Targowanie się w sklepach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-16, 19:22   #1
Anielka_
Raczkowanie
 
Avatar Anielka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 136
Unhappy

Targowanie się w sklepach


Witam Was,
Chciałam poruszyc temat, który nurtuje mnie od kilku miesiecy. Mam ekskluzywny sklep z markową odzieżą znanych projektanów, tylko nowe kolekcje, wszystko oryginalne, sklep wyglada pięknie. Moje zderzenie z rzeczywistością przerosło mnie. Wszyscy chcą zebym dawała ciuchy za darmo, dawała mega rabaty, nie 20 zł tylko 100-150zł conajmniej!!! Jak kupią spodnie- chca gratis pasek, torebkę!!! Ciagle to samo ile mi Pani da rabatu, ile, ile, ile, więcej, więcej, więcej.... Daje palec ---> biorą rękę!!! Ludzie błagam Was zlitujcie się nad osobamu, które mają własne sklepy, my też mamy prawo zarobic. To jest nasz jedyny dochód, mamy do opłacenia czynsz (duży), pracowników, rachunki, jak jezdzimy kontraktować odzież to pałcimy za paliwo, nocleg i TEZ CHCEMY ZROBIC NAJBLIŻSZYM PREZENTY NA ŚWIĘTA!!! Ja i tak daję rabaty, opuszczam, ale to z czym sie spotykam to przechodzi ludzkie pojecie.
Mam koleżankę, która jak idzie do sklepu to targuje sie do upadłego, sprzedawcy wolą nie zarobic niż takich ludzi obsługiwać.
Ja juz nie wiem co robic, proszę Was wizażystki w imieniu osób mających sklepy, zlitujcie się!!! My i tak doceniamy stałych klientów, a nie mozemy rozdawać rzeczy w cenia zakupu!!! My z tych pieniedzy żyjemy!!!
Ciekawe jeżeli te osoby założyłyby własne sklepy to czy dawałyby takie rabaty. ostatnio kupiłam sobie sukienkę na sylwestra za 1000zł i Pani mi opuściła 10 zł!!! I od tej pory powiedziałam sobie KONIEC opuszczania 100, 200 zł.

Edytowane przez Anielka_
Czas edycji: 2008-12-16 o 19:26
Anielka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:28   #2
Anielka_
Raczkowanie
 
Avatar Anielka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 136
Dot.: Targowanie się w sklepach

prosze o komentarz
Anielka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:34   #3
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Targowanie się w sklepach

a ja dziś utargowałam 2 zł i byłam zadowolona
a 20 zł czy 100 to dla mnie niepojęte chyba ze ktoś ma taki narzut że jak spuści 100 to nadal ma zysk a czasem tak bywa na jakiś przecenach
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:40   #4
nie jestem samaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 15
Dot.: Targowanie się w sklepach

ja sie nie targuje bo poprostu nie umiem ale moja kumpela zawsze sie targuje raz nawet facet zjechal z ceny o 50 zl
nie jestem samaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:42   #5
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Targowanie się w sklepach

Ja też się nie targuję. Stać mnie na rzeczy z wyższej półki to mnie stać, nie stać mnie to zamiast zachowywać się jak idiotka idę do takiego sklepu na jaki mnie stać a nie błagam o rabat. Dla mnie to żałosne.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:43   #6
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Targowanie się w sklepach

No cóż, ludzie wiedzą, że sklepy mają dużą marżę, więc się targują, co tu komentować.

Ja się nigdy nie targuję- nie umiem i nie lubię. Jest cena, to płacę.
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:44   #7
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Targowanie się w sklepach

jezeli kupujesz sobie sukienke za 1000zl to raczej tak slabo z pieniedzmi u ciebie nie jest moge zadac pytanie jaka jest srednia cena bluzki w twoim sklepie?
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-16, 19:50   #8
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: Targowanie się w sklepach

Ja się nigdy nie targuję. Jeśli jakiś sprzedawca sam mi proponuje, by opuścić cenę, to oczywiście korzystam, ale nigdy sama nie pytam, czy nie sprzedałby mi taniej.
Opuszczanie ceny o 100 zy 200 zł jest dla mnie nie pojęte!

