Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-16, 19:04   #1711
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Nie powinien, nie ma w składzie zapychaczy. Jest żelowy i lekki.
Byłam z niego zadowolona, miałam ładną bladą skórę, choć oczywiście naczynek nie zlikwidował.
A rozjaśnił je trochę? Bo nie wiem czy kupować...w sumie to tylko 12 zł ale zawsze
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 19:15   #1712
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Zużyłam tylko jedno opakowanie, więc pewnie nie zdążył nic poważniejszego zdziałać. Niestety nie jest zbyt wydajny, albo ja korzystałam z niego niezbyt ekonomicznie
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 19:54   #1713
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Oj tam chyba się skuszę Raz się żyje-zaszkodzić to mi chyba nie zaszkodzi
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 21:36   #1714
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Kulkaaga, widzę że masz podobną skórę do mojej
Oczywiście ekspertem nie jestem, bo sama od niedawna tu urzęduję.
Ale postępuję tak:
rano używam kremu z wit. C na to filtr Klorane 40+ [nadal szukam ideału] i ewentualnie puder
wieczorem zmywam twarz LRP żelem micelarnym Rosaliac
nakładam Diroseal na zmianę z typowym kremem dla suchej skóry [teraz wykańczam Age Fitness]
nic ponadto nie stosuję, czekam na serum Farmony
zimą zamierzam krem z wit.C zamienić na jakiś regenerująco-ochronny ale jeszcze sie nie zdecydowałam

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=138822

jak coś jest nie tak to proszę mnie poprawić
Jeśli ktoś ma naprawdę wrażliwą cerę, to radzę uważać na kombinację wit. C z Dirosealem. Stosowałam Active C + Diroseal i skończyło się podrażnioną, czerwoną i piekącą skórą twarzy, dość długo likwidowałam 'efekty' tej kuracji. Wcześniej stosowałam sam Diroseal i działał jak złoto

Po długich eksperymentach i szukaniu najodpowiedniejszych dla mojej cery kosmetyków stwierdzam, że najbardziej służą mi 'naczynkowe' kremy Avene, więc grzecznie powracam do Antirougeurs Riche.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 17:20   #1715
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez rzastin Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś ma naprawdę wrażliwą cerę, to radzę uważać na kombinację wit. C z Dirosealem. Stosowałam Active C + Diroseal i skończyło się podrażnioną, czerwoną i piekącą skórą twarzy, dość długo likwidowałam 'efekty' tej kuracji. Wcześniej stosowałam sam Diroseal i działał jak złoto

