Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-13, 17:04   #2281
myszunia124
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 97
GG do myszunia124
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

a czego uzywasz??
myszunia124 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 17:08   #2282
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Do ciała? Sunozon z Rossmana. Na twarz nakładałam do tej pory: Iwostiny 50 i 30, BD z Rossmana, Avon 30spf, Anthelios Lait veloute 50.
Może to kwestia reakcji ze skórą?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 17:11   #2283
myszunia124
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 97
GG do myszunia124
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ojej ja do ciala wlasnie w lecie kupilam sun ozon i sie załamalam normalnie,byłam cała biała a białe koszulki żółte,mysle zeby wyprobowac cos z kolastyny bo wiekszosc opinii byla pozytywna
myszunia124 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 17:39   #2284
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Kolastyna (chyba cała) jest niestabilna.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 10:09   #2285
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Gdzieś kiedyś czytałam, że w to właśnie farbuje Parsol, a on jest prawie we wszystkich filtrach... dlatego używm Avene
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 10:24   #2286
myszunia124
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 97
GG do myszunia124
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Gdzieś kiedyś czytałam, że w to właśnie farbuje Parsol, a on jest prawie we wszystkich filtrach... dlatego używm Avene
gdzie mozna dostac te kosmetyki??
myszunia124 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 11:51   #2287
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez myszunia124 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Gdzieś kiedyś czytałam, że w to właśnie farbuje Parsol, a on jest prawie we wszystkich filtrach... dlatego używm Avene
gdzie mozna dostac te kosmetyki??
Avene? W aptece.
arat jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 20:20   #2288
mmnick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 18
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Przepraszam, ale nie dam rady przejrzeć całego wątku a mam pytanie:
Czy macie jakieś doświadczenia z kremem Clarena SPF 50+?


Opis ze strony Clarena:
KREM PRZECIWSŁONECZNY SPF 50+
Maksymalna, codzienna i całoroczna ochrona przeciwsłoneczna dla cery wrażliwej, nzcyniowej oraz z zaburzeniami pigmentacji. Doskonała również w trakcie i po kuracji kwasami, zabiegach mikrodermabrazji i terapii laserowej. Szybko się wchłania, idealny pod makijaż. Krem stosowany regularnie zapobiega fotostarzeniu się skóry.
mmnick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 17:44   #2289
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny, gdzie dostane filtr z sorayi 45?
Na dozie jest niedostępny i zastanawiam się czy warto jechać np. do superpharmu po niego.

Sezon słoneczny się jeszcze nie zaczął więc pewnie ciężko będzie go dostać.
__________________

iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 18:52   #2290
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Jesli sezon jeszcze się nie zaczął to go nie dostaniesz nigdzie - chyba że jakieś resztki z zeszłego roku. Ale myślę, że już niedługo zaczną się pojawiać filtry w sklepach, bo już w katalogu Avon są.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 19:07   #2291
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Jesli sezon jeszcze się nie zaczął to go nie dostaniesz nigdzie - chyba że jakieś resztki z zeszłego roku. Ale myślę, że już niedługo zaczną się pojawiać filtry w sklepach, bo już w katalogu Avon są.

No właśnie
Słońce jest przez cały rok a filtry tylko w wakacje
__________________

iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-21, 13:07   #2292
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Też maziam się minerałami, dlatego mam pytanie: używasz filtru z Parsolem ? Czytałam, że Parsol jest destabilizowany przez te składniki, które są w minerałach (mika, itd.). Jeśli tak, to czy bamus na filtr "izoluje" minerały od filtra, a wtedy destabilizacja nie ma miejsca ?
Btw, bambusa też używam
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 11:49   #2293
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Bioderma jest faktycznie super.Właśnie ją skończyłam i kupiłam Antheliosai teraz mam problem,bo przedtem mieszałam Biodermę tonującą ze zwykłą i było ok.LRP ma tonujące podchodzące pod pomarańczwiem że nie można mieszać firm ale co się stanie jak Antka zmieszam z Biodermą?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 13:14   #2294
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

