Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-06, 11:14   #31
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

witam mamusie

i ja prosze o dopisanie do listy
aaneczka1984 (Anna) -Dominik Ksawery ur. 30. 01

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2009-10-06 o 13:11
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 13:54   #32
skoja
Rozeznanie
 
Avatar skoja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 587
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam i ja na nowym wątku!
Mam małe zaległości, ale już nadrabiam.
Ami-super tytuł i wspaniałe otwarcie wątku!
Co prawda mojej dziecię jeszcze nie chodzi ale już się do wątku dołączamy
U nas może będzie z nowym rokiem pierwszym krokiem - ale to się okaże, co dnia mnie zaskakuje, więc może kiedyś po prostu przyjdzie rano i powie mama jeść Kto to wie
Idę szykować obiadek-bo mała jeszcze nie dostała.
Miłego dnia!
A! Roxi-gratulacje!!! Zazdraszczam okropnie. Zwłaszcza luźnych godzin pracy!
skoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 14:00   #33
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Nie wiem czy to przez pogode ale nie mam dzis cierpliwosci do dziecka
buczy,marudzi,nie slucha a ja juz mam brak sil w nocy 40 razy pobudka a teraz taka jazda ... poszlam z nim na spacer zasnal ,spi ciekawe jak dlugo.Na dworze jest brzydko duszno.Powiem szczerze ze wyszla bym z domu i wrocila po kilku godz normalnie wysiadam
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 14:19   #34
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez skoja Pokaż wiadomość
A! Roxi-gratulacje!!! Zazdraszczam okropnie. Zwłaszcza luźnych godzin pracy!
dzięki no mnie te godziny mega cieszą

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
buczy,marudzi,nie slucha a ja juz mam brak sil w nocy 40 razy pobudka a teraz taka jazda ... poszlam z nim na spacer zasnal ,spi ciekawe jak dlugo.
jakbym czytała o tym moim potworku... rano ponoć buczał od 9 do 12 (na szczęście moja mama przyjechała, więc Robert mógł się wyszykować do pracy), jak wróciłam buczenia c.d., teraz dałam 250 mleka i uspałam gada i czekam na odwiedzinki (Anisia z Piterem i Rafałem mają wpaść - aaaaaale się cieszę)
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 15:11   #35
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

to i ja witam w nowym miejscu
u nas od wczoraj dziecie się rozgadało - nic tylko tatatata na różnych tonacjach, prawie spiewająco mama z zadka sie tam zaplącze

i mamy bunt zywieniowy- zupka z trudem , jakas łyzeczka , to samo owoce, bułeczki troche skubał i tyle - za to mleko jak najbardziej, ale przeciez powinienjuz tez cos innego jesc uparciuch mały

bezsennośc zazdraszczam zawodu - ja taka lewa noga z kompa ze az wstyd
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 15:22   #36
anna1593
Raczkowanie
 
Avatar anna1593
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

to i ja sie zamelduje na nowym watku...
dlugo sie nie odzywalam, ale prosze o wybaczenie, bo musialam sie uczyc do sporego egzaminu czyli lepu. od lutego podczytywalam ksazki, ale nauke na serio rozpoczelam 2 miechy temu. na szczescie zdalam i to na tyle, ze jestem zadowolona. nie bede go chyba nawet poprawiac. ale z wizazem jestem na biezaco

czy Wasze dzieci tez krzycza, nie chodzi mi o placz tylko darcie dzioba bez powodu, czasem naprawde uszy bola.

a, prosze o dopisnanie nas czyli Ania i Maks ur. 18.02.2009, 3140, 54 cm.

kurcze, moj maly potwor jakies ma braki, raczkowac nic nie chce, polozony na brzuchu w 5 sek przewraca sie na plecy. odwrotnie nie bardzo chce, postawiony przy kanapie trzyma sie na nogach, czasem jak chce go posadzic to jest sztywny i za zadna cholere nie chce zgiac nog. a tak poza tym to nic. za zebach stanelismy dwoch, siedzimy ladnie, pediatra nawet mowila miesiac temu, ze malo ktore dziecko w jego wieku tak umie, i mimo ze grubas z niego. chyba 9500 wazymy, potroil mase urodzeniowa, chociaz takie rzeczy to powinny miec miejsce ok 1 urodzin. oby wyrosl z tego.

no i wczoraj w nocy (teraz jak jest chodniej to spi z nami) lezalam odwroconao niego plecami, to maly gad mi strzelal ze stanika...pamietacie konskie zaloty chlopcow w podstawowce??
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007101301201230.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1b39e63fa9.png?html

Moje małe szczęście urodziło się 18.02.2009 r. o 00.55
anna1593 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 16:58   #37
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

To i ja się dołączę do wątku .Ami - super Ci wyszło!
Kasiu - gratulacje ! Jeszcze żeby tylko płacili za caly etat i będzie ok...
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-06, 17:10   #38
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Melduję się po całodniowym lataniu.