Po długich eksperymentach i szukaniu najodpowiedniejszych dla mojej cery kosmetyków stwierdzam, że najbardziej służą mi 'naczynkowe' kremy Avene, więc grzecznie powracam do Antirougeurs Riche.
Dzięki za wskazówki, już sama zrezygnowałam chwilowo z witaminy C. Dostałam Farmonę i stwierdziłam, że za dużo tego dobrego na raz.
Niestety po Antirougeurs Riche mam efekt jakby spoconej twarzy, wolę coś bardziej odżywczego niż nawilżającego. Na razie jestem zadowolona z koncentratu Farmony.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 17:31   #1716
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ilonko Ty również używasz farmony I jak efekty? Jutro odbieram moją więc też będę testowała
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 08:58   #1717
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Ilonko Ty również używasz farmony I jak efekty? Jutro odbieram moją więc też będę testowała
Trudno mówić o efektach, bo używam dopiero od paru dni. Dobrze się wchłania [choć początkowo zostawia uczucie lepkości, które zanika po jakimś czasie], odrobinę chłodzi, i mam wrażenie, że po samej aplikacji twarz jest troszeczkę rozjaśniona. Mam 3%, bo 1% akurat nie było u nas w hurtowniach.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-19, 09:23   #1718
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja sie dowiedziałam że w stężeniu 1% już dawno ten koncentrat nie występuje Ale ja i tak chciałam ten silniejszy
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 13:48   #1719
Ila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 122
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny czytam ten watek któryś raz, ale juz się pogubiłam. Może ktoś wytłumaczy mi co mam robić. Moja cera jest sucha, naczynkowa, zima zawsze mocno podrażniona. Wiele kosmetyków mnie uczula , mam na myśli kremy i podkłady, Twarz zmywam płynem micelarnym Biodermy, na noc stosuje krem Garniera, obecnie Omega (kremy Garniera mnie nie uczulaja), a na dzień od kilku lat krem Avene, Antirougeurs Creme Riche - czy mi pomaga??? Zima tez od czasu do czasu krem Nanobase. Z podkładami tez mam problem, optymalny to Translucide Loreal (troche za lekki na zimę), dostępny jedynie na Allegro, od czasu do czasu stosuje nowy Maybeline, albo Revlon dla cery normalnej i sychej ( ale już te wysuszają). Próbowałam nowego podkładu nawilżajacego Clinique i rzeczywiście dla suchej cery niezły, ale po 4 godzinach znika z twarzy, Podobnie zresztąjak każdy podkład, króry znika albo waży sie na mojej wiecznie rozpalonej skórze. Najlepszy byłby kryjący, ale kryjace nie sprawdzaja sie na przesuszonej skórze. Wspominacie coś o filtrach Avene, czy to kremy czy podkłady, kiedy je uzywacie? Jak jeszcze mam dbać o swoja twarz, bo widze,że z rokku na rok jest gorzej??
Ila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 14:17   #1720
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ila, witaj w klubie.
Z podkładu zrezygnowałam, bo żaden mi nie pasuje [no chyba że na wielkie wyjście]. Używam jedynie korektora pod oczy i pudru sypkiego + róż czasami + bronzer a i tusz do rzęs i błyszczyk. Z rumieńcami się pogodziłam, bo widzę że lepiej skóra wygląda niż z maską na twarzy - to oczywiście moje subiektywne wrażenia.
Filtry Avene to kremy, są w wersji bezbarwnej i barwione:
http://www.savima.pl/?subcat=34. Stosuje sie je albo solo albo na krem pielęgnacyjny. Są pewne obwarowania co do makijażu na filtr, znajdziesz je w linkach przypiętych na samej górze Biochemi.
A czy Ci Antirougeurs Creme Riche pomaga to już sama powinnaś wiedzieć, dla mnie jest za lekki, może na lato od biedy.
Pomyśl może o Dirosealu na noc a na dzień o czymś odżywczym [np. http://www.savima.pl/?subcat=23&page=3 lub http://www.savima.pl/?details=70, http://www.savima.pl/?details=64 jeśli już trzymamy sie apteki]
Jeśli chodzi o Garniera to nie mam doświadczeń
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 15:01   #1721
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ila, a probowalas drogeryjnych kosmetykow do cery naczynkowej Flos Lek? Ja jestem nimi oczarowana. Teraz zamowilam sobie krem tlusty do cery naczynkowej z serii zimowej, ale jeszcze nie probowalam, bo krem jest w Pl a ja w DE. Mialam kiedys krem nawilzajacy z tej serii i tez bardzo mi sie podobal.
Ja teraz postawilam na polski Fos Lek. Paczka na mnie w PL czeka i po swietach bede ja juz miec.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-19, 15:14   #1722
Ila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 122
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

IlonaP ja tez jestem Ilona, Diroseal stosuje od czasu do czasu, ale ten krem wysusza mi okropnie policzki, natomiast zimą w ubiegłym roku używałam na noc odzywczy krem Avene i byłam bardzo zadowolona,gdyby jeszcze cena była mniejsza.... Kremów LRP nigdy nie miałam, jedynie podkład dla cery suchej i bardzo suchej, który podrazniał i wysuszał niestety...Monika, Flos Leku jeszcze nie miałam, czy kremy nie uczulaja?
Ila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 15:21   #1723
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A ja sobie dzisiaj kupilam Juvit, będę się nim smarować... Myślicie, że może jakoś pomóc mojej skórze? Dobrze nawilży...?
Przez ostatnie dwa tygodnie smarowałam się maścią z wit. A.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 15:25   #1724
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
A ja sobie dzisiaj kupilam Juvit, będę się nim smarować... Myślicie, że może jakoś pomóc mojej skórze? Dobrze nawilży...?
Przez ostatnie dwa tygodnie smarowałam się maścią z wit. A.
Były jakieś efekty?

