Tycie ...lekki szok - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-12, 13:37   #331
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Tycie ...lekki szok

http://www.newsweek.pl/nierownosc-ni...62707,1,1.html

pewnie niepewne źródło
http://horizonssocialservices.com/po...esity-paradox/
http://www.news-medical.net/health/W...y-paradox.aspx

Edytowane przez dacn
Czas edycji: 2015-08-12 o 13:39
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 13:37   #332
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Moje doswiadczenia oraz patrzac po innych, bo wege sie lubia trzymac razem, sa takie, ze nie jest absolutnie szkodliwy, nikt sie nie rozchorowal, nikt nie wpadl w anemię, a nikt za bardzo niczego nie suplementuje. Ale trzeba umiec skomponowac to jedzenie tak, zeby na talerzu nie było samych ziemniaków z kapustą, bo faktycznie mozna chodzic glodnym/miec zle wyniki, a niestety to sprawia wielu osobom problem na poczatku.
Ja znałam dziewczynę, która miała problemy z anemią, złe wyniki i niedowagę.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 13:40   #333
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
czym może skutkować spożywanie w nadmiarze soi i kukurydzy?
(córka jest na diecie bezmlecznej i bezglutenowej i we wszystkich zamiennikach normalnych produktów, tych które toleruje córka, jest właśnie albo soja albo kukurydza)


Przerażają mnie dzieci w wieku do 1 roku. Nonstop jedzą. Bo piersią nie można przekarmić. Bo biszkopcik jedzony wszędzie: w wózku, w aucie to nieodłączny element dzieciństwa. Bo oponki u dziecka wyglądają słodko. Bo jak zacznie chodzić to zgubi nadmiarowe kg. Niby są na spacerze, a zamiast korzystać ze świeżego powietrza jedzą serki, bułeczki.
Jeżeli jest na bezmlecznej , nie powinna dostawać żadnych preparatów sojowych , bo jest krzyżowa alergia na soje i mleko krowie , i od lat obowiązuje zakaz podawania preparatów sojowych osobom z alergią na mleko , więc przede wszystkim wyeliminuj produkty sojowe . Od kukurydzy spożywanej z nadmiarze można utyć , bo jest bogata w skrobię .
2.niemowlęta mają inne zapotrzebowanie kaloryczne i inaczej funkcjonujący organizm niż dzieci starsze - w drugim półroczu życia niemowlak zaczyna gromadzić tłuszcz , który stanowi zapas energetyczny na drugi rok życia , kiedy dziecko nauczywszy się chodzić nie ma czasu na jedzenie i ma mniejszy apetyt . Poza tym prawidłowe miesięczne przyrosty wagi w I roku życia wynoszą od prawie kilograma w I kwartale do około pół kilo w IV kwartale . I tak , piersią przekarmić nie można . Bo pierś dostosowuje produkcję pokarmu do wysysanej ilości , nie da się zjeść więcej niż dziecko potrzebuje do nasycenia , bo z reguły tylko tyle mleka jest w piersi . Natomiast co do biszkopcików i buły na spacerze jak najbardziej się zgadzam . Dziecko powinno jeść tylko podczas planowego posiłku , nie pojadać cały dzień .

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
pogoogluj soje dokladniej, ale ogolnie to jest uprawiana masowo w Azji, kto wie co do niej wrzucaja, zawiera estrogeny (i to niestety duzo), jest bardzo zla dla chlopców, tyle z glowy
masz tu pierwszy z brzegu
http://dobrametoda.com/ARTYKULY/artykuly-prawdaosoi.htm
Gdyby soja była aż tak nafaszerowana działającym estrogenami , wystarczałaby zamiast hormonalnej terapii zastępczej w czasie klimakterium , a nie wystarcza . Tabletki zawierające "estrogeny" sojowe działają jak placebo , kiedy się pojawiają prawdziwe objawy niedoboru estrogenów , żadna soja nie da rady .

