieluszce już nie Ale w gaciach to dziecko siądzie nawet na piasku zasikane i nic. A jak siądzie zasikane gołe, to wszystko mu się przyklei.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 14:10   #36
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
2 lata temu nad morzem pamietam taką fajną rodzinkę z dwójką malutkich dzieci , dzieciaki oczywiscie na golasa
coś tam zeszło na ten temat miedzy mną a moim mężem
a on skomentował to po męsku
'oni są normalni to ten świat jest pop***olny'

po głebszym zastanowieniu sie z nim zgadzam
Podpisuję się.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 14:13   #37
Ewa_Joanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 5
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Ja również uważam, że kostium kąpielowy czy majtki są potrzebne, chociażby ze względów higienicznych. Nie rozumiem jednak oburzenia jakie u niektórych wywołuje gołe dziecko, wiadomo, że już trzylatek zaczyna rozumieć czym jest intymność i dobrze aby wytłumaczyć mu, że "pewnych miejsc" nie pokazuje się publicznie, ale jeżeli się rozbierze to nie ma tragedii
__________________
Ewa_Joanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 15:17   #38
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale chodzi mi o miejsca publiczne. Na plaży nagie dziecko (nie tej nudystów) - też byś się rozebrała? Albo w parku przy fontannie? A w takich miejscach puszczają dzieci nago.
W gaciach też by ściekałAle w pieluszce już nie Ale w gaciach to dziecko siądzie nawet na piasku zasikane i nic. A jak siądzie zasikane gołe, to wszystko mu się przyklei.
Moje dziecko nie nosi pieluch. Nago z chęcią bym ją puściła na plaży. W fontannie nie pozwoliłabym dziecku się kąpać. A co za tym idzie rozbierać przy niejAle naprawdę nie rozumiem dlaczego dziecko 2 letnie nie miałoby polatac na golasa po plaży.
Jak pisała ŁAJKA, to,że ktoś jest tak wicked,że ma zdrożne myśli na widok mojego dziecka to nie znaczy,że ja się mam temu dać zastraszyć. Jak byliśmy mali, w tym wieku się biegało nago i nikomu to nie przeszkadzało.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 16:52   #39
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Jak byliśmy mali, w tym wieku się biegało nago i nikomu to nie przeszkadzało.
Mam zrobione zdjęcie na basenie, byłam naga. I to jest dla mnie kompromitujące, tym bardziej ze rodzice nie widzieli nic złego w pokazywaniu tego zdjęcia innym ludziom (niy rodzina, ale wszystkie ciotki itp), wsadzili do albumu i nie przejmowali się tym jak się czuję. Nie zafunduję dziecku czegoś takiego.

A nie macie nic przeciwko, żeby ktoś obcy zrobił zdjęcie waszemu gołemu 2latkowi?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 17:59   #40
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Hehe,wątek na czasie-Szaja, Ty to masz talent do znajdowania tematów do dyskusji

Ja co roku jestem przerażona widokiem małych dzieci na plaży, które sa goluteńkie. Pomijając na razie kwestie różnych poparańców chodzących po tym świecie, ale ludzie-OCHRONA SKÓRY!
Takiemu maluszkowi powinno się założyć jakiś jasny t-shirt-bezwzględnie,krem ochronny nie wystarczy. No i kapelusik obowiązkowo.
Będąc nad morzem po prostu nie mogłam patrzeć na takie niemowlaczki z białą skórą, któe nie miały na sobie nic ,a raczkowały sobie w pełnym słońcu po kocyku.A wiadomo,że jak rodzinka przyszła na plażę na wczasach,to siedzą min.godzinę,a dla takiego maluszka to stanowczo za długo.