Anielko_ rozumiem Twoją sytuację! Nie daj się tak wyzyskiwać!
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:54   #9
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Targowanie się w sklepach

Anielko, jeśli jest to tylko Twój sklep [np. nie jest częścią sieci] wprowadź może kartę stałego klienta. Choćby taką prostą: typu wizytówka, z miejscem na pieczątki. Zrób wielką reklamę: zbierz X pieczątek dostaniesz Y procent/złotych rabatu. Klientka spyta o rabat - zaproponuj kartę. Myślę, że to uspokoi takie dręczące klientki
Właście im więcej różnych promocji wprowadzisz, tym rzadsze będą pytania o dodatkowe zniżki.

Ja raczej w PL nie targuję się jeśli towar jest pełnowartościowy. Za to zawsze pragnę obniżki jeśli ma jakąś usterkę - i raczej nie kupię tego przedmiotu w pełnej cenie.

Wcale nie uważam, aby targowanie się było nietaktem. U nas nie ma takiego zwyczaju i niezbyt często można coś wywalczyć. Miło by, jednak, było, aby sklepy zaczęły w większym stopniu doceniać zarówno stałych klientów jak i "hurtowe" zakupy.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny



Edytowane przez arrachnee
Czas edycji: 2008-12-16 o 20:00 Powód: dopisek
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:07   #10
bleki00
Rozeznanie
 
Avatar bleki00
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: trn
Wiadomości: 887
Dot.: Targowanie się w sklepach

ja tez nie umiem się targować, nawet na rynku a co dopiero w większych sklepach jakiś czas temu w DDTVN była rozmowa właśnie na temat targowania się: babeczka powiedziała, że w wielu sklepach jest możliwość dostania dodatkowego rabatu- niestety zazwyczaj niewielkiego (ok 5-10 %). A większe można dostać właśnie w butikach i sklepach z ekskluzywną odzieżą. Sama znam osoby, które mimo wysokich zarobków targują się na prawo i lewo,a potem wymieniają się doświadczeniami gdzie kupiły taniej i o ile.
A jeśli dajesz takie wysokie rabaty jak napisałaś to nie dziwię się, że potem każdy o nie pyta (pewnie poczta pantoflowa też działa)!

A swoją drogą postępujesz tak jakby cię było stać na takie opusty cenowe..
bleki00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:27   #11
201701090917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 170
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Ja też się nie targuję. Stać mnie na rzeczy z wyższej półki to mnie stać, nie stać mnie to zamiast zachowywać się jak idiotka idę do takiego sklepu na jaki mnie stać a nie błagam o rabat. Dla mnie to żałosne.
O i ja się z tym zgodzę

Cytat:
Napisane przez Titane Pokaż wiadomość
No cóż, ludzie wiedzą, że sklepy mają dużą marżę, więc się targują, co tu komentować.

Ja się nigdy nie targuję- nie umiem i nie lubię. Jest cena, to płacę.
I z tym też. Nie stać mnie to nie kupuję, ide tam gdzie jest taniej. Mi by było zwyczajnie głupio się targować.
201701090917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-16, 20:41   #12
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Targowanie się w sklepach

