Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-21, 14:51   #1261
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Możecie mi pomóc, drogie Wizażanki? Otóż zamówiłam ten zestaw do robienia kremu.. Ale zapomniałam zamówić konserwantu. Planuję kolejne zamówienie, ale tym razem na mazidłach.. Czy konserwanty znajdujące się na mazidłach ( ten, ten i ten) mogą być użyte do tego kremu czy musiałabym już zamówić ten FEOG proponowany na stronie ZSK?
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 15:40   #1262
ammalbinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 184
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Możecie mi pomóc, drogie Wizażanki? Otóż zamówiłam ten zestaw do robienia kremu.. Ale zapomniałam zamówić konserwantu. Planuję kolejne zamówienie, ale tym razem na mazidłach.. Czy konserwanty znajdujące się na mazidłach ( ten, ten i ten) mogą być użyte do tego kremu czy musiałabym już zamówić ten FEOG proponowany na stronie ZSK?
Porównaj specyfikacje tego FEOG i PHENONIP (Mazidła). Tzw. Phenonip się jak najbardziej nadaje.
ammalbinis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 15:42   #1263
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ammalbinis Pokaż wiadomość
Porównaj specyfikacje tego FEOG i PHENONIP (Mazidła). Tzw. Phenonip się jak najbardziej nadaje.
Właśnie tak myślałam. Wolałam się upewnić, o biochemii czytam od niedawna i nie wiem czy po dodaniu złych konserwantów nie zachodzą jakieś zmiany. Dziekuję bardzo
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 15:46   #1264
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja też jestem wege, ale miodla nie śmierdzi wg. mnie jak mięso, ani tym bardziej zgniłe Trudno mi ją z czymś porównać, może z orzechami długo smażonymi w nieświeżym tłuszczu Generalnie już kiedyś pisałam, że smród ten sprawia, że wychodzę niemal z siebie- jednakże z zapałem wcieram ją sobie w paznokcie raz, bo nie lubię niczego marnować, dwa- naprawde działa, paznokcie robią się mocniejsze. Także ja polecam się przemóc
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 15:52   #1265
ammalbinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 184
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Właśnie tak myślałam. Wolałam się upewnić, o biochemii czytam od niedawna i nie wiem czy po dodaniu złych konserwantów nie zachodzą jakieś zmiany. Dziekuję bardzo
Co prawda bardziej się interesuję chemią. Porównałam na początku zakresy pH, potem zauważyłam specyfikacje (ah ta moja ślepota ) i jeszcze muszą być zalecane do podobnych substancji/takich samych. A poza tym Phenonip jest rozpuszczalny w tłuszczach (nadaje się np. do emulsji, kremów etc.) Optiphen Plus w wodzie i częściej jest stosowany do lekkich formuł. Ah, jak pytania zmuszają do szukania odpowiedzi (pozytywanie oczywiście).

Cytat:
Także ja polecam się przemóc
Oj, będzie trudno. Ale zachęciłaś tym razem, skoro nie śmierdzi, jak mięso a tym bardziej, jak zgniłe.

Edytowane przez ammalbinis
Czas edycji: 2010-05-21 o 15:54
ammalbinis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 17:36   #1266
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziś przyszły do mnie aż dwie paczuszki prawie same oleje i olejki tylko zapomniałam do w jakim celu zamówiłam olej arganowy ale nie zmarnuje się na pewno

Edytowane przez klaudia_13
Czas edycji: 2010-05-21 o 17:46
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 19:20   #1267
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczęta,
chciałabym zapytać o Oil Cleansing Method (w skrócie OCM). Nie znalazłam o niej informacji na Wizażu, a korci mnie żeby spróbować...
Czy któraś z Was stosowała, a jeśli tak, to jak przebiegała kuracja i jakie były efekty?
Zamieszczam link do strony z podstawowymi informacji:
http://www.theoilcleansingmethod.com/
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-22, 11:41   #1268
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dorotka z k.... bardzo mnie zaciekawiłaś tym artykułem brzmi bardzo logicznie, mam zamiar wypróbować tą metodę ... dam znać jak poszło
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 12:04   #1269
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

nie wiem czy wszystko dobrze przetłumaczyłam, ale z checia wymieszam moj elejek rycynowy z olejkiem migdalowym + slonecznikowy bo sama rycynka mi sie nie sprawdza...
rozumiem, ze wieczorem robimy masaz ta mieszanka i zostawiamy na noc?
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 12:31   #1270
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Zgniłe mięso
Też jestem wege i mam ten olej , ale dla mnie to nie jest zgniłe mięso tylko taki jakby ziemisty zapach, taka gleba zaraz po deszczu

