Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!! - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-24, 18:54   #2341
arletka1313
Zakorzenienie
 
Avatar arletka1313
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 075
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
Hej ! Tak dzisiaj powtórzyłam test i kreseczka już jest mocna Wizytę mam dopiero 8 listopada. Z jednej strony dobrze, że nie za wcześnie, bo znowu mógłby być stres, że nic nie widać. Ale z drugiej strony to chyba osiwieję przez te 2 tygodnie Z dolegliwości to tylko brzuch mnie trochę boli, ale tak jak na @, ciągle bym spała i piersi mnie trochę bolą...
Trzymajcie się dziewczynki, dam znać jak już będę więcej wiedziała, bo mało mam czasu na zaglądanie na forum...Córcia mi się przeziębiła znowu, a zakatarzone dziecko = bardzo marudne dziecko, które nie chce jeść, ani spać
kochana tak po cichu gratuluje!!! musi być teraz dobrze, trzymaj sie i uwazaj na siebie. a wizyte dobrze ze nie za szybko, łykaj kwas i oszczedzaj się i wszystko bedzie dobrze
__________________
Nasz ślub 28.01.2012
27.04.2012-aniołek1.06.2013
Lenka 11.03.2014
Hania 6.09.2016


http://suwaczki.maluchy.pl/li-67603.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3i498u69fevq68l3.png
arletka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 20:02   #2342
elaine-blath
Zakorzenienie
 
Avatar elaine-blath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 904
GG do elaine-blath
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki! Dawno się nie odzywałam głównie z braku czasu,a poza tym jakaś jesienna chandra mnie dopadła...
Cieszę się, że u naszych ciężarówek wszystko w porządku
Arletka gratuluję kopniaczków! Niesamowite uczucie
Ustymka szkoda, że tak ciężko idą Wam poszukiwania nowego lokum, ale w końcu na pewno znajdziecie takie, które będzie Wam odpowiadało
Emi przykro mi, że ta wstrętna @ i tym razem przyszła, ale najważniejsze, że się nie załamujesz. Tak trzymaj Kochana
Kasia_ruda w kwestii torbieli Ci nie pomogę, ale to co piszą dziewczyny brzmi raczej optymistycznie, więc wierzę, że szybciutko się ich pozbędziesz i będziecie mogli podchodzić do in vitro
Yssmay bardzo się cieszę, że wszystko się układa
Aniabuu trzymam kciuki za zielone światło
My tak jak pisałam jakiś czas temu zdecydowaliśmy się iść na całość w tym cyklu, ale w końcu wyszło tak, że przytulanki bez zabezpieczenia były tylko 2 razy Ale wygląda na to, że to wystarczyło, bo dzisiaj zobaczyłam drugą bladą kreseczkę na teście Oczywiście od razu pojawił się strach, bo to przecież dopiero połowa sukcesu- ciąża jeszcze musi być w macicy,a nawet jak jest w macicy to musi się utrzymać, więc czeka mnie kilka tygodni niepewności...Postanowiła m jednak, że betę sobie daruję, bo nic mnie nie boli, ani nie ma plamień, więc chociaż tego stresu sobie oszczędzę...najwyżej za kilka dni zrobię znowu test, żeby zobaczyć, czy kreseczka będzie mocniejsza...dzisiaj dopiero 11 dpo, więc nic dziwnego, że wyszła blada...
Rowniez po cichuuku gratulujet i czekam na dalsze wiesci.





Cytat:
Napisane przez emi 84 Pokaż wiadomość
arletka1313 ale Ci zazdroszczę ale wierzę,że doczekam się i ja tego błogiego stanu

Ka rolina super!! Poczekaj jeszcze pare dni a na pewno zobaczysz mocniejszą drugą kreskę czego życzę Ci z całego serca

Postanowiłam o siebie bardziej teraz zadbać czyli jakaś miesięczna kuracja witaminowa w ogóle jestem optymistycznie nastawiona a jeszcze kuzynka dzwoniła,że po 6 latach i walki z endometriozą,zanikiem owulacji i zespołu policystycznych jajników zaszła w ciążę więc jak widać cuda się zdarzają
zdarzaja sie dlatego caly cźas trzeba wierzyc





Cytat:
Napisane przez nafie Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny,
przypomne sie Wam tylko (w styczniu cp w bance prawego jajowodu, pozniej powiklania - wielka torbiel krwotoczna peknieta w lutym, wylew krwi to jamy brzusznej, anemia itp). Dopiero w kwietniu doszlam do siebie )

Ciaze pozamaciczna mialam leczona metotreksatem.
Bylam juz u ginci w zeszlym miesiacu, dala mi skierowanie na szereg badan (morfologia, usg tv, usg piersi, cyto) i powiedziala, ze powoli mozemy sie znow starac.