według mnie lpr barwiony nie podchodzi pod pomarańcz wcale...bardziej pod beżowy brąz(moja mama ma i próbowałam), ale jak dla mnie za ciemny, mam jasną karnację. To Avenka barwiona podchodzi pod pomarańcz. Moim zdaniem.
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 16:36   #2295
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Jak myślicie, kiedy zaczną się pojawiać filtry w sklepach? Wykończyłam właśnie filtr Lirene i teraz męczę Avene mleczko. Jestem z niego strasznie niezadowolona, łatwiej by mi się go zużywało na zmianę z jakimś innym.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 16:46   #2296
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Porównując LRP i Biodermę to takie mam odczucia.Miałam na ręcę jedno i drugie obok siebie.Zresztą mając próbkę LRP na twarzy wszyscy mi mówili że jestem żółtawo-pomarańczowazresztą są dwa kolory LRP.Ja piszę o tym ciemniejszym.
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 16:36   #2297
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

cześć
mam możliwość kupić filtr Avene, High Protection Lotion, spf 40
100ml - 20zł
dlatego tak tanio, że jego data ważności jest do listopada 2010

czy tak bliski termin zużycia jest wyznacznikiem słabszej/gorszej ochrony na skórze?
czy tylko wyznacznikiem tego, że trzeba zuzyć te 100ml do października?


EDIT:
łyhyhy, sama wyszukałam
myslałam, że nie padały tu takie odpowiedzi, ale padały, trzeba było tylko odpowiednie słowo wpisac i przeszukac wątek pod jego kątem

nie, filtry nie działają słabiej, mimo zblizajacej sie daty przydatności
jesli 100% patrzy sie na date wazności to do końca listopada można ten mój uzywać


pozostawiam tylko pytanie, czemu go nie ma na KWC? został zastąpiony jakąś nowa wersją?


pozdrówka

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-03-24 o 19:17
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 16:44   #2298
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

podłączam się do pytania
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 21:25   #2299
Aeon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam,
Chciałabym zapytać jak aplikujecie filtry. Czy jest to sam filtr (jako zastępstwo kremu, bo z nazwy jest sporo "nawilżających i matujących") czy np. kombinacja krem nawilżający+filtr? Myślę o skórze normalnej/mieszanej bez większych problemów.
Pozdrawiam,
A.
Aeon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-24, 21:45   #2300
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Aeon Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałabym zapytać jak aplikujecie filtry. Czy jest to sam filtr (jako zastępstwo kremu, bo z nazwy jest sporo "nawilżających i matujących") czy np. kombinacja krem nawilżający+filtr? Myślę o skórze normalnej/mieszanej bez większych problemów.
Pozdrawiam,
A.
Musisz sama wypróbować na własnej skórze ;-)
Ale ogólnie, jeśli cera się nie domaga dodatkowej porcji nawilżenia to sam filtr wystarczy. Tym bardziej,że rzeczywiście coraz więcej z filtrów ma też jakieś tam właściwości pielęgnacyjne
Ja niestety chyba przesadzam z warstwami. Nakładam lekkie żelowe serum z wit. C na to krem "dzienny", filtr i podkład....
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 07:29   #2301
madziuchna78
Raczkowanie
 
Avatar madziuchna78
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 243
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A ja juz mam mętlik w głowie. Potrzebuję porady.

Do tej pory uzywałam emulsji Avene spf 50. Jest gites. Jednak poczytałam troche opinii i te zachęciły mnie do spróbowania Biodermy Photoderm AKN Mat SPF 40.
Zamówiłam w aptece Gemini. Panie przysłały mi niestety Biodermę Photoderm AKN Mat SPF 30. Na moje pytanie o pomyłke powiedziały, że to jest ten sam filtr - tyle tylko, że producent zmienił opakowanie i nomenklaturę. Zawartość jest taka sama jak Biodermy Photoderm AKN Mat SPF 40. Cos nie chciało mi się w to wierzyć. Weszłam na strone producenta i tam nie ma już SPF 40, ale jest własnie
SPF 30. Tyle tylko, że 40 ma ochrone przed UVA 26, a ze strony producenta wynika, że 30 ma UVA 13. To dwa razy mniej. Miałam krem reklamować, ale ostatecznie koleżanka wyraziła chęć zakupu.

Stwierdziłam więc, że nie bede kombinować i kupię Avene +50. Poprosiłam męża, aby kupił mi w Katowicach w drodze do domu i mąż kupił, ale Avene+50 mineralną. Jakiegoś pecha mam chyba do zakupów ostatnio.

Namiziałam jednak na rękę i jest ok. Ma ładny kolorek - taki delikatny beżowy. Ale tu pojawia sie problem - bo właśnie przeczytałam na KWC, że jego ochrona przed UVA to ledwie 10!