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Dzieciom (ludziom w ogóle) z nietolerancją na mleko krowie, nie wolno podawać zastępczych mlek sojowych.
Ale o tym to się musiałam dowiedzieć sama, jak po zapisanym przez pediatrę mleku sojowym moje dziecko zamiast mieć się lepiej, całe obparszywiało. :/

I dlatego będę się upierać, że pediatra przez swoja niekompetencję "wyhodował" mojemu dziecku alergię.
Nietolerancja minęła, a alergia na soję została.
Gdyby nie tak gwałtowna ekspozycja alergenem na osłabiony akurat organizm dziecka, być może alergia by się nigdy nie ujawniła, bo ja produktów sojowych nie lubię i nie karmię tym rodziny.
patrz odpowiedź do posta Zamyślonej . Natomiast jeżeli idzie o odróżnienie nietolerancji i alergii , po samych objawach u dziecka bez zrobienia badań jest trudno . Biegunką i bólem brzucha może się objawiać i nietolerancja i alergia , ponadto istnieje coś takiego jak marsz alergiczny - rozwijanie się kolejnych objawów alergii z wiekiem . Oprócz tego niektóre rodzaje alergii nawet w badaniach nie wychodzą , mimo że człowiek ma objawy sugerujące alergię . Ja pisałam poprzednio - jest to predyspozycja genetyczna , na którą nie ma się większego wpływu . Zresztą jak sama mówisz nie używasz produktów sojowych , więc nie jest to chyba taka uciążliwa alergia ?
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.

Edytowane przez Parabelka
Czas edycji: 2015-08-12 o 13:44
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 13:52   #334
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Tycie ...lekki szok

Generalnie soja niefermentowana jest be.
Poddana procesowi fermentacji cacy.

Jeszcze
"Chociaż niektóre pokarmy sojowe, takie jak tofu, miso, mleko sojowe i jogurty, są tylko w niewielkim stopniu przetwarzane, czyste białka sojowe – które można znaleźć w wegetariańskich kiełbasach, burgerach lub serach wegańskich – są ekstrahowane przez płukanie mąki sojowej w kwasie, w aluminiowych zbiornikach.
Rodzi to możliwość, iż aluminium, które jest szkodliwe dla mózgu i układu nerwowego, może dostać się do produktu.
Innym potencjalnym problemem jest chemiczny rozpuszczalnik heksan – składnik kleju i cementu – jest stosowany do ekstrakcji oleju z nasion soi. Są udokumentowane zatrucia ludzi z tego właśnie powodu.
Dzięki wielokrotnej ekspozycji u ludzi mogą rozwijać problemy neurologiczne podobne do tych, które wywoływane są przez kontakt z rozpuszczalnikiem.
Przemysł sojowy twierdzi, że jedynie śladowe ilości heksanu mogą znaleźć się w gotowym produkcie.
Sam proces przetwarzania soi uwalnia kwas glutaminowy, substancję, która może wywołać reakcje alergiczne. Według US Food and Drug Administration soja jest jednym z ośmiu alergenów najczęściej występujących wśród ludzi.
Kolejnym problemem wielu produktów sojowych jest już nie sama soja w sobie ale to, co jest do niej dodawane.
Białko sojowe jest blade, bez zapachu i smaku wielu producentów uatrakcyjnia więc swój produkt dodając sztuczne substancje słodzące, aromaty, sól i barwniki, aby ich produkty były bardziej atrakcyjne."
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 13:56   #335
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Tycie ...lekki szok

Zjadlam mojego dzikiego lososia i przez Was rozmyslam wlasnie nad ziemniakami czy sa zdrowe
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 13:57   #336
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Mnie fascynuje co wege jedza W sensie niby wiem, na czym to polega, ale ciezko mi wyobrazic sobie posilki przy az takiej eliminacji.


201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 14:00   #337
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Pomijając wszystko, otylość to domena państw bogatych więc te argumenty o biedzie w takim aspekcie są cokolwiek zastanawiajace...
W państwach bogatych są też biedni , poza tym nie mówimy o Etiopii , gdzie ludzie umierają głodu , tylko o Polsce , która jednak należy do państw dość dobrze sytuowanych na mapie ekonomicznej świata . U nas lepianka to curiosum , nie norma bytowa , w przeciwieństwie do wielu państw Afryki czy Azji . Idzie o poziom biedy nasza bieda w porównaniu z biedą afrykańską to luksus , ale wg obiektywnych kryteriów czyli zapewnienia odpowiedniego poziomu odżywienia , warunków zapewniających możliwość godnego życia czyli mieszkanie , ubranie , leczenie , jedzenie , kształcenie dzieci , odpoczynek - tu też jest bieda .
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