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
dorotka z k.... bardzo mnie zaciekawiłaś tym artykułem brzmi bardzo logicznie, mam zamiar wypróbować tą metodę ... dam znać jak poszło
mnie również zaciekawiła ta metoda ale nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam - każą najpierw zrobić masaż olejami, a potem przykryć twarz ręcznikiem namoczonym gorącą wodą kilka razy,tak?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 13:32   #1271
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

jagoda i viki nie do końca tak....
doczytałam i tam i jeszcze gdzie indziej i wygląda to tak; proporcje mieszamy jak piszą w zależności od cery 70 /30 skóra tlusta 90/10 skora sucha ...

ja juz po (wymieszałam ok 80/20 rycyna i olej z migdałów)
nakładamy na twarz i np szyję (w moim przypadku wanna twarz szyja dekold) masujemy i masujemy i masujemy dluuuugo a następnie wilgotną ściereczką/ręcznikiem + gorąca woda i (tak jak w samolocie i niektórych restauracjach dają do mycia rąk) na twarz delikatnie przecieramy kilkakrotnie pod koniec kilka razy zostawiając taki rozgrzany ręcznik na twarzy aby na niej ostygł (nie wiedziałam po co, po przetestowaniu stwierdzam = zamyka pory) i tak do bólu aby dobrze ściągnąć tłustą warstwę....
efekt podobnie jak po pilingu faktycznie skóra fajnie oczyszczona i taka miękutka ożywiona.... na razie jest dobrze zobaczymy co się stanie jutro ............
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-22, 13:35   #1272
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja rozumiem to tak, że należy sporządzić mieszankę oleju słonecznikowego i rycynowego w dogodnych dla siebie proporcjach, a następnie masować twarz. Podobno nie ma konieczności wykonywania wcześniej demakijażu - olejem traktujemy, mówiąc wprost, brudną twarz (co trochę mnie przeraża). Masujemy, masujemy, masujemy, następnie moczymy ciepłą wodą (ważne, żeby rzeczywiście była ciepła) ręcznik, nakładamy go na twarz, czekamy chwilkę, aż wystygnie, "ściągamy" olej i zanieczyszczenia. Czynność powtarzamy. Jeżeli po zakończeniu zabiegu czujemy, że twarz jest mimo wszystko ściągnięta, możemy wmasować jeszcze odrobinę mieszanki i po prostu ją zostawić.
Ja wypróbowałam mieszaninę oleju rycynowego i oliwki HIPP. O dziwo po zabiegu, kiedy przecierałam skórę tonikiem, był on całkowicie czysty. Ja nałożyłam później z przyzwyczajenia serum i krem na noc, chociaż twarz była dobrze nawilżona.
Zawsze do wieczornego oczyszczania używałam żelu myjącego i wody, dlatego mimo wszystko mam dziwne wrażenie niedomycia...
Jestem bardzo ciekawa Waszych uwag
Poniżej link do filmiku instruktażowego:
http://www.youtube.com/watch?v=-iQo60y912g&feature=fvst
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 13:57   #1273
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dzieki Dorotka faktycznie, było tam cos o reczniku i wodzie, nie doczytałam polecam tez inne filmiki, mnie przekonał też ten http://www.youtube.com/watch?v=Rxyyu...eature=related babeczka fajnie mowi o efektach i skutkach takiej pielegnacji.. az mnie wciągneło jutro ide kupić jakiś fajny mały ręczniczek, bo ja od lat stosuje jednorazowki papierowe z racji higienicznych
co prawda ja tez Hippka uzywam na noc jako krem ale nie codziennie bo na zmiane z czym innym, wiec fajnie bedzie włączyc go do mieszanki i mycia, jutro ruszam do akcji i dam znac!
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 14:19   #1274
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Do mnie bardziej przemawiają olejki myjące Ta metoda...no nie wiem. Raz, że by mi się nie chciało, a dwa, że jak widziałam jak ta dziewczyna naciąga i trze tą skórę ręcznikiem to az mnie ciarki przeszły
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 15:02   #1275
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Do mnie bardziej przemawiają olejki myjące Ta metoda...no nie wiem. Raz, że by mi się nie chciało, a dwa, że jak widziałam jak ta dziewczyna naciąga i trze tą skórę ręcznikiem to az mnie ciarki przeszły
Takie same mam wrażenia- okropne jak one trą po skórze, i ją naciągają we wszystkie strony brrr. Ja się zawsze staram obchodzić z twarzą jak z jedwabnymi koronkami :delikatnie -wklepywać, muskać itp, broń Boże nie szarpać. To już wolę delikatny detergent do tego oleju i jazda
__
Nie mówiąc już o ręczniku - używam jednorazowych, takie zwykłe musiałabym prać po każdym użyciu w bardzo wysokiej temperaturze- taki mam odchył