To mnie mierzi na pewno.Natomiast,co komu zakrywac i kiedy....Hmm. Myślę,że dzieci w okresie popieluszkowym powinny mieć na sobie majteczki (jak to tak-siadać gołą pupą na piachu?), ale np.dziewczynki powinny zakrywać "górę" od jakiś 6-7 lat (mniej więcej).
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 18:05   #41
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Dziękuję

Ja bym jeszcze inaczej - jak dziewczynka wyrośnięta, to i wcześniej niż te 6-7 lat.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 19:27   #42
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Moje dzieci - chlopcy 5 i 2,5 (choc ten mlodszy malo jeszcze zapamietuje z moich wywodow) maja wytlumaczone ze siusiak i pupa to ich skarb, a ze nie wolno skarbow nikomu pokazywac to chodzimy w majteczkach lub kapielowkach. Sikawke pokazujemy tylko mamie, tacie i pani doktor jak mamusia jest obok.

Kapielowki sa teraz takie fajne kolorowe, az chce sie nosic. Stroje dla dziewczynek tez sa takie sliczne, nawet przez to az fajnie zalozyc dzieciaczkowi cos ladnego.

Ja tez nie przepadam ze widokiem rozebranych dzieci a juz w miejskiej fontannie jest to dla mnie czysta abstrakcja. W krk tez mamy fontanne w ktorej pluskaja sie maluchy w gorace dni i chyba wlasnie najdziwniejsze jest kiedy takie starsze 8-9 letnie dziewczynki czasem juz zaczynajace rozkwitac sa w samych bawelnianych majteczkach (a rodzice choc czesciej dziadkowie nie widza w tym nic zdroznego)..
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..










Edytowane przez kropka241
Czas edycji: 2012-06-18 o 19:29
kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 20:25   #43
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Mnie w ogóle pomysł wsadzenia dziecka do fontanny szokuje - u nas w centrum 2 są, w obu jakiś chemiczny środek, bo czuć - nie chlro, taki dziwny zapach jest. I rodzice się nie boją tak
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 21:28   #44
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Ok, niech sobie dziecko biega nago skoro rodzicom to nie przeszkadza. Ja sie do cudzych dzieci nie lubię wtrącać.

Nich tylko rodzice pilnują by dzieci nie sikaly gdzie popadnie
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 07:22   #45
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Mnie ostatnio zastanowił ten temat mocno.

Dziecko w wieku lat 4, strój kąpielowy dwuczęściowy, jakby było tam co zakrywać. Matka wyznająca zasadę, że nie pokazujemy, dziecko się powinno wstydzić i uczyć intymności. Rozmawiałam z nią chwilę i cały czas mi oczy wracały do jej biustu, bo widocznie o sobie zapomniała - miała tak wycięty strój, że ledwie przykrywał jej sutki.
Po jakimś kwadransie mąż ją zawołał i poszła do domku. Jak wstała to mi gały wyszły. Miała stringi. Cała dupa na wierzchu.

I gdzie ta intymność i gdzie ten wstyd, ja się pytam?

Jaka to nauka dla córki, nie pytam, bo wiadomo, że żadna.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 08:21   #46
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

kropka uśmiałam się z tego posta co za jak to nazwać dysproporcja
jestem ze względów higienicznych za majteczkami kąpielowymi
z perspektywy mamy dziewczynki (jesteśmy bardzo liberalni w stosunku do nagości) dopiero w tym roku Pola (ma niemal 5 lat) zaczęła odczuwać wstyd niemały wpływ miało na to przedszkole (nadmienię, że rodzice nadal szowinistycznie hodują chłopców - ale to juz inny temat nie noś czarnego bo to chłopacki kolor itp)
JUż w zeszłym roku biegała w strojach jednoczęściowych bo jej sie podobały (dla mnie bikini dla malucha to jakiś kosmos i właśnie to wywołuje niesmaczne skojarzenia lolitkowe) ale zdarzało się jej w majtkach kiedy chciał zdjąć wytłumaczyłam, że są tu inne starsze dzieci a także odmiennej płci i już się wstydzą i mogą czuć się też nieswojo jak ona będzie biegała bez - co innego miałam powiedzieć ...
ogólnie zasady panujące na świecie są dziwne sutki mają wszyscy dlaczego tylko my mamy je chować niektórym mężczyznom do podtrzymania bardziej by się stanik przydał ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 08:36   #47
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
niektórym mężczyznom do podtrzymania bardziej by się stanik przydał ...
.Też prawda