To może troszkę "oszukiwać" klientów? Jeżeli chcesz np. bluzkę sprzedać za 100zł, daj cenę na metce 120zł i będziesz miała ten margines do targowania się, żeby i tak wyjść na swoje Klient zadowolony, bo ma 20zł rabaru i ty, bo sprzedałaś za tyle ile chciałaś
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:54   #13
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Targowanie się w sklepach

ja tez sięnietarguję. ale nie dlatego, że uwazam to zajakiś nietakt czy za żenujące posunięcie. po prostu nie umiem. jak bd umieć to się będę targować. oczywiście z umiarem, bo iwme jakim prawem rządzi sięrynek. sklepy muszą zarabiać a nie tracić. mojamam się często targuje. nie w sklepach, ale np. na giełdzie odzieżowej. ot, spryt po prostu. każdy dba o własny interes. nikt przecież nie każe sprzedawcy zgadzać się na zejście z ceny.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:57   #14
Seph
Zadomowienie
 
Avatar Seph
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 370
Dot.: Targowanie się w sklepach

Jak kupuje w sklepie to nigdy się nie targuje. Wyłącznie dyskutuje na temat ceny ze sprzedawcą na rynku.Ale rabat na 100zł? Przegięcie.. ;/ w sumie też zależy jaka cena produktu no ale nie przesadzajmy. Grunt to nie dać się wyzyskiwać. Rzeczywiście niekiedy lepiej nie sprzedać niż dać taki upust.
Seph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:01   #15
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Targowanie się w sklepach

Na odzieży są tak gigantyczne marże, że jakoś nie trafia do mnie argument o tym, jak to się nie da z ceny spuścić.
W cenie zakupu to nikt towaru nie sprzeda, takich cudów to nie ma.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:12   #16
SaMa
Zadomowienie
 
Avatar SaMa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 205
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Na odzieży są tak gigantyczne marże, że jakoś nie trafia do mnie argument o tym, jak to się nie da z ceny spuścić.
W cenie zakupu to nikt towaru nie sprzeda, takich cudów to nie ma.
A z własnego doświadczenia powiem, że jeśli idę do drogiego sklepu to z myślą, że dużo zapłacę. Marża marżą, jeśli ktoś chce mieć tanio to niech szuka okazji na Allegro czy w jakichś tańszych sklepach. Po to jest cena podana na metce, żeby ktoś nie musiał się o nią dodatkowo pytać.
Czy jak idziemy do sklepu po sok marchwiowy to targujemy się o kilkadziesiąt groszy? Nie. Jest podana cena, więc tyle płacimy. Jak wiem, że w innym sklepie zapłacę za to samo mniej - to pójdę tam. Tak samo moim zdaniem powinno być z odzieżą.
Nie chcę dać tyle za konkretną bluzkę - to kupię tańszą w innym sklepie, a nie odstawiam cyrków.

Edytowane przez SaMa
Czas edycji: 2008-12-16 o 21:14
SaMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:14   #17
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Targowanie się w sklepach

nie tanio, a taniej. normalna ludzka rzecz.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:16   #18
SaMa
Zadomowienie
 
Avatar SaMa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 205
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
nie tanio, a taniej. normalna ludzka rzecz.
taniej to rabat o 5, góra 10 złotych. tanio to o 100, a chyba o takich kwotach tutaj mowa.
SaMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:22   #19
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez SaMa Pokaż wiadomość
taniej to rabat o 5, góra 10 złotych. tanio to o 100, a chyba o takich kwotach tutaj mowa.
kwestia proporcji
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-16, 21:24   #20
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Ja też się nie targuję. Stać mnie na rzeczy z wyższej półki to mnie stać, nie stać mnie to zamiast zachowywać się jak idiotka idę do takiego sklepu na jaki mnie stać a nie błagam o rabat. Dla mnie to żałosne.
Zgadzam sie, targowanie sie jest ponizej mojej godosci.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:27   #21
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
kwestia proporcji
dokładnie. wyobraźmy sobie, że suknia jest za 1000zł i liczymy na rabat 100. to to samo jakby sukienka była za 120zł a rabat np. 10-20 zł. przy czym mniej mnie dziwi jak ktoś chce utargować 100zł niżej niż 10zł.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:30   #22
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Targowanie się w sklepach