Edytowane przez 201604131205
Czas edycji: 2010-05-22 o 15:04
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 15:46   #1276
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

wiecie, pewnie tu chodzi o to ze ciepły recznik zamyka pory a przecieranie sciaga tez ta całą warstwe olejku razem z brudem i zanieszyczeniami z porów itp.
ja tez sie wzbraniam przed recznikiem, uzywam papieru... trzeba popróbować i swoj sposob znaleść, urozmaicic... moze wystarczy przemyć ciepłą wodą i przyłozyc - dosickac papierowy recznik, w praktyce wyjdzie wszystko
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 15:50   #1277
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez dorotka z krainy ozz Pokaż wiadomość
Ja rozumiem to tak, że należy sporządzić mieszankę oleju słonecznikowego i rycynowego w dogodnych dla siebie proporcjach, a następnie masować twarz. Podobno nie ma konieczności wykonywania wcześniej demakijażu - olejem traktujemy, mówiąc wprost, brudną twarz (co trochę mnie przeraża). Masujemy, masujemy, masujemy, następnie moczymy ciepłą wodą (ważne, żeby rzeczywiście była ciepła) ręcznik, nakładamy go na twarz, czekamy chwilkę, aż wystygnie, "ściągamy" olej i zanieczyszczenia. Czynność powtarzamy. Jeżeli po zakończeniu zabiegu czujemy, że twarz jest mimo wszystko ściągnięta, możemy wmasować jeszcze odrobinę mieszanki i po prostu ją zostawić.
Ja wypróbowałam mieszaninę oleju rycynowego i oliwki HIPP. O dziwo po zabiegu, kiedy przecierałam skórę tonikiem, był on całkowicie czysty. Ja nałożyłam później z przyzwyczajenia serum i krem na noc, chociaż twarz była dobrze nawilżona.
Zawsze do wieczornego oczyszczania używałam żelu myjącego i wody, dlatego mimo wszystko mam dziwne wrażenie niedomycia...
Jestem bardzo ciekawa Waszych uwag
Poniżej link do filmiku instruktażowego:
http://www.youtube.com/watch?v=-iQo60y912g&feature=fvst
kurcze chyba spróbuję dziś olejów ci u mnie dostatek a jeśli faktycznie ta metoda zadziała to będzie fajną alternatywą dla kwasów (używałam w zimie olejku z salicylem 2-3%), ale chyba nie na brudną twarz tylko umytą chociaż wodą
i mi się wydaje ze one wcale mocno nie trą , przecież olej daje poślizg
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-05-22 o 15:53
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 16:01   #1278
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

co do tej metody, możecie wyczytac w tym artykole po angielsku do jakiej cery się nadaje?

z tego co widzialam ta kobieta ma bezproblemowa cere, widac to takze po dekoldzie, skora gruba, z natury ładna. Nie wiem jak by sie u mnie sprawdzila...