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
to i ja witam w nowym miejscu
u nas od wczoraj dziecie się rozgadało - nic tylko tatatata na różnych tonacjach, prawie spiewająco mama z zadka sie tam zaplącze

i mamy bunt zywieniowy- zupka z trudem , jakas łyzeczka , to samo owoce, bułeczki troche skubał i tyle - za to mleko jak najbardziej, ale przeciez powinienjuz tez cos innego jesc uparciuch mały

bezsennośc zazdraszczam zawodu - ja taka lewa noga z kompa ze az wstyd
U nas też tylko tatatata i bababab a mama niet...
i z jedzeniem dziś to już wogóle porażka - rano pojadł kaszki i na tym koniec, tylko cyc potem, jak obiadek spróbował to zaczął ręką odpychać łyżeczkę i marudzić i mieć odruchy wymiotne - on nie będzie tego jadł. Jak mu koło 17 próbowałam dać kaszkę z marchewką to był krzyk i płacz, tylko cycem dał się udobruchać Nie wiem co z tym robić, tak po cichu liczę że to ząbek, bo przebija nam się górna prawa jedynka i że jak wyjdzie to apetyt wróci

Teraz zadowolony leży i pastwi się nad zabawkami

Cytat:
Napisane przez anna1593 Pokaż wiadomość
czy Wasze dzieci tez krzycza, nie chodzi mi o placz tylko darcie dzioba bez powodu, czasem naprawde uszy bola.

a, prosze o dopisnanie nas czyli Ania i Maks ur. 18.02.2009, 3140, 54 cm.

kurcze, moj maly potwor jakies ma braki, raczkowac nic nie chce, polozony na brzuchu w 5 sek przewraca sie na plecy. odwrotnie nie bardzo chce, postawiony przy kanapie trzyma sie na nogach, czasem jak chce go posadzic to jest sztywny i za zadna cholere nie chce zgiac nog. a tak poza tym to nic. za zebach stanelismy dwoch, siedzimy ladnie, pediatra nawet mowila miesiac temu, ze malo ktore dziecko w jego wieku tak umie, i mimo ze grubas z niego. chyba 9500 wazymy, potroil mase urodzeniowa, chociaz takie rzeczy to powinny miec miejsce ok 1 urodzin. oby wyrosl z tego.

no i wczoraj w nocy (teraz jak jest chodniej to spi z nami) lezalam odwroconao niego plecami, to maly gad mi strzelal ze stanika...pamietacie konskie zaloty chlopcow w podstawowce??
TAK moje dziecko też krzyczy i piszczy na całego - po prostu wpróbowuje swoje możliwości.

Z tego co piszesz to twój synek dużo już umie - siedzi, stoi Mój tego nie opanował dopiero zaczyna raczkować, stać nie stoi tylko na paluszkach trzymany pod paszki - tak jak baletnica. O siadaniu nie wspomnę

Strzela ze stanika?? - dobry jest Mój Kubuś to albo gryzie mnie w łokieć, albo ciągnie za włosy, urwis jeden...
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 18:43   #39
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

To i ja melduję się na nowym wątku. Chciałam Wam coś wczoraj naskrobać, ale nie mogłam wejść na wizaż buuuuu.

Ami- pięknie wprowadziłaś nas w nowy wątek. Poproszę dopisać i nas
bratek06 (Jola) Jakub ur. 10 lutego

