DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :) - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-14, 05:11   #631
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Oli ale wódka kazda jest bezglutenowa to pic na wode
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 16:19   #632
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Oli ale wódka kazda jest bezglutenowa to pic na wode

Niestety ale nie jest. Wiekszosc wódek produkuje sie ze zbóż, niewiele z ziemniaków.wodki, whisky, piwo - zawierają gluten.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 06:57   #633
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Niestety ale nie jest. Wiekszosc wódek produkuje sie ze zbóż, niewiele z ziemniaków.wodki, whisky, piwo - zawierają gluten.
Nieprawda spytaj się nawet Pań ze Stowarzyszenia w procesie destylacji gluten jest usuwany i alkohole sa dla nas bezpieczne, oprócz momentu gdy np w smakowych na koncu jest dodawany nie filtrowany już słód. Polecam pytać się u źródła a nie potwarzać plotki Tak, whisky tez jest bezpieczne co możesz nawet sprawdzac na stronach producentów Alkohol to największy MIT diety bezglutenowej - prócz piwa oczywiście.
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 07:37   #634
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Nieprawda spytaj się nawet Pań ze Stowarzyszenia w procesie destylacji gluten jest usuwany i alkohole sa dla nas bezpieczne, oprócz momentu gdy np w smakowych na koncu jest dodawany nie filtrowany już słód. Polecam pytać się u źródła a nie potwarzać plotki Tak, whisky tez jest bezpieczne co możesz nawet sprawdzac na stronach producentów Alkohol to największy MIT diety bezglutenowej - prócz piwa oczywiście.

Niczego takiego nie wyczytałam na stronie stowarzyszenia....
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 05:40   #635
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Niczego takiego nie wyczytałam na stronie stowarzyszenia....
To zadaj pytanie i poszukaj jeszcze w internecie. Ja rozmawiałam nawet na ten temat z nimi na zywo podczas warsztatów kulinarnych. Powchodz na strony producentów tez, nie bazuj na mitach/
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 21:48   #636
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Mnie zastanawiaja kosmetyki gluten free. To ma jakikolwiek sens?

Bylam swiadkiem jak tu w Kanadzie sprzedawca reklamowal klientce "Luksusowa" jako bezglutenowa.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 12:33   #637
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość

Właśnie upiekłam pierwszy chleb bezglutenowy! Cuuudo w porównaniu z tym paskudztwem ze sklepu!
Ale masz na myśli chleb paczkowany czy świeżopieczony z piekarni?
Ten dostępny np. w Lidlu to faktycznie syf.
Ale już na przykład ten, który kupuję w piekarni bezglutenowej, codziennie przez nich pieczony jest o niebo lepszy od domowego niestety. Tak samo "prawdziwy" a bardziej fachowo wykonany.

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Od około 3 tygodni mocno ograniczyłam gluten i o połowę nabiał. Na razie efekt widzę na brzuchu, jest bardziej płaski, mniej wydęty.
Nie jestem na żadnej redukcji więc kilogramy bez zmian
Yyy to tak działa?
Moja córka jest na diecie bezglutenowej i bez nabiału i nabrała ciałka, a wręcz brzuch się pojawił. Dopóki spożywała gluten wydalała szybciej niż jadła.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-18, 22:10   #638
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

ZamyslonaRoztargniona, axn22 raczej nie chodzilo o chudniecie. Mi dieta bezglutenowa bardzo pomogla na wzdecia, mam zdecydowanie bardziej plaski brzuch (waga bez zmian, tak samo jak u axn22), w szczegolnosci wieczorami. Z tym ze ja mam ewidentna alergie (ale nie celiakie).