takze mnie przerazilo jej tarcie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 16:20   #1279
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
co do tej metody, możecie wyczytac w tym artykole po angielsku do jakiej cery się nadaje?

z tego co widzialam ta kobieta ma bezproblemowa cere, widac to takze po dekoldzie, skora gruba, z natury ładna. Nie wiem jak by sie u mnie sprawdzila...


takze mnie przerazilo jej tarcie
Nadaje się do każdej, w artykule podają:
* Oily Skin: Try a blend of 30% Castor Oil to 70% Sunflower Seed Oil.
* Balanced Skin: Try a blend of 20% Castor Oil to 80% Sunflower Seed Oil.
* Dry Skin: Try a blend of 10% Castor Oil to 90% Sunflower Seed Oil.
czyli
skóra tłusta : 30% oleju rycynowego + 70% oleju słonecznikowego
skóra normalna: 20% oleju rycynowego + 80% oleju słonecznikowego
skóra sucha : 10% oleju rycynowego + 90% oleju słonecznikowego

Może kobieta ma taką ładną skórę bo używa tej metody

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
wiecie, pewnie tu chodzi o to ze ciepły recznik zamyka pory a przecieranie sciaga tez ta całą warstwe olejku razem z brudem i zanieszyczeniami z porów itp.
ja tez sie wzbraniam przed recznikiem, uzywam papieru... trzeba popróbować i swoj sposob znaleść, urozmaicic... moze wystarczy przemyć ciepłą wodą i przyłozyc - dosickac papierowy recznik, w praktyce wyjdzie wszystko
A ten ciepły ręcznik to przyadkiem nie otwiera tych por skóry? tak stoi w artykule ("We want the water to be warm enough to open your pores and remove the oil. Cool water will not open your pores, nor will it remove the oil efficiently." czyli "Chcemy aby woda była na tyle gorąca żeby otworzyła pory i usunęła dzięki temu olej (sebum) z nich. Ciepła woda nie otworzy porów, nie usunie sebum/oleju")

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

jeszcze znalazłam fragment co do tego "tarcia" którym się tak martwią dziewczyny
Avoid any temptation to scrub, as you'll find it's completely unnecessary and your skin will be soft, smooth, and free of flakes without the additional manual exfoliation and irritation that will result.
Unikaj/powstrzymaj się od szorowania (twarzy), zobaczysz iż bedzie to zupełnie niepotrzebne, Twoja skóra bedzie miękka, gładka , bez wyprysków bez dodatkowej manualnej eksfoliacji i podrażniania (skóry)
oczywiście tłumaczenie na szybko i aby przekazać sens generalnie chodzi o to zeby delikatnie zetrzeć ten olej który w założeniu ma "wyciągnąć" wszystkie zanieczyszczenia ze skóry
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-22, 16:41   #1280
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

tak, ciepła woda otwiera pory a zimna zamyka zamotałam się... sorki za zamęt
(ps. tak samo jak łuski włosów -> płuczemy zimną wodą żeby się zamknęły)
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-05-22 o 16:44
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 17:03   #1281
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Co do tarcia - nigdzie nie jest powiedziane, że trzeba tak "masakrować" sobie buzię, jak robią to panie na filmach. Delikatny masaż skóry wykonany przy pomocy oleju raczej niczym niekorzystnym nie grozi. Podobnie wycieranie - myślę, że można wytrzeć buzię tak jak robimy to zwykle, z większym wyczuciem, niż te Panie, nie zmniejszając skuteczności OCM
Chciałabym zaznaczyć, że mój stosunek do tej metody jest póki co jak najbardziej neutralny - znalazłam, zainteresowałam się, nieśmiało poddaję pod dyskusję i czekam na opinie mądrzejszych ode mnie
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 17:17   #1282
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Nadaje się do każdej, w artykule podają:
* Oily Skin: Try a blend of 30% Castor Oil to 70% Sunflower Seed Oil.
* Balanced Skin: Try a blend of 20% Castor Oil to 80% Sunflower Seed Oil.
* Dry Skin: Try a blend of 10% Castor Oil to 90% Sunflower Seed Oil.
czyli
skóra tłusta : 30% oleju rycynowego + 70% oleju słonecznikowego
skóra normalna: 20% oleju rycynowego + 80% oleju słonecznikowego
skóra sucha : 10% oleju rycynowego + 90% oleju słonecznikowego