Dzis bylam na morfologii (jestem ciekawa jak wyszlo) i tv,
Kasia_ruda - mi rowniez powiedzieli ze mam torbiel ok 2cm ale nie kazal sie tym przejmowac, powiedzial ze moze sama sie wchlonie.

Od listopada zaczynamy kolejne starania. to byla moja pierwsza ciaza, mam nadzieje, ze tym razem bedzie wszystko dobrze, bo nie wyobrazam sobie przechodzic przez to raz jeszcze

Czy Wam tez po metotreksacie kazali brac podwojne dawki kwasu foliowego?

wiecie co, mam taki stres przy owulacji z prawej strony, ze chyba nie dam rady na luziku starac sie o dzidzie w te miesiace kiedy tak wypada... jeszcze dzis uslyszalam ze z lewej str jest wszystko ok piekny czysty jajnik. Jedni mowia - iddzcie na calosc (2 ginekologow) i nie patrzcie skad owulka. Ale z drugiej str skoro lewy taki ladny, to moze jego przyatakowac ;P

edit: mi tez kazali zbadac poziom prolaktyny.

jestem mega szczesliwa z powodu naszych "ciążinek" i trzymam mocno kciuki za Was kochane !
powodzenia! Niezle przejscia miałas..

Ewelka trzeba byc dobrej mysli!

Ysmay jak wizyta w invicie??ale piekna pogode trafiliscie;-)



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto

https://instagram.com/rudymspojrzeniem
http://www.rudymspojrzeniem.pl

Galeria pazurkowa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1692
elaine-blath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 21:13   #2343
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

nafie mi mój lekarz bardzo mądrze wyjaśnił, dlaczego warto się starać niezależnie od strony. Komórka i tak uwalnia się do jamy brzusznej i podobno wystarczy usiąść, czy np się skulić i może ona spokojnie "przepłynąć" na drugą stronę. Ja starałam się niezależnie od strony owulacji... niestety bezskutecznie. Ale odzyskałam optymizm i wierzę, że z in vitro się nam uda!

Emi dawno temu brałam castagnus (miałam z 17 lat) i bardzo pięknie mi wyrównał wszystko!

Karolina gratuluję krechy!
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 23:12   #2344
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Jeseśmy po wizycie, ale w tym biegu nie mam czasu wam wszystkiego opisać. W każdym razie w końcu coś się zaczyna dziać. Na razie musimy czekać 2 miesiące, tyle potrzebują Ci w labolatorium. Potem stymulacja i transfer. Jak dobrze pójdzie, to do finału dojdzie w lutym/marcu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-25, 08:15   #2345
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Karolina - mam przeczucie, ze wszystko bedzie dobrze

elaine-blath - dziękuje

kasia_ruda - dzieki za wyjasnienie ciesze sie, ze jestes taka optymistka - ja rowniez gdyby cos poszlo znow nie po naszej mysli i nie udawaloby sie, zdecydowalabym sie na in vitro. Jak dlugo sie staraliscie?
przepraszam, mam duzo pracy i nie znajde czasu na przejrzenie calego watku
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-25, 09:42   #2346
emi 84
Rozeznanie
 
Avatar emi 84
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 593
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Kasia ruda dzięki i z tą stroną gdzie owulacja to mój lekarz mówi podobnie,ze nie ważne z której strony owulacja.Tak w ogóle to powodzenia i Tobie życzę a może nie doczytałam albo gdzieś mi omsknęło ale jaka u Ciebie jest przyczyna,ze nie możesz naturalnie się starać??