I co mam robić? Zwrócic nie mogę, bo na łapsku sprawdziłam już kolor, czyli użyłam kremu. Nie wiem czy przy tej Avence mineralnej ochona nie będzie za niska bo używam Retinu A. I jeszcze pytanie - rozumiem, ze podobnie jak w przypadku innych Avenek - na tę mineralną też moge wszystko kłaść bez obawy destabilizacji filtra...

Juz sama nie wiem - na razie wywaliłam 100zł na te cholerne filtry i okazuje się, że są złe. Co robić? Lepiej jednak przeprosić się z Bioermą bo ma to UVA13, czy uzywac tę Avenkę z UVA10, czy może pójść z torbami i kupic kolejny filtr, ale przynajmniej nie bać się przebarwień...

POMOCY!!!

Edytowane przez madziuchna78
Czas edycji: 2010-03-25 o 07:33
madziuchna78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 08:26   #2302
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ehh jestem zmuszona maziać się filtrem - czego nie cierpię- z racji mikrodermabrazji. Póki co mam emulsję Avene, ale mam wrażenie, że trochę mnie zapycha Poza tym postanowiłam dokupić coś do ciała. Mam jasną karnację i bardzo dużo pieprzyków. Zauważyłam, że od zeszłego roku wyskoczyło mi na dekolcie 5 Tylko gdzie ja teraz dostanę filtr do ciała Jedyne co mam w domu to Nivea 30, ale wątpię, żeby była stabilna
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 08:44   #2303
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziuchna78 Pokaż wiadomość
A ja juz mam mętlik w głowie. Potrzebuję porady.

Do tej pory uzywałam emulsji Avene spf 50. Jest gites. Jednak poczytałam troche opinii i te zachęciły mnie do spróbowania Biodermy Photoderm AKN Mat SPF 40.
Zamówiłam w aptece Gemini. Panie przysłały mi niestety Biodermę Photoderm AKN Mat SPF 30. Na moje pytanie o pomyłke powiedziały, że to jest ten sam filtr - tyle tylko, że producent zmienił opakowanie i nomenklaturę. Zawartość jest taka sama jak Biodermy Photoderm AKN Mat SPF 40. Cos nie chciało mi się w to wierzyć. Weszłam na strone producenta i tam nie ma już SPF 40, ale jest własnie
SPF 30. Tyle tylko, że 40 ma ochrone przed UVA 26, a ze strony producenta wynika, że 30 ma UVA 13. To dwa razy mniej. Miałam krem reklamować, ale ostatecznie koleżanka wyraziła chęć zakupu.

Stwierdziłam więc, że nie bede kombinować i kupię Avene +50. Poprosiłam męża, aby kupił mi w Katowicach w drodze do domu i mąż kupił, ale Avene+50 mineralną. Jakiegoś pecha mam chyba do zakupów ostatnio.

Namiziałam jednak na rękę i jest ok. Ma ładny kolorek - taki delikatny beżowy. Ale tu pojawia sie problem - bo właśnie przeczytałam na KWC, że jego ochrona przed UVA to ledwie 10!

I co mam robić? Zwrócic nie mogę, bo na łapsku sprawdziłam już kolor, czyli użyłam kremu. Nie wiem czy przy tej Avence mineralnej ochona nie będzie za niska bo używam Retinu A. I jeszcze pytanie - rozumiem, ze podobnie jak w przypadku innych Avenek - na tę mineralną też moge wszystko kłaść bez obawy destabilizacji filtra...

Juz sama nie wiem - na razie wywaliłam 100zł na te cholerne filtry i okazuje się, że są złe. Co robić? Lepiej jednak przeprosić się z Bioermą bo ma to UVA13, czy uzywac tę Avenkę z UVA10, czy może pójść z torbami i kupic kolejny filtr, ale przynajmniej nie bać się przebarwień...

POMOCY!!!
Czy ta Avene +50 to ta osławiona emulsja ? Mogłabyś mi ją wskazać w KWC ? Gdzie udało Ci się ją dorwać w Katowicach ?
Może mogłabym ją od Ciebie odkupić, czaiłam się na coś Avene, na co mogłabym bez problemu używać minerałów.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 10:27   #2304
madziuchna78
Raczkowanie
 
Avatar madziuchna78
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 243
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Czy ta Avene +50 to ta osławiona emulsja ? Mogłabyś mi ją wskazać w KWC ? Gdzie udało Ci się ją dorwać w Katowicach ?
Może mogłabym ją od Ciebie odkupić, czaiłam się na coś Avene, na co mogłabym bez problemu używać minerałów.