Niestety nie mam u siebie zadnej piekarni, ktora by piekla bezglutenowy chleb. Tylko te paskudne paczkowane moge kupic. Piec bardzo rzadko mi sie chce, wiec po prostu nie jem w ogole pieczywa.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 08:45   #639
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

A propos paczkowanego pieczywa bezglutenowego, to w Rossmannie ostatnio jest promocja, przynajmniej wczoraj jeszcze była na kilka óznych produktów bezglutenowych (chleb, ciasta, mieszanka do wypieków itp.). jak ktoś to kupuje to może warto obczaić.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 17:17   #640
f6850a4073d85216fe9fde5fee428cdb1151bd0c_6177371962a96
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 10
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Witam wszystkie bezglutenowe!
Jestem na diecie bg dopiero od miesiąca, na bez nabiałowej od roku. Ale diagnozę celiakii przyjęłam z ulgą po dwóch latach chodzenia po lekarzach i odstawiania raz tego, raz tamtego. Przeczytałam prawie wszystkie posty i pociesza mnie, że tak wiele z Was widzi poprawę i radzi sobie z dietą.
Czy też odczuwałyście nasilenie objawów po przejściu na dietę? Jakie źródła naturalnego błonnika polecacie?
f6850a4073d85216fe9fde5fee428cdb1151bd0c_6177371962a96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 23:26   #641
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

U mnie nie stwierdzono celiakii, wiec nie wiem, czy powinnam sie wypowiadac o objawach, ale w moim przypadku po odstawieniu glutenu wszelkie dolegliwosci zniknely jak reka odjal. Jestem na diecie bg od 3 miesiecy. Niedawno robilam w domu porzadki i m.in. przejrzalam swoja apteczke. Dopiero wtedy dotarlo do mnie, jak bardzo na plus sie zmienilo moje zycie. W apteczce mam wielkie zapasy wegla leczniczego, espumisanu i laremidu. Kiedys jadlam je na kilogramy. Odkad jestem na diecie bg, nie uzylam zadnego z nich ani razu.

Co do blonnika, chyba najlepsze sa owoce i warzywa.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-05, 11:30   #642
amber22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

[1=f6850a4073d85216fe9fde5 fee428cdb1151bd0c_6177371 962a96;60848766]Witam wszystkie bezglutenowe!
Jestem na diecie bg dopiero od miesiąca, na bez nabiałowej od roku. Ale diagnozę celiakii przyjęłam z ulgą po dwóch latach chodzenia po lekarzach i odstawiania raz tego, raz tamtego. Przeczytałam prawie wszystkie posty i pociesza mnie, że tak wiele z Was widzi poprawę i radzi sobie z dietą.
Czy też odczuwałyście nasilenie objawów po przejściu na dietę? Jakie źródła naturalnego błonnika polecacie?[/QUOTE]

Ja też się męczyłam dobre dwa lata, zanim mi postawili prawidłową diagnozę. Dieta wcale nie jest taka zła jak mogłoby Ci się wydawać. Jak znajdziesz jeszcze dobry sklep z produktami bezglutenowymi to nie będziesz sobie musiała praktycznie niczego odmawiać. Ja kupuje cały swój 'zapas żywności' na necie, bo mam wszystko w jednym miejscu. Jak szukałam po sklepach to dość trudno zaleźć dobre bezglutenowe produkty i bardzo mnie to dziwi, skoro tyle osób nie toleruje glutenu… Ja nawet chipsy i ciacha bezglutenowe z neta zamawiam. A efekty po odstawieniu glutenu były już po miesiącu, teraz już się tak przyzwyczaiłam, że nie odczuwam jakiejś specjalnej różnicy w tej diecie.
amber22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 19:17   #643
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Chipsy bezglutenowe? To brzmi jak naciągactwo... Zwykłe Lay'sy, które kupuję, mają w składzie tylko ziemniaki, olej roślinny i sól.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:14   #644
deszczowa_nimfa
Raczkowanie
 
Avatar deszczowa_nimfa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 342
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Nieprawda spytaj się nawet Pań ze Stowarzyszenia w procesie destylacji gluten jest usuwany i alkohole sa dla nas bezpieczne, oprócz momentu gdy np w smakowych na koncu jest dodawany nie filtrowany już słód. Polecam pytać się u źródła a nie potwarzać plotki Tak, whisky tez jest bezpieczne co możesz nawet sprawdzac na stronach producentów Alkohol to największy MIT diety bezglutenowej - prócz piwa oczywiście.
Dziękuję za tą informację! sprawdziłam w internecie i rzeczywiście jest tak jak piszesz.