Karolinka i ja trzymam kciuki i będzie dobrze
emi 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-25, 13:48   #2347
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Emi, nafie moja cp była w kwietniu 2011, staramy się właściwie już ponad dwa lata. Lekarze nie znaleźli przyczyny niepłodności, przebadali i mnie i męża na wszystko i ... jest ok. Hormony w normie, owulacja jest, jajowód drożny, plemniki silne i zdrowe, a ciąży jak nie było, tak nie ma. Dlatego w końcu poszliśmy do kliniki i tam razem z lekarzem zdecydowaliśmy, że nie warto czekać.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-25, 19:27   #2348
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Dziewczynki dziękuję Wam za wsparcie to bardzo dużo dla mnie znaczy Ja za Was wszystkie cały czas trzymam mocno kciuki,żeby udało się zrealizować to najwieksze marzenie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 10:21   #2349
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Kasia_ruda - eh, jakie to wszystko niezrozumiale, skoro wszystko jest dobrze to ciezko wytlumaczyc dlaczego sie nie udaje :/
Jestem z Toba myslami i trzymam mocno kciuki za powodzenie in vitro. A uda sie na pewno moze bedziesz miala dwojeczke ?
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 18:23   #2350
emi 84
Rozeznanie
 
Avatar emi 84
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 593
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Dziewczyny co tam u Was??Nastała cisza to może cisza zwiastując dobre wiadomości...

U mnie to nie wiem czy jestem przed owulacją czy już po bo jakoś w tym cyklu nic nie czułam a jak czulam to nie wiem czy to było to i ogólnie to nic nie wiem
emi 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 09:12   #2351
arletka1313
Zakorzenienie
 
Avatar arletka1313
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 075
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

no hej
byłam wczoraj na wizycie i mam zapalenie, wiedziałam bo i w moczu wyszło i cytologi, na szczescie delikatne i musze jesc duzo zurawiny.
z dzidziusiem wszystko dobrze, sprawdzał tetno, pieknie biło
niestety połówkowe bedzie dopiero za miesiac, a miało byc za 2 tyg, no cóz, bede czekała.
kopniaczki juz czuje coraz czesciej i mocniej, i co???płacze ze szczescia
a co tam u was???odzywajcie sie!!!
__________________
Nasz ślub 28.01.2012
27.04.2012-aniołek1.06.2013
Lenka 11.03.2014
Hania 6.09.2016


http://suwaczki.maluchy.pl/li-67603.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3i498u69fevq68l3.png
arletka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-30, 14:08   #2352
aniabuu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 77
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

hey
Karolina gratuluję z całego serca, super !
my wczoraj wrociliśmy z pl, było ok, prawie wszyscy lekarze zaliczeni. u gin tez byłam, dostałam antybiotyki i robione globulki na te moje e-coli. gin powiedziała ze daje mi silne antybiotyki żeby pozbyc sie cholerstwa. ten cykl niestety musielimy odpuścić. bedac na usg gin widziala ze po raz kolejny owulacja była z lewego jajnika, troche sie tym zalamałam gdyż to juz 3 owulka z tego jajnika. gin powiedziala mi zeby sie tym nie martwic bo po pierwsze prawy jajowód może przechwycic jajko. a po drugie moze byc tak ze owulka kilka razy moze byc z jednego jajnika i kilka z drugiego pod rząd. mam myśleć pozytywnie , ale z drugiej strony nie szalec jak już zajdę bo niestety prawdopodobienstwo poronienia jak i cp jest duże niestety.
aniabuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-31, 14:17   #2353
emi 84
Rozeznanie
 
Avatar emi 84
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 593
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