Witaj. Nie wiem czy o ten krem Ci chodzi? ja mam taki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-9...-mineralny.htm

wczoraj zakupiony.

pozdrawiam
madziuchna78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 17:15   #2305
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziuchna78 Pokaż wiadomość
Witaj. Nie wiem czy o ten krem Ci chodzi? ja mam taki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-9...-mineralny.htm

wczoraj zakupiony.

pozdrawiam
Oj nie o tym myślałam. Nawet się zainteresowałam, ale w którymś z komentarzy jest napisane, że on barwi lekko na różowo, a to moja zmora, unikam tego koloru na twarzy jak ognia, więc niestety odpada
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 18:57   #2306
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Szukałam dziś filtra Bioderma na allegro...znalazłam ofertę, 40 ml za dychę. Czytam, czytam, wszystko w porządku, więc czemu takie tanie?! W dodatku 10 ofert i w ogóle... nie wierzyłam, przeczytałam jeszcze raz. Małym druczkiem widniał na dole strony jeden mały szczegół: data ważności - 03.2010. Frajerzy
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 07:29   #2307
jesienna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 30
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziuchna78 Pokaż wiadomość
A ja juz mam mętlik w głowie. Potrzebuję porady.

Do tej pory uzywałam emulsji Avene spf 50. Jest gites. Jednak poczytałam troche opinii i te zachęciły mnie do spróbowania Biodermy Photoderm AKN Mat SPF 40.
Zamówiłam w aptece Gemini. Panie przysłały mi niestety Biodermę Photoderm AKN Mat SPF 30. Na moje pytanie o pomyłke powiedziały, że to jest ten sam filtr - tyle tylko, że producent zmienił opakowanie i nomenklaturę. Zawartość jest taka sama jak Biodermy Photoderm AKN Mat SPF 40. Cos nie chciało mi się w to wierzyć. Weszłam na strone producenta i tam nie ma już SPF 40, ale jest własnie
SPF 30. Tyle tylko, że 40 ma ochrone przed UVA 26, a ze strony producenta wynika, że 30 ma UVA 13. To dwa razy mniej. Miałam krem reklamować, ale ostatecznie koleżanka wyraziła chęć zakupu.

Stwierdziłam więc, że nie bede kombinować i kupię Avene +50. Poprosiłam męża, aby kupił mi w Katowicach w drodze do domu i mąż kupił, ale Avene+50 mineralną. Jakiegoś pecha mam chyba do zakupów ostatnio.

Namiziałam jednak na rękę i jest ok. Ma ładny kolorek - taki delikatny beżowy. Ale tu pojawia sie problem - bo właśnie przeczytałam na KWC, że jego ochrona przed UVA to ledwie 10!

I co mam robić? Zwrócic nie mogę, bo na łapsku sprawdziłam już kolor, czyli użyłam kremu. Nie wiem czy przy tej Avence mineralnej ochona nie będzie za niska bo używam Retinu A. I jeszcze pytanie - rozumiem, ze podobnie jak w przypadku innych Avenek - na tę mineralną też moge wszystko kłaść bez obawy destabilizacji filtra...

Juz sama nie wiem - na razie wywaliłam 100zł na te cholerne filtry i okazuje się, że są złe. Co robić? Lepiej jednak przeprosić się z Bioermą bo ma to UVA13, czy uzywac tę Avenkę z UVA10, czy może pójść z torbami i kupic kolejny filtr, ale przynajmniej nie bać się przebarwień...