Roxi- bardzo się cieszę z Twojego szczęścia

No i muszę się pochwalić MAMY PIERWSZEGO ZĄBKA
dolna prawa jedynka

Kubusia też nauczyłam kosi kosi łapki i sprawia mu to ogromną radość.
Wyobraźcie sobie, że Młody spał dziś od 13 do 16.30 Oczywiście jak mamusia była w pracy
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 21:00   #40
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez anna1593 Pokaż wiadomość

no i wczoraj w nocy (teraz jak jest chodniej to spi z nami) lezalam odwroconao niego plecami, to maly gad mi strzelal ze stanika...pamietacie konskie zaloty chlopcow w podstawowce??
: hahaha: Prawie się posikałam ze śmiechu, niezły łobuziak, mój tylko ciągnie mnie za włosy, jak się odwrócę tyłem (też końskie zaloty?) i wspina się na mnie. Generalnie wcale to nie pomaga dłużej pospać.
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 22:37   #41
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

anna1593... no niezly gagatek...juz od małego na podrywacza Ci rosnie... moje dziecie natomiast..zamiast robic mi cacy 9tak go ucze) to mnie chlasta po pysku.....


lucyas.... u nas to caly czas jest bababababa...czasami papapapa ... no i tata tez czasem mu sie wypsnie... mama jakos za trudno

roxi...gratuluje !!!!

ami.... bo zapomnialam Ci wczesniej napisac ze wstep jest suuuuper... tak sie przy nim rozkleilam...

Ja wogole ostatnio sie czesciej rozklejam... Kiedys ze mnie twarda baba byla..
Nigdy mi łezka nie poleciala ale odkad zaszłam w ciaze zrobiłam sie jakas bardziej sentymentalna.... No i np. dzisiaj (tutaj sie chwale) Alan zrobił pierwszy raz papa ..
W dodatku sam z siebie... Nikt mu nic nie mowił tylko własnie wychodzilam z nim z kuchni i mowilam mu - teraz idziemy spac.. a on sie odwrocil do Taty i pomachal mu reka..... mi to od razu łezka poleciala...tak słodko to zrobił....


aaa......jesli chodzi o jedzonko to u nas tez jest strajk...
Obiadki ogolnie sa ble... Je 4-5 łyzek i juz najedzony... no i zaczyna sie wtedy
moj teatr.... mleko z butelki to je ale tylko na spiocha... no chyba ze łyzeczka
no ale to wtedy robi mu kaszke ...tylko ze dzisiaj kaszka tez byla blee...
No niewiem co to z nim sie dzieje... on to taki zarłoczek był... mam tez cicha nadzieje ze to własnie ten 8 zabek i ze sie w koncu przebije.....
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-06, 23:14   #42
anna1593
Raczkowanie
 
Avatar anna1593
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
anna1593... no niezly gagatek...juz od małego na podrywacza Ci rosnie... moje dziecie natomiast..zamiast robic mi cacy 9tak go ucze) to mnie chlasta po pysku.....
ojoj, wlasna matke, po pysku ostatnio moj dziec bardziej zafascynowal sie czesciami twarzy, oglada sobie nos, czasem chce go ugryzc, dzis mi tak zapakowal palucha do nosa, ze az mnie zabolalo i krzyknelam, a on sie rozplakal...

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
lucyas.... u nas to caly czas jest bababababa...czasami papapapa ... no i tata tez czasem mu sie wypsnie... mama jakos za trudno
kurde, a my nic nie gadamy, kiedys przypadkiem wyszlo mu co na ksztalt "baba" i "jaja" i na tym koniec. papa nie umiemy robic.
Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
Ja wogole ostatnio sie czesciej rozklejam... Kiedys ze mnie twarda baba byla..
Nigdy mi łezka nie poleciala ale odkad zaszłam w ciaze zrobiłam sie jakas bardziej sentymentalna.... No i np. dzisiaj (tutaj sie chwale) Alan zrobił pierwszy raz papa ..
W dodatku sam z siebie... Nikt mu nic nie mowił tylko własnie wychodzilam z nim z kuchni i mowilam mu - teraz idziemy spac.. a on sie odwrocil do Taty i pomachal mu reka..... mi to od razu łezka poleciala...tak słodko to zrobił....
mam identycznie

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
aaa......jesli chodzi o jedzonko to u nas tez jest strajk...
Obiadki ogolnie sa ble... Je 4-5 łyzek i juz najedzony... no i zaczyna sie wtedy
moj teatr.... mleko z butelki to je ale tylko na spiocha... no chyba ze łyzeczka
no ale to wtedy robi mu kaszke ...tylko ze dzisiaj kaszka tez byla blee...
No niewiem co to z nim sie dzieje... on to taki zarłoczek był... mam tez cicha nadzieje ze to własnie ten 8 zabek i ze sie w koncu przebije.....
ostatnio tez mielismy kryzys z jedzeniem, glownie obiadkami. i nie byl to problem, ze mu nie smakuje, albo ze niewyspany. normalnie popchnie caly sloiczek 190g, a tu ledwo 1/4. samo sie naprawilo, choc je jedna flaszke sztucznosci gdy ja jestem w pracy i mama mowi, ze zawsze jest zabawa z butelka, silowanie sie itd, ale je. kupe robi, a ona sie nie bierze z powietrza.