80% mięsa w wędlinie to jest BARDZO dużo
Jak ostatnio kopałam w kiełbasach na grila, to najlepsza składowo miała coś koło 60%
wczoraj kupiłam wędzony filet z kurczaka - aż 83% mięsa plus jakieś syfy pt.proteiny wieprzowe i sojowe i insze badziewie . Konsystencja podejrzanie galaretowata jak na rzekomą wędzeninę
Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A w ogole bylam dzisiaj w sklepie, patrze lody jogurtowe, mysle sobie, fajnie, kupie, patrze a tam sklad na pol duzego pudelka. No ludzie, w tych lodach byl i cukier i syrop! A poza tym wiele innych dodatkow. Pomyslalby ktos lody jogurtowe
Smaczniusienkiego...
lodów bez cukru za bardzo się nie da zrobić natomiast co do syropu glukozowo-fruktozowego , to jaka jest różnica miedzy tymże syropem a zwykłym cukrem czyli sacharozą , dwucukrem złożonym z cząsteczki glukozy i fruktozy ? W czym jedno gorsze od drugiego ?
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.

Edytowane przez Parabelka
Czas edycji: 2015-08-12 o 14:03
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 14:01   #338
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
IMHO wegetarianie jedzą często gęsto niezdrowo, pizza, hamburgery oczywiście z sojowym czymś, ciasta ciasteczka, mleczne szejki... za to weganie jedzą super. Ale to kwestia moich doświadczeń a nie wszystkich wege.
owszem, jedzą zupki chinskie i pija cole z wodka, zwłaszcza jak sa mlodzi, w kazdym razie ten brak mięsa nie jest zabójczy jak niektorzy sądzą, odstawienie mięsa z biedry na rzecz normalnego rzadziej nie zrobi krzywdy


Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Ja znałam dziewczynę, która miała problemy z anemią, złe wyniki i niedowagę.
Bo miesozercy nigdy nie maja anemii i niedowagi...
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 14:05   #339
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
IMHO wegetarianie jedzą często gęsto niezdrowo, pizza, hamburgery oczywiście z sojowym czymś, ciasta ciasteczka, mleczne szejki... za to weganie jedzą super. Ale to kwestia moich doświadczeń a nie wszystkich wege.
Wegetarianie mogą jeść tak samo śmieciowe lub zdrowe jedzenie jak mięsożercy, to samo weganie i nie wszyscy jedzą soję.

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
owszem, jedzą zupki chinskie i pija cole z wodka, zwłaszcza jak sa mlodzi, w kazdym razie ten brak mięsa nie jest zabójczy jak niektorzy sądzą, odstawienie mięsa z biedry na rzecz normalnego rzadziej nie zrobi krzywdy

Bo miesozercy nigdy nie maja anemii i niedowagi...
specjalnie napisałam "nawet, gdyby wegetarianizm był szkodliwy (wiedząc, że ktoś będzie się to starał udowodnić)", żeby nie rozpoczęła się dyskusja
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 14:08   #340
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
W państwach bogatych są też biedni , poza tym nie mówimy o Etiopii , gdzie ludzie umierają głodu , tylko o Polsce , która jednak należy do państw dość dobrze sytuowanych na mapie ekonomicznej świata . U nas lepianka to curiosum , nie norma bytowa , w przeciwieństwie do wielu państw Afryki czy Azji . Idzie o poziom biedy nasza bieda w porównaniu z biedą afrykańską to luksus , ale wg obiektywnych kryteriów czyli zapewnienia odpowiedniego poziomu odżywienia , warunków zapewniających możliwość godnego życia czyli mieszkanie , ubranie , leczenie , jedzenie , kształcenie dzieci , odpoczynek - tu też jest bieda .