Może kobieta ma taką ładną skórę bo używa tej metody

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

dzieki!
moze sproboje bo mam te oleje, tzn slonecznikowy mam rafinowany, to nie wiem czy sie nadaje
a mam rafinowany dlatego że on lepiej sie sprawdza do robienia plynu d mycia twarzy.
z oleju nierafinowanego gorszy mi wychodzi tylko samego boje sie jednak, co myslicie?

a ja widze po jej skorze na dekoldzie i na rekach że ona wielkich problemow z cera nie ma;p
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 20:54   #1283
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez dorotka z krainy ozz Pokaż wiadomość
Ja rozumiem to tak, że należy sporządzić mieszankę oleju słonecznikowego i rycynowego w dogodnych dla siebie proporcjach, a następnie masować twarz. Podobno nie ma konieczności wykonywania wcześniej demakijażu - olejem traktujemy, mówiąc wprost, brudną twarz (co trochę mnie przeraża). Masujemy, masujemy, masujemy, następnie moczymy ciepłą wodą (ważne, żeby rzeczywiście była ciepła) ręcznik, nakładamy go na twarz, czekamy chwilkę, aż wystygnie, "ściągamy" olej i zanieczyszczenia. Czynność powtarzamy. Jeżeli po zakończeniu zabiegu czujemy, że twarz jest mimo wszystko ściągnięta, możemy wmasować jeszcze odrobinę mieszanki i po prostu ją zostawić.
Ja wypróbowałam mieszaninę oleju rycynowego i oliwki HIPP. O dziwo po zabiegu, kiedy przecierałam skórę tonikiem, był on całkowicie czysty. Ja nałożyłam później z przyzwyczajenia serum i krem na noc, chociaż twarz była dobrze nawilżona.
Zawsze do wieczornego oczyszczania używałam żelu myjącego i wody, dlatego mimo wszystko mam dziwne wrażenie niedomycia...
Jestem bardzo ciekawa Waszych uwag
Poniżej link do filmiku instruktażowego:
http://www.youtube.com/watch?v=-iQo60y912g&feature=fvst
No więc i ja jestem po "pierwszym razie" niestety podczas kąpieli się zagapiłam i i tak użyłam (z przyzwyczajenia) żelu do mycia twarzy, wiec nie mogę się wypowiadać nt.stosowania tej metody na makijaż, ale co do ogólnego wrażenia to jest jak najbardziej pozytywne skóra po całym "zabiegu" była oczyszczona, napięta i miękka, także zamierzam nadal testować jak myślicie, jak często można taki zabieg robić? tak myślałam zeby robić np. przez tydzień codziennie a potem np.co 2 razy w tyg dla podtrzymania efektu (jeśli jakiś bedzie )
Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
dzieki!
moze sproboje bo mam te oleje, tzn slonecznikowy mam rafinowany, to nie wiem czy sie nadaje
a mam rafinowany dlatego że on lepiej sie sprawdza do robienia plynu d mycia twarzy.
z oleju nierafinowanego gorszy mi wychodzi tylko samego boje sie jednak, co myslicie?

a ja widze po jej skorze na dekoldzie i na rekach że ona wielkich problemow z cera nie ma;p
proszę mi się wydaje ze olej rycynowy jest tu kluczowy, po pierwsze ma właściwości oczyszczające a po drugie wykazuje powinowactwo do ludzkiego sebum wiec może "rozpuszczać" wągry, ewentualnie zamiast słonecznikowego można coś innego dać, ja dziś użyłam 2,5 ml rycyny + 5 ml maceratu brzozowego na oleju słonecznikowym + 2,5 ml śmierdziucha z miodli (oczywiście nie zużyłam wszystkiego naraz)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 21:04   #1284
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Zgniłe mięso
ja sie nie zgadzam to bardzo intensywny zapach - ale mnie w niczym nie przypomina miesa raczej stezony - mega stezony pylek - cos, jak rzepak plus trawa...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 10:37   #1285
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[QUOTE=viki1988; jak myślicie, jak często można taki zabieg robić? tak myślałam zeby robić np. przez tydzień codziennie [/QUOTE]