nie wiem czy u nas kolejny zab nie idzie, juz wydawalo mi sie jakis czas temu, ze zab, ale byl to falszywy alarm. teraz na 90% ma opuchniete dziasla i budzi sie juz ktoras nic z kolei co godzine. dentinox idzie, dzis zapakowalam mu panadol i zobaczymy, obudzil sie, polezal i zasnal, jeszcze troche nocy przed nami.
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007101301201230.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1b39e63fa9.png?html

Moje małe szczęście urodziło się 18.02.2009 r. o 00.55
anna1593 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 07:12   #43
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Dzień bobry z rana Na ogół rozpoczynam dzień - taki ranny ptaszek ze mnie (akurat ZE MNIE! ) Dama od 6 jest w pełni rozbawiona, więc ja już całkiem obrobiona z rannymi "nicami"
Dzięki dziewczęta za zaproszenia na nk
Tośka - ciapa nadal bezzębna. No nie wiem... może wcale zębów nie będzie miała... Trzeba do protetyka zawczasu
Ale wśród notorycznego "tatata" jest "mama" coraz częściej, a jak widzi że mnie to szalenie raduje (wycałuję ją za każde "ma"), to kochana próbuje twardo. Poza tym jest "bababa", a jak ktoś coś ma w ręce (na ogół do jedzenia, ale i zabawkę), to ona pazurki do przodu i "DA!" takie z wykrzyknikiem
papa, kosi i cacy już mamy wytrenowane Cacy tylko po jej główce, inne na razie nie przechodzi wcale. Może dlatego, że za każde kosi jest po łapkach wycałowana, i za papa i za cacy - to jej się miło kojarzy
No i siedzi pewnie, zupełnie bez asekuracji, przy pudełku z zabawkami i sobie je ogląda i wywala.
Anna1593 Tutek też z brzuszka od razu na plecki jak u Maksia, więc raczkowania chyba się nie doczekam Może to lepiej (dla mojego domku )
Kellysss z tym płakaniem - rany ja też tak mam. Nawet na reklamie "merci" mi łezka poleciała ostatnio ! Ciekawe czy to przejdzie
Ok. Lecę dalej SIEDZIEĆ sobie w domu ( tż nadal mnie wykańcza tym tekstem! Siedzi to on! nie tylko w domu! ale już mi się zbrzydło reagować)
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi

Edytowane przez kami1227
Czas edycji: 2009-10-07 o 07:32
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 08:14   #44
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

i ja sie melduje z rana po nieprzespanej nocy.
Ledwo małemu przeszło zapalenie ucha a juz jakieś wstrętne katarzysko sie przyplątało. Domiś co chwile sie budził bo tracił oddech- tak ma nochalek zapakowany
Fridy nie posiadam wiec morduje sie z gruchą, czego mały nienawidzi.

anna1593 mały amant rośnie, to strzelanie ze stanika mnie powaliło
Dominik jak usypia luci mnie ciągnac za uszy, wkłada rączki do moich ust i nisa...nie powiem ze to jest przyjemne
lucyAS Dominik tez non stop gada tata w roznych intonacjach, a jak był ostatnio chory nauczył sie mamamamma (wie kto sie ma wtedy nim zająć), a najwiecej ma do powiedzenia podczas jedzenia, wtedy słysze mniammniam, amm, i rozne takie...

kellyss ja tez zrobiłam sie strasznie sentymentalna i potrafie sie rozpłakac w kazdym momencie, a jak usłysze ze jakas krzywda sie komus dzieje to rycze jak bubr....dziwne wczesniej tak nie miałam...ostatnio płakałam na "titanicu":confuse d:

Poza tym mamy juz drugą jedynke Dobrze ze nam ząbki ida po kolei, bo synek bratowej zaczął od górnych dwójek, pozniej dolne dwójki i jedynki, tak ze teraz wygląda przezabawnie jak sie uśmiecha
No i wczoraj jak stał w kojcu trzymając w jednej rączce zabawke to sie zapomniał i puscił (zajęty zabwą) i stał tak kilka sekund sam, nie podtrzymując sie wogóle, Później było wielkie baaach, ale kilka sekund stał!!

bratek gratuluje ząbka, wiem jak to fajnie jest zobaczyc wkoncu pierwszego ząbala zwłaszcza ze juz niektore dzieciaczki po 7 mają


A i mam pytanko
tylko sie nie smiejcie ze mnie ale ja lewa w tym jestem
jak sie dołacza kolejny cytat w poście?? bo pierwszy to wiem ale jak kolejne??