Ja z dietą bezglutenową żyję już jakieś 8 lat, mam wykrytą celiakię. Niestety czasem zdarza mi się zgrzeszyć, ale nie odczuwam po tym jakiś silnych dolegliwości. Ja na diecie bezglutenowej przytyłam, kiedyś miałam anemie i wyglądałam jak kościotrup. Najgorzej jest z chlebem i bułkami, te do kupienia w sklepach są okropne.
deszczowa_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 11:33   #645
f6850a4073d85216fe9fde5fee428cdb1151bd0c_6177371962a96
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 10
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Chipsy bezglutenowe? To brzmi jak naciągactwo... Zwykłe Lay'sy, które kupuję, mają w składzie tylko ziemniaki, olej roślinny i sól.
Niestety dla celiaka śladowe ilości mogą być niebezpieczne. Rzeczywiście Lay'sy solone podobno nie zawierają glutenu, ale te są jedynymi z tej firmy. Ale jednak boje się testować na sobie
f6850a4073d85216fe9fde5fee428cdb1151bd0c_6177371962a96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 21:14   #646
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

[1=f6850a4073d85216fe9fde5 fee428cdb1151bd0c_6177371 962a96;65147491]Niestety dla celiaka śladowe ilości mogą być niebezpieczne. Rzeczywiście Lay'sy solone podobno nie zawierają glutenu, ale te są jedynymi z tej firmy. Ale jednak boje się testować na sobie [/QUOTE]
Na moich solonych jest nawet znaczek "gluten free". Ale ostatnio i tak mi zaszkodziły, może za dużo tłuszczu.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 14:56   #647
f6850a4073d85216fe9fde5fee428cdb1151bd0c_6177371962a96
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 10
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Super! Nie wiedziałam, że mają znaczek. Kolejny produkt więcej . Ja zazwyczaj chipsowe zachcianki zwalczam waflami ryżowymi z sonko, są pyszne, szczególnie paprykowe.
f6850a4073d85216fe9fde5fee428cdb1151bd0c_6177371962a96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 18:21   #648
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

[1=f6850a4073d85216fe9fde5 fee428cdb1151bd0c_6177371 962a96;65176176]Super! Nie wiedziałam, że mają znaczek. Kolejny produkt więcej . Ja zazwyczaj chipsowe zachcianki zwalczam waflami ryżowymi z sonko, są pyszne, szczególnie paprykowe.[/QUOTE]
Hmm, nie wiem, jak jest w Polsce. Mieszkam w Stanach i tu mają znaczek GF. Musicie sprawdzić u siebie dla pewności.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 19:45   #649
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

[1=f6850a4073d85216fe9fde5 fee428cdb1151bd0c_6177371 962a96;65176176]Super! Nie wiedziałam, że mają znaczek. Kolejny produkt więcej . Ja zazwyczaj chipsowe zachcianki zwalczam waflami ryżowymi z sonko, są pyszne, szczególnie paprykowe.[/QUOTE]


Ja na przykład uwielbiam z GoodFood wafle cienkie z ziołami prowansalskimi. Są pyszne, całą paczkę potrafię wsunąć.
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-13, 08:01   #650
amber22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Chipsy bezglutenowe? To brzmi jak naciągactwo... Zwykłe Lay'sy, które kupuję, mają w składzie tylko ziemniaki, olej roślinny i sól.