U nas w parku miejskim też jest taki brodzik kamienny, głebokośc może max do kolan-kaczki tam pływają sobie i zawsze w upały dzieciaków pełno,czego też nie mogę zrozumieć. Psy też się tam kąpią...W ogóle dla mnie,nagość "plażowa" jest stosowna w miejscach do tego przeznaczonych-ide na basen,czy nad jeziorka i wiem,że tam porozbierani ludzie.A tu sobie ktoś z roboty wraca przez park,a tu gołę dzieci biegają
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 08:58   #48
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

ja choćby ze wzg. higienicznych jestem za pieluchą kąpielową, czy majteczkami do kąpieli, dla chłopców i jednoczęściowym strojem dla dziewczynki. Ale też prócz wzg higienicznych mam na uwadze też wzg estetyczne, dla mnie biegający dwulatek czy czterolatek to nie słodki widok, tylko raczej dość intymny. I już pomijając tych wszystkich pedofili czy innych zboków, ja nie chciałabym by ktoś oglądał części intymne mojego dziecka. My odkąd synek skończył pół roku, latem korzystamy z dobrodziejstw basenu, kąpielisk ale zawsze miał na sobie do póki korzystał z pieluch to pieluszki do wody, później kąpielówki, lub choćby gdy wszystkie się zużyły to zwykłe majteczki. Często też latał dodatkowo w białej koszulce właśnie ze wzg na delikatną skórę. Tyle jest teraz fajnych kolorowych i ciekawych kąpielówek czy kostiumów, że dziecko moim zdaniem samo chętnie będzie z nich korzystać.
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 09:00   #49
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

u mnie bylo tak: dopoki corka nosila pieluchy, to nad woda tez miala pieluszke, ale te do plywania (huggies little swimmers), sa o wiele wygodniejsze w takich warunkach. potem nosila kapielowki, a nastepnie stroj kapielowy jednoczesciowy.
jestem przceiwniczka puszczania golych dzieci nad woda - sikanie gdzie popadnie to dla mnie wygodnictwo rodzicow, a u dziecka moze sie skonczyc infekcja (dziewczynka seidzaca na piachu i jeszcze sikajaca pod siebie - prosta droga do infekcji). pomijam juz kwestie intymnosci, bo o chyba oczywiste.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-19, 09:07   #50
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Stroje kąpielowe dla dziewczynek są przesliczne właśnie mam zamiar sprawić małej jakiś pod katem wakacji nad morzem. Oczywiście jednoczesciowy, dwuczesciowy to tak jak ktoś wyzej napisał, kojarzy mi sie z lolitka
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 09:54   #51
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
u sikanie gdzie popadnie to dla mnie wygodnictwo rodzicow
Twoja roczna córka wołała siku, gdy miała kąpielową pieluchę na pupie?

Z tego co wiem, dzieci w takich pieluchach też sikają gdzie popadnie, a dokładniej pod siebie...

Pielucha kąpielowa łapie kupsko, nie siku. A nawet jak zrobił mało i po nogach nie pocieknie, to to siku się po zamoczeniu wypłukuje i leci do basenu.

Ja nie widzę różnicy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 09:59   #52
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Kropka, no ale na basenie takie właśnie pieluchy obowiązują .Jeśli coś jest dopuszczone to trzeba to zaakceptować
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 10:04   #53
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Kropka, no ale na basenie takie właśnie pieluchy obowiązują .Jeśli coś jest dopuszczone to trzeba to zaakceptować
Ja nie mówię o pieluchach tylko o konkretnym zdaniu wyżej.

Sikanie w pieluchę kąpielową, to też sikanie gdzie popadnie. Nie widzę powodu, żeby jeździć po innych rodzicach, bo ich roczne dziecko nie ma pieluchy i sika.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 10:05   #54
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ja nie widzę różnicy.
a ja widze
po nogach nigdy jej nie cieklo, zapewniam. ale fakt, ze ona wode uwielbia, wiec pewnie zostawalo w morzu
aaa i wiem do czego sluza te pieluchy - moje dziecko od niemowlaka jest co tydzien na basenie.

naprawde nie widzisz roznicy miedzy sikaniem w pieluche a sikaniem na piasek/kocyk czy gdzie sie tam trafi???

i po nikim nie jezdze. niech kazdy robi jak uwaza. pisalam jak u mnie bylo i co sadze o tym.