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2009-10-07 o 08:18
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 09:44   #45
Glizda87
Rozeznanie
 
Avatar Glizda87
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 791
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Melduje sie zebyście o mnie nie zapomniały i znikam na ostatnie zakupy przedślubne... Normalnie szał mnie ogranął!!! To już w sobote... Nie wierze, że tak szybko zleciało
__________________
JULIANKA 28.01.2009
Glizda87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 10:19   #46
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
i ja sie melduje z rana po nieprzespanej nocy.
Ledwo małemu przeszło zapalenie ucha a juz jakieś wstrętne katarzysko sie przyplątało. Domiś co chwile sie budził bo tracił oddech- tak ma nochalek zapakowany
Fridy nie posiadam wiec morduje sie z gruchą, czego mały nienawidzi.

anna1593 mały amant rośnie, to strzelanie ze stanika mnie powaliło
Dominik jak usypia luci mnie ciągnac za uszy, wkłada rączki do moich ust i nisa...nie powiem ze to jest przyjemne
lucyAS Dominik tez non stop gada tata w roznych intonacjach, a jak był ostatnio chory nauczył sie mamamamma (wie kto sie ma wtedy nim zająć), a najwiecej ma do powiedzenia podczas jedzenia, wtedy słysze mniammniam, amm, i rozne takie...

kellyss ja tez zrobiłam sie strasznie sentymentalna i potrafie sie rozpłakac w kazdym momencie, a jak usłysze ze jakas krzywda sie komus dzieje to rycze jak bubr....dziwne wczesniej tak nie miałam...ostatnio płakałam na "titanicu":confuse d:

Poza tym mamy juz drugą jedynke Dobrze ze nam ząbki ida po kolei, bo synek bratowej zaczął od górnych dwójek, pozniej dolne dwójki i jedynki, tak ze teraz wygląda przezabawnie jak sie uśmiecha
No i wczoraj jak stał w kojcu trzymając w jednej rączce zabawke to sie zapomniał i puscił (zajęty zabwą) i stał tak kilka sekund sam, nie podtrzymując sie wogóle, Później było wielkie baaach, ale kilka sekund stał!!

bratek gratuluje ząbka, wiem jak to fajnie jest zobaczyc wkoncu pierwszego ząbala zwłaszcza ze juz niektore dzieciaczki po 7 mają


A i mam pytanko
tylko sie nie smiejcie ze mnie ale ja lewa w tym jestem
jak sie dołacza kolejny cytat w poście?? bo pierwszy to wiem ale jak kolejne??
Tam gdzie masz cytuj jest z boku kolejna krateczka ( do wielocytowania), [dokladnie miedzy cytuj a odp...] naciskasz ja przy kazdym poscie ktory chcesz cytowac a na koniec na samej gorze naciskasz odpowiedz... (po lewej stronie ostatniego postu)
No i juz w sumie gotowe...Posty w edytorze sa jeden pod drugim.... kazdy zakonczony post konczy sie [/QUOTE].... pamietaj zeby nie zazac jakiegos nawiasu jak bedziesz kasowala czesc jakiegos tekstu.... jak cos niejasno napisalam to pytaj.....




Cytat:
Napisane przez Glizda87 Pokaż wiadomość
Melduje sie zebyście o mnie nie zapomniały i znikam na ostatnie zakupy przedślubne... Normalnie szał mnie ogranął!!! To już w sobote... Nie wierze, że tak szybko zleciało
Glizdko ja zycze Ci powodzenia i tak ciekawa jestem jak to Ci wyjdzie bo my w grudniu tez bierzemy chrzcino-slub (bo mamy tylko cywilny)
__________________
ALAN
KIARA

______________

Edytowane przez kellysss
Czas edycji: 2009-10-07 o 10:22
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 11:12   #47
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez Glizda87 Pokaż wiadomość
Melduje sie zebyście o mnie nie zapomniały i znikam na ostatnie zakupy przedślubne... Normalnie szał mnie ogranął!!! To już w sobote... Nie wierze, że tak szybko zleciało
Widzieałm na nk zdiecie z panienskiego....chyba zabawa sie udała...
Trzymaj sie Glizdko i udanych zakupow zycze...pochwal sie pozniej suknią ślubną jaką masz


Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
Tam gdzie masz cytuj jest z boku kolejna krateczka ( do wielocytowania), [dokladnie miedzy cytuj a odp...] naciskasz ja przy kazdym poscie ktory chcesz cytowac a na koniec na samej gorze naciskasz odpowiedz... (po lewej stronie ostatniego postu)
No i juz w sumie gotowe...Posty w edytorze sa jeden pod drugim.... kazdy zakonczony post konczy sie
.... pamietaj zeby nie zazac jakiegos nawiasu jak bedziesz kasowala czesc jakiegos tekstu.... jak cos niejasno napisalam to pytaj.....[/QUOTE]

Dzieki kellys, chyba zakumałam

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2009-10-07 o 11:13
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 12:57   #48
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam was babeczki po ciężkim poranku i nic nie wskazuje na to żeby się to miało zmienić

Małemu włączyła się dziś opcja jęcząco-marudząca. Wczoraj w świetnym humorze chasał prawie do 22, myślę pośpi do rana... no cóż matka jeszcze się nic nie nauczyła przez te 7,5 miesiąca. Kubuś obudził się o 3 rano, pociągnął cyca i zasnął- kolejna pobódka nastąpiła o 6 rano, chwilę possał i zaczęło się WIELKIE MARUDZENIE, już dosłownie nie wiedziałam co robić - płakał i marudził na zmianę, cyca nie chciał - odpychał... Czy to ten ch..rny ząbek?? W końcu koło 7 zasnął i my z nim. Obudził się o 9:20 i od razu z grymasem marudzenia na buzi, i tak do teraz. Uspokaja się TYLKO na rękach, kaszki rano trochę poskubał, pociamkał biszkopta, niby chce do cyca ale nie chce już nie wiem co robić W końcu dałam mu smoczek i przysnął na pół godziny - obudził się 10 minut temu...

TŻ mówi że wraca dziś kołó 17, a ja mu na to że nie wiem w jakim stanie ja będę, może już zdążę świra dostać

Mam nadzieję że u was dzień zaczął się lepiej
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 13:32   #49
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Mamy 2 zabek

tesciowa mnie wkurzyla.Probuje troszke zdysyplinowac syna wiec podniesionym glosem mowie do niego "nie wolno"on zaczal ryczec,nie dosc ze spiacy to jeszcze mama mu nie pozwala isc do win, wpadla tesciowa i "moj bidulek niedobra mama na niego krzyczy,taki ladny dzidzius a mama krzyczy"zaczela go przytulac i poszla z nim a mnie szlak trafi,uspokoil sie.Ma 8 m-cy a juz pewne rzeczy wykorzystuje jak widzi tesciowa ... boje sie co bedzie pozniej-jedno wielkie rozpieszczanie.

No wygadalam sie i ide cos zjesc i sprzatnac
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-07, 15:45   #50
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
Mamy 2 zabek

tesciowa mnie wkurzyla.Probuje troszke zdysyplinowac syna wiec podniesionym glosem mowie do niego "nie wolno"on zaczal ryczec,nie dosc ze spiacy to jeszcze mama mu nie pozwala isc do win, wpadla tesciowa i "moj bidulek niedobra mama na niego krzyczy,taki ladny dzidzius a mama krzyczy"zaczela go przytulac i poszla z nim a mnie szlak trafi,uspokoil sie.Ma 8 m-cy a juz pewne rzeczy wykorzystuje jak widzi tesciowa ... boje sie co bedzie pozniej-jedno wielkie rozpieszczanie.
zębolka gratuluję - to masz teraz małego króliczka

a teściowej bym powiedziała, co o tym myślę... jakr będziesz milczeć, to problem narośnie, a że nie zanosi się póki co na samodzielne mieszkanie - o możebyć jeszcze gorzej... Ja moją babcię tak musiałam wyprostować... jak mały był chory i przyszła akurat na akcję odglutowywanie to potem Norberta ryczącego brała na ręce i mówiła, że mama niedobra, krzywdę dziecku robi... poprosiłam, żeby tak nie mówiła i wyjaśniłam jej, że mały będzie potem takie czynności i mnie traktował jako coś złego, a ja mu cały czas tłumaczę, że to dla jego dobr i że będzie mu się lepiej oddychać. Babcia zakumałai i już tak nie robi
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 16:09   #51
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Ależ spokojnie tu dziś dziewuszki