Mi ostatnio cera znacznie się poprawiła, a używałam jedynie taniutkiej żel-maści z flosleku, leczniczego korektora i czerwonej glinki 2 razy w tygodniu. Niestety przez dwa ostatnie dni pogorszyło się znowu, nie mam czasu szukać i chciałabym kupić coś sprawdzonego, na szybko
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 15:27   #1725
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Ila Pokaż wiadomość
IlonaP ja tez jestem Ilona, Diroseal stosuje od czasu do czasu, ale ten krem wysusza mi okropnie policzki, natomiast zimą w ubiegłym roku używałam na noc odzywczy krem Avene i byłam bardzo zadowolona,gdyby jeszcze cena była mniejsza.... Kremów LRP nigdy nie miałam, jedynie podkład dla cery suchej i bardzo suchej, który podrazniał i wysuszał niestety...Monika, Flos Leku jeszcze nie miałam, czy kremy nie uczulaja?
Tak przypuszczałam
Z Flos Lek nie miałam okazji się jeszcze zapoznać. Podobno niezłe są też SVR i Iwostin, ale też nie próbowałam. Mam koncentrat Farmony i jest o.k.
Co do Dirosealu, to czytałam gdzieś, żeby w jakąś godzinę po posmarować się nawilżaczem :?)
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 15:44   #1726
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Były jakieś efekty?

Mi ostatnio cera znacznie się poprawiła, a używałam jedynie taniutkiej żel-maści z flosleku, leczniczego korektora i czerwonej glinki 2 razy w tygodniu. Niestety przez dwa ostatnie dni pogorszyło się znowu, nie mam czasu szukać i chciałabym kupić coś sprawdzonego, na szybko
Cera super nawilżona, uspokojona, "złagodzona"...
Stosowałam na noc i na dzień, smarując na dzień odciskałam po jakiś 15 minutach chusteczką, nakładałam podkład, puder - i trzymało się super cały dzień. Aż się sama zdziwiłam.
Teraz będę testować juvit


Zna któraś z Was DOBREGO LEKARZA na Śląsku? Jest mi obojętne gdzie na śląsku lub okolicy, mogę dojechać, jeśli tylko będzie w stanie mi pomóc
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 15:46   #1727
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Mnie tam Diroseal nie zachwycił, nie pomógł po ponad pół roku nic a nic, a dalsze stosowanie bez efektów było zbyt obciążające dla mojego budżetu. Stosowałam też Sensibio AR Biodermy oraz ostatnio krem do zaczerwienionej cery Oriflame, oba bez rewelacji.

Tak szczerze - nie trafiłam jeszcze na ANI JEDEN krem, który by mi pomógł. (ich działanie zwykle było podobne do maści z wit.A, ale o wiele wiele mniej nawilżały i chroniły przed czynnikami zewnętrzymi).

Edit: Próbowałam też Ruboril, próbowałam krem Erisa z wit. K, próbowałam maści z dużą ilością wit K (nie pamiętam nazwy, strasznie droga była, coś ponad 70z)..
I nic, nic nic.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 15:52   #1728
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Mnie tam Diroseal nie zachwycił, nie pomógł po ponad pół roku nic a nic, a dalsze stosowanie bez efektów było zbyt obciążające dla mojego budżetu. Stosowałam też Sensibio AR Biodermy oraz ostatnio krem do zaczerwienionej cery Oriflame, oba bez rewelacji.

Tak szczerze - nie trafiłam jeszcze na ANI JEDEN krem, który by mi pomógł. (ich działanie zwykle było podobne do maści z wit.A, ale o wiele wiele mniej nawilżały i chroniły przed czynnikami zewnętrzymi).

Edit: Próbowałam też Ruboril, próbowałam krem Erisa z wit. K, próbowałam maści z dużą ilością wit K (nie pamiętam nazwy, strasznie droga była, coś ponad 70z)..
I nic, nic nic.
A czego się spodziewasz?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 16:15   #1729
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Spodziewam się cudu

Wiem, wiem, cudów nie ma. Chciałabym żeby te naczynka naprawdę zaczęły być mniej widoczne, aby skóra się aż tak nie czerwieniła, żeby nie reagowała tak "histerycznie".