O Boziu śniło mi się w nocy,że siedziałam u małżeństwa ginekologów i mnie badani na zmianę i powiedziałam,że nie wyjdę póki nie znajdą przyczyny czemu w ciążę nie zachodzę i coś tam znaleźli,że jajniki nie pracują czy coś takiego i normalnie wstałam i oczywiście co...musiałam się zastanowić czy to nie proroczy sen i się ostro wkręciłam...
hehe no może za dużo seriali medycznych oglądam
emi 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-01, 15:43   #2354
myszkak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 446
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Cześć dziewczyny
Dołączę do was… niedawno przeszłam cp… pokrótce historia- od samego początku wiedziałam że coś jest nie tak- w dniu spdziewanej miesiączki zrobiłam betę wyszła 20 ale na drugi dzień dostałam okres- myślałam że wszystko poszło…. Ale dla pewności powtórzyłam po 3 dniach beta i teraz było 45- bardzo niewiele- rosło ale zbyt wolno- skonczył się okres, żadnych dolegliwości bólowych typowych dla cp… zrobiłam betę- wzrosło ale zbyt mało- poszłam więć do mojego lekarza- ten mówi że Endo słabe na ciążę, w macicy nic nie widział / to był koniec 5 tygodnia od OM/ , robiłam betę po tygodniu wzrosło do 400 ( z 200) lekarz dał mi wcześniej nadzieję … ale po tym wyniku wszystko było jasne – na USG widać było w dodatku zmianę w jajowodzie… szpital, metotreksat… i koniec...
Byłam na wizycie kontrolnej u mojej gin- w jajowodzie „Czysto” teraz musze odczekać 3 miesiące po metotreksacie…. Moja gin proponuje mi badanie drożności jajowodów tylko ja się zastanawiam czy to ma sens….- 4 lata temu robiłam to badanie- strasznie żle to przeszłam…i wyszła super drożność a i tak przytrafiła mi się cp…, chyba powiem mojej gin że to badanie nie ma sensu- i tak jak wyjdą mi drożne jajowody to to nie daje 100% pewność że jajowód jest ok…, myślałam też o monitorowaniu cyklu i staraniu przy owulacji z drugiej strony ale widzę że to nie ma sensu bo drugi jajowód i tak może przechwycić jajo…
Powiedzcie mi czy po cp robiłyście drożność i monitorowałyście cykl czy nie i tylko zaraz po terminie miesiączki kontrolowałyście przyrost bety?
myszkak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-02, 15:14   #2355
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

myszkak u mnie było tak, że te wszystkie badania po cp zaczęły się dopiero, kiedy przedłużał się czas starań np. drożność miałam zrobioną ok 2 lata po rozpoczęciu ponownych starań po cp, hormony, monitorowanie to wcześniej, ale też nie od razu po, minimum rok po rozpoczęciu. Co do badania bety to zawsze warto ją zrobić, jeśli się podejrzewa ciążę, przede wszystkim dla własnego spokoju.

nafie dwójeczka? Ech, brzmi pięknie, ale na razie boję się, czy uda się w ogóle. Tyle jeszcze złego się może zdarzyć po drodze.

Arletka proponuję Ci pić sok wyciskany z żurawiny- nie taki zagęszczony, tylko naturalny. Mi zawsze pomaga bardzo szybko na sprawy układu moczowego i jest bombą witaminową dla organizmu. Zupełnie naturalną.

U mnie dziś wielki dzień. Właśnie połknęłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną i rozpoczęłam tym samym w pełni cykl przygotowań do in vitro. Trudna to była decyzja, spore przeżycie psychiczne. 20 listopada wizyta u lekarza i ruszamy.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-02, 18:42   #2356
emi 84
Rozeznanie
 
Avatar emi 84
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 593
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

myszkak jesli chodzi o moje starania to po cp odczekałam chyba z pól roku żeby psychicznie odpocząc i od tej pory do teraz się staramy ale póki co bezskutecznie a w styczniu minie 2 lata od cp.Drożności na drugi jajowód nie miałam i dopiero niedawno zrobiłam hormony i tylko albo aż prolaktyna podniesiona i teraz ją zbijam i oczywiście jestem dobrej myśli


kasia_ruda powodzenia.u mnie też niedługo minie 2 lata od cp ale to zleciało
emi 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-02, 19:50   #2357
k_jak_kasia
Przyczajenie
 
Avatar k_jak_kasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 29
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Myszka witamy Cię "niestety"na tym wątku..napiszę Ci tak ze swojej strony jak to wyglądało bo ja też miałam podane dwie dawki mtx..masz rację z tym hsg,jeśli masz mozliwość i wyrozumiałego lekarza to ciśnij go od razu o laparo z histero,bo raz ze hsg jest baardzo bolesne a dwa nie daje miarodajnego wyniku,ja robiłam to badanie w czerwcu..ból był niemiłosierny ,jajowody niby drożne ale ciąży brak do dziś:/,po laparo będziesz wiedziała od razu na czym stoisz i zniwelują zapewne od razu powstałe zrosty ,a razem z histero zajrzą do macicy..powiem ci ze ja za długo z tym zwlekałam bo poprostu nie wiedziałam o co w tym wszystkim chodzi i tak jak ty szukałam pomocy na forach..starciłam mnóstwo czasu bo w listiopadzie minie już rok od cp..jesli chodzi o starania to mój 1 lekarz dał mi zielone śwaitło juz w drugim cyklu i nie kazał absolutnie "celować"na zdrowy jajowód,drugi z kolei potwierdził rację ze staraniami ale juz kazał celować i chodziłam co miesiąc monitorować cykle..teraz jestem juz po 1 inseminacji (nieudanej iczywiście),żadnych zabiegów nie przeszłam do dziś prócz hsg..i na tą chwilę jesteśmy zakwalifikowani do programu rządowego iv i mam nadzieję że w następnym cyklu juz podejdziemy do pełnej procedury(walczę z torbielą)..nie piszę ci tego aby cię starszyc ale po to abyś nie popełniła tego błedu co ja i nie dawała się zbyć lekarzom,musisz ich cisnąć i9 walczyc o swoje..zwłaszcza że cp to nie jakaś błahostka..
k_jak_kasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-02, 20:11   #2358
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