Jukol - Roxi ma racje - bo z tego co piszesz to te "akcje" teściowej to nie pierwszy raz i nie ostatni jak się domyślam. Powiedz jej co myślisz, że to ty decydujesz o wychowaniu dziecka i ono już zaczyna rozumieć co wolno a czego nie wolno, trzeba mu to określić, bo jak nie to zrobi sobie krzywdę. Wiem że to nie od razu do niej trafi, ale próbuj, powtarzaj jak zdarta płyta, aż zrozumie.
Teściowe czasami nie mają złych intencji i nie rozumieją że się wcinają wtedy kiedy nie powinny, ale kurcze jest dorosłą kobietą, która wychowała syna i powinna pewne rzeczy zrozumieć

A ja mam nerwa na moje dziecię, marudny strasznie ja dostałam @ i jest zaje...e Mąż zalecił mi terapię i na szczęście wieczorem postanowił na siebie wziąć opiekę nad synem a mnie "wypóścić" z domu, zatem jak wróci z pracy to ja pomykam do kupmeli na kawę i ploty Mam nadzieję że pomoże (pewnie i tak Kuba w nocy odbije sobie wszystko, ale muszę trochę od niego odpocząć).
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 16:21   #52
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Zapomniałam Wam napisać co ostatnio odkryliśmy.. Norbert po domu porusza się na 4 i ostatnio najmodniejszy kierunek jego wycieczek to... psie miski ale nie o tym miało być... jak Misiek biega po domu i zaczyna się "Brzydula" to podrywa ręce z ziemi - wstaje na kolanka i siada na piętach i tak na przemian - buja się w rytm "Tyle słońca w całym mieście..." i klaszcze i się śmieje jak szalony

----------
pozycja a'la brzydula
__________________


Edytowane przez roxi1980
Czas edycji: 2009-10-07 o 16:44
roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 16:30   #53
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Moje dziecię dziś z kolei odkryło kocią miskę i jej zawartość zwykle pamiętam, by je odstawić na parapet( miski, nie dziecko ), ale gdy Antek śpi, lub unieruchomiony gdzies, to zestawiam, bo koty wola jeść w starym miejscu. No i dziś się Tosiek poczęstował, hehe. Nawet się nie krzywił, więc widocznie whiskas robi dobre te puszki A był akurat po podwieczorku głodomór. Dobrze, że się szybkio zorientowałam i tylko jednego tego glutka wsadził sobie do dzioba

A jeszcze się pochwalę,ze kupiłam dziś zestaw 2 kaszek Hippa z puszką na kaszkę gratis.Śliczne te puszki. jeszcze się z jedną mamą w sklepie wymieniłyśmy, bo 2 takie same sa te kaszki, a tak mam teraz ryżową i owsiankę. Nie ma to jak sklepowa matczyna sztama.

A poza tym, to Antoś chyba ma właśnie ten skok rozwojowy w 36 tyg. Obudził się dziś o 3 w nocy z płaczem i za nic nie chciał usnąć, masakra. Zreszta cały dzień marudny, spać nie chce, a pogoda ohydna i nawet na spacer nie da rady pójść. Tez dostaję świra, dobrze, że TŻ juz w drodze do domu. Wyskoczę sobie wieczorem na pilates. a co!
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez

Edytowane przez mar_go
Czas edycji: 2009-10-07 o 16:32
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 16:48   #54
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Smile Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Obecna w II. części wątku .Witam i zmykam. Zajrzę wieczorem .
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 17:33   #55
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Moj Dominik to chyba typowy facet, jak tylko cos zaboli to jakby świat sie walił. DZis ma katarek i przechodi to jak jakąś grype!!
Moj tz tez taki jest, boli paluszek i normalnie umiera...
a poza tym okazało sie że moj pierworodny to smakosz piwa. Tż pod moją nieobecność dał mu spróbować Żywca i Warki i gdy przyszłam to ten do butelki z Zywcem pełzał, na warke nawet nie spojrzał!!!
Oczywiście tż sie dostało za to piwo ale mężus dumny jest niesamowicie ze mały wybrał JEGO ulucione trunek!!!