Uświadomionio mi że cudów nie ma, jest jeszcze tylko laser - ale jak na złość 3 zabiegi laserem również ani odrobinę nie pomogły
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-19, 16:21   #1730
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Ila Pokaż wiadomość
IlonaP ja tez jestem Ilona, Diroseal stosuje od czasu do czasu, ale ten krem wysusza mi okropnie policzki, natomiast zimą w ubiegłym roku używałam na noc odzywczy krem Avene i byłam bardzo zadowolona,gdyby jeszcze cena była mniejsza.... Kremów LRP nigdy nie miałam, jedynie podkład dla cery suchej i bardzo suchej, który podrazniał i wysuszał niestety...Monika, Flos Leku jeszcze nie miałam, czy kremy nie uczulaja?

Po Dirosealu mozesz sie dotluscic jakims kremem nie koniecznie dla skory naczynkowej. Np Rokitoderm z apteki. Tani ok 10zl z rokitniekiem , nagietkiem( dobry dla naczynkowcow i widze po sobie ze mi nagietek sluzy).
Co do Flos Leku to nie wiem. Az taka wrazliwa nie jestem: Czasami mnie cos podrazni co mnie dziwi, bo znajoma tez z naczynkowa cera reaguje na ten sam kosmetyk prima( tak bylo z maseczka do cery wrazliwej Yves Rocher - ta w rozowej tubce).
Ja dzieki wlasnie tej znajomem poznalam Flos Lek do cery naczynkowej i jestem w niebo wzieta( a tutaj nikt nie wspomina o tych kosmetykach, wielka szkoda, fajnie bylo by poczytac, ze ktomus innemu tez sie ta seriia spodobala).
Mleczko do demakijazu - cudo. Uzywam jak zeku. Nakldam na twarz, masuje i zmywam woda. Odrazu czuje kojenie, a po zmyciu cera w jednym kolorycie, zero rumienia, naczynka ladnie obkurczone. Krem - maseczka to samo. Lekkie natluszczenie, co teraz mi odpowiada. Cera mi sie wysusza i uzywam Atredermu, wiec tym bardziej ciesza mnie kosmetyki ktore natluszczaja. Zel-maseczke mialam w zeszle lato i to samo. Odrazu po uzyciu cera ukojona w jednym kolorycie. Krem nawilzajacy dostalam do znajomem spora probke. Byl dosc tresciwy jak na krem nawilzajacy i uzywalam go na noc jak przyszly chlody. bylam zla ze jest w nim filtr, ale ze na dzien uzywam porzadnych filtrow to krem zuzylam na noc mimo marnego filtra w skladzie. Rewelacja. W jedna noc uzywalam Diroseal, a na druga krem nawilazajcy. Teraz skladalam zamowienie przez net na stronce Flos Lek.pl, bo maja tam pojemnosci gabinetowe z tej serii. zamowilam mleczko 500ml o chyba 4-5 zl drozej niz wrsja sklepowa o poj. 200ml i krem-maseczke tez w duzej pojemnosci. Tonik jest dla mnie taki sobie, ale dalam mu kolejna szanse i zamowilam w sklepowej pojemnosci 200ml. zastanawialam sie ktory krem na noc wybrac poltlusty czy tlusty, ale zdecydowalam sie na tlusty z serii zimowej dla naczynkowej cery. Poltlusty wyprobuje na wiosne jak kolejny raz pojade do PL.
Na mnie te kosmetyki super dzialaja( balsam do ciala tez mialam 2 razy po 200ml i teraz mam 500ml). Jestem zachwycona i zdziwiona ze przez 25 lat zycia w PL nie znalam tej firmy. Ja wiem, ze nie kazdy moze byc zachwycona, wkoncu co cera to moze byc inna reakcja. Moze byc tak ze jeden produkt nam podpasi, a inne z tej serii nie. Jednak mysle, ze warto wyprobowac. Gdyby co zawsze mozesz wystawic te kosmetyki na targowisko. ja chetnie sie nimi zaopiekuje hihihi.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 16:25   #1731
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Spodziewam się cudu

Wiem, wiem, cudów nie ma. Chciałabym żeby te naczynka naprawdę zaczęły być mniej widoczne, aby skóra się aż tak nie czerwieniła, żeby nie reagowała tak "histerycznie".