POMOCY!!!
Mam to samo z tą apteką Gemini. Zamówiłam Photoderm AKN MAT SPF 40 akurat była promocja drugi gratis ( więc super). Troche to trwało zanim się odezwali ale wlasnie jak zadzwonił Pan to powiedział, że mają dla mnie AKN MAT SPF 30 ale, że to na pewno ten sam filtr, tak mu powiedziała przedstawicielka, skład ten sam, tylko zmienili oznakowanie. Ja jeszcze nie odebrałam swojego zamówienia i zastanawiam się co zrobić. Napisałam nawet do Biodermy maila z pytaniem i zobaczymy co mi odpowiedzą. A Wy co sądzicie? A na stronie biodermy rzeczywiscie nie już Photoderm AKN MAT SPF 40
jesienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 07:39   #2308
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ja też zamówiłam ten filtr wtej aptece i mam normalny spf 40...
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 08:28   #2309
madziuchna78
Raczkowanie
 
Avatar madziuchna78
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 243
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jesienna Pokaż wiadomość
Mam to samo z tą apteką Gemini. Zamówiłam Photoderm AKN MAT SPF 40 akurat była promocja drugi gratis ( więc super). Troche to trwało zanim się odezwali ale wlasnie jak zadzwonił Pan to powiedział, że mają dla mnie AKN MAT SPF 30 ale, że to na pewno ten sam filtr, tak mu powiedziała przedstawicielka, skład ten sam, tylko zmienili oznakowanie. Ja jeszcze nie odebrałam swojego zamówienia i zastanawiam się co zrobić. Napisałam nawet do Biodermy maila z pytaniem i zobaczymy co mi odpowiedzą. A Wy co sądzicie? A na stronie biodermy rzeczywiscie nie już Photoderm AKN MAT SPF 40
HA! Do Ciebie to przynajmniej ktoś zadzwonił i powiedział o zmianie. Niestety ja miałam przykrą niespodzienkę jak otworzyłam paczkę.
Mnie to ich tłumaczenie nie przekonuje. Photoderm AKN MAT SPF 40 ma ochrone przed UVA26 czyli całkiem sporo. Ze strony producenta wynika, że AKN MAT SPF 30 ma ochone przed UVA13, czyli dwa razy mniej. Jednym słowem to nie może być ten sam krem.


Wystarczy porównać składy.

Photoderm AKN MAT SPF 40
Skład z KWC: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Metho- Xydibenzoylmethane, Ptfe, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C20-22 Alkyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract , Citric Acid, Dodecyl Gallate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)


Photoderm AKN MAT SPF 30
Skład ze strony producenta:
WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, TRIDECYL SALICYLATE, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOLIC ACID, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, DODECYL GALLATE, DECYL GLUCOSIDE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE (PARFUM)


Ja nie wiem czy używać tej 30-stki czy kupic sprawdzoną Avenkę +50. Małż mi kupił Avene +50 - tyle, że mineralną. Krem jest ok. Ma delikatny beżowy kolorek - mało bieli (sprawzdałam na czubku nosa). Ma jednak jedną wadę - ochona przed UVA tylko 10

Nie wiem co robić, czy używać Biodermy, czy Avenki mineralnej - wszak oba kremy słabo chronią przed UVA.

Mam dylemat bo retinuję się RetinemA i nie wiem czy to nie będzie za słaba ochrona.

Jak myślicie? Czy może kupić sprawdzoną "pomarańczową" emulsję Avene +50? Tyle że szkoda mi już kasy bo na filtry "wywaliłam" ponad 100zł

Edytowane przez madziuchna78
Czas edycji: 2010-03-26 o 08:58
madziuchna78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 10:03   #2310
jesienna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 30
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Zadzwonili do mnie bo miałam odbiór osobisty i poinformowali, że już mogę odebrać zamówione rzeczy a przy okazji Pan wspomniał o tej zamianie

Odpisali mi też z Bodermy (aż się zdziwiłam, że tak szybko):

"W odpowiedzi na Pani zapytanie:

Ze względu na wytyczne standardów Unii Europejskiej oraz ujednolicenie
wartości SPF Laboratoire Dermatologique Bioderma wprowadziła nowe oznaczenia
filtrów SPF. Od 1 marca dostępne są dermokosmetyki z filtrami SPF 15, 30
oraz 50+, które pozostają zgodne z nowymi przepisami.

Realny SPF produktów z oznaczeniem 30 (dawniej 40) wynosi pomiędzy 30 a 50,
stąd wymóg niższej wartości na oznaczeniu - faktyczna wartość oscyluje wokół
SPF40."

Sama już nie wiem co o tym myśleć. Filtry oznaczone 30 to realne między 30 a 50 a oscyluje wokół 40. Ciekawe nie ma co. Ciekawe wokół ilu oscyluje UVA

Edytowane przez jesienna
Czas edycji: 2010-03-26 o 10:07
jesienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.