kasia_ruda Hurra!!! 3mam kciuki mocno mocno!!!

myszkak Ja też nie robiłam żadnych badań przed.

No to wróciliśmy z Polski. Szkoda było wyjeżdżać, chętnie jeszcze bym z tydzień u teściów posiedziała. Niestety trzeba było wracać.
A zatem co w klinice...
Pierwszego dnia przyszliśmy do kliniki trochę wcześniej, skoro często było to bardzo owocne. No i tak też było tym razem. Najpierw opłaciliśmy wszystkie badania i wizyty a potem poszliśmy do pani genetyk, która akurat nikogo jeszcze nie miała w gabinecie. I tak spędziliśmy u niej 1h... Podpisaliśmy wszystkie zgody na wykonanie PGD. Ustaliliśmy, że minimalna ilość zarodków przy których zaczną badanie to 8. Zatem jakby w pierwszym cyklu nie udało się uzyskać odpowiedniej ilości, to może będę mieć kolejną stymulację. Pobrali od nas krew do robienia testów i powiedzieli, że za 2 miesiące będą gotowi. Powiedziała mi też, że bez problemu znajdą moją mutację w zarodkach i tamten lekarz w Warszawie chyba nie wiedział co mówi (straszył mnie, że moja mutacja jest wredna, ciężka do rozpoznania i że może będzie potrzebne jajeczko od dawczyny !!!). Za całe PGD - badania, sprawdzanie zarodków itp. zapłaciliśmy 15000 zł - muszę teraz wystąpić do strony Islandzkiej o zwrot. Dostanę też od lekarki list w języku angielskim o wskazaniach do PGD itp., będę to mogła przedstawić stronie islandzkiej.
Zmieniliśmy też koordynatorkę na o wiele bardziej rozgarniętą i mądrzejszą. Czekam na kolejne pismo od niej po angielsku o kosztach leczenia, też dla Islandczyków.
Drugiego dnia rano miałam badania. TSH i prolaktyna podwyższone ale to przez tabletki. Także mam się nie przejmować.
Potem mieliśmy wizytę u profesora Łukaszuka. Trochę nie wiedziałam czego się spodziewać, różne skrajne opinie czytałam. Weszliśmy do gabinetu o czasie, po czym profesor nie odzywał się przez kilka minut i studiował moją historię. Fakt ma specyficzne poczucie humoru, ale mi takie odpowiada. Zrobił mi USG, wszystko w porządku. Ze względu na moje dość wysokie AMH będę miała na początku delikatną stymulację. Ewentualnie zwiększy się dawkę po sprawdzeniu. Gdybyśmy nie wydali wszystkich pieniążków na PGD, to wróciła bym na Islandię już z lekami. A tak to muszę jeszcze raz lecieć. Szkoda straszna, ale i tak zakładałam że tak będzie. Dostałam od niego nowe antyki i już je wstępnie lubię. Biorę je już 7 dni i jak na razie cycki mnie nie rozbołały. Na początku brania bardzo dużo sikałam, zeszła ze mnie pewnie ta cała woda, którą uzbierałam na Yasminie. Nie wiem jak z wagą, bo po powrocie z Polski mam stracha się zważyć .
Plan ogólny jest taki, czekamy na telefon aż laboratorium skończy testy i będzie gotowe. Wtedy muszę przylecieć do Gdańska po leki. Po 3 tygodniach przyjechać z powrotem do Polski i po ok. 2 tygodniach wrócić do domu, już teoretycznie w trójkę.
Na początku wszystko mnie to oszołomiło. Miałam ogromną ochotę na płacz. Teraz już się uspokoiłam, grzecznie czekam. Ale staje się to wszystko bardziej realne. Już niedługo...
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 11:46   #2359
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Yssmay ale fajnie!!! Masz już cały plan! Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z nim, to za kilka miesięcy... cudownie! Bardzo się cieszę i gratuluję, wyczekałaś się długo na to, teraz już machina ruszyła, mam nadzieję, że czas szybko zleci wam w oczekiwaniu na telefon i wszystko uda się za 1. razem. Ale ta logistyka cała... podziwiam cię. Aż trudno mi sobie to wyobrazić, wizyty w klinice w Polsce, przeloty, normalne życie, praca na Islandii itp. Jesteś strasznie dzielna.