wczoraj kupiłam wędzony filet z kurczaka - aż 83% mięsa plus jakieś syfy pt.proteiny wieprzowe i sojowe i insze badziewie . Konsystencja podejrzanie galaretowata jak na rzekomą wędzeninę

lodów bez cukru za bardzo się nie da zrobić natomiast co do syropu glukozowo-fruktozowego , to jaka jest różnica miedzy tymże syropem a zwykłym cukrem czyli sacharozą , dwucukrem złożonym z cząsteczki glukozy i fruktozy ? W czym jedno gorsze od drugiego ?
Jak sie nie da jak się da ksylitol, erytrol, stewia itp itd
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 14:09   #341
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Zjadlam mojego dzikiego lososia i przez Was rozmyslam wlasnie nad ziemniakami czy sa zdrowe
Właśnie sie przekonałam ,co na 100 % jest niezdrowe: podczytywanie forum w czasie pracy.Haniebnie się pomyliłam przez to i jutro muszę zrobić wszystko jeszcze raz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 14:40   #342
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Właśnie sie przekonałam ,co na 100 % jest niezdrowe: podczytywanie forum w czasie pracy.Haniebnie się pomyliłam przez to i jutro muszę zrobić wszystko jeszcze raz
Prawda do bólu
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 14:58   #343
sarajoanna
Raczkowanie
 
Avatar sarajoanna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Południowa Polska
Wiadomości: 309
Dot.: Tycie ...lekki szok

Zgadzam się, że odsetek ludzi otyłych w Polsce jest bardzo duży. I nie ma tu co się kłócić czy to wina ludzi, czy wina gorszej jakości jedzenia, bo nie o to tu chodzi, na co zwalić winę.

Moim zdaniem, jakośc jedzenia jakoś drastycznie się nie pogorszyła. Zwiększyła się za to dostępność jedzenia wysoko przetworzonego, opartego na składnikach pozbawionych wartości odżywczych, a przez to taniego.

Ktoś pisał o kurczaku z biedronki, że taki niezdrowy - owszem nie jest to najlepszy wybór, ale w sytuacji, kiedy kupienie takiego kurczaka jest najlepszym wyjściem to ok, ujdzie, ale pod jednym warunkiem - ugotowania tego mięsa na parze. Nie utyjesz od tego, że kurczak jest naszprycowany hormonami i antybiotykami (chociaż to i tak zaszkodzi), tylko od tego, że kurczak jest panierowany, w bułce tartej która chłonie tłuszcz jak gąbka, a następnie usmażony na głębokim tłuszczu, często w zbyt wysokiej temperaturze.

Wraz z rosnącą dostępnością jedzenia taniego i łatwego w przygotowaniu, wśród ludzi zaczął zanikać zdrowy rozsądek. Owszem jest taniej i jest szybciej, a to że niezdrowo... Eeee tam. No i czas, przede wszystkim czas - łatwiej wrzucić głęboko mrożoną pizzę do piekarnika niż ugotować obiad metodą tradycyjną.

Tak czytałam wasze posty i po przeczytaniu o syropie glukozowo-fruktozowym pobiegłam do kuchni, sprawdzić w ilu produktach się to u mnie czai. I wiecie co się okazało? Aż w dwóch, kupionych w jednej z moich chwil słabości do słodyczy produktach - w czekoladzie i batoniku. Ciasta piekę sama, miód kupuję naturalny, dżemy także robię sama. Nie sięgam też po gotowe pasty do chleba, w 10 minut łatwo można jakieś smaczne smarowidło wyczarować. W diecie nie mam produktów wysoko przetworzonych (z reguły nie mam, ale przypuszczam że jedna pizza/zapiekanka/porcja frytek na miesiąc nie robią wielkiej różnicy). Mam za to sezonowe warzywa i owoce, groch, fasolę, ciecierzycę, kaszę, ryż, makarony, orzechy, suszone owoce, świeże zioła. I serio, zdrowe odżywianie nie wymaga nie wiadomo jakiej wiedzy, mistrzostwa w organizacji czasu i super umiejętności. Trzeba dużo chęci i trochę wiedzy, a tego niestety często brakuje.
__________________
Lavylites