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2009-10-07 o 19:08
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 19:09   #56
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Meldujemy sie. Dzis bylismy z małą u lekarza (super mamy pediatrę). Niepokoił mnie przeciagający sie katar i pokaszlywanie. Na szczęście to "tylko"przeziębienie. oskrzela czste. Dostała jakis syrop i standardowe zalecenia (woda morska, frida itd).
Pamiętacie, jak mwóiła, że majakoś wyspkę? Odstawiłam jej kaszki zbożowe, zwaliłam na gluten. Daje jej tez te kropelki Fenistil. Lekarz obejrzał i od razu mnie rozszyfrował...wstyd mi sie zrobiło strasznie...załozyłam malej sliczne nowe body bez prania, oczywiście czerwoniaste, z obrazkami. Ta alergia to własnie na jakiś czynnik utrwalający kolory, kontaktowa tzw. Dalej mam podawac Fenistil i dodatkowo dostała jakąś maść cholesterolową (robioną). Ma przejść. I wracamy do zbóz - 1 łyżeczka raz dziennie. Pokarmowe alergie od razu na buźce widać (szkliste poliki. Tylko na brzuchu to kontakowe...głupia matka
Pięknie gada moj dziecko. Babcia oczy dzis wytrzeszczyła, bo przy neij slicznie dwa razy mama powiedziała, głośno i wyrażnie. Mówiteż tata i baba i dada. I inne jakieśtam stwory słowne: ana, nu, ne, i inne takie. Uwielbia swoje dwie maskotki-szczury -jeden to Ratatuj z bajki, a drugi taki biały z Ikei. Aż piszcy, jak je tarmosi.
No i doktorek pomacał dząsła i stwierdził, ze dolne jedyneczki się szykują
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 19:58   #57
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Jak miło czytać, że nasze dzieciaki tak świetnie się rozwijają ...

Moje dziecię poszło spać, dodam, że od jakichś dwóch tygodni wzorowo zasypia samodzielnie po wieczornym mleku. No ale żeby nie było tak dobrze, dodam że budzi się w nocy 3 do 5 razy - zwalam na zębiska. A tak chciałabym przespać noc, zapomniałam już chyba jak to jest. Najgorzej jest rano, gdy trzeba wstać do pracy. Masakra po prostu. Ale jakimś cudem jeszcze funkcjonuję .

W sobotę Jaga kończy 8 miesięcy. Jak ten czas pędzi... Ostatnio przez większą część czasu spędzoną na kocu, Jadzia trenuje wstęp do raczkowania. W ogóle spędza masę czasu na brzuchu (dawniej nie do pomyślenia w jej przypadku), podkurcza nóżki, pupka w górę, łokcie wyprostowane i balansuje - przód, tył. No i przemieszcza się, ale wciąż do tyłu . Ostatecznie gdy się tym zmęczy, poturla się trochę i tak w kółko.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 20:09   #58
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Kasiu mój Kubuś też kiedyś nienawidził leżeć na brzuszku a teraz jak tylko jest na kocyku to zaraz przekłada się na brzuch i tak samo jak Jaga próbuje się przemieszczać. W końcu oboje z 10
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 20:17   #59
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez bratek 06 Pokaż wiadomość
Kasiu mój Kubuś też kiedyś nienawidził leżeć na brzuszku a teraz jak tylko jest na kocyku to zaraz przekłada się na brzuch i tak samo jak Jaga próbuje się przemieszczać. W końcu oboje z 10
Pamiętam, pamiętam. Zawsze, kiedy Jagoda kończy kolejny miesiąc przypominam sobie o Twoim Kubusiu - wizażowym bliźniaku Jagody .
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 20:40   #60
bezsenność
Zadomowienie
 
Avatar bezsenność
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 470
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

ale u Was rewelacje!

A ja dzis dałam popalić Matiemu.
Zabralam go na zakupy ( usilnie szukalam płaszcza- kupiłam co było :/)
Chłopakowi nalezy sie medal. wytrzymal 8h na zakupach + ok 2h dojazdu. Nawet nie zapłakał. WOGOLE ni spał tylko oglądał i podrywał sprzedawczynie.
mamie naleza się baty bo dziecko sie jej obsikało tak, że pachami wyciekało. A dziecko- ani słowa zalu. na dodatek wieczorem szalal jakby kros mu podał tabletki na pobudzenie .
Stwierdzam subiektywnie - MAM NAJUKOCHAŃSZEGO SYNKA POD SŁOŃCEM!
__________________
20.01.09 Matuszek 28.05.2011 Tutu
Będę znów żoną
bezsenność jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.