Emi a jak Ty się masz?

Ja wczoraj bardzo kiepsko się czułam, strasznie bolał mnie jajnik lewy (ten z torbielą)... zaczęło się po tabletce, więc może znaczy to, że działa i torbiel się wchłonie... oby. Jestem trochę zdołowana, moja mama choruje, stresuje mnie też to in vitro, boję się tego procesu, tego że się nie uda... milion rzeczy... Czuję się przytłoczona tym wszystkim. Jakoś tak... źle mi. Mój mąż ma takie fajne, optymistyczne podejście do in vitro, a ja... cieszę się, ale lęki z tym związane tę radość totalnie hamują...
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-03, 12:46   #2360
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Witaj Myszkak w naszym gronie Przykro mi, że Ciebie to samo spotkało Co do hsg to mi akurat gin je odradzał, mimo, że po cp i # byłam zdeterminowana, żeby je zrobić...stwierdził, że u mnie nie ma sensu , bo w ciążę zachodzę (ostatnia była w macicy), więc przynajmniej jeden jajowód jest drożny...no a teraz znowu jestem w ciąży i z niecierpliwością czekam na wizytę, żeby dowiedzieć się, czy wszystko jest ok...
Kasia_ruda 20 listopada to już całkiem blisko Super, że sprawa się rusza Trzymam kciuki bardzo mocno
Yssmay ile w Was jest determinacji, żeby osiągnąć wymarzony cel! Z całego serca Was podziwiam Te ciągłe podróże, cała ta papierologia...trzeba być naprawdę silnym człowiekiem, żeby wytrwać w takich warunkach Ale wierzę, że Wasz wysiłek się opłaci i już niedługo...sama wiesz
Najważniejsze, że wszystkie wyniki są w porządku, no i w końcu zmienili Ci te antyki!
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 13:39   #2361
emi 84
Rozeznanie
 
Avatar emi 84
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 593
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

U mnie hmm biorę ten Castagnus i to bedzie dopiero 10 dni więc pewnie jeszcze trochę przede mną i teraz czuję takie skurcze na dole jak co miesiąc więc @ będzie pewnie wkrótce i choć mam dopiero 20 dc ale u mnie to nic nowego.Ostatnio w tamtym cyklu miałam późno owulację a teraz było zaraz po okresie więc znowu się poprzesuwa pewnie i ehhh no cóż...
emi 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 13:55   #2362
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

emi84 To też może być działanie Castagnusa. Ja pamiętam, że jak go brałam i wiesiołka to brzuch mnie bolał cały cykl jak na @.

Dziękuję wam dziewczyny za te słowa. Chociaż ja tak tego nie widzę, tzn. uważam że tak ma być. Chociaż czasem się wkurzał i załamuję. Tak prosto było się starać... No nic tam, wróciłam w tryb oczekiwania.