codziennie to za często (chyba że masz super wytrzymałą cerę) bo z tego co wyczytałam to po takim zbyt częstym stosowaniu zaczynają się problemy z przesuszeniem i nie tylko (olejek rycynowy wiążąc się z sebum dokładnie czyści ale i skutecznie się go pozbywa stąd proporcje zależności od rodzaju cery)....
jedna kobietka wyleczyła sobie tą metodą trądzik różowaty nabawiając się w tym samym czasie niezliczonej ilości wągrów a inną zapchało i została z mnóstwem białych krosteczek (naszych ulubionych )

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-05-23 o 10:42
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 10:41   #1286
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja stosuję drugi wieczór z rzędu. Rzeczywiście zaraz po umyciu buzia cud-miód-malina. Ale cały czas mam wrażenie niedomycia i takiej hmm... nieświeżości.... Może to moja psychika, bo przez całe życie stosowałam dwa razy dziennie zestaw woda+żel+tonik+nawilżacze
Sama już nie wiem...
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 11:04   #1287
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
codziennie to za często (chyba że masz super wytrzymałą cerę) bo z tego co wyczytałam to po takim zbyt częstym stosowaniu zaczynają się problemy z przesuszeniem i nie tylko (olejek rycynowy wiążąc się z sebum dokładnie czyści ale i skutecznie się go pozbywa stąd proporcje zależności od rodzaju cery)....
jedna kobietka wyleczyła sobie tą metodą trądzik różowaty nabawiając się w tym samym czasie niezliczonej ilości wągrów a inną zapchało i została z mnóstwem białych krosteczek (naszych ulubionych )
no moja cera to taka trochę trollowa jest więc spróbuję codziennie używać, jeśli zauważę jakieś niepożądane efekty to przerwę kurację tylko ze mi najbardziej zalezy na pozbyciu się wągrów, bo tylko je głównie mam w strefie T...

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Cytat:
Napisane przez dorotka z krainy ozz Pokaż wiadomość
Ja stosuję drugi wieczór z rzędu. Rzeczywiście zaraz po umyciu buzia cud-miód-malina. Ale cały czas mam wrażenie niedomycia i takiej hmm... nieświeżości.... Może to moja psychika, bo przez całe życie stosowałam dwa razy dziennie zestaw woda+żel+tonik+nawilżacze
Sama już nie wiem...
a u mnie wręcz przeciwnie, skóra nadal oczyszczona, miękka i gładka wiec może to faktycznie psychika?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 11:05   #1288
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
no moja cera to taka trochę trollowa jest więc spróbuję codziennie używać, jeśli zauważę jakieś niepożądane efekty to przerwę kurację tylko ze mi najbardziej zalezy na pozbyciu się wągrów, bo tylko je głównie mam w strefie T...
to trzymam kciuki walcz i daj znać jak efekty... ja spróbuję co drugi ewentualnie trzeci dzień
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 11:17   #1289
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
to trzymam kciuki walcz i daj znać jak efekty... ja spróbuję co drugi ewentualnie trzeci dzień
bede walczyć ! dam znać o efektach oczywiście jeśli ta metoda zadziała na zaskórniaki to będę ją wielbić do końca życia
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 12:04   #1290
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cześć
nie chciała bym siać ziarna niepokoju ale mi kosmetyczka doradziła stosowanie oleju rycynowego na za bardzo i nie równo wyskubaną brew , ktora nie chciała odrosnąć. Po ok. trzech miesiącach systematycznego smarowania faktycznie zaczęły mi odrastać delikatne włoski . Myślę sobie , że częste i długotrwałe stosowanie może spowodować nasilenie wzrostu zbędnego owłosienia twarzy. Żadnym specjalistą w tej dziedzinie nie jestem tak tylko sobie pomyslałam .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.