To nie słyszałam, że można zwykłe Lays jeść! I nic Ci nie jest po nich? Ja do tej pory kupowałam wszystko na https://naturaija.pl/produkty-bezglutenowe i tam są właśnie chipsy np. amaizin z tego co tam czytałam to mają też ten plus że jest właśnie mniej soli i tłuszczów :P
Z tym, że jak robię zakupy to zazwyczaj już hurtowo żeby nie trzeba było co tydzień zamawiać.

Koleżanka mi kiedyś poleciła jeszcze http://sklepekoswiat.pl/ ale z tego co widzę mają mniejszy asortyment i jeszcze tam nie zamawiałam. Macie jakieś fajne sklepy do przetestowania? Zależy mi właśnie na tym, żebym mogła wszystko w jednym sklepie zamówić. Lubię jakieś wymyślne nowe smaki, więc chętnie coś nowego przetestuję.

Edytowane przez amber22
Czas edycji: 2016-10-11 o 10:12
amber22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 09:07   #651
f6850a4073d85216fe9fde5fee428cdb1151bd0c_6177371962a96
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 10
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Niestety nie mam u siebie zadnej piekarni, ktora by piekla bezglutenowy chleb. Tylko te paskudne paczkowane moge kupic. Piec bardzo rzadko mi sie chce, wiec po prostu nie jem w ogole pieczywa.
A próbowałaś piec chleb z samej kaszy gryczanej niepalonej? Jest bardzo prosty, tylko kasza, sól i woda. Można dodać nasionka i wychodzi pyszny i zdrowy.
http://www.natchniona.pl/chleb-dosko...aki-i-drozdzy/

Cytat:
Napisane przez amber22 Pokaż wiadomość
Koleżanka mi kiedyś poleciła jeszcze http://sklepekoswiat.pl/ ale z tego co widzę mają mniejszy asortyment i jeszcze tam nie zamawiałam. Macie jakieś fajne sklepy do przetestowania? Zależy mi właśnie na tym, żebym mogła wszystko w jednym sklepie zamówić. Lubię jakieś wymyślne nowe smaki, więc chętnie coś nowego przetestuję.
Dzięki za linki, jeszcze do tych sklepów nie trafiłam . A co do innych bezglutenowych produktów do spróbowania, to ja czasem kupuje w rossmanie sezamki z kokosem i takie batony z orzechami i pistacjami. W lewiatanie i kilku innych marketach są lody Anita (na patyku i śmietankowe bez laktozy), no i grycan. A z niesłodyczowych to ostatnio kupiłam na tygodniu chińskim w Biedronie pasty curry. Ale to na takie zachcianki, bo na codzień staram się mieć jak najprostszą michę
f6850a4073d85216fe9fde5fee428cdb1151bd0c_6177371962a96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 17:30   #652
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez amber22 Pokaż wiadomość
To nie słyszałam, że można zwykłe Lays jeść! I nic Ci nie jest po nich? Ja do tej pory kupowałam wszystko na https://naturaija.pl/pl/produkty-bezglutenowe i tam są właśnie chipsy np. amaizin z tego co tam czytałam to mają też ten plus że jest właśnie mniej soli i tłuszczów :P
Z tym, że jak robię zakupy to zazwyczaj już hurtowo żeby nie trzeba było co tydzień zamawiać.
Ja nie mam celiakii, więc raczej się nie boję śladowych ilości glutenu. Kupuję Laysy lekko solone, ale one chyba nie są dostępne w Polsce. Zazwyczaj czułam się po nich dobrze. Ostatnio jelita mi wariują po wielu różnych produktach, więc na razie odstawiłam chipsy.

[1=f6850a4073d85216fe9fde5 fee428cdb1151bd0c_6177371 962a96;65230926]A próbowałaś piec chleb z samej kaszy gryczanej niepalonej? Jest bardzo prosty, tylko kasza, sól i woda. Można dodać nasionka i wychodzi pyszny i zdrowy.
http://www.natchniona.pl/chleb-dosko...aki-i-drozdzy/
[/QUOTE]
Brzmi bardzo ciekawie. Zapisuję przepis i będę próbować, jak uda mi się kupić niepaloną kaszę gryczaną. Dzięki.