Zapytać o rabat to chyba nie grzech? Oczywiście wierzę, że zdarzają się upierdliwi klienci, którzy nie przyjmują do wiadomości odpowiedzi odmownej. Trzeba im odpowiedzieć uprzejmie, acz stanowczo, że możesz dać jedynie tyle a tyle i kropka. Albo klient zrozumie, albo się obrazi i więcej nie przyjdzie, bywa. Mój tata również ma własny biznes - co prawda nie jest to eksluzywny butik - i też klienci często proszą o rabat, nie uważam, by było to nie na miejsu. Ale co ciekawe, często Ci, których trudno posądzić o trudną sytuację materialną targują się o kwoty rzędu 30, 40 zł. Mnie zdarzyło się kilka razy zapytać o rabat, bez błagania - dostałam to się cieszyłam, nie dostałam to trudno.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:33   #23
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Zgadzam sie, targowanie sie jest ponizej mojej godosci.
oj, prosze was.... to nie jest na ogół tak "pani, spóść mi z ceny o 200zł, bo mnie stać" i spogląda na suknię obszyta cekinami ze łzami w oczach.... TO jest poniżej godności. a nie targowanie się, negocjacje....
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:33   #24
SaMa
Zadomowienie
 
Avatar SaMa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 205
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
dokładnie. wyobraźmy sobie, że suknia jest za 1000zł i liczymy na rabat 100. to to samo jakby sukienka była za 120zł a rabat np. 10-20 zł. przy czym mniej mnie dziwi jak ktoś chce utargować 100zł niżej niż 10zł.
dla mnie 100 zlotych to 100 zl. i zgadzam sie z wpisami powyzej, targowanie sie w sklepie jest rowniez ponizej mojej godnosci. moze moje zdanie jest tez takie z tego wzgledu, iz rowniez czasem stoje po tej drugiej stronie - czyli sprzedajacego. przepraszam za to wyrazenie, ale wiekszosc ludzi chcialaby po prostu miec wszystko za darmo. to, ile marzy nakladam to moja prywatna sprawa, jesli kogos stac na te 350 zlotych na bluzke to go po prostu stac i nie musi jeszcze dodatkowo prosic sie o rabaty. rozumiem rabaty dla stalych klientow (tylko w wypadku kart stalego klienta) - ale jesli ktos jeden jedyny raz przychodzi do mojego sklepu i prosi o obnizke? na jakiej podstawie?

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
oj, prosze was.... to nie jest na ogół tak "pani, spóść mi z ceny o 200zł, bo mnie stać" i spogląda na suknię obszyta cekinami ze łzami w oczach.... TO jest poniżej godności. a nie targowanie się, negocjacje....
z reguly to moze nie, ale uwierz mi, ze takie sytuacje rowniez czesto sie zdarzaja. ktos proponuje cene 150 zl za dana rzecz, ktorej pierwotna cena wynosi 350 zlotych - czy to aby nie przesada? jeszcze potrafi chamsko powiedziec "i tak pani nikt ich za tyle nie kupi".