Uświadomionio mi że cudów nie ma, jest jeszcze tylko laser - ale jak na złość 3 zabiegi laserem również ani odrobinę nie pomogły
Też bym chciała żebym np. przy każdym wejściu do sklepu z dworu, po wypiciu czegoś gorącego czy jak się zdenerwuję ... nie była czerwona.
Widocznych naczynek na szczęście nie mam, przynajmniej na twarzy, ale za to nogi... Teraz to tylko marzę, żeby nie pękały.
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2007-11-19 o 17:37
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 17:23   #1732
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Hmmm coraz więcej propozycji kremów na naczynka Skuszę się na ten krem tłusty ochronny flos leku Czy tylko mnie nie bedzie zapychał ....Kurczę mój zbiór się powiększa do tego stopnia że potem nie będę widziała co mi tak naprawdę pomogło
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 07:28   #1733
Ballerina
Raczkowanie
 
Avatar Ballerina
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 40
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a tutaj nikt nie wspomina o tych kosmetykach, wielka szkoda, fajnie bylo by poczytac, ze ktomus innemu tez sie ta seriia spodobala
Monika ja używam żelu do oczyszczania twarzy i bardzo sobie chwalę. Po umyciu twarzy nie jestem czerwona jak burak, żel nie ściąga skóry i nie podrażnia chociaż ma dość intensywny zapach, a raczej miał, ostatnio kupiłam nowy i zapach jest zupełnie inny, bardziej delikatny. No i z makijażem żel radzi sobie rewelacyjnie. Na pewno wypróbuję też balsam do ciała, skusiłaś mnie...
Ballerina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 08:18   #1734
Yovitka21
Zakorzenienie
 
Avatar Yovitka21
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 923
GG do Yovitka21
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Hmm chyba znalazłam wątek dla siebie

Od kilku lat mam problem cery naczynkowej...naczynka staja sie widiczne na zimnie, słońcu i gdy sie zdenrwuje...nienawidze tego

Zaprzestałam stosowac toniki z alkoholem ale wtedy pojawil sie problem z zaskórniakami i tradzikiem...teraz nie stosuje zadnego konkretnego kremu do mojej cery...jedynie przy wyjsciu na mróz Dermosan + podkład...i troszke pomaga...ale minusem jest to ze skóra sie blyszczy

A moze znacie jakies kremiki dobre ale nie zatykające porów i kosmetyki maskujące...czasem uzywam korektowa zielonego z AA...
__________________

http://www.suwaczek.pl/cache/03449facd2.png


"Ciągle byłam gorsza. Zastanawiałam się, dlaczego tak jest. Może dlatego, że sama czułam, że nic nie jestem warta?"
H. Opfer







Yovitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 08:48   #1735
Orka
Rozeznanie
 
Avatar Orka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 912
GG do Orka
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Monika a gdzie zamawiasz takie pojemności tego Flos Leku? Miałam kiedyś dwie maseczki, jedną do codziennego stosowania i do zmywania, drugą do stosowania 1-2x w tygodniu (chyba żelową). Byłam zadowolona i chyba tylko dlatego, że nie mam tych kosmetyków blisko siebie jakoś o nich zapomniałam.
Orka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 09:30   #1736
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Powiem tyle... juvit jest straasznie dziwny

A ja dalej nie wiem czym myć buzię - chciałabym myć jakimiś delikatnymi płynami, mleczkami - a lekarz mi powiedział, że mam mleczek nie używać, bo to lipa jest, za to myć zwykłym delikatnym mydłem dla dzieci I przegotowaną wodą.



Używała któraś z Was coś z bławatkiem lub nagietkiem?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 10:03   #1737
Yovitka21
Zakorzenienie
 
Avatar Yovitka21
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 923
GG do Yovitka21
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Powiem tyle... juvit jest straasznie dziwny

A ja dalej nie wiem czym myć buzię - chciałabym myć jakimiś delikatnymi płynami, mleczkami - a lekarz mi powiedział, że mam mleczek nie używać, bo to lipa jest, za to myć zwykłym delikatnym mydłem dla dzieci I przegotowaną wodą.