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Odnośnie deserów ja bardzo polecam mus jabłkowy - po prostu rozgotowane jabłka, bez cukru. Można jeść sam, z lodami czy naleśnikami. Można go zamrozić i odgrzać, gdy nachodzi ochota. Pychota.

A w ramach przekąski ostatnio uwielbiam pestki dyni.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 11:43   #653
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Popieram. Dieta AIP może pomóc, a nie zaszkodzi (tylko uważaj, żeby nie przeholować, ale łatwo wyguglować popularne błędy na AIP i na tłustym zyciu też jest na co trzeba uważać).


Wcale nie tak ciężko, jak wyrzucisz zboża z diety zyskasz mnóstwo miejsca na warzywa, które są zdrowsze. Tylko na początku jest trudno, potem się przestawisz i to już będzie normalne jedzenie dla ciebie.
Sama z ciekawości byłam i jestem na diecie bezglutenowej i obawiałam się, że nic nie będę mogła jeść. Szybko okazało się, że jest masa przepisów na mega pyszne rzeczy jak budyń jaglany (kiedyś by mi to przez myśl, a tym bardziej przez usta nie przeszło). Jest też dobry chleb bezglutenowy za niezłą cenę w Biedrze. Poza tym mąkę zamieniłam na ryżową lub robię sama z kasz, kokosa itd.
Jedyną rzeczą, która mi nie podchodzi to makaron bezglutenowy. Muszę zrobić swój.
Ja mam o tyle większe wyzwanie, że poza glutenem, wyeliminowałam nabiał
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 07:28   #654
BlackCaaat
Raczkowanie
 
Avatar BlackCaaat
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Zagłębianka :)
Wiadomości: 187
GG do BlackCaaat
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Hej dziewczyny, dołączam do Waszego wątku. Ja co prawda celiakii nie mam, jedynie nadwrażliwość na gluten. Od roku siedzę na diecie

Ze swojej strony chcę Wam polecić półeczkę wyprzedażową w Kauflandzie ( u mnie koło kas ). Kiedy tam nie jestem, zawsze leżą tam produkty Schar przecenione ok 70% lub 90%. Ja tam znajduję bułeczki słodkie, babeczki, małe ziemniaczane kluseczki (gniochi?) lub zwykłe pieczywo. Im krótsza data spożycia tym większa przecena, jednak na tych 90% zwykle jest to jeszcze ok 3-4 dni. Warto zaglądać jeszcze na dział przecen na mrożonkach, ostatnio ustrzeliłam bułki Schar do pieczenia za 1.69 z 17 zł

Ale mam jeszcze pytanie: widziałyście gdzieś może dr. Oetkera te nowe fixy do ciast? Szukam ich wszędzie i nie widzę
BlackCaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 13:04   #655
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez BlackCaaat Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, dołączam do Waszego wątku. Ja co prawda celiakii nie mam, jedynie nadwrażliwość na gluten. Od roku siedzę na diecie

Ze swojej strony chcę Wam polecić półeczkę wyprzedażową w Kauflandzie ( u mnie koło kas ). Kiedy tam nie jestem, zawsze leżą tam produkty Schar przecenione ok 70% lub 90%. Ja tam znajduję bułeczki słodkie, babeczki, małe ziemniaczane kluseczki (gniochi?) lub zwykłe pieczywo. Im krótsza data spożycia tym większa przecena, jednak na tych 90% zwykle jest to jeszcze ok 3-4 dni. Warto zaglądać jeszcze na dział przecen na mrożonkach, ostatnio ustrzeliłam bułki Schar do pieczenia za 1.69 z 17 zł

Ale mam jeszcze pytanie: widziałyście gdzieś może dr. Oetkera te nowe fixy do ciast? Szukam ich wszędzie i nie widzę
Można też często znaleźć promocje czy wyprzedaże produktów bezglutenowych w Rossmannach.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 13:50   #656
BlackCaaat
Raczkowanie
 