Za to przez pierwsze dni po wizycie w klinice miałam koszmary. Najgorszy był o tym, że byłam w szpitalu i zaczęłam rodzić. Czułam główkę i musiałam ją przytrzymywać ręką, aby dziecko nie wypadło . Bo nigdzie nie było sali żebym mogła urodzić. A ja cały czas miałam przeczucie, że to dziecko jest i tak już martwe. Bo w ogóle wszystko wyglądało jak w programie "ciąża z zaskoczenia". Brzuch miałam normalny, wcale nie ciążowy. W końcu urodziłam, położyli mi te dziecko na brzuchu, całe takie purpurowe, wręcz bordowe. I tak delikatnie się ruszało, zaraz zabrali i nie wiem czy przeżyło. Bo się na całe szczęście obudziłam .
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 15:01   #2363
emi 84
Rozeznanie
 
Avatar emi 84
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 593
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

yssmay ja też ostatnio miewam takie sny i dawniej w ogóle takich hardcorowych nie miewałam a jeśli chodzi o Castagnus to dopiero zaczęłam a takie bóle tydzień przed @ miewam już od kilku cykli i zawsze w dniu kiedy mam dostać @ już nic nie boli tylko wcześniej te skurcze...cóż może kiedyś to się zmieni
emi 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 17:06   #2364
myszkak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 446
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Dzięki dziewczyny- ja jak miałam robione dawno temu HSG to samo badanie nawet nie było bolesne ale po kilku godzinach poczułam się tak żle jak nigdy w życiu- oblały mnie poty, mdlałam, nudności, to tak a wszystko nagle, miałam jechać do szpitala ale zadzwoniłam do mojego gin i kazał mi zażyć jakieś silne leki jakie miałam przepisane a jak nie pomoże to jechać do szpitala- pomogły i nie pojechałam. Teraz/ inna lekarka- która mi pomogła bardzo przy cp/ zaproponowała to badanie za 2 miesiące ale chyba powiem nie- no bo co jak wyjdzie mi niedrożny jeden jajowód?, monitorowanie nie da pewności, a sama drożność potwierdzona tym badaniem nie jest na 100%.... ew. na początku zdecyduje się tylko na monitorowanie i spróbuje z tej dobrej strony- tylko że akurat z niej żadko kiedy coś wyrasta...no nic zobaczę.
Myśle że przyłącze się do tego forum- jakoś tak dobrze robi gdy się wygada przed kimś obcym....ja o mojej cp nikomu poza najbliższa rodzina nie mówiłam- nie miałam siły...tutaj to co innego - rozumiecie jak to jest... powiem wam że najgorsze w szpitalu było jak przychodził ktoś nowy do mojej sali i gdy lekarz na obchodzie mówił " u pani powtarzamy betę i czekamy- to potem pierwsze pytanie nowej -"dzieciaczek w drodze?" a ja... same wiecie jak to "nie" musiało boleć...
no nic... teraz najgorsze że muszę troszke odczekać ze staraniami...
Ja mam jednego synka- też dłuugie starania, masa problemów - toksoplazma, słabe plemniki, torbiele po nie pękniętych pęcherzykach itp. i w końcu ....po inseminacji sie udało! teraz zdecydowaliśmy się na drugie dziecko- i niestety cp.... nie wiem skąd/ miałam wg hsg drożne jajowody i żadnych wiadomych mi infekcji/, jedno wiem - od samego początku wiedziałam- czułam że coś jest nie tak... stąd na własną rękę robione bety...
to tyle mojej historii... teraz przymusowa przerwa i znowu strania tylko teraz obarczone strachem....i to boli najbardziej...
Tyle o mnie... jedno wiem nie można się podawać!- powiem wam że ja za pierwszym razem też się załamywałam wiele razy ale w pewnym momencie w jednym cyklu poczułam i powiedziałam sobie - koniec tera MUSI się udać i jakoś tak sobie wtukłam to w moją psychikę...- teraz musi się udać- bardzo mocno w to uwierzyłam- no i się udało!

Trzymam za was bardzo mocno kciuki!!! bo nikt kto przechodził przez to wszystko nie potrafi szczerzej i mocniej ich trzymać...
pozdrawiam!

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

[QUOTE=Ka rolina;43542336]Witaj Myszkak w naszym gronie Przykro mi, że Ciebie to samo spotkało Co do hsg to mi akurat gin je odradzał, mimo, że po cp i # byłam zdeterminowana, żeby je zrobić...stwierdził, że u mnie nie ma sensu , bo w ciążę zachodzę (ostatnia była w macicy), więc przynajmniej jeden jajowód jest drożny...no a teraz znowu jestem w ciąży i z niecierpliwością czekam na wizytę, żeby dowiedzieć się, czy wszystko jest ok...
QUOTE]