Używała któraś z Was coś z bławatkiem lub nagietkiem?
uzywałąm kiedys kremu z nagietkiem ale strasznie mnie uczulil...dostalam takiej alergii ze nie moglam nigdzie wyjsc...teraz unikam jak ognia...
__________________

http://www.suwaczek.pl/cache/03449facd2.png


"Ciągle byłam gorsza. Zastanawiałam się, dlaczego tak jest. Może dlatego, że sama czułam, że nic nie jestem warta?"
H. Opfer







Yovitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 15:22   #1738
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

_magdzia_ Jesli cie oleje mineralne zapychaja to moze cie ten krem zapchac. W Kosmetykach Flos Lek jest parafina i to dosc wysoko w skladzie, a z drugiej strony to ona nie tylko natlusci sucha skore, ale i ochroni przed zimnem. W dzien uzywam filtrow, a krem potrzebuje tylko na noc. Skora mi sie przesusza i postanowilam sprobowac ten krem zimowy dla naczynkowej cery, bo rzekomo nie zawiera filtra w skladzie. Poprosilam Flos Lek o sklady i zamiast skladow w formie INCI, dostalam tylko opis, ze zawiera olej z migdalow, ze filtr UV, wit. E itp. W tlustym zwyklym mial byc filtr, wiec wybralam ten zimowy.

Ballerina a mialam probke tego zelu latem. fajny chodz dosc zadki, a ja lubie geste. Duzo nie potrzeba, ladnie sie pisnil i mimo SLS nie wysuszal, jednak wole mleczko , ktore splukuje woda, bo z racji ze sie moja mieszana cera lubi przesuszac od kiedy skonczylam 30-tke to mleczko mi bardzij podeszlo.

Orca a zamowilam na www.floslek.pl. Jak wejdziesz na stronke w jezyku polskim , to potem klikasz na sklep, a potem na kosmetyki gabinetowe. na drugiej stronie zaczyna sie seria dla skory naczynkowej. zamawiajac pierwszy raz obawilam sie ze pewnie przysla mi maila, ze jako iz nie jestem kosmetyczka to mi takich duzych pojemnosci sprzedac nie moga, a tu nic. Paczka doszla do moich tesciow, zaplacili za nia, ja im potem oddalam kase jak przyjechalam do PL. Dla mnie takie pojemnosci nie tylko sa tansze( zwlaszcza jesli chodzi o zel, mleczko , balsam czy tonik, tego zuzywa sie duzo), ale i starcza na dluzej, a w Pl za czesto nie jestem, gora 2 razy do roku. Zamowienie powyzej 100zl jest bez kosztow przysylki. Jak kupuje cos nowego z serii to zamawiam w normalnej pojemnosci, takiej jaka sie w sklepie kupuje, a jak potem pasuje to przy kolejnym zamowieniu juz duza poj. 500ml. Tak sobie mysle, ze z kremami przesadzac nie bede, bo jednak az tak szybko ich nie zuzyje, ale mleczko, czy maseczka ... to tylko pojemnosc gabinetowa.

beoneself ja mam babydream Calendula-Creme. To krem do pupy dziecka z cynkiem , rumiankiem i nagietkiem i jest super dla mnie. na wszelkie podraznienia idealny, odrazu lagodzi szczypanie, zaczerwienienie, natluszcza wysuszona skore, rano az milo popatrzec w lustro. Po depilacji tez sie nada. Jest dosc tresciwy i ciezki w orzsmarowaniu, wiec ja nanosze go punktowo i poklepujac rozprowadzam po twarzy, szyji i dekolcie. Podobno fajny jest tez Bübchen Calendula Gesichtcreme. Niemki z wrazliwa cera sie nim zachwycaja i Öko Test ma sehr gut
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 18:26   #1739
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

MonikaPogrzeba a jakie to są oleje mineralne Wybacz za głupie pytanie ale ja zupełnie nie mam pojęcia o tych wszystkich składach
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 19:27   #1740
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Microkristalina Wax( czy jakos tak sie pisze) to najczesciej uzywane oleje mineralne
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.