Avatar BlackCaaat
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Zagłębianka :)
Wiadomości: 187
GG do BlackCaaat
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Można też często znaleźć promocje czy wyprzedaże produktów bezglutenowych w Rossmannach.
Dzięki jednak co jestem, to albo nie ma promocji, albo nie ma produktów
BlackCaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 18:50   #657
f6850a4073d85216fe9fde5fee428cdb1151bd0c_6177371962a96
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 10
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez BlackCaaat Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, dołączam do Waszego wątku. Ja co prawda celiakii nie mam, jedynie nadwrażliwość na gluten. Od roku siedzę na diecie

Ze swojej strony chcę Wam polecić półeczkę wyprzedażową w Kauflandzie ( u mnie koło kas ). Kiedy tam nie jestem, zawsze leżą tam produkty Schar przecenione ok 70% lub 90%. Ja tam znajduję bułeczki słodkie, babeczki, małe ziemniaczane kluseczki (gniochi?) lub zwykłe pieczywo. Im krótsza data spożycia tym większa przecena, jednak na tych 90% zwykle jest to jeszcze ok 3-4 dni. Warto zaglądać jeszcze na dział przecen na mrożonkach, ostatnio ustrzeliłam bułki Schar do pieczenia za 1.69 z 17 zł

Ale mam jeszcze pytanie: widziałyście gdzieś może dr. Oetkera te nowe fixy do ciast? Szukam ich wszędzie i nie widzę
O! Dzięki za info! Mam niedaleko domu Kauflanda, to się przejdę i pozaglądam do koszyczków. Tylko ja za bardzo za gotowymi chlebami, mixami i mieszankami nie przepadam. Nie leży mi ten smak i skład... Ale takie słodycze na zachcianki bym chętnie wyhaczyła. Mieszanki na sernik i budynie widziałam tylko raz, w sieci Intermarche, ale myślę, że jak zejdą w marketach z towarów, to już następne dostawy będą bezglutenowe .
f6850a4073d85216fe9fde5fee428cdb1151bd0c_6177371962a96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 10:02   #658
BlackCaaat
Raczkowanie
 
Avatar BlackCaaat
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Zagłębianka :)
Wiadomości: 187
GG do BlackCaaat
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

[1=f6850a4073d85216fe9fde5 fee428cdb1151bd0c_6177371 962a96;65854226]O! Dzięki za info! Mam niedaleko domu Kauflanda, to się przejdę i pozaglądam do koszyczków. Tylko ja za bardzo za gotowymi chlebami, mixami i mieszankami nie przepadam. Nie leży mi ten smak i skład... Ale takie słodycze na zachcianki bym chętnie wyhaczyła. Mieszanki na sernik i budynie widziałam tylko raz, w sieci Intermarche, ale myślę, że jak zejdą w marketach z towarów, to już następne dostawy będą bezglutenowe .[/QUOTE]

Skład to osobny wątek, ale czasem można nooo
Ale przyznam, że odkąd jestem na diecie bg to jem duuuużo bardziej zdrowo i widzę różnicę
BlackCaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 19:39   #659
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Dziewczyny macie sprawdzony przepis na bułki BG? Taki dla kuliarno oporonych. Chleb mi się już przejadł, marzy mi się bułka.
Nie mam piekarni BG, a te paskudztwa ze sklepu to niech sami sobie jedzą
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 12:44   #660
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie sprawdzony przepis na bułki BG? Taki dla kuliarno oporonych. Chleb mi się już przejadł, marzy mi się bułka.
Nie mam piekarni BG, a te paskudztwa ze sklepu to niech sami sobie jedzą
Sprobuj zastapic "normalna" make np. maka migdalowa.
Sam pieczywa nie spozywam/nie pieke, wiec glowy nie dam ze wyjdzie, ale do ciast bezglutenowych/pizzy bezglutenowej dziala zupelnie w porzo.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-11 18:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.