Edytowane przez papryczka
Czas edycji: 2012-06-19 o 10:08
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 10:10   #55
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Nie, nie widzę.

A widziałam już nie jedno dziecko sikające w piasek i nie jedno, w tym swoje, sikające w pieluchę tak, że leci po udach, bokiem pieluchy.

Widać jest w tym jakaś wiedza tajemna, bo nie ogarniam.

Efekt końcowy jest dla mnie taki sam - pływam w sikach.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2012-06-19 o 10:12
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 10:35   #56
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość

Sikanie w pieluchę kąpielową, to też sikanie gdzie popadnie. Nie widzę powodu, żeby jeździć po innych rodzicach, bo ich roczne dziecko nie ma pieluchy i sika.
Nikt po nikim nie jeździ
A ja też widzę różnicę-gł.w chęciach rodzica. Jak dziecko nie ma pieluchy,to jest taka trochę ignoracja rodzica,tak jakby nie dbał,nie zastanowił się nawet nad tym,gdzie jego dziecko będzie się załatwiać itp.
A pielucha kąpielowa-jedyny wynalazek dla maluszków pieluszkowych, jest sygnałęm (dla mnie),że rodzic tematu nie olał
Może na plaży inaczej to wszystko się przedstawia,bo np. jeśli dziecko nie wchodzi do wody,a jest upał,to też szkoda,żeby w normalnej pieluszce latał,choć w sumie z takim maluchem nie powinno się tyle siedzieć na tej plaży w tym upale.

No i faktycznie jest tak,że w basenie pływamy w jakieś (uważam,że znikomej) ilości siuśków małych dzieci.No,ale co zrobić-zakazać?To już decyzja pływalni albo nasza-jak zrezygnujemy z odwiedzania takich miejsc.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 11:20   #57
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
[QUOTE=xandra78;347

No i faktycznie jest tak,że w basenie pływamy w jakieś (uważam,że znikomej) ilości siuśków małych dzieci.No,ale co zrobić-zakazać?To już decyzja pływalni albo nasza-jak zrezygnujemy z odwiedzania takich miejsc.[/QUOTE]

Żebys tylko w dziecięcych siuskach plywala to byłoby dobrze
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 14:19   #58
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
Żebys tylko w dziecięcych siuskach plywala to byłoby dobrze
Z naciskiem na słowo "dziecięce"
Ech,basen to naprawdę prawie sterylnośc w porównaniu z morzem,jeziorem itp.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 16:04   #59
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34785274]Mnie w ogóle pomysł wsadzenia dziecka do fontanny szokuje - u nas w centrum 2 są, w obu jakiś chemiczny środek, bo czuć - nie chlro, taki dziwny zapach jest. I rodzice się nie boją tak [/QUOTE]

ja swoim pozwalam moczyc sie ale tylko przy tych wytryskajacych z chodnika. wiadomo nie jest to woda zdrojowa ale zaraz zawsze wracamy do domu i pod prysznic. Pomimo wrazliwej skory nie mielismy zadnych odczynow.
podobnie tez pozwalam moczyc wlosy pod studzienka

jestesmy w centrum codzienie. w zwiazku z tym nie wyobrazam sobie abym za kazdym razem miala im odmawiac kiedy widza jak inne dzieciaki sie bawia.
Acha do samego srodka fontanny nie pozwalam wchodzic bo tam duzo metalowych konstrukcji, wystarczy sie poslizgnac i tragedia gotowa.
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 01:22   #60
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dziecko nad wodą - nagie dziecko?

Jak widzę takie rzeczy to zawsze mnie zastanawia czy matki tych dzieci są fankami szorowania tyłkiem i bożeną po rozgrzanym piachu i czy ojcom przyjemnie z piachem w...
Najwidoczniej tak skoro fundują to swoim dzieciom...

Edytowane przez 201604181004
Czas edycji: 2012-06-20 o 01:26
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.