Edytowane przez SaMa
Czas edycji: 2008-12-16 o 21:36
SaMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:41   #25
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez Anielka_ Pokaż wiadomość
Witam Was,
Chciałam poruszyc temat, który nurtuje mnie od kilku miesiecy. Mam ekskluzywny sklep z markową odzieżą znanych projektanów, tylko nowe kolekcje, wszystko oryginalne, sklep wyglada pięknie. Moje zderzenie z rzeczywistością przerosło mnie. Wszyscy chcą zebym dawała ciuchy za darmo, dawała mega rabaty, nie 20 zł tylko 100-150zł conajmniej!!! Jak kupią spodnie- chca gratis pasek, torebkę!!! Ciagle to samo ile mi Pani da rabatu, ile, ile, ile, więcej, więcej, więcej.... Daje palec ---> biorą rękę!!! Ludzie błagam Was zlitujcie się nad osobamu, które mają własne sklepy, my też mamy prawo zarobic. To jest nasz jedyny dochód, mamy do opłacenia czynsz (duży), pracowników, rachunki, jak jezdzimy kontraktować odzież to pałcimy za paliwo, nocleg i TEZ CHCEMY ZROBIC NAJBLIŻSZYM PREZENTY NA ŚWIĘTA!!! Ja i tak daję rabaty, opuszczam, ale to z czym sie spotykam to przechodzi ludzkie pojecie.
Mam koleżankę, która jak idzie do sklepu to targuje sie do upadłego, sprzedawcy wolą nie zarobic niż takich ludzi obsługiwać.
Ja juz nie wiem co robic, proszę Was wizażystki w imieniu osób mających sklepy, zlitujcie się!!! My i tak doceniamy stałych klientów, a nie mozemy rozdawać rzeczy w cenia zakupu!!! My z tych pieniedzy żyjemy!!!
Ciekawe jeżeli te osoby założyłyby własne sklepy to czy dawałyby takie rabaty. ostatnio kupiłam sobie sukienkę na sylwestra za 1000zł i Pani mi opuściła 10 zł!!! I od tej pory powiedziałam sobie KONIEC opuszczania 100, 200 zł.
Cytat:
Napisane przez Anielka_ Pokaż wiadomość
prosze o komentarz
Oto mój komentarz:
- z takim podejściem do klienta, jakie prezentujesz to chyba niedługo będziesz musiała zamknąć ten ekskluzywny sklep z markową odzieżą
Ludzie wyczuwają "złe wibracje" i możesz mi wierzyć, że mało kto wróci do sklepu w którym został potraktowany jak intruz, bo to się czuje (a w tej wypowiedzi aż się roi od wykrzykników → wniosek: ponoszą cię emocje, które pewnie i przy ludziach trudno ukryć)

Uważam, że w hurtowni pasek kosztuje takie grosiki, że naprawdę miłym gestem byłoby dorzucenie go jako gratisu do spodni za kilkaset złotych.

A tutaj możesz poczytać o tym, jak się Wizażanki targują:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=targujecie
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:43   #26
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Targowanie się w sklepach

samo zapytanie się czy nie możnaby było taniej nie urąga godności człowieka. inna sprawa, w jaki sposób się to robi. i jeszcze inna, że wcale tej obniżki dawać nie musisz.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:44   #27
SaMa
Zadomowienie
 
Avatar SaMa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 205
Dot.: Targowanie się w sklepach

Freso, jednak mowa tutaj o markowych i ekskluzywnych rzeczach, więc z tego, co samej mi wiadomo, wcale groszy taki pasek nie kosztuje.
SaMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:45   #28
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Targowanie się w sklepach

Szczerze mówiąc to ja nie rozumiem wypowiedzi, że targowanie się jest poniżej czyjejś godności
Dziewczyny, heloooł, przecież nie mówimy o żebraniu tylko o negocjowaniu
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:47   #29
SaMa
Zadomowienie
 
Avatar SaMa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 205
Dot.: Targowanie się w sklepach

A ja mysle, ze gdyby wizazanki, ktore bronia targowania sie, postawily sie w roli sprzedajacego prowadzacego butik - zmienilyby zdanie o szybkich rabatach.
no, bo ktora z was, ot tak, dalaby komus 100 zlotych w prezencie?
SaMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:50   #30
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez SaMa Pokaż wiadomość
Freso, jednak mowa tutaj o markowych i ekskluzywnych rzeczach, więc z tego, co samej mi wiadomo, wcale groszy taki pasek nie kosztuje.
Tak, ale ja nie miałam na myśli ekskluzywnego paska, ale mógłby to być najzwyklejszy skórzany pasek, który w sklepie kosztuje 100 złotych, a w hurtowni 20, więc to są grosze.
Bo to ma być upominek, drobny gadżet, a nie super towar za friko.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.