Karolina - gratuluję i trzymam kciuki!- te piersi i zmęczenie to super objawy! rozumiem że bety nie chcesz robić - ja nie wytrzymałam i robiłam a jak po 2 dniach robiłam kolejną i dzwoniłam po wynik to miałam żołądek w gardle z nerwów.. jeśli nic cię nie boli to czekaj cierpliwie i wypoczywaj!
myszkak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 19:09   #2365
hmmm30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 74
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

hej myszka, też jestem nowa i ogromnie się cieszę że znalazłam forum, na którym ktoś ma podobne problemy jak ja. Też mam syna, ma 9 lat. od około roku staramy się o drugie dziecko, bezskutecznie. W marcu zdecydowaliśmy się zasięgnąc porady specjalisty, diagnoza niepłodność wtórna. Wszystkie badania ok, a było ich niesamowite ilości. Teraz w piątek jadę na badanie drożności, bo tylko to pozostało. Dodam że w sierpniu przeszłam ciążę biochemiczną, niesamowicie to przeżyłam bo jednego dnia pojawiła się nadzieja, radość, a za kilka dni smutek, żal. Nie wiem co mnie czeka po tym badaniu.
hmmm30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-04, 08:35   #2366
myszkak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 446
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

hmmm30 - trochę cię nastraszyłam pewnie tym badaniem- ale ja jestem wyjątkiem- z reguły jeśli już to trochę boli przy samym badaniu / ja np. w trakcie nic nie czułam/. tylko teraz wiem że to badanie niewiele daje- jak wychodzi drożność to i tak nie ma 100% pewności ze owa drożność jest- ale jeśli masz jakieś konkretne zrosty- to na tym badaniu ci to wyjdzie i to może być twój problem z zajściem w ciążę- będziesz wiedzieć w czym problem. Miałaś może cesrakę?- czasem zrosty mogą powstać po cesarce.
pozdrawiam
myszkak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-04, 12:17   #2367
hmmm30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 74
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Nie ja rodziłam naturalnie, w 2004 roku, może przez ten czas coś się porobiło, nie wiem... W piątek będę cokolwiek wiedziała...

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Myszka, a Ty kiedy zaczynasz starania?
hmmm30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-04, 13:36   #2368
Pani Loyd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Cześć Dziewczyny, przyjmiecie nową do swojego grona?
Ja także przeżyłam cp - ale chyba żadna z Was nie miała takiego pecha jak ja- moja cp była obustronna.... tak tak jeden zarodek w prawym jajowodzie a drugi w lewym...
Wszystko wydarzyło się dokładnie rok temu.
Moje jajowody zostały ocalone,od lipca mamy(mieliśmy) "zielone światło"na starania o dziecko, zrobiłam hsg, okazało się, że lewy jajowód jest niedrożny. Tydzień temu poddałam się laparoskopii celem udrożnienia tego jajowodu, niestety podczas zabiegu pękł ten jajowód, lekarze musieli otwierać brzuch by zreperować ten mój jajowód i "posprzątać trochę"...
Dziś wieczorem mam wizytę u mojego gina i dowiem się czy jest jakiś plan, co w ogóle dalej robimy. Denerwuję się strasznie, ale teraz myślę, że gorsze rzeczy już nie powinny mnie spotkać.
Natknęłam się na Wasze forum całkiem przypadkowo szukając informacji odnośnie mojego przypadku.
pozdrawiam Was
Pani Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-04, 13:52   #2369
emi 84
Rozeznanie
 
Avatar emi 84
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 593
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

Pani Loyd witaj!Faktycznie nikt tutaj nie miał tak jak Ty i z tego powodu strasznie Ci współczuje ale ważne,że jesteś pod obserwacją i miejmy nadzieję,że lekarz nie będzie widział przeszkód.Dobrze,że Cię diagnozują.
emi 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-04, 14:48   #2370
arletka1313
Zakorzenienie
 
Avatar arletka1313
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 075
Dot.: Staranka o dzieciaczka po ciąży pozamacicznej - uda nam się, na pewno!!!

myszkak, hmmm30, Pani Loyd, witamy w naszym gronie-niestety. i co moge powiedziec? to tyle ze trzeba czekac i wierzyc ze sie uda!
__________________
Nasz ślub 28.01.2012
27.04.2012-aniołek1.06.2013
Lenka 11.03.2014
Hania 6.09.2016


http://suwaczki.maluchy.pl/li-67603.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3i498u69fevq68l3.png
arletka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-07 12:19:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.