Edytowane przez sarajoanna
Czas edycji: 2015-08-12 o 15:02
sarajoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 16:22   #344
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Jak sie nie da jak się da ksylitol, erytrol, stewia itp itd
a próbowałaś ukręcić kogel-mogel , podstawowy składnik lodów , z ksylitolem albo stewią ? oczywiście w kupnych kogla-mogla raczej nie ma , niemniej podejrzewam , że cukier jest zwyczajnie tańszy i dlatego bardziej sie opłaca w lody wpakować cukier nic co innego . A w ogóle lody kupne to jeden wielki chemiczny syf . (Co nie zmienia faktu , że i tak je jadłam , jem i jeść będę bo przepadam za lodami )
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 18:59   #345
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
A ja mam wrażenie, że jedzenie co popadnie wynika też z tego wmawiania ludziom, że WSZYSTKO jest niezdrowe. Jajka niezdrowe, masło be bo tłuszcze, margaryna jeszcze bardziej be, warzywa są pryskane, a jak jesz owoce to w ogóle lepiej zjedz słoik nutelli (autentyczny przykład z tego wątku gdzie sok przecierowy o składzie przeciery owocowe w różnych proporcjach, witamina C, aromat jest złem i powinno się pozwać producenta, że reklamuje, że to zdrowe), kurczaki faszerowane antybiotykami, wołowina i wieprzowina to w ogóle strach jeść, syrop glukozowofruktozowy wszędzie, śmietana to sam tłuszcz, pieczywo jest be bo białe, gluten wszędzie i generalnie w ogóle to najlepiej nie jeść niczego czego sam nie wyhodujesz gdzieś na odludzi, żeby nie było spalin. Widzę to po moich rodzicach: skoro wszystko jest niezdrowe to wybierają to co smaczne: dużo cukru, tłuszczu.
Pogrubione: chodzi o Fruktajl? Nom właśnie, też o tym pisałam, że zawsze przecież to zdrowsza alternatywa niż inne sklepowe soki z dodatkami różnymi. Najzdrowiej samemu robić soki, ale taki też nie jest taki zły moim zdaniem.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 20:16   #346
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość



Bo miesozercy nigdy nie maja anemii i niedowagi...
Mają, ale jej zły stan zdrowia był spowodowany zmianą sposobu żywienia, leżała też w szpitalu.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 21:11   #347
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Mają, ale jej zły stan zdrowia był spowodowany zmianą sposobu żywienia, leżała też w szpitalu.
Mam w rodzinie taką co przez ilość mięsa w diecie spędziła dużo czasu w szpitalu lecząc ciężką anemię. To ludzie nawalaja w takich przypadkach, nie dieta.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 21:17   #348
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Tycie ...lekki szok

No tak, to już zależy jak kto się odżywia. Sama za bardzo lubię mięso, by z niego zrezygnować, ale rozumiem też, że można odżywiać się też odpowiednio będąc wegetarianinem, bo jest wiele dobrych zamienników, np quinoa podobno może być świetnym zamiennikiem, tak słyszałam, bo białka ma bardzo dużo.

-----
Prawdziwe też może być stwierdzenie, że więcej wyda się czasem na zdrową żywność, ale mniej na leki. No chociaż oczywiście nie ma też reguły i czasem ktoś dobrze się odżywia i zachoruje, niestety czasem tak jest. Niemniej pewnych chorób pewnie można uniknąć, ludzie zdrowiej jedząc czasem rzadziej też przeziębiają się, więc ogólnie organizm zawsze tam silniejszy chyba. No chociaż ja jedząc nawet niezdrowo choruję w sensie przeziębienie tylko raz czy dwa razy w roku, ale kto wie, jak zacznę jeść zdrowiej, to może i parę razy w roku będę tylko tylko się przeziębiać. No i pewnie faktycznie ma się więcej energii itp, no warto. No i macie rację, że no tak, czasem zdrowe odżywianie, takie bardzo zdrowe będzie droższe, ale odżywianie zdrowe ogólnie też może być jak piszecie na kieszeń wielu ludzi. No bo zdrowo jest już kupić kaszę jaglaną jak pisaliście, która jest zdrowa i dosyć tania, warzywa itp. Także nie wychodzi to jeszcze źle. No chociaż wiadomo, że będą i ludzie, których i na to nie stać, ale przecież wiadomo, że czasem są ludzie, którzy naprawdę nie mają co jeść, ale jednak jest ich trochę mniej chyba niż ludzi, którzy chociaż na podstawowe produkty mogą sobie pozwolić.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2015-08-12 o 21:32
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 21:32   #349
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Pogrubione: chodzi o Fruktajl? Nom właśnie, też o tym pisałam, że zawsze przecież to zdrowsza alternatywa niż inne sklepowe soki z dodatkami różnymi. Najzdrowiej samemu robić soki, ale taki też nie jest taki zły moim zdaniem.
Tak. Oczywiście, aromat z pewnością nie jest najzdrowszym dodatkiem na świecie, ale jest ta końcu składu, a w znacznej większości ten sok składa się jednak z owoców. No ale przeczytałam już tutaj na forum, w innym wątku, że owoce to właściwie słodycze, i nie ma różnicy czy się zje banana czy batona
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 21:44   #350
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Tycie ...lekki szok

W sumie czekolada to też prawie owoc , wszak z owocu kakaowca się ją robi
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 21:50   #351
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
Tak. Oczywiście, aromat z pewnością nie jest najzdrowszym dodatkiem na świecie, ale jest ta końcu składu, a w znacznej większości ten sok składa się jednak z owoców. No ale przeczytałam już tutaj na forum, w innym wątku, że owoce to właściwie słodycze, i nie ma różnicy czy się zje banana czy batona


Tylko owsianka moze nas sądzić
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 22:07   #352
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
W sumie czekolada to też prawie owoc , wszak z owocu kakaowca się ją robi
A czysta wodka to warzywo, bo sie z ziemniakow robi
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 22:09   #353
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
Tak. Oczywiście, aromat z pewnością nie jest najzdrowszym dodatkiem na świecie, ale jest ta końcu składu, a w znacznej większości ten sok składa się jednak z owoców. No ale przeczytałam już tutaj na forum, w innym wątku, że owoce to właściwie słodycze, i nie ma różnicy czy się zje banana czy batona
No tak, zwłaszcza, że ze soków sklepowych Fruktajl jest jednym z lepszych, teraz naprawdę nie jest łatwo znaleźć coś bez chemii. Także jest lepszy i to sporo i tak. Na szczęście też nie oszukują jak piszą 100 % sok, bo faktycznie wtedy czy to 100 % Tymbark zwykły czy Cappy, to wtedy to faktycznie jest sok bez dodatków, niby zagęszczony, więc często nie ma już tyle zdrowych składników, ale to za to jest to prawdziwy sok, bez chemii, więc też dobrze. No i masz rację, aromat na końcu składy porównując do innej chemii w sokach to jest nic jeszcze takiego.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2015-08-12 o 22:12
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 22:12   #354
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
A czysta wodka to warzywo, bo sie z ziemniakow robi
A czekolada to warzywo, bo przecież z kakaowca
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 08:15   #355
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
a próbowałaś ukręcić kogel-mogel , podstawowy składnik lodów , z ksylitolem albo stewią ? oczywiście w kupnych kogla-mogla raczej nie ma , niemniej podejrzewam , że cukier jest zwyczajnie tańszy i dlatego bardziej sie opłaca w lody wpakować cukier nic co innego . A w ogóle lody kupne to jeden wielki chemiczny syf . (Co nie zmienia faktu , że i tak je jadłam , jem i jeść będę bo przepadam za lodami )
Tak, kupuję ksylitol w bardziej rozdrobnionej formie z żadnym słodzidłem z wymienionych nie ma problemu
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 12:22   #356
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
A czysta wodka to warzywo, bo sie z ziemniakow robi
Ale żytniówki już nie można , bo to węglowodany i gluten

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
A czekolada to warzywo, bo przecież z kakaowca
owoc koleżanko , owoc !

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Tak, kupuję ksylitol w bardziej rozdrobnionej formie z żadnym słodzidłem z wymienionych nie ma problemu
I można taki normalny kogel-mogel zrobić z tego ?
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 12:40   #357
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Ale żytniówki już nie można , bo to węglowodany i gluten


owoc koleżanko , owoc !

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------


I można taki normalny kogel-mogel zrobić z tego ?
no ja robiłam i do ciast tak samo ucieram z tym bądź erytrolem
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 13:48   #358
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość

owoc koleżanko , owoc
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 13:48   #359
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Tycie ...lekki szok

Całkowicie w temacie - bardzo polecam ten film: https://xmovies8.org/watch?v=Fed_Up_...JcgcmWvgD4bUPA, właśnie go oglądam drugi raz. Skupia się właśnie na dzieciach, wprawdzie amerykańskich, ale może to i lepiej, bo to samo jest u nas, tylko jeszcze na trochę mniejszą skalę.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 14:35   #360
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Tycie ...lekki szok

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
no ja robiłam i do ciast tak samo ucieram z tym bądź erytrolem
A jakie proporcje stosujesz , znaczy jaki jest przelicznik wagowy cukier-ksylitol/erytrol/stewia ?
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-14 21:24:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.